Wijk aan Zee klopt kampioens kandidaat Egmondia Onze laatste restanten tegen spotprijzen Purmersteyn protesteert na 4-3 nederlaag tegen Vitesse 1 Eechtrop en Gooise Hockeyclub eindigden in Beverwijk gelijk VOETBAL IN KENNEMERLAND STOFZUIGERS 6 De Kennemers kwam er bekaaid af De Kennemers DEM /VVB CSV Wijk aan Zee V it esse T errasvogels Kinheim V eisen B ever wijk/ADO Jong Hercules Duivenbode en Moleman leiders bij DCIJ-jeugd Mes wint oriëntatierit Dynamodames winnen Lof voor „Neeltje Jacoba" Gelijkwaardigen dammen om Kennemerland-titel Expositie van Dirk en Jan Oudes geopend MAANDAG 25 JANUARI 1960 Het is gisteren een goede dag geweest voor Hollandia, omdat het zelf van De Kennemers won, terwyl concurrent Purmersteyn van Vitesse verloor. Van de Kenncmerlandse tweedeklassers kwam De Kennemers er het meest bekaaid af. Want Vitesse, VVB en DEM vermeerderden alle hun puntenaantal. In 3A zorgden Wijk aan Zee en Meervogels voor de verrassing van de dag. Zy' versloegen de topploegen en ook de Boys deden tegen DTS knap werk door gelijk te spelen. In 4 C ontdeden Bloemendaal en Kinheim zich op kranige wyze van hun sterke Zaanse tegenstanders. Zoals te verwachten was heeft De Ken nemers het in Hoorn even als zoveel clubs voor haar, het niet tegen Hollandia kunnen redden. Het werd 30 voor de Hollan- dianen, die er nu beter voorstaan dan ooit, ook al doordat Purmersteyn tegen Vi tesse een 43 nederlaag leed. Wederom bleken de Vitessenaren op eigen terrein vrijwel ongenaakbaar te zijn: 16 punten uit 10 wedstrijden en daarom is het dubbel jammer dat zij in hun uitwedstrijden min der succesvol zijn geweest. DEM en VVB deelden de punten (11) en dit ene puntje kwam de blauwwitten goed te pas, want WFC wist het tegen Schoten ook tot een gelijkspel te brengen (22). De stand is than:.: Hollandia 17 29 VVB 17 15 Purmersteyn 16 23 Zr.nvoortm. 15 14 Vitesse 17 20 Kennemers 17 14 HRC 15 19 HBC 16 12 Schoten 17 16 DEM I 16 9 West-Frisia 17 16 WFC 16 9 In 3 A lieten de drie clubs die de meeste aanspraken op de bovenste plaats maken, alle steken vallen. Wijk aan Zee trok zich van Egmondia's reputatie als kampioen pretendent niets a-.n en klopte de Egmon- ders even met 03. Een pleister op de wonde van laatstgenoemde was het dat ook concurrent Alcmaria Victrix van Meervogels verloor (10). DTS. tenslotte verspeelde een punt aan de Alkmaarse Boys tl1). ADO's positie verbeterde er gisteren niet op. De Heemskerkers ver loren namelijk zelf met 30 van Bever wijk, terwijl ZAP een puntje in de wacht sleepte tegen Velsen (11). Gelukkig ech ter voor de Heemskerkers verloor HSV met 12 van CSV. In 3 A staan de club? er nu als volgt voor: Alk. Victrix 16 23 DTS Egmondia Alk. Boys CSV Velsen 16 22 16 21 17 19 17 18 16 17 Beverwijk Wijk aan Zee Meervogels ADO HSV ZAP 16 17 16 1^ 17 14 16 11 16 P 16 P In 4 C hadden de Kennemer vierde klassers Bloemendaal en Kinheim het met sterke Zaanse tegenstanders te doen Bloemendaal ontdeed zich van concurrent RCZ met 42 en Kinheim klonte zowaar Zaanlandia met 21. De Velsenaren delen nu de tweede plaats met FCZ met 1P pun ten uit 15 wedstrijden. De verdere uit slagen kan men normaal noemen. EHS won van het tot degradatie gedoemde Waterloo met 31 en Terrasvogels speelde met 1—1 gelijk tegen OFC. De stand is nu: Bloemendaal 14 21 DTO 15 14 Kinheim 15 19 FHS 15 14 RCZ 15 19 OFC 10 11 Zaanlandia 14 18 GVO 14 8 WZ 15 16 Waterloo 