Er is nu sneeuw genoeg in Squaw Valley, maar toch is men bezorgd Finalestrijd om Noordhollandse schaaktitel is begonnen Publieke belangstelling valt tegen Maria Esther Bueno in Brisbane verslagen Die Raeckse speelde gelijk in Hoorn mm WITTE TANDEN DROPiiiiiiiUHIiiilDUa™-™^^ Commissie onderzoekt de kwestie MVV-Elinkwijk Militaire voetballers oefenden in Utrecht 19 Ploeg van CIOS goed op dreef tegen HVS Nederlandse ploeg in een vierlandenwedstrijd „Hokij" versloeg RCAF Ook DWR en HVGB zijn uitgeschakeld voor beker Conclusie in rapport naar bestuur van de KNVB Eis tot schadevergoeding van SHS afgewezen Hoge gast bij internationale kampioenschappen De zwemcompetitie Kring Haarlem KNZB Armin Hary weer terug in Duitsland India weert zich geducht tegen Australiërs Ingemar Johansson gaat eisen stellen Zuidamerikaanse invitatie voor Sugar Ray Vader en zoon De standen in de viertallen competitie bridge Nederlandse boksers naar het buitenland Mr. J. H. J. Zuidema voorzitter NBB - in Leiden overleden DONDERDAG 28 JANUARI 1960 (Van onze correspondent in de V.S.) Van 18 tot 28 februari worden in de Sierra Nevada-bergen van Californië de Olympische Winterspelen gehouden. Ge woonlijk vragen de organisatoren van de spelen zich met enige zorg a'f: zal er genoeg sneeuw liggen? Zal het koud genoeg zijn? Daarover maakt men zich thans eerlijk gezegd geen zorgen. Voor de deelnemers ziet het er gunstig uit. Maar wat men zich in Squaw Valley wel met enige zorg af vraagt, dat is of er niet te veel sneeuw zal vallen en of er niet te weinig toe schouwers zullen komen. De voorbereidingen zijn nu bijna klaar. Vier jaar heeft men gewerkt en vijftien miljoen dollar heeft men uitgegeven. Acht honderd skiërs en schaatsenrijders uit 33 landen zullen er elf dagen hun wedstrijden houden. Squaw Valley heeft een gemid delde sneeuwval van ongeveer twaalf meter per jaar. Het zou al heel vreemd moeten lopen, wilde men niet kunnen skiën. En mócht de temperatuur wat niet waarschijnlijk is eens boven het vriespunt komen, dan behoeven de schaat senrijders niet somber te worden: zowel voor het hardrijden als voor de kunstrij baan heeft men kunstmatig ijs. De organisatoren zijn echter wel een beetje somber door het feit, dat men be langrijk minder toegangskaarten van te voren heeft verkocht, dan men verwacht had. Er kan nog heel wat verkocht wor den voor de Spelen beginnen, maar als het zo doorgaat zou men aan recette wel eens een miljoen dollar minder binnen kunnen krijgen dan men geschat had. Maximaal zouden er per dag 35.000 toeschouwers kunnen komen. Men had gerekend met een gemiddelde van 25.000, maar het is niet Olympische Spelen uitgesloten, dat er gemiddeld slechts 15.000 zullen zijn. De enigen, die zich erover kunnen ver heugen, dat er waarschijnlijk niet zoveel toeschouwers zullen komen, zijn de man nen van de verkeerspolitie in deze streek. De toeschouwers kunnen namelijk niet 'snachts in Squaw Valley blijven. Zij moe ten per auto of bus naar logeergelegen heden worden gebracht, die 15 a 16 km van Squaw Valley verwijderd zijn. De meesten zullen gaan naar enkele grote hotels in Lake Tahoe en vooral naar de hotels van het casino-stadje Reno in de staat Nevada. Het parkeerterrein in Squaw Valley de sneeuw is daar mechanisch vastgestampt door troepen van de marine biedt plaats aan 10.000 auto's en 