Raad van Beverwijk wil meer begrip van regering voor moeilijkheden zeer bijzonder K erstgeschenk Te veel bazen en baasjes bij Openbare Werken Grote Kerstverrassing! BIJ AANKOOP Onzekerheid over bestuurlijke indeling van de IJmond Streektoneel in Beverwijk U koopt een mantel van f98.- DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 Weer de gondelbaan De maan en het openbaar onderwijs in de USSR Van VRUDAG 18 december af t/m DONDERDAG 24 december a.s. bieden wij u een aan Werkmethodeverbetering bloembollenbedrijven van een Dames- of Kindermantel of een Japon ontvangt u gratis op onze afdeling Confectie een ander artikel naar keu ze ter waarde van de helft van de prijs van 't gekochte artikel! Bijvoorbeeld: Nu kunt u gratis naar keuze een of meerdere artikelen, totaal ter waarde van 49.-, op onze afdeling Confectie uitzoeken! Dit is een prachtige gelegenheid om uw garderobe eens extra aan te vullen. Deze aanbieding geldt alléén voor onze afdeling Confectie En alléén bij contante betaling per kassa. Deze aankopen worden niet in het Inconéboekje geschreven PROFITEER VAN DEZE ZELDZAME AANBIEDING! Hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 - Tel. 7541 P.S. Onze zaak is a.s. dinsdag de gehele dag geopend „Stad moet verfraaid" Eerste kersttulpen op Beverwijker markt Advertentie 99 IN EEN IN KORTE TIJD blauw van de rook staande raadszaal, is woensdag middag de eerste vragenronde in de mondelinge behandeling van de begroting voor I960 van Beverwijk gehouden. Het is duidelijk dat bij een tekort van ruim anderhalf miljoen de raadsleden geen opgewekte geluiden konden laten- horen. Sommigen vinden het tekort beangstigend en aangezien er als gevolg van de groei van Beverwijk voortdurend moet worden geïnvesteerd is de kans op een sluitende begroting voor de eerstkomende jaren wel verkeken. In hun beschou wingen betreurden de sprekers niet alleen het genoemde tekort, maar ook het feit dat de regering zich zo weinig zorgen schijnt te maken over Beverwijks ontwikkeling. En dat is des te verwonderlijker als men bedenkt dat juist de regering Beverwijk de taak heeft gegeven (althans van haar die taakvervulling verwacht), de werkers van een nationale industrie de Hoogovens te huis vesten en te verzorgen. Beverwijk krijgt daarvoor echter geen cent meer dan de normale uitkering uit het gemeentefonds. Dat de meeste leden dan ook voor een hogere uitkering hebben gepleit en dat nog doen ligt voor de hand. De eerste, die het woord voerde was de fractievoorzitter van de K.V.P., de heer Jac. de Weijer. Hij betoogde dat een ver hoogde uitkering uit het gemeentefonds mogelijk te verkrijgen zou zijn indien een lijst van uitgevoerde en nog uit te voeren werken wordt opgesteld, zodat dan zou blijken welke de extra lasten zijn die Be verwijk moet dragen in verband met de opdracht. De gegevens zouden de grond slag kunnen vormen voor de motivering van een verzoek om een subjectieve uit kering. Overigens was de heer De Weijer blij, dat ondanks het begrotingstekort het verzorgingspeil niet is aangetast. Vele wensen Wat dit betreft liet de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer F. R. W. Kaebisch, een zelfde geluid horen. Hij geloofde voorts dat de vrije loonpoli tiek voor het lagere gemeentepersoneel weinig voordeel zal hebben. Gunstig noem de hij de aanstelling van een ambtenaar voor de sport. Hij drong aan op een spoe dige verwezenlijking van het overdekte zwembad. Ook een bejaardentehuis zou hij graag spoedig in de gemeente zien, daar naar zijn indruk de bejaarden nog te veel in een vergeten hoekje zitten. Hij pleitte ook voor meer gymnastiekzalen. Een brede groenstreek langs de weg naar Wijk aan Zee vond hij zeer nodig met het oog op de wat hij noemde „bermre creatie". Hij stelde tot slot het college vra gen over de stand van zaken met de Motel plannen („Komt dat er nu of niet?") en over de kerkbouw, die moeilijk zal kunnen plaats vinden daar het fon<ls thans is uit geput. „Is het bedrag van bijna drie miljoen gulden voor salarissen van het personeel F. R. W. Kaebisch van Openbare Werken verantwoord?", zo vroeg de heer M. A. de Ruiter (Prot. Chr.) het college. Hij vroeg zich in het bijzonder af of het aantal mensen bij het bedrijf niet te groot was. „Zijn er niet teveel ba zen en baasjes", zo vroeg hij. In dit verband vond spreker het nodig, dat in de begroting een juiste taakom schrijving van het personeel vermeld staat. Het raadslid vroeg zich vervolgens af of het uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee niet te kostbaar is en of in feite de badplaats niet verloren dreigt te gaan als recreatie oord voor de autochtone bevolking van de IJmond. De heer De Ruiter vond verder, dat er meer selectie nodig is bij de flatbe- woning, want daarbij zijn in het verleden al fouten gemaakt. Hij vroeg het college tevens uitbreiding van het politiekorps te bewerkstelligen, daar er door de groei meer agenten nodig zijn. Ten slotte zag hij graag een zuigelingenbureau in het af gelegen gebied „Oosterwijk". „Nooit failliet" „De gemeente gaat nooit failliet" zei mevrouw Allan-Schilthuis (V.V.D.), „maar het geld moet ergens vandaan ko- De kabelbaan voor Wijk aan Zee is woensdag weer ter sprake gekomen in de raadzaal van Beverwijk. De tongen kwa men vooral in beweging naar aanleiding van de vorming van een actiecomité, dat zich tegen de komst van een gondelbaan in het familiebadplaatsje verzet. Naar wij vernemen zal de vorming van dit comité niet kunnen beletten dat de plannen toch ten uitvoer worden gebracht, daar B. en W. de vergunning al hebben verleend aan het ingenieursbureau te Utrecht. De heer S. P. Bol (KVP) deed tijdens de begrotingsbehandeling nog een interes sante mededeling over de gondelbaan. Een van de mensen die financieel geïnte resseerd zijn bij de exploitatie van deze gondelbaan een hoteleigenaar in de badplaats heeft zitting genomen in het actiecomité (gelach). Overigens hebben enkele leden nog wel een paar opmerkingen gemaakt die echter meer betrekking hadden op het feit dat B. en W. met de gondelbaanplannen vooruit lopen op het uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee dan op de kabelbaanplannen zelf. Want; hiermee heeft de raad grotendeels zijn instemming al betuigd. Er heerst over het uitbreidingsplan voor de badplaats nog veel onzekerheid. „Het lijkt ons te kostbaar", aldus de heer M. A. de Ruiter (Prot.Chr.). De heer T. M. Luijpen drong erop aan het uitbreidingsplan snel te ont werpen. Jac. de Weyer men. Dat kan alleen door belastingver hoging, maar dat moet voorkomen wor den". Zij merkte over het grote begro tingstekort op dat het aandacht verdient de tering naar de nering te zetten. Evenals de heer De Weijer brak zij een lans voor een subjectieve uitkering uit de Rijkskas. „Den Haag stelt zich niet voldoendé op de hoogte van de moeilijkheden in het groeiende Beverwijk". Daar Beverwijk ook een saneringsplan moet uitvoeren, vroeg zij B. en W. of een extra uitkering niet kon worden verkregen, daar dit toch usan ce is. Als voorstandster van particuliere wo ningbouw zag mevrouw Allan-Schilthuis graag dat de exploitatie van de circa twee duizend gemeentewoningen wordt over gedragen aan woningbouwverenigingen. „Want het is geen taak voor de gemeen te". Het uit een noodtoestand gecreëerde huisvestingsbureau vond zij een verouderd fenomeen dat zo spoedig mogelijk dient te verdwijnen. „Het is een klachtenbureau inplaats van een bureau van toewijzing van woningen" zo riep zij uit. Deze spreekster vond even als de heer De Ruiter de post salarissen van Openbare Werken erg hoog. Over een post van 2700.