15 2 Terrasvogels 14 14 De Kennemers moest in Hoorn met 0-3 het hoofd buigen voor het technisch veel betere spel van topploeg Hollandia. Voor de rust lieten de roodzwarten nog aardig spel zien, maar in de tweede helft gaf Hollandia volkomen de toon aan. Meteen na de aftrap kreeg De Kenne mers enige kansen, maar Tervoort en Kops profiteerden er niet van. Even later kreeg Zwanenburg een kans om te sco ren. De Hollandia-doelman wist zijn schot echter te keren. De Hoornse ploeg zat in deze tijd ook niet stil en voelde doelman Groot danig aan de tand. In het algemeen kan de Beverwijkse keeper op een goede wedstrijd terugzien. Hij stopte enige zeer gevaarlijke schoten en het was dan ook jammer dat hij drie minuten voor de rust een zacht balletje door zijn handen liet glippen: 1-0. In de tweede helft was Hollandia van meet af aan veel sterker, maar de ach terhoede van De Kennemers verzette zich vooral in het eerste kwartier met man en macht Na ongeveer 20 minuten spelen loste de linksbuiten een schuiver die pre cies via de paal in het net belandde: 2-0. Nog gaven de Wijkers zich niet gewonnen. Zij probeerden het spel te verplaatsen, maar de gevaarlijke Hoornse voorhoede kwam steeds weer voor het Kennemers- doel. Na 38 minuten werd het 3-0. In de laatste tien minuten kreeg de Beverwijk- se ploeg nog enige kansen, maar zij wist hiervan niet te profiteren. De plaatselijke ontmoeting DEMWB was voor de Beverwijkers zeer belangrijk met het oog op de onderste plaats. De wedsctrijd stond niet op hoog peil. DEM had een nieuwe voorhoede die voor het merendeel uit junioren bestond. Deze jon gens hebben hun best gedaan, maar het ontbrak hun nog wat aan wedstrijdrouti ne. Van de aftrap af ondernam DEM eni ge schuchtere aanvalspogingen, maar zij strandden onmiddellijk op de stugge VVB- verdediging. Toen de gasten het spel kon den overnemen was het na een half uur Luitjes die met een harde schuiver doel man Aardenburg passeerde: 0-1 Niet ont moedigd door deze tegenslag kwam DEM direct voor het VVB-doel en een harde kopbal van rechtsbuiten Stelder had be ter lot verdiend. In de tweede helft zag men hetzelfde spelbeeld: een hard werkend VVB met een overwicht, waartegen de meer gerouti neerde defensie van DEM moedig stand hield. Na 25 minuten kreeg midvoor Ves- sies een zeer goede pass van Stelder en hij schoot in de uiterste hoek: 1-1. Kort voor het einde lanceerde VVB nog een ge vaarlijke aanval, maar Van der Velde, die alleen voor doelman Aardenburg kwam te staan, schoot te zacht in, zodat ook dit gevaar voor DEM werd bezworen. In Heiloo leverde de ontmoeting CSV HSV voor de Castricummers de volle winst op. Na 14 minuten opende Hoberg met een afstandsschot de score, maar dit was dan ook de enige spectaculaire daad in de eerste helft. De partijen wogen goed tegen elkaar op en het wekte geen ver bazing dat Spaan van HSV na een half uur gelijk maakte. Korthouwer probeerde nu zijn club de leiding te geven maar de bal ketste tegen de lat en werd wegge werkt. De altijd nog gevaarlijke oud-Vitesse- speler Van der Valk zag in de laatste mi nuten een heel klein gaatje in de achter hoede van de thuisclub en hij liet deze kans niet onbenut: 1-2. Verscheidene te genaanvallen van HSV leidden in de laat ste fase tot gevaarlijke situaties voor het Castricumse doel, maar doelpunten kwa men er niet uit. Wijk aan Zee haalde het stoute stukje uit het in de