Biljarten en praten (over schaak) gaan aan de grote strijd vooraf Anneliese Brandler debutante Schaaklust stevent opnieuw regelrecht op de titel af Agenda voor IJmond en Haarlem Oud-wereldkampioen Ben Springer aan kop in Hartevelttoernooi Instituëring baptisten- gemeente IJmond Watervliet 2 kan kampioen worden 6 V elsen-IJ muiden Haarlem Om de provinciale damtitel Elftallen van „Noord" Competitie Noordhollandse Schaakbond Hinderwetvergunningen in Velsen verleend L. Ottens na ongeval bij Hoogovens overleden Posities sleepboten van Bureau Wijsmuller Bomaanslagen in Caracas DONDERDAG 7 JANUARI 1960 Vrij lage prijzen voor bolbloenien Op de bloemenveiling in Beverwijk stond men verbaasd over de grote aan voer van bolbloemen. Hierbij speelde de Rose Copland al een grote rol. De prijzen der bolbloemen waren nu niet direct aan de hoge kant. De meest soorten tulpen draaiden rond de gulden per bos, een enkel soortje kwam hier nog boven uit. Bij de narcissen lagen de prijzen lager. De gele varieerden van 45 tot 90 cent per bos. De roodcuppen lagen rond de 40 cent per bos. Er was een groot aanbod van blauwe druifjes, waarvoor tot 30 cent per bosje werd betaald. DONDERDAG 7 JANUARI Thalia, 20 uur: „Midnight Kiss" met Mario Lanza. Rex, 20 uur: „Opmars naar de galg". Kennemerhof, 17 uur: Laatste ronde Harteveltdamtoernooi. Abelenstraat 20 uur: Jaarwisselings bijeenkomst P.v.d.A. met dr. W. Drees. Cultureel Centrum, 20 uur: Nationale vogelshow. Abelenstraat, 20 uur: Spreekuur Alco holics Anonymous. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 1416.30 uur. VRIJDAG 8 JANUARI Thalia, 20 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter?" Rex. 20 uur: „Porte Fino, paradijs der liefde". Cultureel Centrum: Nationale vogel show. Cultureel Centrum, 20 uur: Fotokring Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag Raadhuis, 1112 uur: Spreekuur wet houder van financiën. BEVERWIJK DONDERDAG 7 JANUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mou- tarde van Sonaansee". Kennemer Theater. 17.30 uur: Officiële opening Hoogoven Schaaktoernooi. VRIJDAG 8 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De fatale brug". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hunde wollt ihr ewig leben". W.B. Theater, 20 uur: „Tel tot vijf en sterf'. Deken Waarestraat 5©a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Een hete zomer avond". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „White Christmas", a.l. Vrijdag en zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woens dag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Geef mij maar een miljoen", alle leeftijden. Donderdag19 en 21.15 uur: „Schinderhannes", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30,' 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Room at the top", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrij heren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vai daag 20 uur: „Anna", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Vrouwen verdwijnen", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „The king and I". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De glorie van het moederschap", 18 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Joseph Schmidt", alle leeftijden. Zaterdag en woensdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „We zien ze rennen", alle leef tijden. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „Interrupted Melody", alle leeftijden. Donderdag 20.15 uur: „Van het westelijk front geen nieuws", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Op de plaat(s)rust", alle leef tijden. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Babette op het oorlogspad". Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben,", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Straaljager in nood", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fort Bowie". 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In de riolen van een wereldstad", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Orfeu Negro", 14 jaar. Zondag 11 uur: „La Traviata", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Opstand der gladiatoren". 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. Maandag tot en met woens dag 20 uur: „De glorie van het moeder schap", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 17 uur (bovendien vandaag van 19 tot 21.30 uur) en zondag van 13 tot 16 uur: Expositie „Kerkbouw nu". Frans Halsmuseum: Tot 11 januari da gelijks van 10 tot 15 en zondag van 13 tot 15 uur Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 februari dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Anneke Zijlstra. Kunstzaal „Oud Ambacht" (Omvals- poort): Tot 11 januari dagelijks van 11 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: Ex positie van werk van Chris van Voorst. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamnor- laan): tot 18 januari dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse Aquarellistenkring. (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van donderdag 31 december). Er klonken hamerslagen in het Kennemer Theater. Mannen op hoge ladders knapten nog wat op aan het podium, anderen sjouwden met tafels en stoelen. Schakers, die eens even een kijkje kwamen nemen, gingen snel weer terug. Zo weinig gastvrij was de zaal nog, die vanavond honderdvijf tig schaaksters en schakers be nevens vele toeschouwers zal bevatten. Voor het podium stonden de demonstratie borden. Met nog onuitgeveegde partijen. Wedstrijdleider Constant Orbaan wreef zijn ogen uit toen hij het zag. Het stond er nog duidelijk leesbaar op één van de borden: g3, b4, f4, en al die andere vreemde zetten, waarmee Bent Larsen verleden jaar heeft gepoogd Fridrik Olafsson in de laatste ronde een beentje te lichten. Bent Larsen wist dat niet. Hij zat boven in „De Quaeck" verhalen te vertellen over het Russische schaak, waarbij vriend en concurrent Hans Bouwmeester een van de aandachtigste toehoorders was. Want ook hij heeft er belang bij zoveel moge lijk van de Russen te weten te komen. Het was er druk, daar boven in het gloed nieuwe Oud-Hollandse eethuisje, dat voor de oude getrouwen van het Hoogoventoer nooi een ontdekking bleek. Zij amuseerden er zich opperbest na de loting. Godfried Bomans speelde een partijtje biljart, en zijn scoringstempo ontlokte iemand de opmerking, dat hij zeker 40 punten in twee-en-een-half uur speelde. Brigitta Sin ka keek bewonderend toe. „Ik heb het wel eens vaker gedaan" zei ze en dat was vol doende om haar even op een foto te zetten, waarbij Hans Bouwmeester bereidwillig meeposeerde. Maar dat biljarten was natuurlijk maai bij zaak. Er werd hoofdzakelijk gepraat, waarbij schaken natuurlijk de hoofdscho tel vormde. Mr. Straat legde overal zijn oren te luis teren, en wedstrijdleider Örbaan en sta tisticus Slavekoorde waren al evenzeer in drukke gesprekken gewikkeld. Toen alles op zijn gezelligst was, en Charles Hart en zijn staf handen tekort kwamen om ieder te bedienen kwam Aleksander Matanovic heel bescheiden binnen. Hij ging bij secre taris P. Zwart eens rustig praten over al les wat hij nog weten wilde. Matanovic gaat niet over één nacht ijs. Hij bereidt zich goed voor, en Bent Larsen zal dan ook een hele kluif aan hem hebben, als hij van avond achter de zwarte stukken moet plaatsnemen. Dat ook voorzitter P. A. Veldheer geen moment rust krijgt valt te begrijpen. Tot het laatste moment moet hij attent