Voetbal in Kennemerland DE Mode Arend Reym Velo Visie 10% vóór-seizoenkorting Kapitein en stuur lieden van tanker gestraft antenne Uw bril klaar terwijl u wacht „De Houthal" Haarden en kachels ZATERDAG 9 JANUARI 1960 4 auto- en motorrijschool De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste Grote bolbloemenaanvoer, vrij lage prijzen J. DE BOER - Mr. Opticien KNUTSELAARS H0UT-TRIPLEX-BOARD- en TEERPRODUKTEN... Het gaat goed met amateurfotografen in Beverwijk Verzending van zeepost Zeer hoge groenteprijzen bij Ons Belang Kinderdiensten Schepen, rederijen en werven LOENDERSLOOT Uitgevaren vissersvaartuigen Matige groenteprijzen De komende zondag zyn voor De Kenne- mers, DEM en VVB (niet gemakkelyke) thuiswedstrijden vastgesteld. Van de belde topclubs gaat vooral Hollandia een lastige wedstrijd uit tegen West-Frisia te gemoet. In 3 A zyn tal van wedstrijden, belangrijk voor zowel de bovenste als de onderste plaats, vastgesteld. In 4 C gaat Bloemendaal in Oostzaan tegen OFC een lastige wedstrijd tegemoet. In Beverwijk worden zondag een paar pittige wedstrijden gespeeld, namelijk De KennemersVitesse en DEMHRC. De eerste ontmoeting tegen de Beverwijkse roodzwarten eindigde in een gelijk spel (11), een resultaat, dat ons ook ditmaal voor de hand liggend lijkt. Wel stelden De Kennemers zondag j.l. tegen Zandvoort- meeuwen teleur, maar daar staat weer tegenover, dat Vitesse in uitwedstrijden tot dusver minder goede resultaten heeft bereikt dan op eigen terrein. DEM heeft de punten hard nodig en dit zal de blauwwitten ongetwijfeld prikkelen tot een grote krachtsinspanning, zodat het wel eens zou kunnen gebeuren, dat de Beverwijkers, evenals op 25 oktober, tegen hun hoger geklasseerde tegenstanders een gelijk spel weten te behalen. VVB speelt ook al thuis, zodat de lief hebbers van het. amateurvoetbal keus ge noeg hebben. De Breesapèrs krijgen Scho ten op bezoek met welke club ze in ver band met de in Haarlem geleden 21 nederlaag nog een appeltje te schillen hebben. De laatste weken bijten de Schote naren echter nog al van zich af, zodat het wel eens zou kunnen, dat de VVB'ers niet volledig revanche kunnen nemen. Velsen ontvangt Egmondia Van de beide kampioenskandidaten, Alcmaria «Victrix en Egmondia, krijgen de Alkmaarders het naar onze mening zondag heel wat gemakkelijker dan de Egmonders. De eersten toch spelen thuis tegen ZAP, dat op de onderste plaats staat, zodat veilig kan worden aangenomen, dat zij. wanneer ze de tegenpartij maar niet onderschatten, zullen winnen, maar Egmondia moet bij Velsen op bezoek en deze club is in staat om voor verrassingen te zorgen. Het zou ons dan ook niet verwonderen, als de Eg- mondianen met kleerscheuren naar hun badplaats terugkeerden. Wijk aan ZeeADO is al evenzeer een wedstrijd, waarin het aan spanning niet zal ontbreken. Beide clubs toch kunnen de punten best gebruiken. Op eigen terrein wonnen de Heemskerkers destijds met 42, maar we vermoeden, dat ze ditmaal met een minder goed resultaat genoegen zullen moeten nemen. CSV zal aan DTS de handen vol krijgen al spelen de Castricummers dan op eigen terrein want haar tegenpartij heeft nog een heel goede kans op de boven ste plaats. Als CSV het resultaat bereikt, dat ze op 25 oktober bewerkstelligde, na melijk een gelijk spel (1—1), kan men in Castricum tevreden zijn. Beverwijk is de laatste weken de kluts wat kwijt, maar zondag doet zich onzes inziens de gelegenheid voor weer eens op beide punten beslag te leggen, want dan Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC -FNOP-KNMV De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft de kapitein van het stoom- tankschip „Khasiella", A. van der K. uit Leiderdorp, gestraft