RENAULT FILATELIE Puzzel nummer zeventien Duitse jeugd en nazi-verleden ZONWERING Prima verkoopster ORDE IN ORAN HERSTELD Spoorwegstaking in Engeland uitgeroepen op 15 februari AUTOMOBIELER Kerkelijk Levert Fa. J. P. Senft Zoon Nieuwe boringen naar ingesloten mijnwerkers Regering van Ferhat Abbas wenst UNO-tussenkomst M// Fa. Gebr. de Ruijter Maar in Algiers worden de barricaden, ondanks stromende regen, versterkt Kasavoeboe dringt aan op boycot van de RTC ZATERDAG 30 JANUARI 1960 Breuk in telefoonkabel Frankrijk-Newfoundland Wilde staking op maandag gaat wellicht niet door Automobielbedrijf HARDEBELT Bevan gaat vooruit U hebt reeds kunnen lezen, dat bisschop Otto Dibelius van Berlijn, president van de Raad van de Evangelische Kerk in Duitsland na het uitbreken van de anti semitische incidenten een telegi-am zond aan de Israëlische premier David Ben Goerion. Hij heeft daarin „de diepe ont steltenis, verontrusting en afschuw" uitge sproken van de Duitse protestanten over het gebeurde. Bovendien bood hij Israel een bedrag aan van honderdduizend mark voor hulp aan Joodse immigranten. Uit Bielefeld komt het bericht, dat pre sident Ernst Wilm van de kerk van West- falen heeft gewezen op de noodzaak om de kinderen veel meer bij te brengen, dat zij zich vriendschappelijk tegenover de Joden moeten gedragen. In een vraagge sprek met de Evangelische Pressedienst zei deze kerkelijke leider, die een vooraan staande rol heeft gespeeld in het verzet van de kerk tegen 't nationaal-socialisme, dat hij ten zeerste ontdaan was, omdat minderjarigen zich aan antisemitische demonstraties hadden schuldig gemaakt. „Waarom zo vroeg hij worden de monsterachtige wreedheden, die ons volk de Joden heeft kunnen aandoen voor onze kinderen op school en thuis verborgen ge houden?" President. Wilm bepleitte het aanmoedi gen van een waarlijk christelijke benade ring van de Joden in jeugdigroepen van de plaatselijke kerkelijke gemeenten en in de kerkelijke organisaties. „Indien wij een Jood ontmoeten dienen wij, christenen, honderdmaal meer met liefde vervuld te zijn dan gewoonlijk. Indien God in Zijn genade een Jood op mijn weg zendt, die de terreur heeft overleefd, doet Hij dat om deze ene Jood lief te hebben ter wille van de miljoenen Joden, die vermoord zijn, en om mij een heel bescheiden ver goeding te laten aanbieden voor 't kwaad, dat zijn broers en zusters is aangedaan". Het veertiendaagse blad „Stimme", waarvan de bekende predikant ds. Martin Niemöller een der redacteuren is. vertelt in een artikel „Wo sind die Schuldigen" ondermeer het volgende. Op een studieconferentie over het anti semitisme in de herfst van 1958 bleek, dat de jongere studenten in meerderheid ver klaarden, dat zij voor de eerste keer van de hun voorgelegde feiten en documenten betreffende de Duitse Jodenvervolging hoorden. Op school en iedere deelnemer kwam van een andere hadden zij er vrijwel niets over vernomen. Velen wisten wel van hatelijke uitlatingen over Joden te vertellen, die „volwassenen" zich tegen over hen hadden laten ontvallen. Over het thema geschiedenisonderwijs heeft, het Oostenrijkse tijdschrift ..Die Fursche" een even interessant als bescha mend lijstje gepubliceerd. Het tijdschrift heeft de herdrukken van een veel gebruikt Duits geschiedenisboek voor leerlingen van het. vijfde en zesde schooljaar vergeleken. Resultaat: Geschiedenis van het rijk van Hitler: Editie 1949 - 41 bladzijden; Editie 1958 - 13 bladzijden. Jodenvervolging: Editie 1949 - 3 blad zijden; Editie 1958 - 14 regels. Geloofsvervolging in het Derde Rijk: Editie 1949 - 2 bladzijden; Editie 1958 - 4H regel. Over de concentratiekampen en de ver zetsbeweging rept de Editie 1958 met geen woord meer. Hoe moet een jong mens begrijpen zo vervolgt „Stimme" dat antisemitisme en Jodenvervolging iets onmenselijks zijn, wanneer de commentator van de Neuren- berger „Rassenwetten" sinds tien jaar de rechterhand van de Bondskanselier is? Wanneer een Bundesminister openlijk be schuldigd wordt van moordpartijen op Joden en noch de Bondsdag, noch een rechtbank een onderzoek inleidt? Wan neer honderden rechters en leden van het openbaar ministerie die gisteren aan Hit- Ier beulsdiensten bewezen, vandaag zon der tegenspraak weer rechters en open bare aanklagers zijn? Wanneer artsen, die moordenaars waren, weer praktijk uit oefenen en van één hunner bekend wordt, dat hij dit met medeweten van hoge amb tenaren onder valse naam kan doen? En hoe ziet het er onder de leraren van de middelbare scholen uit, dat de geschiede- Advertentie BESTEL VROEGTIJDIG UW MARKIEZEN - ZONSCHERMEN aluminium Jaloezieën Wij kunnen er NU de grootste zorg aan besteden Vraag vrijblijvend prijsopgave bij de oudste zaak van Haarlem en omstreken Nassaulaan 76 - Haarlem - Tel. 10743 Opgericht in 1878 COALBROOK (Reuter) Men is vrij dag in Coalbrook. waar 435 mijnwerkers al acht dagen opgesloten zitten in een mijn, begonnen met twee kleine, maar snel wer kende diamantboren gaten te maken in het gesteente om lucht te kunnen persen naar de mannen in de ingestorte mijngang. Deze twee boren maken kleinere gaten dan de grote boor, die men al direct na de ramp op het gesteente had gezet maar die maar langzaam werkt. SYDNEY, NOVA SCOTIA (Reuter) In de transatlantische telefoonkabel van Frankrijk naar Newfoundland, waar door 36 verbindingen tussen de Verenig de Staten en Europa lopen, is een breuk geconstateerd op 320 km ten westen van Newfoundland in de Atlantische Oceaan. Er is een kabelschip uitgezonden om de breuk te herstellen, maar het schip, de „Movarch" kan pas op woensdag bij de plaats van de breuk zijn. Tot die tijd moet een deel van het telefoonverkeer over de oceaan via andere kabels worden ge leid. nisboeken zo zijn als ze zijn? Wie zijn de hoge officieren van de Bundeswehr? In de pers, door middel van de radio en in redevoeringen horen we grote en scherpe woorden tegen de jeugdige daders van de kladpartijen op de synagogen. Maar deze rhetorische prestaties zijn veel te goedkoop. Zij keren zich tegen de kleinen, maar de groten die de kleinen te voor schijn hebben gebracht, worden met rust gelaten. Zolang niet een grondige schoon- maak-in-eigen-huis in de ministeriële departementen te Bonn, in de Justitie en in het onderwijs plaats vindt, zo lang niet prototypen als Oberlander, Globke, Schro der en honderden rechters en openbare aanklagers als mede de generaals van Hit- Ier en de politici van het machtsdenken als van Strausz voorgoed verdwijnen, zo lang kan geen nieuwe en betere geest in ons openbare leven ingang vinden, aldus het blad „Stimme" van 15 januari 1960. Studenten-gebedsdag Op 20 en 21 februari zal in Eindhoven een wereldstudentengebedsdag gehouden worden, welke een concentratiepunt vindt in de gebedsdienst op zondagmorgen. Het weekend wordt gehouden voor leden van de Nederlandse Christen Studenten Ver eniging, de Vrijzinnig Christelijke Studen- tenbond.de Perserikatan Keristen Indonesia en