Defensief spelend VCIJ-team weerstond Santpoort Brandt socialistisch kandidaat voor het bondskanselierschap Nieuwe elftalcommissie selecteert spelers Dukel en het wereld kampioenschap Reserves van HVS versloegen Eclecta Verrassende nederlaag van Tottenham Hotspur Incident bij MYV heeft gevolgen Miljoenenplan van de Christelijke Sportunie Nederlandse ploeg versloeg Spanje NAAIMACHINES DINSDAG 29 DECEMBER 19 5 9 11 Training voor de Spelen begint op 6 januari Dukel won en verloor in Amsterdam Baba-Sy naar IJmuiden Wagtmans en Koch wonnen in Keulen Caritaspool verdeelde 35.000 gulden Sparta-Glasgow Rangers Feijenoord volgend jaar naar Rusland? Prof. Carlo Schniid naar tweede plan gedrongen Pech Grootste zwembad ter wereld Mike Tray verbeterde wereldrecord Antwerpse (dames) zeker van eerste plaats Slachtoffer van de sneeuw in de Alpen Wereldkampioene Bvkova leidt met 5-4 De simultaantournee van Flohr en Petrosjan Hockey De nieuwe elftal-commissie van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft voorlopig 19 spelers uitgenodigd deel te nemen aan de training, die zal worden gehouden om te komen tot de samenstel ling van een ploeg, die Nederland zal ver tegenwoordigen op de Olympische Spelen jn Rome. Het zijn: L. Mulder (Amsterdam), G. de Ruiter (DKS), Th. Terlingen (Be Fair), J. van Gooswilligen en W. Herbers (beiden SCHC), H. Wagener (Amsterdam), Th. van Dijck (Kampong), G. Overdijkink (Delftsche studenten), P. Buteux v. d. Kamp (Togo), G. Kristen (DKS). J. Voigt (Hur ley). E. Zwier (SCHC), C. Dekker (BHMC), J. W. Verloop SCHC), W. de Beer (Til burg), J. W. van Erven Dorens (Laren), Th. van Vroonhoven (Tilburg) en F. Hoog- hiemstra (SCHC). De heer J. Terlingen (Be Fair), die ook tot de gekozenen behoorde, heeft de uit nodiging wegens drukke werkzaamheden niet kunnen aanvaarden. Op 6 januari zal met. de training worden begonnen. Bij de uitgenodigde spelers bevinden zich dus onder andere de vier Nederlandse elftalkandidaten, die de afgelopen zomer voor de training, die onder leiding stond van de oude elftalcommissie, bedankten. Dit waren J. van Gooswilligen, E. Swier, F. Hooghiemstra en IJ. Overdijkink. Dammen Het bestuur van de Koninklijke Neder-- landse Dambond heeft maandag princi piële besluiten genomen ten aanzien van de Nederlandse afvaardiging in het toer nooi om het wereldkampioenschap dam men, dat half oktober 1960, in ons land be gint. Indien Nederland slechts één plaats in het deelnemersveld toegewezen krijgt, dan zal de heer B. Dukel, Nederlands kam pioen 1959, met de kampioen 1960 in een tweekamp om die ene plaats in het we reldkampioenschap moeten spelen. Mocht Nederland twee deelnemers kunnen aan wijzen, dan zullen dit zijn de heer B. Du kel. als kampioen 1959, en de kampioen 1960. Nu bestaat natuurlijk de mogelijkheid dat Dukel zijn Nederlandse titel zal pro longeren. In dat geval is er natuurlijk geen twijfel meer mogelijk indien Neder land slechts een deelnemer zal hebben. Maar voor het geval ons land met twee spelers zou kunnen deelnemen zal het be stuur van de K.N.D.B. zich dan alsnog be raden over het aanwijzen van deze twee de deelnemer. In Krasnapolsky in Amsterdam is maandag een internationaal damtoernooi begonnen. De uitslagen van de eerste ronde waren: Aubier (Frankrijk)Gor dijn (Ned.) 02; Delhom (Frankrijk)— Bergsma (Ned.) 11; Metz (Ned.)Bom (Ned) 11; Dukel (Ned.)Guignard (Zwitserland) 20. De uitslagen van de tweede ronde waren: BomDukel 20; BergsmaMetz 11; AubierDelhom 11; GordijnGuignard 2—0. De stand na twee ronden luidt: 1. Gordijn 4 pnt.; 2. Bom 3 pnt.; 3. 