WALA RUIMT OP Confectie „Nederland" RUIMT OP In de vishal en op zee Verschrikkelijke koopjes Havenberichten Schaatsen Sleden Bedkruiken Oorwarmers Thermosflessen Eiectr. kachels Bollenmensen „in de banken" ter verbetering van werkmethoden opruiming van restanten merkschoenen in restanten corsetten - beha's - pyama's - onderjurken tricotages - kousen - dusters en peignoirs Richtingaanwijzers op schepen Twee inbrekers gearresteerd Zeeslepers hebben groot werk Duits schip zonk na gecompliceerde botsing bij Lobith dames-en kindermantels japonnen - rokken blouses - pullovers kinderkleding Kosten kunnen worden gedrukt dank zij reorganisatie der bedrijven WOENSDAG 13 JANUARI 1960 7 Loendersloot Geprobeerd brandkast op te blazen IJslandse trawler met 28 opvarenden vermist Grote scholen haring voor Noorse kust Schepeling vermist Tegen samenvoeging van Heemskerk en Beverwijk Centrifuges - Wasmachines Postbode van 91 jaar Vrouw reed tegen geopend portier van auto Aanvoer van dinsdag Dinsdag werden aan de IJmuidense vis- afslag in het totaal 8210 kisten vis aange voerd. Dit waren 336 tong en tarbot, 1 heil bot, 370 schol, 20 schar, 3040 haring, 2900 makreel, 213 schelvis, 640 wijting, 155 ka beljauw en gul, 2 leng, 5 haai, 1 ham, 10 poon, 492 koolvis, 25 diversen. Prijzen van dinsdag In guldens, per 1 kilogram: heilbot 3.20 2.70, grote tong 3.703.60, grootmiddel tong 32.90, kleinmiddel tong 2.802.50, kleine tong I 2.602.40, kleine tong II 2.502.10, tarbot I 3.503.20. Per 50 kilogram tarbot IV 7054, kleine griet 48, grote schol 3229, grootmiddel schol 3431, klein middel schol 4634, kleine schol 1 3934, kleine schol 2 3625, schar 3129, verse haring 3718, makreel 1611, grote schel vis 7672, grootmiddel schelvis 6765, kleinmiddel schelvis 6551, kleine schel vis I 6250, kleine schelvis II 5246, wij ting 2712, grote gul 6231, middel gul 5241, kleine gul 30—23, kleine haai 18, ham 154, poontjes 4839, kleine koolvis zwart 3223, kleine koolvis wit 48. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 409—156, grote koolvis zwart 8674, grote koolvis wit 164—150, grote leng 210. Besommingen van dinsdag IJM 15 „Emma" 24.600, IJM 204 4190, KW 16 6660, KW 74 8930, KW 75 6650, KW 95 8580, KW 122 f 21120, KW 82 f 21210, KW 38 2220, RO 27 5400, IJM 54 7560, IJM 211 8820. Aanvoer van woensdag Drie trawlers en zeven kotters zorgden woensdagmorgen voor een aanvoer van 6896 kisten verse vis, 2000 kilogram tong en 70 stijve kabeljauwen aan de IJmuiden se visafslag. Deze kisten waren als volgt onderverdeeeld: 88 schelvis, 520 wijting, 115 gul en kabeljauw, 52 koolvis, 1404 ha ring, 2410 makreel, 46 diversen, 40 schol, 115 inktvis en 1930 Breskensharing. De KW 171 „Jan Maria" (4 januari) loste 75 wijting, 25 schelvis, 50 koolvis, 110 ha ring en 870 makreel. De IJM 28 „Amster dam" 5 januari) had aan boord 30 makreel, 5 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 175 haring en 275 makreel. De „Amsterdam" maakte wegens motorstoring een gebroken reis. De „Thorina" kwam binnen met 90 inktvis, 165 wijting, 50 schelvis, 55 gul en kabel jauw, 85 koolvis, 610 haring, 435 makreel en 30 stijve kabeljauwen. De „Thorina" was voor deze reis op 2 januari naar zee vertrokken. De KW 32 „Sakina" (2 januari) voerde aan 110 wijting, 80 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 450 haring, 580 makreel, en 10 varia. De HD 108 (2 januari) loste 25 inktvis, 140 wijting, 25 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 70 koolvis, 60 haring, 250 makreel, 20 varia en 40 stijve kabel jauwen. Verder waren er nog een zes span jonge haringvissers en een schip dat de aanvoer