Haarlemse sport ten zeerste gebaat bij doorgaan plannen badmintonhal Als de raad meewerkt kan spoedig met bouw ervan worden begonnen fijn FAAM fantastisch CIOS bleef de enige ongeslagen ploeg bleef in de eerste klasse met slechts één verliespunt minder Zaalhandballers nog niet uit de moeilijkheden RCH-Alkmaar blijft 3-3 Rest RCH-Limburgia in januari uitgespeeld? DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 15 Ook de Caritaspopl gaat tot april door Zwolse scheidsrechters krijgen judoles die lekkere drop heet KLAROP Data Rotterdamse CHIO werden gewijzigd Nieuwe aanwinsten voor paardensport Nederland-België voor dravers op 2 oktober Sjoukje won in Milaan Handbalreportages uit Utrecht afgelast Grote inschrijving voor „steenwedstrijden" Het Nederlands militair team tegen Frankrijk Uruguay kampioen van Zuid-Amerika UCI erkende wereld records van Altig Een nieuwe vlaggenkwestie in West-Duitsland Het initiatief van de stichting „Bad mintonhal Duinwijck" belooft de Haar lemse zaalsportgemeenschap met de bouw van een badmintonhal aan de Kleverlaan in Haarlem, westelijk van de Delft en na bij de nog aan te leggen westelijke rand weg, enigszins van de zalennood-impas- se te bevrijden. Woensdag 23 december zul len B. en W. de Haarlemse gemeenteraad voorstellen zich garant te stellen voor een lening van ruim 2 ton ten behoeve van de bouw van deze hal, waarvan de bouwver gunning reeds tweemaal verlengd werd en niet langer dan uiterlijk 1 maart 1960 gecontinueerd kan worden. De te bouwen hal zal ook voor andere sporten in het bijzonder voor topevenc- menten bruikbaar zijn en mogelijk gelijk het Krelagehuis de schooljeugd voor lichamelijke oefening kunnen her bergen. Bovendien zullen niet alleen de badmintonbeoefenaren hun sport weer voor een ieder kunnen openstellen, maar zullen ook de volleybal- en basketbalspe lers door het vrij komen van twee speel avonden in het Krelagehuis, weer gele genheid krijgen, hun competities uit te breiden. Reeds jaren geleden voelde het bestuur van de badmintonclub „Duinwijck" be hoefte aan een eigen hal, naar Engels, Deens en Duits voorbeeld. Op 28 decem ber 1956 richtte men daarbij de stichting „Badmintonhal Duinwijck" op, met als bestuursleden makelaar J. Strijbis, H. Rücker, B. van Hees, B. Jansen, R. Filars- ki en L. Verhoef en als vertegenwoordi ger van gemeentelijke zijde, de inspec teur voor lichamelijke opvoeding, de heer S. Heijers. De Heemsteedse architect Gerh. Jansen kreeg opdracht een ontwerp te maken en de plannen verder uit te werken. De bouwvergunning werd ver kregen en na talloze besprekingen met de gemeente Haarlem werd de hal opgeno men in het „uitbreidingsplan Kleverlaan" en werd een uitkomst gezocht voor de fi nanciële kant van het project. In de drie jaar van voorbereiding ste gen de totale bouwkosten tot 276.000.-, waarvan de stichting zelf 10 pet. kan four neren. Moeilijkheden bestaan nog rond de verkrijging van de bouwgrond, want de grond moet nog door de gemeente ont eigend worden. Men hoopt de bouwgrond t.z.t. van de gemeente te kopen of even tueel in erfpacht te verkrijgen. Afmetingen De badmintonhal krijgt een lengte van 47.55 meter en een breedte van 23.40 me ter. De overkapping krijgt de vorm van een halve ellips met het hoogste punt 8.80 meter. De speelzaal zelf zal 39 meter lang worden en vijf banen tellen. De uitloop achter de speelvelden zal 2.80 meter be dragen en langs de wanden zal een ver hoogde, twee meter brede corridor lopen, waarvan men een uitstekende kijk op de banen heeft. Het voorste gedeelte van de hal wordt bestemd