LINCO meubelen GESLOTEN IJmuiden vroeger en nu Oorlog aan de ratten In 1960: 35 jubilarissen te Velsen in papier Runner D. de Man ter aarde besteld op Westerveld I J mond-agenda GISPEN Havenberichten PATENT L0ENDERSL00T Leerdam sterkandelaars met kaars 2.! Poes in nood Kerstgeschenken super convector ƒ420.- DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 5 KUNSTHANDEL IJ^UIOEN 9*' KENNEMEBIAAN 55 Papierfabriekfeest voor 500 kinderen Jeugd treedt succesvol op voor bejaarden Faillissementen Een indrukwekkende stoet trok gisteren over de begraafplaats Westerveld te Drie huis achter de baar van de overleden IJmuidenaar D. de Man, gestorven bij de uitoefening van zijn plicht in een ko kende zee bij Flamborough Head. Eerst de familie en daarachter ieder lid van Bureau Wijsmuller, dat maar even kon worden gemist. De havendienst was gestaakt, alle havensleepboten lagen aan de wal, om ieder gelegenheid te geven de diepbetreurde makker ten grave te dra gen. Ze liepen in de stoet, de runner en de kapitein, de directeuren en de telefoniste. Allen door elkaar, want het was één gro te Wijsmuller-familie, die Dirk de Man op zijn laatste tocht vergezelde. Eén was er in de stoet, die bij elke pas zich alles weer zal hebben herinnerd. Diepbewogen liep Joop Zomer achter de baar in de wetenschap, dat het ook zijn begrafenis had kunnen zijn, want als een wonder zijn hij en zijn Engelse collega ge spaard en op het strand geworpen, ter wijl hun twee makkers na het omslaan van de rubber dinghy, waarmee zij van de zuiger Port Sunlight op weg waren naar het strand, maar dit doel niet meer hebben kunnen bereiken. Maar er liepen ook tal van mensen in de stoet, die alleen maar belangstellenden waren. Alleen maar belangstellenden, wat in dit geval wil zeggen, dat zij naar het bloed geen familie waren, en ook geen Wijsmuller-personeelslid. Maar toch ook weer wel familie, want hebben de IJmuidenaren de zee niet in het bloed? Er hebben moeders meegelopen, die hebben geweten, dat het ook hun zoon of vader had kunnen zijn, want veel IJmuidenaren zwerven op zee, als visser, sleper of op varende van vrachtschepen. Er waren mannen, die zelf hun leven lang hebben gevaren, en het hebben overleefd. Allen stonden zij om de groeve, toen do minee De Roest daar het laatste „Onze Vader" bad. Maar er was geen verslagen heid. Een geest van vertrouwen beheers te de plechtigheid, die besloten werd met het zingen van een geestelijk lied „Jezus gaat ons voor op het levensspoor", dat ook weer naar de toekomst wees. Toen de stoet het Sluisplein te IJmui den had bereikt, stonden daar woens dagmorgen de bemanningen van de Wijsmuller-sleepboten aangetreden. De stoet stond een minuut stil, en alleen het geklapper van de halfstok hangende vlaggen was te horen. Ook de Goed koop-sleepboten, die de havendienst zo lang hadden overgenomen, leken hun werk zo stil mogelijk te doen. Daarna reed de stoet langzaam naar de begraafplaats. Een lange rij auto's, waar bij een bus met Wijsmuller-personeel. In de aula nam een ontroerde directeur John Wijsmuller als eerste het woord. Hij constateerde, hoe de bedrijfsomstandig heden een hechte Wijsmuller-familie tot stand hebben gebracht. Hij zei, dat de na gedachtenis van de drie overleden runners iedereen voor altijd bij zal blijven. Maar naarmate hij verder sprak groei de zijn stem en liet hij duidelijk uitko- Advertentie Uitgebreide collectie teakhouten kandelaars VELSEN-IJMUIDEN DONDERDAG 17 DECEMBER Thalia, 20 uur „Indiscreet". Rex, 20 uur „In die nacht". Voormalige leeszaal, Heidestraat, ten toonstelling Nederlands Fabrikaat. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. Abelenstraat, van 20 uur af spreekuur Alcoholics Anonymous. Moerbergkleuterschool, 20 uur Ouder avond. Abelenstraat, 20 uur Klaverjasdrive Voorwaarts. Velserbad, zwemwedstrijden scholen. VRIJDAG 18 DECEMBER Rex, 20 uur „Al Capone, dictator van de onderwereld". Thalia, 20 uur „Babette op het oorlogs pad". Voormalige leeszaal, als donderdag. Pieter Vermeulenmuseum, als donder dag. Petrakerk, 20 uur kerstviering Neder landse Christen Vrouwenbond. Velserbad, als donderdag. SANTPOORT VRIJDAG 18 DECEMBER Jeugdhuis, 14 uur Kerstmiddag Vereni ging van Huisvrouwen. BEVERWIJK DONDERDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Stichting Abonnementsvoorstellingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Film avond Commissie Cultureel Beverwijc. Stadhuis, Scheybeeck, 15 en 19 uur: Be grotingsvergadering van de gemeente raad. ,.De Opgang", 14 uur: Kerstmiddag Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. Het Centrum, 20 uur: Kienavond Vara. R.k. meisjes-uloschool, 20.30 uur: Lezing r.k. Schoolraad IJmond. Hotel ,,'t Vosje", 20 uur: Klaverjaswed- strijd. IIJDAG 18 DECEMBER /Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje in de tijgerkooi". W.B. Theater, 20 uur: „Vuur boven Azië". Wyk aan Duinerweg 33, 20 uur: Verga dering Handels- en Kantoorbedienden Bond ..Mercurius'. men, hoe die sfeer van vertrouwen, die zo duidelijk in de aula heerste, er kon zijn. „Het is wel duidelijk geworden hoe nie tig wij mensen zijn tegenover de ontzag lijke machten. Zonder God kunnen wij kleine mensen niets, en God heeft deze drie mannen de genade geschonken in strumenten te mogen zijn. Door hen heeft Hij ons zijn Almacht duidelijk willen ma ken." De heer Wijsmuller legde uit, dat de boer op tijd oogst, en de kweker op tijd plukt. „Wij moeten het overlaten aan de grote wijsheid van God, wanneer hij men sen tot zich wil roepen." Op verzoek van de familie De Man voer de daarna kapitein Bilder van het Leger des Heils het woord. „De Man stond bij collega's en vrienden in hoge eer. Wat is het mooi als een mens zijn plicht doet waar God hem roept. Ik hoef niet te troos ten, want ik weet, dat zijn vrouw troost heeft ondervonden deze dagen. Directie van Bureau Wijsmuller, u hebt goed voor uw mensen gezorgd. Ik heb bewondering voor de wijze waarop u uw bedrijf leidt, juist in moeilijke ogenblikken, en ik wens u dan ook veel zegen over dit bedrijf." Nadat een zwager had gedankt („elke keer zeiden we dat hij aan de wal moest blijven, maar de zee trok teveel"), voer de ds. S. de Roest het woord. „Waarom zijn hier zoveel mensen bij de begrafenis van ^en zeeman?" vroeg hij zich af. „Omdat we in hem en de twee anderen een van ons zien. Als vrouwen hun man nen zien uitgaan, nemen ze altijd afscheid met de gedachte „zal ik je terug zien, jon gen?" Daarom denken ze bij elke ramp, dat het ook hun eigen man of jongen zou kunnen zijn. De visserij is één familie, de sleepvaart ook. Altijd zijn zeelieden tus sen hemel en aarde, ze weten, dat er Een is die alles bestuurt." Ds. De Roest las daarna Psalm 39 „Laat mij Here, mijn einde kennen". De orga nist speelde tijdens de plechtigheid in de aula de liederen „Vaste rots van mijn be houd," „Al de weg leidt mijn mijn Hei land," en „Houd Gij