Stijgende groenteprijzen, maar matige opbrengst voor bloemen Vel© Visie c. Breet 40 jaar bij Van Gelder Zonen Havenberichten De Twentsche Bank s antenne Geen gratificatie voor het gemeentepersoneel Kennemer Garage Uw bril klaar terwijl u wacht Haarden en kachels voor RIJLES ECHT SNERT-WEER De hoofdader naar het T.Y.-apparaat is een goed geplaatste Geen termen aanwezig Politiek Jongeren Contact bespreekt loonpolitiek Burgerlijke Stand van Velsen J. DE BOER - Mr. Opticien GGD raakt grond kwijt F. J. Heijkoop begraven Korte agenda met nieuwjaarsrede LOENDERSLOOT Examens K inder dienst en is „SUCCES" verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening ZATERDAG 16 JANUARI 1960 De toenemende vraag naaar groenten zowel in het binnenland als in het buiten land, heeft in de afgelopen veilingweek de prijzen behoorlijk doen klimmen. Zo werd op de veilingen te Beverwijk voor prei vrijdag nog 1,29 per kilo be taald. Behoorlijke prijzen werden ook ge maakt voor de selderijknollen 0.68) ped stuk en de winterpeen, die het tot 0,64 bracht. De binnenlandse handel betaalde niet zulke hoge prijzen als de exporteurs. Voor spruiten noteerde men van 0,48 tot 0,95 per kilo. Voor de weinige andijvie die werd aangevoerd, werd 0,99 per kilo betaald. Boerenkool bracht 0,25 per kilo op, en de overige koolsoorten schom melden in prijs tussen de 0,15 en 0,35 per kilo. De prijzen die gisteren te Beverwijk wer den genoteerd waren: andijvie 67-92; spruiten 48-118; prei 58-130; boerenkool 18-30; waspeen 26-45; knollen 17-69; wit lof 22-50; rode kool 14-30 uien 12-24; groenekool 15-32. Verder is het echt snert-weer. Op de groentemarkt blijkt dat er veel wordt ge kocht dat in menig huisgezin tot belang rijke bestanddelen van de erwtensoep- en sriertmaaltijden behoort. In Castricum verwacht men, dat wan neer het vriezend weer blijft in de komen de week, de prijzen op de groentenveiling Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft èn op het T.V.-apparaat èn op de antenne 100 °/o service. Wii hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - TeTl. 5198 Uit het antwoord van het college van B. en W. van Velsen op een vraag van het raadslid de heer J. de Groot (P.v.d.A.) of het college bereid is het gemeenteper soneel een gratificatie van een week sa laris te geven, blijkt dat B. en W. hier voor geen termen aanwezig achten. Het raadslid had gevraagd: 1. Heeft het College kennis genomen wan een bericht in de pers, dat het College van B. en W. van Rotterdam van plan is om aan het gemeentepersoneel van die stad een gratificatie van een week salaris te geven, met een minimum van 60 en een maximum van 100, zoals blijkens ditzelf de krantenbericht door wethouder Schilt- huis in de vergadering van de raad van die stad van donderdagmiddag j.l. is me degedeeld? 2. Verwijzende naar de in ditzelfde be richt medegedeelde overwegingen, waar op genoemd College van B. en W. tot de voorgestelde maatregel wil overgaan, stelt ondergetekende de vraag, of bedoelde overwegingen wellicht in dezelfde mate voor de gemeente Velsen gelden. 3. Indien het College van B. en W. van Velsen deze vraag bevestigend beant woordt, is het dan bereid een soortgelijke maatregel voor het personeel der gemeen te Velsen te nemen?" B. en W. antwoordden hierop: „Ook wij hebben kennis genomen van de diverse berichten in de pers omtrent het voornemen van burgemeester en wet houders van Rotterdam om aan de Raad voorstellen te doen ter verlening van een gratificatie aan het gemeentepersoneel. Genoemd College zag de gratificatie als een bijzondere blijk van waardering voor het personeel, dat onder moeilijke om standigheden zijn taak verricht. Speciaal werd hierbij gedacht aan het grote aan tal vacatures (1700) dat met vervuld kan worden. Wij zijn van mening, dat. ook al hebben wij waardering voor de wijze waar op het personeel van de gemeente Velsen zijn taak verricht, voor onze gemeente de bijzondere omstandigheid als hiervoor ge noemd, niet geldt. Er bestaat uit dien hoofde dan ook geen aanleiding een gelijke maatregel als het gemeentebestuur