K. Schermer neemt afscheid van Theo Thijssenschool OPRUI OPRUIMING Ouders tegen opheffing van gymnasium „Felisenum" SN® in COSTUUNS Gemeenteraadsvergadering Beverwijk Cultiirele Agenda voor Veisen en omgeving Agenda voor IJmond en Haarlem Meer ruimte voor „Felison" ff Enige verlichting voor J. Campertküeuterschool Adres aan staatssecretaris O.K. en W. Beverwijk kon sneeuw amper ruimen Binnenkort nota over bestuurlijke indeling van de IJmond Suomi-cross country op 21 februari VRIJDAG 22 JANUARI 1960 5 Geliefd schoolhoofd gaat met pensioen „U HEEFT ZICH VEEL VRIENDEN GEMAAKT onder de kinderen". Dit zei Veis,ens wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, donderdagavond namens het gemeentebestuur tot de heer K. Schermer, die afscheid nam van de Theo Thijssenschool. Meer dan veertig jaar lang is de heer Schermer verbonden geweest aan het openbaar lager onderwijs in Velsen. De laatste tien jaar als hoofd van de Theo Thijssenschool. VeisendJ muiden Beverwijk Heemskerk Haarlem Laatste schroefvliegtuig Raadsvergadering Velsen woensdag 27 januari Schip voor Suriname in aanbouw lengte- en grote meten in JERSEY COSTÜUMS vanaf ƒ25.— Kraanponton voor Niger-delta BEZWAARSCHRIFT INGEDIEND De heer De Boer sprak ook als oud leerling van de heer Schermer. Hij wilde deze onderwijsman onderbrengen in de rubriek Jan Ligthartpedagogen om de praktische benadering van onderwijspro blemen. die de heer Schermer eigen was. Hij memoreerde de grote liefde van de scheidende hoofdonderwijzer voor de ge schiedenis, die van Velsen in het bijzon der, en hoopte op dat gebied nog veel contact met de heer Schermer te houden. Het contact in het algemeen tussen ge pensioneerden en nog werkenden acht de heer De Boer van groot belang. Hij bracht tevens de dank over van de gemeentelijke inspecteur voor lager onderwijs en de consulent lichamelijke opvoeding. De heer Schermer heeft zich namelijk bij sport gebeurtenissen zeer actief getoond. Wethouder C. P. J. Maas gaf door zijn aanwezigheid blijk van zijn achting voor de heer Schermer. Namens het onderwijzend personeel van de openbare lagere scholen in Velsen sprak de heer P. Bosua. Hij schetste de heer Schermer als een geestdriftig volge ling van Theo Thijssen en als een zeer veelzijdig mens, met liefhebberijen op de meest uiteenlopende terreinen. Veel tijd heeft de heer Schermer gegeven aan zijn geesteskind: de Zonnenberg in Rhenen, een rusthuis voor gepensioneerde onder- VRIJDAG 22 JANUARI Rex, 20 uur: „Kinderen, die niet gewenst zijn". Thalia, 20 uur: „Geen cent voor de be lasting". Jeugdgebouw, 20 uur: N.V.S.H.-bijeen komst. Raadhuis, 11—12 uur: Spreekuur wet houder van financiën. Pieter Vermeulenmuseum, 1416.30 uur In Cultureel Centrum. ZATERDAG 23 JANUARI Rex, 20 uur: „Kinderen, die niet ge wenst zijn". Thalia,,19 en 21.15 uur: „Geen cent voor de belasting". Heidestraat 45, 16 uur: Opening ten toonstelling Dirk en Jaap Oudes. Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneelavond Kunst zij ons Streven. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. VRIJDAG 22 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zoon van de Kalief". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen verdwijnen". W. B. Theater, 20 uur: „Gun Smoke". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymus". Gereformeerde Kerk, 20 uur: Filmavond christelijke filmactie. Het Centrum, 19.30 uur: Ledenvergade ring Tuindersvereniging „Kennemerland". ZATERDAG 23 JANUARI Bioscopen: als vrijdag. Marquette-theater: zaterdag 20 uur, zondag 14.30 en 20 uur: „Het eiland dei- verschrikking". Concertgebouw: Vandaag 19.30 uur: jeugdconcert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Zaterdag en zondag 20.15 uur: Nederlandse Comedie met „Eerste liefde....?!" BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Hunde wollt Ihr ewig leben", 14 jaar. Frans Halsthcatcr: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde", 18 j. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Hercules en de ko ningin van Lydië" (tweede deel), 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag geen film. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „De zoon van Lassie", a.l. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag, zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot. en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja", 18 j. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeft. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur: „Geen genade voor Tom Dooley", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „Bache lor of hearts", 14 j. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 'ot en met zondag 20 uur: ..Tarzan en zijn /ijanden". 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KI. Houtstraat 41 Tot 1 februari dagelijks van 11—17 uur. Expositie van werken van J. J. van Oost. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 februari dagelijks van 10—22 uur Expositie van tekeningen van Anje Zijl stra. wijzers. De opening van dit rusthuis was de kroon op zijn werk. Nog vele andere dan de reeds genoemde sprekers getuigden in hartelijke toespra ken van hun waardering voor het werk en de persoon van de heer Schermer. Ook diens vrouw werd nadrukkelijk in de hul de betrokken. Prachtige cadeaus en vele bloemen van leerlingen, collega's en ouders hoopten zich aan de voeten van de heer Schermer, zijn vrouw, twee dochters en zijn schoonzuster op. In zijn dankwoord aan de sprekers zag het afscheid nemende schoolhoofd nog eens terug op zijn onderwijzersloopbaan, waaraan hij zich met hart en ziel heeft gewijd, want, zo sprak het plaatsvervan gend hoofd van de Theo Thijssenschool, de heer P. Sanders: „Ik heb nog nooit een kind over u iets kwaads horen zeggen, meneer Schermer. En dat wil wat zeggen voor een onderwijzer!" Het laatste door propellors voortbe wogen vliegtuig van de Trans World Air Lines is van Frankfort naar New York gevlogen; in het vervolg zal de T.W.A. op dè lijn New YorkFrank fort v.v. alleen nog maar gebruik ma ken van straalvliegtuigen. Westduüse douanebeambten controleren hier op het vliegveld van Frankfort de eerste propellortaart, die stewardessen aan boord van het laatste vliegtuig brachten. Het college van burgemeester en wet houders stelt de gemeenteraad voor om de vereniging van beeldende kunstenaars in Velsen „Felison" aan meer expositie ruimte te helpen. Het is bekend, dat deze zeer actieve vereniging al jaren met ruimtegebrek te kampen heeft. Het voor stel behelst vergroting der ruimte door „Felison" de beschikking te geven over de behoorlijk grote ruimte, vrijgekomen nadat de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek naar Plein 1945 is verhuisd. De thans nog door „Felison" gebruikte ruimte kan bestemd worden voor de Volks kredietbank. De kosten die gemaakt moe ten worden voor de inrichting tot exposi tiezaal bedragen'/ 1450, waarvoor B. en W. de raad een krediet vragen. De gemeenteraad van Velsen komt woensdag 27 januari in openbare verga dering bijeen voor de behandeling van een twaalf punten tellende agenda. Blijkens de mededelingen, heeft de heer Z. W. J. van der Lijn, onderwijzer aan de Willem de Zwijger ULO eervol ontslag aange vraagd, welk ontslag met ingang van een door B. en W. te bepalen datum zal wor den verleend. Verder heeft de heer A. de Waal bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim (afd. IJmui- den-West) en eervol ontslag gevraagd. Voorgesteld wordt het ontslag te verle nen. Die avond zal ook een adjunct-direc trice aan de gemeentelijke huishoudschool moeten worden benoemd, alsmede ove rig onderwijzend personeel. „PIQUÉ DAME" Vrijdag 29 januari, zaterdag 30 januari en maandag 1 februari, de eerste twee avonden in het Beverwijkse Kennemer Theater en de laatste in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost, zal het toneelgezelschap „Tavido" uit Beverwijk een uilvoering geven van Ouverture „Piqué Dame", een thriller in drie bedrij ven van Falkland L. Cary. De regie heeft Wim Paauw. Alle voorstellingen beginnen om 20 uur. Op 23 januari zal in Gorinchem van de IJselwerf (eigendom van Bijkers' aanne mingsbedrijf n.v.) het motorschip „Suri name" te water worden gelaten. Dit schip is in aanbouw voor rekening van de scheep vaartmaatschappij Suriname n.v. in