TAXI 6000 zwanedons damespyjama's enkalon onderjurken draion tricotages Agenda voor Haarlem Prachtige damsimultaan van Baba-Sy In de vishal en op zee GRATIS VOETBALPOOL Kledingmagazijn SWART chemisch reinigen li Speciale verkoop Q90 3«> Bezwaren van enige runners tegen dubbele sleep van Elbe? Rotterdamse tafelvoetballers wonnen lustrumtoernooi ZEEWEG 263 Maak er een „schoon" jaar van. 5 Smit wantrouwt UPI- bericht uit Honoloeloe „Merdeka" hekelt de overzeese Chinezen Kroesjtsjev propageert zijn ontwapeningsplan „Kroesjtsjev naar twee tegenstanders van China" Alfried Krupp in India Politieke partijen in Irak herkrijgen hun rechten „Admiraal Byrd kan in 1926 noordpool nooit bereikt hebben" Schipbreuk bij Singapore door bemanning overleefd Jongetje loopt tegen auto en breekt been Koninklijk brons voor jubilerende heer Droog Kind stak plotseling over en werd aangereden bij 15 goed: WAARDEBON van f 500.— bij 14 goed: WAARDEBON van f 100.— bij 13 goed: WAARDEBON van f 12.50 bij 12 goed: WAARDEBON van f 5.— bij 11 goed: WAARDEBON van f 2.50 DANSSCHOOL DECKERS GEMEENTE VELSEN ASSISTENTE WERKSTER MAANDAG 4 JANUARI 1960 Honoloeloe (UPI) Namens vijf van de zestien runners op de twee kleine vliegdekschepen, welke van Amerika naar Japanse slopers worden gesleept heeft de 56-jarige Gerrit Vermeulen uit Rotterdam meegedeeld, dat zij weigeren de reis te maken, aangezien die te ge vaarlijk is. Woensdag moet de „Elbe" (van L. Smit) met de „Natoma Bay" en de „Ma nila Bay" van Honoloeloe doorvaren naar Japan. Zoals bericht is heeft deze zeesleper tijdens zwaar weer ten zuiden van Midway in december een gebroken sleeptros in de schroef gekregen. Vermeulen en de 30-jarige J. Oudheus uit Monnikendam hebben in een gesprek met een redacteur van de „Honoloeloe Advertiser" meegedeeld, dat twee dagen buitengaats van Boston een sleeptros is gebroken. Er stond een zeer zware strom en de beide vliegdekschepen zijn toen ze stuurloos waren met elkaar in botsing geweest. „We zijn getrouwd en moeten om onze vrouwen en kinderen denken", zei Ver meulen. „Als ik sterf doe ik dat voor een doel, niet voor een beroerde honderd dol lar per maand". De vertegenwoordiger van de agenten van L. Smit te Honoloeloe, Roy Ward, heeft meegedeeld dat de sleepreis nor maal zal doorgaan. Van gevaar is geen sprake, zei hij: drie andere sleepboten, elk met twee schepen op sleeptouw, heb ben geen moeilijkheden ondervonden. Ver meulen zal naar Nederland worden ge stuurd als hij in zijn houding volhardt, zei Ward. „Wij kunnen zo iets niet toe staan", verklaarde hij, doelend op de uit latingen van de runner. „Ze hadden er maar één en niet twee Concertgebouw: Dinsdag 20.15 uur: Con cert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Dinsdag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Een hete zomer avond". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Tarzan en zijn vijanden", 14 jaar. Dinsdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „White Christmas", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Opstand der gla diatoren", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: .,,Anna", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „De rode Pimpernel", 14 jaar. Dinsdag en woensdag 14.30 uur: „Robinson Crusoë Co.", alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „De glorie van het moederschap", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Op de plaat(s)rust", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Straaljager in nood", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met donderdag 19.30 uur: „Het dag boek van Anne Frank", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 17 uur (bovendien donderdag van 19 tot 21.30 uur) en zondags van 13 tot 16 uur: Expositie „Kerkbouw nu". Frans Halsmuseum: Tot 11 januari da gelijks van 10 tot 15 en zondag van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1 Tot 1 februari dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Anneke Zijlstra. Kunstzaal „Oud Ambacht" (Omvals- poort): Tot 11 januari dagelijks van 11 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: Ex positie van werk van Chris van Voorst. