fris jong Zoals... „De kleine huiseigenaren moeten verdwijnen" Amsterdamse Beurs ARJOS vierde haar 30-jarig bestaan HET AMSTERDAMS BALLET Prof. dr. J. Heimans nam afscheid als hoogleraar Bakker uit Vaesrade krijgt 4} jaar Autonomie voor Afrikaanse vakverenigingen Statuutfeest in de Haagse Dierentuin Dreumelse secretarie uit de kou Algerije-resolutie haalde de twee-derden niet 10 P.v.dA. Kamerlid betoogt: „Institutionele beleggers moeten verplicht kunnen worden kapitaal voor de woningbouw te verschaffen Boudewijn naar Portugal STADSSCHOUWBURG In dit dagblad Benoemd tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw Dames K. moeten stook- kelder vrijgeven Scheepvaart Adverteert in dit blad MAANDAG 14 DECEMBER 1959 De dr. Wiardi Beckmanstichting, het wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid, heeft zaterdag in Utrecht een conferentie over vraagstukken van de volkshuisvestingspolitiek gehouden. Aan leiding tot deze conferentie is het feit dat de Partij van de Arbeid „in hoge mate verontrust is over de richting waarin de woningbouwpolitiek dreigt te gaan" Het Tweede Kamerlid mejuffrouw mr. Th. F. Lemaire hield een inleiding waar in zij pleitte voor een landelijk woningpro gram dat de richtlijn moet zijn voor de periodieke vaststelling van de woningcon tingenten voor provincies en gemeenten „Om in de behoeften van de minst draagkrachtigen waarmee in het verle den op volstrekt onvoldoende wijze reke ning is gehouden te voorzien, zullen woningen gebouwd moeten worden waar bij extra subsidies ervoor moeten zorgen dat de huren hiervan op een aanvaardbaar peil gebracht worden. Voorts moet er nog meer dan in het verleden gestreefd wor den naar een grote variëteit in de woning voorziening (woningen voor bejaarden, alleenstaanden, kunstenaars, grote gezin nen, hulpbehoevenden enz.). De regering moet voorts volgens mej. Lemaire wettelijke bevoegdheid hebben om institutionele beleggers te kunnen verplichten, kapitaal voor de woningbouw tegen een door huai* vast gestelde rente ter beschikking te stel len. „Het beschikbaarstellen van belangrij ke bedragen aan overheidsgelden voor de woningbouw is alleen dan gerechtvaar digd, wanneer de zekerheid bestaat dat deze ten goede komen aan de bewoners", aldus spreekster. „Voor huurwoningen dient de garantie te bestaan, dat deze op sociaal en economisch verantwoorde wij ze worden geëxploiteerd, waarbij onder houd en vernieuwing zijn verzekerd". „Om dit te bereiken zal de kleine huis eigenaar moeten verdwijnen en de wo ningexploitatie van nieuw te bouwen huur woningen nog slechts in de „zakelijk-des- kundige" handen van lichamen (rechts personen) gelegd moeten worden. Alleen deze bieden, door hun financiële draag kracht en behoorlijke vakkennis, 'n waar borg voor een duurzaam beheer ter in standhouding van dit deel van het natio nale vermogen". De Wiardi Beckmanstichting meent voorts aldus mej. Lemaire, dat oprichting van een of meer bouwbedrijven waarin de overheid een overwegende zeggenschap heeft, aanbeveling verdient. Van deze be drijven kan een prijsregelende werking uitgaan en nieuwe systemen en methoden kunnen aan de praktijk worden getoetst. Geforceerde huurverhoging ten koste van welvaartsvergroting en van sociale en culturele belangen is onaanvaardbaar. De zekerheid moet bestaan dat de op brengst van de huurverhoging in belangrij ke mate wordt gebruikt ten bate van de 3-3 %Vo Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II.. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens.. Nederl. Ford N. Kabelfabriek.. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber.. K.L.M- Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A. Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel- General Motors.. Shell Union Tidewater... Slotkoers vrijdag 91 97% 108^ 80 89% 88% 89 96% 442 718 264 772 378 425 796% 290 724 215 160 743% ƒ162.40 354% 116% ƒ115, 170 185% 151 145% 254 157 f 183,20 329 174 248 283 259% 65 55% 100% 53*Vi, 76 24% Voorbeurs koersen 459 827% 731 162,50 160 volkshuisvesting. Spreekster was van me ning, dat dit op de eenvoudigste wijze be reikt kan worden door de mogelijkheden, die een herziening van de grondbelasting biedt. „Handhaaf de status quo" De heer W. Scheerens refereerde over „financiering en subsidiëring van de wo ningbouw". Hij sprak zijn ongerustheid uit over de voornemens van de regering met betrek king tot de subsidiëring van de woning bouw en vroeg zich af of de regering zich de kritiek ten aanzien van die voornemens wel aantrok. Het verontrustte hem in hoge mate dat de regering het aantal woningwetwoningen zij het symbolisch wil verlagen van 40.000 tot 37.500 en dat de extra toewijzing aan de zogenaamde kerngebieden van dit totaal van 37.500 wordt afgetrokken en niet als een surplus op dit aantal wordt ge bouwd. „Hierdoor zullen de gemeenten re kening moeten houden met een aanzienlij ke verlaging van het hun toegewezen wo ningcontingent", aldus de heer Scheerens, die ten slotte een dringend beroep cp de regering deed om in elk geval voor 1960 de bestaande toestand te handha ven. De heer W. Thomassen betoogde dat een hogere subsidie voor de minst draagkrach tigen noodzakelijk is, daar voor degenen wier inkomen tussen de 4000.- en de 5000.- ligt het bouwen van een eigen wo ning „bijna onmogelijk" is. De n. tionale organisatie van anti-revo lutionaire jongeren studieclubs ARJOS vierde in Utrecht haar dertigjarig be staan. De voorzitter, de heer S. Silvis, zei in zijn jubileumtoespraak, dat de ARJOS een grote bewegingsvrijheid heeft en dat zij nog nooit heeft ervaren, dat de A.-R. Par tij de zaak van de ARJOS wil bedisselen. Hij maakte de kritische opmerking, dat de A.R.P. nu, 15 jaar na de oorlog, nog steeds niet beschikt over een nieuw, op de tijd afgestemd en weltoegelicht be ginselprogram. Ten aanzien van de samenwerking met rooms-katholieken merkte de heer Silvis op, dat de ARJOS zich, zo mogelijk sa men met de K.V.P.- en C.H.U.-zusteror- ganisaties, zal hebben te beraden over de vraag, of er voor de jongerenorganisaties een taak ligt. Er zijn protestanten, aldus de heer Sil vis, die voor een nauwere samenwerking met de rooms-katholieken beducht zijn, ten dele uit hoofde van de kloof tussen Rome en de reformatie, ten dele uit vrees voor de getalsterkte der K.V.P. Hij meen de echter, dat men moet bedenken, dat de kracht van het staatkundig georgani seerde rooms-katholicisme in ons land, de machtspositie die de K.V.P. allengs heeft weten te bereiken, een aanklacht is tegen het verdeelde protestantisme en de elkan der bekampende reformatorische belij ders. „Onbehagen over verdeeldheid in reformatorische kringen afreageren op de eenheid bij de rooms-katholieken is weinig zinvol", zei de heer Silvis. De vergadering werd ook toegesproken door minister Zijlstra. Over de samenwerking tussen de par tijen zei hij, dat het antwoord op de vraag of de twee protestants-christelijke politie ke partijen het samen zullen kunnen vin den, vrijwel bepalend is voor de mogelijk heid een christelijk democratische sa menwerking tot stand te brengen. Hij was van oordeel dat als het werkelijk gaat om een waarachtige evangelische politiek het niet meer duidelijk te maken is waar om de sfeer en het klimaat en zelfs de kerkelijke gescheidenheid een blijvende rechtvaardiging kunnen zijn voor politiek gescheiden optrekken. De vergadering besloot een telegram te zenden aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjoeld. Hier in zegt zij met ontsteltenis kennis geno men te hebben van hetgeen een aantal gevangen genomen jonge Hongaren be dreigt. Zij betuigt in het telegram haar instemming met de terzake aangenomen resoluties en dringt er met de meeste klem op aan, aan