door hem voor een week de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen. Voorts bestrafte de Raad de eerste stuurman J. K. te Hilvér- sum en de tweede stuurman C. D. M. uit Rotterdam met een berisping. De derde stuurman N.J.S. uit Schiedam werd ge straft door hem voor drie weken de be voegdheid te -ontnemen als stuurman te varen op zeeschepen. Voor de vierde stuurman bestaan zeer verzachtende om standigheden, zodat de Raad besliste, hem niet te straffen. Op 20 september 1959 stootte de „Kha siella" tijdens de reis van Rotter dam naar Ornskoldsvik op de Noord zee bewesten het Westerlichtschip op een wrak. Het schip werd zwaar bescha digd. Het voer onder ideale weersomstan digheden en het wrak was duidelijk ge merkt door twee boeien. De Raad is tot de overtuiging gekomen dat het aan boord heeft onbroken aan goede leiding en orga nisatie. De kapitein liet te veel over aan de eerste stuurman en deze regelde te wei nig. De eerste stuurman heeft gehoord dat er een discussie was tussen de vierde en de derde stuurman over enige in zicht zijn de boeien, doch heeft niet de moeite geno men zich op de hoogte te stellen en te gaan kijken over welke boeien gesproken werd. Hij moet hebben begrepen dat de niet zeer ervaren vierde stuurman de wacht zou krijgen op een vrij moeilijk traject. Het komt de Raad onbegrijpelijk voor, dat de eerste stuurman is weggegaan zonder eens naar voren te kijken, terwijl hij wist dat er iets bijzonders voorviel. De derde stuurman moet allereerst schuldig worden beschouwd. Hij heeft tijdens zijn wacht on voldoende uitgekeken en geen acht gesla gen op waarschuwingen van de vierde stuurman, die uitkeek. De tweede stuur man was, hoewel hij tijdens de ramp niet op de brug is geweest, ook betrokken bij het ongeval. Hij had de kaarten voor het nu te bevaren traject moeten bijwerken doch heeft dit nagelaten. Hij heeft wel de kaarten klaargelegd, maar hij liet na, de kapitein te waarschuwen dat ze niet waren bijgewerkt. gaan de roodzwarten op bezoek bij het niet al te sterke HSV. Bij Alkmaarse BoysMeervogels ge loven we niet, dat de Akersloters de op mars der Alkmaarders zullen stuiten. Weinig hoop voor Waterloo Voor de vierde klasse C krijgt Waterloo één der kandidaten voor de bovenste plaats op bezoek. We kunnen ons niet voor stellen, dat de IJmuidenaren, die nu al dertien nederlagen hebben geleden, waar van negen achtereen, het deze Zaankanters moeilijk zullen maken. Terrasvogels, dat de laatste tijd wat is los gekomen, gaat haar geluk in de uit wedstrijd tegen DIO beproeven, van welke club zij destijds met 41 wonnen. Thans houden ze er allicht een gelijk spel aan over. Kinheim trekt naar VVZ, dat de laatste tijd wat achterop is geraakt. We achten de Velsenaars in staat om op tenminste één punt beslag te leggen. Enkele opstellingen: TERRASVOGELS (uit tegen DIO): Boeser: Disselköter en Cardol; Van Dille wijn. Van Gelder en Vader; Rijke, Van Eden. Otto, Bos en Gnodde. VELSEN (thuis tegen Egmondia): Kaa senbrood; Geuzenbroek en Boon; Span jaard, Hijnen en Schoorl; Wittebrood. Hoogzaad, Bakkum, Graman en Van Schagen. DE KENNEMERS 2 (uit tegen HRC 2): Mej'er; Beentjes en Van der Sluis; Zoon. Peggeman en Geel; Sluiter, De Vos. Rook- huvzen, Verhagen en Aardenburg. DEM 2 (uit tegen Hollandia 2): Roze- mever; Niesten en Van Buggenum; Wil- lems. Klaus en Burger: Th. v. Lieshout. Burger. De Boer, Aardenburg en Jansen. BEVERWIJK (uit tegen HSV): Raap: Wijand en Loriee; Wolterman. Bruinen berg en v. d. Pas; Van der Mey. Gerrits. Waanders. Minneboo en Van Oost. STORMVOGELS 2 luit teven Fortuna 2): Vrijhof; Van der Stelt en Visser: De Roos Minneboo en Ki stem aker: Luppens, De Bruin, Admiraal, Kloosterman en Ra makers. Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft èn op het T.V.-apparaat èn op de antenne 100 service. Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - TeTl. 5198 Voor de eerste week in het nieuwe jaar was de aanvoer op de bloemenveiling heel groot. Zo groot zelfs dat dit de prijzen on gunstig beïnvloedde. Tulpen eisten het leeuwendeel van de aanvoer op. Vooral de Rose Copland. De tulpen hadden grote moeite om tot de gulden per bos te ko men, de meeste soorten bleven hier on der. Maar enkele soorten kwamen even boven de gulden per bos. Bij de narcissen was het niet veel anders. Soorten als He lios en Californië draaiden rond de 50 cent per bos. Rembrand en Carlton kwamen iets hoger in prijs maar de rood cup Flower Record draaide rond de 40 cent per bos. Er was een grote aanvoer van blauwe druifjes, waarvóór tot 33 cent per bosje werd betaald. Hyacinten varieerden van 8 tot 30 cent per stuk. Freesia's zijn niet meer zo duur als enige weken geleden. Er werd tot 1,35 per bosje voor betaald. De aanvoer van potplanten is maar matig. KATHOLIEK THUISFRONT Het plaatselijk comité van het katholiek thuisfront te Castricum heeft vrijdagavond in zaal Roozendaal een bijeenkomst belegd voor de ouders van de aanstaande militai ren. Hiervoor bestond geen grote belang stelling, maar zij die aanwezig waren heb ben geboeid geluisterd naar hetgeen de directeur van het Nationaal Katholiek Thuisfront, mr. J. T. M. Homuller uit Den Haag, en aalmoezenier Wentholt hen ver telde. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.35 Advertentie KENNEMERLAAN 159 TEL. 7770 - IJMUIDEN Het ledental van de Beverwijkse ama- teurfotografenvereniging ih teruggelopen. Het technisch peil van de leden is hard achteruit gegaan. Dit deelde de voorzitter de heer G. Broertjes vrijdagavond mee op de gehouden jaarvergadering. De nu 35- jarige vereniging maakt een omwenteling mee. Men ziet dat de oudere leden weg gaan. De jongeren hebben echter grote be langstelling voor deze tak van vrije tijds besteding. Dit bewees de beginnerscursus wel, die door een groot aantal leden werd bezocht. Het werk, dat men dit jaar-maak te, kon in vele gevallen de toets der cri- tiek doorstaan. De secretaris, ir. A. J. H. Schetters, liet in zijn jaarverslag de grote activiteit uitkomen, die de leden aan de dag legde. De onderlinge club-tentoonstel lingen waren een groot succes. Besloten werd op deze wijze door te gaan. Hoewel vorig iaar de fotorally niet door kon gaan staat deze voor dit jaar weer op het pro gramma en zal zo mogelijk in mei worden gehouden. In het bestuur kwam een kleine wijzi ging. De heer H. J. M. Lamoen werd eer ste penningmeester, hij bracht ook het jaarverslag uit en de heer G. Verhagen werd tweede penningmeester. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Alchiba" 10 jan. en ss „Amazon" 14 jan.; Australië: ms „Oostkerk" 12 jan. en ss „Bendigo" 13 jan. en ms „Queensland Star" 14 jan.; Brazilië: ss „Alchiba" 10 jan. en ss „Ama zon" 14 jan.; Canada: ss „American Hun ter" 10 jan en ms „Westerdam" 14 jan.; Chili via New York 14 jan.; Indonesië: ss „Agapenor" 11 jan.: Ned. Antillen: ms „Charis" 10 jan. en ms „Prins der Neder landen'' 12 jan.; Ned. Nieuw Guinea: ss •Peleus" 11 jan. en ms „Borneo" 14 jan.; Suriname: ms „Solon" 13 jan.; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms „Stirling Castle" 10 jan.; Brits Oost-Afrika: ss „Yalou" 11 jan. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Met grote sprongen is deze week de prijs van de winterpeen, bestemd voor de ex port, omhoog gegaan Nog nimmer is het voorgekomen dat voor 100 kilogram van dit produkt tot 40 40 werd betaald Deze week was dit op de veiling van Ons Be lang te Castricum niet alleen dinsdag, maar ook donderdag het geval. Ook de prijzen voor schorseneren en sjalotten liepen zeer hoog op. Men meent de gelukkige oorzatk hiervan te kunnen vinden in het stabieie, weliswaar niet kou de, maar toch onprettige weer. De noteringen waren dinsdag: peen b. 3540. peen c 1834: peen d. 19—23. peen O 827,20; donderdag' peen b. 35—40.4'i peen c. 2529.80; peen d. 21.50- 22.60. peen o. 7 r 22,90. De schorsenerenprijzen waren: a. f 0,71 0,78: b. 0,51- f 0 56; c. 0,31—0,49. Voor sjalotten werf f 0,38 per kilogram betaald en waspeer bracht 21 cent per kilo op. Zondag 10 j'anuari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. G. van Doorn De Rank, 10 uur: jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 18.45 uur: ds. G. Lans, jeugddienst. Jeugdkapel, 10 uur: W. Mul der. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Petrakerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Cult Geb., 17 uur: dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Rooms-Katholieke Kerk, H. Gregorius van Utrecht, Kanaalstraat 226, H. H. Missen zondag te 7, 8.15, 9.30, 11 en 12 uur; in de week 7, 7.30 en 8 uur. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 10.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gemeente. Cult. Geb., 10 en 17 uur: leesdienst. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: G. R. Mik, Cultureel Centrum, dinsdag 20 uur: Opwekkings samenkomst. zendingsechtpaar William Alleegacoon uit Ceylon. Jehovah's Getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: wachttorenstudie over: De waar heid vinden die mensen vrij maakt. Baptisten gemeente. Doopsgezinde kerk, Helmstraat, 15.30 uur: instituering van de gemeente door ds. I. van Dam. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. .J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evaugelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. Kits; 19.30 uur: ds. Le Roux (Zuid-Afrika); 11.45 uur: Kin dersamenkomst. Woensdag 19.45 uur: Bijbelbespreking door J. Kleyn Hane- veld.. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. DRIEHUIS: Rooms-Katholieke Kerk, H. Engelmun- dus, Driehuizerkerweg 113, H. H. Missen te 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis; en 11.30 uur; in de week 7 en 8 uur. Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: prof. dr. P. Boendermaker (gezinsdienst). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSF.N-NOORD: Geref. Kerk, 10 uur: ds. Y. v. d. Zee; 17 uur: ds. J. Knol. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, H.H. Missen te 6.45, 8, 9.15 en 11.00 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: W. G. Kloos. 'ïEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. de Looy. Evang. Luth. Gem 10.45 uur: prof. dr. P. Boendermaker. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis, 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 mr; Regina Caeli: 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) m 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 3.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk. 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel. 10 uur: dr. J. Ph. Scheers. De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Oosterwijk, 10 uur: ds. G. van Scheeffer. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: Wika E. van Vliet. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsseselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk. Geref. Kerk, Moensplein, 8.30, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte;-19 uur: ds. G. Snijders. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. A. C. van Nood. Rooms-Katholieke Kerk: 6.30, 7.45, 9.15, 11.00 en 12.00 uur; 17.15 uur Avondmis; in de week: 7, 8 en 9 uur. CASTRICUM? Rooms-Katholieke Kerk: 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; in de week 6.45, 7.30 en 8.15 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. H. Klein Wassink; 19 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Rooms-Katholieke Kerk, O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand, Fr. Netscher- laan 12, H. H. Missen te 7, 8.15 (kinder mis), 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur; in de week 7 en 8 uur. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. J. C. Remijn. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. Don- dorp. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. J. Rebel; 16 uur: prof. W. Kremer. Geref. Kerk, Wüstelaan, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. Doopsgezinde gemeente, Remonstrantse gemeente, Gebouw Spaarnberg, 10.30 uur: ds. P. J. van Schayck. IJmuiden-West: Ned Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur Ger. zondagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht 12.15 uur. Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur. Leger des Heils, zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Ger. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur. Doopsgezinden, West-Hilldienst voor kinderen van 68 jaar. Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelschool, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst, 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort. Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 512 jaar, 10 uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool aan de Banjaartstraat, 12 uur; Ned. Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. POSTDUIVENTENTOONSTELLING Dt postduivenvereniging de Reisduif in Beverwijk organiseert in samenwerking met Ons Genoegen en de Atoom uit Vel sen-Noord zaterdag en zondag een onder linge tentoonstelling in café Sport aan de Alkmaarseweg. Voor deze tentoonstelling, die gratis toegankelijk is, zijn 200 duiven ingeschreven. Ze worden gekeurd door de heer F. Neu- man uit Haarlem, hedenavond om 8 uur vind de opening plaats. OVERNAME B.E.T.-VEILING De Coöperatieve tuindersvereniging Ken nemerland in Beverwijk houdt op vrijdag 22 januari een buitengewone ledenver gadering. Als enigste punt staat op de agenda de overname van de B.E.T.-veiling De n.v. v.h. N. Haasnoot te Katwijk aan Zee heeft haar motorlogger Dirk KW. 19 verkocht aan C. van Beelen. Het schip heeft de naam Adriana KW. 19 gekregen en is woensdag voor de eerste reis ver trokken. De rederij J. Haasnoot G. Plug heeft de motorkotter Deo Volente II TX. 49 aan gekocht, die heeft toebehoord aan C. Vla ming te Oosterend, Texel. Naamsverande ring heeft niet plaatsgehad maar het let terteken en nummer is gewijzigd in KW. 11. De schipper-eigenaar C. Vlaming zal binnenkort een nieuwe kotter TX 49, Ma ria genaamd, in de vaart brengen, welke gebouwd is bij de Scheepswerf en Machi nefabriek „Welgelegen" te Haarlingen. Voorts is een Urker kotter door Katwijk- se reders aangekocht, namelijk de Mein- dert UK. 205, die door de Fa. Hazenoot Verdoes in de v~art is gebracht onder de naam Gijsbert Dirk KW. 109. Deze in 1946 gebouwde kotter heette aanvankelijk Neeltje UK. 60, welk vaartuig enkele ja ren geleden een ernstig ongeluk is over komen waarbij de schipper-eigenaar, J. van den Berg, om het leven kwam. Het schip kwam daarna weer in bedrijf als Marretje EH. 8 en is in 1957- te Urk terug gekeerd als Meindert UK. 205. Nieuwe kotters zullen eveneens aan de Katwijkse vloot worden toegevoegd. De Adriana KW. 131, behorende aan D. van der Plas, is bij de Fa. Zwitser in Katwijk afgebouwd