topgroep spelende Egmondia op eigen terrein een gevoelige 3-0 neder laag te bezorgen. Vooral Seijsner blonk in deze wedstrijd uit en hij nam alle drie doelpunten voor zijn rekening. Zo heel gemakkelijk is het evenwel niet gegaan, want de Egmondse aanvallen waren zeer gevaarlijk, maar zij strandden alle op het uitstekende doelverdedigen van De Blok. De eerste treffer kwam al na een kwar tier spelen, toen Seijsner de bal goed kreeg aangegeven van aVn der Wel en hard in schoot: 0-1. Van dit moment af was Wijk aan Zee veel sterker en kort voor de rust bracht Seijsner de stand op 0-2. De tweede helft begon met een overwicht van Egmondia. maar de achterhoede van de bezoekers, aangevoerd door spil Snij ders, wist dit overwicht een halt toe te roepen al moest doelman De Blok enige zeer gevaarlijke ballen van Visser en Zwaan uit zijn doel werken. Wijk aan Zee wist het spel weer te verplaatsen en de voorhoede belaagde opnieuw het Eg mondse doel. Kort voor het einde snelde Seijsner door de verdediging van de thuis club en verrichtte de hattrick: 0-3. Purmersteyn kwam bij Vitesse op de koffie. De Castricummers wonnen name lijk met 4-3, zij het onder protest van de Purmerenders. Vitesse had als grote troef spil Jonker als aanvalsleider in de strijd geworpen. Welis waar scoorden de bezoekers na twaalf mi nuten, maar midvoor Kruyver had hier voor eerst keeper Stuifbergen met zijn lichaam opzijgezet, waarop de bal in het doel rolde. Na nauwelijks vier minuten bleek Jonker een snelheidsmaniak te zijn. want met grote passen snelde hij spil Da man voorbij en hij liet doelman Reitsma vissen: 1-1. Opnieuw nam Purmersteyn de leiding, nu door Bakker, maar Theo Groot bracht de partijen weer in even wicht: 2-2 Jonkers vechtlust was bijzon der groot en hij smaakte het genoegen een goede pass van Zonneveld tot een doel punt te verwerken: 3-2. Nog was zijn doelpunten honger niet gestild en met een keihard maar zuiver gericht schot ver richtte hij de hattrick: 4-2. De sfeer werd er nu niet prettiger op. Purmersteyn wilde ten koste van alles een gelijk spel behalen. Eerst trachtte de ploeg met man en macht scheidsrechter Jam broes aan het verstand te brengen dat het derde doelpunt eigenlijk in buitenspelposi tie was gescoord en toen gingen de Pur merenders, alles wat zij op hun weg te genkwamen omverlopend, fanatiek ten aanval. In de laatste minuten konden zij zo de achterstand nog iets verkleinen. Dit betekende een waarschuwing voor Vitesse, dat alle reserves in de strijd wierp om Purmersteyn het scoren te beletten. En dit lukte de Castricummers ook, zo dat het 4-3 bleef. Na een lange rustperiode tengevolge van afkeuring van het Zaanse terrein kwam OFC zondag weer eens in het veld en wel in de uitwedstrijd tegen Terrasvogels. De lange rust bleek de Oostzaners gee.i goed te hebben gedaan, want hun spel had niet veel te betekenen. Ook de Terrasvogels speelden niet bepaald overtuigend, maar hun voorhoede wist toch ongetwijfeld de meeste kansen te scheppen, waarvan voor de rust door Thoolen al heel slecht ge profiteerd werd. Na de rust had OFC de wind in de rug. Met harde trappen en zonder overleg trachtten de Oostzaners Cardol te passe ren en dit lukte hun middenvoor zowaar na 20 minuten spelen via de binnenkant van de paal (0-1) Vijf minuten later echter slaagde Van Dillwijn er in bij een scrim mage gelijk te maken (1-1). Over het geheel gaf deze 