deze zaak voortdurend ernstige aandacht te besteden. LISSABON (UPI) De Portugese mi nister van Buitenlandse Zaken dr. Mar cello Mathias heeft, uit naam van de president van Portugal, admiraal Americo Thomas, koning Boudewijn van België of ficieel uitgenodigd voor een bezoek aan dit land. De koning heeft de uitnodiging met groot -genoegen aanvaard. Een datum voor het staatsbezoek zal binnenkort worden vastgesteld. Donderdag 17 dec., 8 uur - Eerste voorstelling hier dir. Mascha ter Weeme, Frits Basart, Alan Carter. Progr.: LES SYLPHIDES (Chopin-Fokine), PALISADES (Hobson-Holmes), VARIAZIONE CON MASCHERE (Reali-Carey), PAS DE QUATRE (Pugni- Lester), VARIATIES OP EEN THEMA (v. Dohnanyi- Carter). Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf dinsdag van 10 tot 15 uur. Telefonisch na 12 uur. 26e Middenstandsexamen Alg. Handelskennis Het schriftelijke gedeelte wordt afgenomen op 18 mei 1960: het mondelinge van 11 t/m 29 juli 1960. De in schrijving sluit onherroepelijk 20 jan. 1960. Inschrijvings formulieren (uitsluitend per briefkaart aan te vragen) gratis verkrijgbaar bij één der volgende organisaties: Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a. 's-Gravenhagc. Centrale voor Katholiek Handelsonderwijs, Jan van Nassaustraat 7. 's-Gravenliage. Instituut voor Middenstandsontwikkrling, .Zwarteweg 22. 's-Gravenhage. Centrale voor Christelijk Handelsonderwijs. De Ruijterstraat 74, "s-Gravcnhagc. Formulieren van vorige examens rijn niet geldig. Over te late aanmeldingen wordt niet gecorrespondeerd. men óc man aan aijn kleren kant, kant man da taak aan hat blad. waarin ai] advartaart la ow advartantle omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd prof. dr. J. Heimans, hoogleraar aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam. De versierselen be horende bij deze onderscheiding zijn prof. Heimans uitgereikt door de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, mr. Y. Scholten, tijdens een bijeenkomst in de aula van de gemeente universiteit waar prof. Heimans zaterdag middag werd gehuldigd. Deze hoogleraar in de bijzondere plantkunde en genetica nam wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd afscheid van de universiteit. Mr. Scholten zei, dat de onderscheiding was toegekend wegens het belangrijke werk dat prof. Heimans vooral heeft ver richt voor de natuurbescherming in ons land, alsmede voor diens bijdrage aan de biologische wetenschap. Mr. Scholten, die verklaarde oud-leerling te zijn ge weest van dr. Heimans, toen deze nog le raar aan het Amsterdams Lyceum was, bracht namens de regering dank voor het vele dat de scheidende hoogleraar heeft gedaan voor de bescherming van natuur monumenten in Nederland en voor de be schrijving der natuur. Hij heeft hiermee het werk van zijn vader, de bekende bio loog Eduard Heimans, voortgezet. Prof. Heimans heeft jarenlang deel uitgemaakt van het bestuur van de Vereniging tot Be scherming van Natuurmonumenten in Nederland. Hij is bovendien een der op richters van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie en hij heeft de stoot ge geven voor de oprichting van de Contact commissie Natuur- en Landschapbescher ming. Burgemeester Van Hall sprak als presi dent-curator der universiteit en bracht dank voor hetgeen prof. Heimans voor de universiteit en met name voor het Hugo de Vrieslaboratorium heeft betekend. Hij deelde mee dat ter voortzetting van het werk van prof. Heimans twee hoogleraren zullen worden benoemd. Daarna spraken achtereenvolgens de rector magnificus prof. dr. J. Kok namens de senaat en het presidium der universi teit, prof. dr. A. W. H. van Herk, voorzit ter van de faculteit der wis- en natuurkun de, dr. P. Vermeulen namens de weten schappelijke straf en het personeel van het laboratorium en mr. H. P. Gorter na mens de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten. Dr. Vermeulen