en vertrok woensdag voor de eerste reis ter visserij. Voor Gebr. Van Beelen, die de motortrawllogger Cornelis KW. 24 in de vaart heeft, komt binnenkort een tweede schip in bedrijf, de motorkot ter Dirk van Beelen KW. 148, welke ge bouwd is bij de Fa. S. Seymonsbergen te Amsterdam. Voor L. van der Plas van de Alida Jacoba KW. 165 is de KW. 164 in IJmuiden aangekomen. Deze kotter wordt in IJmuiden afgebouwd. Enkele uren na de jaarwisseling arri veerde de Duitse stoomtrawler Max Brauer H.H. 288 van de Gemeinwirt- schaftliche Hochseefischerei in de IJmui- dense vissershaven wegens gebrek aan ko len. Na gebunkerd te hebben kon het schip de volgende dag de reis vervolgen. De grootste Duitse trawlerrederij, de „Nordsee", die zowel schepen heeft va ren vanuit Bremerhaven als Cuxhaven, heeft thans enige hektrawlers besteld. Een drietal andere Duitse rederijen zij de „Nordzee" wat dat betreft voorgegaan. Voor de „Nordsee" bevinden zich drie trawlers in afbouw, de „Augsburg", „Ha gen" en „Minden". Men heeft thans de bouw opgedragen voor zeven trawlers, waarvan 4 hektrawlers. De Rickmers- werft in Bremerhaven zal twee hektraw lers bouwen welke 67 m. lang worden en 11 m. breed. De beide andere hektrawlers zijn besteld bij de Seebeckwerft eveneens in Bremerhaven. Dit zullen de eerste sche pen van dit type zijn, die door deze werf worden gebouwd. De overige drie schepen zijn van het normale type en worden zus terschepen van cl „Augsburg", die even eens bij Seebeck op stapel zullen worden gezet. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsint Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Maandag 28 december: m.t. Maria Theresia KW 99 Emma Wilhelmina KW 135, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Gezina Geertrui KW176. Dinsdag 29 december: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Willem VL 121; m.l. Voorlichter VL 114. Woensdag 30 december: m.t. Job Gouda IJM 79, Albertha Hendrika KW 81. Donderdag 31 december: m.t. Beatrice IJM 72. Zaterdag 2 januari: m.t. Emma IJM 15, Thorina IJM 33, Protinus IJM 154 (7 jan. binnen), Sakina Martine KW 32. Stadt Enckhuysen KW 82. Arie Ouwehand KW 122, Michiel HD 108; m.l. Excel sior 111 KW 76, Robert William KW 123. Maandag 4 januari: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Post Boy IJM 35, Wiron IV IJM 209, Wi- ron II IJM 211, Golfstroom KW 4, Nicolaas Senior KW 42, Albatros KW 87, Francina KW 153, Jan Maria KW 171. Onderneming I SCH 261.; m.l. Ar.nie IJM 14, Adeodatus IJM 30, Kees IJM 43, Jan KW 81 (ex Anna Suzanna WR 88), Verwach ting IJM 204, Wiron III IJM 221, Fierman Eduard KW 5, De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9, Adrianus KW 10, Willem Cornelis KW 16, Arie Nico KW 17, Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26. De Verwachting KW 28, Neder land VI KW 37, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Neptunus KW 45, Cornelis Mari- nus KW .48, De Vrouw Anna KW 52, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Noordster KW 67, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70. Hette Margaretha KW 74. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Molva KW 91, Toenadering KW 95. Nes- lor KW 101. De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Sur- sum Corda KW 124, Petronella KW 125, Voor waarts KW 140, Willy KW 141, Willv KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166. Aleida KW 169. Onder neming KW 175, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8 (7 jan. binnen), Poolster IJM 11, Bettie IJM 29 (7 jan. binnen), Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52 (7 jan. binnen), Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (7 jan. binnen», Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul IJM 66,. De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210. Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11 (ex Deo Volente II YX 49), Lecndert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny KW 34. Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, De Vijf Gezusters KW 53. Dine marie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62. Margriet Jozien KW 63 (6 jan. binnen), Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Alinilam KW 90. Adriana Catharina KW 92, Jeannette KW 93, Wil lem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (ex Meindert UK 205), Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118 (7 jan. binnen), Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Elly Gerda KW 143 Willv Alida KW 155, Pe ter Leonard KW 156, Alida Jacoba KW 165 (7 jan. binnen), Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Pie- tertje HD 87, Samenwerking HD 125, Vier Gebroe ders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25. Petra WR 32, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Flevo WR 50, Internos WR 56, Sijtje WR 58, Albert MO 1. Dinsdag 5 januari: m.t. Amsterdam IJM 28. Ja coba Gesina IJM 36, Ada VL 7; m 1. Grietje KW 20, Geertje KW 108, Willem Robert RO 27. Woensdag 6 januari: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Antje KW 49, Dirk Maria KW 80. Claesje RO 46, Liesje en Ruiger VL 153; m.l. Adriana KW 19 (ex Dirk KW 19) (7 jan. binnen met motorschade). Floris KW 59 (7 jan. binnen), Borneo KW 127, Dolfijn RO 2: m.k. Margriet Jozien KW 63. Arend Cornelis KW 68, Adriana KW 131 (eerste reis). Donderdag 7 januari: m.l. Adriana KW 19. Ber tha KW 38, Doggersbank KW 75: m.k. Maartje IJM 8, Bettie IJM 29, Frederika Maria IJM 52. De Hoop II IJM 59, Cornelis KW 118, Alida Jaco ba KW 165. Vrijdag 8 januari: m.t. Allan Water IJM 34, Toronto IJM 97. Advertentie PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J MEIJER izantenlaan 3. Tel. 4576. IJmuiden Begrafenissen en Transporten door het gehele land (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Vroeger was katoen een stof, die alleen voor een gewoon alledaags jurkje gebruikt werd, maar tegenwoordig is dit materiaal dank zijn finishes en prachtige imprimé's gepromoveerd tot echte haute couture stof. We konden ons overtuigen van de uitge breide toepassingsmogelijkheden tijdens een show, die in het Carlton gehouden werd. Er werd ons een indruk gegeven hoe de nieuwe stoffen, die door de Neder landse katoenindustrie vervaardigd wor den, tot de meest uiteenlopende modellen verwerkt kunnen worden. 18 vaderlandse katoenfabrikanten heb ben hun nouveauté's voor het komende seizoen aan Dick Holthaus voorgelegd die bij het ontwerpen niet zozeer rekening hield met een bepaalde stijl, maar het meer zocht in de juiste verwerking van de dessins en weefsels. Voor het meren deel is hij daar goed in geslaagd en het is verrassend te zien tot welke resultaten hij is gekomen met een in zich zo simpele stof. Hoewel, simpel zijn de filmbedrukte jackard stoffen en de uhi-weefsels met glanzende finishes zeker niet. Ook de uni kwaliteit met linnen effect en de geweven streepjes met ingeweven clips (een soort nopje, wat er bovenop ligt) maken aan spraak op een meer eervolle benaming dan een „gewoon katoentje". De z.g. Jugend stil, die rond de eeuwwisseling zo'n op gang maakte leeft weer op in de dessine ring. Ze wordt gekenmerkt door gesti leerde bloemmotieven in een zwarte om lijning en andere uitvloeiende en kron kelende motieven. Deze decoratieve lijnen en geaccen tueerde contouren vinden we ook in het latere werk van Van Gogh, Lautrec en Gauguin terug. Katoenen