1-1 stand goed de verhouding weer. Wel heeft Terrasvo gels meer en betere kansen gehad, maar de kunst van het benutten bleken de Santpoortse aanvallers slecht te verstaan. Op „Rooswijk" heeft het treffen tussen Kinheim en de stoere ploeg van Zaanlan dia yoor de thuisclub een min of meer ver rassend resultaat opgeleverd, dat eigenlijk pas in de tweede speelhelft werd bereikt toen de Kinheimers tijdens een fel offen sief de 01 achterstand volledig in winst omzetten. De wedstrijd kon wegens de straffe wind niet mooi zijn, maar deson danks zorgden de Zaandammers tegen de wind in voor het eerste vuurwerk, waar mede de Velsense verdedigers veel moeite hadden. In de Velsense aanval, die on voldoende door de middenlinie werd ge steund, wilde het niet vlotten tegen de uit stekende maar soms te felle verdediging. Wel waren Smit, Van Vuuren, Demmers en Mosk enige keren dicht bij een doel punt. maar de juiste afwerking bleek te ontbreken en het leek of Kinheim aan zichzelf twijfelde. Aan de andere kant ver oorzaakte Zaanlandia met technisch en tactisch beter verzorgd spel meer gevaar. Spil Brethouwer en doelman Polmans wisten erger te voorkomen (00). Na de hervatting, toen de felle regen het spelpeil ook beïnvloedde, was het de Zaanlandia-linksbuiten, die na vergeefs uitvallen naar de bal van Brethouwer scoorde (0—1). Nu ging de thuisclub in eens veel beter spelen. Ze kwam langzaam opdringen om een flink offensief in te zetten. De trucs van midvoor Demmers bleven nog zonder succes; Van Vuuren schoot hoog over, waarna Smit dit her haalde. Na 14 minuten gaf Demmers een fraaie pass af waardoor Van Vuuren ge lijk kon maken (11). Het harde werken van Mosk werd na 25 minuten beloond. Hij maakte de bal mooi vrij en schoot diago naal in (12). Zaanlandia speelde nu, na dat reeds ernstig was gewaarschuwd, grof, maar de Kinheimers hielden de hoofden koel. Het technisch beter spelende Velsen kon haar grote overwicht op ZAP niet in doel punten uitdrukken. Het werd daar in Anna Paulowna 1-1. Velsen was nagenoeg de hele wedstrijd in de meerderheid. De har de wind speelde beide ploegen danig par ten. De spelers kregen bijna geen bal goed onder controle. Na 35 minuten nam Vel sen de leiding, toen Graman uit een voor zet van Wittebrood doel trof: 0-1. Na de hervatting was de thuisclub aan vankelijk iets sterker en na 20 minuten verraste Timmer doelman Kaasenbrood met een hard schot: 1-1. Velsen kwam hierna nog verwoed opzetten, maar ZAP dat dit ene puntje heel goed kon gebrui ken, omdat het geheel onderaan staat, verweerde zich met hand en tand. Beverwijk heeft op ADO een gemakke lijke 3-0 overwinning behaald. Al spoedig gaf rechtsbuiten Van der Meij doelman Burger het nakijken: 1-0. Schaarse aan vallen van ADO, geleid door De Wit en Duivenvoorden konden gemakkelijk door de Beverwijkse achterhoede worden ge keerd. Een keer moest doelman Raap han delend optreden bij een harde schuiver van Groot. In de tweede helft kon Beverwijk de voorsprong vergroten toen de scheidsrech ter een strafschop toekende voor een over- trediging in de Heemskerkse achterhoe de en Van Oost raak schoot: 2-0. Veel te genstand bood ADO daarna niet meer en in de laatste fase van de wedstrijd maak te Ketting er nog 3-0. van. Op een zeer glad veld sleepte Jong Her cules tegen Nehamij twee kostbare pun ten in de wacht door met 1-4 te winnen. Voorlopig is het resultaat dat de Bever