200 bussen. Wanneer dit leger van voertuigen 'savonds bij grote koude en zware sneeuw val over de bergen naar Reno gebracht moet worden, zou de verkeerspolitie het wel eens heel moeilijk kunnen krijgen. Hoe komt het, dat de toeloop minder groot is dan men gedacht had? Zijn het de kosten: is men bang voor de kou en de sneeuw: is men niet voldoende geïnteres seerd? Al deze motieven kunnen meespe len. De toegangsprijs per dag bedraagt 7,50 dollar en om de hockeywedstrijden en het schoonrijden in de a'rena te zien moet men dan nog afzonderlijk betalen. Aan verblijfskosten zal men een 20 dollar per dag kwijt zyn en een ieder kan uit rekenen, dat dit geen goedkope vakantie wordt. T ennis In de kwart finales dames enkelspel van de Australische tenniskampioenschappen, die in Brisbane worden gehouden, heeft het 17-jarige Australische meisje, Marga ret Smith met 7-5 3-6 6-4 de Wimbledon- kampioene, Maria Esther Bueno, uitge schakeld. Een opzienbarende overwinning is dit echter niet geweest, want de Braziliaanse had gedurende de laatste set last van kramp. Toch wordt er in Australië van Margaret Smith in de toekomst veel ver wacht. Sedert zij onder leiding staat van Frank Sedgman maakte zij grote vorde ringen. In een andere kwart finale won de En gelse Christine Truman op overtuigende wijze van de Australische Fay Muller. De cijfers waren 6-0 6-0. De titelhoudster, Ma ry Reitano, bereikte eveneens de halve eindstrijden. Zij zegevierde over Mary Hawton met 6-2, 8-6, terwijl Jan Lehane. die met 6-1 6-1 Orraine Robinson versloeg, zich ook van een plaats in de halve finales v erzekerde. De overige uitslagen luidden: heren dubbelspel, halve finales: Roy Emerson en Neale Eraser versl. Mulligan en Flet cher 6-2 6-4 6-3, Rod Laver en Bob Mark versl. Bob Howe en Bob Hewitt 6-4 7-5 9-7. Sport in het kort VOETBAL. Mrs. Horace Shepherd, een Londense werkvrouw, heeft 75.222 pond sterling (meer dan 750.000 gulden) in de voetbalpool gewonnen, zo is vandaag bekendgemaakt. BOKSEN. Leen Jansen, middengewicht- kampioen van Nederland, zal maandag 8 februari in de Rivièrahal in Rotterdam een wedstrijd boksen tegen Orlando Paso, kampioen van Nigeria. Het gevecht gaat over 10 ronden van 3 minuten. KRACHTSPORT. Bij de in Leiden ge houden kampioenschappen van Nederland Body-Building slaagde Th. Vooren, lid van de H.K.V. Haarlem erin de derde prijs te veroveren. Th. Vooren behaalde een totaal van 292'/2 kg. BOKSEN. Percy Lewis, de in Trinidad geboren vedergewicht kampioen van het Britse rijk, heeft op punten gewonnen van de Fransman Gracieux Lamperti, de hou der van de Europese titel. Het gevecht ging over twaalf ronden. BOKSEN. Het opperste gerechtshof in New York heeft in hoger beroep de uitspraak van de New Yorkse boks- commissie om de licentie van Cus d'Amato, manager van oud-wereldkampioen Floyd Patterson, in te trekken, bekrachtigd. d'Amato was in 1958 bij een stemming nog uitgeroepen tot „manager van het jaar". Carolyn Krau en Robin Johnson zijn beiden nog maar zestien jaar, doch niettegenstaande dat twee van Enge- lands troeven bij het kunstrijden op de schaats. Carolyn en Robin, die deel uitmaken van de Britse ploeg voor de Olympische Winterspelen, flaneren hier door Londen in de Olympische kostuums zoals die voor de Britse ploeg zijn ontworpen. De muts van wil nylonbont heet Macmillan