voor de bijbehorende accommo- Als dus het Krelagehuis door de bad- minton-beoefenaren verlaten wordt, komt de dinsdagavond eventueel de zaterdag avond) voor de spelers van basket- en volleybal vrij en zullen beide organisaties de eerstkomende jaren, althans voor het spelen van hun competitiewedstrijden geen zalennood meer kennen. De afdeling Haarlem van de Neder landse volleybalbond, met meer dan dui zend leden de grootste zaalsportox-ganisa- tie in Haarlem, heeft dringend behoefte aan twee speelavonden per week om dan met een capaciteit van veertig wedstrij den per week de'' honderdenelf teams re gelmatig in het veld te kunnen brengen. Bij de huidige stand van zaken spelen de volleyballers gemiddeld dertig wedstrij den per week en bestaat er niet de minste gelegenheid om uit te breiden. Het district Haarlem van de Nederland se Basketbalbond met bijna vijfhonderd le den en nu ruim veertig competitieploegen, heeft een geringe speelcapaciteit van ze ven wedstrijden per avond en is uiteraard met een uitbreiding van het aantal speel avonden bijzonder gebaat. Maar de heer Dinkelberg, de competitie leider van de N.B.B., vertrouwde ons toe dat niet alleen de zalennood de groei van basketbal in Haarlem stremde, maar meer nog het bedrag dat de deelnemers slechts met een gering aantal, moeten op brengen om de huur van het Krelagehuis te kunnen betalen. De heer Dinkelberg hield het op de bouw van een sporthal. Dit geluid vernamen wij ook van de hand ballers die met smart op de bouw van een sporthal wachten en als gasten van de af delingen Alkmaar en Amsterdam (Utrecht) hun zaalhandbal beoefenen. Het Krelage huis is voor een zaalhandbalveld te smal en zou men over deze handicap heen stap pen, dan nog zou het beoefenen van zaal handbal stranden op de exploitatiereke ning. Want het zou niet mogelijk blijken om meer dan één veld uit te zetten en een behoorlijk aantal toeschouwers te her bergen. We mogen dus concluderen dat de bouw van een badmintonhal de beoefenaren van badminton, volley- en basketbal van de bestaande zaalproblemen zal verlossen en de bijna tweeduizend leden tellende sport organisaties weer de mogelijkheid zal bie den om de gelederen uit te breiden. Anderzijds moeten wij opmerken dat de bouw van een sporthal in Haarlem urgent blijft, niet alleen omdat er enige zaalspor ten niet van 't Krelagehuis kunnen profi teren, maar wel in de eerste .plaats omdat de accommodatie van het Krelagehuis niet op de sport is afgesteld en men met een zekere schroom voor de gebrekkige outil lage en vooral de erbarmelijke ver lichting z'n sportgenoten uit andere ste den ontvangt. datie en zal bevatten: kleedlokalen, dou ches, toiletten, ruimte voor een verwar mingsinstallatie, een kantoor met zicht in de zaal en een ruim portaal. Vanuit dit portaal kan men via de trap het club- en vergaderlokaal bereiken, dat zonodig voor restaurant dienst kan doen. Een glaswand geeft een vrij uitzicht op de speelzaal en vier grote ramen schen ken een blik op de Kleverlaan. Een dak raam van vier meter breed en over de gehele lengte van het gebouw moet in de speelzaal voldoende licht laten doordrin gen. Voor avond wedstrijden zal men neon verlichting gebruiken.v In de achtergevel wordt een brede ach terdeur aangebracht om grote voorwer pen binnen te kunnen brengen, eventueel om een formatie sportlieden een entree te verschaffen en als nooduitgang dienst te doen. Exploitatie De begrote exploitatierekening, zoals ons voorgelegd, sloot en behoeft voor de gemeenteraadsleden geen bezwaar te vor men om de garantie te verlenen. Men