wijkers de onderste plaats aan SVJ kon den afstaan In deze sportief verlopen ont moeting gaf Jong Hercules de eerste 20 minuten de toon aan, maar toen kreeg de thuisclub bij een zeer gevaarlijke aan val een uitstekende scoringskans en was het harde schot van de midvoor doelman Cuperus te machtig: 1-0. De Beverwijkers lieten zich helemaal niet uit het veld slaan en kwamen fana tiek opzetten. Na 35 minuten werd mid voor Veerbeek in het strafschopgebied wat al te hardhandig opzij gezet. Snippe zette de strafschop in een doelpunt om: 1-1. In de tweede helft zat Jong Hercules meteen op de bal, maar het duurde toch nog 20 minuten voor Veerbeek uit een voorzet van v. d. Bos de stand op 1-2 kon brengen. Nog geen minuut later wan delde De Bree met de bal door de hele Amsterdamse achterhoede en hij maakte er 1-3 van. Nehamij kwam nu meer in de aanval, maar onder aanvoering van spil Elderson gaf de achterhoede geen krimp. Toen de laatste minuten de Beverwijkers weer even tot de aanval konden overgaan vergrootte Veerbeek de voorsprong tot 1-4. Adi ertentie TEL.6000 0AG EN NACHT Terwijl diep onder de grond ruim vijf honderd collega's opgesloten zitten achter een tot nu toe ondoordringbare wal van steenkool, werken deze man nen aan het herstel van het ventilatie gebouw in het belang van de hard werkende reddingsploegen. Dat de IJmuidense damjeugd graag wil dammen kan het bestuur van DCIJ het beste waarnemen nu er zaterdagmiddag.? enkele uurtjes aan de jeugdige dammers worden besteed. In de strijd van deze toe komstige damjeugd van DCIJ heeft de 14- jarige Kees Duivenbode uit de J. P. Coen- straat na elf ronden de leiding zonder één verliespunt. Maar zijn vriend Moleman uit de Jacob van Heemskerkstraat volgt hem na acht ronden ook met de volle buit De strijd tussen deze twee zal wel beslis send zijn. De uitslagen van de vorige week luidden- Goos wint van Van Loon, Wijker kreeg een onverwachtse nederlaag van Treffers Blok wint van Donkersloot, Laros wint van Van Loon, Van der Does wint van Lichten- dal, Wijker wint van Krab, Blok wint van Goos. Postma wint van Broerse. Donker sloot wint van Van Loon. Pippel wint van Blok, Duivenbode wint. van Postma. De enige remise ontstond tussen Goos en Krab Duivenbode wint van Broerse. Wijker wint van Van der Dn??, Blok wint van Van Loon. Treffers wint van Van Hoek. Mole man wint van Donkersloot, Van der Dor? verliest van Blok. Broersen wint van Goo? Laros wint van Lichtendal. Veldhuizen wint van Van Loon. Krab wint van Post ma. Piet Donkersloot verliest van Pippei Van der Does wint van Broerse. Goos win' van Lichtendal. Postma wint van Van Loon. Van der Does wint van Veldhuizen Van der Does verliest van Veldhuizen Goos verliest van Moleman. Krab wint van Van Loon, Van der Does wint van Veldhuizen. De Motor- en Autoclub Castricum heef' een geslaagde oriënteringsrit gehouden De uitslag luidt: Auto's: 1. Th. Mes 6 strafpunten; 2. me vrouw Beemster, Avenhorn, 15 str pnt 3. Th. van Putten, Haarlem 19 str.pnt 4. A. de Bruin. Landsmeer. 31 str pnt 5. L. Bouwman, Utrecht. 32 str.pnt. Motoren: 1. J. Prins. Zaandam. 33 str pnt.: 2. P. Langendijk. Beverwijk. 