Pa ramaribo. De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw E. G. Pos-Wakkie, de echt genote van de Surinaamse gevolmachtig de minister, mr. R. H. Pos. De tewaterla ting zal geschieden om ongeveer half één. Het schip heeft een lengte, over alles, van 69,125 meter. De breedte is 5,85 meter. Advertentie HEREN SPECIAALZAAK Marktplein - L. Nieuwstraat Telefoon 4206 DAMESMODEHUIS Marktplein - Telefoon 4206 Voorafgaande aan de behandeling van de agenda door de raad van de gemeente Beverwijk, maakten de raadsleden op sug gestie van burgemeester J. G. S. Bruins- ma een sympathiek gebaar jegens de door watersnood gedupeerde bevolking van Tuindorp-Oostzaan, door de presentiegel den beschikbaar te stellen aan het inmid dels gevormde rampenfonds. Het raadslid mevrouw Allen-Schilthuis (V.V.D.) was de enige die er niet veel voelde, daar haars inziens het Rijk „als schuldige" de gedupeerden maar schade loos dient te stellen. De overige raadsle den vonden het evenwel thans, nu de schuldvraag nog moet worden onderzocht niet van belang daarover te praten en in ieder geval de slachtoffers te helpen. De raad ging akkoord met voorstellen betreffende verbetering van de wateraf voer in de omgeving van de Wijk aan Dui- nerweg en de Alkmaarseweg (kosten 117.000), verder met het voorstel tot wij ziging van de automatische telefooninstal latie van het politiebureau en tot wijziging van bezoldigingsregelingen voor vakon derwijzers. Het raadslid D. Koger (Prot. Chr.) wil de de door het college voorgestelde ver hoging van begrafenisrechten minder drastisch doen zijn. Hierover werd stemming gehouden: het amendement van de heer Koger werd verworpen. Het bleek bij de behandeling van dit voorstel van B. en W. dat de tarieven altijd bij zonder laag zijn geweest en dat de ver hoging min of meer is gebaseerd op de kosten van een te bouwen aula op de be graafplaats „Duinrust". De voorzitter zei dat het hem speet dat hij donderdagavond de raad 't voorstel voor de bouw van een aula nog niet kon doen, omdat er nog en kele moeilijkheden zijn. Bij het punt behandeling van ingekomen stukken deed zich nog een incidentje voor tussen de heer D. Koger en de voorzitter, 'töëri eerst^eriofemde Öpmerlfte, zulks aan de hand van een lijst, dat de verwezenlij king Van" het' Bëve'rwijkse plan „Waran de" in strijd is met het gemaakte plan. De voorzitter noemde de opgesomde pun ten „pietepeuterig" en was van mening Daar de openbare lagere Jan Campert- school te Driehuis kortgeleden zes nieuwe lokalen in gebruik heeft genomen, kunnen de twee al enkele jaren geleden gereed gekomen lokalen, die tijdelijk dienden als huisvesting voor de lagere school, wor den bestemd voor de Jan Campertkleuter- school te I.Jmuiden. Deze laatste school is slecht gehuisvest en zal, zodra de moge lijkheid zich voordoet, moeten verdwij nen. Voorlopig zal moeten worden vol staan met bovengenoemde gedeeltelijke oplossing. De in Driehuis en Velserbeek wonende kleuters kunnen dan in de twee lokalen worden ondergebracht, zodat ook het vervoer per schoolbus voor hen kan worden gestaakt. Het collége van B. en W. verzoekt de Velsense raad zijn goed keuring aan het voorstel te geven. Bij de n.v. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes wordt een kraan ponton gebouwd van opvallende vorm en ongebruikelijke constructie. De ponton zal worden gebruikt bij de bouw van een golf breker aan één der mondingen van de Ni ger-delta aan de kust van Nigeria. De werkzaamheden aldaar maken deel uit van het Escravos-project. Deze week is de kraanponton met goed gevolg te water gelaten. De constructie laat zich vergelijken met die van een boor eiland voor oliewinning in zee, doch in plaats van de basis, waarop de boortoren rust, te verheffen boven het zeeoppervlak laat men haar zinken tot op de zeebodem, teneinde de invloed van de golfslag te ont wijken. WORSTELEND AFRIKA Pater P. L. Suasso de Lima del Prado zal op 25 januari voor 't Nut spreken over „Worstelend Afrika". Ook zal deze avond die om acht uur in het Cultureel Centrum in IJmuiden begint, een kleurenfilm over het zwarte continent worden vertoond. De oudervereniging