Moskou". Het jasje van bruin wind- en water- werèhd materiaal, gevoerd met wit nylonbont, wordt gedragen boven een blauw wollen pantalon. Hands dwergen en schoenen zijn van bruin suède leer. Bovendien kan men het zich voorstellen, dat wat oudere mensen er tegen op zien om iedere dag die autotocht door kou en sneeuw te maken en dan nog veel van de tijd in de koude buitenlucht door te bren gen. Men moet zich daar speciaal op kle den en dat kost ook geld, vooral wanneer men het tevens elegant wil doen. Daar komt dan nog bij, dat de Amerikanen wel niet te veel succes van hun nationale deel nemers kunnen verwachten op deze spe len. In hardrijden heeft Amerika nooit heel veel gepresteerd en al wordt er de laatste jaren veel meer aan skiën gedaan in dit land, de meeste ski-kampioenen komen toch nog altijd uil Europa. De zorgen, die sommigen dan al mogen hebben in Squaw Valley zullen de deel nemers aan de Spelen niet in het minst raken. Zij kunnen hopen op een strijd in een prachtige omgeving, waar alle midde len gebruikt zijn om het springen, de sla lom. de langeafstands-ski-wedstrijden en de schaatswedkampen onder ideale om standigheden te doen plaats hebben. De volleybalcompetitie Enthousiasme, tempo en goede bloks ge bruikte de herenploeg van Die Raeckse als wapen in Hoorn tegen kampioenspretcn- dente TOG. Met als resultaat een ver dienstelijk gelijk spel: 154, 1517, 1510 en 715. Ed Koper had veel succes met tennisserves, zijn teamgenoten hielden zich overigens aan een veilige onderhandse op slag. Santpoort stuitte gisteravond in het Krelageliuis op de stugge tegenstand van het Zaansc SES, kon geen vloeiend volley bal bereiken en moest met een gelijk spel genoegen nemen: 1115, 1512, 915 en 15—7. De Blinkert toonde tegen het Wormer- veerse VGW in een pittige wedstrijd haar oude vorm en versloeg de gasten met 1512, 915, 159 en nogmaals 159. AVC verloor het belangrijke duel met SES met 1015, 1115, 1510 en 815 en draagt in de dames-overgangsklasse de rode lantaarn. De Haarlemse dames speel den beweeglijk, dirigeerden de bal niet on verdienstelijk naar de aanval, maar faal den voor het net volkomen door hun terug houdend spel. Alleen Agnes Leeuwenberg begreep haar taak, maar Ria en Jos de Vilder putten zich uit in plaatsballen, in plaats van smashes. Eerste klasse CIOS met Beijer, v. d. Berg, Beidschat, Tukker, Meier en Nieuwenhuysen, toonde tegen de reserveploeg van HVS een juist spelinzicht door aanhoudend aan de op bouw van een stevige aanval te werken. Hoewel dit niet altijd lukte, was het over wicht op de onmachtige HVS'ers zodanig dat met 154, 1512 en 156 de strijd reeds in drie sets beslist kon worden. HVS schoot in alle opzichten te kort, zelfs het serveren baarde nog veel zorg. Behoudens de tweede set heeft Eclecta tegenstander OVRA geen moeilijkheden kunnen bezorgen. De rijksambtenaren be slisten het treffen met 158, 1917 en 15—9. Bij de dames herstelde HVS zich tegen Velox van een 20 achterstand (158 en 1512) met 315 en 1215 en nam iets meer dan in de verwachting lag: 22. Gios gaat weer met iets meer overtuiging spelen, dat bleek in Heemstede tegen leid ster HBC. ook al valt over de duidelijkheid van de Heemsteedse zege niet te discus siëren: 153. 1512. 