um Stormschade Mak. C. Visser Hzn. Eigen schaakcompetitie „Kijk Uit" L0ENDERSL00T liJlUHifisrf mSg. Stormschade in de IJmond Wilhelmina krijgt nieuw vaandel en geeft goed concert Havenberiehten „Neeltje" maakt vergeefse re; Jubilaris C. Breet gehuldigd Agenda voor IJmond en Haarlem 7 Velsen-lJ muiden Beverwijk Haarlem Excelsior 35 jaar üi super convector ƒ420.* Druk weekeinde voor „Watervliet" Faillissementen iJt. MARKTPLEIN - IJMUIDEN ZEESTRAAT 74 - BEVERWIJK DONDERDAG 21 JANUARI 1960 ONDANKS DE BEDRIJVIGHEID bij het 22ste Hoogovenschaaktoernooi is er bij de IJmuidense schaakclub Kijk Uit toch nog een redelijk programma afgewerkt voor de onderlinge competitie. De belangrijkste ontmoeting in de eerste afdeling is het treffen geweest tussen titel pretendenten K. Steijn en J. Blok. Door een goede zege zag K. Steijn zijn kansen aanzienlijk stijgen. De strijd om een plaats bij de eerste acht duurt in alle hevigheid voort. Het staat nu wel vast dat de beslissing om een plaats in de kampioensgroep eerst in de laatste partijen zal vallen. De voortdurende onverwachte uitslagen brengen de gegadigde spe lers afwisselend in gunstige en ongunstige posities. Zoals de zaken nu staan, ziet het er naar uit dat P. Lanser en C. j. Gordijn een zeer goede kans villen maken. Met J. L. Wijdoogen is het de laatste tijd helemaal mis. Slechts een sterke eindspurt zal hem rechtstreeks in de eerste groep kunnen plaatsen. A. Kistemaker en Tj. de Jong zullen ook nog hard moeten vechten. Dit temeer nu A. Kistemaker tegen F. J. Walda ten onder ging en Tj. de Jong naar traditie over G. L. de Haas struikelde. J. Kraayenoord, T. Langedijk en W. Hui- ser zijn hier de spelers die nog kunnen profiteren van meerdere misstappen. De uitslagen zijn: W. Huiser—J. Kraa yenoord 1—0, J. L. Wijdoogen—J. Blok 0i, K. SteijnG. L. de Haas 10, T. Hölscher—M. J. Warnez 0—1, T. Lange dijkc. J. Gordijn afgebr., F. J. Walda A. Kistemaker 1—0, G. L. de Haas—Tj. de Jong 10, J. Blok—K. Steijn 0—1, P. Lan- DONDERDAG 21 JANUARI Rex, 20 uur: „Meineed". Thalia, 20 uur: „Ciske de rat". Jan Campertschool, 20 uur: Afscheid K. Schermer. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Jeugd koor „De Goede Herder". Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder Openbare Werken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30 uur. VRIJDAG 22 JANUARI Rex, 20 uur: „Kinderen, die niet gewenst zijn". Thalia, 20 uur: „Geen cent voor de be lasting". Jeugdgebouw, 20 uur: Bijeenkomst NVSH. Pieter Vermeulenmuseum als donderdag. Raadhuis, 1112 uur- Spreekuur wet houder van Financiën. Cultureel Centrum, 20 uur: dr. J. J. Smith voor Volksuniversiteit over: Hoe ziet het dier de wereld. DONDERDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De zoon van de Kalif". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen verdwijnen". W. B. Theater, 20 uur: „Gun Smoke". Stadhuis, 19.30 uur: Vergadering van de gemeenteraad. K.S.A.-Gebouw, 20 uur: Lezing voor katholieke arbeidersvrouwen. Gara?ge Verenigde Expeditie Bedrijven, Brink, 20 uur: Concert „Zang en Vriend schap". VRIJDAG 22 JANUARI Bioscopen: als donderdag. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: con cert Doopsgezind Zangkoor. Vrijdag 16.15 en 19.30 uur: jeugdconcert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Ne derlands Ballet met Romeo en Julia. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Carnaval in Wenen", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Hunde wollt Ihr ewig leben", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15' uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De tijger van Eschnapur", 18 j. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Do dende liefde", 18 j. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De jonge leeuwen", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Hercules en de ko ningin van Lydië" (tweede deel), 14 j. Minerva Theater: Vandaag en vrijdag geen film. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „De zoon van Lassie", a.l. Za terdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels", 18 j. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Some came running", 18 j. Vrijdag zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja", 18 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Met dodelijke afloop", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Geen genade voor Tom Dooley", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur „Middle of the night", 18 j. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Bachelor of hearts", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „De levensroman van Richard Tauber", alle leeftijden. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Tarzan en zijn vijanden", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KL Houtstraat 41) Tot 1 februari dagelijks van 1117 uur: Expositie van werken van J. J. van Oost. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1) Tot 1 februari dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Anje Zijl stra. DIVERSEN Minerva Theater: Vandaag 20 uur: film- wond over ANWB en Wegenwacht Kapel Nieuw Vredenhof (Heemstede) Vandaag 20.15 uur: J. H. Elffers over Vluchtelingennood in onze moderne tijd" (Bijz. Kerkewerk Herv. gemeente). Wilhelminastraat 22: Vandaag 20 uur G. van der Laan over „De Kerk, Israel en de Joden". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 15 januari.) serJ. L. Wijdoogen 10. Verrassend goed blijft in de tweede af deling het spel van „veteraan" J. Plugboer. P. Heidenreich, die de laatste tijd van slag is heeft het tot zijn nadeel moeten onder vinden. H. van Nieuwenhuizen trad zo doende als gewaarschuwd man tegen de oud-penningmeester aan en behield door een zege de kans op de eerste plaats. De belangrijke ontmoeting tussen H. v. d. Plas en H. Aarts gaf door een remise de con currentie de gelegenheid iets in te lopen. Opmerkelijk was hier ook de eerste zege die A. J. van Niekerken op A. Zeijlmans behaalde. De uitslagen zijn: P. Heidenreich J. Plugboer 01, A. v. d. PlasP. Hei denreich 10, J. PlugboerH. van Nieu wenhuizen 01, H. AartsH. v. d. Plas remise, A. ZeijlmansA. J. van Niekerken 01, H. van NieuwenhuizenJ. A. Verlaak remise, W. DoornebalA. v. d. Plas 10. In de derde groep is opnieuw bewezen dat de krachten elkaar niet veel ontlopen. Het beste resultaat boekte ongetwijfeld J. Vis die met favoriet C. Donker afreken de. De uitslagen zijn hier: P. Kramer jr. J. Vis afgebroken, C. DonkerJ. v. d. Doel 10, C. GravemakerW. v. d. Berg remise, A. A. VerkooijenJ. Bontebal remise, C. DonkerJ. Vis 01. F. J. Broertjes blijkt voor de vierde groep toch duidelijk te sterk te zijn. Dit maal werd D. Oldemark met de kracht van de leider geconfronteerd. W. Langedijk, die door studie slechts een halve competitie kan spelen, kwam uitstekend voor de dag. J. Kroese werd er het slachtoffer van. De uitslagen zijn: H. van Bockhooven H. Wolthuizen 10, W. LangedijkJ. Kroese 10 en D. OldemarkF. J. Broer tjes 01. De competitie wordt donderdagavond in het Cultureel Centrum voortgezet. Woensdagavond heeft de Beverwijkse biljartvereniging „Excelsior" op feestelijke wijze haar vijfendertigjarig bestaan ge vierd. De voorzitter, de heer J. van der Maat, bracht hulde aan de oprichter van deze club, de heer H. P. Lamers. Helaas was de heer Lamers wegens ziekte ver hinderd de feestelijke bijeenkomst bij te wonen. Hij werd vertegenwoordigd door zijn zoon, de bekende biljarter Jan Lamers. De oprichter kreeg een kist sigaren en zijn echtgenote zal een bloemenhulde worden gebracht. De heer Van der Maat hoopte dat de heer Lamers in goede gezondheid de veertigste verjaardag van de vereniging zal mogen meemaken. De avond werd op prettige wijze door gebracht: de dames gingen vlotbruggen en de heren vermaakten zich (uiteraard) aan de biljarttafels. Advertentie i «If ■.Mi... - tÏAm voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig, modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden Advertentie Onze telefoon stond niet stil in ver band met stormschade. Informeert u ook eens naar onze uitgebreide opstalpolis a I."Voo. Alle schade wordt op deze polis vergoed. Vraagt inlichtingen bij: MAASSTRAAT 1 