mag voor de avond een intensief gebruik ver wachten en na een kleine aanlooptijd zul len ook de ochtend en de middag behoor- Op de tekening boven ziet men hoe de architect zich de ingang van de hal gedacht heeft; hieronder een tekening die een idee geeft over het interieur. lijk bezet zijn. Mochten er eventueel uren vrij blijven, dan zal zonder twijfel de ge meentelijke dienst voor lichamelijke op voeding deze ruimte voor de lichamelij ke opvoeding van de schooljeugd willen uitbuiten. De zaal zal zich verder lenen voor gym nastiek, volleybal, tennis, tafeltennis en krachtsporten en eventueel als men niet te hoge eigen aan de breedte van het veld stelt voor zaalhandbal, basketbal en micro-korfbal. De stichting heeft met het eventueel verhuren aan de organisaties van de genoemde sporten reed« rekening gehouden. Ook de Caritaspool heeft thans de mi nisteriële vergunning ontvangen, evenals de KNVB-toto, op de tot nu gevolgde wijze voort te gaan tot april aanstaande. Aan de omschrijving van het doel: de opbrengst voor 60 pex-cent te besteden aan sociaal-cultureel werk in Nederland is nu toegevoegd: en voor Nederlandse organi saties op sociaal-cultureel terrein werk zaam in het buitenland. Voetbal De spelregel- en protestcommissie van de KNVB heeft in een woensdagavond in Den Haag ^gehouden vergadering twee protesten, 'die waren ingediend door Alk maar naar aanleiding van op 1 novem ber voor de eerste divisie B gespeelde wedstrijd tegen RCH, behandeld. Beide protesten werden afgewezen, waardoor de uitslag blijft 3-3. Het ene protest ging tegen het toeken nen van een vrije schop, waaruit RCH had gedoelpunt, en het andere tegen het feit dat er zeven minuten te lang zou zijn ge speeld. Er bestaat een redelijke kans dat de wedstrijd RCH-Limburgia in de tweede helft van januari wordt uitgespeeld. Er wordt dan van deze op 13 september jongstleden gestaakte wdstrijd een perio de van vijf minuten gespeeld, waarbij Limburgia slechts tien spelers in het veld mag brengen en een veldspeler in het doel moet staan. Zoals men weet werd de wedstrijd RCH- Limburgia gestaakt omdat Limburgia- spelers het de scheidsrechter onmogelijk maakten een aan RCH toegewezen straf schop te nemen. De strafcommissie deed eind november uitspraak en bepaalde on der andere dat Limburgia twee winstpun ten in mindering zou worden gebracht en dat de match dus zou worden uitgespeeld als dat aan het einde van het seizoen nood zakelijk zou blijken in verband met pro motie dan wel degradatie. Daar was RCH het niet mee eens. De Ra cing wilde weten waar zij aan toe is en vroeg de KNVB alsnog te bepalen dat de wedstrijd, die bij een 2-2 stand werd ge staakt, zo spoedig mogelijk moest worden uitgespeeld. En daartoe bestaat, zo ver nemen wij, een redelijke kans. Dat zou dan gebeuren op de dag (ver moedelijk in de tweede helft van januari) waarop Limburgia in Zaandam tegen ZFC moet spelen. Die dag heeft RCH een thuis wedstrijd en de vijf minuten tegen Lim burgia zouden dan gespeeld kunnen wor den voor de aanvang of in de rust van de voorwedstrijd van het tweede elftal. De Limburgers zouden dan r.og ruim op tijd in Zaandam kunnen zijn. De scheidsrechtersvereniging Zwolle en omstreken is in het verleden steeds met frisse ideeën gekomen, onder andere met het organiseren van spelregelcompetities, spelregeltestwedstrijden voor de arbiters enz. Het jongste idee van de Zwolse scheidsrechtersvereniging? Een vijftiental arbiters is les gaan nemen in judo en jioe- jitsoe. Men kwam tot de conclusie dat in deze tijd van soelverruwing, geprikkelde