157 en 1215. De uitslagen luidden: Heren: HBC 3Gios 03. HBC 2Gios 3 3—0. Eclecta—OVRA 0—3. HVS 2—CIOS 0—3. PWN 2—WIK 2 1—3. CIOS 4—HVS 4 22. Die Raeckse 3DSS 2 40. Alliance VVCL 3—1. WIK—OVRA 2 3—1. Sant poortSES 22. TOCDie Raeckse 22. Dames: Velox—HVS 2—2. MHBS 2— HVS 2 1—3. Die Raeckse 4—JBS 2—2 OG 2—PWN 0—3. Set Up 3—Spaarnestad 0—3. OVRA 3—De Blinkert 4 0—3. OSS 2—Gios 2 0—3. HBC—Gios 3—1. AVC— SES 1—3. De Blinkert—VGW 3—1. Titelhouder P. Seewald uit Bergen, kam pioen van Midden-Kcnnemerland K. Steijn en de Zaandam-speler D. Brink betwisten elkaar in de finale van de strijd de Noordhollandse schaaktitel in de hoofd klasse. Het heeft der traditiegetrouw weer lang geduurd alvorens men aan de finale is begonnen. K. Steijn meldde zich overi gens al vrij snel als finalist, terwijl Brink een beslissingswedstrijd met M.P. Suiker (Pat Mat) nodig had om eveneens tot de finale door te dringen. Waarom echter een lange adempauze tussen voorronden en finale is gelaten is zelfs voor de betrokken spelers een vraag... In ieder geval is nu dan de strijd ont brand. Als eersten bestreden P. Seewald en D. Brink elkaar. De titelhouder speelde met wit en moest tegen een Siciliaanse verdediging van Brink optornen. Het ging hem goed af hetgeen in een overwinning resulteerde. Als tweede partij stond het treffen D. Brink-K. Steijn op het programma. De partij, die wij hierbij opnemen, werd na 48 zetten afgebroken in een stelling die de Kijk-Uit-speler goede winstkansen biedt. Vrijdagavond wordt in Castricum de partij K. Steijn-P. Seewald gespeeld. De spelers beneden de 20 jaar zijn in het Statenhuis in Beverwijk aan hun kam- pioensstrijd begonnen. Er wordt gespeeld in een hoofdklasse en een eerste klasse. Beide klassen tellen twee afdelingen, waarvan de twee hoogstgeplaatsten in de Schaken eindrangschikking overgaan naar de fina le. De wedstrijden staan onder leiding van de jeugdleider der NHSB, de heer F. H. Piët uit Beverwijk. De deelnemende spe lers zijn: Hoofdklasse, groep A: E. J. Petersma (Haarlem), K. Nederkoorn (Haarlem), H. Mostertman (Beverwijk), F. Vlugt, titelhouder (Volendam), K. Henstra (Ber gen) en P. Steeman (Beverwijk) groep B: D. G. Vonk (Haarlem), Chr. v. d. Vegt (Wormerveer). H. Bosscher (Santpoort), H. C. Honsbeek (Haarlem). R. Vlugt (Volendam) en K. Schepel (Be verwijk). De kampioen zal worden afgevaardigd naar de nationale jeugdschaakkampioen- schappen. Eerste klasse, groep A: P. Bouwer (Cas tricum), H. Vlam (Warmenhuizen), R. v.d. Linden (Koog a.d. Zaan), A. Wage naar (I-Ieerhugowaard), E. Lammers (Over- veen), W. Wijbenga (Zaandam), J. Riet veld (Schoorl), J. J. Tombe (Haarlem); groep B: J. Lienos (Westzaan), J. Molt- zer (Haarlem), J. de Ruiter (Heerhugo- waard, H. Domna (Alkmaar), J. Barsin- gerhorn (Warmenhuizen), G. Rietveld (Schoorl), J. Vredenduin (Heemskerk) en M. Grondelle (Castricum). De kampioen in de eerste klasse ver werft het recht om het volgend jaar in de hoofdklasse te spelen. De resultaten van de eerste speelronde zijn: Hoofdklasse, afd. A: Petersma-Steeman 1-0, Nederkoorn-Henstra remise, Mostert- man-Vlugt 0-1; groep B: Vonk-Schepel 1-0, v.d. Vegt- Vlugt remise, Bosscher-Honsbeek 1-0; Eerste klasse, afd. A: Bouwer-v.Tombe 0-1, Vlam-Rietveld 1-0, v.d. Linden-Wij- benga 1-0, Wagenaar-Lammers 1-0; afd. B: Lienos-Grondelle 0-1, Mollzer- Vredenduin 1-0, de Ruiter-Rietveld 1-0, Domna-Barsingerhorn 0-1. De wedstrijden worden zaterdag in het Statenhuis voortgezet met de partijen uit de tweede ronde. De partij tussen D. Brink (wit) en K. Steijn verliep als volgt' 1. Pf3Pf6; 2. c4g6; 3. d4—Lg7; 4. g3—0-0; 5. Lg2—16: 6. 