van 2000 kilogram tong en 40 kis ten schol verzorgde. Prijzen van woensdag In guldens, export: grote rijen kabeljauw 224, kleine regels kabeljauw 108, kisten grote kabeljauw 310 tot 324, kisten kleine kabeljauw 216 tot 254, grote schelvis 73, grootmiddel schelvis 71, inktvis 22 tot 25, witte koolvis 144 tot 114. Binnenland: grote gullen 65 tot 72, middel gullen 54 tot 57, torren 32 tot 41, zwarte koolvis 75 tot 82, koolvis I 29 tot 30. koolvis II 27, kleinmid del schelvis 65 tot 68, pennen 68 tot 70, braad 49 tot 57, wijting 23 tot 28, makreel 13 tot 15, paapjes 9 tot 11, haring 18 tot 23. Besommingen van woensdag IJM 28 „Amsterdam" f 9.900, KW 171 „Jan Maria" f 23.400, KW 32 „Sakina Mar tina f 28.500, HD 108 „Michiel" f 18.400. Op zee Het was dinsdag op zee overal goed weer, maar de visserij om de noord was rratig: 150 tot 250 manden haring, schel vis en wijting per etmaal. De „Polderman" gaf een trek door van 40 manden schelvis en koolvis. De „Toronto" deed een trek van twee pakjes. De „Albatros" maakte een dagvangst van 150 manden haring, wijting en schelvis. De „Jacoba Gezina" ving in drie trekken 150 manden hoops. De loggers en kotters voor de kust vin gen per etmaal 70 tot 150 kilogram tong en 8 tot 10 manden schol. Bij de Pittboei waren de vangsten van de loggers en kotters van 240 tot 400 kilo gram tong en 3 tot 5 manden schol per etmaal. Voor donderdag Het is nog niet bekend welke schepen donderdag de aanvoer van verse vis aan de IJmuidense visafslag zullen verzorgen In Scheveningen De visafslag te Scheveningen kreeg woensdagochtend een aanvoer van 1100 kis ten haring te verwerken. Advertentie Advertentie Vele artikelen voor halve prijs Aanvang VRIJDAG 15 JANUARI om half negen. Zorgt dat u er bij bent PLEIN 1945 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Phi- letas van Delfzijl; Kaluga, Klaipeda; Whit- fleet, Portland met kalksteen voor Hoog ovens; Flotbek, Hamburg; Jaarstroom, Liverpool; Arthemis, Hamburg; Camroux 1, Gent, laden binnenhaven Hoogovens; Tim S, Varberg; Heimdal, Hargshamn; Ar gus, Maassluis, sleepboot sleep ophalen; Bocadasse, Pepel, met erts voor Hoog ovens; Otto, Kotka, voor papierfabriek Velsen; Bullfinch, Londen; Saint Jaques, Le Havre; Bellatrix, Rochester, ledig bin nenhaven IJmuiden; Atlas, Rotterdam; Bandama, Le Havre. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gronitas van Teignemouth; Suder Elf, Koping. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Cor- star naar Rotterdam, ledig Hoogovens; Gratia, Solvesborg met kunstmest IJmui den; Timo, Rochester, kunstmest van IJ muiden; Bogulma, Zwarte Zee; Corsica, Rotterdam; Antares, Antwerpen, gedeelte lijk ledig van Haarlem gel. papierfabriek Velsen; Argus, Maassluis, met trawler Vios I van IJmuiden; Vera, Rochester, kunst mest geladen IJmuiden; Procyon, Rotter dam, ledig van Zaandam; Dollard, Rotter dam; Jozina, Terneuzen; Wexford, Boston, stukgoed van Koog aan de Zaan; Bugrino, Antwerpen; Tarussa. Antwerpen; Dotterel, Rotterdam; Eemstroom, Londen; Expo, Vlissingen; Gerd, Londen; Themis, Rotter dam; Milross, Londen; Markelo. Rotter dam; Kaluga, Klaiipeda; Marga Kiepe, Hamburg; Grebbestroom, Huil; Amstel- stroom, Londen; Jurien de Vries. Bremen; E«so Canterburry, Aruba. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Batavier naar Karlskron, met kust mest gel TJmuiden; Schie, Rotterdam; Louise Sehupp. Odda; Fem, Rotterdam: Lizard. Londen; Zoja Kosmodemjanska. Lenin grad; Heimdal, Emden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een reeds van omstrees 1930 daterende Nederlandse uitvinding wordt thans dooi de Ameriaanse marine beproefd. De „United States Navy's Military Sea Trans portation Service" (MSTS) heeft namelijk op een van haar vrachtschepen op de At lantische Oceaan zes tot zeven meter lange verlichte wijzers aangebracht, waarmee het schip kan aangeven in welke richting het een voorgenomen bocht gaat varen. De MSTS heeft tot het nemen van deze proef besloten omdat „fluitsignalen van een ander schip dikwijls in het geraas van de machinekamer en andere scheepsge- luiden verloren gaan en de wacht op de brug daardoor meer vertrouwen stelt in het tellen van de stoompluimpjes die het andere schip bij het fluiten uitstoot. Deze gang van zaken leidt gemakkelijk tot mis verstand" aldus de MSTS. Deze richtingaanwijzers zijn een uitvin ding van de Nederlandse kapitein A. Vreugdenhil te Velsen di' in 1930 door een lichtreclame te Amsterdam op het idee gebracht werd. Een boot die de verbinding tussen Rotterdam en Londen onderhield, is er volgens hem voor de oorlog jarenlang mee uitgerust geweest. Het systeem bleek toen volgens de rapporten goed te voldoen. Dat het niet algemeen in gebruik genomen is wijt de heer Vreugdenhil aan een lacune in de Scheepvaartwet. De naam van het nu met dit systeem uitgeruste Amerikaan se schip is „Golden Eagle". BRANDJE IN BINNENVAARTSCHIP. Vannacht is brand uitgebroken in de machinekamer van het binnenvaartschip ..George", dat ligplaats had aan de land tong voor de cementfariek in Velsen- Noord. Er had zich in de oliekachel een plasje olie gevormd als gevolg van onvol ledige verbranding. Wat later stroomde olie op de vloer en smolt de plastic aan- voerleiding, waarop de olie in brand vloog. Met eigen middelen wist de schipper het vuur te blussen. Evenwel was de Velsense brandweer aanwezig. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 TELEFOON 4654 De Velsense politie heeft in samenwer king met de Helderse en Amsterdamse politie twee personen weten op te sporen en aan te houden die in de nacht van maandag 4 januari hadden geprobeerd een brandkast in een directiekeet van een aan nemingsbedrijf in Velsen met explosieven te openen. Dit is echter niet gelukt. Wel heeft men rookgerei en gereed schappen meegenomen. In de nacht van 7 op 8 januari heeft de politie in Den Helder een van de daders in samenwerking met de Velsense politie aangehouden. De ge arresteerde was in het bezit van een geldsbedrag, dat afkomstig was van twee inbraken, die hij in die nacht had gepleegd in Oosterwolde (Fr.) Maandag kon de Amsterdamse politie de mededader van de inbraak in de directie keet, een 32-jarige man, arresteren. Uit het verdere onderzoek bleek dat de beide verdachten ook een ongewenst bezoek hadden gebracht aan het gemeentehuis van Wieringen. Het onderzoek duurt voort. De verdachten zijn ter beschikking ge steld van de justitie. Het gestolene uit de directiekeet kon grotendeels worden ach terhaald. De Nederlandse zeeslepers hebben het druk met groot werk. Gisteren is de sleep boot Thames van Boston vertrokken met het voor sloop bestemde vliegdekschip sleeptouw. De sl^ep gaat naar Jtfpan. De sleepboot Clyde, die enkele da gen geleden in Hirao is aangekomen met een van de door de Elbe verloren vlieg dekschepen op sleeptouw, is gisteren weer vertrokken en op weg naar Honolulu om het daar achtergebleven vliegdekschip op te halen en naar Japan te brengen. De sleepboot Oostzee is nog onderweg met een vliegdekschip en kan op 22 januari in Osaka aankomen. De Elbe die met een dergelijk schip op weg is van Honolulu naar Hirao, heeft nog de nodige dagen slepen voor de boeg. De sleepboten Zwarte Zee en Hudson die met de reuzetanker W. Alton Jones al enige weken