GOLDEN FICTION Panda en de meester-diplomaat Wereldnieuws Langs de kust weer storm De fusie van Thyssen Hiitte en Phoenix- Rheinrohr Engeland geeft 1.6 miljard Northwestern and Pacific Hypotheekbank NAAIMACHINES Kolencrisis besproken Europees-Amerikaans kernonderzoek De V.M.I. over Europees landbouwbeleid DINSDAG 22 DECEMBER 1959 2 Stappen van Adenauer Het Colomboplan De handelsbesprekingen met Tsjechoslowakije Trekking Premielening Zuid-Holland Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Obligatielening Vereniging „Zoekt het verlorene" Raad van Associatie De zachtste van alle Vervroegde aflossing obligatielening AKU Enige achteruitgang bij de KJCPL Krimpen van pijn Hogere omzet van Wessanen Leidsche Wol 6 interim onder voorbehoud Van ingelichte zijde te Luxemburg wordt vernomen, dat Bondskanselier dr. Adenauer bij de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal stappen heeft gedaan met betrek king tot de voorgenomen fusie van de August Thyssen Hütte en de Phoenix Rheinrohr. Wanneer deze fusie tot stand zou komen, zou de op deze wijze wederopgerichte Thyssen-groep de grootste ijzer- en staal- maatschappij der Gemeenschap zijn. Zij zou een capaciteit van zes miljoen ton staal hebben. In 1958 namen de beide on dernemingen tesamen ongeveer een kwart van de totale ijzer- en staalproduktie van West-Duitsland en ongeveer 9 percent van de produktie van de gehele E.G.K.S. voor hun rekening. Zij maakten deel uit van de Vereinigte Stahlwerke, welk concern na de oorlog door de geallieerden werd ont vlochten. Sinds het begin van het Colomboplan voor de ontwikkeling van Zuid en Zuid Oost Azië heeft het Verenigd Koninkrijk 150 miljoen toegezegd, waarvan reeds 100 miljoen is geschonken. Groot Brit- tannië's bijdrage middels de Wereldbank is 14 percent van het totaal en zijn bij drage is de grootste na die van de Ver enigde Staten, aldus heeft de Markies van Lansdowne, onder-minister van Buiten landse Zaken. Zoals is gemeld heeft een Tsjechoslowaak- se handelsdelegatie onder leiding van de vice-minister ir. A. Hloch. op uitnodiging van de minister van Economische Zaken en van het Centraal Orgaan voor de Econo mische Betrekkingen met het Buitenland van 9-19 december een bezoek aan Neder land gebracht. Het doel van dit bezoek was de kennis van het Nederlandse eco nomische leven te verdiepen en de onder linge handelsbetrekkingen te bevorderen. De mogelijkheden van een verdere uit breiding van het handelsverkeer tussen de beide landen werden besproken en er werd nagegaan in hoeverre rekening hou dend met de bijzondere positie van enige Nederlandse ondernemingen de han delsrelaties zouden kunnen worden ver sterkt. In dit verband is de wenselijkheid van een tegenbezoek van een Nederlandse handelsmissie aan Tsjechoslowakije naar voren gekomen. Hieraan zal van de zijde van de regeringen de noodzakelijke steun worden gegeven. Bij trekking van de 2% percent Premie lening Zuid-Holland 1957, viel de premie van 100.000 op nummer 5 van serie 3227, die van 10.000 op nummer 3 van serie 16809 en die van 5.000 op nummer 5 van serie 11805. Verder werden de volgende 2 obligaties uitgeloot met een premie van 2.500: nummer 1 van serie 1122 en num mer 8 van serie 9283. Voorts zagen de be zitters van de volgende 5 obligaties zich een premie van 1.000 toevallen: nummer 8 van serie 5874, nummer 4 van serie 11644, nummer 4 van serie 11805 en num mer 1 en nummer 8 van serie 16809. De houders van de volgende 5 obligaties werd een premie van 500 toegewezen: nummer 1 en nummer 7 van serie 622, nummer 4 van serie 7537, nummer 9 van serie 11644 en nummer 10 van serie 15615. Legerorder voor Willen van Twist De n.v. Kemper en Van Twist Diesel heeft van het directoraat- Landmacht een order ontvangen voor de levering van ruim 1000 jeeps van het .Willy M 38 A 1" Deze jeeps zullen worden geas sembleerd in de automobielfabriek van