4. 5. en 6. Bergsma, Delhom, Metz, Dukel 2 pnt.; 7. Aubier 1 pnt.; Guignard 0 pnt. In het Minortoernooi speelde de jeug dige J. Bus uit Heemstede (Haarlemse damclub) zijn eerste twee partijen remise, 's Ochtends tegen de nieuwe Zuidholland se kampioen Van Leeuwen en 's avonds tegen J. Lere uit Vlissingen. De Franse 22-jarige negerdammer Baba- Sy uit Dakar, die als titelhouder zijn land in 1960 zal vertegenwoordigen in de neemt in het komende weekeinde deel aan een damtoernooi in IJmuiden. Hij zal er de strijd aanbinden met de D.C.IJ.'ers La- ros, Tielrooy en ex-wereldkampioen Roo- zenburg. Tevens zal de Senegalees een simultaanseance geven voor D.C.IJ.-le- den en genodigden. Baba-Sy woont in Amsterdam het in ternationaal toernooi bij om kennis te ma ken met het spel van de Nederlandse meesters. IJSHOCKEY. De Antwerpse ijshockey- club heeft zondagavond in Antwerpen met 11—9 van het. team van HYS Hoky ge wonnen. De tussenscores waren: 3—2, 5—2, 3—5. WIELRENNEN. De wereldkampioen Guillermo Timoner heeft in Frankfurt een stayers wedstrijd voor professionals gewon nen. De Spanjaard zegevierde in twee van de vier manches. De andere twee ritten werden respectievelijk gewonnen door onze landgenoot Wout Wagtmans en de Duitser Marsell. Gisteren hebben de hockeyers, die ge- I geschiedde maandagavond in een bij- kozen zijn in de Olympische traningS- eenkomst in Utrecht. V.l.n.r. E. Zwier, ploeg, kennis gemaakt met de leden P. Nefkens, mr. J M. Elink Schuur- van de nieuwe elftalcommissie. Dat man, J. Anjema, Th. Terlingen, F. Hooghiemstra en J. Voigt. Het IJmuidensc VCIJ scoorde gister avond twee punten meer dan Santpoort (5553) en dat bleek voldoende om met de volle winst het Krelagehuis te verlaten. Santpoort bezat meer capaciteiten, maar speelde met te weinig volleybalintellect om hiervan te profiteren. In de eerste set kwamen beide ploegen sporadisch tot smashen en de Santpoortenaren verknoei den bovendien nog talloze serves, waar door VCIJ de eerste winst na een 72 voorsprong en een 1210 achterstand, via 1313 in de schoot geworpen kreeg (15 13). De gastheren herstelden zich in de tweede set met nittige aanvallen en won nen via 93 en 126 met 159 de set. In de twee volgende sets strandden de groenwitten op de hechte IJmuidense de fensie, die het overigens niet te zwaar kreeg omdat men aan de andere zijde van het net te roekeloos bleef spelen. Serves kwamen niet op hun bestemming, smashes werden geslagen onder de rand van het net en vooral in de laatste set bleek men elkaar niet te verstaan en viel de bal vaak tussen twee afwachtende spelers op de grond. In de vierde set leidde VCIJ met 1310. waarna Leijen met enkele harde slagen Santpoort dicht bij een gelijk spel bracht De volleybalcompetitie ((147-13). Maar de reeds gememoreerde, tekortkomingen hielpen VCIJ aam de twee kostbare winstpunten (1614) en enkele ount.en voorsprong op het Haarlemse Die Raeckse. dat nu in de overgangsklasse de laatste plaats inneemt. Santpoort had een puntenverdeling zon der twijfel verdiend, maar miste juist de stootkracht om de volkomen op verdedigen ingestelde IJmuidenaren te overspelen. Eerste klasse Na de goede resultaten van de laatste weken kwam Eclecta tegen HVS 2 te zelf verzekerd binnen de lijnen