Alkmaarse derdeklassers voor Velsen en Wijk aan Zee te sterk Fa. De Vilder KOK VOETBAL IN KENNEMERLAND W atervliet-korf bal teams incasseren verliezen Overwinning van Strawberries op HBS in Bloemendaal Electrolux wast automatisch voor U HARTENDORP STOFZUIGERS Sportbond-dames winnen volleybaltoernooi 4 DEM-Vitesse De Kennemers VVB Kinheim Velsen IEV Beverwijk Wijk aan Zee Jong Hercules IJmond-handbal in veilinghal te Alkmaar Schilderijen van Jan Steen voor Volksuniversiteit dixa" HOCKEY IN KENNEMERLAND LOENDERSLOGT Sterk Noordhollands dam- tiental verslaat Zuid- Holland MAANDAG 14 DECEMBER 1959 Hoezeer de clubs in 2 A tegen elkaar opwegen, moge onder meer blijken uit het feit, dat gisteren drie van de zes wedstrijden in een gelijk spel eindigden en de andere drie gewonnen werden met één goal verschil en zulks ondanks het feit, dat in drie gevallen de hoogst geklasseerde clubs tegen „lagere goden" in het veld kwamen. In 3 A haalden de twee Alkmaarse derdeklassers alle punten binnen, zulks ten koste van Velsen en Wijk aan Zee. Opvallend was de produktiviteit van de Beverwijk-aanval. In 4 C kon Bloemendaal zich op de bovenste plaats handhaven en Kinlieim is voor die plaats vrijwel uitgeschakeld. Van de tweedeklassers hebben Vitesse en De Kennemers zich het best geweerd De Castricummers behaalden een zij het dan ook moeizaam verkregen 10 over winning op DEM. Deze nederlaag kwam de Beverwij kers nog te meer „van onpas" omdat hun medegegadigden voor de onder ste plaats, Zandvoortmeeuwen en WFC op tastbare resultaten konden wijzen. De Zandvoorters wonnen met de oneven goal uit negen van WB, hetgeen de tweede zege van de Meeuwen betekende, beide toevallig behaald op gronden ten noorden van het Noordzeekanaal. En WFC bracht het wel niet tot een overwinning, maar kon toch terecht trots zijn op het gelijke spel, dat het leider Purmersteyn wist af te dwingen. Met acht punten uit dertien wedstrijden delen nu de Wormerveerders de onderste plaats met DEM. De reis van De Kennemers naar Enk huizen heeft de roodzwarten één winst punt opgeleverd en te oordelen naar het feit, dat de Frisianen op eigen terrein nog maar één keer geklopt werden (Pur mersteyn), mag dit van de Beverwijkers een goede prestatie heten. De stand is thans: Tweede klasse A: Kennemers 13 12 VVB 13 12 Hollandia 13 21 HBC 13 12 Pui-mersteyn 13 20 Zandvoortm. 13 10 HRC 13 16 Schoten 13 9 Vitesse 13 15 DEM 13 8 West-Frisia 13 13 WFC 13 8 Alkmaar weert zich In 3 A deden de Alkmaarse derdeklas sers gisteren niet voor elkaar onder, want beide wonnen namelijk met 20. Alcmaria van Velsen en de Boys. die zich langzaam maar zeker omhoog werken hun laatste zes wedstrijden leverden zeven punten op van Wijk aan Zee. Egmondia blijft ech ter als een klit aan de Alkmaarse kam pioenspretendenten hangen, want de Eg- monders wonnen van HSV eveneens met 20. De wedstrijd van de derde lief hebber voor de bovenste plaats DTS tegen ZAP ging wegens terreinafkeuring niet door. Een goede prestatie leverde Beverwijk: De roodzwarten brachten na melijk Meervogels de eerste nederlaag op eigen terrein toe (14). Bloemendaal handhaaft zich Kinheim heeft gisteren vrijwel haar laatste kans op de bovenste plaats ver speeld door met niet minder dan 41 van Bloemendaal te verliezen. Zoals de zaken er thans voorstaan, heeft het er alle schijn van, dat de strijd om de bovenste plaats een zuivere Bloemendaals-Zaanse aange legenheid zal worden. De twee andere Velsense vierdeklassers kwamen niet in actie. Voor Terrasvogels was geen wed strijd vastgesteld en Waterloo behoefde wegens terreinafkeuring de reis naar Oostzaan niet te aanvaarden. De stand is thans: Derde klasse A Vierde klasse C Alcm. Victrix 13 20 