van Rotterdam over weegt, te bevorderen. Hierbij zij nog aangetekend, dat wij te minder vrijheid kunnen vinden tot de be doelde maatregel te advisei-en, nu blijkens persberichten de minister van Binnenland se Zaken niet zou aarzelen alle geëigende stappen te doen om een dergelijk besluit ongedaan te maken. De heer C. Breet, beambte bij de tech nische administratie van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. opent woensdag 20 januari de rij van veer tigjarige jubilarissen bij dit bedrijf. De heer Breet. die op 9 maart 1899 in Den Helder is geboren, kwam op 20 januari 1920 in dienst van de papierfabriek te Wormer, waar hij zijn taak begon in de t'ormaatafdeling. In 1926 volgde zijn over plaatsing naar het Velsense bedrijf om ook hier in de formaatafdeling een werk kring te vinden, nu echter als baas. Vele jaren bleef hij in deze functie, die hij in 1948 verwisselde voor een administratieve taak in de afdeling papierfabriek. Zijn kennis van zaken was aanleiding om de heer Breet in oktober 1951 een functie te geven bij de afdeling technische admini stratie, waarvan hij thans nog steeds deel uitmaakt. Wegens ziekte kan de jubilaris al ge ruime tijd zijn dagelijkse werkzaamheden niet verrichten. van de Coöperatieve Tuindersvereniging „Ons Belang" hoger zullen worden dan in de afgelopen week. De noteringen wa ren hier gisteren: spruiten 39-106; grove soort 15-32; prei 64-91; boerekool 11-21; andijvie 25-56; waspeen 221/s. Matige bloemenprijzen Mochten dus de tuinders niet over de op de veilingen gemaakte prijzen te klagen hebben gehad, anders was dat met de bloemkwekers. Door het koude weer na melijk is de straathandel lamgelegd. Men kan de bloemen niet open en bloot verko pen, daar ze anders zouden bevriezen. Het gevolg was op de bloemenveiling „Het Cen trum" te Beverwijk dan ook duidelijk merkbaar; matige prijzen. Tulpen bijvoor beeld brachten rond de 0,60 per bos op. Met de narcissenprijs ging het niet veel beter. Deze lag namelijk tussen de 0,25 en 0,50 per bos. Een ruim aanbod van blauwe druifjes was er en per bosje brach ten deze bloemen 0,20 op Matig was de aanvoer van hyacinthen. De prijs hiervan was ook laag te weten tussen de 0,06 en 0,20 per stuk. Freesia varieerde in prijs van 0,45 tot 1,50. De aanvoer van pot planten is gering. Het Politiek Jongeren Contact Velsen heeft zich vrijdagavond in het raadhuis te Velsen bezig gehouden met de loonpolitiek. Zoals was te verwachten waren er duide lijk twee kampen: aan de ene kant de re geringspartijen, tegenover hen de niet aan de regering deelnemende partijen. De fractievoorzitters kregen elk tien minuten om het standpunt van hun partij duide lijk te maken. Nieuwe gezichtspunten kwamen daarbij niet naar voren. De linkse groeperingen toonden zich te genstanders van de loonpolitiek de com munistische fractievoorzitter bezigde in dit verband de term „Quaye loonpolitiek" zoals die door de huidige regering voor gestaan wordt. De woordvoerder van de Nieuwe Koers meende dat er door de re gering De Quay met haar vrijere loon vorming een onontwarbare situatie is ge schapen, die voor de laagst beloonden maar weinig vooruitzichten biedt. De PSP fractievoorzitter wenste iedere Nederlan der een minimum salaris toe en toonde zich een tegenstander van de procentuele loonsverhoging, die het loonsverschil slechts groter zou maken. De KVP was vrijdagavond voor het eerst vertegenwoordigd bij het politiek jongeren contact. Haar woordvoerder bracht nog eens de bezwaren van de KVP tegen de geleide loonpolitiek onder woor den. De CHU en AR zochten een tussenweg tussen de geheel vrije loonpolitiek, met haar recht van de sterkste, en de geleide loonpolitiek met haar verstarring. Ook de VVD-fractievoorzitter wilde een vrijere loonpolitiek waarbij de verantwoordelijk heid primair bij de bedrijven is en de re gering het gelijkblijven van de prijzen waarborgt. Dit laatste om inflatie en een meer dan gemiddelde 'Iöon'sverhoging té gen te gaan. Al met al was er stof te over om tot een geanimeerde discussie over te gaan. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - Dmuiden Telefoon 02550 - 4324 Voor eerste klas service TWEE CONCERTEN DOOR R.-K. GEMENGD KOOR Onder het motto „Weense melodieën" wordt begin april ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vleugel van het St. Jozef Rustoord, „Lommerlust" door het koor een concert gegeven. Op donderdag 28 januari zal het Bever- wijks katholiek gemengd koor medewer king verlenen aan een door de Katholieke Culturele Commissie te organiseren avond. BEVALLEN: Pi. AartsLokkers, d., Mr. J. Gerritslaan 75 III, Haarlem; M. Col- lardGierczak, d., Tulpenstraat 28, Sant poort; J. M. van MegenWijker, z., Moer- bergplantsoen 79, IJmuiden; C. G. Olgers— Verzijlenberg, z., de Noostraat 106, IJmui- den-Oost; A. Huhlvan der Vis, d., Plei- adenplantsoen 91, IJmuiden; P. A. PI. van Laarvan den Oosterkamp, d., de Ruijter straat 134, IJmuiden-Oost; M. M. Sie- monsVerschoor, d., Pres. Steijnstraat 36, IJmuiden; A. C. WinkelaarMets, d., Pie- ter Verhagenlaan 91, Beverwijk; Th. A. M. van de Pasvan Vegchel, d., Duvenvoor- destraat 12, Haarlem; H. LavermanVel- linga, d., Alex. Bellstraat 13, IJmuiden; J E. M. Renssenvan Reenen, z., Meer- vlietstraat 4, Velsen-Zuid. ONDERTROUWD: A. Tuk, Hollander straat 58, Dordrecht en M. Korf. Schouten- straat 8, IJmuiden, t a. Schoutenstraat 8, IJmuiden. P. F. Hartendorf, Terrasweg 65, Santpoort en M. E. Michel, President Steijnstraat 52, Haarlem, t.a. Zinnevelt- laan 35, Santpoort. C. G. Steenks, Look- watering 13, Schipluiden en A. K. Vilten, Middenduinerweg 81, Santpoort, t.a. Look- watering 13, Schipluiden. G. A. Leijenaar, J. T. Cremerlaan 67, Santpoort, en A. M. Werkhoven, Sparrenlaan 57, Baarn, t.a. Mauritsstraat. 56, Utrecht. J. Rens, Ceder straat 3, IJmuiden-Oost en C. Vlegels, Ka naalstraat 19 rd., IJmuiden, t.a. Berken straat 21, IJmuiden-Oost. M. de Niet, Nieuwmarkt 18, Amsterdam, en N. Schel- linger, Schulpweg 492, Velsen-Noord, t.a. Schulpweg 492, Velsen-Noord. A. W. Guil- lot, van Rijswijkstraat 56, Velsen-Noord en L. Bruinsma, van Rijswijkstraat 56, Vel sen-Noord, t.a. Woonark „Duizendtreê", Jachthaven Zaadnoordijk, Uitgeest. GEHUWD: G. J. Niemarkt—D. G. Klep per, de Weerdstraat 5, IJmuiden-Oost; G. A VenemaC. S. Kraaijenoord. Prins Hendrikstraat 58rd.. IJmuiden. S. 'Plafma S. C. J. de Bliek, Hagelingerweg 184, Sant poort. J. M. KeirsgieterC. W. Vis, En- schedestraat 27, IJmuiden. OVERLEDEN: F. J. Heijkoop, 68 jr., echtgenoot van G E. van Reekum, Pierson- laan 1, Velsen-Zuid. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nienwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.35 Ten behoeve van de verbetering van het Noordzeekanaal aan de zuidoever nabij de voormalige Velser spoorbrug heeft de ar- rondessementsing'enieur van de rijkswa terstaat directie Noordholland, arrondis sement „Het Noordzeekanaal" verzocht aan het Rijk te verkopen een gedeelte ter grootte van ongeveer 560 m2 van het aan de Stationsweg gelegen perceel. Deze grond maakt deel uit van de tuin behoren de bij het gebouw waarin de gemeentelij ke geneeskundige- en gezondheidsdienst is gevestigd. Tegen deze verkoop hebben B. en W. geen bezwaar. De verkoopprijs is ge taxeerd door twee onpartijdige deskundi gen en bepaald op 2,50 per m2. In verband hiermede stellen B. en W. de Raad voor tot deze verkoop te besluiten. Na een rouwdienst in de Engelmundus- kerk te Velsen-Zuid is vrijdagmiddag op de begraafplaats te Westerveld te Drie huis het stoffelijk overschot van de heer F. J. Heijkoop begraven. De heer Heij koop is in de nacht van dinsdag op woens dag na een langdurig ziekbed overleden. Hij was een zeer belangrijke figuur bij het technisch onderwijs in Velsen en het nijverheids onderwijs in Beverwijk. Bij de begrafenis waren onder meer aanwe zig loco-burgemeester H. de Boer van Vel sen, burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en verscheidene vooraanstaan de personen uit onderwijskringen. Gespro ken is er op uitdrukkelijk verzoek niet. De agenda voor de eerste raadsverga dering in Beverwijk in dit jaar, bestaat uit elf punten. De burgemeester van Be