stoffen met re liëf effect of een levendige vlam in dunne kwaliteit, maar ook in de meer zwaarde re dobby weefsels laten zich niet alleen tot japonnen, maar ook tot deux-pièces en mantels verwerken. Het is heerlijk, dat al die weefsels, of het nu een ajour, structuur of uni-weefsel met ruit-effect is, „mini-iron" zijn, zoals we al gewend waren van de coton satin. Een meer veredelde vorm van dit laatste is een satin chiné met ingeweven streep, die iets zwaarder valt. Naast de mooie en kunst zinnige filmdrukken, zagen we ook glan zende dobby-weefsels voor cocktailjapon nen. Veel van de streepdessins vonden een pracht verwerking als blazer (effen afge biesd en met koperen knopen) op een ef fen poplin rok. Het hartveroverende gentleroy kwam zo wel in 'e ivoorkleurige mantel met paarlemoeren knopen als in een bedrukte mantel met leer afgebiesd bijzonder tot haar recht. We mogen trots zijn op dezet presenta tie van de Nederlandse katoenindustrie, die getoond heeft ook oog te hebben voor de artistieke waarde van haar stoffen. Katy Advertentie TOT 1 MAART op meubelstofferen en bedden overtrekken MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TEL. 7541 Behoorlijke aanvoer Niets wijst er op de groentemarkt in Beverwijk op dat men midden in de win ter zit. Integendeel er is een vrij grote aanvoer van winter- en zelfs nog na- jaarsprodukten. De prijzen waren, met uitzondering van enkele produkten aan de matige kant. Prei kon men goed verkopen, tot 60 cent per kilo. Andijvie is er nog vol op. Er werd tot 80 cent per kilo voor be taald. Spruiten varieerden van 30 tot 80 cent per kilo. Er was veel vraag naar was- peen, die van 18 tot 40 cent per kilo no teerde, al lag vrijdag de prijs lager. Bloemkool komt er nog geregeld, er werd tot 70 cent per stuk voor betaald. Zelfs de spinazie ontbreekt niet op de markt en haalde een gulden per kilo. De ver schillende koolsoorten varieerden van 14 tot 25 cent per kilo. Andijvie 14-78 cent, bloemkool 22-69 ct. spruiten 20-77 ct., prei 24-60 ct., knollen 19-50 ct., waspeen 16-33 ct., boerenkool 12-26 ct., spinazie 68-100 ct., rodekool 12-26 ct., groenenkool 14-30 ct., witlof 18-44 ct. Alleen voor de beste kwaliteit spruiten werd vrijdag op de veiling van Ons Be lang te Castricum een redelijke prijs be taald. Overigens was deze prijs beslist niet gelijk aan die van enkele veilingdagen daarvoor, want ze lag minstens 30 cent per kilo lager. Zelfs de andijvie deelde in de misère. Ook hiervoor werden geen hoge prijzen afgedrukt. De verschillende koolsoorten bleven on geveer op gelijk niveau, misschien uitge zonderd de bloemkool, die slechts matige noteringen te zien gaf. Over het algemeen was de animo voor de aangevoerde pro dukten niet groot hetgeen ook wel zijn oorzaak vindt in het gering aantal kopers dat thans de Castricumse veiling bezoekt. De prijzen van vrijdag waren: spruiten 20-74 ct., grove spruiten 15-21 ct., kopsprui- ten 19-22 ct., prei 47-51 ct., andijvie 22-46 ct., rode kool 15 ct., knollen 34 ct., bloem kool J8-62 ct., boerenkool 17-19 ct., gele kool 24 ct, peterselie 58 ct. per kistje. EFN JAAR VROUWENBOND N.V.V. Deze maand is het een jaar geleden dat in Heemskerk een afdeling van de Vrou wenbond van het N.V.V. werd opgericht Het bestuur is over de tot nog toe betoon de activiteiten zeer tevreden. Er werd een aantal lezingen gegeven en tevens ging men enige malen op excursie. De handwerkavonden. die onder des kundige leiding werden gegeven, zijn bi.i de vele deelneemsters bijzonder in de smaak gevallen. Het ledental is tot bijna tachtig geste gen. maar het bestuur is van mening dat dit nog voor uitbreiding vatbaar is.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4