Egmondia 13 20 Bloemendaal 11 17 DTS 12 17 Zaanlandia 12 17 Beverwijk 13 15 RCZ 12 15 CSV 12 12 vvz 13 14 Velsen 13 12 Kinheim 12 13 ADO 12 10 DIO 11 12 Alkm. Boys 12 10 OFC 9 10 Meeirvogels 13 10 EHS 12 10 Wiik aan Zee 13 9 Terrasvogels 10 9 ZAP 11 8 GVO 12 7 HSV 13 7 Waterloo 12 2 Ongeveer tweeduizend toeschouwers hebben DEM in de laatste fase van de zeer spannende strijd tegen Vitesse met 't kleinst mogelijke verschil zien verliezen (0-1). In de eerste helft was de thuisclub in de meerderheid. T. van Lieshout kreeg al spoedig kans een zeer hard schot op het Vitesse-doel af te vuren, maar doelman Stuifbergen was op zijn post. Groot gevaar ontstond voor de Castricumse achterhoede, toen de bal over de te ver uitgelopen kee per ging en achter hem juist tegen de lat ketste. Op de terugspringende bal stoven drie DEM-spelers en de Vitesse-doelman af. De laatste wist het leer tijdig te be machtigen en het gevaar te bezweren. Nog enige keren kwam het Castricumse doel in gevaar, maar Stuifbergen was in pri ma vorm. In de tweede helft waren de rolletjes omgedraaid en werd grotendeels op de Beverwijkse helft gespeeld. Maar de voorhoede van Vitesse beschikte, in tegen stelling tot andere keren, niet over vol doende stootkracht. Bovendien stuitte zij op de hechte DEM-defensie met spil Starremans aan het hoofd. Enige keren ontkwam het Beverwijkse doel aan groot gevaar. Met nog enkele minuten te spelen kwam de bal bij Res. Hij zwenkte af naar de cornerhoek, lokte de defensie van DEM naar zich toe, plaatste voor het doel en on houdbaar kopte Groot de bal over doelman Aardenburg heen: 0-1. In de laatste twee minuten zag DEM geen kans meer gelijk te maken. De Kennemers dwong West-Frisia in eigen huis een 1-1 gelijkspel af. Meteen al probeerde de thuisclub revanche te nemen voor de indertijd in Beverwijk geleden 4-1 nederlaag, maar zij stuitte op de hech te defensie van De Kennemers, waarbij doelman Dijcks enkele keren aan de tand werd gevoeld. Hij stopte enkele kogels uit stekend. Na ongeveer tien minuten kon De Ken nemers het spel verplaats De midden linie en de achterhoede rukten echter te ver op en dat werd de Beverwijkers na een kwartier spelen noodlottig. Een zeer snelle en scherpe aanval van West-Frisia had succes en het was 1-0. Reeds vijf mi- Tervoort een voorzet gaf en deze de gelijk maker scoorde: 1-1. Voor de rust kwam het West-Friese doel nog enige keren in gevaar, maar doelpunten kwamen er niet meer. In de tweede helft zag men hetzelfde spel. De thuisclub was wel iets sterker, maar de stugge Beverwijkse verdediging hield de balans in evenwicht. Op „Watervliet" hebben VVB en Zand voortmeeuwen een sensationele wedstrijd gespeeld, waarin niet minder dan vijf doelpunten binnen de eerste twintig mi nuten vielen in het totaal van negen gel dige en drie afgekeurde goals. Bovendien kregen beide ploegen elk een strafschop toegewezen. Direct ontspon zich een zeer levendige strijd, waarin de Zandvoortse gasten met verre en forse trappen probeerden de nog wankele VVB-verdediging te omzeilen, maar WB hield het meer op midden- aanvalsspel. Toch scoorde Kooimans, doch liep de Zandvoort-doelman omver (afge keurd). Van der Velde deed het na 9 mi nuten beter (10), maar twee minuten later trof linksbuiten Gerlach met een harde schuiver doel (11). Na een kwar tier namen de Zandvoorters de leiding (12), doch weer twee minuten later kopte de Zandvoortse spil een voorzet van v. d. Velde in eigen doel (22). Vlak daar op maakte Kooymans onnodig hands. Strafschop (23). VVB probeerde in allerlei posities en vaak uiterst gevaarlijk door te breken, wat v. d. Velde gelukte, doch ook dit doelDunt vond geen genade en drie minuten voor de rust overkwam Kersbergen