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 18 januari dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. zondags 14 tot 17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse Aquarellistenkring (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van donderdag 31 de cember). mogen slepen. Het is te gevaarlijk om wéér met twee op trek te gaan. Ze spe len met zeemanslevens alsof ze geen run ners, maar honden of katten op die vlieg dekschepen hebben", was Vermeulens commentaar. Waarop Roy Ward repliceerde: „ZE zul len varen. Hun gevoelens zijn voor ons onbelangrijk". Uit Rotterdam wordt gemeld, dat bij L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst van moeilijkheden met de runners niets bekend is. In Honoloeloe bevindt zich reeds enige dagen een van de direc teuren, de heer Viëtor, maar ook deze heeft in zijn zondag verzonden telegram men niets van dien aard gemeld. Kroegpraatjes! De rederij verklaart, dat verscheidene gegevens in het telegram van UPI niet kloppen zodat men gaat denken aan de be ruchte kombuis- of kroegpraatjes. Vol gens het telegram zouden de 30-jarige run ner J. Oudhuis uit Monnikendam en de 56-jarige runner Gerrit Vermeulen uit Rot terdam namens vijf runners hebben ver klaard, dat zij voortzetten van de reis met twee schepen te gevaarlijk vinden. Ver meulen bevindt zich als runner op een van de beide vliegdekschepen te Honoloeloe, maar Oudhuis behoort niet tot een van deze bemanningen. Hij is runner op het vliegdekschip White Plains, dat door de sleepboot Oostzee naar Japan wordt ge sleept en ongeveer tien dagen geleden Ho noloeloe aanliep om te bunkeren. Deze sleep bevindt zich al weer meer dan een week varen ten westen van Honoloeloe en men heeft geen bericht gekregen dat Oud huis in Honoloeloe" zou zijn achtergeble ven. Hij zit dus op de White Plains. Beide runners behoren niet tot de vaste kern van runners, die bij Smit in dienst zijn. Doordat men méér van deze mensen no dig had, zijn zij van buitenaf aangetrok ken. Zij maken hun eerste i-eis als run ner. Overigens, zo is men bij de rederij van mening, weten de geroutineerde run ners heel goed, dat zij bij stormweer op een losgeslagen vliegdekschip heel wat gunstiger zitten dan bijvoorbeeld op een losgeslagen bak of baggermolen. Men verwacht dat de Elbe morgen zon der moeilijkheden met de dubbele sleep van Honoloeloe zal vertrekken. De naam van de agent van de rederij te Honoloeloe die in het UPI-telegram als Roy Ward aan gegeven wordt, is eveneens bij Smit onbe kend. DJAKARTA (UPI) Het onafhankelij ke Indonesische blad Merdeka veronder stelt dat het doel van de regering in Pe king is de Chinezen in Indonesië aan haar kant te krijgen. „Weten zij waarvóór zij Indonesië's vriendschap hebben Opgeof ferd," zo vraagt het blad: „Peking kan nimmer zeker zijn van de trouw van de overzeese Chinezen. Wanneer het met hun belangen overeenkwam waren de overzee se Chinezen hier trouw aan de Nederlan ders, later aan de Japanners en toen aan de Indonesische regering, terwijl zij thans met de wind meewaaien en trouw willen zijn aan Peking. De overzeese Chinezen kennen slechts één ti-ouw, namelijk trouw aan het geld". „De Indonesische communisten zullen de gevolgen van de houding van China on dervinden," aldus het blad. „Indien Pe king voortgaat de belangen van de Chine zen hier te verdedigen, zullen de commu nistische gelederen aanzienlijk dunnen." MOSKOU (UPI) —Premier Kroesj tsjev heeft in een verklaring gezegd dat indien zijn voorstel tot een wereldontwape ning zou worden onderworpen aan een stemming over de gehele wereld, het voor stel een „absolute meerderheid" zou ha len. Hij verklaarde dat wereldontwape ning „ver buiten het raam van