- als bijdrage aan het centraal bureau voor modern personeels beheer vroeg zij het college of dit bureau voor een personeelsbeoordeling is inge schakeld. „Voor zover ik weet is er nooit een rapport over uitgebracht, wel door de dienst zelf, maar dat heeft mijns inziens niet de minste zin". Gezellig dagje De spreekster vond, dat het jaarlijks uitstapje van de raad weinig zin heeft. „Het heet een werkbezoek te zijn. Ik moet zeggen dat het een gezellig dagje is. Het is een zware post op de begroting". Het enige C.P.N.-raadslid, de heer W. Swarts, hamerde weer op de hoge bewa peningsuitgaven, die hij waanzinnig noem- Er is tijdens de behandeling van de begroting van Beverwijk herhaaldelijk gesproken over het openbaar en bij zonder onderwijs. Opmerkingen hier over zijn al eerder tijdens de vorige raadsvergadering gemaakt bij de be handeling van een voorstel om het bij zonder onderwijs een extra bijdrage te verlenen. Met name het raadslid W. Swarts vond toen dat het bijzonder onderwijs bevoordeeld werd boven het openbaar onderwijs. En dat vond hij woensdag nog. De heer Sivarts zei het openbaar onderwijs toch het beste te vinden en om deze bewering te staven, deelde hij mede, dat de foto's van de achterkant van de maan uiteindelijk gemaakt waren door leerlingen van de openbare school in de USSR „We zijn in ieder geval weer naar de maan geweest", luidde het commen taar van een raadslid. de. „Daarom is er geen geld voor een concertzaal, een zwembad enzovoort, in Beverwijk". Sprekende over het te stich ten lyceum in Beverwijk, merkte de spre ker op dat de streefdatum zeer proble matisch is. Trouwens een zinsnede uit een kamerverslag dat de RHBS en het gym nasium te Velsen beide een belangrijke taak vervullen in het belang van het mid delbaar onderwijs in de IJmond en dat er geen toestemming wordt gegeven (voorlo pig?) voor een gemeentelijk lyceum, acht te de heer Swarts ook weinig bemoedi gend. In tweede instantie drong de heer G. P. M. Langendijk (K.V.P.) aan op een spoe dig begin van het verkeersonderricht voor leerlingen van de scholen. „Dat moet nu eindelijk eens worden aangepakt. Het ant woord van B. en W., dat naar een lokaal wordt gezocht, is weer uiterst summier". Er wordt volgens spreker meer aandacht besteed aan luxe dan aan urgentere za ken en daarbij dacht hij aan de herten kamp. De heer S. P. Bol (K.V.P.) vroeg om een gymnastiekzaal in Wijk aan Zee. Vette klont „Een vette klont", zo noemde de heer J. Nieuwenweg (V.V.D.) de derde Tech nische Hogeschool. De spreker drong ex- bij het college op aan alle pogingen in het werk te stellen om te trachten de vesti ging van deze school in het IJmond-ge- bied te verkrijgen en met name in Bever wijk. „De benodigde 150 hectare zijn wel te vinden. En de voordelen voor de Bever- wijkse middenstanders zijn zeer groot'1 De spreker had bei-ekend dat bij een stu dentenaantal van driehonderd ongeveer een miljoen gulden meer in Beverwijk zal worden geconsumeerd. Hij gaf toe dat er vele problemen te overwinnen zouden zijn, maar die wegen ruimschoots op tegen de voox-delen. Want, zo zei hij, het is dan wel zo goed als ze ker, dat een sporthal en een cultureel cen trum voor een groot deel door de staat zouden worden gefinancierd omdat deze gebouwen nodig zijn voor de vorming van de studentenIn tegenstelling dus tot de gemeente Velsen, die bij monde van loco burgemeester H. de Boer bij de begro tingsbehandeling te kennen heeft gegeven dat zij niet zal deelnemen aan de wedloop om een derde Technische Hogeschool wil de hoer Nieuwenweg Beverwijk wel graag aan de start laten verschijnen. Mevrouw Allan Schilthuis Zestig ondernemers in de bloembollen- bedrijven in de streek Kennemerland heb ben deelgenomen aan een cursus voor werkmethodeverbetering in de bloembol lenbedrijven. De cursus werd georgani seerd %door de werkcommissie project werkmethode verbetering bloembollenbe drijven in samenwerking