41 str pnt.; 3. N. Pegel. Heemskerk 46 str pnt 4. T. Boulogne. Den Haag. 97 str.pnt 5. P. Boulogne. Den Haag. 116 str pnt. Bromfietsen: 1. C. de Munck. Wormr' veer. 22 str.pnt. WATERVLIET 2 BEHOUDT KANSEN Van het competitie korfbalprogramnv van „Watervliet" zijn slechts drie wed strijden doorgegaan. Watervliet 2 wist or eigen terrein de kampioenskansen te be houden. Het stuurde BEP 2 uit Purmerend met een nederlaag naar huis. Ook Water vliet 4 ontdeed zich van een concurrent Met een 131 nederlaag kon Sport Ver eent 3 terugkeren. De zaterdagmiddag gespeelde aspirante-- wedstrijd Sport Vereent A—Watervliet eindigde in een 22 gelijk spel. De Castricumse dames van de volleybal club Dynamo hebben in de sporthal var de nieuwe school te Castricum de dames van Duinrandia geklopt (30). Zij zijn daardoor RAP tot op twee punten ge naderd. De setstanden waren 154, 157 15—10. ONDERLINGE WEDSTRIJD FOTOGRAFEN Voor de tweede onderlinge wedstrijd van de Beverwijkse amateur-fotografen wer den weertig foto's ingezonden De uitslagen luidden: B-klasse, beginners. 28 foto's ingezonden- 1. Mevrouw Scholts-Van der Meulen 42 pnt.; 2. F. A. van Kempen '1.5 pnt. A-klasse, gevorderden. 8 foto's ingezon den: 1. H. Mantje 41.5 pnt.; 2. A Dibhets 41 pnt. In de meesterklasse kwamen 4 foto's bin nen. Met 41,5 pnt. werd G. Broertjes eerste. Er is dit weekeinde in Kennemerland- Noord weinig gehockeyed. Er waren slechts enkele inhaal- en bekerwedstrij den. Bij Strawberries werden twee onder linge wedstrijden gespeeld. Voor een in- haalcompetitiewedstrijd voor de promo tieklasse ontmoetten elkaar in Beverwijk Eechtrop en het team van de Gooise Hockeyclub. Ondanks een langdurig overwicht van de thuisclub tot ver in de tweede helft heeft Eechtrop niet de volle winst uit deze ontmoeting kunnen trek ken. Wel namen de spelers tot twee maal toe een voorsprong door Tj. van Noort en door N. Groot maar beide keren slaagde Gooi erin gelijk te maken. Al de ze doelpunten werden na de rust ge maakt. De gasten hebben vrij veel geluk gehad met dit gelijke spel, want pas in het laatst van de ontmoeting ontplooiden zij een noemenswaard tegenoffensief. In het sportpark Schoonenberg hebben Strawberries III en Hurley II (heren) strijd geleverd om de J.D. Treslingbeker Door een overwinning van 1-2 heeft Hur ley zich in de volgende bekerronde ge werkt en werd Strawberries uitgescha keld. De gasten hebben deze overwinning verdiend; zij speelden technisch sterkei dan de thuisclub, waarvan het spel te on beheerst was. Met de rust leidde Hurley reeds met 1-0. Nadat C. van der Sluis voor Strawberries had gelijk gemaakt, maak te Hurley het winnende doelpunt uit een strafbully, die door Strawberries eigen lijk onnodig werd veroorzaakt. De doel- verdediger der gasten viel op door zeer goed spel. Voor Scheybeeck in Beverwijk waren drie wedstrijden vastgesteld; slechts een wedstrijd werd gespeeld, de ontmoeting tussen Alkmaar IV en Scheybeeck II (dames) voor de competitie Onderbond Noordholland. Scheybeeck heeft deze uit wedstrijd met 1-0 gewonnen. Het enige doelpunt werd reeds voor de rust ge maakt door mej. M Versteeg. De directie van de Koninklijke Noord en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij heeft van de Commandant Zeemacht Ne derland, vice-admiraal G. B. Fortuyn, een brief ontvangen waarin deze zijn bijzon dere dank uitspreekt voor de wijze waar op de bemanningen van de reddingboten „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden, „Prins Hendrik" uit Den Helder, „Brandaris" uit. Terschelling en „Insulinde" van Oost- Mahorn zijn opgetreden toen op 20 januari de mijnenveger „Roermond" in moeilijk