en zocht in de eerste sets tevergeefs naar een goede pass De reserves met Seeder, Doves en Meijer als uitblinkers profiteerden gretig van de malaise bij de roodwitten en namen in korte tijd met twee maal 15—10 een 20 voorsprong. De derde set werd gedecideerd door Eclecta gewonnen (156). maar vormde slechts een uitzondering want in de laatste set nam het rustig spe lende HVS de striid weer volkomen in handen en besliste die met 158 Het. Zandvoortse OSS. dat steunt op enthousiasme, bleek technisch onmondig om OVRA te weerstaan. Met 15—4. 15—11 en 15—9 behaalden de rijksambtenaren een eenvoudige zege. De dames van Eclecta speelden aanval lend beter dan de HBC-reserves en won nen verdiend met 1511. 1513 en nog maals 1511. Gios met Martie Bloem als uitblinkster en door het meespelen van de dames Van Rugge en Klaas^en weer op volle sterkte, verwees Onze Gezellen met sprekende ciif.evs O 59, 1511 en 15 ll naar de laatste plaats. De resultaten De uitslagen van maandag luidden: Heren: OVRA 3—DSS 3—0. OVRA— OSS 3—0. HVS 2Eeiocta 3—1. PWN 3— Velox 2 03. De Rlinkert 3Gios 4 3—0 OVRA 4—OSS 2 0—3 Snaamestad—HBC 3 0—3 Santpoort—VCIJ 1—3. Die RaeCkse 3—HVS 4 3—1. Dames: GiosOnze Gezellen 40. Ec lecta—HBC 2 3—0. OSS—OVRA 2 3—0. Onze Gezellen 3—DSS 1—3. De Blinkert Wielrennen De stayers-landenwedstrijd Duitsland- Nederland, waarmee maandagavond de zesdaagse van Keulen is ingeluid, is door de Nederlanders Wout Wagtmans en Nop- pie Koch met 14-7 gewonnen van Karl Heinz Marsell en Achim Holz. Er werd tweemaal 30 kilometer gere den. De eerste manche was voor Wagt mans, in 30:49, op een meter gevolgd door Koch. Marsell werd derde, op 810 me ter en Holz vierde, op 920 meter. De tweede manche werd door Koch gewon nen, >n 30:20, op een meter gevolgd door Wagtmans. Holz werd derde, op 80 me ter en Marsell vierde, op 225 meter. De totaaluitslag: 1. Koch 7 p., 2. Wagtmans 7 p., 3. Holz 3 p., 4. Marsell 3 p. Aan de zesdaagse, waarin 12 koppels van start gingen, nemen twee Nederlan ders deel, Séhulte heeft de Duitser Frans- sen tot koppelgenoot en Plantaz rijdt met de Duitser Löder. 4—Velox 3 3—0. MHBS 2—De Blinkert 2 0—3. Eclecta 3—PWN 2 4—0. THB—DSS 3 1—3. THB 2—FES 1—3. Onze Gezellen 2— HVS 2 1—3. Programma Het programma voor woensdagavond luidt: Heren, eerste klasse: De BlinkertVelox (9 uur). Tweede klasse: WIK 3FES, De Blin kert 3—Velox 2, PWN 2—VVCL, Energie— Topscore en Gios 3Santpoort 2. Dames, eerste klasse: VeloxVesmia (8 uur), OVRADie Raeckse 2. Tweede en derde klasse: Eclecta 2AVC 2,De Blinkert 3—Vesmia 3. TopscoreSSO, Vesmia 2Santpoort OSS 2HBC 3. Gios 4Velox 2. DSS 2—De Blinkert 5, THB— OSS 3, Gios 2—Die Raeckse 4, PWN 2— HBC 4, OVRA 3—Gios 3, DSS 3—HBC 5 en Die Raeckse 3PWN. Advertentie Voetbal in Engeland Tottenham Hotspur heeft het maandag weer ervaren: de weg, die leidt naar het kampioenschap is moeilijk. De Spurs hadden een prachtige kans om evenals op tweede kerstdag een ruime overwin ning te behalen tegen nummer voor laatst: Leeds United. De cijfers waren vrijwel gelijk: tweede kerstdag 4-2, nu 4-1. maar ditmaal vielen zij uit in het nadeel van de Londense miljoenenclub. De 52.000 toeschouwers, het grootste aantal van de dag, zagen een Tottenham Hotspur opereren, dat nog niet geheel be komen scheen van de kerstkalkoen. Leeds United daarentegen zette alles op alles. Johnny McCole, die bij de vorige ont moeting voor twee treffers had