hetzelfde, toen hij de bal over de uitgelopen doelman in het net plaatste. Direct na de hervatting gaf VVB de toon aan maar de gasten behielden hun tempo. VVB hield de aanvalstactiek te kort om succes te hebben. Toch kreeg Kersbergen een kans, maar hij werd gehaakt. Straf schop (33). Een vrije trap voor Zand voortmeeuwen door de linksbuiten op grote afstand genomen, vloog direct langs •Jonkman (34) en korte tijd later sloegen de gasten weer toe (35). Na een half uur had eindelijk Kooimans succes (45) en het was deze speler, die twee minuten voor de rust Kersbergen een opgelegde kans voor de gelijkmaker gaf, maar hij startte net iets te laat om d afgemeten voorzet bij de paal af te werken (45). In Bloemendaal is Kinheim tegen de gelijknamige club de dupe geworden van pech, omdat behalve een invaller voor v. d. Plas, bijna direct na de hervatting ook doelman Pigmans en spil Brethouwer wegens blessures moesten worden ver vangen. De eerste wedstrijdhelft gaf zeer mooi veldspel aan beide kanten te zien. Bij Kinheim kwamen de eerste reële kan sen toen Van Vuuren na 35 minuten rake lings naast schoot en vlak daarop Mosk met een fraaie trekbal Demmers de bal tegen de lat liet koppen. De terugspringende bal door Demmers opnieuw opgevangen kopte hij nu tegen de paal. Toen na 40 minuten Pigmans een Bloemendaal-aanval afsloeg, werd hij ge blesseerd in het doelgebied. Ondanks dat, kwam de door de doelman nog uitgescho ten bal uit het middenveld bij de rechts buiten, die in een volkomen leeg doel kon schieten, omdat ook de Kinheim-verdedi- gers over hun doelman gebogen stonden (1—0). Het was tien minuten na de hervatting, dat Bloemendaal een vrije trap kreeg toe gewezen wegens obstructie. Pigmans, die veel last van zijn verwonding had, kon niet voldoende reageren (20). Van Dijk, een gewone veldspeler, nam zijn plaats in. Kinheim wijzigde nu de opstelling en na 15 minuten werd Boeren gevloerd. Paap echter schoot de strafschop te zacht in. Een ver schot van Bloemendaal had suc ces, toen invaller-doelman Van Dijk zich te ver had opgesteld (30) en twee mi nuten later, na 20 minuten spelen, werd hij uit een fraaie omhaal van de Bloemen- daal-midvoor weer gepasseerd (4—0). Kin heim bleef hard werken en dit werd pas beloond na een half uur, toen Demmers de pass gaf aan Boeren, die onhoudbaar tenslotte de eer redde Hoewel Velsen in geen enkel opzicht de mindere van Alcmaria Victrix was, won nen de Alkmaarders met 2-0. De voor hoede van Velsen miste namelijk, vooral voor de rust, enige kansen. Bakkum schoot bij zo'n gelegenheid uit een goed aangege ven bal van Wittebrood hard op het Alk maarse doel, maar doelman Huibers was er eerder bij en grabbelde het leer uit de hoek. Bij een snelle aanval van Alcmaria Victrix kon Goossen met een kogel doel man Kaasenbrood passeren: 1-0. Na de hervatting kwamen de Alkmaar ders goedkoop aan het tweede doelpunt, toen een der backs van Velsen uitgleed en de rechtsbinnen maar voor het intrappen had: 2-0. Wat Velsen hierna ook probeer de, het lukte haar niet een doelpunt te ma ken. De IE Vers, die op „Rooswij k" DSOV tot tegenstander hadden, hebben niet meer kunnen bereiken dan een gelijk spel. En omdat IEV het tempo laag hield spande ook DSOV zich niet bijzonder in, zodat een tamme, gelijkopgaande strijd ontstond DSOV kon echter na 22 minuten profi teren van een overigens ongevaarlijke aanval. De IEV-achterhoede verzuimde tijdig in te grijpen en het was 01. Daar na leidde IEV de aanval te veel naar rechts, waardoor de verrassing in de aan val uitbleef en DSOV het terrein tot aan nuten later sloeg De Kennemers terug, de rust meester bleef De gasten namen toen midvoor Zwanenburg rechtsbuiten na de hervatting