bijzondere conferenties van deskundigen en diploma ten gaat." Zijn woorden werden uitgezonden door radio-Moskou en vertegenwoordigden de antwoorden die tijdens een vraaggesprek werden gegeven aan Roberto Noble, di recteur van het Argentijnse blad Clarin Critiek op Strauss (Reuter) Het blad van het Rode leger. Krasnaja Zvezda, levert critiek op West- duitse minister van Defensie, Strauss. Het blad schrijft dat Strauss „een dwangbuis nodig heeft", omdat hij „als een gek blijft hameren op hetzelfde onderwerp snelle bewapening, tot de tanden, van het agres sieve leger van het Westduitse imperialis me". Strauss „kan zich geen andere we reld voorstellen dan een gewapende, waar in West-Duitsland, een ijzeren vuist zwaaiend, zijn wil aan andere landen kan opleggen", aldus het blad. Commenlaar New York Times NEW YORK (Reuter) De „New York Times" heeft zondag in een hoofdartikel geschreven, dat het onverwachte besluit van de Russische minister-president, Kroesjtsjev, India en Indonesië te bezoe ken duidelijk een politieke stap van het grootste belang is. Dit blijkt uit het feit, dat de premier naar de twee landen in Azië gaat, die op slechtere voet met communis tisch China staan dan welke andere Aziati sche staat ook. De eerste indruk is, aldus het blad, dat het besluit een slag in het gezicht van de regering van Peking is, omdat het een vriendschapsgebaar is jegens twee landen waarmee communistisch China thans al lesbehalve vriendschappelijke betrekkin gen onderhoudt. Het is echter heel goed mogelijk dat het doel van Kroesjtjevs bezoek aan India en Indonesië een poging tot verzoening tussen deze twee landen en China is. De Russische premier zal volgens de New York Times zowel te New Delhi als Dja karta voor grote moeilijkheden komen te staan. Men zal hem ongetwijfeld onder druk zetten om hem in het openbaar een verklaring te laten afleggen, waarin hij India's standpunt in het grensgeschil met China steunt en een, waarin hij zich achter het besluit van Indonesië schaart de Chi nese kooplieden uit de Indonesische plat telandsgebieden te verwijderen, aldus het blad. NIEUW DELHI (UPI) De Westduitse industrieel Alfried Krupp is in Nieuw Delhi aangekomen voor een reis door India. Zon dag had hij een onderhoud met de Indische minister voor de Staalindustrie en de mij nen, Sandar Singh en vandaag zal hij een ontmoeting hebben met premier Nehroe. BAGDAD (Reuter) De Iraakse pre mier Kassem heeft de tekst uitgegeven van een wet, waarbij de politieke par tijen die vijf jaar geleden verboden wer den weer worden toegelaten. Deze wet treedt woensdag aanstaande in werking en vervangt de wet van 24 november 1954 waarbij de politieke actie van partijen werd verboden. De volgens beslissing van de minister van binnenlandse zaken toe te laten par tijen mogen niet op militaire leest ge schoeid zijn en haar doel mag niet in strijd zijn met de onafhankelijkheid, nationale eenheid of het republikeinse stelsel van het land. Studenten, legerpersoneel, rech ters, personeel van de buitenlandse dienst en leiders van regeringsinstanties zullen zich niet bij een partij mogen aansluiten. Zweedse poolexfiert OSLO (Reuter) De Zweedse profes sor Liljeqvist van de universiteit van Upp sala, een deskundige op het gebied van poolvluchten, betwijfelt of de Amerikaan se admiraal Richard Byrd op 9 mei 1926 wel de eerste is geweest, die boven de noordpool vloog. Tot op heden wordt aan genomen, dat de eerste poolvlucht door Byrd werd gemaakt. Volgens prof. Lilje qvist kon Byrd echter, gezien de weersom standigheden tijdens zijn vlucht met een speciaal voor hem ontworpen driemotori- ge Fokker niet in vijftien-en-een-half uur van Spitsbergen naar de Pool en terug ge vlogen zijn. (De afstand was ruim 1900 km., die bij een temperatuur van 20 gra den celsius onder nul werd afgelegd). In hotel Keur te Zandvoort hebben za terdag vijfentachtig tafelvoetballers, af komstig uit alle deien van het land, aan