gezorgd, herhaalde deze prestatie en bracht daar door zijn persoonlijke score tegen de Spurs op 4 treffers in twee wedstrijden. Toch behield Tottenham Hotspur de eer ste plaats in de algemene rangschikking. Preston North End, dat door een overwin ning de achterstand van twee punten on gedaan had kunnen maken, kon ook in de tweede ontmoeting tegen Leicester City niet tot de volle winst komen. Op tweede kerstdag was het 2-2, nu 1-1. Burnley, der dritte im Bunde, kwam niet eéns tot de gedeelde winst. Tegen Manchester United werd op eigen terrein met 4-1 verloren. De Manchester-linksbui ten Albert Scawlon zorgde voor twee doel punten in de laatste twee minuten. Voor dien had Dennis Viollet tweemaal raak ge schoten. Arsenal, dat langzamerhand in een vrij onaangename positie was geraakt 19 punten uit 23 wedstrijden behaalde weer eens een succesje. De returnwed strijd tegen hekkesluiter Luton Town le verde de Londenaren een 1-0 zege op. Na de 3-0 nederlaag tegen dezelfde tegenstan der op tweede kerstdag was het elftal op vijf plaatsen gewijzigd. De club, die tegen de Londense eerste divisie-verenigingen zo goed voor de dag pleegt te komen, Sheffield Wednesday, ze gevierde met 2-1 over Fulham en heeft nu 12 punten behaald uit de laatste 7 wed strijden. Linksbuiten Alan Finney scoor de reeds na 40 seconden. Manchester City nam geducht revanche voor de 2-1 nederlaag in de uitwedstrijd. Op eigen terrein versloeg men Everton met 4-0. De uitslagen waren: Eerste divisie: BurnleyManchester United 14. FulhamSheffield Wednes day 12. Luton TownArsenal 01. .Man chester City—Everton 4—0. Nottingham ForestWest Bromwich Albion 12. Pres ton Noi'th EndLeicester City 11. Tot tenham HotspurLeeds United 14. New castle United—Chelsea 1—1. West Ham UnitedBirmingham City 31. Wolver hampton Wanderers—Bolton Wanderers 0—1. Tweede divisie: Brighton and Hove Al bionIpswich Town 14. Bristol City Plymouth Argyle 2—1. Derby County— Scunthorpe United 30. Huddersfield Town—Stoke City 2—3. Lincoln City— Sunderland 0—0. Swansea Town—Bristol Rovers 3—0. Aston Villa—Hull City 11, LiverpoolCharlton Athletic 20. Midd- lesboroughRotherham United 3—0. PortsmouthLeyton Orient 11. Sheffield United—Cardiff City 2—1. Derde divisie: Bx—.dford CityGrimsby Town 2—2. Swindon Town—Bournemouth 20. York CityTranmere Rovers 30. BrentfordSouthend United 3f. Bury— Shrewsbury Town 21. Colchester Uni ted—Queens Park Rangers 2—0. Newport CountySouthampton 10 (gestaakt bij rust). Norwich City - Mansfi'eld Town 51. Port ValeHalifax Town 70. Voetbal Onmiddellijk na de wedstrijd MVV Elinkwijk heeft zich, zoals men weet een ernstig incident voorgedaan. De Elink- wijk-speler Frank Mijnals gaf een speler van MVV, André Maas. een slag in het gezicht waardoor laatstgenoemde speler het bewustzijn verloor. Het bestuur van MVV heeft gemeend terzake van dit feit een strafvervolging in te stellen tegen de betrokken speler van Elinkwijk, aangezien het bestuur in het optreden van Mijnals een daad van op zettelijke mishandeling ziet. Hoe zeer het bestuur van MVV het be treurt tot deze stap te hebben moeten over gaan, het voelt zich hiertoe verplicht aan gezien het zich verantwoordelijk stelt voor de veiligheid van zijn spelers en de handhaving van de orde op en rond het terrein. Dit feit is 'daarom des te ernstiger, om dat de speler van Elinkwijk voor de rust Maag reeds bedreigd had. Mijnals had te gen hem gezegd: „Ik