direct het initiatief met goede combinaties, doch nu wist de IEV- achterhoede de aanval te beheersen Regelmatig won de thuisclub nu terrein veroverde het middenveld en bracht DSOV in de verdediging. Een verrassend mooie aanval van IEV deed de bal bi; Buur belanden, die met een prachtig schot hoog in het net de gelijkmaker scoorde (1—1). DSOV kwam bijna niet tot een uitvalspoging en de verdediging moest alle zeilen bijzetten. Het mankeerde bij IEV behalve aan passende combinaties ook aan een schutter, want uit de vele toe gekende vrije trappen werd over of naast het doel geschoten. Het was de DSOV- doelman, die tenslotte de wedstrijd deed winnen, toen hij een vliegend schot van Swinkels met veel moeite tot hoekschop werkte. Een minuut voor het einde werd een gloeiende kogel van Duin naast de paal genoteerd (11). Meervogels kon tegen Beverwijk niet op en streek met 1-4 de vlag. Het begin was niet hoopvol voor de Wij kers, want voor de eerste minuut om was, moest doelman Raap de bal al uit het doel halen: 1-0. Maar het bleek dat de thuisclub te hard van stapel was gelopen. Toen de Bever wijkers enigszins van dit overrompelen de spel waren bekomen, trokken zij met snelle aanvallen op het doel van Meervo gels af. Minneboo kopte de bal over de uitlopende doelman in: 1-1. Nog net voor de rust wist Wolterman uit een voorzet van de rechtsbuiten Van der Meij de Wij kers een 1-2 voorsprong te geven. In de tweede helft was Beverwijk onbe twist sterker en nadat eerst Waanders de stand op 1-3 had gebracht, kon Van Oost er 1-4 van maken. De Beverwijkse achterhoe de had het in de tweede helft niet druk. Wijk aan Zee heeft de overwinning (2-0) aan de Alkmaarse Boys moeten laten. Deels is dit toe te schrijven aan de leiding van de scheidsrechter. Enige spelers van Wijk aan Zee moesten worden vervangen en Sijsner moest met een lichte hersen schudding het veld verlaten. Al na 'n kwartier onthield de scheids rechter Wijk aan Zee een strafschop. Van der Wel was doorgebroken, maar in het strafschopgebied werd hij door twee Alk maarse spelers gevloerd. Hij viel op de bal en de scheidsrechter wees de thuisclub een vrije trap toe. Alkmaarse Boys nam uit een tegenaanval de leiding. In de tweede helft moest Bol, die al voor de rust enige keren wegens een bloedneus moest worden verbonden het veld verla ten. Hij werd vervangen door Swier. Deze had nog geen bal aangeraakt, toen ook hij door veel te hardhandig aanvalsspel van de Alkmaarders van het toneel moest ver dwijnen. Het was voor Wijk aan Zee geen doen en heel gemakkelijk kon de thuisclub dan ook het tweede doelpunt maken. Toen tien minuten voor het einde ook Sijsner het veld moest verlaten speelde Wijk aan Zee de wedstrijd met tien man uit. Jong Hercules keerde door de 1-2 zege op SVJ met twee kostbare punten naar huis. De Beverwijkers startten met 2 in vallers. Hoewel zij spil Minneboo en mid voor Veerbeek moesten missen, kwam het succes al spoedig aan hun zijde. Na tien minuten hielp Snippe Jong Hercules aan de leiding: 1-0. Er ontstond een waar bom bardement op het SVJ-doel, dat na 25 mi nuten resulteerde in een vrije schop. El- derson plaatste de bal keurig naar Snippe die wederom raak schoot: 0-2. De thuisclub kwam nu meer in de aanval. Doelman Pro voost kreeg het even zwaar te verduren, SVJ hervatte het offensief in de tweede helft, maar de verdediging van Jong Her cules hield stand. Enige uitvallen van Jong Hercules leverden niets op. Vijf mi nuten voor 't einde leverde het zware of fensief van de thuisclub succes op, toen de midvoor een prachtige voorzet van de rechtsbuiten inkopte: 1-2. Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Nu veldhandbal voor enige maanden is gestaakt kwamen twee teams van de hand balvereniging „IJmond" uit in de zaal handbalcompetitie. Wegens het gemis van een geschikte zaal in Haarlem is in de Alkmaarse veilinghal gestart. De Haar lemse clubs zijn daarom gasten in de af deling Alkmaar. Om financiële redenen spelen de „Haarlemse" teams meer wed strijden op één dag. De IJmond 2-dames speelden twee wed strijden en de heren van IJmond I kregen drie tegenstanders. De dames van IJmond 2 begonnen tegen VZV 2. Duidelijk was te merken, dat de Velsense dames zowel techniek als tactiek voor deze zaalsport misten. VZV speelde daarentegen gemakkelijker en won met 70. Deze wedstrijd was duur lesgeld voor de IJmond-dames die in de volgende ont moeting tegen De Blinkert 2 veel hadden geleerd en tot een 11 gelijk spel kwa men. Het Alkmaarse AVA I was de eerste tegenstander van de IJmond I-heren, die meteen in een felle strijd gewikkeld wer den. Overigens wogen beide teams goed tegen elkaar op, zodat het aan spanning niet ontbrak. Met een 33 stand werd gewisseld en dezelfde spannende strijd zette zich voort. IJmond won tenslotte met 76. In de strijd tegen Rapiditas 2 openden de Haarlemmers de score, doch toen de achterstand was weggewerkt, waren de IJmonders heer en meester en wonnen met liefst 10—2. Aanvankelijk hadden de IJmonders van het Wieringse Tonegido I veel tegenstand, maar geleidelijk namen de Velsenaren een overwicht. Dit werd uitgedrukt in een derde overwinning met 114. Het resultaat van de meisjes-junioren Tonegido aIJmond a was 62. De voor de korfbalvereniging „Water vliet" drukke competitiedag heeft niet de resultaten opgeleverd, waarop was ge hoopt Zowel het eerste twaalftal dat thuis tegen Olympia I in het veld kwam als Watervliet 2, dat in Amsterdam Ar chipel 3 bezocht, kwamen als verliezers uit de strijd. Dit betekent tevens, dat Wa tervliet 2 het record ongeslagen te zij heeft verloren. In het veld was Watervliet I tegen het Bussumse Olympia I zeker niet zwakker maar rondom de korf faalden de Velsense heren in de aanval volkomen bij vaak een voudige kansen. Bovendien toonden de gasten een betere fysieke kracht. In deze wedstrijd ging het spel nogal hard toe zodat verschillenden de strubbelingen en ongelukjes het spel ophielden. De stevig leidende scheidsrechter Schreurs voor kwam echter erger. Na het aarzelende be gin demonstreerden de gasten hard spel waardoor de Velsense verdediging het zeer moeilijk had, maar stand hield. Na een kwartier had Vos van afstand succes (10), doch een strafworp voor Olympia bezorgde de gelijkmaker (11) Na de wisseling werd Watervliet sterker, ook aanvallend, doch Hartman schoot on zuiver en ook Gerd Polak kreeg enige mooie kansen. Een strafworp werd net overgeschoten, waarna Olympia van af stand de leiding overnam (12). Na de hervatting doelpuntte Hartman wel uit een strafworp voor de verdiende gelijkmaker (22) en zelfs nam Watervliet na de vak wisseling een 32 voorsprong door Van Dijk. Olympia speelde onversaagd verder en doordat de Velsenaren bovendien met hun schoten geen geluk hadden konden de Bussummex-s met drie doelpunten zelfs tot 35 komen. Van den Brink bracht uit een goede doorbraak weer hoop voor Wa tervliet (45), maar toen Olympia daarna opnieuw een strafworp inschoot was de strijd gestreden (4—6). Gering verschil Met gei-ing verschil verloor Watervliet 2 van concurrent Archipel 3, zodat de Vel senaren nu nog slechts één punt op de De commissie Volksuniversiteitswei'k van de stichting „De Velser Gemeenschap te Velsen, biedt leden en belangstellenden op vrijdag 18 december een intei-essante avond. De kunstpedagoog, J. F. Schultink zal in het Cultureel Centrum dan een lezing houden over de schilderijen van Jan Steen. De spreker zal zijn lezing illustreren met kleurendia's. Advertentie ELECTROLUX WASDU0 De beste wasmachine en de beste centrifuge gecombineerd tot de ideale wascombihatie. Kies de goede wastemperatuur en de juxste wastijd en dé Electrolux wast automatisch voor U! Prijs 93 0«- e» hierbij hoort het complete wasmiddel met afgeremd schuim Ook verkrijgbaar bij Velserduinweg 173 Telefoon 4402 Ook verkrijgbaar bij GEN. CRONJéSTRAAT 43 HAARLEM - TELEFOON 52760 Ook verkrijgbaar bij //iv^ Kruisstr. 