zeventien borden de strijd met elkaar aan gebonden tijdens het lustrum-toernooi, dat ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Nederlandse tafelvoetbalbond door de afdelingen Zandvoort, Amsterdam en Velsen was georganiseerd. Van drie af tot 's avonds tien uur heeft de strijd geduurd, die eindigde met een verdiende zege voor de afdeling Rotterdam. Volgens ingewijden is de tafelvoetbal sport moeilijker dan biljarten en wanneer men de verrichtingen van de spelers gade slaat, is voor deze uitspraak veel te zeggen Het tafelvoetbal, de laatste jaren steeds meer in opkomst, eist niet alleen een vol ledige concentratie, maar vergt het uiter ste van de spelers, wier aandacht geen moment mag verslappen om te voorkomen, dat de mét de vinger gespeelde voetbal lertjes een doelpunt maken. Het spel is levendig en brengt giote spanning. Voor het begin van het toernooi bood de heer J. B. Jeanson, voorzitter van de af deling Rotterdam, namens alle leden het bondsbestuur een bondsvlag aan, waarvoor bondsvoorzitter D. Ling zijn hartelijke dank betuigde. Een lid uit Musselkanaal kon de bonds voorzitter drie nieuwe afdelingen uit Mus selkanaal en omgeving melden. Na een uitermate spannend voor-toer nooi, werden de resultaten in de finale: SFC (Rotterdam)SVV '56 (Rotterdam) 10, Germania (Den Haag)Neptunus (Rotterdam) 10, SVV '56Germania 10, SFCNeptunus 51 (hoogste score), SFC Germania 11, SVVNeptunus 21. Door deze uitslag werd de eindstand van het toernooi: 1. SFC (Rotterdam) 5 pnt., wisselbeker en vaantje; 2. SVV '56 (Rot terdam) 4 punten, lauwertak; 3. Germania (Den Haag) 3 punten, zilveren medaille; 4. Neptunus (Rotterdam) 0 punten, bronzen medaille. De afdelingsprijs, bestaande uit een grote wisselbeker beschikbaar gesteld door het bondsbestuur, werd met zesenveertig pun ten gewonnen door SFC (Rotterdam); de troostprijs ging naar de heer H. Halder- man van Geel-blauw (Zandvoort). De bondsvoorzitter, de heer D. Ling, reikte de prijzen uit en verklaarde veel waardering te hebben voor de organisatie van dit toernooi. Hij zei te hopen zo spoe dig mogelijk een nationaal toernooi te kun nen houden. De voorzitter van oe afdeling Zandvoort, de heer E. Kerkman, bracht dank aan allen die hadden medegewerkt aan het slagen van dit toernooi, inzonderheid aan de he ren Pool en Beenakker, die als wedstrijd leiders, en de heren Baas en Wempe, die als scheidsrechters hadden gefungeerd. Op imponerende wijze heeft de Franse damkampioen Baba-Sy zaterdagavond in Kennemerhof te IJmuiden zijn kracht ge toond. Hij snelde langs twee-en-dertig bor den, daarbij aan één stuk door sigaretten rokend. Anderhalf uur had hij nodig, toen waren alle borden schoongeveegd. Dertig tegenstanders hadden verloren, twee had den remise kunnen maken. De erevoorzitter van DCIJ, Kerst de Jong, wist door zeer solide spel remise te houden. En de grote verrassing was wel de ver woede tegenstand, die Siem Laros, het zoontje van Henk Laros, de Senegalse top- dammer bood. Hij bleef tot het laatste toe vrijwel gelijk staan en toen hij alleen over was gebleven, stond hij voor een moeilijk heid. Doorschuiven betekende natuurlijk op de duur verlies tegen zo'n kei van een dammer, en remise aanbieden in het Frans kon Siem niet. Hij bedacht iets anders: hij stak twee wijsvingers omhoog en Baba-Sy ging lachend accoord met de 1-1. Deze simultaan bij DCIJ, is een groot succes geworden. Piet Roozenburg ver tolkte de dank van alle aanwezigen aan het adres van Baba-Sy van wiens kracht hij een hoge dunk had gekregen. Hij was blij dat D.C.IJ. een traditie had voortge zet. Na Raichenbach, Ghestem, Deslauriers, Dagenais en Koeperman had men opnieuw een topdammer kunnen engageren. SINGAPORE (Reuter) Alle 37 leden van de bemanning van het 10.000 ton me tende^ Amerikaanse vrachtschip „Valley Forge", dat op Nieuwjaarsdag 50 mijl ten zuid-oosten van Singapore op de rotsen is gelopen, zijn terecht. Aanvankelijk was gemeld, dat 