Telefoon 4830 IJMUIDEN Na de verloren sportdag van vorige week gaat de korfbalvereniging „Watervliet" een druk weekeinde tegemoet met vier wedstrijden. Voor Watervliet I is de wedstrijd tegen Landlust I in Amsterdam belangrijk we gens de mogelijkheid een plaats in de eer ste klasse te gaan innemen. De Watervlie- ters nebben de beste kansen om beide punten op Landlust te veroveren maar dan zal er hard gewerkt moeten worden, aan gezien de Amsterdammers zich niet ge makkelijk laten verslaan. Even belangrijk is de thuiswedstrijd van Watervliet 2 tegen BEP 2 uit Purmerend. De Watervlieters moeten winnen, willen zij de fraaie kans op het kampioenschap behouden. Of Watervliet 3 het in Haarlem tegen Oosthoek 2 zal weten te redden, moet wor den afgewacht, doch er is een mogelijk heid voor de Velsenaren. Watervliet 5 zal het op eigen veld tegen Sport Vereent 3 uit Santpoort lastig krijgen, want de Sant poorters zijn vrij sterk. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. E. Broekhuizen, vertegenwoordiger, Paul Kru- gerstraat 64, Haarlem. Rechter-Commis- saris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. A. J. Colijn, Heemsteedse Dreef 183, Heemstede en LI. J. Musman, beherend vennoot van de schoenenzaak Brabants Schoenenhuis H. Driessen Co, c.v., Bre- denroodseweg 68, Santpoort. Rechter-Com- missaris mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. J. F. Jansonius sr., Heerenweg 178, Heemstede. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag opgeheven het faillissement van: C. P. IJ ff, handelsreiziger, Marsmanplein 6, Haarlem Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: A. Kappenberg, gehuwd met J. N. Busé gehandeld hebbende onder de naam, Pension Kappenberg, thans wo nende, Brederodestraat 75, Zandvoort. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Cura tor: mr. G. H. Veenhoven jr., Kenaupark 30 te Haarlem; van B. Italiaander, koop man handelende onder de naam Exclusifa, Patrijzenstraat 3, Zandvoort. Rechter-Com missaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. A. J. Colijn, Heemsteedse Dreef 183, Heem stede en van S. Polak, koopman, Tolweg 12 te Zandvoort. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. B. J. de Boer, Wilhelminastraat 5 te Haarlem. DE LOODSDIENSTEN IE IJMUIDEN voor alle binnenkomende en uit gaande schepen, die woensdag gestaakt waren in verband met de storm, werden in de afgelopen nacht te half elf wederom geheel hervat. Nog is de stormschade op het land niet geheel te overzien. Na de voorlopige voorzieningen, die gister morgen en -middag door onze onvermoeide brandweer en een legertje gemeente arbeiders waren getroffen, was men vandaag druk doende met verdere maat regelen, opdat bij een volgende storm over de IJmond men voor zo min mogelijk onaangename verrassing-en zal komen te staan. In de IJmuidpnse Trawlerhaven veroor zaakte de zware noordwester storm ook woensdagmiddag nog een fikse golfslag. Daardoor raakten enkele kotters op drift. Zij lagen echter weer spoedig vast en ver oorzaakten geen schade van betekenis. Aan 't strand kwam de zee zo hoog, dat het water doordrong in een van de strand paviljoens. Een laag aangespoelde rom- Vroeg in de morgen van woensdag, het was tien over zes, kwam bij de IJmuiden se kustwacht melding binnen dat hr. ms. mijnenveger „Roermond" dwars van Pet ten in moeilijkheden verkeerde. De be manning van de reddingboot werd onmid- delijk gewaarschuwd. Een half uur later zat de „Neeltje Jacoba" al tussen de grondzeeën even buiten de pieren en zet te koers naar het noorden. De mannen in de semaphore keken zorgelijk. Kwart over acht maten zij een windkracht van meer dan twaalf. Heen en weer gesmeten door de woedende golven, maar onverzettelijk zocht de „Neeltje" in regen-, hagel- en sneeuwbuien de kokende zee af. De ..Roer mond" bleef onvindbaar. Nergens dook de grijze romp van de mijnenveger op. Aan boord van de reddingboot vreesde men het ergste. Een nadere positieopgave was er niet dan „dwars voor Petten". De „Neel tje Jacoba" bleef de zee trotseren en zocht verder. Om elf uur kreeg de IJmuidense