spelers en publiek men snel geneigd is over te gaan tot het molesteren van de arbiter. Een scheidsrechter die in judo en jioe-jitsoè bëd'rèVën is, zal fnèer dbn arulers;- zo verwacht men. resDect afdwingen. Dezer dagen hebben de heren hun eerste les ontvangen van de directeur van de Zwolse sportschool. VOETBAL. Voor de competitie om het Zuidamerikaans voetbalkamioenschap zijn in Ecuador twee wedstrijden ge speeld. De resultaten waren: Ecuador Argentinië 11 (ruststand 10 voor Ecuador), UruguayBrazilië 30 (rust stand 00). Advertentie Paardesport Het congres van de Federation Equestre Internationale (internationale hippische fe deratie), dat in Brussel onder leiding van Prins Bernhard, president van de F.E.I., is gehouden, is donderdagmiddag besloten. Op de laatste dag werd op verzoek van Nederland besloten de data, die zijn ge reserveerd voor het concours hippique in Rotterdam, te wijzigen. Het concours zal niet zoals de eerder gepubliceerde voor lopige kalender van 1960 aangaf van 5 tot 10 juli worden gehouden, óf van 13 tot 17 juli óf van 9 tot 13 augustus. Het Europese kampioenschap springen werd toegewezen aan Aken en zal daar van 1 tot 10 juli worden verwerkt. De Haagse stal Nolens Volens heeft in Duitsland twee volbloeds aangekocht. Het zijn de 3-jarige bruine hengst Alofi en de 4-jarige zwartbruine hengst Fadinger, die reeds een aantal rennen heeft gewonnen. Op de jaarlijkse grote Newmarket-ver- koping in Engeland, waar bijna 1200 vol bloeds onder de hamer doorgingen, werd voorts door mevrouw Huysmans te Aer- denhout de 10-jarige drachtige merrie Devon Magic gekocht. De heer P. van Driel te Aalst breidde zijn stoeterij uit door de aankoop van de 5-jarige hengst Compromise, die in het afgelopen seizoen in Engeland 2 rennen won en zich al en kele jaren geleden in belangrijke rennen onderscheidde. De jaarlijkse ontmoeting tussen de dra vers van Nederland en België wordt vol gend jaar 2 oktober op Duindigt gehouden. Het andere internationale evenement dat de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport in 1960 organiseert, de Grote prijs der Lage Landen, vindt 26 juni, eveneens op Duindigt, plaats. De data en plaatsen van de voornaam ste klassieke draverijen en de kampioen schappen voor volgend jaar zijn: 3 juli, Mereveld: Sweepstakes Y. 10 juli, Groningen: de Gouden Zweep. 7 augustus, Duindigt: Derby Y. 14 augustus, Hilversum: kampioenschap Nederlandse paarden. 31 augustus, Duindigt: jonker- en joffer- prijs. 4 september, Groningen: Grote Prijs van Nederland. 11 september, Duindigt: Produktendra- verij Z. 18 september, Mereveld: H. van Wicke- voortCrommelin Memoriaal. 25 september, Duindigt: kampioenschap van Nederland. De derbij der volbloeds wordt in 1960 zondag 5 juni, eerste Pinksterdag, op Duin digt gehouden. Schaatsenrijden De Nederlandse kunstrijdster Sjoukje Dijkstra heeft in Milaan de Emilio de Maroino-cup gewonnen. De einduitslag was: 1. Sjoukje Dijkstra (Nederland); 2. Anna Galmarini (Italië); 3. Christa van Kozkowski (Duitsland); 4. Diana Clifton Peach (Engeland); 5. Karin Gude (Duits land) De handbalreportages van de NTS op tweede kerstdag van wedstrijden in de Bernardhal in Utrecht gaan niet door. De NTS vaardigde als commentator de heer Ko Hogendoorn af, die sedert een recent conflict met het Nederlands Handbalver- bond daar uit de gunst is. De NTS, die zich op een neutraal standpunt stelt en meent dat zij uitmaakt wie commenta riëren zal, had als enige vervanger uitge rekend de man, die juist die dag de lei ding van de wedstrijden heeft. Zij hield zich dus