bood de scheidende hoogleraar een exemplaar van een „Album Botanica Neerlandica" aan alsmede een geschilderd portret van prof. Heimans. De rechtbank te Maastricht heeft een 49-jarige bakker uit Vaesrade-Nuth we gens doodslag op een 44-jarige chauffeur veroordeeld tot vier jaar en zes maanden 'gevangenisstraf. De bakker had op 12 mei yan korte afstand zes schoten uit een re volver gelost on de chauffeur, die jaren lang hem en zijn vrouw (met wie de ver- slagene relaties had onderhouden) had ge terroriseerd. De chauffeur was vrijwel on middellijk dood. De raadsman, mr. H. Sanders, die enkele dagen na de terecht zitting plotseling is overleden, had nood weerexces bepleit. De officier van Justitie had wegens moord negen jaar geëist. BRUSSEL (Reuter) Het wereldcon gres van het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft te Brussel met algemene stemmen een plan goedge keurd voor het verlenen van volledige autonomie aan Afrikaanse vakverenigin gen in hun eigen gebied. Tom M. Boya, de algemene secretaris van het Kenyase verbond van vakvereni gingen, die het „Plan ter versterking van de Afrikaanse vakbeweging" had inge diend, heeft verklaard dat alles is bereikt wat hij en de zijnen hadden willen berei ken. Volgens het door M. Boya ingediende plan zullen de Afrikanen hun eigen regio nale organisatie binnen het I.V.V.V. heb ben. Een van de zeven vice-voorzitters van de uitvoerende raad van het I.V.V.V. zal een Afrikaan zijn. Ook een van de vier plaatsvervangende secretarissen-generaal, die het congres zal benoemen, zal een Afri kaan zijn. Olenbroek herkozen Op een persconferentie na afloop van het congres werd meegedeeld dat het nieu we bestuur de Nederlander Oldenbroek herkozen heeft tot secretaris-generaal. Ook de president van het verbond, de Zweed Arne Geijer, werd herkozen. Alle oude leden van het bestuur werden her- Nog voor de eigenlijke dag, waarop het Statuut van 't Koninkrijk der Nederlanden vijf jaar bestaat, hebben enkele Suri naamse en Antilliaanse verenigingen en de Koninklijke vereniging „Oost en West" in de Haagse dierentuin zaterdagavond dit lustrum gevierd. De leider van de bijeen komst, de Antilliaan Frank Martinus Ar- rion, voorzitter van de „Vereniging voor Antilliaanse studerenden in Nederland", leidde de in Suriname geboren professor R. A. J. van Lier in met de constatering dat de culturele betrekkingen in de afge lopen vijf jaar intenser zijn geworden. „Deze eenheid", zei prof. Van Lier, „is een bouwwerk dat uniek te noemen is in de geschiedenis". De drie elementen die het Statuut bepalen, zei hij, zijn gelijk waardigheid, vrijwilligheid en eenheid." „Het Statuut is juridisch geen keurs lijf gebleken", aldus spreker, „waarin een der verbondenen zich bekneld heeft ge voeld. Ongetwijfeld zijn er verschillen van mening, geweest, maar dit is juist een teken van leven. Het Statuut bestaat uit een aantal rechlsregels die moeten worden toegepast. Dit vereist interpreta tie door het menselijke element, dat niet onfeilbaar is". „De laatste jaren hebben de ontwikke ling van een verheugende samenwerking te zien gegeven", zei prof. Van Lier. Su riname is op gang gekomen met het vijf jarenplan en onder andere het Ürokopon- do-plan. Dezer dagen zijn de eerste teke nen te zien geweest van economische hulp en bijstand voor de Antillen. Belangrijker nog dan politieke en economische facto ren van de bijstand zijn de sociale en cul turele factoren, want zij zijn het middel tot de toendering tussen elkaar en de vor ming van eikaars persoonlijkheid. Dit gro te ,qn moeilijk, te bewaken veld vereist, veel deskundigheid. Doch het is er een dat inhoud zal geven aan het jubilerend Sta tuut." De Surinaamse gevolmachtige minis ter, dr. R. H. Oos en mr C. Debrot van de Antilliaanse vertegenwoordiging waren de eregasten van de honderden Surinamers en