met de afdeling Beverwijk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. De cursus werd gegeven door drs. Keijzer uit Rotterdam en de heer De Ruiter van het Instituut voor Tuinbouw Techniek uit Wageningen. De werkmethode verbetering werd in toepassing gebracht op de kwekerij en de export. Vooral voor de laatstgenoemde groep viel er veel te leren. Men kan tijdens het. drukke hoogseizoen in de schuren veel efficiënter werken. Dit kregen de aan wezigen te zien aan de hand van een aan tal maquette's, waarbij plattegronden van bedrijfsschuren als uitgangspunt werden gebruikt. Byna geen Bcverwyks raadslid heeft woensdag verzuimd iets te zeggen over de IJmond en zijn problematiek. Bij het stellen van de vragen en ook by het maken van de opmerkingen bleek de onzekerheid over de bestuurlijke indeling van de IJmond. Er werd tijdens de begrotingsbehandeling van Beverwijk onder meer op gewezen, dat het uitblijven van een beslissing over de bestuurlijke indeling van de IJmond een schadelijke invloed heeft op de ontwikkeling. De heer Kaebisch (P.v.d.A.) vroeg of B. en W. genegen zijn het rapport van het Nederlands Economisch Instituut over de city in de IJmond-Noord (te Beverwijk) openbaar te maken. Welke zijn de conclu sies? In ieder geval niet gunstig, zo had hij al vernomen. En wat is het resultaat geweest van de besprekingen die de IJmond-gemeentebesturen met de minis ter van Binnenlandse Zaken hebben gehad over de IJmond? Waarschijnlijk zijn wij tegen Pasen 1960 meer ingelicht over de IJmondkwestie, vond de heer De Rui Ier (Prot.-Chr.). Dat de plaatselijke autonomie tot de ont plooiing van bestuurskracht zou kunnen leiden was zijn wens. „De belangen van Beverwijk moeten worden vooropgesteld", zo zei mevrouw Allan-Schilthuis (V.V.D.) over de situa tie, die in de IJmond ontstaat wanneer de bestuurlijke indeling haar beslag heeft ge kregen. De heer Swarts (C.P.N.) zei dat de ves tiging van een tweede Hoogovenbedrijf zijn terugslag zal vinden op de IJmond- gemeenten. „Wij moeten niet dadeloos aan de kant blijven staan", zei hij. Hij lustte geen mosterd na de maaltijd. De heer Nieuwenweg herhaalde zijn standpunt inzake de bestuurlijke indeling van de IJmond: samenvoeging van Bevei'- wijk en Heemskerk. Staan of vallen „Wanneer er over het samenvoegen van gemeenten wordt gesproken zijn volgens de wat verder liggende gemeenten, zoals Haarlem, Alkmaar en de Zaangemeenten, alleen Velsen, Heemskerk en Beverwijk erbij betrokken. Nauwelijks echter is er( wat te halen en wel een Technische Hoge school of de grenzen vloeien uit van Haar lem tot Alkmaar en nog 'verder", aldus de spreker. „Wij staan of vallen met de staalin- industrie in de IJmond", zo besloot hij. ■wÉlftal '^11^51 i i ^r- Het K.V.P.-raadslid G. P. M. Reijkers heeft tijdens de mondelinge behandeling van de Beverwijkse begroting voorgesteld in Beverwijk een commissie van advies voor de stadsverfraaiing in het leven te roepen. Hij bepleitte de instandhouding van culturele monumenten, meer diffe rentiatie in de woningbouw, in het alge meen de aankleding van de stad en het geven van opdrachten aan beeldende kunstenaars, opdat er meer begrip voor de kunst zal worden gekweekt. De heer Reijkers vreest dat door de snelle industi-iële ontwikkeling het gevaar ontstaat dat de mens, die er moet wonen en toch reeds zo bloot staat aan de drei ging van godsdienstig en zedelijk norm- verlies, alles om zich heen ondergaat als van vandaag. „Als er niet voor gewaakt wordt dat het verleden bewaard blijft, dan heeft de stad geen ziel", zo zei de heer Reijkers. „Wat wij uitstrooien over onze stad is te veel materie. Er is zo weinig of niets wat een evenwichtige persoonlijkheidsstructuur helpt ontwikkelen". Hij betoogde verder dat de stad bewoon baar en leefbaar moet zijn. Er moeten aan trekkelijke woonwijken