heden verkeerde. „De bereidheid van de bemanningen om zonder dralen onder de allerongunstigste weersomstandigheden zee te kiezen, dwingl de grootste bewondering af. Gelukkig bleek dat assistentie van een reddingboot niet nodig was. Dit doet echter niets af van de waarde van de getoonde opofferingsge zindheid". aldus de vice-admiraal. BEGRAFENIS VAN C. DE BACK OP VVESTERBEGRAAFPLAATS De begrafenis van het stoffelijk over schot van de IJmuidense runner C. de Back zal woensdag niet geschieden op Westerveld. zoals wij abusievelijk meld den, maar op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsioi Eigen crediet-servirf 'Inruil). LOENDERSLOOT LANGE NÜEUWSTR.AAT 433 - 435 CENTRUM GAT.ERI.' - IJMTtTDEN EB ANK E O O O ET Het was ook de afgelopen week met de schelvisaanvoer in IJmuiden maar weer zuinig gesteld. Alleen de Toronto bracht een uitzonderlijk schip schelvis aan de markt, (300 kisten), maar voor de rest was het heel zuinig. Geen wonder, dat de prijzen over de hele linie hoog bleven, en zelfs zaterdag nog 50.— voor een kist braad werd gegeven. En ook zaterdag werd voor België nog grove schelvis gekocht, zonder twijfel als gevolg van de berichten, dat er maandag wederom weinig of geen schelvis zou wor den aangevoerd. België had weer belangstelling voor de kabeljauw, al daalden de prijzen donder dag ten aanzien van woensdag met onge veer de helft. Zaterdag liet een flink her stel zien. Toen gingen de grote regels zelfs voor ƒ130,— per 10 stuks, terwijl de „hal ve kabeljauwen" opliepen tot over 60.—. Zwarte koolvis werd in flinke hoeveel heden aangevoerd. West-Duitsland nam praktisch alle grote zwarte koolvis voor haar rekening. De grote-gullen en kleine kabeljauw-maat kwam op het niveau voor gebruik in binnenland, d.w.z. circa 20.— per kist voor de grote-gullen-maat, en circa f 50.— voor de kleine-kabeljauw- maat. De tong-aanvoer was, als gevolg van het zware weer beduidend minder dan voorgaande weken. Gelukkig zorgden on geveer twintig overweekse loggers vrij dag en zaterdag toch nog voor een tame lijke aanvoer. De gezamenlijke aanvoer van de beide laatste dagen der week, ruim 30.000 kilo, werd grif door de handel gekocht, waarbij opviel dat de beide kleinste soor ten het meest in trek waren. Zaterdag sloten ze op f 3.50 per kilo, met 3.— voor de halfpond.jes en grootmiddel tong, ter wijl de lappen, voor het grootste deel ge kocht door de V S., sloten op f 3.40 per kg. Heel goede prijzen zijn door de hapde, betaald voor schol III en schol II al zal de aanvoer vandaag ook niet zo groot zijn als gewoonlijk, de vangsten waren niet slecht zodra men kon vissen. Dat er zaterdag toch 40.— voor schol III en een tientje meer voor schol II werd gegeven, kan de visserman alleen maar reden tot tevredenheid geven. Dat Engeland, zoals gewoonlijk, weer d e afnemer was van de grove schol behoeft geen betoog. Makreel blijft maar magertjes, boven dien erg klein van stuk. Dat er geen hoge prijzen voor kunnen worden gegeven, be grijpt ook de rederij. De haring, waar van de kwaliteit eveneens erg uiteen loopt, maakte een redelijke prijs. Het weekeinde was er, evenals vorige week, weer een zeer ruime aanvoer van „jonge haring", die, ook al omdat de schol en schelvis-prijs zo hoog ligt, zo niet door de visconservenfabrieken, dan toch voor een deel ook wordt gekocht door de binnen landse handel. Advertentie ƒ59.75 ƒ17.95 1.95 3.90 