COR 0LY LINGO L0ENDERSL00T IJMUIDER HARMONIE VIERT DERDE LUSTRUM DIAMANTEN ECHTPAAR Lambretta Scooter 1350.- PATENT voCheffel van de jacjel ZEEMLEER DE JAGER damesschoenen „Droom der gevangenen'1 Afscheid bonds voorzitter U CA(A)T-ZO OP DE BON! HUISVROUWEN HELPEN ORANJE-VERENIGING .DRIEHUIS' KENNEMER DUINEN Havenberichten Agenda voor IJmond en Haarlem Watervliet korfbalt zondag tegen Aurora V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem super convector f 420.- Haringhandelaren Examens Schoenhandel DONDERDAG 28 JANUARI 1960 Toneel op 5 mei Naar wij vernemen, zullen ter gelegen heid van de nationale feestdag op donder dag 5 mei in de oude hervormde kerk te Velsen een middag- en een avondvoorstel ling worden gegeven van Christopher Fry's bekende toneelspel „Droom der ge vangenen". Deze opvoeringen geschieden onder auspiciën van het plaatselijk 5 mei comité, in samenwerking met de sectie toneel van de Velser Gemeenschap. De spelers voor deze voorstellingen zul len worden gerecruteerd uit de plaatselij ke toneelverenigingen, waarbij zal wor den getracht van iedere vereniging niet meer dan één lid in de rolverdeling op te nemen. Uiteraard met de bedoeling, zo veel mogelijk Velser toneelensembles bij deze manifestatie te doen vertegenwoor digen. Inmiddels hebben de organisatoren reeds een regisseur aangezocht, namelijk de heer Jan Velzeboer, die zich bereid ver klaarde de leiding der repetities en de voorstellingen te aanvaarden. Hij heeft dan ook reeds een auditie gehouden, waar bij diverse spelers zijn uitgenodigd, om bepaalde rollen te komen lezen. Binnen kort kan de definitieve rolverdeling wor den tegemoet gezien. Ook wordt nog overwogen, deze voor stellingen na 5 mei te herhalen voor de leerlingen van het Velser middelbaar on derwijs. ADO '20—EGMONDIA In de thuiswedstrijd ADO '20 tegen Eg- mondia komen de Heemskerkers in de vol gende opstelling uit: Burger; Sinnige en v. Tunen; v. d. Kolk, Welboren en A. Dam; Bruins, T. Dam, Groot, De Wit en N. v. Tunen. DONDERDAG 28 JANUARI Thalia, 20 uur: „Modern Times". Rex, 20 uur: „Jack Slade, de wreker". Heidestraat 45, 1921 uur expositie Dirk én Jaap Oudes. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw 1416.30 uur. Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder openbare werken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur alcoholics anonymous. VRIJDAG 29 JANUARI Thalia, 20 uur: „De spion met twee ge zichten". Rex, 20 uur: „Levensroman van Joseph Schmidt". Cultureel Centrum, 20 uur: Fotokring Velsen. Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Dirk en Jaap Oudes. Abelenstraat, 20.15 uur: Jaarvergadering „Door Korfbal Vriendschap". Raadhuis, 1112 uur: spreekuur wethou der van financiën. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. DONDERDAG 28 JANUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „In einer kleinen Konditorei". Kennemer Theater, 20 uur: „Kennemer Podium" voor r.-k. Culturele Commissie. VRIJDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dictator". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hopla Connie". W.B. Theater, 20 uur: „De strop wacht". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Concert Kon. Mannenkoor „Caecilia" en Koor Katholiek Haarlem. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hunde wollt ihr ewig Leben", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „In de greep der spionage", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: ..Dodende liefde", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 ën 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot. en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Scharze Nylons, heisse Nachte", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De man in het donkergrijze pak", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur. zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag. 14 en 20 uur: „Rio Bravo", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag geen film. Vrijdag besloten voorstelling. Zaterdag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Salem Aleikum". alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag besloten voor stelling. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Lemmy Caution Incognito", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Bachelor of hearts". 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „Les quatre cents coups". 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „The Bravados". 14 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Meisjes, mam- 'oo's en whiskey", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): "Cnt 1 februari dagelijks van 117 uur: Expositie van werken van J. J. van Oost. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 11: Tot 1 februari dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Anje Zijl stra. DIVERSEN Minerva Theater: Vandaag 20 uur: Tournee-avond N.C.R.V. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 januari). Advertentie BIJ de BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Telefoon 4627 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Hermanus P. R. H., z. van J. Burger en E. J. C. Schram; Bea L., d. van F. de Kok en J. A. Bruinenberg; Jan- tina J., d. van H. Lieben en W. G. Nie- meijer; Antonius J„ z. van J. de Ruijter en M. P. van Dinther; Hiëronymus V., z. van C. van Eerden en C. M. Beentjes; Pau- lus V., z. van C. van Eerden en C. M. Been tjes; Johannes J., z. van A. Veltman en W. C. Bakker; Yvonne, d. van B. Kuiper en J. Slikker; Janna J. C., d. van D. Kok en J. G. Vei'heijden; Marchje I., d. van C. C. Verhoog en M. Deventer; Johanna M., d. van H. J. Blommers en M. P. H. Holla; Jacobus M„ z. van H. J. van der Meij en A. A. J. Aardenburg; Saskia C., d. van K. Hilverink en A. Drenlh; Wilhelmus J„ z. van J. Duineveld en A. J. Molenaar; Johannes N. M„ z. van C. F. P. Baltus en M. Welboren; Lidwina M. M., d. van A. M. Wullings en E. C. M. Vendel; Herman, z. van W. van Dijk en G. Bouwers; Petra, d. van G. Thuiji en M. F, de Vries. ONDERTROUWD: A. A. Schellevis en E. G. Brantjes; L. S. van der Velde en W. T. Oldenburg; H. C. van Rijn én M. P. M. de Wit; C. Zoon en H. Waersegers; H. A. Konijn en M. Rosenquist. GETROUWD: A. J. Geldermans en I. Stephan; E. T. J. Hienkens en A. C. Dui venvoorde; G. Buitenhuis en C. A. van dei- Schans. OVERLEDEN: G. Molenaar, oud 91 j., wedn. van H. Deiter; F. M. Hommers, oud 87 j., echtg. van T. H. .J. Salman; P. Scholts, oud 82 j., wedn. van M. Bruins; A. G. Graper, oud 61 j., ongehuwd. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Cornelis M„ z. van J. J. Beentjes en M. A. de Groot; Johanna H„ d. van J. G. Zonneveld en J. W. van Noort; Nicolaas J„ z. van N. Duin en H. C. Bij man; Alida J., d. van H. B. Koning en A. J. Lucassen; Catharina J. M„ d. van P. N. Limmen en J. E. Duin; Johannes G. A., z. van J. G. A. Smalt en Th. Slootweg te Castricum; Antonius J., z. van A. J. J. Klous en G. C. Webbe; Margaretha R., d. van J. P. Nijman en H. S. Beliën te Bever wijk; Paulus J., z. van J. W. van Someren en M. C. Teeling; Maria G. M., d. van H. J. Groenland en G. H. J. van der Pijl te Hilversum. ONDERTROUWD: J. W. Knaap en A. M. Beentjes te Heemskerk; E. Zonneveld te Castricum en H. R. H. Kuil; J. Mous te Limmen en P. C. Neeft. GETROUWD: W. Hendriks te Haarlem en G. M. Zegwaard. OVERLEDEN: Johanna Selie, 79 j., geh. geweest met J. G. Th. Mooy. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig. Modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden Tijdens een zware storm zijn in de nacht van zondag op ynaandag de Noorse tanker „Gorm" en het Ameri kaanse s.s. „Santa Alicia" bij Ports mouth met elkaar in aanvaring ge komen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de schade was vooral aan boord van de tanker groot. De scherpe boeg van de Amerikaan heejt het voorschip van de Noor bijna gespleten Drs. J. B. Reichardt heeft woensdagmid dag in „Boschlust" te Den Haag als voor zitter van de Nederlandse Bond van Haringhandelaren afscheid genomen van vrienden en relaties, en dit waren er velen. De heer Reichardt treedt per 1 februari in functie bij de n.v. Verkade's Koninklijke Fabrieken te Zaandam. Het voorzitter schap van de N.B.v.H. zal worden waar genomen door de vice-voorzitter, de heer D. F. E. Meerburg en in maart zal drs. v. d. Velde uit 'Apeldoorn optreden als secretaris. In een korte rede heeft de heer Meer burg een overzicht gegeven van de werk zaamheden die de scheidende voorzitter van 1947 (hij trad toen als secretaris in dienst van de bond) tot heden had ver richt. Het was zeer belangrijk werk. Drs. Reichardt heeft zich vooral verdienstelijk gemaakt ten aanzien van de centrale haring-export. De bond ziet hem dan ook niet gaarne gaan, maar blijft deze jonge, kundige econoom dankbaar voor wat hij in het belang van de haringhandel heeft gedaan en wenst hem alle succes in zijn nieuwe loopbaan toe. De heer P. Krab uit IJmuiden, die vele funcies bekleedt in de Nederlandse visse rijwereld, sprak een afscheidswoord in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandel en als vriend van de heer Reichardt. Het vertrek van deze bekwame jonge werker zag hij niet alleen als een verlies voor de N.B.v.H., maar evenzeer als een groot verlies voor alle organisaties en commissies, zowel in de publiekrechtelijke als in de privaat rechtelijke sector, waarin de heer Reichardt gedurende de laatste I2V2 jaar zitting had of waaraan hij uit hoofde van zijn functie verbonden was. Spreker zei dat de heer Reichardt zeer waardevolle arbeid heeft verricht voor het gehele Nederlandse visserijbedrijf in al zijn ge ledingen. Hij dankte de scheidende voor diens zeer gewaardeerde en nuttige ad viezen in diverse bestuurscolleges, als het Produktschap voor Vis en Visprodukten, het Bedrijfschap voor de Groothandel in Vis, de Visfederatie, alsmede in de talrijke commissies waarvan beiden deel uitmaak ten. De heer Krab besloot met de heer Reichardt het allerbeste toe te wensen en merkte op, dat ook in zijn nieuwe functie de heer Reichardt wel eens aan haring zal denken; want is het niet zo, dat haring op toast een heel smakelijk hapje is? Drs. Reichardt, die vele afscheidsge schenken in ontvangst had te nemen, dankte voor de waardering, die hij in alle mogelijke vormen heeft mogen onder vinden. De korfbalvereniging Watervliet heeft voor de komende zondag enige zeer be langrijke wedstrijden op haaf cömpetitiè- programma, dat jammer genoeg wegens de vorige week heersende weersomstandig heden bij het schema ten achter is ge raakt. Watervliet I had een mogelijks kans tegen het Amsterdamse Landlust I, maar zal deze kans zondagmiddag op Watervliet moeten benutten tegen het bezoekende eerste team van Aurora om tot de eerste vier op de ranglijst van de tweede klasse K.N.K.B. te blijven behoren. Er kan een spannende strijd worden verwacht, aan gezien ook Aurora zal vechten om tot de hoogst geklasseerden te kunnen worden gerekend nu de nummers 2, 3 en 4 auto matisch naar de eerste klasse K.N.K.B. gaan promoveren. Niet minder belangrijk en spannend zal de wedstrijd tussen DED 2 en Watervliet 2 in Amsterdam worden. Op het Watervliet- grasveld werd DED wel een nederlaag toe gebracht, doch het Amsterdamse grind- veld belooft de Velsense ploeg veel last te geven. Overigens zal Watervliet 2 er een eer in stellen ongeslagen te blijven en op het kampioenschap af te gaan. Watervliet 3 en 5 bezoeken respectieve lijk Zandvoort 1 en 2. Wint Watervliet 3 dan eindigt dit twaalftal op de derde plaats van de ranglijst achter Animo Rea dy 2 en Sport Vereent 2. Watervliet 4 won de laatste wedstrijd met 13-1 en moet nu afwachten welk re sultaat Haarlem 5 tegen DSV 2 behaalt. Verliest concurrent Haarlem 5 of wordt een gelijk spel behaald, dan mag Water vliet 4 zich kampioen noemen. Anders volgt er een beslissingswedstrijd. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten Nieuw Flora AWatervliet B. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: B. Hoen, B. Hessen. L. Kloosterman, R. Leijenaar, G. Polak, I. Waagmeester; heren: S. Hartman, F. Vos, J. van Dijk, J. van Ladesteijn, D. van Ladesteijn, H. Scholting. Watervliet 2: dames: C. Zandbergen, W. Nijkamp, N. Bakker, I. Kolk, I. Bakkenes, S. Heyer-Sanders; heren: W. Berghuis, M. Veerbeek, A. Verkerk, A. Redeker, T. van Ladesteijn en J. v. d. Berg. De IJmuidcr Harmonie zal in september van dit jaar haar derde lustrum (15-jarig bestaan) vieren. Er bestaan grootse plannen voor de pe riode van 20 tot en met 29 mei. De harmonie zal de feestelijkheden openen met een taptoe op Plein 1945 of het Marktplein. In de Ken- nemerlaan hoopt men vier marswedstrijden te houden. Op het terrein aan de Lan ge Nieuwstraat, tussen de Engelmundusstraat en de Velserduinweg, zal een grote tent worden opgericht. Deze zal ruimte bieden aan twaalf honderd personen. Muziek- en zangverenigingen, ama teur- en showorkesten uit alle delen van het land zul len er hun beste beentje voor zetten in een Nationaal Fes tival. Eén avond wordt uit getrokken voor een wedstrijd voor jeugdorkesten, een an- andere avond voor de ama teurs, wellicht onder auspi ciën van een van de omroep verenigingen. Drie dans avonden staan op het pro gramma. Het ligt in de bedoeling het festival te besluiten met een taptoe van Nederlandse militaire muziekkorpsen in het park Schoonenberg. Mocht dit geheel naar wens verlopen, dan zit er misschien een jaarlijkse tra ditie voor IJmuiden in. De gemeente Velsen heeft alle medewerking toegezegd. Voor het eerst hoopt de IJmuider Harmonie met complete kardinaalrode uni formen op te treden. Dus ook met nieuwe hoofddeksels. Die kosten echter geld. Met een huis aan huiscollecte, die binnenkort wordt gehouden, hoopt men voldoende bij el kaar te krijgen. De IJmuider Harmonie is vlak na de bevrijding ont staan uit de restanten van Kunst en Arbeid en Voor waarts. De oprichtingsdatum was 11 september 1945. On der dirigent J. Groot heeft de harmonie een zeer bevre digend muzikaal peil bereikt. Het hoogste aantal punten in haar afdeling in Kerkrade, dat was in 1958, en de mees te punten bij het concours in Santpoort aan de vooravond van Kerkrade zeggen genoeg. De IJmuider Harmonie heeft nu ongeveer 125 werkende leden en omstreeks 1700 do nateurs. Zeer veel gouden echtpa ren in IJmuiden hebben in de afgelopen vijftien jaar kunnen genieten van een IJmuider Harmonie, die al leen voor hen speelde. „DOOR KORFBAL VRIENDSCHAP" De christelijke korfbalver eniging „Door Korfbal Vriendschap" te IJmuiden houdt op vrijdag 29 januari haar jaarlijkse algemene vergadering in het gemeen telijk vergaderlokaal aan de Abelenstraat in IJmuiden- Oost. Aanvang 20.15 uur. EXPOSITIE In het kader van de viering van de vijfde mei zal „Feli- son" te IJmuiden een grote expositie van werken van Chabot inrichten. In de nieu we zaal komt schilder- en beeldhouwwerk van deze kunstenaar. Het onderwerp zal de oorlog zijn. Er zullen in deze dagen, dat de Velser politie een nieuw soort controlemeter aan het beproeven is, genoeg mensen zijn, die zich minder vriende lijk uitlaten over de heer Mous Gatsonides. Gatsonides namelijk is de uitvinder van dit vernuftige toestel, waar