mijn handen beide". Op de Begraafplaats las ds. De Roest een stuk uit de Openbaring en de Geloofs belijdenis der Apostelen. De plechtigheid werd besloten met het Onze Vader en koorzang. Advertentie MARKTPLEIN FILMAVOND De Heemskerkse afdeling van de Partij van de Arbeid heeft in het Hervormd jeugdhuis een filmavond gehouden. Naar aanleiding van een film over Londen sprak de heer J. Nijdeken over Engeland en de Labour-partij. Na de pauze zag men films over de Arbeiderspers en de wederopbouw van ons land na de oorlog. OPSTELLING ADO '20. In de thuiswedstrijd tegen Aikmaarse Boys komen de Heemskerkers in de vol gende opstelling uit: Burger; Sinnige en Van Tunen; v. d. Kolk, Welboren en A. Dam; Bruins, T. Dam, Groot, De Wit en N. van Tunen. Advertentie Wegens onze heropening op ZATERDAG 19 DECEMBER is onze zaak vrijdag 18 dec. de gehele dag MARKTPLEIN De directie van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Vel- sen verzorgt al sedert vele jaren voor de kinderen van haar personeelsleden een feestmiddag tussen St. Nicolaas en Kerst mis. Dinsdagmiddag hebben opnieuw in twee voorstellingen ruim vijfhonderd kin deren van dit feest genoten. Zij werden tijdens en na de voorstelling rijk voorzien van snoep, fruit en mooie geschenken; waaronder spellen, poppen, mechanisch speelgoed en zelfs echte vulpennen. De kinderen ten zuiden van Velsen tot en met Hillegom en die ten noorden van Beverwijk tot en met Schagen hebben bovendien een prettige gratis autobustocht gemaakt. De papierfabriekdirectie had zich voor dit feest van de medewerking verzekerd van de Stichting „Het Amsterdams Jeugd toneel" met de opvoering van het sprookje „De betoverde laarzen". Dank zij de feeërieke kleding van de medespelenden en het goede spel hebben de jeugdige toe schouwers met enthousiasme het kostelijke verhaal gevolgd van de betoverde schoen makersfamilie Rozemarijn, die plotseling tot een vorstelijke familie wordt verheven. De sub-commissie voor sociaal-culturele ontspanning voor de ouden van dagen in Velsen heeft woensdagavond in het St. Jozefhuis te Velsen-Noord eer ingelegd met de ontspanningsavond voor de leden van deze afdeling. De zaal was geheel ge vuld toen de heer J. Hühl namens de com missie, de bijeenkomst opende. Hij had vernomen, dat in Velsen-Noord de laatste weken reeds tweemaal ten be hoeve van de ouden van dagen was ge collecteerd, doch hij ontkende ten stellig ste, dat dit van de commissie is uitgegaan. „Er moet dus worden aangenomen dat ver keerde elementen hierin de hand hebben", zei de heer Hühl. De commissie had voor een zeer aan trekkelijk ontspanningsprogramma ge zorgd. De medewerking van de Velser Accordeon Vereniging onder leiding van de heer Rijk Kofman, die zijn jeugdige muzikanten in alle vier afdelingen liet musiceren werd buitengewoon geanore- cieerd. De jeugdige accordeonisten bleken heel wat in hun ma>-s te hebben.IVfet pjf- tige klanken vertolkten zi.i verschillende melodieuse werkjes en kara.kterstukken. Th de niftig gesnoeide maft ::Poiff'"lh natrie" liet de V.A.V. nog eens herinneren aan de befaamde TJmuidense componist Sam Vlessing en zijn met het vroegere ..Concordia" gegeven concerten in de oude muziektent op het nog oudere IJmuidense W'llemsplein. Na de pauze, waarin koffie met koek werd geserveerd, hielden „The Mounties", twee jongens met een gitaar en Nel Stolp, accordeon en piano, die tevens aardige songs bracht, de belangstelling levendig. De