Antillianen op dit „Statuutfeest". Alvo rens het orkest van de Arubaan Juan Ser rano en het Surinaamse orkest Guijanas een bal inleidde, luisterde de zaal geboeid naar voordrachten en naar Surinaamse en Antilliaanse ensembles en zangers. De president van de civiele kamer van de rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in het korte geding van de gemeen te Dreumel tegen de huursters van de vroegere burgemeesterswoning bij het ge meentehuis, moeder en dochter van der K. Deze dames blokkeerden de toegang tot de oliestookinrichting van de gemeen schappelijke verwarming van haar wo ning en het gemeentehuis, omdat zij van mening waren dat de burgemeester geen aandacht schonk aan haar klachten, be treffende deze verwarming. Hierdoor kon in de stookinstallatie, die zich in de kelder van haar woning, bevindt, geen olie wor den bijgevuld, zodat de ambtenaren in het gemeentehuis in de kou kwamen te zitten. De president heeft de klacht van de da mes door deskundigen laten onderzoeken, en daaruit de conclusie getrokken, dat de klachten ongegrond waren. Hij bepaalde dat zij hun verzetshouding dienen op te ge ven op straffe van een dwangsom van 1000 voor iedere keer of iedere dag, dat zij functionarissen van de gemeente de toegang tot de stookkelder beletten. Eventueel mag de burgemeester de ster ke arm doen gebruiken om de toegang tot de kelder te forceren. De kosten van deze eventuele dwangmaatregel komen dan voor rekening van de gedaagden. De klachten hadden betrekking op ondraag lijke warmte in de vertrekken der dames en op gevaar voor koolmonoxydevergifti- ging wegens lekken in de schoorsteen. Twee deskundigen vonden inderdaad scheurtjes in de schoorsteen, doch deze waren al jaren oud en alleen aan de op pervlakte van de pleisterlaag. De rookka nalen waren volkomen gaaf bevonden. De deskundigen waren voorts van oordeel, dat een kamerthermostaat de warmte vol doende'had kunnen regelen in de kamers der dames. Er was nog een klacht ten aanzien van onevenredige kostenverdeling van de brandstof, doch dat is volgens de president een kwestie die de gewone rech ter regardeert. NEW YORK (UPI) —De Algemene Vergadering van de UNO heeft zaterdag avond een resolutie over de oorlog in Al gerije met 39 stemmen vóór, 22 tegen en bij 20 onthoudingen verworpen. Resoluties behoeven in de Assemblee een tweederde meerderheid om te worden aangenomen. In de resolutie werden onderhandelingen bepleit over een wapenstilstand en garan ties opdat een volksstemmi g over de poli tieke toekomst van Algerije eerlijk ver loopt. De Franse delegatie die de besprekin gen niet bijwoonde had laten weten, dat elke resolutie de onderhandelingen over een wapenstilstand, die mogelijk zullen worden gevoerd ongunstig zou beïnvloe den. Zoals bekend wil de Franse regering met het Bevrijdingsfront slechts spreken over een staakt-het-vuren, en niet over de politieke toekomst-van Algerije. ..Vóór de resolutie stemden de Afro-Azia- tfsche en cómmurti&isché landen. Onder de tegenstemmende landen waren Enge land en Nederland en onder degene die zich onthielden was Amerika. Afgevaardigden van de Afrikaanse en Aziatische landen, die de resolutie hebben gesteund, waren somber gestemd over het resultaat. Zij oefenden heftige kritiek uit op de Westelijke grote mogendheden. Maar ook de Sovjet-Unie kreeg een veeg uit de pan, omdat de Rus Koeznetsov niet had deelgenomen aan het debat over Al- gerië. Achilles 12 te Callao. Abida 13 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Adonis 14 te Aruba. Alphacca 13 te Bremen. Aréa 14 te Curasao. Almlcerk 13 te Dar Es Salaam v. Nakala. Alpherat 13 v. Curasao n. Rio de Janeiro. Ameland 13 v. Oldkilpatrick n. Rotterdam. Amerskerk 13 12 z.o. St. Vincent n. Marseille. Arendsdijk 13 te Bremen verw. v. Rotterdam. Arendskerk 13 230 m. n. Dakar n. Kaapstad. Artemis 14 te Georgetown. Asmidiske 