de n.v. voorheen Willen van Twist te Dordrecht. De uit voering van deze order zal aansluiten op de lo pende bestelling, waarvan binnenkort de drie honderdste jeep zal worden afgelevercd. Nog geen olie-overeenkomst tussen Indonesië en Japan De ondertekening van een overeenkomst tussen Japan en Indonesië voor de exploitatie der olie- terreinen in Noord-Sumatra zal niet. zoals van Japanse zijde was gehoopt, geschieden voor het eind van dit jaar. (Het betreft hier de exploitatie van de olieterreinen in Noord-Sumatra die vroe ger werden beheerd door de BPM). Europese bankiers naar India en Pakistan In het begin van het volgende jaar zullen op voorstel van Eugene Black, president van de Wereldbank, vooraanstaande bankiers uit Enge land, de Verenigde Staten en West-Duitsland naar India en Pakistan gaan om daar de econo mische behoeften aan een onderzoek te onder werpen, zo maakte de bank bekend. Albatros Superfosfaat In de te Utrecht gehouden jaarvergadering van aandeelhouders der Albatros Superfosfaatfabrie- ken n.v. en der n.v. Amsterdamsche Superfosfaat- fabriek zijn de jaarstukken goedgekeurd. Gede clareerd werd per 23 december een dividend van 7 percent op de gewone aandelen. De kolenvoorraden in de K.S.G. De kolenvoorraden bij de mijnen in de landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal zijn in november met bijna 200.000 ton afgeno men. Zij waren aan het einde van de maand 32.485.000 ton groot of 7.870.000 ton meer dan op hetzelfde tijdstip van het vorige jaar. Moeilijkheden Hugo Moreno, minister van Financiën van Bo livia. heeft zijn ontslag aangeboden. Zijn motief: „De staat van anarchie welke in het land heerst, bemoeilijkt mijn administratieve arbeid". Het is nog niet bekend of het ontslag wordt geaccep teerd. Handelsovereenkomst BeneluxPolen De handelsovereenkomst tussen de Benelux- landen en Polen, waarvan de geldigheidsduur op 31 december afloopt, is voor de duur van een jaar verlengd. De bij deze overeenkomst beho rende goederenlijsten ondergaan geen verande ringen. aldus deelt het ministerie van Economi sche Zaken mee. Fusie Van Heek en Van Dam De Koninklijke Textielfabrieken Gebroeders Van Heek n.v. hebben de aandelen overgenomen van de n.v. Textielfabriek Van Dam te Enschede. De n.v. Textielfabriek Van Dam vervaardigt voor een groot deel dezelfde produkten als de Gebroe ders Van Heek. Het betreft hier dus een concen tratie. Verspreiding „Journal of Commerce" vanuit Nederland De internationale editie van het Amerikaanse tijdschrift Journal of Commerce zal met ingang van het nummer van 26 december in Nederland worden gedrukt en vanuit Nederland gedistribu eerd worden. Dit is de eerste maatregel in een reeks, die moet leiden tot snellere distributie van het blad in Europa en delen van Klein Azië en Afrika. Blijkens het verslag van 1 juli 1958 tot 30 juni 1959 van de Northwestern and Pacific Hypotheekbank nv. hebben de in komsten uit onder andere interest Neder land, vrijgekomen belastingen en bedrijfs winst Amerika bedragen 921.975 (vorig jaar 765.328). Na aftrek van algemene kosten etc. bedraagt het winstsaldo 498.190 311.846). Het winstsaldo van de tweede Northwestern and Pacific is 286.327 178.734). Voorgesteld wordt, zoals bekend, voor beide vennootschappen een dividend van respectievelijk 12 (9) en 13 (9) percent op de aandelen. Bewijzen van deelgerechtigdheid van de eerste Northwestern krijgen 7,72 4,38). Met het departement van Justitie in de Verenigde Staten werd volledige overeen stemming bereikt over de belastingrestitu ties, waarvan de bedragen werden ont vangen. Het gehele jaar door werden 3'/s percent pandbrieven afgegeven tegen koersen, die lagen tussen 90'a percent en 91%" percent bij de eerste en tussen 9014 percent en 93-34 percent bij de tweede Northwestern. Aldus kon nochtans de eer ste Nordthwestern slechts de helft van de uitloting opvangen. De tweede