komen. Spreker zei dat weinig gemeenten in ons land zo slecht zijn bedeeld met schoonheid als Be verwijk. En weinig gemeenten worden zo bedreigd door de materie als juist deze gemeente. Om deze redenen is er des te meer aanleiding de aangelegenheid gron dig met spoed te bestuderen, zo vond hij. Op de Beverwijkse bloemenveiling maakten woensdag de eerste rode kerst tulpjes hun entree. Het waren de Brilliant Starren, waarvoor maar liefst 26 cent per stuk werd betaald. Verwacht mag worden dat de aanvoer van deze rode tulpjes niet groot zal zijn want de bloembollenprijs hiervan lag voor de kwekers veel te hoog. Maar ook de hyacinten waren goed aan de prijs. Een beste partij witte hyacinten „Arentien Arendse" bracht 60 cent. per stuk op! Ook de gekleurde hyacinten gin gen grif weg. en draaiden rond 50 cent per stuk. De groter wordende aanvoer van tulpen leverde afnemers op voor een prijs van 12 tot 19 cent per stuk. Er was nu ook wat hulst aan de markt. Wel geen hulst met bes, maar de zoge naamde bonte hulst. Hieiwoor werd vier gulden per kilo betaald! MARKT BEVERWIJK. 15 december: andijvie 1249, waspeen 14—30, prei 16—36, knollen 1445, sprui ten 3894, boerenkool 822, groenekool 723, rode kool 1423. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Theodorus, z. van P. de Win ter en J. M. Schuit, Stetweg 8; Hans, z. van H van Koot en A. F. M Smit, Bak- kummerstraat 71. ONDERTROUWD: A. Q. Kerkvliet en A. M. van der Geer; A. Sonntag en A. G. Duin. GETROUWD: P. M. Baltus en M. D. Hassing. OVERLEDEN: J. Castricum, oud 78 ja ren, geh. met C. Zonneveld, wonende te Castricum: H. J. Winters, oud 73 jaren, wonende te Amsterdam: W. Vleesman. oud 78 jaren, wedn. van Th. S. v. d. Vlugt, wonende te Uitgeest. Uw recensent heeft in gebouw ,,'t Cen trum" te Beverwijk kort na elkaar drie provinciale volksliederen kunnen beluiste ren. Dinsdag het Friese- en de volgende avond het Groningse- en Drentse volks lied: als traditionale inzet van de toneel uitvoeringen, respectievelijk gegeven door het Frysk selskip „Us Memmetael" en de Grunnings-Drents verainiging „De Hondsrug". Beide avonden werd getracht het publiek te bewegen tot een overvloedi ge productie van tranen. De Friezen had den de gulle lach tot hun pai-ool verheven; de Groningers daarentegen gaven kenne lijk de voorkeur aan een publiek, dat in een aanzienlijk minder vrolijke stemming zou verkeren. Beide voornemens zijn vol ledig naar wens geslaagd, zodat de uitbun dige lachtranen van dinsdag de volgende avond werden vervangen door talrijke dui delijke blijken van ontroering. „Opreraesje Japinga". De dinsdag gespeelde klucht was van Abe Brouwer, die onder de titel „Opre raesje Japinga" een soort Friese „Tante van Charley" heeft gecreëerd. Het zal de goede verstaander duidelijk zijn dat het in dit geval een travesti-rol betreft, een nog altijd even goedkoop als dankbaar middel, om het publiek tot daverende hilariteits- betuigingen te bewegen. De aanleiding tot een dergelijk onlogische verkleedpartij is hier het feit, dat de gebroeders Japinga twee vrijgezellen van middelbare leeftijd dringend een nieuwe huishoudster nodig hebben. Hun trouwe factotum Jantsje heeft namelijk reeds aan het begin van het eerste bedrijf, na een heftige woordenwis seling de voordeur met een davei-ende slag achter zich dicht geslagen. De olijke broeders weten echter hun neef voor de taak te strikken en wanneer deze zich dan aan het publiek vertoont, compleet met pruik, „modieuze" jurk en falsetstem, be hoeft de verdere dwaze intrige niet meer te worden naverteld. Genoeg zij te ver melden, dat even later nog een tweede als „dame" vermomde heer verschijnt. „Opreraesje Japinga" is dus een van die stukken, waarbij een serieuze nabeschou wing onmogelijk is. Dit zal trouwens ook niet van mij worden verlangd. Over het geheel genomen kan wel worden