5 - Haarlem Tel. 1890C Ondanks afgekeurde terreinen zijn de drie hockeyverenigingen in Kennemer- land deze zondag wel aan hun trekken ge komen. Slechts een gering aantal wed strijden ging niet door. Voor de pro motieklassecompetitie heren behaalde Strawberries 1 op Bleek en Berg in Bloe mendaal een overwinning van 2-1 op HBS. In deze ontmoeting werden de doelpun ten pas na de rust gemaakt. Het doortas tender optreden van Strawberries werd beloond, toen J. Brommer de score opende uit een mooi doelpunt. Voor HBS maakte daarop Th. Londo gelijk. Door goed inlo pen kon linksbuiten W. van Offenbeek van Strawberries zijn club toch de beide winst punten geven. De scheidsrechters Visser en Smit floten iets te strak. De strijd ging dikwijls gelijk op met de gasten iets in de meex'derheid. Op eigen terrein verdeelde het tweede herenelftal van Strawberries de winstpun ten met FIT, tegen welk team 2-2 gelijk werd gespeeld. Het iets stex-kere FIT open de twee maal de score. Voor rust kon Rooijmans gelijk maken. In de tweede helft gelukte het Dammers, vlak voor het eindsignaal klonk, een opnieuw vei'kregen achterstand in te lopen. In een vrij eenzij dige wedstrijd won Strawberries III met -0 van HBS IV. Met de rust was de voor sprong reeds 3-0. Strawberries IV zet nog steeds onbedreigd de weg naar het afdelingskampioenschap voort en heeft nu 15 punten uit acht wed strijden. Alleen Zandvoort dwong dit team onlangs een gelijk spel af. Zondag werd in Beverwijk met 7-1 gewonnen van Schey- beeck. De ruststand was reeds 5-0. In de tweede helft maakte voor Scheybeeck III Piet van der Weijst een tegenpunt. Straw berries voerde de stand daarna nog meer op. Wedemeijer benutte voor en na de rust twee maal een strafbully. In een rommelige wedstrijd heeft Straw berries V bij Echtrop IV met 4-1 van dit elftal verlox-en. Strawberries heeft i.rotest aangetekend tegen de onbevoegde leiding bij deze ontmoeting. Voor Eechtrop werd het tegenpunt gemaakt door Van Vuuren. Strawberries De wedstrijden van het eerste en vierde dameselftal van Strawberries waren uit wedstrijden en werden afgelast. Op eigen terrein won Strawberries IV verdiend met 4-0 van HIC II. De doelpunten, twee voor en twee na de rust, werden ingeschoten door de dames Bangma (2x), Appelman en SchermerBrinkman. Het eerste kwar- tier werd met een invalster voor de doel- verdedigster gespeeld. Voor Stx-awberries II, dat in de derde klasse E speelt, staat het kampioenschap voor de deur. Mis schien wordt dit festijn nog dit jaar ge vierd als in de laatste wedstrijddag van dit seizoen komende zondag de laatste benodigde twee punten worden behaald. Het elftal moet nog drie wedstrijden spe len, waai-mee tevens wordt uitgedrukt hoe vlot dit seizoen de competitie verloopt. In Bloemendaal verloor Strawberries III met 1-0 van HBS III, nadat met de rust de stand nog blank was. HBS maakte het winnende doelpunt vlak voor tijd. Het schot bleek onhoudbaar voor de invallende doelverdedigster van Strawberries. Scheybeeck De eerste dameselftallen van Eechtrop en Scheybeeck speelden een plaatselijke strijd. Eechtrop won verdiend met 4-0. De doelpunten werden gemaakt door de da mes R. Kuijs, B. Tegel, N. Tabak en (na de rust) door