mee de politie tot op een se conde en een meter nauw keurig de snelheid van ge motoriseerde voertuigen kan meten. Velen die het zo nauw niet namen met de toe gestane maximum-snelheid hebben al een „Gatsonides- bonnetje" uitgereikt gekre gen. De Stationsweg in Vel- sen-Zuid was dezer dagen het voornaamste operatie terrein van de controlerende agenten. Er zijn nog veel te veel mensen die in de kortst mogelijke tijd zoveel moge lijk kilometers willen afleg gen. En dat ga(a)t-zó niet al tijd best! Uit Alkmaar komen dezer dagen naar IJmuiden de heer A. A. A. Huijbers (84) en zijn vrouw M. Huijbers-Gilles (82); zij zullen donder dag 11 februari zestig jaar getrouwd zijn en het echt paar hoopt zijn diamanten huwelijksfeest behalve in de Kaasstad, ook hier te vieren. De Huijbersen hebben name lijk zevenenveertig jaar in IJmuiden gewoond. In de tweede wereldoorlog werden zü ge^wonggn. naar Alkmaa^ te verhuizen. Vooral vader Huijbers heeft het nog veel -over zijn vroegere woon plaats en het is niet zelden dat hij en zijn vrouw een be zoek brengen aan hun doch ter, die een café heeft in de Bloemstraat alhier. De heer Huijbers is geboren in Ant werpen. In 1913 vestigde hij zich in IJmuiden, waar hij als ketelmaker zijn dagelijks brood verdiende. Veertig jaar lang was hij in dienst bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij. Mevrouw Huij bers is in Alkmaar geboren. Het echtpaar heeft drie doch ters en een zoon, er zijn elf kleinkinderen en drie ach terkleinkinderen. Het echtpaar Huijbers zal dus in de bruidsdagen in IJmuiden zijn. Zondag 14 fe bruari wordt in het café van hun dochter receptie gehou den. Ongetwijfeld zullen dan vele IJmuidenaren het dia manten echtpaar komen feli citeren. De gemeentelijke dienst voor sociale zaken te Velsen wil een onderzoek instellen naar de levensomstandig heden van ingezetenen van 65 jaar en ouder. Hiervoor is een beroep gedaan op de af delingen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen. De huisvrouwen zullen mensen boven de 65 jaar een bezoek brengen en hun vra gen stellen over de onder werpen die op de enquête moeten worden ingevuld. Deze bezoeken gelden alle personen boven de 65 jaar, ongeacht godsdienst, rang of stand. rr Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prin ses Beatrix zal doorde Oran jevereniging „Driehuis" op maandagavond 1 februari een filmavond worden ge houden in het B.B.-gebouw Kriemhildestraat te Driehuis aanvang 7.45 uur. Ook zal er een korte jaarvergadering zijn. Vertoond zullen wor den: De reis van Prinses Beatrix naar Amerika en „En de zee was niet meei-" (kleu renfilm van Bert Haanstra), plus een tweetal tekenfilms. Niet-leden kunnen geïntro duceerd worden. Evenals andere jaren zul len er op Koninginnedag voor de kinderen spelen en attracties zijn; voor de vol wassenen zal 's avonds in het Rex-Theater 't cabaretgezel schap Frans Dumee optre den. De avond wordt dan besloten met een Oranje-bal. De Bevrijdingsdag-viering die dit jaar veel groter van opzet zal zijn dan in andere Het provinciaal bestuur van Noordholland vraagt de contactcommissie voor na tuur- en landschapsbescher ming sinds jaren advies over voorgenomen werken in na tuurgebieden, waarvoor de meldingsplicht geldt. Uit dien hoofde bracht de con tactcommissie ook enkele adviezen uit over voorgeno men zandafgravingen in het Nationale Park de Kenne- merduinen. De commissie adviseerde afwijzend ten aanzien van een zandafgra- ving in het noordelijk deel van de Kennemerduinen, aangezien zij van mening is dat er thans voldoende „spartelvijvers'-' in dit gebied tot stand zijn gébracht. Het kan niet de bedoeling zijn, dit Nationale Park volledig te bestemmen tot gebied voor de massa-recreatie. Een dergelijke bestemming zou trouwens ook in strijd zijn met