blijven want altijd kan er nog iemand afberich- ten, en dan moeten er weer maatregelen worden genomen. Zoals in het geval van mevrouw Roodzant, die geen vrij kan krij gen. Er moest een vervanger komen, maar wie? De heer Veldheer pakte de telefoon en belde de grijze altmeister Rellstab op. Rellstab was niet thuis, maar zijn dochter zou de boodschap overbrengen. Drie uur later belde de Duitse meester terug. „Ik heb Anneliese Brandler voor u" zei hij eenvoudig en zo zal met dit Duitse meisje een nieuw gezicht in de arena verschijnen. Er komen spelers uit vijftien landen. Het zouden er eerst veertien zijn, maar op het laatste moment, heeft zich nog een Amerikaans militair aangemeld. De moei lijkste nationaliteit is wel die van de ex- Hongaar Gereben. Hij dacht', dat hij nu Israëliër was, maar dat' blijkt nog niet voor elkaar te zijn. „Nu weet ik zelf niet meer, wat ik ben" verklaart hij. De Spanjaarden zijn er al. Het is niet gemakkelijk met ze te praten. Alleen de goedmoedige Roman Toran brabbelt een beetje Engels. Maar toch hoeven die taai- De eindstrijd om de provinciale damti tel zal op 19 januari te Amsterdam aan vangen. De volgende vier tientallen spelen om de kampioenstitel: de twee eerste tientallen van Jozeph Blankenaar, Gezel lig Samenzijn en de damclub IJmuiden. Het rooster is als volgt samengesteld: 19 januari: Jozeph Blankenaar 1Jo zeph Blankenaar 2, Gezellig Samenzijn 1—IJmuiden 1; 26 januari: Jozeph Blan kenaar 2Gezellig Samenzijn 1; 27 janua ri: IJmuidenJozeph Blankenaar 1; 2 fe bruari: Jozeph Blankenaar 1Gezellig Sa men zijn; 3 februari: IJmuidenBlanke naar 1. De nieuwe clubkampioen van Noordhol land speelt mee in de eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederiand. Wijk aan Zee leeft mee met mevrouw De Bie Groot was woensdagmiddag de versla genheid in Wijk aan Zee toen het bericht binnen kwam dat de heer W. H. de Bie en zijn zoon bij een auto-ongeluk nabij Was senaar om het leven waren gekomen. De heer De Bie had een melkzaak in Wijk aan Zee en dreef deze tesamen met zijn zoon Beiden genoten in de dorpsgemeenschap een grote bekendheid. De heer De Bie bekleedde verschillende functies, onder andere bij de Ned. Herv. Gemeente. Hij was tevens bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank Wijk aan Zee en Duin. Het medeleven met de zo zwaar beproefde mevrouw De Bie is heel groot. „Mag ik het ook eens proberen?" vroeg Brigitta Sinka, de Hongaarse, en nauwlettend gadegeslagen door Hans Bouwmeester, die de positie van de ballen bestudeerde alsof het een eind spelstudie betrof, waagde zij een stoot. Vanavond om half zes wordt in het Kennemer Theater te Beverwijk het 22e Hoogoventoernooi geopend door prof. dr. J. F. ten Doesschate, directeur van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. te IJmui den. Om zes uur begint de eerste ronde. In de hoofdgroep komen tegen elkaar uit: Matanovic-Larsen, Tan-Donner, Bouwmeester-Barendregt, Flohr-Toran en Petrosjan-Van Scheltinga. Vrijdag worden er van 9.30 tot 11.30 afgebroken partijen gespeeld. Om zes uur begint de tweede ronde. In de hoofdgroep luidt dan het. programma: Larsen-Van Scheltinga, Toran-Petro- sjan, Barendregt-Flohr, Donner-Bouw- meester, Matanovic-Tan. moeilijkheden geen bezwaar te zijn. Zeker niet voor iemand als de heer Veldheer, die gisteren rustig met een Spanjaard sprak, die alleen maar Spaans kende. En het ging ook nog. Schakers begrijpen el kaar altijd. Een van de grootste attracties zal wel de gezelligheidsgroep worden. Daarin vindt men namen als die van Godfried Bo mans, Klaas Pereboom en Geza Frid. „Ik was laatst bij Euwe" kon men gisteren Godfried Bomans horen vertellen, „en die stelde voor eens een partijtje te spelen. Het duurde vier uur en