verwijk, de heer J. G. S. Bruinsma zal zijn nieuwjaarsrede uitspi'eken. De raad komt, zoals wij reeds eerder meldden, op donderdag 21 januari bijeen. De raad wordt voorgesteld de verorde ning regelende de bezoldiging van vakon derwijzers bij het openbaar lager onder wijs in de gemeente, te wijzigen. Het komt erop neer dat een hogere bezoldiging kan worden uitgekeerd, omdat Beverwijk se dert 1 juli van het vorig jaar tot gemeen teklasse één behoort. Adjunct-directrice voor Huishoudschool Het college van Burgemeester en wet houders stelt de raad voor met ingang van T augustus van' het vórige (jaar tot1 adjunct- directrice aan Mevr. Dr. J. van den Bergh van Eysinga-Eliaschool te Velsen aan te stellen mevrouw H. J. Wentzel-Bijlëveld. Het ministerie van O. K. en W. heeft zijn goedkeuring al gegeven. Loco-burgemees- ter H. de Boer heeft elke maandagmorgen om 10 uur spreekuur als loco-burgemees ter en als wethouder van onderwijs. Afscheid K. Schermer donderdag 21 januari Ter gelegenheid van het afscheid van de heer K. Schermer als hoofd van de open bare lagere Theo Thijssenschool te Vel sen, heeft de oudercommissie een af scheidsavond belegd op donderdag 21 januari aanstaande in het gymnastieklo kaal van de Jan Campertschool aan de Heidestraat. Er worden vele sprekers ver wacht. De aanvang is gesteld op acht uur des avonds. Advertentie Alle bekende merken Vakkundige olaatsinj Eiaen crediet-servioe Larige Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerii - IJmuiden N.C.V.B. HOUDT LEZING De Heemskerkse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt woensdag 20 januari in het Herv. Jeugdhuis een bij eenkomst. Ds. P. J. Mietes uit Amsterdam zal een causerie houden over het onder werp „De tekenen der tijden". BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Johannes C. M., z. van P. Stam en C. C. Zonneveld, Beverwijk; Fre- derikus S. J., z. van P. Jonker en G. J. Voormeer: Johannes A., z. van W. J. H. van Lieshout en M. C. Zoontjes. Bever wijk; Paulus J. A., z. van J. M. Visser en G. C. Kraakman; Maria, d. van J. Kloes en H. C. de Vries; Irma, d. van J. E. Schik en E. Th. Half. Beverwijk; Cornelia M. G., d. van J. W. Schaaper en G. M. Bruin; Maria A. J. E. B., d. van N. C. Steeman en E. Borst, Castricum; Adrianus W. M., z. van W. Schoorl en M. C. de Groot; Cathe- rina M. L., d. van E. Schoute en M. M. Beentjes: Johanna C. M., d. van J. L. Star mans en A. A. Groot, Beverwijk; Antoi nette S., d. van G. H. Dekker en S. Bra kenhof. Velsen; Maria H. Th., d. van P. Beentjes en M. Th. Liefting; Rudolphus B. M., z. van J. C. Kuiper en L. M. Mar tens: Hendrikus P. A., z. van A. P Wei- boren en C. Veldhuis; Petrus W., z. van P. G. Dijkman en E. G. Sap; Johannes A. A., z. van A. F. Admiraal en M. G. C. de Nijs; Michel I. M., z. van J. A. M. Hen driks en H. M. Stoop, Uitgeest; Johannes A., z. van P. A. Adrichem en C. W. H. Nijman; Marcellus J., z. van A. P. Bakker en H. C. S. Roser te Beverwijk; Arnoldus C. J., z. van J. G. Lap en M. H. Arnold: Jan, z. van J. Stellingsma en A. C. Zijl. Velsen; Johan L., z. van M. Hoogeveen en H. Bijsterveld, Castricum. ONDERTROUWD- J. J. A. van Giezen en W. C. M. Rietveld te Heemskerk; W. Hendriks te Haarlem en G. Zegwaard. GETROUWD: J. Jansen te Velsen en M J. Wel boren. OVERLEDEN: W. Docter, 88 j., geh. gew. met J. de Weerd. Zondag 17 januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: idem. De Rank, 10 uur: G. J. Kwakkel, jongei'endienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. De Roest; 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Jeugdkapel, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Petrakerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 uur: dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Rooms-Katholieke Kerk, H. Gregorius van Utrecht, Kanaalstraat 226, H. H. Missen zondag 7, 8.15, 9.30, 11 en 12 uur; in de week 7, 7.30 en 8 uur. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 10.