Northwes tern kon op 1400 dollar na de gehele uit loting opvangen. De ontvangsten van bei de maatschappijen in de eerste vier maan den van het. nieuwe boekjaar waren, aldus de directie, bevredigend. De Zuid-Hollandse Bank n.v. stelt de inschrijving open op nominaal 300.000 5 percent 30-jarige obligaties in stukken van 1.000, 500 en 100 aan toonder ten laste van de vereniging „Zoekt, het ver- lox-ene" te Rotterdam tegen 100 percent. Aan de houders van 4 percent obligaties, lening 1954, zal een recht van voorkeur worden gegeven om deze obligaties om te zetten in 5 percent obligaties der nieuwe lening vóór 6 januari 1960. Na deze da tum. of in het geheel niet aangeboden obli gaties, zijn a 100 percent aflosbaar per 1 februari 1960. De gelegenheid tot vrije inschrijving staat open tot en met dins dag 12 januari aanstaande. De aflossing zal a pari geschieden in 30 jaarlijkse termijnen van 10.000. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtslr. 181, Tel. 14444 De Raad van de Associatie tussen de Engelse regering en de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.) is op 18 december te Londen bijeen gekomen. De Engelse de- legatie, zo wordt in het door de voorllch- tingsdienst van de Europese Gemeen schappen te 's-Gravenhage gepubliceerde communiqué medegedeeld, sprak er haar voldoening over uit, dat de beraadslagin gen, die dit jaar onder de overeenkomst van associatie gevoerd zijn over de toer wijzing van het contingent voor de invoer vrij van rechten van kolen in de Duitse Bondsrepubliek, succes hebben gehad. Een delegatie van de Hoge Autoriteit en de Belgische regering, gaf een toelichting op de diverse maatregelen, die door de Gemeenschap en de Belgische regering genomen werden in verband met de ernsti ge situatie in de Belgische kolenindustrie. De Engelse vertegenwoordigers, die de moeilijkheden der Belgische regering in zagen, spraken de hoop uit dat volledige aandacht geschonken zou worden aan de positie van het Verenigd Koninkrijk als traditionele leverancier van de Belgische markt en als leverancier van de speciale kolensoorten waarvan in de Gemeenschap geen overschot bestaat. De Raad gaf de kolencommissie opdracht een gedetailleerd onderzoek in te stellen naar de energievooruitzichten voor het Verenigd Koninkrijk en de Gemeenschap en de vooruitzichten voor kolen, en een rapport voor te bereiden, waarin de voor naamste trends op de energiemarkt wor den geanalyseerd. Medegedeeld werd, dat de toenemen de industriële produktie, zowel in de Ge meenschap als in het Verenigd Konink rijk, tot een sterk toegenomen vraag naar staal had geleid. De staalproduktie in de Gemeenschap zal in 1959 waarschijnlijk de recordomvang van ongeveer 63 mil joen metrieke ton bereiken. De produktie in het Verenigd Koninkrijk zal naar ver wacht wordt groter zijn dan in 1958 en de staalindustrie werkt thans bijna op volle capaciteit. Advertentie Weerspiegeling van goede smaak IN DE GULLE DOOS VAN 50 STUKS f 2.50 EEN LAURENS PRODUCT Het bestuur van de Algemene Kunstzijde Unie n.v. heeft besloten het nog uitstaan de bedrag van de 4 percent converteerbai'e obligatielening 1956 per 1 maart I960 in zijn geheel aflosbaar te stellen. Overeen komstig het bepaalde in de trustakte heb ben obligatiehouders tot d.ie datum het recht 2 obligaties met bijbetaling van 1400 in contanten om te wisselen in een aandeel van 'f 1000. Indien convërsie'voor 31 december 1959 plaat9 vindt moet de reeds over 1959 genoten rente worden bij betaald, waartegenover de uit te reiken aandelen recht hebben op het volle divi dend over 1959 en volgende jaren, een en ander zoals nader in de trustakte is om schreven. De exploitatieresultaten, die de directie van de Koninklijke Java-China Paketvaart lijnen n.v. over 1959 verwacht te behalen, zullen, voor zover thans reeds kan wor den overzien, waarschijnlijk een lichte ach teruitgang vertonen in vergelijking met die over 1958, zo werd medegedeeld in de he den gehouden buitengewone vergadering. De dalende tendentie die zich in 1958 demonstreerde zette zich in het eerste half jaar van 1959 voort. In het tweede half jaar trad een lichte verbetering in. Uit de verkoop van enige verouderde schepen re sulteerde een boekwinst. Rekening houdend met bovengenoemde factoren, zal het resultaat over 1959 waar schijnlijk niet veel verschillen van dat over 1958, aldus de directie. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt u snel en afdoende van die pijnen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40, 8.88. In de heden gehouden buitengewone ver gadering van Wessanen's Koninklijke Fa brieken deelde de directie over de gang van zaken mede dat de omzet over het af gelopen boekjaar weer wat hoger is ge worden vergeleken bij het vorige jaar en dat het bij het emissieprospectus in uit zicht gestelde dividend van tien percent over 1958 inderdaad wel tot uitkering zal zal komen. Het onlangs uitgestippelde E.E.G.-landbouwbeleid vervult de direc tie in algemeen economische zin met on gerustheid. De directie van de Leidsche Wolspinnerij n.v. bericht dat in de vergadering van de Raad van Commissarissen is besloten tot uitkering van een interimdividend over het boekjaar 1959-1960, onder voorbehoud dat de aangevraagde ministeriële ver klaring van geen bezwaar zal worden verkregen op de 15 december 1959 in de buitengewone aandeelhoudersvergadering aanvaarde statutenwijziging. Onder dit voorbehoud ligt het in het voornemen op 15 januari 1960 een interimdividend betaal baar te stellen van zes percent, uit te keren in contanten, onder aftrek van dividendbelasting. Het gemengd comité voor onderzoek en ontwikkeling van Euratoom en de Ver enigde Staten heeft in het afgelopen half jaar 23 contracten goedgekeurd die betrek king hebben op onderzoek en ontwikke ling op het gebied van de kernenergie. Met deze projecten is in totaal 3.500.000 dollar gemoeid. Er zijn acht Amerikaanse firma's bij betrokken en veertien Euro pese. Het comité heeft voornamelijk aan dacht besteed aan voorstellen die betrek king hadden op de kernsplijtstofcyclus, zo is dinsdag in Brussel bekendgemaakt. De Vereniging van Metaal-Industrieën (V.M.I.) schryft in haar orgaan „Metaal visie" over het voorstel der Europese Commissie voor het Gemeenschappelyk Landbouwbeleid in de E.E.G., dat hierin het protectionisme en de autarkie de bo ventoon voeren. Men wil de pryzen van de belangrijkste produkten in de land bouw geheel losmaken van de - wereld markt. Deze Europese pryzen wil men door middel van richtprijzen met mini male uitslagen tot stand brengen, uiter aard op een niveau, dat aanmerkelijk bo ven het prijspeil ligt dat voor ons land gebruikelijk is. Er komen bovendien voor de belang rijkste landbouwprodukten, zoals granen, vlees, zuivel, suiker, groente, fruit, pluim vee en eieren, Europese bureaus, die in geval van overschotten voorraden gaan vormen om deze bij schaarste weer op de markt te brengen. Uitschakeling van de particuliere handel dus. Wanneer dit voor stel wordt aangenomen, betekent dit dat de kosten van levensonderhoud in ons land aanmerkelijk zullen stijgen. Het be tekent voorts dat onze export naar derde landen zal worden bemoeilijkt. Bovendien houdt dit voorstel zulke autarkische ele menten in, dat de noodzakelijke toenade ring tussen de zes en de zeven nog moei lijker zal worden. Ook hier doet zich, volgens de V.M.I., weer de vraag gelden of Nederland zich in de E.E.G. wel in het meest aangewezen gezelschap bevindt. Van alle zes landen is ons land het enige met een uitgesproken export-landbouw. Het voorstel van de Europese Executieve Commissie doet, vol gens de V.M.I., vermoeden dat men de be langen van onze landbouw ondergeschikt wil maken aan die van de vijf andere landen. Gestegen. In de Verenigde Staten