kustwacht bericht, dat de „Roermond" om de noord was verdaagd. De melding werd doorgegeven aan de reddingboot, zo dat de schipper bevel tot de thuisvaart kon geven. Twee uur in de middag lag de reddingboot weer in de haven van IJmui den. Het was een zeer zware reis geweest voor schip en bemanning, een vergeefse reis. De „Neeltje" had zich weer best ge houden. Een beschadigde reddingsboei was de enige schade. Hongerig, koud en vermoeid kon de bemanning naar huis gaan om uit te rusten van een voortref felijke demonstratie van paraatheid en zeemanschap. mei lag aan de rand van de duinen toen de wind afnam en het water zakte. Een onaf gebroken stroom van wandelaars kwam later in de middag toen het ergste voor bij was, genieten van het indrukwekkende schouwspel van machtige grondzeeën, die zich op de pieren te pletter liepen of door rolden naar binnen. Veel trawlers lagen aan de kaden. Haar bemanningen waren druk in de weer met de voorbereidingen voor een nieuwe reis. Ook bij de Wijsmullersteiger kon men de stand van het weer aflezen: waar anders vijf of meer sleepboten liggen gemeerd, lagen er woensdagmiddag slechts twee. Bij het opmaken van de balans bleek, dat de bijna tot orkaankracht gegroeide storm, die in de nacht van dinsdag op woensdag en ook woensdag nog heeft ge raasd, heel wat vernielingen in Velsen- Noord heeft aangericht. Van vele huizen zijn ettelijke dakpannen gesneuveld, waarbij van een groot en hoog pand op de hoek Melklaan-Wij kerstraat- weg het gevaar van vallende dakpannen zó groot was, dat ter voorkoming van on gevallen, een deel van trottoir en straat met touwen was afgezet. Ook vele televi sie-masten hebben het begeven, waarbij de schade hieraan toegebracht, vooral groot was aan de ontvangmasten op de hoogbouw aan de Schulpweg. De storm had zulk een kracht, dat een êénsteens-tiflfttmfur "varr een schoenwin kel aan de. Wijkerstraatweg over een lengte ftftfter finaal'tegen de aarde werd geslagen, zodat de betrok kene thans een geheel open achtererf heeft. In de Walravenstraat sloeg een gro te boom om op de speelplaats van de voor malige Maria Cornelia-fröbelschool en kwam dwars over de zandbak te liggen. Delen van goten vergrootten verder het gevaar met afgeknapte boomtakken, die over de verschillende straten waren uit geschud. En velen, die van het pontje van Donkersloot gewoonlijk gebruik maken De Velsense brandweer in actie om hun werk bij Hoogovens en Papierfa briek te bereiken, moesten nu van de gro te ponten gebruik maken om veel te laat aan de slag te kunnen. Van woens dagmorgen even na vijf uur tot woens dagmiddag vier uur is het veer van Don kersloot wegens de woedende elementen gestaakt geweest. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. Een lange lijst Van het uithoudingsvermogen van de mannen van de Velsense brandweer is woensdag tamelijk veel gevergd. Zij rukten des morgen om even over elf uur uit in een razende en overal beukende storm met de commandowagen en de ladderwagen en zij kwamen des avonds om half vijf vermoeid in de brandweerkazerne terug. Een zware dag, hetgeen mag blijken uit het hierna volgende lijstje van percelen, waar as sistentie nodig was en van de werkzaam heden die zijn verricht. De brandweer is op achttien adressen geweest. En als u precies wilt weten waar: Kennemerlaan 41 (dak pannen verwijderd), Kennemerlaan 54 (idem), Siemens Martinstraat te Velsen- Noord (metalen afvoerschoorsteen ver wijderd), Lange Nieuwstraat 451 (dakpan nen verwijderd), Pegasusstraat 50 en 58 (idem), Linnaeusstraat 71 (idem). Kerke- rinklaan 23 te Santpoort (dakpannen ver wijderd en een schoorsteen die op omvallen stond door een reeds omgewaaide televisie antenne), IJmuiderstraatweg 50 (daklijst verwijderd), Amstelstraat 14 (raam dicht gespijkerd), Velserduinweg 131 en 141 (dakpannen verwijderd), Velserduinweg 149 (od instorten staande voorgevel gedeelte lijk afgebroken). Van Gijzenveltplant- soen 59 (ruit verwijderd). Waalstraat 75 (dakpannen verwijderd),' Plutostraat 25 (idem), Eenhoornstraat 99 (idem). Een resnectabele lijst dus. De Beverwijkse brandweer heeft woens