0-0—PcG: 7. c!5—Pa5; 8. Pfd2—c5: 9. Pc3 -a(>; 10. Dc2—Pd7; 11. £4-Tb8: 12. a4—Pf6: 13. h3Ld7; 14. Ta2—b5; 15. axbó—axb5; 16. b3— bxc4; 17. bxc4- Tb4; 18. La3—Pxc4; 19. Lxb4— cxb4; 20. Pxc4 bxe3; 21. Tbl—Dc7: 22. Pb6-Lf5; 23. e4—Pxe4; 24. Lxe4—Ld4v; 25. Kg2—Lxe4v 26. Dxe4Lxb6; 27. Tel—Dc5; 28. 15—Tc8: 29. Tc2— Dd4; 30. fxg6 hxg6; 31. Dxd4—Lxd4; 32. Txe7— Le5: 33. Kf3Tc5; 34. Txe5—dxeö; 35. Ke4—f6: 36. g4—Kf7: 37. h4—Tc4y; 38. Kf3—f5; 39. gxf5— gxf5: 40. h5—Th4; 41. Kg3-Txh5: 42. Txc3—Th8: 43. Tc7t-Kf6: 44. Td7—f4v; 45. Kf2—e4: 46. d6— Th2f, 47. Kgl—Td2: 48. Td3—Ke6. Afgebroken. Stelling wit: koning gl. toren d8, pion d6. Zwart: koning e6, toren d2, pionnen e4 en f4. Wit aan zet. Schaatsenrijden In Davos zullen 59 hardrijders uit twaalf landen op 30 en 31 januari deelnemen aan schaatswedstrijden om het internationale kampioenschap van Zwitserland en een vierlanden-ontmoeting. De Nederlandse ploeg die voor deze ontmoetingen staat ingeschreven bestaat uit Klaas Blooker, Tinus Roozendaal, Klaas Kalis, Jaap Fre- deriks, Jan Mul, Jan Vermeulen, Kees Broekman, Jan Pesman, Jeen van den Berg, Wim de Graaff, Henk van der Grift, Arie Zee en Cees Jan Kroon. Een week na deze wedstrijden worden in Davos de wedstrijden gereden voor het wereldkampioenschap hardrijden. In de Nederlandse ploeg zijn voorts drie dames opgenomen: Rie Meier, Alie Heine en Jean Hopman. IJshockey De Haagse ijshockeyploeg „Hoky" heeft woensdagavond met 3-2 gewonnen van de in Frankrijk gelegerde royal Cana dian Air Force Flyers. De tussenstanden waren 0-0. 2-2, 1-0. Waterpolo In de eerste ronde van de heren-beker competitie KNZB zijn DWR en HVGB ook gestrand. DWR kwam in Zaandam in het strijdperk tegen Nereus. dat met 72 won; HVGB 2 trok naar Den Haag om de strijd aan te binden tegen de reserves van ZIAN. die de Haarlemmers met 41 uitschakel den voor de tweede ronde. De veteranen wedstrijd LZCDWR, die in Leiden gespeeld werd voor de competitie kring Haarlem, resulteerde in een 53 overwinning voor DWR. Advertentie Voetbal Een commissie van onderzoek van de KNVB. samengesteld uit de heren G. Kruyver (voorzitter). M. Dronkers en B. Claus, heeft woensdagavond in Den Bosch de incidenten behandeld, die zich pre cies een maand geleden voordeden tij dens en na afloop van de ere divisie- wedstrijd MVVElinkwijk. Van beide verenigingen waren enkele spelers en be stuursleden opgeroepen voor het afleg gen van verklaringen. De commissie liet zich na afloop der bij eenkomst niet uit over de door haar uit het onderzoek getrokken conclusies. Zij zal deze, volgens haar opdracht, in een rapport aan het bondsbestuur vastleggen. Er werd tijdens de ontmoeting MVV Elinkwijk vaak zeer ruw en onsportief ge speeld. Beide verenigingsbesturen en scheidsrechter Chr. Roodenburg hebben dit later in hun rapporten bevestigd. De moeilijkheden leidden tot een climax, toen de rechtsbuiten van Elinkwijk, Frans Mijnals, de linksachter van MVV. André Maas, opzettelijk in het gezicht sloeg een feit overigens, dat de heer Rooden burg niet heeft gezien, maar dat door de commissie na haar onderzoek als zeker wordt beschouwd. Van de zijde van Elinkwijk werd be weerd dat zijn