het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waar bij immers is bepaald, dat in het noordelijk deel van de Kennemerduinen, het na tuurbehoud als bestemming zou overwegen. Het is dan ook te betreuren dat Gede puteerde Staten van Noord holland de vergunning voor bodemverlaging toch hebben verleend. Het provinciaal bestuur handelt in strijd met het door provinciale staten vastgestelde streekplan. jaren, zal onder auspiciën van de Velser-Gemeenschap in de gemeente worden ver zorgd. Advertentie PRACHT PARTIJ vol traan gelooid, tegen fantasieprijzen 4.35 - 3.75 - 2.95 - 1.95 Bij elke zeem een SPONS CADEAU en niet zo'n kleintje! LANGE NIEUWSTRAAT 503 Groenteveiling Beverwijk De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: waspeen 2237, witlof 2244, boerenkool 1222, prei 1853, knollen 2049, spruiten 2067, uien 615. „KENNEMERLAND" MET EEN BLIJSPEL De rederijkerskamer „Kennemerland" uit Beverwijk, geeft donderdag 4 februari in het Kennemer theater haar tweede toneelvoorstelling van dit seizoen. Opge voerd wordt „Het ivoren torentje", blijspel in vijf taferelen door Felicity Douglas; in de vertaling van Alfred Pleiter. De regie is weer in handen van de heer Ferd. Kool bergen. Ems naar Halmstad; Heimdal, Gefle; Inge Bastian, Kotka; Ciudad de Cucuta, Antwerpen; Libra, Gothenburg; Gooiland^ Las Palmas; Energie, Par; Elisabeth Ber ger, Antwerpen; Fennia, Delfzijl; Mithars, Gothenburg; Heinrich, Antwerpen; Ko ningin Juliana, Shoreham; Greetsiel, Stet tin, kolen voor PEN-Velsen; Lista, Ant werpen; Eidsfoss, Heysham; Thatetas, Rotterdam; Oranjeborg, Rotterdam; Rijs- bergen, Rotterdam; Ligovo, Ventspils. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Panaghia van London; Memnon, Ant werpen; Ardeas, Rotterdam; Wittekind, Kopenhagen; Minna Schupp, Stettin. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: St. Monic naar Hamburg; Amely Thys- sen, Monrovia, ledig Hoogovens; Demo craat, Londen, met walsmateriaal van IJmuiden: Missouri, Hamburg; Norman Queen, Middlesborough; Peregrine, Har- lingen; Chios, Hampton Roads; Rijnkerk, Bremen: Narwal, Stuer. met ruwijzer van IJmuiden; Amstelkroon. Kaapstad; Part ner, Hamburg, ledig PEN-Centrale; Kung- so, Rotterdam, ledig Velsen; Bullfinch, Londen; Gaasterland. Las Palmas; Palo ma, Skutskaer. met zout van IJmuiden; Hektor, Rotterdam: Martha Ahrens, Ham burg; Machaon, Hamburg: Senegalkust, Rotterdam; Lista, Ghent; Libra, Antwer pen; Trito, Rotterdam: Lucas Bols 1, Rot terdam. ledig Zaandam; IJssel, Rotter dam: Flavia, Curaqao. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gabonkust naar Antwerpen; Arabert, Nordenham, ledig Hoogovens: Vechtstroom Swansea, met walsmateriaal van IJmui den; Noordwijk, Pepel, ledig Hoogovens; Frigga, Kiel; Twee Gebroeders, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Amsterdam. Gem. Univ. Artsexamen eerste ge deelte: P. G. J. Visser, Haarlem. Advertentie Donderdag, vrijdag en zaterdag verkoop van kleine maten tegen EXTRA LAGE PRIJZEN. PALVU SPEELT „VAN DE BRUG AF GEZIEN" De arbeiders-toneelvereniging „PalvU" uit IJmuiden, geeft dinsdag 2 en woensdag 3 februari weer twee toneelavonden in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan. Opgevoerd wordt „Van de brug af gezien" (A view from the bridge), toneel spel door Arthur Miller. Voor deze opvoe ringen heeft het bestuur speciaal Jan Vel zeboer als regisseur geëngageerd. EERLIJKE VINDER. Mevrouw Bak, uit de Kerkstraat te IJmuiden, verloor maandagmiddag haar portemonnee met 18,50 erin. De heer Groen, Orionweg 156. vond de beurs, deed aangifte bij de politie, doormiddel waar van mevrouw Bak haar geld terugkreeg. „Er zijn gelukkig nog eerlijke mensen", schreef zij ons in een briefje, bij welke uitspraak wij ons aansluiten.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7