van het gymnasium „Felisenum' te Velsen (rector dr. A. B. Nederlof) heeft een adres aan de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gericht, waarin wordt verzocht geen medewerking te verlenen aan het besluit van de Velsense raad op 14 oktober van het vorige jaar. Toen namelijk ver klaarde de raad in principe voorstander te zyn van samenvoeging van de RHBS en het gymnasium „Felisenum" tot een gemeentelijk lyceum. De oudervereniging heeft thans bij de raad een bezwaarschrift tegen deze omzetting ingediend. B. en W. zijn hierop met enige aarzeling ingegaan, zo zeggen zij in hun toelichting. Het college vraagt zich af. uit hoofde van welke bevoegdheid de adressante optreedt, enige wettelijke status ontbreekt. Het is verder de vraag nog maar, of deze vereni ging van ouders inderdaad namens alle ouders optreedt. Het is B. en W. bekend, dat veel ouders de omzetting toejuichen. „Ook moeten wij opmerken dat het op zijn minst eigenaardig is, dat de mening kan postvatten, volgens welke de raad een der gelijk belangrijk besluit als deze omzet ting zou hebben kunnen nemen, zonder dat tevoren het vóór en tégen zou zijn over wogen", zo zeggen B. en W. Evenwel brengen zij een preadvies uit. En wel hoofdzakelijk ten dienste van de ouders die het nut van de omzetting kennelijk nog niet inzien. Op de door de oudervereniging aangevoerde motieven tegen omzetting, reageren B. en W. als volgt: „Inderdaad mag worden verwacht dat door oprichting van een gemeentelijk ly ceum, de RHBS een groot aantal leer lingen zal verliezen. Daarom juist hebben wij bepleit, dat de RHBS in het te stich ten lyceum zal opgaan. De oprichting van een lyceum in de IJmond-Noord zal de situatie van het voortgezet hoger en mid- De culturele agenda voor Velsen en om geving voor de week van 24 tot en met 30 januari luidt als volgt: 25 tot en met 30 januari Pieter Vermeu lenmuseum, geopend van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw te IJmuiden. 25 tot en met 30 januari Openbare Lees zaal en Bibliotheek, Plein 1945 no. 812, IJmuiden-Oost, geopend van: maandag 14.3017.30 uur en van 19— 21.30. filiaal Wijkerstraa tweg 77 te Velsen- Noord geopend van 1417 uur; dinsdag 1012.30 uur en van 14.3017.30 uur. filiaal geopden van 1921 uur; woensdag 1012.30 uur. van 14 3017.30 uur en van 19—21.30 uur, filiaal geopend van 1417 uur (jeugd); donderdag 1012.30 uur, filiaal geopend van 1012 uur; vrijdag 10—12.30 uur, van 14.30—17.30 uur en van 19—21.30 uur, filiaal geopend van 1417 uur en van 1921 uur; zaterdag 1012.30 uur en van 14.30 17.30 uur, filiaal geopend van 1012 urn en van 1417 uur. 24 januari R.K. Toneelveren. „K.Z.O.S." 20 uur, Patronaatsgebouw te IJmuiden, toneelvoorstelling. 25 januari Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw; N.C.R.V., 8 uur. toneeluitvoering Rex Theater te TJmuiden-Oost. 30 januari Chr. Fiim Actie, 20 uur, film voorstelling Ichtuskerk te IJmuiden. delbaar onderwijs in IJmond-Zuid niet verbeteren. Zolang er een lyceum hier ont breekt, zullen leerlingen steeds de lycea te Haarlem bezoeken. Als de ouders menen, dat er streeksgewijze voldoende mogelijk heden voor het volgen van door hen ge wenst voortgezet onderwijs moeten zijn, dan pleit dat voor oprichting van een lyceum in Velsen." Het college meent voorts: „De geuite mening, als zou de grote omvang, welke het schoolbezoek heeft aangenomen' met betrekking tot de onderwijsinstellingen te Haarlem en Bloemendaal, uitsluitend hét gevolg zijn van de woonplaats (Santpoort) der leerlingen en de minder goede onder wijsresultaten aan de RHBS, kunnen wij niet onderschrijven. Wij zijn van oordeel, dat juist de voorkeur der ouders voor een lyceum hierin een belangrijke rol heeft gespeeld. Wat betreft een vergelijking van het leerlingenaantal van het gymnasium „Fe lisenum" met gymnasia uit andere steden, moeten wij opmerken, dat hierbij niet uit het oog moet worden verloren, dat in Vel sen een lyceum ontbreekt en deze onder wijsinrichting in vele van de genoemde gemeenten wél aanwezig is. Vandaar de ogenschijnlijk gunstige positie van het gymnasium in Velsen. Het naar voren gebracht bezwaar, dat de samenvoeing