Zaanse conferencier Wim Teewis oogstte met een ^eestig praatje evenzeer succes. Een prettige avond ten besluite van 1959. Met het oog op de verkiezingen, die in Belgisch Kongo worden gehouden, heeft het gouvernement te Stanley stad spandoeken en aanplakbiljetten laten ophangen om de bevolking op te wek ken haar stem uit te brengen. Bij de inlandse markt van Stanleystad han gen die spandoeken (boven). De ver houding tussen leden van de Baloeba en de Loeloea stam in Loeloeaburg is de laatste tijd slechter geworden. Een groep Baloeba's maakt zich gereed om naar' aanleiding van de recente onge regeldheden de stad te verlaten (onder). Ik ging door de straten (van Velsen). Overal brandden de lampen, overal zag ik mensen zitten, hier en daar stond iemand door het venster naar buiten te staren. En ineens kwam het in me op: hoe leven jullie? Al gaande door de straten overwoog ik, dat IJmuiden eigenlijk nooit helemaal tot rust, tot zich zelf is kunnen komen. Dat wat zich lang zamerhand tot het uitbreken van de tweede wereld oorlog ging vormen tot „de IJmuidenaar", hier neer gestreken van „ergens in Nederland", werd door de storm achtige naoorlogse ontwikkeling door elkaar geschud. Tot 1940 kon men IJmui- den-West het beste „visserij- IJmuiden" noemen. Wat hier leefde vond z'n bestaan gro tendeels van wat de zee op leverde en van de bedrijvig heid die daaruit voortkwam. Als je langs de deuren ging en las: Dekker, Zwart, Krab, wel dan wist je: die komen van Egmond. Bal, da's een Scheveninger. Van der Plas, natuurlijk van Katwijk. Kos ter, Langbroek, De Korte: echte Middelharnissers. Ze kwamen overal vandaan, brachten mee en handhaaf den hun eigen manier van leven. Maar het werk, de haven, de schepen, de visse rij, ze bonden hen samen. Wanneer ik de IJmuide naar uit die tijd nu tegen kom, zegt hij: dit is IJmuiden niet meer, 't lijkt er niet op! Vóór de oorlog, toen was (Jmuiden nog IJmuiden. De oudere IJmuidenaar heeft heimwee naar zijn IJmuiden van toen. En de nieuwe, „de naoor logse IJmuidenaar"? Geko men uit Drente, Friesland, Groningen, uit de veilige om geving van de vertrouwde plaats (of zijn dorp), ver weg van familie, zijn kerk, z'n verenigingen. Ik zie hem zit ten of opstaan en in de verte staren. Waarnaar kijkt hij? Waar aan denkt hij? Ik heb zo het idee, dat soms een angstig heimwee hem vervreet. Hier zijn honderden, misschien wel duizenden mensen die wel een woning maar geen thuis hebben. Ik denk, dat dit de plaats is van een schrijnend heimwee. De vooroorlogse IJmuide naar is zijn IJmuiden kwijt, de naoorlogse kan het nog niet vinden. De kerken, de culturele or ganisaties, de Velser Ge meenschap, en ook de ge meente, zij staan hier voor een geweldige taak. Want als een mens verteert van ver langens die niet worden be vredigd, los slaat, dan houdt, dit grote gevaren in voor de gemeenschap. Kort geleden verzuchtten een paar jongens in het nieu we IJmuiden het waren echt geen nozems „waar moet je hier nou heen? er is hier niets.... een dooie stad" Of dat juist of onjuist is, daar ga ik niet op in, ik signaleer het als een symp toom, dat aandacht verdient. En wat heeft dit nu alle maal met de begroting te maken? zo vroeg de heer J. G. Kolkman, voor de C.H.U. lid van de Velsense gemeenteraad, aan wiens ontboezeming tijdens de al gemene beschouwingen over de begroting 1960 wij het bo venstaande ontlenen. Hij beantwoordde die vraag zelf met: „Niets, voor wie een begroting