E. Rueb. Een belangrijk deel van de ontmoeting speelde zich af op de helft van Scheybeeck. Na rust bood de bezoekende club meer weerstand, doch kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Om dat Scheybeeck een protest heeft verloren waardoor de overwinning van 3-2 tegen Hurley een gelijk geëindigde uitslag 2-2 geeft, staan nu Hermes. Eechtrop en Scheybeeck gezamenlijk onderaan de ranglijst mei elk 5 punten. De herenteams Eechtrop III en Schey beeck I eindigden hun wedsti'ijd in een ge lijk spel van 2-2. De pai-tijen waren aan el kaar gewaagd en de uitslag geeft de ver houding goed weer. Eechtrop nam een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Lex Drijver en Jaap Edel. Voor de rust doelpuntte voor Scheybeeck Jan Fijen en na de rust Jan Wortelboer, die profiteerde van een fout van Eechtrop's doelverdedi- ger. De wedstrijd ScheybeeckHoorn ein digde met een gelijk spel van 4-4. Voor de thuisclub kwamen de doelpunten van Jos Nieuwenhuizen, Theo Wilms Floet en (na de rust, die met 2-2 inging) van Wim van Etten (2x). Hooi-n liep de voorsprong van Scheybeeck steeds weer in. Wortelboer werd geblesserd, waardoor met twee maal tien man werd verder gespeeld. Eechtrop In de uitwedstrijd tegen de Gooise H.C. heeft Eechti'op I met 2-0 vei-loren, nadat in deze plezierige gelijk opgaande strijd de stand met de rust nog blank was. Gooi opende de score door het benutten van een korte hoekslag; het werd 2-0 toen Gooi profiteei'de van een fout in de vex'dediging van Eechtrop. Echtrop V speelde puntloos gelijk tegen Rood Wit III. Deze uitslag geeft de ver houding in deze gelijk opgaande strijd goed weer. De ontmoeting van Fechtrop- teams tegen Scheybeeck en Strawberries behandelden we reeds in de vorige i egels. Het tweede dameselftal van Eechtrop won met 2-1 op eigen terrein van Rood Wit III. De thuisclub nam de leidng door mej. R. Gordijn en met deze voorsprong van 1-0 kwam de rust. In de tweede helft vergrootte mej. T. Groen de voorsprong, waarna Rood Wit een verdiend tegenpunt maakte. Met het lichte overwicht van echtrop geeft de uitslag de verhouding goed weer. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Amsterdammers voor staan. Met de rust had Archipel een 21 voorsprong, doch liep daai-na uit tot 41. Een doelpunt van Berghuis bracht weliswaar opleving, maar geen gelijk spel. Hoewel Wil Nijkamp en Scholting nog succes hadden was een Am sterdamse treffer voldoende om de beide punten op te eisen (54). Watervliet 3 zoi'gde in Haarlem tegen Oosthoek 2 voaor een verrassing, na de rust met een 12 voorsprong te zijn inge gaan. Daarna doelpuntten beide ploegen nog eenmaal (23). In Santpoort heeft Watervliet 5 het tegen Sport Vereent 3 niet kunnen bolwerken (3—1). De prijs voor kisten-kabeljauw van 384, een kistje braad 67, grote gullen 98, typeert de geringe aanvoer van rond- vis in de afgelopen week, die dan ook, be houdens slechts één enkele dag, ver bene den peil bleef. Een tekort waaraan het zeer slechte weer aan de ene zijde onge twijfeld debet was, aan de andere kant het gevolg van het feit dat grote loggers en trawlers hun geluk hebben willen be proeven in het Kanaal. Doch ook de prijs van tongen vertoon de een zeer belangrijke stijging. Slips, die maandag rond de 2 lagen, gingen zater dag grif van de hand voor het dubbele, terwijl alle andere soorten eveneens een verschil lieten zien van f 1 tot 1.50 per kg. Ook hier schrale aanvoer. Met de ko mende kerstdagen in het zicht, krijgt de handel de indruk, dat de afnemers zich, althans voor een gedeelte, willen dekken. Engeland liet zich niet onbetuigd. Waar de oostenwind juist daar slecht weer be tekent, liet de schol een zeer belangrijke verhoging van de