zal je wel krijgen", waarvan Maas de scheidsrechter de heer Rodenburg tijdens de rust in kennis stel de. Aan zijn voornemen heeft de Elinkwijk speler na de wedstrijd inderdaad gevolg gegeven. Hij is in volle vaart op Maas toegelopen en heeft hem de bewuste slag gegeven. De politie van Maastricht heeft na de wed strijd verscheidene pex-sonen gehoord. De speler van MVV is maandagmox-gen een verhoor afgenomen. Van een en ander is px-oces-verbaal opgemaakt. In de afgelopen drie maanden is uit het voor culturele doeleinden bestemde ge deelte (d.i. 25 pet.) van de opbrengst der Caritaspools een bedrag van bijna 35.000 verdeeld. Toegekend zijn in deze maand december o.a.: 5000.voor het Nederlands kamer orkest; 1000.als bijdrage voor een ge luidsfilmprojector ten behoeve van het emigrantencentx-um Brazilië; 1000.aan het. Nationaal museum van speeldoos tot pierement (voor aankoop van een antieke speeldoos), 2000.aan het Comité aan schaffing bandrecorders voor blinden; 2500.aan de Stichting fonds Goudse glazen. De Glasgow Rangers hebben het voor stel van Sparta om in maart 1960 de wed strijden voor de Europa-beker te spelen aanvaard. Zo komt dus de eerste wed strijd op woensdag 9 maart 's avonds om 8 uur in het Feijenoord-station en op 16 maart de return in Glasgow. Ofigêvëër twee a drie maandëxl is" bij' Feijenoord al een uitnodiging in huis voor een uitwisseling met de Moskouse Dyna- rho's. In ruil voor drie wedstrijden van de Dynamo's in Nedexdand zou Feijenoord in de zomer van 1960 een trip maken naar Rusland. Noch van het een, noch van het andere staat de datum vast en ook met de spelers moet nog worden over legd of zij de trip willen meemaken. Met Groningen en Amsterdam zijn contacten voor de andere twee wedstrijden van de Dynamo's. De Nederlandse Christelijke Sport Unie, het overkoepelende opgaan van de zes christelijke sportbonden, heeft een plan ontworpen ten einde uit de financiële im passe te geraken, waarin zij en de bonden steeds dieper dreigen te geraken. Met de op principiële gronden afgewezen toto voor ogen; wil de N.C.S.U. prbberen via een grote landelijke actie, een „miljoenen plan", de bonden, dus de vèrenigingen, een ruimere financiële armslag te geven. Naar schatting, zo lezen wij in het dag blad Trouw, moet de actie een miljoen gulden per jaar opleveren. Langs deze weg wil de N.C.S.U. een po sitieve daad stellen tegenover de voetbal pool, door middel waarvan de overige sportorganisaties onlangs ruim één mil joen gulden ki-egen uitgekeerd. Ruim elf miljoen ging naar de aan de'toto deelne mende voetbalverenigingen en afdelingen van de K.N.V.B. Terwijl bijna drie mil joen naar de prijswinnaars. Ten slotte kre gen vex-scheidene charitatieve instellin gen bijna twee miljoen gulden. Een door ds. A. J. Kret, hervormd pre dikant in Krimpen aan de Lek en advi seur van de N.C.S.U., ontworpen plan, heeft als opzet, dat ieder lid van de aan gesloten bonden C.K.B. (korfbal), N.C.G.V. (gymnastiek), N.C.W.B. (wan delen), V.C.V. (voetbal), N.C.A.B. (atle tiek) en V.C.V.o. (volleybal) een suppor ter zoekt, die zich garant stelt voor een bij drage van een kwartje per week Met an dere woox-den: ieder lid probeert een ken nis, die niet is aangesloten bij een der spox-tbonden, bereid te vinden gedurende veertig weken per jaar 25 cent per week of een tientje per jaar te schenken. Even tueel betaalt het lid dat bedrag zelf, maar in principe