Surinaamse rechtsbuiten door treiterende uitlatingen van Maas zou zijn geprovoceerd, hetgeen evenwel door de MVV-speler wordt ontkend. Maas heeft inmiddels bij de Maastrichtse poli tie een dubbele aanklacht tegen Mijnals ingediend, o.m. een wegens mishandeling. Na afloop van de wedstrijd duurden de moeilijkheden voort omdat vele toeschou wers de spelers van Elinkwijk trachtten te molesteren. De politie moest de Utrech ters beschermen. Met invallers voor Villerius (Sparta) en M. Temming (Feiienoord), terwijl de Aja- cied Muller kort voor rust moest worden vervangen, speelde het Nederlands mili tair'elftal woensdag in Utrecht in een oefenwedstrijd gelijk tegen een elftal, samengesteld uit Utrechtse militairen. De uitslag was 33, nadat Utrecht bij de rust met 21 had geleid. De doelpunten voor Utrecht werden gemaakt door Maar- schalkerweerd (HVC) en J. de Jongh (Elinkwijk) (twee maal). Voor de Neder landse militairen scoorden Theunissen (Vi tesse), (tweemaal) en Heinen (VVV). Bondscoach Elek Schwartz woonde de wedstrijd bij. In de tweede helft zat er meer vaart in de voorhoede van de Neder landse ploeg, voornamelijk door het mee spelen van de MVV'er Bergholtz. De eis tot schadevergoeding, die de ver eniging SHS had ingediend tegen BW naar aanleiding van de schorsing van doel man W. Landman, is afgewezen. SHS raakte doelman Landman voor twee jaar kwijt als gevolg van een poging tot omkoping van Bossche zijde. Voor de schade, die SHS hierdoor leed, stelde het BW aansprakelijk. De vervanging van de doelman kostte de Haagse vereniging 30.000 gulden, voorts was er een schade van 9000 gulden door recettederving. SHS had daarop de arbitragecommissie van de KNVB verzocht BW te veroordelen tot vergoeding van deze schade. De arbitragecommissie heeft de eiseres echter na onderzoek haar vordering ont zegd en veroordeeld tot betaling van de kosten der arbitrage. Badminton In Krelagehuis in Haarlem Zaterdag 13 en zondag 14 februari wor den in het Krelagehuis in Haarlem de in ternationale badmintonkampioenschap pen gehouden. Tot de omvangrijke lijst buitenlandse deelnemers en deelneemsters behoort ook de kampioene van Thailand Miss. P. Pattabongs, die naar Haarlem zal komen in gezelschap van de zuster van de koning van Siam, prinses Galyani. Zwemmen De vierde ontmoeting van de zwem competitie Kring Haarlem KNZB wordt op woensdag 3 februari (aanvang acht uur) door zwemclub Haarlem in Stoop's Bad in Overveen georganiseerd. De volgende wed strijden zullen dan gezwommen worden: 50 meter vrije slag jongens, 50 meter vlin derslag meisjes. 200 meter vrije slag dames seniores, 50 meter rugslag jongens, 50 meter schoolslag dames nieuwelingen, 100 meter schoolslag heren nieuwelingen, 3 x 50 meter wisselslag estafette dames nieu welingen, 3 x 50 meter wisselslag estafette heren nieuwelingen. Atletiek De Duitse sprinter Armin Hary, Euro pees kampioen op de 100 meter, die ver leden jaar voor studie naar. Amerika ging, is woensdagmiddag in Frankfort aangeko men en heeft zich als lid gemeld' van de plaatselijke vereniging FSV Frankfort. Hary, die een half jaar aan een univer siteit te Californië heeft gestudeerd, nam het besluit naar Duitsland terug te keren in verband met de voorbereiding voor de Olympische Spelen in Rome. Cricket India heeft zich op de vierde dag van de testmatch tegen Australië