prijs zien. Zaterdag gin gen de vier grofste soorten schol van de 70 tot 80 per kist weg, terwijl de schol II opliep tot 70 per kist. Ook de schol III bleef vast in prijs, namelijk ongeveer 40 per kist. De kwaliteit van de aangevoex-de vis liet veel te wensen en bezorgde de handel veel hoofdbrekens. December en oostenwind betekenen sar dien-aanvoer. Duizenden kisten werden aangevoex-d in de afgelopen week, en ge lukkig voor de visser nam de export vele ladingen af. De prijs bleef dan ook goed en kwam voor goede kwaliteit niet onder de 20. Makreel werd weinig aangevoerd, terwijl de kwaliteit rustig genoemd kon worden. Toch werd nog voor over de 40 per kist betaald. Het staat thans vast, dat het uitgeput te invoer-contingent van West-Duitsland, niettegenstaande het dringende verzoek van de handel, niet zal worden vergroot De handel heeft nog voorgesteld om in de iaalsté wëken van dit jaar een extra-con- dingent eventueel in mindering te brengen van dat in het komende jaar. Den Haag was niet te vermurwen, alhoewel West- Duitsland, naar insiders menen, toch ze ker 5 a 6 maal zo veel importeert als zij naar Nederland uitvoert. En de Denen vragen voor het nog niet uitgeputte contingent prijzen, die een Belg misschien wel graag wil betalen, doch die voor de binnenlandse handel in Nederland te hoog liggen. Het sterkste damtiental dat de provin ciale dambond Noordholland op de been kon brengen heeft in de kantine van het hoofdbureau v. Politie te Amsterdam tegen het Zuidhollands damtiental na een span nende en hevige strijd een 128 overwin ning behaald. Deze jaarlijkse ontmoetingen hebben de Noordhollandse dammers (drie keer) en ook de Zuidhollandse dammers (3 keer) gewonnen, zodat de wisselbeker voor een jaar in bezit van Noordholland .blijft. De uitslagen luiden als volgt: Noordhol land-Zuidholland. 1 Bor.d B Dukel-W Roo- zenburg 1-1. 2. P Roozenburg-J. van Leeu wen 2-0. 3. R. C. Keller-J. Bastemeyer 1-1 4. P. v. I-Ieerden-J. H. de Kluiver 1-1. 5. W. de Jong-J. Kuipers 2-0. 6. H. de Jongh- W. Terlouw 1-1. 7. H. Laros-v. Vloten. 8. J. Metz-H. M. v. Mourik 0-2 9. J. H. Beeke- H. J. van Wouden 2-0. 10. J. Bus-J. Later- veer 1-1. In totaal 12-8 voor Noordholland Een knappe prestatie leverden de vijf Kennermerland-spelers J. Bus (Haarlem se damclub) W. de Jong ('t Oosten) en H. Laros, B. Dukel en P. Roozenburg (DCY) om 7 punten te scoren. Wedstrijdleider was de St. Bavo-voorzitter uit Heemstede de heer J. J. Janus. In de gymnastiekzaal van het gymna sium „Felisenum" te Velsen-Zuid is zon dagmiddag een volleybaltoernooi om het gewestelijk kampioenschap van Zuidhol land gehouden. Er namen vier dames- en vier herenteams aan deel. Ook het IJmui- dense Sportbond was in het toernooi ver tegenwoordigd. Het damesteam van deze vereniging boekte een fraai succes door in hun afdeling te winnen met 2-0 van Houd- Stand uit Rotterdam. Dit was een beslis singswedstrijd. Het herenteam van de Rot terdamse volleybalvereniging sleepte de overwinning in zijn afdeling in de wacht. Over het algemeen droeg de strijd een zeer sportief karakter. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van het gewest Zuid-Holland, de heer Zwart, overhandigde aan de winnaars van dit toernooi —Houd Stand uit Rotterdam en Sportbond uit IJmuiden herinnerings- voorwerpen. Om half vijf was de strijd, waarvoor ook van de zijde van het publiek flinke belangstelling bestond, ten einde. „De lege stoel" voor Groningers en Drentenaren De Gronings-Drentse vereniging te Be verwijk houdt op woensdag 16 december een toneelavond in ,,'t Centrum". Opge voerd wordt „De lege stoel" door de zus tervereniging „Martini" uit Hoorn.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4