andere organisaties. Naast deze dienst waarin de aandacht speciaal gegeven wordt aan de studenten en universiteiten in Afrika en Azië en de studenten die vluchteling zijn worden bijeenkomsten gehouden waar de aandacht gericht is op een aantal onderwerpen die samengevat zijn onder de titel „Industrie als milieu en uitdaging". Over dit onderwerp worden wee inlei dingen gehouden door prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de ethiek te Utrecht en door de heer C. J. Derksen, personeelsfunctio naris bij de Hoogovens. TUNIS (Reuter-AFP) De voorlopige Algerijnse regering van Ferhat Abbas acht tussenkomst van de UNO in het Al gerijnse conflict gewenst. Haar vertegen woordiger in New York heeft opdracht ge kregen de kwestie met bevriende landen op te nemen. Gedacht wordt aan het in bijzondere zitting bijeenroepen van de UNO-Assemblee. Er moet, aldus de „Vrije Algerijnse regering", een einde komen „aan het uitmoorden van het Algerijnse volk". Volgens de voorlopige Algerijnse rege ring zijn de ultra's de enigen die een vreed zame oplossing van het Algerijnse vraag stuk in de weg staan. Een verzoek tot bij eenroeping van de UNO-Assemblee zou de Franse regering zich dan ook niet behoe ven aan te trekken. De „Vrije Algerijnse regering" heeft „het Algei-ijnse volk" gemaand, zich af zijdig te houden van de huidige gebeurte nissen in Algerije. De ondergrondse ge wapende groepen zouden moeten ingrij pen „als de bevolking bedreigd wordt door fascistische benden". De „Vrije Algerijnse regering" heeft be kendgemaakt, dat de strijdkrachten der opstandelingen in Algerije bevel gekregen hebben, elke Franse dienstplichtige voor wie de Algerijnse situatie gewetensvra gen schept „broederlijk te verwelkomen" en zijn terugkeer naar Frankrijk te be vorderen. De leiders van de Algerijnse opstandelin gen zijn van mening, dat de Franse rege ring Algiers feitelijk prijsgegeven heeft aan de ultra's. „Een deel van het bezet tingsleger staat op het punt zich bij de oproerlingen aan te sluiten. Het fascisme beheerst de straat", aldus de „Vrije Alge- Algerijnse regering, een einde komen Advertentie OPWEKKEND VERKWIKKEND Advertentie gevraagd voor afd. woningtextiel. Marktplein 30, IJmuiden, Tel. 4273 (02550) PARIJS (Reuter/AFP) De grote span ning van de afgelopen dagen is wat af genomen. Frankrijk haalt ruimer adem na de rede van De Gaulle. Het is nog te vroeg om te kunnen zeggen dat de presi dent zü'n stryd tegen de ultra's in Algiers heeft gewonnen, doch de eerste reacties op zijn rede wekken de indruk dat hij de overhand heeft en dat het leger in Alge rije ten slotte trouw zal blijven. In Oran Horizontaal: I. Als je niet zo bent is het een compli ment (8). 5. De Italiaanse ijscoman heeft er een voorraad van (6). 10. Als je met smaak op je eten aan valt, verdien je deze naam (5). II. Tussen twee moeders gaan de kin deren naar deze bezienswaardigheid (9). 12. Bent u ook een van de velen die dit kunnen? (7) 13. Daar mag een uil niet van beschul digd worden, hoe zou hij anders het sym bool van de wijsheid kunnen zijn? (7) 14. Hij kan dit ook ver doen, maar dichtbij is prettiger (5). 15. Een oude knar met een hoed zat op dit voertuig (8). 19. Typisch accessoir voor de vakantie Een klein veld helpt tegen de pijn (8). 21. (5). 25. Als ik er vijfhonderd aftrek en een lipletter aan het hoofd plaats verkeert mijn aarzelende houding in een van trots (7). 27. Dit is eigenlijk elk woord in dit kryptogram (7). 