7 man vermist werden. Zij be vinden zich op het Indonesische eiland Tandjong Pinang, ongeveer 40 mijl van de plaats van de schipbreuk. Volgens een woordvoerder van de Britse marine is ook de kapitein van de „Valley Forge" on der hen. Hij is niet, zoals eerst gemeld was, in Singapore aan land gezet. De „Valley Forge" was met een lading van 10.000 ton graan op weg van Portland (Oregon) naar India. Het schip, dat Singa pore zou aandoen om te' bunkeren, wordt als verloren beschouwd. i>; 3Ï> TOSÊv afibëimrr fonoiitbsii Aanvoer van maandag Twee trawlers, twee loggers en een kotter zorgden maandag aan de IJmuider visveiling voor een totaal aanvoer van 1568 kisten, waarvan 250 schelvis, 90 radio, 255 wijting, 55 gul en kabeljauw, 250 koolvis, 540 haring, 10 makreel, 10 schol, 102 diversen, 350 kilo tong en 375 stuks stijve kabeljauw. De SCH 261 „Onderneming I" stelde on middellijk zijn kandidatuur voor een record in 1960. Het schip, dat op 21 december was uitgevaren, maakte een besomming van ruim 35.000. De vangst was 175 wijting, 160 schel vis, 159 gul en kabeljauw, 110 koolvis, 350 haring, 10 makreel, 10 varia, 310 stuks stijve kabeljauwen. VL 7 „Ada" (24 december) 90 radio, 80 wij ting, 90 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 140 Op de Bloemendaalse straatweg in Sant poort is zondagmidlag een zevenjarige jongen tegen een personenauto gelopen. Het kind was aan het spelen en daarbij rende het zonder uit te kijken de rijweg op. Met een breuk in een van de benen en een gekneusde arm is het jongetje in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden opge nomen. VOETBALLER GEWOND. Op het terrein van de Velsense voetbal vereniging „Waterloo" in I.Jmuiden-Oost is bij een schermutseling tijdens de voet balwedstrijd op zondagmiddag een speler gewond. Het is een 29-jarige Heemskerker, die met een scheur in het linker dijbeen- bot in het Antoniusziekenhuis werd opge nomen. PAARD IN DE SLOOT Een paard in de sloot. Het beest stond zielig voor zich uit te kijken, terwijl de eigenaar op de wal vele gebaren maakte en tientallen keren huuu riep. Maar het paard bleef in het koude water van de Santpoortse sloot. Ten einde raad belde de eigenaar de brandweer. Maar vlak na dat deze was gearriveerd, bleek het paard plotseling wel vatbaar voor vriendelijke woorden van de eigenaar, waarop het dier op het droge kwam Vanmorgen heeft de burgemeester van Beverwijk de heer J. G S. Bruinsma, de eremedaille in brons behorend bij de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer A. Droog, die vandaag veertig jaar in dienst is bij de steenhouwerij van de firma N. J. Groot te Beverwijk. De onderschei ding werd ten huize van de jubilaris in tegenwoordigheid van de werkgever uit gereikt. koolvis, 190 haring, 10 varia, 65 6tuks stijve kabeljauw. IJM 18 „Ariadne" (28 december) 70 diversen. Dit schip maakte wegens motor- schade een gebroken reis. Prijzen van maandag Export: grote regels kabeljauw f 140f 170, kleine regels kabeljauw f 84f 87, kisten grote kabeljauw f 236, kisten kleine kabel jauw f 224, witte koolvis f 152, grote en mid delgrote schelvis f 55f 60, grootmiddel tong f 5.80. kleinmiddel tong f 4.30, tong I f 4.20, tong II f 4.10, grote schol f 54, middel schol f 60, zetschol f 73. schol I f 76. Binnenland: grote gul f 60—f 69, middel gul f 57f 60, torren f 44f 46, zwarte koolvis f 76—f 85, koolvis I f 33—f 35, koolvis II f 27— f 30, leng f 120, kleinmiddel schelvis f 55f 58, pennen f 49—f 57, braad f 53f 60, wijting f 42—f 51, grote tong f 5.80, schol II f 80, schol III f 66, haring f 24—f 30, makreel f 40. Besommingen van maandag SCH 261 f 35.400; VL 7 f 24.000; IJM 18 f 3250; KW 42 f 520. Op zee Het was zaterdag goed weer om de noord met ongelijke visserij, namelijk 150 tot 250 manden haring, koolvis en wijting per et maal. De „Haarlem" ving in twee trekken drie pakjes, de „Job Gouda" in twee trek ken vier pakjes en de „Allan Water" in