aan het slepen zijn van de zui delijke Atlantische Oceaan naar Newport News, hebben gisteren assistentie gekre gen van de sleepboot Barentszzee. Voor deze geladen 76.000 tons tanker, die ernsti ge machineschade kreeg, staan nu drie sleepboten „gespannen" die te zamen 7000 paardekrachten opbrengen. De W. Alton Jones zal eerstdaags de oostkust van de Ver. Staten naderen, waar de kans op slecht weer groter is dan tot. nu toe het geval was. Een derde sleepboot bij dit zware en waardevolle transport voegen is een daad van wijs beleid. NEW YORK (UPI) De kustwacht van de Verenigde Staten bereidt op het ogen blik een lucht- en zeeonderzoek voor naar een IJslandse trawler, die in een storm achtig gebied van de Atlantische Oceaan op 330 mijl van Newfoundland wordt ver mist. Het schip heeft een bemanning van 28 koppen. Het is de „Uranus" uit Reyk javik. Oorspronkelijk werd ook de „Thormodur Godi" vermist, maar dit schip gaf om 12 uur vannacht een radiobericht door dai alles wèl was aan boord. Van de schepen was sinds zondag niets meer vernomen. Zodra de weersomstandigheden het toe laten zal de reddingsoperatie beginnen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (XOCOCXXX>COiX'^OCCCOOOCCCOOCCO^OCOXCCOCCCCOCOOOOCOOCCCÖ Dinsdagmiddag heeft te Lobith een ern stige aanvaring plaats gehad tussen het Duitse motorschip „Holsatia" enerzijds en de motorschepen William, Walter en Roelofje anderzijds, waarbij geen persoon lijke ongelukken zijn gebeurd. Terwijl het Nederlandse motorschip William van schi schipper van Ingen, gedomicileerd te Nij megen, varende was boven Lobith op weg naar Emmerik werd het aangevaren door het Duitse motorschip „Holsatia" waar door dit laatste dwars in de rivier schoot en daardoor ook in aanvaring kwam met het Duitse motortankschip Walter en het Nederlandse motorschip Roelofje. Het motorschip William dat geladen was met hout, kreeg een groot gat in het achter schip en moest, ondanks pompen, aan de Duitse zijde van de rivier boven Lobith aan de grond worden gezet en zit met het achterschip onder water. Het Duitse tank motorschip Walter, dat ledig van Duits land kwam, kreeg eveneens zware schade een gat in de zijde en zal waar schijnlijk naar een werf worden gesleept. Het motorschip Holsatia zal de reis op eigen kracht voortzetten. De schade aan het motorschip Roelofje is gering. HAUGESUND, WEST-NOORWEGEN (UPI) Duitse, Deense en Zweedse traw lers melden grote scholen haring te zijn tegengekomen op ongeveer 90 km voor de Noorse westkust. Volgens in Haugesund ontvangen be richten zijn er grote vangsten gemaakt en zijn sommige trawlers reeds op weg naar huis. Toen in de afgelopen nacht het Neder landse kustvaartuig „Lizard", op weg van Amsterdam naar zee, zich tussen de Hembrug en de voormalige Velserbrug in het Noordzeekanaal bevond, kwam men aan boord van de coaster tot de ontstel lende ontdekking dat een 20-jarige ma troos uit Vlagtwedde nergens was te vin den. De gezagvoerder van de „Lizard" berichtte via radio Scheveningen de ha venmeester van IJmuiden en het Noord zeekanaal dat naar alle waarschijnlijk heid een man overboord was geraakt, weshalve hij om assistentie verzocht bij het zoeken naar de vermiste. Enkele ogen blikken later was de „Wortman" van de havendienst in actie evenals patrouille vaartuigen van loodswezen en de rijkspo litie te water. Samen met de „Lizard" en met behulp van zoeklichten werd langdu rig de route afgezocht, evenwel helaas zonder resultaat. Het onderzoek werd he denmorgen voortgezet. Aangenomen wordt, dat de onfortuinlij ke Vlagtweddenaar is uitgegeleden en te water is geraakt. Ongeveer 98 percent