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gemeente, Cult. Geb., 10 en 17 uur: leesdienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: dienst. Jehovah's Getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: wachttorenstudie over: De waar heid vinden die de mensen vrij maakt. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: P. van Zutphen. Cul tureel Centrum, dinsdag 20 uur: opwek kingssamenkomst, G. R. Mik. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. J. v. Winterswijk. Jeugdkerk, 10 uur: J. Luyt. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds." R. Boonstra. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb. Kleijn Haneveld; 11.45.uur: kindersamenkomst. Woensdag 19.45 uur: Bijbelbespreking, J. A. Visser. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisic, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8. 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur: 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, dinsdag 19.30 uur: voorgan ger M. de Vos. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester veld, 19 uur: ds. J. A. Roskam. Rooms-Katholieke Kerk, H. Engelmun- dus, Driehuizerkerkweg 113, H. H. Missen te 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur; in de week 7 en 8 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. Van Schaik en ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55. H. H. Missen te 6.45, 8. 9.15 en 11.000 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 17 uur: E. D. Pera. Geref. Kerk, 10 uur: ds. C. Meijer; 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Maranatha. 10 uur: Joh. H. van Oostveen. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. J. A. Ros kam. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha. H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9. 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7. 7.45. 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7. 3.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Vrjje Evangelische Gemeente, Koning straat 117, 9 uur: J. Nijkamp. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel van Bloemendaal. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Scheeffer. De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19.15 uur: Open Deur dienst. Oosterwijk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: de heer G. J. Of- ferhaus. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. G. M. Spelberg van Utrecht. Geref. Kerk. Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen; 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 uur: ds. M. Wendte. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Peperkust van Antwerpen: Kuutsalo, Rotterdam: Games, Balanger; Osthav, Bergen: Kaap Falga. Stugsund, hout lossen Zaandam; Ruegen, Cuxhaven; Rhein- land, Antwerpen: Ciudad de Cucuta. Antwerpen: Frans van Seumeren, teer lossen Hoogovens; Lingestroom, Londen; Loosdrecht, Londen; Born- rif. Harlingen. laden Binnenhaven IJmuiden: Ma- jorian, Djambi: Ebu. Freetown; Frey, Londen; Dotterel. Rotterdam: Carebeka, Fowey. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Batavier 3 van Rotterdam; Uranus. Harlingen, laden Ha ringhaven IJmuiden: Lijnbaansgracht. Rafsö, hout lossen Zaandam: Herny. Antwerpen: Araton. Gefle. erts lossen Hoogovens; Heriot. Leith. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Groningen. Doctoraalexamen tandheelkunde tweede deel: N. Bos, Amersfoort; S. P. van dei- Hem, Buitenpost; A. F. Holthuis, Coevorden: E. Riphagen, Paterswolde; G. Schuring, Groningen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: J. O. E. Oldenziel, Veendam. Leiden. Doctoraalexamen scheikunde: J. W. A. Meijer. Leiden en J. A. Peper, Rijswijk. Delft. Gepromoveerd de heer A. W. van Haef- ter. op een proefschrift getiteld „Topological considerations on some proporties of refractory products'- en ir. N. P. M. de Wit op een proef schrift getiteld „De directe synthese van methyl- chloorsilanen in een gefluidiseerd bed". Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen na tuurkunde: L. R. Mur te Haarlem. Geref. Morgensterkerk. Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15 11 en 18 uur. R.