toen was het re mise. „Man," zei Euwe, „waarom doe je niet mee aan het Hoogoventoernooi?" en zo ben ik hier dan." Waarna hij zich weer over het hem geschonken lotingsbord boog. „Ik ga het tegen Donner proberen" mij merde hij. „Met een pionnetje, want het moet ten slotte fijn blijven. Vanavond begint het festijn. Er zullen zich wel vele toeschouwers verdringen om vooral de Russen te zien spelen. Maar de genen, die het toernooi thuis willen volgen en vooral in de partijen geïnteresseerd zijn, kunnen zich abonneren op het dage lijks verschijnende bulletin van de heer B. J. Withuis. Het kost zes gulden voor de loop van het toernooi. Maar ook in onze krant zult u dagelijks vele wetenswaardig heden vinden over dit grootste schaaktoer nooi van West-Europa, dat een enorm sterke bezetting heeft. Vanavond zal het podium, in het Ken- nemertheater er heel anders uitzien, maar op de foto zit wedstrijdleider Orbaan nog temidden van tal van voorwerpen, die moeten worden samengevoegd tot een smaakvol geheel. Roozenburg en Dukel mogen niet meedoen Met drie overwinningen is de thans 62- jarige oud-wereldkampioen Ben Springer leider in het tweedaagse damtoernooi van DCIJ. Met nog twee ronden in het voor uitzicht welke donderdag om 10 uur en 17 uur in hotel Kennemerhof in IJmuiden worden gespeeld in het vrijwel zeker dat deze grootmeester het toernooi zal win nen. Vooral de wijze waarop Springer zijn partij tegen de Noordhollandse kampioen R v. Heerde in het eindspel won was zeer fraai. De Senegalees Baba-Sy verloor ver rassend door een overrompelende variant van P. v. Heerde. Zijn winstpartij op Theo Tielrooy was van uitstekend gehalte. Laros kon niet verder dan drie remises komen zonder noemenswaardig voordeel in een van zijn partijen Nadat voorzitter Piet Roozenburg in zijn kwaliteit van voorzitter van DCIJ het toer nooi had geopend en de heer Smakman die het gemeentebestuur van Velsen vertegen woordigde en de voorzitter van de Velser Sportstichting de heer A. Demmers had verwelkomd, sprak de laatste Baba-Sy toe. De heer Demmers wees er op dat het dam spel een middel is om vriendschap van de zwarte bevolking van Afrika met Neder land en Velsen in het bijzonder aan te kweken. Speelverbod De heer Roozenburg deelde mee dat het DCIJ-bestuur zeker zal protesteren wegens het speelverbod, dat aan Dukel en Roozen burg voor dit toernooi door de Koninklijke Nederlandse Dambond is opgelegd. Van bondszijde wijst men erop dat Roo zenburg voor het Bolstoernooi bedankte en dus ook niet voor het Harteveldtoernooi kan spelen. Voor Dukel was de deelneming verboden omdat deze reeds had deelgenomen aan het Bolstoernooi en nu nog niet aan een toer nooi van een concurrerende financier mag deelnemen. In de ochtendronde speelt Laros tegen Springer, Baba-Sy tegen Eddie Holst- voogd, P. v. Heerde tegen Tielrooy. In de laatste ronde om vijf uur speelt Baba-Sy tegen Springer, Tielrooy tegen Holstvoogd en Laros tegen P. v. Heerde. Om circa negen uur 's avonds zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De uitslagen van het Harteveld-DCIJ- toernooi luiden als volgt: Eerste ronde: Baba-SyP. v. Heerde 02, Eddie HolstvoogdB. Springer 02, H. LarosTheo Tielrooy 11. Tweede ronde: H. LarosBaba-Sy 11, Theo TielrooyB. Springer 02, P. v. HeerdeEddie Holstvocfgd 11. Derde ronde: Theo TielrooyBaba-Sy 02, B. SpringerP. v. Heerde 20, HolstvoogdH. Laros 11. Stand der deelnemers: I. B. Springer (Den Haag) 3 3 0 0 6 2. Baba-Sy (Senegal) 3 1113 3. H. Laros (IJmuiden) 3 0 3 0 3 P. v. Heerden (Amsterdam) 3 1113 5. Holstvoogd (Zaandam) 3 0 2 1 2 6. Tielrooy (IJmuiden) 3 0 12 1 OPSTELLING WIJK AAN ZEE De voetbalclub Wijk aan Zee komt in de thuiswedstrijd tegen ADO '20 in de vol gende opstelling uit: De