een trek 150 manden hoops. De „Emma" en de „Thorina" vertrokken weer naar zee, even als de „Stadt Enckhuysen", die een nieuwe schipper heeft. Leen Gravenmaker. Zondag stond er een harde bries, die tegen de avond tot windkracht 8 aanwakkerde. De trawlers gingen om tien uur steken, ze had den 120 tot 200 manden makreel, haring, kool vis en wijting gevangen. De „Haarlem" maakte een trek van twee pakjes, de „Maria van Hattem" van 25 manden hoops, de „Bea trice" ving in drie trekken 140 manden ha ring, makreel en koolvis, de „Allan Water" deed een trek van twee pakjes. De kotters bij de gt-boeien vingen 300 tot 400 kilo tong en 3 tot 5 manden schol in vijf trekken. Voor dinsdag Er is voor dinsdag nog niets bekend. De oudste schepen zijn nu: 15 december SCH 117 „Onderneming III", 21 december SCH 27 „Onderneming II"; 28 dec. SCH 171 „Cor nells Vrolijk Fzn., IJM 97 „Toronto", IJM 34 ..Allan Water", KW 135 „Emma Wilhelmina", KW 99 „Maria Theresia", KW 176 „Gezina Geertrui" en VL 21 „Willem"; 29 december I.TM 9 „Haarlem", IJM 10 „Maria van Hat tem" en 30 december IJM 79 „Job Gouda" en KW81 „Albertha Hendrika". Zaterdag is de bestuurder van een per sonenauto op de Noorderwijkweg te Be verwijk met zijn auto tegen een plotseling overstekend driejarig kind gereden. Het jongetje is met een ernstige hoofdwond in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. Twee lichtgewonden waren er bij een ongeluk op de Hoflanderweg te Bever wijk, waar zondag een bromfietser met achterop een zesjarig zoontje tegen een personenauto is gereden. De vader liep verwondingen aan het gezicht op en het kind kreeg een buil op het hoofd. BEVERWIJK: voor zondag 10 januari Het grootst gesorteerde DAMES-, HEREN- EN KINDERKLEDING MAGAZIJN ZEESTRAAT 4 - TELEF. 5513 ALKMAAR Ritsevoort 21, tel. 2902 - Laat 149, tel. 6035 P R IJ Z E N inzenden uiterlijk vrijdag a.s. bij KLEDINGMAGAZIJN SWART, Zeestraat 4, Beverwijk. Dit bewaren 21 12 3 POOL No. 21 Feijenoord—V.V.V Blauw Wit-Sparta Rapid J.C.-Sp. Ensch. VolendamSittardia A.D.O.—D.O.S Elinkwijk—D.W.S./A Fortuna '54Willem II Ajax—M.V.V N.A.C.—P.S.V H.V.C.—Veendam Wageningen—Stormv. EindhovenAlkmaar V.S.V.—A.G.O.V.V LongaBaronie ZeistHilversum Dit inzenden 21 2 8 Adres: Naam* Speel het spel sportief en vul de gratis pool goed in Alleen op briefkaart geplakt per post inzenden, anders ongeldig. Winnaars melden zich binnen 8 dagen bij Swart, Win naars met 14 of 15 punten melden zich telefonisch uiterlijk zondag of maandag. Nog geen geluk me! de pool Maar.... ALTIJD PRIJS bij ZEESTRAAT 4 - BEVERWIJK Zo goedkoop en zulke kwaliteiten vindt u nergens anders dan bü SWART. DAMES-, HEREN- en KINDERKLEDING STEEDS HET ALLERNIEUWSTE. Probeert u het ook eens „DE GRIFFIOEN" - TROMPSTRAAT IEDERE AVOND van 8—10 uur gelegenheid in te schrijven voor de nieuwe BEGINNERSCLUB op zaterdag- en zondag avond en voor de IIALFGKVORDERDEN-CLUBS op zondag- en woensdagavond Ga regelmatig met uw kleding naar de Valk Tel 6573 - IJmuiden HET ADRES voor goed Kostuums, Mantels e.d2.95 Japonnen1.95 Pantalons, rokken1.25 Jumpers of vesten0.95 IN 3 DAGEN RETOUR Vraagt prijs voor trouwrijden J. L KLOOSTERHUIS - v. Poptaplantsoen 11 GEVRAAGD voor de kok, liefst met diploma huishoudkunde, en gevraagd voor afdeling onderhoud kamers en gangen. Aanmelden bij de Directrice W. F. Visserhuis, Rijnstraat 4 van 9 tot 11 uur. Leuk ensemble: wit genopt jasje en effen pantalon I Keuze uit 3 kleuren; opstaand kraagje of revers. Maten 42-48. Normaal 12.90, door gunstige inkoop slechts Fijne, flatteuze Enkalon tricot - in vijf kleuren: wit, bleu, rose, lila, geelSierlijke kant aan onder kant en buste. Normaal 9.75, door gunstige inkoop slechts De warme wondervezel Draion - jacquard gebreid I Practisch: vlug gewassen, vlug droog... Maten 42-46. Door gunstige inkoop V3 goedkoper! pantalon met I hemdje met pijpjes I bustecoupe uw Modehuis

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5