vastge steld, dat ,Us Memmetael" na de bijzon der zwakke opvoering in het vorig seizoen van het historisch toneelspel „De drie bur gers", dinsdag een geheel andere vereni ging leek. Regisseur Doeven heeft dit maal met zijn spelers een plezierig klucht speltempo kunnen bei-eiken en ook indivi dueel waren enige rollen zeer behoorlijk bezet. Wij denken hierbij aan de aansteke lijk vrolijke buurvrouw van mevrouw Ve- link-Braak en de heren Th. E. Bouwhuis en J. Mous als de intrigei-ende Japinga's. Al was hier dan ook geen sprake van een artistiek verantwoord succes, toch kun nen de spelei-s aan deze voorstelling vol doende vertrouwen ontlenen vopr hun vol gende opvoering in februari van het to neelspel „Skroeide Flerken". „De lege stoul" De Groningers hadden hun keuze be paald op „De lege stoul", een toneelspel door Jac. Kremer. Het werd opgevoerd door een zustervereniging uit Hoorn: „Martini", welke club in Beverwijk een goede indruk heeft achtergelaten. Het stuk is evenmin dramatisch van hoge klasse, hoewel de schrijver toch wel enig besef toont van de middelen, waarmee de aan dacht van het publiek dient te worden be vorderd. De handeling berust op de na vrante omstandigheden van Tine Luppes, die als tweede echtgenote van de oudere Mans Maring, voortdurend met haar ver re van vlekkeloss verleden wordt gecon fronteerd. Zo heeft zij haar man zorgvul dig het bezit van een kind verzwegen, een nalatigheid welke Tine duur komt te staan, omdat zij hierdoor de speelbal wordt van chantage, laster en intimidatie. Voor een auteur dankbare motieven tot het ontwerpen van diverse boeiende speel- scènes, die voor enigszins geroutineei'de krachten het spreekwoordelijke kolfje naar de hand betekenen. Deze waren bij „Martini" in bevredigende mate aanwe zig, zodat de opvoering meermalen een verrassend goed peil bereikte. Bijvoor beeld het knap gespeelde tafereel in het tweede bedrijf, tussen de markante mole naar van C. H. Borgman en de wraakzuch tige Evert, een uitstekende typering van G. Benthem. Ook mevrouw T. van der Houwen-Kemper bleek in staat de diver se uiteenlopende impulsen van Tine Lup pes in de juiste verhoudingen tot uitdruk king te brengen. Dit was eveneens het ge val met de vermakelijk-pinnige Lies van mevrouw W. Benthem-van der Schaaf. Mevrouw A. Katuin-Schik slaagde er niet altijd in haar jeugd voldoende te camou fleren om de bejaarde vrouw Diekemoa aannemelijk te maken, doch daartegen over karakteriseerde W. Hoogeveen weer een schilderachtige Bonder, de weinig scrupuleuze koopman. Als geheel een voorstelling, waarmee deze Groningers uit Hoorn een goede beurt hebben gemaakt. Jan van Dam BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Mai'ia C., d. van J. Blaauw en M. C. Metzelaar; Margaretha G. M., d. van T. C. Jansen en M. G. Nijman; Rober- tus M.. z. van J. G. Steeman en J. A. Overes; Maria H. G., d. van A. J. Poncin en A. M. Welagen; Geertruida, d. van J. Gel ton en A. van Schoten; Geziena A., d. van J. Steenkamp en P. de Wijs; Henriëtte J., d. van J. de Bruijn en J. Grapendaal; Maria A., d. van M. F. A. Ax*is en H. C. F. Boos; Mai-jan, d. van J. Folkerts en M. Smit; Nicolaas z. van H. de Groot en G. A. Noom. ONDERTROUWD: J. Zwaan en M. M. van Dijk; G. Spaink en G. Wolf; A. P. Rui ter en A. G. Hienkens; A. F. de Boer en E C. Pirovano; H. Leerling en B. M. Sta ring; W. van Jaarsveld en D. A. Kuijpers. GETROUWD: J. Blanken en J. Thenu; E. de Bie en A. M. Kloes; D. A. Zwitser en G. W. Singeling. OVERLEDENJ. G. Crombeen, oud 75 jaren, wedn. van M. Bos; F. Sprengers, oud 68 jaren, geh. met C. A. Schuit; T. Kromheer, oud 85 jaren, wed. van S. Bak ker; H. P. Rozenhoek, oud 83 jaren, geh. met S. Bregman; D. Swakman, oud 85 ja ren, geh. met E. Brouwer; S. Bosch, oud 65 jaren, echtg. van J. Wormsbecker.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9