is dat niet de bedoeling van de actie, aldus „Trouw". Enkele bedoelingen van deze actie door ds. Kret nadrukkelijk een interim plan genoemd zijn de financiering van conferenties, vergaderingen, kadercursus sen enz. Vooi'ts is het de opzet de bonden vrij te stellen van hun jaarlijkse bijdx-age. Dan wil men trachten met de baten te ko men tot een centraal spox-tblad, waaraan, zo is men reeds lange tijd van mening, grote behoefte bestaat. Ten einde de gehele actie in goede ba nen te leiden, is de aantrekking van een extra kantoorbezetting noodzakelijk. Ook voor een kantoorgebouw wil de N.C.S.U. een bedrag reserveren. Niet onbelangrijk is, dat men zich voor stelt per jaar uitkeringen te doen aan de sportbonden 100.000) en de spoi'tclubs 300.000). En ten slotte kan ten gevolge van de stijging van de inkomsten een drastisch hogere rijkssubsidie worden verkregen. Het is de bedoeling van de Sportunie de actie begin 1960 te starten. (Van onze correspondent in Bonn) In de Westduitse hoofdstad begint men algemeen aan te nemen, dat de socialisti sche oppositie-partij S.P.D. voor de Bonds- dagvex-kiezingen in 1961 de thans 46-jarige Westberlijnse burgemeester Willy Brandt als kandidaat voor het bondskanseliex-- schap zal benoemen. Tot dusver gold als S.P.D.-kandidaat het Bondsdaglid profes sor Carlo Schmid. In S.P.D.-kringen te Bonn is gezegd, dat met een kandidatuur- Brandt zowel de partijvoorzitter- Ollen- hauer als de vice-president van de S.P.D. Wehner, en in het bijzonder een commis sie van zeven man, die de verkiezings- campagne moet voox-bereiden. akkoord gaan. Het definitieve besluit is echter nog niet genomen. Het is een feit, dat de populariteit van Carlo Schmid, die een zeer gezaghebben de stem in de Bondsdag heeft, waarvan hij vice-px-esident is, de laatste maand is afgenomen. Hij gold, nadat Ollenhauer de afgelopen zomer had meegedeeld in een mogelijke S.P.D.-regering niet voor enig ministerambt in aanmerking te willen ko men, als uitgespx-oken kandidaat. Toen .John Rankin in Blackpool een huis had uitgezocht om in te breken, bleek zijn keuze een slechte. Hij had namelijk een huis gekozen dat bewoond werd door de zwaargewicht worstelaars Jack en Dominic Pye. Dominic heeft onlangs Primo Camera een onbeslist afgedwongen. Dominic ontdekte Ran kin, nam hem op, droeg hem naar bin nen en „maakte hem in slaap". Hij gebruikte een driekwart nelson „met een zachte druk op een van de hals aders". „Als ik gelijktijdig op twee aders gedrukt had, was hij dood ge weest", vertelt Dominic zonder ophef Rankin kreeg vijf jaar gevangenisstraf Waterpolo De Nederlandse waterpolo-ploeg heeft maandagavond in een vriendschappelijke wedstrjjd Spanje met 156 verslagen. De ruststand was 74 in het voordeel van de Nederlanders. Met deze wedstrijd en enkele internatio nale zwemnummers werd het nieuwe over dekte bad van de zwemclub Sabadell inge wijd. De wedstrijd was bedoeld als een Olympische training voor de Spanjaarden. Het Spaanse publiek heeft de eigen ploeg herhaalde malen uitgefloten. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en zxv werd de stand 3—3 bereikt. Door snel- meerdei-heid en voortdux-end wex'd op Spaans terrein verwarring gesticht. Na de rust waren de Nederlandex-s heex*-en-mees- ter. De opstellingen en scorelijst waren: Nederland: Kniest, De Boer (2), Ran (1), Van der Zwaan (1), Van Dorp (4), Van den Tooren (6), Muller (1 penalty). Spanje: Asensio, Del Valle, Moner (1), Jordana (2), Rodes (3), Casas, Muntee. Spaanse kenners van het spel waren van mening dat het niet mogelijk was een uit blinker in de Nederlandse ploeg te noe men. De uitslagen van de zwemnummers wa ren: -100 m vrije slag: 1. Rivei'a, Bax-celona 1.02.5; 2. Alberts, Nederland 1.04.1. 