dag ook niet st.il kunnen zitten, ook zij moest meermalen uitrukken. Zo moest aan de Laan van Kanaan twee keer assistentie worden verleend omdat een schoorsteen en een televisiemast -van het dak dreigden te waaien. Aan de Gladiolenlaan stond een schuur op instorten en in Wijk aan Zee woei het kruis van de rooms-katholieko kerk zo scheef dat men vreesde dat het gevaarte naar beneden zou storten. De rij weg werd daarom voor alle verkeer tijde lijk gesloten. Gelukkig is het kruis niet naar beneden gekomen. Tn plan-,.Ooster- wijk" moest de brandweer hulp verlenen, daar een grote ruit uit de voorgevel van een huis dreigde te waaien. Hel hoogtepunt van de uitvoering van de christelijke muziekvereniging „Wilhel mina" was woensdag in het IJmuidense Patronaatsgebouw ongetwijfeld het voor stellen van het nieuwe vaandel. Nadat vice-voorzitter A. van der Pijl wegens ziekte van voorzitter Kalkman de avond had geopend met gebed voorafgegaan door een koraal van het jeugdorkest dacht men de dirigent, de heer H. van Dijk, voor het eerst de dirigeerstok te zullen zien opheffen. Tot grote ontsteltenis van het publiek kwamen echter opeens twee heren het po dium oplopen, die men later herkende als de gebroeders Ebbeling. Terwijl de ene Advertentie OUDERAVOND WATERVLIET- KLEUTERSCHOOL De Oudercommissie van de Watervliet- kleuterschool houdt maandagavond in het schoolgebouw aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse vergadering, waarin de ge bruikelijke verslagen tei tafel worden ge bracht. Er zal ook een verkiezing van oudercommissieleden zijn. Aftredend zijn mevrouw De Gee en de heren Brak en Koops, van wie eerstgenoemde niet her kiesbaar is. Als kandidate wordt voorgesteld me vrouw MenistBorst, vroeger hoofd van de kleuterschool. Na de vergadering zal de heer H. Voor zanger, bedrijfsarts van de Hoogovens spreken over: „De sexuele opvoeding van het kind". BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Wilhelmina A. M., d. van J R. Brakenhoff en C. A. Bleeker; Jan J.. z. van J. W. Hoek en J. C. Hupkens van der Eist: Catharina W.. d. van W. J. Wulp en E. Duin; Roland S. A., z. van J. P. C. Portegies en H. A. Arnoldussen. OVERLEDEN: H. P. Boerhoop, 55 j„ wonende te Amsterdam; A. Burger, 76 j„ wed. van C. Breetveld, wonende te Castricum. Hoewel de heer C. Breet, beambte van de technische administratie bij de Konink lijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen Noord reeds geruime tijd wegens ziekte geen dienst doet heeft het hem en de zijnen woensdag ter gelegen heid van zijn veertigjarig jubileum bij dit bedrijf allerminst ontbroken aan hartelij ke waardering. In aanwezigheid van de heren ir. G. A. Schoonkind, hoofd van de technische dienst en N. M. D. Kaper, chef technische administratie, zijn de heer Breet met echt genote en kinderen op het directiekan toor ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder jr. De bedrijfsdirecteur her innerde in een hartelijke toespraak aan de loopbaan van de jubilaris, die in Wor- mer begon en hem als baas formaatafde ling naar Velsen bracht. Hier heeft hij met ambitie vele jaren en vervolgens als baas oud-papier-verwerking doorgebracht om later in de papierfabriek en de laatste jaren bij de technische administratie een taak te vervullen Voor de kenmerkende nauwgezetheid en de prettige samenwer king toonde de directeur de grootste waar dering jegens de heer Breet, die als hul deblijk van de directie een enveloppe met inhoud kreeg aangeboden, alsmede schrif telijke gelukwensen van de hoofddirectie. De verdiensten werden beloond met het vererend getuigschrift en daarbij behoren de grote zilveren legpenning van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Me vrouw Breet ontving een foto van de ju bilaris in lijst. In gebouw „Concordia" waren velen bij een om te delen in de jubileumviering. Na mens het beambtenkorps haakte ir. Schoonkind in op hetgeen de directeur had gezegd; ook hij bood de jubilaris een en veloppe met inhoud aan, mevrouw Breet kreeg bloemen. Leuke herinneringen werden opgediept door de heer Kaper, de chef van de jubi laris. Zijn