13 te Norfolk. Attis 12 190 m. w. Havana n. Maracaibo. Bali 13 te Probolinggo v. Surabaja. Balong 13 v. Penang n. Port Swettenham. Banggai 13 te New Orleans. Batu 14 te Baltimore. Beninkust 14 te Accra. Breda 13 v. Puerto Ordaz n. Brake. Calamares 13 v. Cortes n. Santa Maria. Caltex Delft 13 13 m. z.w. Portland n. Port Pirie. Caltex Gorinchem 13 v. Fredericia n. Rotterdam. Caltex Leiden pass. 13 Gibraltar n. Aden. Call. Rotterd 13 150 m. n.w. R. Al Hadd n. Durban. Camerounkust 13 v. Bordeaux n. Dakar. Camphuys 11 v. Calcutta n. Singapore. Casamance 13 te Duinkerken v. Basse Indre. Cinulia 12 65 m. w. Grenada n. Durban. Cities Service Valley Forge 12 v. Philadelphia naar Amuaybay. Colytto 13 dw. Acapulco. Cradle of Liberty 13 375 m. n.w. Finist. n. L'end. Daphnis 13 te Philadelphia. Delft 14 te La Guaira. Diemerdijk 13 te Taconia v. Vancouver. Dongedijk 12 v. Cristobal n. Liverpool. Doris 13 v. Port of Spain n. Mobile. Drente 13 v. Tandjong Priok n. Tjeribon. Eos 13 te Rhodos v. Latakia. Esso Rotterdam 13 90 m. w. Algiers n. Rastanura. Fravizo 14 te Tampico. Gaasterland 14 te Angra Dos Reis. Geertje Buisman 13 80 m. z. Sardinië n. Londen. Giessenkerk 15 te Nagoya verwacht v. Sinkiang. Groote Beer 13 dw. Gibraltar n. Port Said. Hector 13 te Latakia v. Iskenderun. Heemskerk pass. 13 Kp. St. Vincent n. Marseille. Helicon 13 te Port Au Prince v. Palua. Hoogkerk 12 v. Djibouti n. Singapore. Hydra 12 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Ivoorkust 13 v. Grand Bassa n. Takoradi. Kaap Hoorn 13 te Cairns v. Townsville. Karachi 13 v. Djibouti n. Suez. Karimata 14 te Sandakan. Karsik 13 250 in. o.n.o. Saigon n. Saigon. Kelletia 13 dw. Port Elisabeth n. Abadan. Kerkedijk 14 te New York. Kermia 12 v. Lyttelton n. Curacao. Kieldrecht 13 te Suez v. Port Sudan. Koningswaard 14 te Curacao. t aarderkerk 13 v. Kaapstad n. Las Palmas. Langkoeas 13 v. Abadan n. Singapore. Laurenskerk 14 te Suez. Lekhaven 13 te Buenos Aires. Leopoldskerk pass, 13 Gibraltar n. Le Havre. Leuvekerk 14 te Basrah. Maaslloyd 14 te Calcutta verwacht v. Madras. Mentor 13 20 m. z.w. Beachyhead n St. Lucia. Merseylloyd 14 te Colombo v Belawan. Merwede 14 dw. Las Palmas n. Bathurst. Merwelloyd 14 te Bangkok. Molenkerk 13 te Duinkerken v. Rotterdam. Muiderkerk 13 te Genua verwacht v. Port Said. Munttoren 13 te Eastham. Mylady 13 138 m. n.o. Kp. Villano n. Dakar. Naess Lion 13 156 m. w.z.w. R. Fartak n. B. Mashur. Nanusa 13 te Khargh eiland. Neder-Elbe 13 400 m. w. Minicoy n. Singapore. Neder-Waal 14 te Singapore v. Djibouti. Nestor 13 v. Curacao n. Baltimore. Nias 14 te Buena Ventura. Nieuw Amsterdam 13 v. Pt. Au Prince n. N. York. Noordam 15 te New York verwacht. Noordwijk 13 105 in. n.n.o. L. Palm. n. Monrovia. Oberon 13 te Paramaribo verwacht v. Pampatar. Osiris 13 te Puerto Cabello. Oranjefontein pass. 13 Ouessant n. Southampton. Orion 13 te Gibraltar v. Alexandrië. Ouwerkerk 14 te Marseille. Peperkust 13 150 m. n. Dakar n. Le Havre. Polydorus 14 te Trincomalee v. Penang. Pr. Joh .Will. Friso 13 170 m. o. Malta n. Piraeus. Prins Casimir pass. 13 Gibraltar. Prins der Nederlanden 14 te Puerto Limon. Prins Willem III 13 v. Le Havre n. Rotterdam. Prov.singel 12 33 m. w.z.w. Key West n. Houston. Furmerend 13 80 m. w. Valencia n. Rotterdam. Reza Shah Tre Great 14 te Bandar Mashur. Roggeveen 13 170 m. z.w. Merauke n. Singapore. Sabang 14 te Pnompenh. Scherpendrecht 13 v. Port Harcourt n. Napels. Siaoe 13 te Bangkok. Sloterdijk 14 te Baltimore. Stad Amsterdam 13 100 m. z.z.w. Finist. n. R'dam. Stad Arnhem 13 20 m. o.n.o. Dover n. Livorno. Stad Gouda 13 dw. Finisterr en. IJmuiden. Stanvac Lirik 12 v. Bangkok n. Singapore. Stanvac Pendopo 15 te Penang verwacht. 'Stentor 12 30 m. n.o. Jamaica n. Houston. ISte.ven 13 Lizardhead gepass n. Rotterdam. Tamara 13 v. Banias n. Landsend. Tamo 13 dw. Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Texel 13 90 m. w.z.w. Minicoy n. Singapore. Teucer 13 v. New York n. Philadelphia. Tjipanas 12 v. Hongkong n. Singapore. Tomocyclus 12 v. Cardon n. Baltimore. Triton 13 te Bremen v. IJmuiden. Tweelingen 13 39 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Van Heemskerk 15 te Montevideo verwacht. Vivipara pass. 13 Algiers n. Rotterdam. Waingapoe 14 te Mombasa. Waterman 13 185 m. n.w. Finisterer n. Curagao. Weltevreden 13 te Bilbao v. Casablanca. Westerdam pass. 13 Wight n. Rotterdam. Westland 12 v. Montevideo n. Santos. IJssel 13 te Lavaletta v. Rotterdam. Zaankerk 13 35 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Zonnekerk 14 te Aden v. Melbourne. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat na een langdurig lijden van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, zuster groot moeder en tante ROSALIA STIGTER geboren PAUWELS, op de leeftijd van 58 jaar. IJmuiden, 12 december 1959. Keizer Wilhelmstraat 11. Uit aller naam, J. STIGTER kinderen en kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 16 december op de algemene begraafplaats De Biezen te Santpoort, des namiddags 1.30 uur. Vertrek vanaf het huis 1 uur. Heden overleed tot onze grote droefheid onze innig geliefde vrouw, dochter, zuster en tante LIJNTJE WILLEMINA VLIELAND - VAN DER STELT op de leeftijd van bijna 36 jaar. Uit aller naam: G. Vlieland. IJmuiden, 11 dec. 1959 Bloemstraat 31. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 16 de cember a.s. op de Wester begraafplaats te IJmuiden des namiddags 3 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.40 uur nam. Heden nam God van ons weg nog vrij onverwacht mijn lieve vrouw en onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder JANTJE NEDERLOF-BUIS in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: K. Nederlof. IJmuiden, 13 dec. 1959 IJmuiderstraatweg 139. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats hebben donderdag 17 december a.s. op de begraafplaats „De Bie zen" te Santpoort des na middags 3 uur. Vertrek van huis 2.40 uur nam. De Griffier van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat door 1. De vennootschap onder firma Constructie- en Scheepsreparatiebedrijf „De Volharding", geves tigd en kantoorhoudende te IJmuiden, gemeente Velsen, aan de Breesaap- straat 31 en haar ven noten: 2. Reinder Gosse Jagten- berg, wonende te IJmui den, gemeente Velsen; 3. Geert Bos, wonende te IJmuiden, gemeente Vel sen; (procureur Mr. C. F. M. van Koppen) is ingediend bij die Recht bank een verzoek tot het be komen van surséance van betaling; dat bij beschikking dier Rechtbank d.d. 8 december 1959 de gevraagde surséance voorlopig is verleend met benoeming van Mr. H. J. Pot, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92 tot bewindvoerder, ten einde met de schuldenaren het beheer over hun zaken te voeren; en dat de bekende credi teuren en de schuldenaren zullen worden opgeroepen om door de Rechtbank te worden gehoord op dinsdag 23 februari 1960 des namid dags 2 uur alvorens wordt beslist omtrent het defini tief verlenen van de gevraag- surséa».e van betalin- Uitnodiging voor een kerst diner afspraak met hem kaarsen... Voltooi die sfeer van mistletoe, hulst en flonke rende glazen.' Kies nog vóór het volgende feest, de mooiste jurk van uw leven. In de grote Lampion-collectie zijn zojuist allerliefste cocktail-, party- en dinner-ja ponnen gearriveerd. U raakt er niet op uitgekeken! Jeugdige cocktail-japon (let op het bekende Lampion label!) van zuivere acetaat zijde. Strakke rok geheel ge voerd. Moderne stijl door 3/4 mouw, ronde hals en 2 rok-slippen. HO 75 Lage Lampe-prijs ga maar kijken bij Ac?sterdam-notterd3cn-ytrerit-Eln<ttoven-AmLem-HiIversimi-HaarIem-Leidea-Breda-EnscRede-A]Iuiiaar-HeerIe»

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10