is het record aantal bankovervallen van 704 (in 1958) dit jaar met tien percent ge stegen, zo heeft de federale recherche medegedeeld. Het aantal gestolen auto's bedroeg ruim twintigduizend. Schadevergoeding. De inwoners van Fré- jus die schade hebben geleden door de breuk van de dam van Malpasset op 2 december zullen hun schade volledig vergoed krijgen. Dit heeft de Franse minister van Financiën, Pinay, ver klaard in de Nationale Vergadering in Parijs, bij de bespreking van een spe ciaal wetsontwerp voor regeling van de schadevergoeding. Spionage. Een rechtbank te Kopenhagen heeft uitspraak gedaan in een grote spionagezaak tegen zes Deense staats burgers. De hoofdverdachte, een 29-ja- rige mecanicien, kreeg vijf jaar gevan genisstraf, een van zijn „verbindings- lieden", drie jaar, de andere vier wer den tot kortere gevangenisstraffen ver oordeeld. Aan hun (Oostduitse) op drachtgevers verschaften zij in hoofd zaak plattegronden en foto's van mili taire inrichtingen in oostelijk Denemar ken. Wraak. De Philippijnse regering heeft troepen uitgezonden tegen koppensnel lers die op het oorlogspad zijn „om de hoofden van honderd christenen" te ver zamelen, zo wordt in persberichten in Manilla verklaard. De koppensnellers zijn erop uitgetrokken nadat een stam hoofd en diens zoon door een militair waren gedood. Zij zouden in de afgelo pen 45 dagen twaalf slachtoffers hebben gemaakt. Vlagvertoon. Voor het eerst sinds de da gen van de Suezcrisis heeft maandag de Union Jack gewaaid op het Britse am bassadegebouw te Cairo. De diploma tieke betrekkingen tussen beide landen zijn hervat en de Britse diplomatieke vertegenwoordiging, die voorlopig ge leid wordt door een zaakgelastigde, is maandag weer opengesteld. Waakzaam. De politie heeft maandag het Cyprische dorpje Guenyelli doorzocht, nadat daar een Turkse Cyprioot met een revolver was gearresteerd. De man verzette zich en werd bij zijn arrestatie gewond. In Guenyelli werden in juni 1958 twaalf Griekse Cyprioten door Turken vermoord. Sneeuw. Het verkeer op tien wegen in Noord- en Midden-Italië is gestagneerd door aardverschuivingen, sneeuw of beschadigde bruggen. In de Alpen zijn zeven passen geblokkeerd door sneeuw. Langer leven. Radio-Moskou heeft ver teld dat de Sovjet-Unie bezig is met oprichting van een centraal instituut voor bestudering van wegen om de mens een langer leven te schenken misschien tot 150 of 200 jaar. De Rus sische wetenschap is er op uit de jeugd van het lichaam te verlengen en niet op verjonging van een reeds seniel or ganisme. Vrijgemaakt. De Franse Nationale Verga dering heeft voor de achttienjarige Ire ne Jodar uit Fréjus de weg vrijgemaakt om alsnog te trouwen met haar verloof de André Captra, een van de slachtof fers van de overstromingsramp daar. De wét'"die verloofden van op het slag veld gesneuvelde militairen toestaat postuum te trouwen werd zodanig ge amendeerd, dat de president de bevoegd heid krijgt toestemming te geven voor alle huwelijken tussen een levende en een dode. Verzinsel. Het bureau van de president van Paraquay heeft medegedeeld dat de bekendmaking van de vorming van een rebellenregering slechts een nieuw verzinsel is van de opstandelingen om financiële hulp uit de Latijns-Ameri kaanse landen te krijgen. Geen enkele plaats in Paraquay is thans in handen van de opstandelingen, aldus het rege ringscommuniqué. Kerstboodschap. Paus Johannes zal op woensdag 23 december om twaalf uur 's middags zijn kerstboodschap uit spreken. In de kerstnacht zal hij de traditionele zegen „Urbi et Orbi" (aan stad en aan wereld) geven. Vergiftigd. In een fabriek te Liverpool zijn twee arbeiders van een nachtploeg dood aangetroffen en twee anderen be wusteloos. Zij hadden 's nachts ge werkt aan de verbouwing van de ver warmingsinstallaties en zijn daarbij vermoedelijk door kolendamp vergif tigd. Gezicht verloren. De minister van Buiten landse Zaken van Zuid-Korea, Tsjo Tsjoeng Whoean, is afgetreden omdat hij niet heeft kunnen verhinderen dat Noord-Korea en Japan overeenstem ming bereikten over repatriëring van Koreanen uit Japan naar Noord-Korea. 