van de schoolgemeen schappen RHBS en gemeentelijk gymna- tium op zeer grote moeilijkheden zal stui ten, achten wij denkbeeldig. Gezien de aard van de bevolking onzer gemeente verwachten wij echter niet alleen een snelle aanpassing, maar meer nog een spoedige onderkenning van de belangrijke voordelen van een dergelijke schoolge meenschap. Dat de ouders van de leerlingen van het gymnasium het ten zeerste zouden be treuren als deze levende en bloeiende schoolgemeenschap zou worden opgeheven, is een bewering, welke in zijn algemeen heid niet juist is. Zoals wij reeds schreven, is het ons bekend, dat vele ouders een an der standpunt innemen. De uitspraak van de oudervereniging, dat de ouders door hun kinderen het gym nasium te laten bezoeken, hiermede hun voorkeur voor een klassieke opleiding in gymnasiaal verband boven lyceumonder- dat bij de verwezenlijking van een uitbrei dingsplan het mens-zijn een grote rol speelt. „Een uitbreidingsplan is geen no tariële akte", aldus de voorzitter. De heer Jac. de Weyer (K.V.P.) viel de heer Ko ger bij door op te merken dat het in het vervolg geen kwaad kan als de toelichting op binnengekomen brieven van Gedepu teerde Staten wat duidelijker is. Tijdens de laatste sneeuwperiode heb ben zich ernstige moeilijkheden voorge daan met enige oude sneeuwploegen te Beverwijk, één der ploegen kon niet wor den gebruikt aangezien deze slechts past op het chassis van de in revisie zijnde oude kolkenzuiger. Slechts na een ingrij pende en vrij kostbare herziening zou deze sneeuwploeg voor een ander chassis ge schikt gemaakt kunnen worden. Naar de mening van B. en W. verdient het daarom aanbeveling deze afgeschreven schuiver te vervangen door een nieuwe. De tweede oude sneeuwploeg (1941) moest na enige uren gebruik buiten dienst worden gesteld wegens breuk in de con structie. Weliswaar is de breuk gelast, doch vanwege het verlies aan veerkracht van het constructiemateriaal moet ge vreesd worden dat bij gebruik opnieuw breuk zal optreden. Ook deze sneeuwploeg dient te worden vervangen. Een derde schuiver werd ook tijdens de werkzaamheden beschadigd, doch kon worden hersteld. De drie bedoelde sneeuw schuivers hebben het grote bezwaar, dat zij slechts moeilijk verstelbaar zijn, ter wijl het verstellen niet van de autocabine uit kan gebeuren. Ook zijn de constructies zodanig, dat de schuivers slechts op een bepaalde wagen passen, zodat bij het uit- vaüen van de auto ook de sneeuwploeg niet meer kan worden gebruikt. Wegens de onbetrouwbaarheid van de huidige sneeuwploegen achten B. en W. het gewenst nog dit winterseizoen over te gaan tot de aankoop van twee nieuwe exemplaren. De nieuwe sneeuwploeg, welke vorige week is aangekomen en gedurende 24 uur in gebruik is geweest, heeft zeer goed vol daan. Deze ploeg is te monteren op een on derstel, dat op ieder chassis kan worden aangebracht. De bediening geschiedt vol ledig vanuit de cabine van de auto. De be treffende importeur heeft zich bereid ver klaard de twee gelijke schuivers, die hij nog in voorraad heeft enige dagen voor Beverwijk te reserveren. De kosten van twee nieuwe sneeuwschuivers bedragen: 6400,-. De raad verstrekte donderdag avond het gevraagde krediet. Rector A. B. Nederlof richt te kennen hebben gegeven, is slechts ten dele juist. Er zijn immers veel ouders, die hun kinderen liever naar een lyceum zouden sturen, maar hiervan afzien, omdat de kinderen dan naar Haarlem moeten gaan. Het is misschien niet overbodig, nog maals op te merken, dat de stichting van een lyceum geen opheffing, maar juist een pogen is tot permanente handhaving van de klassieke opleiding te VelseJi. Een ver der voordeel van de bedoelde schoolge meenschap is de vermindering van het grote percentage van mislukkingen." „Wij betreuren het. dat de oudervereni ging niet kan inzien, dat de raad na rijp beraad tot zijn standpunt is gekomen. In derdaad werd 10 jaar geleden met enthou siasme het besluit tot stichting van een gymnasium genomen, maar inmiddels is in de onderwijswereld veel veranderd. Overal in den lande prefereert men thans lycea boven gymnasia, wat uit de na-oorlogse stichting van lycea en