28. Lof van de reus ruikt beter dan eigen lof (9). 29. Als je dit doet moet je niet te veel te gelijk opsteken (5). 30. Een klok en een leger in deze toe stand zijn beide prijzig (6). 31. Eigenwijs doen in de keuken (8). Vertikaal: 1. Evenals bij 27 kan men dit ook van elk woord in dit kryptogram zeggen (6). 2. Daarmede speurt de meester naar fouten in het proefwerk, maar in Artis ziet men het ook (9). 3. Vroeger deden de nachtwakers dit, maar de bakvisjes doen het altijd (7). 4. Een mens kan m.i. zo rijk zijn (6). 6. Die beer respecteer ik (7). 7. Draal ik? Wel nee, ik maak juist spoed (5). 8. De mode zit er in, maar het is geen mode zó te zijn (8). 9. Om een dadel te verkrijgen moet men bij de Koning in de gunst staan (7). 16. Dit baksel gaat niet de mond in, maar de mond uit, helaas (9). 17. Maakt deze bloem geraas? (8) 18. Vedomd is geen net woord voor een kryptogram, maar dit gaat niet te ver, ik duld het wel (7). 20. Doe dit niet al vind je het niet dadelijk, je moet er op turen (7). 22. Ik hoor het als iemand mijn voor tuintje binnenkomt (7). 23. Als je de muziek vervangt door het ezelgebalk, wordt het een mislukking? maar nu siert het de muur (6). 24. We doen dit allen met ons leven, maar sommigen doen het ook met sterke drank (6). 26. De Christenen die hier binnentra den brachten het er meestal slecht af (5). Inzenden vóór donderdag. Oplossing puzzel no. 16: Horizontaal: 1. Abeel, 3. adrem, 7. roe ping, 9. Ibis, 10. soda, 11. Ans, 13. lier, 14. Ares, 16. kar, 19. aera, 21. tien, 22. abdo men, 23. robijn, 24. stoel. Verticaal: 1. Abdis, 2. epos, 4. dons, 5. mulat, 6. spin, 7. riviera, 8. gobelin, 11. ark, 12. sar, 15. pater, 17. atol, 18. angel, 20. abdij, 21. test. Prijswinnaars: A. J. Röben, Schalkwijkerweg 21, Haar lem 7,50. E. J. van Graas-De Zwarte, Woonkeet H 914, Haarlemmerliede, 5. A, Rooy-Alkema, Van Lennepweg 30 III Zandvoort, 2.50. De volgende inzenders krijgen een boek werkje thuisgestuurd: J. G. F. Veenhuijsen, Feithlaan 18, Drie huis; G. Kok, President Steynstraat 22, IJmuiden; H. Wijdoogen, Heerenduinweg 159, IJmuiden: K. van Pommeren, Leeuwe riklaan 14, IJmuiden-Oost; Tj. Bron, Oranjestraat 83. Haarlem; mevrouw Har- wijne, Zuidpolderstraat 26, Haarlem; Net tie Crandel, Mauricialaan 16, Overveen. is de orde hersteld. Reservisten hebben de barricaden opgeruimd. In de loop van vrijdagavond hebben de reservisten en het „Comité van waakzaamheid" zich ge schaard rond generaal Gambiez, de Fran se bevelhebber in Oran. De soldaten en politiemannen, die voor de barricaden op wacht stonden, zijn naar hun onderdelen teruggekeerd. De regeringsafgevaardigde Delouvrier en generaal Challe zyn naar Algiers terug gekeerd. De autoriteiten in Oran hebben bekend gemaakt dat vandaag een openbare plech tigheid ter ere van de Franse nationale eenheid zal worden gehouden. Generaal Gambiez drong er op aan dat alle burgers deelnemen. Hij zei dat de regimenten, die bij het begin van de actie der insurgenten naar de stad zijn gestuurd, heden bij het oorlogsgedenkteken afscheid van de stad zullen nemen om de strijd tegen de -mohammedaanse rebellen, voort te zetten. „France-Soir" meldt dat radio-Algiers, het station dat het aanvankelijk voor de opstandelingen opnam, omgezwaaid is en een vrouw, in naam van de moeders en echtgenoten in Algiers, via de radio een beroep op de oproerlingen heeft laten doen om naar huis te gaan. De psychologische dienst van het leger zou huilende vrouwen naar de barricaden hebben gestuurd om