100 m rugslag: 1. Vrianol, Nederland 1.08.4; 2. Cases, Cataluna 1.14.5. 7 x 25 m estafette: 1. Talan 1.27.8; 2. Ne derland 1.28.8; 3. Sabadell 1.36.2. Zwemmen „Het grootste zwembad ter wereld", zo kondigt een Russisch blad het zwembad aan dat volgend jaar in Moskou gebouwd zal worden; 36.000 Russen zullen er dage lijks een bad kunnen nemen. Het bassin krijgt een inhoud van 24000 kubieke meter De wateroppervlakte bedraagt 13.000 vier kante meter.-Het zal een rond bad worden met een. diameter van 130 metex\ Het wordt geheel overdekt en op het platte dak kunnen de zwemmers in de zomer een zonnebad nemen. Het is de bedoeling dat ze dan 's winters binnen blijven. Daax-toe wordt de temperatuur constant op 26 gra den gehouden De Amèx-ikaan Mike Troy heeft zondag tijdens zwemwedstrijden in Fort Lauerdale (Verenigde Staten) het wereldrecord op de 110 yards vlinderslag vex-beterd. Troy maakte een tijd van 1 min. 0,2 sec. en bleef daarmee precies drie seconden onder het oude record, dat met 1 min. 3,2 sec. sedert 14 augustus 1958 op naam stond van zijn landgenoot Tim Jecko. Basketbal Toernooi Blue Stars Maandagavond is het internationaal basketbaltoernooi van The Blue Stars voortgezet in de Apollohal in Amsterdam. Bij de heren waren de uitslagen: US Petrarca (Italië)—The Blue Stars (Ned.) 6052 (2921); Wiesbaden Flyers —The Wolves (Ned.) 70—47 (31—24). Bij de dames is de Antwerpse reeds ze ker van de eerste plaats. De Belgische meisjes wonnen haar tweede en laatste wedstrijd tesen Landlust (Ned.) met 56- 46 (26—28) Het toernooi wordt vanavond voortgezet. De sympathie in brede kring voor Bx-andt neemt daax-entegen nog altijd met de dag toe, vooi-al sedex-t zijn uitsteken de houding na het Russische ultimatum in zake West-Berlijn van het vorige jaar en enkele grote reizen in het buitenland. Maar van Bi'andt is ook bekend, dat hij, met het oog op de onzekere toestand van West-Berlijn, het juiste tijdstip nog niet aangebroken acht nu reeds op te treden als openlijke rivaal van Adenauer. De Westberlijnse burgemeester zou verder menen, dat in 1961 de kansen op een S.P.D.-verkiezingsovex-winning niet zeer gx'oot geacht kunnen worden omdat ook over goed anderhalf jaar de faam van Adenauer en Erhard niet zal zijn afgeno men, vooi-al omdat de welvaai-t in de Bondsrepubliek voortduurt en zeker de eerste jaren niet zal afnemen. Brandt, die door zijn relatieve jeugd de tijd kan hebben, geeft zichzelf gi-oter kan sen voor een gx-eep naar het kanselier schap bij de verkiezingen in 1965. Deze houding zou er op kunnen wijzen, dat de S.P D. tenslotte toch weer noodgedwon gen zou moeten terugkeren tot een kandi- datuux--Schmid, maar voorlopig houdt men het te Bonn uit partijpolitieke over wegingen op Brandt. In S.P.D.