dank en beste wensen namens de afdeling liet hij vergezellen van een praktisch geschenk. Ten slotte feliciteerde nog de heer J. de Vries, produkliechef van de papierfabriek. De hartelijke huldi ging werd gevolgd door een korte rond gang door de papierfabriek. De familie Breet mocht in haar woning aan de Ban- jaertstraat nog vele persoonlijke geluk wensen ontvangen. Onder de vele bloemen en geschenken waren onder andere een fleurig stuk van de directie, een fruitmand van het C.N.V. en vele bloemen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Vanda van Shoreham; Capella, Kotka: Phidias, Hamburg; Cotes du Nord. Duinkerken. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Hathor van Hamburg; Driebergen, Caen, lossen weste lijke kolenhaven IJmuiden; Louise Schupp, Rek- kefjord: Henriette B. Dagenham: Otava, Kotka, cellulose lossen Papierfabriek Velsen Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Oranjestad naar Hamburg; Philetas. Rotterdam; Manto, Rot terdam: Magas. Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Bullfinch naar Londen: Clangula. Rotterdam: Expo, Vlis- singen: Amstelstroom, Londen; Areas, Rotterdam; Eemstroom, Leilh; Grebbestroom, Huil: Theano, Rotterdam; Gerd. Londen: Joseph Frering, Pepel; [Jstroom, Portsmouth; Earlsfield, Middlesbo- rough: Brage. Stockholm; Lizard, Londen; Lijn- baansgracht, Gent. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: andijvie 23-70, spruiten 18-85, prei 26-79, boerenkool 5-20, knollen 22-50, rodekool 14-26, groenekool 10-18, witlof 22-38, waspeen 10-25. „NEVER DOWN" Drie teams van de Beverwijkse bridge club „Never Down" hebben deelgenomen aan viertallenwedstrijden van de Neder landse Bridgebond. De uitslagen van de Beverwijkse teams waren: Never Down 1 B.O.C. 3 4254, Never Down 2Boeken- roode 3 4244. Never Down 3Kenne- mers 4 4955. luidkeels betoogde, dat hij zich schaamde voor het vaandel, dat op het podium stond, trof de ander harde maatregelen. Onder afkeurend gemor van velen uii de zaal, die nog niets vermoedden, rukte hij het vaan del uit elkaar en gooide de onderdelen met veel kabaal de zaal in. Juist toen de ontsteltenis het hoogte punt had bereikt kwam de oplossing. De heer Ebbeling liet een meer positief ge luid horen, zei dat men geen oude schoe nen mag weggooien voor men nieuwe heeft en bevestigde dit door zijn broer met een prachtig nieuw vaandel te laten opko men. Het nieuwe vaandel was tweemaal zo groot als het oude, met een blauwe vaan boven en een gele onder en daartus sen een rode harp. „Dit is geen aanbie ding" zei de heer Ebbeling. „Die is al ge schied, we willen het vaandel echter ook nog eens publiekelijk voorstellen". Men bracht hulde aan de ontwerper van het vaandel, de heer Van der Plas. Het concert zelf heeft een uitstekende indruk gemaakt. Het jeugdorkest verraste vooral met een prachtige uitvoering van de Johan Krieger Suite van A. den Arend. Zeer melodieuze muziek, waarvan het ly risch karakter door de uitstekende uitvoe ring ten volle recht werd gedaan. „Jugend Traume stelde door de sterke contrasten zeer hoge eisen, die dan ook nog niet vol ledig werden vervuld. „Mionette van Cer- fontaine werd in een daverend tempo ge speeld met goede nuanceringen. Corry van der Zwan speelde daarna een klari netsolo, waarbij zij door zenuwachtigheid helaas te vaak overblies. De „Le Tambour Maïtre-mars" van Bisselink vormde een daverend begin van het optreden van het groot orkest. Hoewel men door vele zieken er waren liefst zes partijen ziek werd gehandicapt, werd er toch goed, zij het soms wat voor zichtig gespeeld. Het eerste nummer met drumband deed het uitstekend, maar ook zonder de steun van de drumband ging het allemaal bevredigend. In de „Tann- hauser-fantasie" van Wagner-Gedenne muntte vooral het zware koper uit Ook in de volgende nummers bleken vele goede kwaliteiten, met name in het mooie begin van de Bonne „Fortune-ouverture van S. P. van Leeuwen. Na de pauze stond een opvoering van „Een huis vol inbrekers" door de Hervormde Toneelgroep op het programma.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7