Damesmantels reeds vanaf ƒ19.75 Zuiver wollen gabardine mantels buitengewoon mooie kwaliteit v.a. Popeline Regenmantels v.a Alle niet afgeprijsde mantels met 20 korting Rokken vanaf Blouses vanaf Kindermantels en -jurkjes: 20 t.m. 80% korting PROFITEER ERVAN hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 - Tel. 7541 Twintig erkend sterke hoofdklassers uit Haarlem en de IJmond spelen in twee groepen van tien om de bovenste drie plaatsen van het damtoernooi om het kam pioenschap van Kennemerland Na de derde ronde is het Douma (Haarlemse Damclub) welke met vijf punten het beste resultaat heeft behaald in de A-groep. Df- overige spelers zijn allen gelijkwaardig En er is met geen mogelijkheid te voor spellen welke spelers zich zullen plaatsen Van de deelnemende DCTJ'ers heeft ir M. Krijgsman na een knappe overwinning op P. v. d. Berg met 4 Dunten in de B eroep de leiding De uitslagen luidden: Wim van Wort verliest vaji F Langeveld. A Douma re mise met J. Horick. J. van Straten afge broken met Gerrevink. Nico Blom verliesi in gewonnen stelling van Abe de Jong. H Relien afgebroken met zijn clubgenoo» J Drayer. C. Schelfhout afgebroken met P v. d. Berg. Jan Ponnen remise met ir M Krijgsman. J. v. d. Kroofft verliest var V Slot. J. ter Haak remise met Warmer dam. De afgebroken partijen: Abe de Jong remise met Gerrevink. Wim van Wort re mise met Gerrevink. P. v. d. Berg verliest van ir M. Krijgsman. F. Slot wint van J Visser In de eerste klasse heeft Leo Binkhorst zich hersteld van zijn nederlaag tegen H. Leeuw. Hij won achtereenvolgens van Persoon en Boerkool. De overige uitslagen luidden: H. Leeuw remise met W Gomes. W Persoon wint van C. Kaan, Th. van Wort afgebroken mei Th Bot. J. Oorthuis wint van H. Ie Noble In de tweede klasse heeft Jan Tijms zich In de voormalige leeszaal aan de Heide- -traat te IJmuiden-Oost heeft de voorzit ter van Felison, de heer L. J. A. Probst, zaterdagmiddag de tentoonstelling van werken van Dirk en Jaap Oudes geopend. Hij vertelde, dat het een tentoonstelling van vader en zoon is, maar dat men de titel „Vader en Zoon" toch wat te griezelig had gevonden. De heer Probst vertelde, hoe Dirk Oudes op dertigjarige leeftijd in eens begon te tekenen en te schilderen. H.j werd in Parijs ontdekt en André Beauchant kwam naar Alkmaar om ken nis te maken. De heer Probst meende dat het werk van deze klokkenmaker gebon denheid aan de aarde demonstreert. Er is een volkomen eenheid tussen natuur en mens. „Er is in zijn werk een zeggings kracht en poëzie, die veel schilders van naam niet bereiken. Heeft men bij het samenstellen van een tentoonstelling vaak de moeilijkheid goede werken uit te zoe ken, hier heeft mer vijftien stukken in de kast moeten laten, die even goed waren a^j de tentoongestelde". De voorzitter noemde zoon Jaap Oudes, een man, die zeer geboeid wordt door de Vlaamse litteratuur. „Fantasie en naïvi teit kenmerken zijn werk. Ik geloof dat zijn grootste sterkte in de illustratie ligt. Het is verheugend, dat hij geheel zijn eigen weg volgt". keurig hersteld. Hij klopte deze week C. J. van der Does. Van der Wereld staat na zijn overwinning op Wolbeek aan de kop. C. Lenaertst wint van Jan v. Kempen, A. Lemmers wint van Zandbergen, L. v. d. Meer wint van Douwstra. Vrijdagavond wordt het toernooi in hotel 't Hof van Holland te Haarlem voortgezet.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6