ondanks de weigering van het Handbalverbond aan Hogendoorn en zag zich genoodzaakt de reportages te laten vervallen. Turnen De inschrijving voor de jaarlijkse „steenwedstrijden" van de Amsterdamse Turnbond is dit maal zeer groot. Voor deze wedstrijden, die zondag 20 december wor den gehouden in de turnhal aan de Mar- nixstraat, hebben 13 heren en 12 dames ingeschreven. Bij de dames komt Riek Leibbrand, win nares van verleden jaar, uit tegen turn sters als Nel Sallé en Dolly van der Meu- len, die vorige week het Nederlandse jeugdkampioenschap behaalde. Bij de heren heeft ingeschreven Joost Blits, die al enkele malen zijl. naam in de steen ge grift zag en A. van Noord, Kees Pruys en anderen. De eerste onderlinge ontmoetingen tus sen de pretendenten voor de titel in de volleybal eerste klasse hebben niets kun nen verduidelijken. CIOS versloeg OVRA, Velox en CIOS deelden de winst en gister avond kreeg Velox tegen OVRA de eerste nederlaag te slikken. CIOS is de enige ongeslagen ploeg ge bleven, maar leidt met slechts één ver liespunt minder dan OVRA en Velox. Een enerverende strijd dus, die pas in de twee de helft van de competitie zijn ontplooiing zal vinden. De aanvechtbare techniek van enkele Velox-spelers werd gisteravond zonder pardon door de goed leidende scheidsrechter Th. van Es aan de kaak gesteld. Zijn voorbeeld verdient voor de arbi trage in de eerste klasse navolging. De scheidsrechters marchanderen veel te veel en stellen zich niet voldoende op het standpunt, dat in de eerste klasse iedere technische fout dient afgefloten te worden. Men behoeft zich niet in zijn beoordeling op één lijn te stellen met de vaak zeer strenge arbitrage in de hoofdklasse, maar een verlaging tot het peil van tweede of derde klasse, waar het spelpeil vaak het recreatie-volleybal nadert, heeft een fu neste invloed op het spelniveau in de hoogste afdelingsklasse. OVRA paste de juiste tactiek toe door de zwakke plekken in de Velox-ploeg zo wel met de serve als met plaatsballen zo veel mogelijk te bestoken. Ge Verheem. de steunpilaar van de blauwwitten, bleef door deze speelwijze buiten actie en kreeg ook aan het net door gebrekkig aangeven geen kans tot opereren. Hoewel bij OVRA alleen Cor Neuteboom door goede set ups van Van der Pol tot hard slaan in staat bleek, bleven de rijksambtenaren toch su perieur door èen betere techniek en een aanmerkelijk beter ploegverband. De eerste set won OVRA onbedreigd met 15-8, maar in de tweede set zagen de rood- witten kans, om een door technische fou ten van Velox verkregen 10-2 voorsprong, geheel te verspelen, zodat op een 11-10 achterstand Cor Neuteboom met een aan tal tennisserves nog de situatie voor zijn ploeg moest redden. Ook in de derde set stonden de enthou siaste Velox-spelers hun tegenstanders geen gemakkelijke zege toe. Steeds weer werd de ruime voorsprong van OVRA ge reduceerd en via 4-0, 4-4, 84, 8-7, 12-7, Voor de wedstrijd Nederland—Frankrijk (militair), die vanavond op het PSV-ter- rein in Eindhoven voor de eerste ronde van het internationale militaire voetbal toernooi 1960 wordt gespeeld, zijn de elf tallen als volgt samengesteld: Nederland: doel: Van Pelt (BW); achter: De Groot (Hermes DVS) en De Jong (DWS A); midden: Van Wijk (Vole- wijekers), Veldhoen (Feijenoord) en Muller (Ajax); voor: Bergholtz (MVV), De Vries (Sparta), Temming (Feijenoord), Loo (Ra pid) en De Kreek (DFC). Frankrijk: doel: Taillandier (Racing Pa ris); achter: Cornu en Chorda (beiden Nice); midden: Tylinski (St. Etienne), Ar- telez (Troyes) en Herbin (St. Etienne); voor; Courtin (Monaco), Bonnel (Valen ciennes). Ehutte (Racing Paris), Deloffre (Lens) en Souvage (Limoges). De Westduitse arbiter Albert Dusch zal deze wedstrijd, die bij kunstlicht wordt gespeeld, leiden. Door een 5-0 overwinning op Argentinië, heeft Uruguay zich verzekerd van ten minste een gedeelde eerste plaats in de voetbalkampioenschappen van Zuid-Ame- rika. In de wereldkampioenschappen van 1958 hadden de Uruguezen teleurgesteld, door zich in de voorronde te laten uit schakelen. In deze Zuidamerikaanse kampioen schappen speelde Uruguay echter zeer sterk. Eerst werd met. 4-0 van Ecuador ge wonnen, toen met 3-0 van Brazilië en nu met 5-0 van Argentinië. Theoretisch kan Brazilië de eerste plaats nog met Uru guay delen, maar dan zou Brazilië moeten winnen van Ecuador en Argentinië en zou Uruguay moeten verliezen van Paraguay. Voorts zijn gisteren in Zuid-Amerika twee voorwedstrijden voor het Olympisch voetbaltoernooi gespeeld. In Lima won Pe ru met 6-0 van Uruguay en in Santiago won Argentinië met 5-1 van Chili. In Caracas werd vriendschappelijk ge voetbald tussen Spartak uit Moskou en Los Millonarios, de kampioen van Colum bia. De Russen wonnen met 2-1. Sport in het kort BOKSEN. De 22-jarige Nigeriaanse mid dengewicht Dennis Okerigwe, beter bekend onder zijn boksersnaam Dennis Patrick, is in het ziekenhuis in Wolverhampton over leden na de vorige week in de vijfde ronde van een gevecht tegen Max Smith door een eindstoot buiten de ring te zijn gesla gen. Naar de oorzaak en de gevolgen van de knock out wordt een onderzoek inge steld. ZWEMiVEN- Op zaterdag 19 december houdt de HDZ wedstrijden om de „Moe der Triebels-wisselbeker" in het sport- fondsenbad-oost in Amsterdam. Hiervoor is door vrijwel alle Nederlandse promi nente zwemsters ingeschreven; ook de ver eniging Sportklub Krefeld '09 uit Krefeld verschijnt met een ploeg aan de start. ZWEMMEN. De zwem-, waterpolo- en schoonspringwedstrijd NederlandDuits land, zal op 9 en 10 juli van het volgend jaar worden gehouden in Maastricht. Het Nederlands waterpolo-zevental zal nog dit jaar een tournee door Spanje maken. Op 28 december speelt het Nederlands zeven tal in Sabadel tegen het Spaanse natio nale team. Op 29 december volgt in de zelfde plaats een vriendschappelijke wed strijd en op .30 december in Barcelona een wedstrijd tegen een sterke plaatselijke ploeg. TAFELTENNIS. Voor de landenwed- strijd NederlandBelgië dieren), die zater dag 19 december in Oss zal worden ge- ^miden. vormen Schoofs. Bert Onnes en Hogendoorn het Nederlandse team. Piet Weel fungeert als reserve. 12-11 en 13-11 kwam de score door het falen van de rijksambtenaren aan opslag, weer in evenwicht, 13-13. OVRA onder brak met een time-out, verkreeg de serve en won ten slotte met 15-13 door twee onzuivex-e passes. De Blinkert had met de jeugdige Die Raeckse-reserves. die nog veel moeten leren en groeien, niet de minste moeite en won zelfs de eerste set na een 10-4 achter stand. Setstanden: 15-11, 15-11 en 15-4. Een grote verrassing vormde de neder laag van HBC, nogwel in eigen huis, tegen het Zandvoortse OSS. De Heemsteedse De volleybalcompetitie Berkenrodecombinatie had teruggegrepen op Dries Hilterman, maar ook met zijn steun bleken de Heemstedenaren niet in staat om de combinatie Van Caspel, Brug man, Schulz, Hendrikse, Weber, Koper en Akkerman te weerstaan: 3-15, 15-10 16-14 en 15-12. Dames De damesreserves van HBC werden in Heemstede door Velox geklopt met 13-15, 15-3, 15-12 en 15-10. Eclecta toonde Die Raeckse 2 haar vox-m met 15-10, 15-2 en 1512. Het spel dat Gios en HVS ons voor schotelden had weinig verwantschap met volleybal en zeker niet met volleybal op eerste klasse niveau. Het spel van de oranjewitten is geen schim meer van het aardige, beweeglijke spel van vorige seizoen, waarin weliswaar een scherpe aanval ontbx-ak, maar de tech niek belangrijk beter verzorgd was. HVS won met 15-13. 