geducht ge weerd en daarmee een dreigende innings nederlaag afgewend. India had op het ein de van de vierde dag een voorsprong van 106 runs met vier wickets in handen. De belangrijkste figuur, die tot dit herstel bij droeg, was de 20-jarige verdedigend bat tende Jaisimha. Hij bleef de gehele dag aan bat voor 59 no. India, dat met 67 voor 2 begon, klom tot lunchtijd op tot 123 voor 5. In prachti ge samenwerking bouwden Jaisimha en Chandrakant Borde verder aan Tridia's herstel en Jaisimha en Ramnath Kenny (26 no.) voegden nog 37 runs toe aan hun totaal in hun afgebroken zevende wicket stand. De scores na de vierde dag: India 194 en 243 voor 6, Australië 331. Boksen De wereldkampioen in het zwaargewicht Ingemar Johansson voelt er weinig voor zijn titel tegen Floyd Patterson te verde digen, als deze geassocieerd blijft aan zijn inmiddels geschorste manager Cus d'Amato. De Zweed heeft dit woensdag avond bij zijn aankomst in Hollywood ver klaard. Johansson voegde daaraan toe dat hij contractueel in geen enkel opzicht aan een revanche-partij tegen Patterson gebonden is en dat hij er na de recente uitspraken in de kwestie-d'Amato de voorkeur aan geeft de wereldkampioen in het halfzwaar- gewicht, Archie Moore te ontmoeten voor een gevecht om het zwaargewicht-kam- De Nederlandse bantamkampioen Su gar Ray (Henry April) heeft een uitnodi ging gekregen om eind maart begin april een aantal wedstrijden te boksen in Suri name, Venezuela, Aruba, Curasao en Tri nidad. Zijn promotor Piet Termeulen heeft echter geantwoord dat hij niet alleen met Sugar Ray naar Zuid-Amerika wil komen, omdat hij dan de belangen van de andere boksers van zijn stal niet zou kunnen be hartigen. Termeulen heeft nu aangeboden in zijn plaats de weiter Theo Baars met Sugar Ray naar de West en Zuid-Amerika te la ten i-eizen. Mocht het optreden van dit tweetal daar dan succes hebben dan zou Termeulen bereid zijn na te komen met de weiter Jan de Vos en de middengewicht Harko Kokmeijer. Dit laatste was name lijk door de organisatoren in de West voor gesteld. Vader en zoon Biesbrouck, die zoals gemeld zondag voor de eerste keer samen in het eerste elftal van RCH uitkomen, bereiden zich geducht op de ivedstrijd van zondag (tegen Hermes DVS) voor. Gistermiddag kon men hen in het Heemsteedse sportpark bezig zien met kopoefeningen. De stand op het scorebord is een vurige wens van het tweetal. Bridge De standen in de viertallencompetitie van liet district Kennemerland van de K.N.B.B. luiden als volgt: Hoofdklasse A: Iloofdkl. B: Hoofdkl. C B'roode 2 3—4 BOC 4 3-5 BOC 3 3—6 De Kenn. 3—4 Him. NBB 3—4 BOC 5 3—4 BOC 2 3-4 Bl'daal 3-4 B'roode 3—4 BOC 6 3—3 1940 3—3 SansAtout3-4 HBC 3—2 Sp.cn Vr. 32 Nev. Down 30 H. NBB 2 3—1 Haarl. N. 3—0 1940 2 3-0 lste kl. afd. A: Hm. NBB 4 3—4 Damiate 3—4 RK Him 2 3—4 HBC 2 3—3 Sp. en Vr. 4 33 B'roode 5 3—0 lste kl afd. B: Sp. en V. 2 3-6 HBC 3 3—5 Pelikaan 2 3—4 B'roode 6 3—2 Zand voort 3—1 H. NBB 5 3—0 lste kl. afd. C: RK Him. 3—6 Pelikaan 34 Sp. en V. 3 3—3 H. NBB 3 3—3 B'roode 4 31 1940 3 3—1 lste kl. afd. D2de kl. afd. A: 2de kl. afd. B: B'roode 3 3—5 Him West 3—5 Him. N. 2 3—6 Santpoort. 3—5 RK Him 3 34 Figee 3—4 De Kenn. 2 3—3 B'roode 7 2—1 B'roode 9 34 S. Atout 2 3—2 Damiate 4 21 Damiate 3 3—4 N.Down 2 3—2 Pelikaan 3 2—1 De Kenn. 3 .'5—1 De Jump 3—1 Santprt. 