-K. Kerk, Bakkum, 7.30, 9 en 11 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; 10.30 uur: Jeugddienst voorg. hr. S. Mooy; 19 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. v. d. Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. G. H. van der Woord. Rooms-Katholieke Kerk, O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand, Fr. Netscher- laan 12, H. H. Missen te 7, 8.15 (kinder mis), 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur; in de week 7 en 8 uur. Adventskcrk, 10 uur: ds. G. H. van Wil lens waard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, Wüstelaan, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. IJmuiden-West: Ned Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur Ger. zondagsschool „De Zaaier", Ichthusóurcht 12.15 uur. Advertentie 'T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 Tel. 4555 Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur. Leger des Heils, zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Ger. Evang." zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur. Doopsgezinden, West-Hilldienst voor kinderen van 6—8 jaar. Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelschool, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst, 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort. Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 512 jaar, 10 uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool aan de Banjaartstraat, 12 uur; Ned. Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. Advertentie Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling LL, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren in Nederland Hunde, wollt Ihr ewig leben (Thalia) Thans gaat in dit theater tot en met zondag deze reconstructie van de slag om Stalingrad, een film van Duit se herkomst, die een hekeling wil zijn van de befaamde Pruisische geest, de onvoor waardelijke gehoorzaamheid aan het mi litaire bevel. Zondagmiddag verschijnt Cary Cooper op het witte doek, ditmaal als een majoor van de noordelijken tij dens de Amerikaanse burgeroorlog. Er komt heel wat kruitdamp aan te pas voor Cary orde op zijn zaken heeft kunnen stel len. Van maandag tot donderdag worden we geconfronteerd met de handel in ver dovende middelen. Het gaat hier om een bus heroine, die door een drietal jongelui is gevonden. Een hunner verzet zich tegen plannen de inhoud te verkopen. Hij krijgt de onderwereld op zijn hielen als hij de bus naar de politie wil brengen. De ach tervolging van de jonge man behoort tot de spannendste episodes uit de film „Raz zia op Narcotica". Donderdag gaat ten slotte een reprise van „Ciske de rat" naar het boek van Piet Bakker. Menschen im Hotel (R e x) De gemoderniseerde versie van de bekende roman van Vicki Baum blijkt met veel kennis van zaken te zijn gemaakt een vooral vaktechnisch knap stuk werk. dat sterk is in de sfeerschildering van het mondaine milieu, waarin zich de vrij de cadente geschiedenis afspeelt. De film blijft tot dinsdag. „Hoge beloning" zorgt voor de gebruikelijke onderbreking op zondag middag. Woensdag en donderdag worden wij gewikkeld in een criminele zaak onder de titel „Mijneed." Tarzan en zijn vijanden (Kennemer theater) Reeds eer der bespraken wij deze film, die Tarzan ditmaal plaatst tegenover een aantal op goud beluste lieden. Het duurt wel even voor onze held hun snode plannen door ziet. Het oerwoud verliest zijn dappere zoon echter niet. Turf in je ransel (Lux or) De soldatenklucht kan nog altijd rekenen op een goede ontvangst. Daarom zal het tot dinsdag dan ook wel een vermakelijke geschiedenis zijn in dit theater zowel op als voor het doek. Dinsdag en woensdag nog een bewo genheid in melodramatische vormgeving met „Ave Maria". Zondagmiddag zwaait het „Zwaard der vergelding". Casim, de bandiet (W. B.-t heater) Zatei-dag gaat „Ca sim, de bandiet van Zhobe". Hij ruimt zondag het veld voor een film mei grie zelige aspecten ..Het masker van Satan". Zondagmiddag woedt „Zwarte Jack, de desperado".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5