alleen maar een aantal cijfers is. Maar voor wie dit cijfers zijn, waarachter zaken staan waarin de belangen van mensen zijn gekristalliseerd, zeg ik: alles! Voor de mens, zijn bestaan, zijn leven en streven zijn we hier. We heb ben niet alleen de taak er voor te zorgen dat de mens zijn brood en stenen krijgt, maar we moeten ook be denken dat de mens bij brood alleen niet kan leven. Alle inspanning moet gericht zijn op de mens. Ik heb vaak het gevoel, dat velen vlese lijk hier, maar geestelijk el ders zijn. Voor wie mij ver staan wil...." Hebt u er wel eens aan gedacht, dat in ons land door tien miljoen ratten elke nacht een schade wordt aan gericht van 140.000? Dat ieder etmaal een slordige 375.000 kilo graan verloren gaat? En dat deze vrijbuiters een voortdurende bedreiging voor de volksgezondheid vormen? In angstige regelmaat vol gen besmettingsgevallen van paratyfus en de ziekte van Weil (soms met dodelijke af loop) elkaar op. Overal treft men deze vie ze boosdoeners aan: in wo ningen, boerderijen, opslag plaatsen en pakhuizen, maar evenzeer in riolen, op vuil nisbelten en mestvaalten. En elke nacht volvoeren ze hun luguber werk: big gen. konijnen, kippen en kui kens verdwijnen, voorraden worden opgegeten en be vuild; kleine kinderen aan gevallen. Dat kost ons land elk jaar vijftig miljoen gulden. Wat zou dat kapitaal niet veel nuttiger kunnen worden aan gewend voor huizenbouw, wegenaanleg, aanschaf van vee en landbouwwerktuigen. Met de heer H. Winkelaar, chef machinist, wordt op 17 december der jubileareeks 1959 bij Van Gelder afgeslo ten. Dat het vele werknemers blijkbaar in het meer dan drieënzestig jaren bestaan van de „papiermolen" van het Noordzeekanaal goed be vallen is, illustreert de nieuwe officiële lijst van ju bilarissen voor het komende jaar. Niet minder dan drie leden van het personeel gaan hun gouden jubileum tegemoet en wel de heren J. Lettenmeijer op 23 mei; A. de Wildt op 26 mei, nadat deze op 10 mei de pensioengerechtigde leef tijd zal bereiken en W. J. Rozemeijer op 15 juni. De lijst van „veertigjarige" jubilarissen strekt zich uit over eenentwintig personen: C. Breet op 20 januari; A. A. van der Meij, 18 maart; T. Broeksma, 26 maart; A. J. van der Putten, 20 april; P. J. van der Meij, 29 april; H. Douwstra, 4 mei; J. C. Schoo, 5 mei; J. Hartsman, 27 mei; A. Geerlofs. 31 mei: J. A. Melis, 21 juni; T. Blüm, 2 augustus; A. J. Joosten, 9 augustus; J. v. d. Mast, 16 augustus; H. G. Duineveld en B. H. Vink, 23 augustus; F. A. Hessen, 6 september; K. C. van der Pijl, 13 september; A. Pirovano, 20 september; J. T. Schuurman, 18 oktober; J. Bosch, 15 november en D. van Roon. 24 november. s Twaalf personeelsleden val len onder het zilver en wel T. J. Dijkstra, 2 januari; J. Walsmit, 9 januari; N. de Zeeuw, 15 mei; C. Dekker en G. D. Pel, 12 juni; J. Asjes, P. J. van der Vlugt en M. Sieuwertsen, 17 juni; J. de Groot, 19 augustus; P. N. Höweler, 4 november en K. Tuinenbreijer op 15 novem ber 1960. Evenzeer als dit jaar geeft de lijst van scheidende per soneelsleden wegens de te bereiken pensionering ruim twintig werknemers aan. On der hen bevinden zich ge trouwen met een vijftig- en veertigjarige dienst tijd. De heer Winkelaar, die 17 december een vijfentwintig jarige arbeidsperiode af sluit was op 18-jarige leef tijd begonen bij de cellulose- fabricage. Ruim een jaar later volgde op zijn verzoek overplaatsing naar de afde ling centrale, waar hij zich