van het aantal werknemers bij Hoogovens in IJmuiden, die in Heemskerk woonachtig zijn, heb ben een petitionnement ondertekend, waarin zij hun directie verzoeken al het mogelijke in het werk te stellen opdat de minister van Binnenlandse Zaken er van zal afzien te pogen de gemeente Heems kerk bij Beverwijk te voegen. Het petition nement is vandaag de directie van Hoog ovens aangeboden. OPDRACHT VOOR FRIESE WERF. Op de scheepswerf van de firma Kra mer en Booy te Kootstertille (Fr.) is op dracht ontvangen van een rederij te Göte- borg tot de bouw van een zeer moderne zeesleper. Het vaartuig zal worden uitge rust met een 2000 p.k. motor. Advertentie KENNEMERLAAN 9 JTtcTW Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. Advertentie Een ORKAAN van verlaagde prijzen in Wij verklappen de prijzen niet - U moet het komen zien en zult versteld staan. 't Begint VRIJDAG 15 JANUARI om half negen. ■jmuiden LANGE NIEUWSTRAAT HOEK PLEIN 1945 Sinds het begin van 1959 gaat de ver bazing door de rijen van de kwekers en exporteurs van bloembollen. Toen werden de resultaten bekend gemaakt van een kort onderzoek naar de werkmethoden in de bloembollenbedrijven. Hieraan werden meteen suggesties gekoppeld om deze op min of meer eenvoudige wijze te ver beteren. Dit wordt gedaan in cursusvorm. Er zullen ongeveer zeventig cursussen worden gegeven door de gehele bloem bollenstreek. Hieruit blijkt wel. dat er bijzonder veel animo voor is. De eerste cursisten hebben deze zomer al geld- en tijdbesparende verbeteringen kunnen doorvoeren. Maandag en' vandaag wordt in Haarlem een cursus „werkmethodenverbetering" gegeven vöör een Twintigtal kwekers en exporteurs. Het onderzoek is ingesteld op initiatief van de Kring Sassenheimse Be drijven, waarvan industriëlen en bloem bollenmensen lid zijn. De Koninklijke Algemeene Vereeniging van Bloembollen cultuur verleende haar medewerking, vroeg en verkreeg een subsidie van vijf tigduizend gulden van 't Centraal Bloem bollen Comité, dat door het ministerie van Economische Zaken werd aangevuld met nog zo'n bedrag uit de tegenwaarde van de Marshallgelden. Het resultaat hiervan is deze cursus, aan het eind waarvan iedere cursist een boek met de cursusstof wordt uitgereikt. Het is allemaal zo simpel, dat de echtge note van een van de docenten vroeg: „Heb je daarvoor nu zeven jaar gestudeerd?" De heer A. van 't Hof, de cursusleider, pleegt aan het begin van de twee dagen te zeggen, dat men ontzaglijk veel van bollen en machines afweet, maar onbegrij- Advertentie VRIJDAG 15 JANUARI waaronder WHIPPET, TIMTUR enz. Wij openen 's morgens 8 uur De 91-jarige Hermann von Horster uit Thalingburen/Ditmarschen is de oud ste postbode in de Bondsrepubliek. Gedurende dertig jaren bezorgt hij de post voor de 125 dorpelingen. Elke dag maakt Von Horster een ronde van twee uren. Hij beweert, dat hij zijn goede gezondheid aan zijn werk te danken heeft. Op de Boeweg in Beverwijk is dinsdag een vrouw met haar fiets tegen een por tier van een personenauto gereden. De bestuurder van deze auto had dit portier zonder eerst te kijken of er iemand aankwam, geopend. De vrouw viel van de fiets en kwam met het gezicht op de trot toirband. Met ernstige wonden daaraan is zij in het Rode-Kruisziekenhuis opgeno men. pelijk weinig van de mensen, die er in en mee moeten werken. Men constateert slechts dat de werkers dikwijls van hun werk aflopen, zoveel klagen over vermoeid heid, onoplettend zijn. Men vergeet dat die- zélfde werkers even dikwijls bereid zijn om grote prestaties te leveren, maar door de outillage teveel vermoeid worden. Een ziekzoeker kan niet langer dan een