omzetting van hbs in lycea is gebleken, en met deze ontwik keling moet worden rekening gehouden in het belang van het onderwijs en van de leerlingen", zo besluiten B. en W. Nieuwjaarsrede burg. Bruinstna Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft donderdagavond voor de raad van de ge meente Beverwijk zijn nieuwjaarsrede uitgesproken. Hij toonde zich verheugd over het feit dat door de intrekking van het wetsontwerp tot instelling van een IJmondraad, een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid over de bestuurlijke indeling van de IJmond. Burgemeester J. G. S. Bruinsma De heer Bruinsma deelde mee dat het niet het moment was thans meer over de ministeriële brief te zeggen. Binnen kort wordt de raad daarover een nota aan- gèboden. De voorzitter zei te verwachten, dat van de gezamenlijke bevolking (van Beverwijk en Heemskerk) in de toekomst veel geëist zal worden om een prettig leefbare" gemeenschap te bereiken. Hij merkte op, dat Beverwijk de plicht heeft grote investeringen zogenaamde specu latieve investeringen te doen voor een .groter gebjed .dan de oppervlakte die door de gemeentegrenzen wordt omsloten, in vesteringen die gebaseerd zijn op toe komstverwachtingen. Sprekende over het onderwijs, zei de heer Bruinsma dat het onderwijzend per soneel onder moeilijke omstandigheden zijn werk moet doen. Daarbij doet zich vooral het tekort aan permanente school gebouwen sterk gevoelen. Verwacht wordt dat het gemeentelijk lyceum in septem ber van dit jaar zal starten, en ook met het christelijk lager technisch onderwijs zal in september kunnen worden begon nen in het nieuwe gebouw in plan „Oos- terwijk". Het culturele leven ontwikkelt zich naar wens, aldus burgemeester Bruinsma. Een muziekschool en een technische biblio theek zijn zeer zeker nodig in Beverwijk, zo vond hij. De samenwerking tussen de raad en het college was in het afgelopen jaar van prettige aard, er deden zich geen conflicten voor. De voorzitter besloot met iedereen het beste voor het komende jaar toe te wensen. Met het nieuwe atletieksëizoen in het vooruitzicht, gaat de Kennemerstaten At letiekvereniging Suomi zich weer voorbe reiden op vele zaken en wedstrijden in eigen omgeving, die de goede naam van deze Velsense club opnieuw in de belang stelling zullen brengen. De jaarvergade ring wordt op 18 februari in het Staten- huis aan de Velserweg gehouden. De eer ste belangrijke en traditionele wedstrijd is de bekende Suomi-cross-country, die on zondag 21 februari in De Heerenduinen weer vele atleten zal bijeenbrengen; Jan Keesom .van A.V. '23 zal zeker proberen opnieuw als overwinnaar uit de strijd te komen. Op 28 augustus of op 4 september zal Suomi, mede in het kader van de Olympische Spelen, een nationale atletiek wedstrijd op Watervliet houden. Op 7 augustus krijgen de Velsense atleten tij dens het tegenbezoek van de Oostenrijkse atletiekvereniging Steyr een returnwed strijd. De activiteiten zetten zich voort met de traditionele Mulierveldlopen in park Velserbeek on 9 oktober, een week voor de nationale veldloopkampioen schappen. Tussen deze ..eigen" wedstrijden door zal Suomi haar sintelbaan beschik baar stellen en medewerken aan een drie tal regionale wedstrijden van de afdeling Kennemerland van de KNAU. De wekelijkse duintraining geschiedt elke zondagmorgen in de Waterleiding duinen te Wijk aan Zee, onder leiding van de heer Van Gog, doch om de IJmuidena- ren en andore zuidkanters in staat te stel len dezelfde training te volgen, zal de heer J. F. v. d. Poll, Suomi's voorzitter, op dezelfde tijden ('s morgens halfelf) en eveneens op zondag in de Heerenduinen de oefeningen leiden. VOETBALWEDSTRIJDEN In de uitwedstrijd tegen Beverwijk komt de Heemskerkse voetbalclub ADÖ in de volgende opstelling uit: Burger; Sinnige en Van Tunen; v. d. Kolk, Welboren en A. Dam: Bruins, T. Dam. Groot, De Wit en N. van Tunen. Wijk aan Zee komt in de uitwedstrijd tegen Egmondia in de volgende opstelling uit: De Blok; Schellevis en G. de Winter: Burger, A. Snijders en Bol; Seysener. Scholten. Th. Winter, J. Blok en v. d. Wel.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5