op het kantoor gedurende anderhalf jaar inwerkte op zijn toekomstige status, in welke tijd hij hard studeer de voor de verschillende machinistendiploma's. Ver volgens kwam hij als hulp machinist en later als machi nist in de praktijk. Zijn ken nis en de pensionering van zijn voorganger, bracht hem promotie in 1946, zodat de heer Winkelaar met zijn der- Zeker, de gelederen der niets ontziende horden kun nen aanmerkelijk worden ge dund en daarmee zal onze jaarlijkse schadepost naar verhouding dalen. Maar dan is allereerst ver eist dat men gezamenlijk het ongedierte aanpakt. U kunt daarmee een begin maken door u bij uw gemeente op te geven voor de landelijke actie tgen de bruine rat. Maar dan bent u er nog niet. Denk aan de angstwekkend snelle voortplanting: 200 na komelingen van één paar in een jaar tijd! U mag dus het ongedierte geen kans geven 3e verliezen in zijn gelede ren aan te vullen, anders be zoekt het u na korte tijd op nieuw. Daarom: na de actie ratweringsmaatregelen ne men. Dat wil zeggen: het de ratten onmogelijk maken binnen te dringen (alle toe gangswegen dichtmaken) ep ze binnenshuis geen voedsel en nestelgelegenheid ver schaffen (rommelhoeken op ruimen!). Bestrijd het ongedierte sa men met uw buren: hoe gro ter het behandelde gebied, des te langer blijft u ratvrij. En pas na de actie ratwering. toe. Een poes in nood. Dat was het geval in de De Ruyter- straat in IJmuiden. In een hoge boom zat al drie dagen lang een poes, benauwd naar beneden te kijken. En de bewoners keken meelij dend naar boven. Meer kon den zij ook al niet doen, want niemand had een keuken trap die lang gehoeg was om de noodlijdende poes te be vrijden. Tot er na drie dagen iemand op het welhaast lu- mineuse idee kwam de poli tie te bellen, want die weet immers altijd raad. De Her mandad belde het gasbedrijf. De gasmannen kwamen met hun eigen ladderwagen en bevrijdden de poes. En hier laten wij de agent die de be vrijding bijwoonde, in zijn .eigen (rapporten-)taal aan het woord„Via de uit geschoven ladder van de te hulp geroepen ladderwagen van het gasbedrijf, kwam het dier op eigen gelegenheid naar beneden". Dankbaar snorrend, zouden wij er nog aan toe willen voegen. tig jaren tellende leeftijd de jongste chef-machinist werd, welke belangrijke functie hij nog steeds vervult. De jubilaris is ook in het r.k. organisatie- en vereni gingsleven een geziene fi guur. Hij is onder andere actief in de S.T.O.K.K. Beverwijk en het Bedrijfs- apostolaat. Advertentie Ia, Mevrouw Voor speciale ga ik altijd naar DAMES- EN HERENMODES Confectie - Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 IJMUIDEN. TELEF. 4453 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Stad Gouda van La Goulette, erts lossen Buitenhaven IJmuiden: Vigrid, Londen; Plato, Karlsborg; Zaanstroom, Londen; Whitfleet, Portland, kalk steen lossen Buitenhaven IJmuiden; Hugin, Delf zijl; Menje, Londen, laden Binnenhaven IJmuid- den; Odin, Pepel; P. C. Asmussen, Skoghall; Eemland. Hamburg; Andros Eagle, Melilla, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Berend N, Shore- ham; Gre, Londen, oud papier lossen Wormer- veer; Lyra, Rotterdam, laden Binnenhaven Hoog ovens; Arkadia. Londen; Alcetas. Hamburg; Wandsbek, Hamburg; Truus, Whitstable; Pygma lion. Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Enid van Rouaan; Ibadan Palm, Takoradi; Sylt, South.ton. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Brinda naar Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Flowergate, Rotterdam; Benno, Hamburg; Karl Fritzen, Bremerhaven; Tilly, Antwerpen, ledig van Zaandam; Bernd Weseh, Rostock; Jacob Teekman, Antwerpen; Amstelmeer. Londen; Rien Teekman, Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Jans Brons, Kastrup: Oosterdiep, Rotterdam; An- golakust, Hamburg; Congokust, Hamburg; Jupi ter, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Hadsund, Hel- singborg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Whitfleet naar Zandvoorde, ledig Buitenhaven IJmuiden; Vechtstroom, Bristol; Arkadia, Bremerhaven; To- gokust, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven tan herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). TALENTENJACHT IN HEEMSKERK Op zaterdag 19 december vindt in Heemskerk een avond plaats als onder deel van de Noordhollandse competitie ter ontdekking van jong talent. Allen die menen iets te presteren op het gebied van zang, muziek, voordracht, goochelen en acrobatiek worden in de ge legenheid gesteld hun kunnen te tonen. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig, modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring Lange Nicuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden VOETBAL. De wedstrijden tussen Span je en Rusland voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker zullen op 29 mei (Moskou) en 9 juni (Ma drid) worden gespeeld. De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: J. A. Grim- minck, kruidenier, Lange Nieuwstraat 133 te IJmuiden. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk, Von dellaan 20. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: J. Griekspoor, aannemer van grond- en waterwerken, handelend onder de benaming J. Griekspoor Zonen, Venneperweg 749 te Nieuw-Vennep. Rech ter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet Curator: mr. J. C. Smithuysen, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Robertus H. M., z. van N. C. Bleeker en K. L. E. Spigt; Antonia M., d. van A. J. Welp en A. A. Groentjes; Jo- landa M. A., d. van R. Baltus en G. P Admiraal; Maria A., d. van J. Th. de Goe de en M. B. van der Zon; Richard, z. van J. A. Ooms en W. Berghuis te Beverwijk: Elisabeth M., d. van J. Rühland en A. Fon- tijn te Zaandam; Robertus B. H., z. van R. Keesen en A. J. Backer te Beverwijk: Johannes J. Th. M., z. van P. Ros en J D. van den Berg; Hans, z. van J. H. Vosge- zang en E. Passchier; Milco, z. van C. Smit en A. M. Cana te Beverwijk; René, z. van W. Steenkamp en G. A. Boevink te Bever wijk; Cornelis J., z. van C. J. de Ruyter en A. Zonneveld. ONDERTROUWD: N. Stengs en E. A. Meyland; H. Rubbers en A. A. Smit. GETROUWD: N. M. Blankendaal en J. C. Schouws. OVERLEDEN: Grietje Bleeker, 75 jaar, gehuwd geweest met S. Vader. OUD-KATHOLIEKEN NAAR KREFELD? Hoewel het voor vakantieplannen in i960 nog erg vroeg is, heeft het bestuur van de afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" plannen beraamd om volgend jaar in de nazomer een weekeinde-tocht naar Kre- feld in Duitsland te maken. De afgelopen zomer hebben Oud-Katholieken uit Kre- feld een bezoek aan TTmuiden gebracht, zodat dan van een eventuele uitwisseling kan worden gesproken. Ongetwijfeld zullen deze plannen nader worden toegelicht tijdens de op dinsdag te houden kienavond van O.K.O.F. in het Oud-Katholieke verenigingsgebouw.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5