4-15, 6-15 en 11-15. Gios wordt dicht benadex-d door hekkesluitster Onze Gezellen. De stand in de eerste klasse luidt nu: rieren: Dames: CIOS 9—15 HBC 9—18 OVRA 7—10 Vesmia 9—10 Velox 7—10 Eclecta 7—9 Eclecta 7—7 HVS 7—8 HVS 2 7—7 HBC 2 8—7 OSS 7—6 Velox 6—6 De Blinkert 7—5 Die Raeckse 2 7—5 HBC 7—5 Gios 7—3 Die Raeckse 2 7—4 Onze Gezellen 7—2 PSCB 5—1 Twee sets De dames van AVC en het Zaanse Mo lenwiek moesten nog twee sets spelen van een onlangs, door het late uur, gestaakte wedstrijd. AVC speelde met elan, met soms goede momenten, nam na 12-12 door Agnes Leeuwenberg met 14-12 de leiding, doch kon niet de kracht opbrengen om door te stoten en verloor met 17-15. In de tweede set werd de techniek van Molenwiek op de proef gesteld door serves van Yvonne Heerkens en Agnes Leeuwen berg die AVC naar 7-3 serveerden. Maar de spanning keerde terug en nogmaals moest Yvonné Heerkens op de stand 11-11 haar „Tsjechische serve specialiteit" aan roepen om AVC met 15-11 een waardevol gelijkspel te bezorgen. Setstanden: 6-15, 15-9, 15-17 en 1511. PSVH, niet gehandicapt door diensten, versloeg HVS 3 met 30 en Set up leed in 2A een verrassende nederlaag tegen HBC 2. Bij de dames kwam JBS niet verder dan 2-2 tegen OVRA 2. De uitslagen luidden: Dames: Eclecta-Die Raeckse 2 3-0; Gios-HVS 1-3; Gios 4-Vesmia 3 0-3; OVRA 3-Eclecta 3 1-3; O.G. 2-Die Blinkert 2 0-3; Die Raeckse 3-MHBS 2 3-0; DSS 2-De Blin kert 3-0; Spaarnestad-THB 3-0; THB 2- Gios 0-4; OVRA 2-JBS 2-2; HBC 2-Velox 1-3; HBC 3 OSS 3-1; AVC-Molenwiek 2-2. Heren: Set up-HBC 2 1-3; Velox-OVRA 1-3; Die Raeckse 2-De Blinkert 0-3; HVS 3-PSVH 0-3; PSVH 2-HVS 4 3-1; Gios 3-DSS 1-3; Hepol-Alliance 0-3; WIK 2-VVCL 3-0; De Blinkert 3-Topscore 3-0; HBC-OSS 1-3. W ielrennen Het secretariaat van de Internationale Wielrenunie (UCI) heeft in Parijs de vol gende wereldrecords erkend: 1 km met staande start op ovex-dekte banen voor amateurs: 1 min. 6,9 sec. door Rudi Altig (Duitsland) op 13 november 1959 in Keulen; het oude record stond met 1 min. 10,2 sec. sedert 28 november 1954 op naam van Gaignard (Frankrijk). Vijf km staande start op overdekte banen voor amateurs: 6 min. 10,2 sec. door Rudi Altig (Duitsland) op 13 novem ber 1959 in Keulen. Dit record stond met 6 min. 14,2 sec. sedert 17 augustus 1956 op naam van Schweizer (Zwitserland). Olympische Spelen Nauwelijks is het probleem van de ge zamenlijke Duitse Olympische vlag opge lost, of een nieuwe vlaggenkwestie kondigt zich aan. De Westduitse bondsi'egering heeft woensdag bekend gemaakt, dat po- litie-autoriteiten elk openbaar vertoon van de Oostduitse vlag in West-Duitsland zul len verbieden. Dit betekent dat het door gaan van de Europese kampioenschappen kunstrijden van 4 tot en met 7 februari in Garmisch Partenkirchen zeer dubieus is geworden. De internationale schaatsfe- dex-atie zal namelijk nooit kunnen gedo gen dat een van de bij de ISU aangeslo ten landen door de organisatoi'en wordt verboden zijn vlag tijdens officiële kam pioenschappen te doen hijsen. Wanneer het ministerie van binnenland se zaken in Bonn weigert voor internatio nale sport-evenementen een uitzondering te maken, zal Garmisch zijn kampioen schappen moeten afstaan.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15