2 3—0 2de kl. afd. 2 C: 2de kl. afd. 2D2de kl. afd. 2 E: S. Atout 3 34 Damiate 5 3—6 Damiate 2 35 B'roode 8 3—4 Him. N. 4 3-5 Zandvrt. 2 3—3 De Kenn. 4 3—4 1940 4 3—3 Sp. en V. 5 3—3 N. Down 3 3—3 Zandvrt. 3 3-2 Him. N. 3 3—3 OO 3—2 B'roode 10 3—1 HBC 6 3-3 HBC 4 3-1 Figee 2 3—1 RKOO 3-1 Damesparen le zitting: Hoofdklasse: dames Blom—Meyer 50: dames BroissoisFabel 46: da mes v. EckeltTli. v. Velsen 42'-; dames Moltzer Viskil 42: dames Cohen—De Groot 41. dames Stoorvogel Wulff 39; dames KiekVos 38: da mes v. Hees—Broer 37 !-j Eerste klasse: dames Hofstede—Havinga 52'^: Bakker—v. Leeuwen 51; dames v. Dijk—Otto 5014: dames Brouwer—Joustra 46Ldames Philippo— Servaas 44; dames De Wit—Versluys 42',4; dames Knuit—Knuit 421dames v Horst—v. Wijk 42: cames v. Staelen—Grupping 40!-; dames Eijking - Verkroost 40' invallers 'N N) 39: dames Groe- newegen—Nazette 38 L: dames Horsmeijer—Koo- perberg 38; dames Perr.\ v Dantzig 361 dames Bakker—De Leeuw 36; dms. De MeesOudes 31V4. Damesparen tweede klasse: dames Van Vliet Van Zaal 42: dames Hartel--Mensing 39tl.; dames Faase—Springveld 39tl; dames Levy Potjewijd 39: dames Theunisse—Sprenger 38'_.; dames Spie- Ie—Polak 35; dames Cohen—Snijders 32; dames Burmeisterv. Maenen 30!!; dames Philips— v. Gelderen 28. De successen van enkele Nederlandse professionalboksers in het laatste jaar beginnen in Europa de aandacht te trek ken. De bekende Parijse promotor Benaim heeft thans twee Amsterdammers uitgenodigd om in Parijs hoofdpartijen te komen boksen. In de eerste plaats geldt dat de mid dengewicht Plarko Kokmeijer, die op 8 fe bruari tegen de bekende Fransman Diouf zou moeten uitkomen. Maar inmiddels heeft promotor Termeulen reeds voor Kokmeijer een contract afgesloten voor een gevecht op 4 februari in Gent tegen de Nigeriaan Abel Soudan. Waarschijnlijk zal de partij Kokmeijer— Diouf nu op een latere datum gebokst worden. Vast staat reeds dat de weiter Theo Baars eind februari in Parijs zal uitko men tegen de Fransman Auzel. In het programma in Gent op 4 februari bokst ook de Amsterdammer Tonnie van Eijk in het lichtgewicht een partij van acht ronden van drie minuten tegen de Belg Verhelst. Twee dagen later, op 6 fe bruari, bokst de middengewicht Nelis Oos trum in St. Quentin tegen de Fransman Kopec. Dit gevecht gaat over tien ronden van drie minuten. En ten slotte zal de zwaargewicht Al Cramp op 13 februari in Dortmund uitko men tegen de Duitser Westphal. Dit ge vecht gaat over acht ronden van drie mi nuten in het zwaargewicht. BOKSEN. Naast het gevecht Leen Jan- sen-Orlando Paso, dat maandag 8 februari in de Rivièrahal in Rotterdam wordt ge houden, staan nog twee profpartijen op het programma, beide eveneens in het middengewicht. Toon Schuurmans komt in de ring tegen Moussa Sangara en de voetballer-bokser Darius Dhlomo ontmoet de Fransman Michel Mottier. Verder zijn er nog drie amateurpartijen. Woensdagavond overleed op 66-jarige leeftijd in Leiden de heer mr. J. H. J. Zuidema, voorzitter van de Nederlandse Bridge Bond. De heer Zuidema, advocaat en procureur, woonde in Nijmegen en was een zeer geziene figuur, die behalve op zijn werk zijn belangstelling op vele an dere zaken richtte. Vele jaren werkte hij als bestuurslid in de Nederlandse Bridge Bond, waarvan hij op 23 mei 1959 tot voor-

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19