-kx'ingen acht men zo langzamerhand de tijd geko men om het bewirid-Adenauer nu eens uit het zadel te wippenen met een po pulair man als Brandt gelooft men in 1961 over de grens van dertig percent van het totale aantal stemmen, waarvoor de S.P.D. tot dusver steeds bleef staan, te kunnen komen. ORGEVAUX-SUR-MONTREUX (UPI) Een Zwitsers gezin van drie pex-sonen is doodgevroren op slechts vijftig meter af stand van zijn vakantiechalet. Alfred Mertz, 38. een ambtenaar van het minis terie van defensie, en zijn vrouw en doch tertje vex-tx-okken zaterdagmiddag uit Or- gevaux, een buitenwijk van Montreux voor een tochtje van slechts enkele uren naar hun chalet, dat zich op een hoogte van 1.500 meter bevindt. Hun lichamen wer den maandag in de sneeuw ontdekt door een jongen, die een skitocht maakte. Me vrouw Mertz en haar dochtertje lagen op slechts 50 meter afstand van het chalet, de heer Mertz werd korte afstand lager ge vonden op de helling. Vermoedelijk is het gezin door de mist verdwaald en 's nachts doodgevToren. Misschien heeft Mertz zijn vrouw en kind opgedragen niet verder te gaan, terwijl hij zou proberen de weg te vinden door een stukje terug te keren. VAL D'ISERE (UPI) Ten gevolge van een lawine zijn bij Val d'Isere drie jonge Franse skieërs om het leven gekomen. Vier pex-sonen konden worden gered. Een Westduitse toerist kwam om door een lawine in de bei-gen ten westen van Innsbx-uck. Zijn metgezel, met wie hij aan het skieën was, wist zich uit de sneeuwmassa te bevrijden. Nabij Sion in Zwitserland werden drie arbeiders gewond toen een lawine neer kwam op hun werkterrein. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Schaken De negende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap dames tussen de Russinnen Bykova (titelhoudster) en Zvoi-ykina, die op eei-ste kerstdag werd afgebx-oken in een iets gunstiger stelling voor de uitdaagster, is uitgespeeld en na zestig zetten geëindigd in remise. De stand is thans 5-4 in het voordeel van de wereld kampioene. De schakers Salo Flohr en Tigran Petrosjan hebben maandagavond hun simultaantoernee voortgzet met een seance in Den Haag. Ditmaal met mede werking van Mtihring en Withuis. Flohr speelde aan 40 box-den. Hij won 35 partijen, en speelde er 5 remise, het geen een score van 94 pet. betekende. Petrosjan speelde eveneens aan 40 bor den. Hij won 36 partijen, speelde er 3 re mise en verloor er 1, score 94 pet. Voor Mühring waren de cijfers: 30 ge speeld. 16 gewonnen, 12 x-emise, 2 verloren, 73 pet. En voor Withuis, 30 gespeeld, 23 gewon nen. 5 remise, 2 verloren, 85 pet. Sport in het kort VOETBAL. In een vriendschappelijke wedstrijd te Oran heeft Real Madrid met 31 gewonnen van Stade de Reims. De Spanjaarden stonden bij rust met 30 voor. Het enige Franse doelpunt werd uit een strafschop gescoord. VOETBAL. Volgens de Milanese krant La Notte zijn de langdurige en moeilijke onderhandelingen tussen de Italiaanse Voetbalbond en de televisie af gesloten of nagenoeg afgesloten en met succes bekroond. Iedere zohdag zal de tv de tweede helft van een competitiewed strijd mogen uitzenden. AUTOMOBILISME. De Poolse auto mobielclub heeft bekendgemaakt dat 29 teams voor de race van Monte Carlo in Wax-schau zullen starten. De meeste rally- rijders komen uit het westen, maar er zijn toch ook enkele deelnemers uit Polen zelf en uit Oost-Duitsland afkomstig. SKIËN. Met 223 stemmen heeft het Joegoslavisch Olympisch Comité besloten geen skiërs naar de Olympische Winter spelen in Squaw Valley te sturen. ZAALHANDBAL. Zondagavond is in Den Haag een zaalhandbalwedstrijd ge speeld tussen het Haagse Athene en Loko- motiva uit Zagreb. De Joegoslavische da mes zegevierden met 42.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11