kwartier geconcentreerd op die planten lopen kijken. Hij moet dan weer even iets anders gaan doen. Een man aan een uit- zoekband krijgt binnen de kortstmogelijke tijd vermoeide ogen en ziet niets meer, ook al omdat vele lichtbronnen verkeerd hangen. De cursisten nemen met graagte kennis van het onderzoek naar de werkmethoden in het bollenbedrijf. Ze begrijpen dat de tijd voorbij is dat een baas kon zeggen: „de paarden van de prins staan ook". Ze weten nu, waarom iemand minder energie verspilt als hij zit dan als hij staat. Ze zullen in hun bedrijf eens gaan kijken wat er te verbeteren is aan de sociale om standigheden om meer werk voor hun geld te krijgen. Men ging aanvankelijk van de veronder stelling uit dat de hoogte van de beloning bepalend is voor de mate van de verrichte prestatie. Na een half uur cursus weten ze beter. De organisator en leidinggevende man zijn voor de prestaties bepalend. Niemand vindt het nog eigenwijs van de docenten als zij zeggen, dat de peltafels anders moeten worden ingericht en dat er goede stoelen moeten staan voor de bollen- pelsters. Belangstelling is er voor eenvou dige telmechanismen, die door de onder zoekers zijn uitgedacht. Weg bollenmanden! Nog een jaar geleden zwoer iedere bol- lenman. dat de bekende bollenmanden niet te vervangen zijn. Nu beginnen ze de enorme nadelen er van in te zien, dank zij de uiteenzettingen over. al weer, de menselijke prestaties, de voordelen van de moderne transportmiddelen in de bedrij ven en de geringe ruimte, die vierkant stapelbaar fust nodig heeft. Hierbij komt dat de valhoogte in bjj voorbeeld glasbak ken klein is en dus minder beschadiging geeft. Alle cursisten krijgen de opdracht om een plattegrond van hun bedrijf te teke nen en daarop de lijnen te trekken, die de bollen in hun bedrijven moeten volgen. Al weer tot verbazing van de cursisten kan er veel eenvoudiger worden gewerkt als men. in sommige gevallen, alleen maar de peltafel en sorteermachine van plaats verwisseld. De cursisten gaan de foutieve opstelling inzien en horen op welke wijze tijdverlies in het transport kan worden voorkomen. Met tientallen voorbeelden uit de praktijk overtuigen de docenten de „leerlingen" van de noodzaak om steeds maar weer met open ogen door het bedrijf te lopen, de pas verworven kennis aan te vullen om goedkoper te kunnen werken en daardoor tot een grotere opbrengst te komen. Het werken wordt gemakkelijker en de werkers zullen meer ambitie in hun werk krijgen, waardoor de bollenbedrijven de zuigkracht van de industrieën in de omgeving beter zullen kunnen weerstaan. Het voornaamste van alles is echter dat iedere werknemer minder nonchalant met het produkt zal omgaan, het produkt min der zal moeten worden vernlaatst en over- gestort en dus beter van kwaliteit zal worden. Aan het eind van die twee cursusdagen kunnen de cursisten bezwaren tegen de cursus naar voren brengen of wensen uiten. Er komt weinig critiek, of het zou moeten zijn dat men nog meer over be paalde punten zou willen horen. Over het algemeen zwaait men de initiatiefnemers en docenten lof toe en doet daarmede het zelfde als het ministerie van Economische Zaken, dat bijzonder ingenomen is met deze oroduktiegrnen De eurssisten zullen thuis het "ursushoekie nog menigmaal ter hand nemen om nog "enc te lezen, waar men in het bedriif nn moet letten. Tn som mige gevallen gaat men nu groenies vor men om eikaars ervaringen te besnreken. En ook hier merkt men hoe gemajykolnk het is om gezamenlijk problemen op te lossen, namelijk door uitwisseling en registratie van ervaringen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7