Blok; Schellevis en G. de Winter; Burger, A. Snijders en Bol; Seysener, Scholten, Th. de Winter, J. Blok en v. d. Wel. Vanuit de Baptistengemeente te Haar lem zal zondag 10 januari in een middag- dienst welke om half vier begint, in de doopsgezinde kerk in Oud-IJmuiden een baptistengemeente worden geïnstitueerd. Na enkele jaren uit de moedergemeente te Haarlem te zijn verzorgd zal men nu in eigen zelfstandigheid het werk voortzet ten. Tijdens de instituëringsdienst zullen de ambtsdragers (sters) worden beves tigd. In deze dienst, waaraan het gemeng de koor van de baptistengemeente te Haarlem zal medewerken, gaat voor ds. J. van Dam te Haarlem, die als consulent aan de gemeente te „IJmond" blijft ver bonden. De jonge gemeente, die de beschikking heeft over een perceel grond waarop bin nenkort een eigen kerkgebouwtje zal ver rijzen, heeft reeds aansluiting gezocht bij de Unie van Baptistengemeenten in Ne derland. Voorlopig blijft de gemeente haar diensten houden in een van de zalen van het Cultureel Centrum te IJmuiden. VVBSchoten (sportpark „Watervliet", 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en A Effern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en R. Jagt. VVZKinheim (te Zaandam, 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en R. Hatz- man; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; F. Smit, F. Mosk, W. Dem mers, Th. van Vuuren en W. Luntz. IEVBSM (Sportpark „Rooswijk", 14.30 uur): IEV: J. Jansen; A. Hartveld en J. Kramer; H. de Reus, P. Persijn en W. Al kemade; A. Swinkels, W. Buur, G. Bos, J. de Reus en P. Bakker. yyysoxc(xcccaxc<xyxocccoxccoocxcccocixo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De competitie in de Noordhollandse Schaakbond heeft in het teken gestaan van beslissingen in afgebroken wedstrij den. Op één partij na in de ontmoeting SchaakmatOppositie voor de eerste- klasse A werden alle restanten wegge werkt waardoor nu een overzichtelijk ge heel tot stand is gekomen. Schaaklust zag kans de laatste beslissende partjj tegen MSC te winnen en zag daardoor de balans naar de goede kant doorslaan. Het ziet er naar uit, dat de Andijkers wederom met vlag en wimpel de kampioenstitel op hun naam zullen brengen. In de eerste 'klasse B werden enkele af gebroken partijen beslist die echter geen invloed hadden op de winstverdeling. Op merkelijk was echter wel de royale neder laag van Bloemendaal tegen VHS 3. Wan neer de bewoners van de Donkerelaan niet snel tot herstel komen gaat het er toch wel erg donker uitzien. Bij de tweedeklassers liet HWP tegen KSC er geen twijfel aan bestaan dat het met serieuze kampioenskansen rondloopt. De 2Va7V2 uitslag kan tenminste niet anders worden uitgelegd. In afdeling D zag Aalsmeer geen kans meer de achterstand tegen De Uil in te lopen. De punten bleven in Hillegom waardoor de club van Brauckmann tot de kanshebbers is blijven, behoren. De onbe sliste ontmoetingen in de derdeklasse C kwamen nu ook tot een einde. Santpoort 2 heeft hier duidelijk te kennen gegeven slechts één jaar in de derdeklasse te willen vertoeven. Vorig jaar uit de vierdeklasse gepromoveerd begint het er naar uit te zien dat de schakers van de Wüstelaan meteen maar doorgaan naar de tweede klasse. Het toch heus niet zwakke Bloe mendaal 3 werd ditmaal met de snode plannen van Santpoort geconfronteerd. Het Beverwijker Weenink 2 zag de be scheiden voorsprong op DOS verloren gaan. Met het kleinst mogelijke verschi moesten de volgelingen van Muyen de punten aan de tegenpartij laten. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: vooruitgespeelde par tij van de op 8 januari te spelen ontmoe ting Het Oosten—Kijk Uit. J. Wolff—K Steijn 0-1. Eerste klasse, afd. A: MSC—Schaaklust 4'/2—5'/2, Schaakmat—Oppositie 5-4 voor lopig; afd. B: VHS IIIBloemendaal 8V2 U/2; Halfweg—Rolland 4-6. Tweede klasse, afd. C: KSC—HWP 2V2— 7'/a; afd. D: De UilAalsmeer 6-4. Burgemeester en Wethouders van Vel sen hebben hinderwetvergunningen ver leend aan: Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken voor het uitbrei den van het bedrijf op het Hoogoventer rein met twee inlegovens in de ovenhal van walserij-west, een plakken-verschuif- inrichting in walserij-west, een pannenbe- metselingsgebouw bij desiliceringsinstal- latie, een installatie voor kolen, en kooks- research en verbetering van de dosering onder de bunker, een inrichting voor on derhoud en reparatie van wagons bij de martinstaalfabriek, een lekwatertank met opvoerpomp voor de topkoeling van h.o.4, een recirculatiepomp voor hoogovenkoel water, een vijfde pomp in het zoutwater- pompstation 2. De Cementfabriek IJmuiden n.v. heeft een hinderwetvergunning verkregen tot het uitbreiden van het bedrijf met een nieuwe klinkerverlading en diverse trans portbanden met toeBehoren voor het transport van natte en dioge slak. op een gedeelte van het fabrieksterrein in IJmui den. De heer J. M. Meyer in Heemskerk kreeg een hinderwetverginning voor een gaat oprichten in het perceel Kerkweg 67 in Santpoort. Shell Nederland n.v. werd een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten van een petroleumpompin- stallatie in het perceel Emplacementsweg 4 in Velsen-Noord. Van de korfbalvereniging „Watervliet" zal het tweede twaalftal zondagmiddag in Amsterdam tegen Amsterdam Zuid 2 een volledige wedstrijd spelen. De Velsense ploeg moest op 20 december 1959 bij een 5-0 ruststand tegen de Amsterdammers wegens regen de wedstrijd staken en het ziet er naar uit, dat de 5-0 uitslag ver moedelijk ook de eindstand xan deze wed strijd zal worden en Watervliet 2 dus de beide punten toegewezen krijgt. Nu echter zal Amsterdam Zuid 2 pro beren revanche te nemen maar Water vliet 2, dat er zeer gunstig voor staat, zal de kampioenskans zeker niet laten gaan. In Zandvoort speelt Watervliet 3 tegen het gelijknamige eerste twaalftal van de badplaats. Dit is tevens de laatste compe titiewedstrijd, die dan gevolgd wordt door bekerwedstrijden. Met een overwinning kan Watervliet 3 de derde plaats op de ranglijs blijvend bezetten. Hetzelfde geldt voor Watervliet 5, dat ook in Zandvoort gaat spelen tegen Zand voort 2. Voor zaterdagmiddag is vastgesteld: aspiranten Sport Vereent A-Watervliet A. Nu zeker is, dat de Koninklijke Neder landse Korfbal Bond in het komende com petitieseizoen twee hoofdklassen zal for meren, wordt de mogelijkheid geschapen, dat van de tweede klassen de nummers 2, 3 en 4 van de ranglijsten zullen promo veren naar de eerste klasse KNKB. Dit betekent ook voor ..Watervliet" een kans om te promoveren als de Velsense korf ballers in de nog komende competitie wedstrijden hard werken en een goede schotvaardigheid aan de dag leggen. Dat kan Watervliet I demonstreren op 17 ja nuari thuis tegen ME O I. op 24 januari uit tegen Landlust en op 31 januari thuis tegen Aurora I. Watervliet 2 komi in het veld met de dames C. Zandbergen W. Nijkamp, I. Re- nes, I. Kolk. N. Bakker. S. Meyer-Sanders en de heren M. Vejbeek, J. v. d. Berg, H. Scholting. A. Verkerk, A. Redeker, T. van Ladesteijn. Derde klasse, afd. C: Weenink IIDOS 41/;5'/2, Bloemendaal IIISantpoort II 3'/2—6V2. De ranglijsten in enkele afdelingen geven nu het volgende beeld te zien: Afdeling A: Schaaklust3—6 VVV II3—3 Schaakmat2—2 Edam 2—2 MSC 2—1 EERSTE KLASSE Afdeling B: Pat Mat II Rolland VHS III Kijk Uit II Bloemendaal Oppositie 2—0 Halfweg TWEEDE KLASSE Afdeling C: HWP 3—6 Rolland II 34 't Oosten II 3—4 Zandvoort 32 KSC 3-2 Kijk Uit III 3—0 Afdeling D: Heemstede II De Uil VHS IV Aalsmeer De Torens HWP II 3-6 3—5 3-4 3—2 3—1 3-0 3—5 3—4 3-4 3—3 3-2 3—0 DERDE KLASSE Afdeling C: Santpoort II 3—6 DOS 3—2 Zaandam V3-4 Weenink II3—2 Bloemendaal III 32 Schoorl 32 In het Rode-Kruisziekenhuis te Bever wijk is overleden de heer L. Ottens uit Beverwijk, die werkzaam was bij Hoog ovens IJmuiden. De heer Ottens werd, zo als we reeds meldden, enkele dagen ge leden ernstig gewond tijdens het losbik- ken van een deksel van een gietvorm, waarin vloeibaar staal was. Hij werd met ernstige brandwonden over het gehele li chaam in genoemd ziekenhuis opgenomen. Eveneens werd toen gewond de heer J. Venema uit Heemskerk. Beide slachtof fers uitten hun dankbaarheid voor het kor date optreden van de heer M. Kruyer, hulpgieter. Helaas heeft dit de heer Ot tens niet in leven kunnen houden. De heer Ottens was 42 jaar oud, gehuwd en had een kind. ONGEVAL BIJ HOOGOVENS De havenarbeider P. E. uit Hippolytus- hoef heeft woensdag bij het verladen van pakketten blik aan de staalhaven n.o. te IJmuiden een dergelijk pakket tegen zijn rechterbeen gekregen. Het pakket was uit een strop gevallen en vervolgens gekanteld waarbij de heer E. werd geraakt. Hij is in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Grote aanvoer van prei Op de woensdag in Beverwijk gehouden groentenveiling was er een aanvoer van ongeveer 11.000 kilogram prei. De export toonde weer een grote belangstelling want er werd van. 53 tot 56 cent per kilo be taald. De prei voor de binnenlandse markt varieerde van 18 tor 54 cent per kilo. Ook de aanvoer van andijvie was vrij groot, hier liep de kwaliteit nog al sterk uiteen. Nog steeds ziet men andijvie van de koude grond, waarvoor minder animo is dan voor de glasandijvie. Zelis kassla ontbrak op deze veiling niet. Ei was voorts een grote aanvoer van boerekool., die zo rond de 25 cent per kilo draaide. De prijzen waren: andijvie ƒ0,14 tot 0,78: boerekool 0.i U tot ƒ0,33; prei ƒ0.18 tot ƒ0,56: spruiten 0,18 tot 0,77; was- peen ƒ0,18 tot ƒ0,39; rodekool 0,12 tot 0,24: groenekool 0.10 tot f 0,26; witlof f 0,28 tot 0,64. S. V. IJ. ONTVANGT VOGELENSANG Het IJmuidense S.V.IJ krijgt zondag het team van Vogelensang op bezoek. Het be looft een spannende wedstrijd te worden. Evenals S.V.IJ. hebben de gasten ook nog een kleine kans op het kampioenschap, maar als de IJmuidenaren met wilskracht voetballen zit er wel een overwinning voor hun in. De wedstrijd begint om half een, en wordt op de bijvelden van Schoo- nenberg gespeeld. S.V.IJ. komt als volgt uit: H. Koeken bier; P. Kemner en A. 't Hart; N. Schaap, J. Schaap en Nic van der Zwet; J. Buding, N Minneboo, P. Spanjaard, Jac. Wisse en P. van Eerde. Op 12 januari wordt te Hirao verwacht de zeesleepboot Noordholland" met het vliegdekschip „Tripoli" van New Orleans na een reis van 10.000 mijl in slechts 70 dagen. De „Zeeland" lag op 6 januari in IJmuiden. De „Cycloop" is 4 januari in Newport aangekomen met een bagger molen van Southampton. De dag daarna vertrok de „Cycloop" naar zee. Alle andere sleepboten van Bureau Wijsmuller liggen sinds woensdag in IJmuiden. CARACAS (Reuter) Vijftig meter van de residentie van mgr. Pellin kanunnik van de kathedraal van Caracas, is dins dagavond een bom tot ontploffing ge bracht, de derde in twee dagen tijd in de Venezolaanse hoofdstad. Tevoren was in de woning van kolonel Buitrago Vivas een oom ontploft Drie dagen eerdei werden 23 mensen in hechtenis genomen omdat zij een samen- ■.wering tegen het regime van president Ret.ancourt op touw gezet zouden hebben. De nationale garde heeft dinsdag bevel gekregen na het invallen van de duister nis zonder waarschuwing op opstandelin gen te schieten.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6