19. „Och, hoe dom van mij," zei Num mer Een. „Ik heb vergeten om mijn voor treffelijke vriend Smurk te waarschuwen, dat er geen lift was. Nu is hij in de diepte gestort. Echt spijtig!" Panda keerde zich boos naar hem om. „Daar meent U niets van!" riep hij beschuldigend. „U hebt hem expres laten vallen. U bent heel ge meen!" „Foei Panda!" galmde opeens Smurks stem uit het liftgat, „zo moogt ge niet spreken tegen deze hooggeplaatste vertegenwoordiger van een bevriende mo gendheid!" Verbluft keek Panda omlaag en.daar zag hij de diplomaat, hangend aan zijn paraplu! „Vlug, help mij naar bouen," sprak Smurk, „opdat ik zonder verwijl mijn verontschuldigingen kan aan bieden voor Uw ruwe taal!" Mopperend hielp Panda hem omhoog. „Ik ben hele maal niet ruw geweest," zei hij. „Als U helemaal naar beneden was gevallen, had U zich vast pijn gedaan. En dat was de schuld van.Maar de diplomaat legde hem met een kort gebaar het zwijgen op. Hij schudde Nummer Een de hand en bood zijn verontschuldigingen aan. Hierbij wees hij op de onervaren jeugd van Pan da en sprak vervolgens op bewogen toon over de duurzame vriendschap tussen hun landen, die door niets verstoord mocht worden. Het was heel leerzaam voor een aankomend diplomaatje als Panda, maar hij was te kwaad om oplettend te luiste ren. De stormdepressie van zondag lag van ochtend voor de kust van Midden-Noor- wegen, maar had toen niet veel meer te betekenen. Het bijbehorende koufront trok langzaam via Duitsland naar het oosten. Er kwamen enkele kleine storingen in tot ontwikkeling. Deze brachten in Oost- Duitsland, Tsjechoslowakije en de Po- vlakte regen, plaatselijk ook sneeuw. Een diepe depressie, die op een zeer groot deel van de oceaan zware stormen veroorzaakt, naderde vanochtend het zee gebied ten westen van Schotland. De de pressie wordt voorafgegaan door sterke barometerdalingen. In verband hiermee nemen de luchtdrukverschillen in onze omgeving sterk toe en zal vanavond de wind aan de kust tot een zuiderstorm aanwakkeren, waarbij het tijdelijk zal en zuidwest. Hierdoor zal oceaar worden aangevoerd. Daarom wordt 1 hoofdzaak des nachts minder koud. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. -o-; Neerslag, laatste 24 uur. i-fS fc-fi v m Woensdag 23 december Zon op 8.47 uur, onder 16.31 uur. Maan op 0.30 uur, onder 12.46 uur. Maanstanden 23 december 4.28 uur laatste kwartier 29 december 20.09 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 december Hoog water 8.10 en 20 34 uur. Laag water 3.33 en 15.55 uur. Woensdag 23 december Hoog water 9.03 en 21.33 uur. Laag water 4.18 en 16.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is Den Helder onbewolkt zw 8 0,2 Ypenburg half bew. zzw 7 2 Vlissingen licht bew. zzw 6 0 Eelde regenbui zzw 6 1 De Bilt licht bew. zzw 8 0,1 Twente geheel bew. zw 7 0 Eindhoven licht bew. zzw 7 0 Zd Limburg zwaar bew. z 6 0 Helsinki sneeuw zzo 0 18 Stockholm regen zzo 6 0,2 Oslo geheel bew. zo 7 Kopenhagen geheel bew. w 6 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 5 0 Londen half bew. zzw 8 0 Amsterdam onbewolkt zzw 6 1 Brussel onbewolkt zzo 6 0 Luxemburg regen zw 5 2 Parijs half bew. zzo 8 0,1 Bordeaux half bew. zzo 10 5 Grenoble regen n 8 9 Nice onbewolkt nw 15 3 Berlijn geheel bew. w 7 6 Frankfort zwaar bew. zw 7 0 München geheel bew. w 5 1 Zürich geheel bew. windst. 5 5 Genève zwaar bew. wzw 9 8 Locarno onbewolkt windst. 1 5 Wenen regen n 3 10 Innsbruck sneeuw windst. 2 7 Belgrado geheel bew. zo Athene zwaar bew. no Rome onweer windst. 8 6 Ajaccio regenbui wnw 14 14 Madrid geheel bew. zw 10 0.1 Mallorca zwaar bew. nnw 12 0

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2