aan dit beroep kracht bij te zetten. Generaal Challe heeft een betoging van Algerijnen uit de Kasbah, de mohamme daanse wijk van Algiers, die de organisa tie van oudstrijders en de activistische beweging hadden willen organiseren, ver boden, aldus een bekendmaking van het Franse opperbevel in Algerije. Na de rede van De Gaulle kwamen be wapende oproerlingen in Algiers uit hun „vesting" en riepen „Algerije is Frans" „De Gaulle aan de galg". Automobilisten reden naar het stadscentrum en lieten hun claxons gaan op het ritme van „Algérie Franaise". De bezetting door oproerlin gen van het Algierse stadhuis beschouwt men als van weinig gewicht. Het stad huis werd niet door troepen bewaakt en heeft geen strategische betekenis. Het openbare leven heeft vrijdag in Al giers een normaler aanzien gekregen. Er reden weer trolleybussen en in de haven werd normaal gewerkt. Er vertrokken twee treinen naar Oran en een naar Con- stantine. Ook het luchtverkeer was nor maal. De lokale pers staat weer onder censuur, maar berichten voor Frankrijk kunnen ongehinderd worden doorgegeven. Sedert vrijdag regent het. De oproer lingen trekken zich terug in de gebouwen die deel uitmaken van het verstrekte stadsdeel. Het Delacroix-lyceum is ge transformeerd tot een kazerne met ka mers, kantine en commandopost. De hal van het bankgebouw dient als slaapzaal en het café „Le Coq Hardi", dat op trieste wijze bekend werd door een aanslag van het F.L.N., is thans een rumoerige eet zaal waar meisjes de maaltijden komen bereiden. De inwoners die tot nu toe de straten bevolkten, blijven thuis. In de op gebroken straten wordt het stof tot mod der. De regen, die overvloedig valt, wordt een krachtproef voor de organisatie van de mannen achter de barricades en voor hun moreel. In berichten uit Algiers wordt gezegd, dat de oproerlingen gasmaskers en een hoeveelheid draagbaren hebben ontvan gen. De organisatie van territoriale troe pen, die veel leden onder de oproerlingen heeft, heeft in een communiqué haar vas te besluit bekendgemaakt om van het staatshoofd de verzekering te krijgen dat Algerije een Franse provincie blijft. De oproerlingen blijven hun barricaden versterken. Er zijn sinds donderdag hon derden zakken cement aangevoerd. Men heeft van stenen kleine onderkomens ge bouwd. Overal hangt het portret van gene raal Massu. Men is slecht ingelicht over de politieke toestand in Parijs en allerlei gissingen doen de ronde. Men vreest dat Parijs de geestesgesteldheid van de „pa triotten" niet begrijpt. De secretaris-generaal der Franse so cialistische partij, Guy Mollet, heeft in een korte verklaring voor de B.B.C. ge zegd dat zijn partij „met alle andere de mocratische partijen" in de Algerijnse crisis achter president De Gaulle staat. Het bestuur van het socialistische vak verbond in Frankrijk, de C.G.T.-F.O., heeft de militante leden aangezegd zich paraat te houden. (Van onze correspondent in Londen) De Britse nationale vakbond van spoor wegmannen heeft een staking in het gehele land uitgeroepen welke 15 februari moet beginnen. De vakbondsleiders namen dit besluit nadat hun eis tot een onmiddellij ke loonsverhoging voor een half miljoen arbeiders was verworpen. De leden van de vakbond kregen instructie niet voor ge noemde datum tot staking over te gaan. Mogelijk zal hierdoor een onofficiële sta king van 24 uur die 44.000 Londense spoor wegmannen willen houden maandag niet doorgaan. De leider van het Britse genationali seerde Transportbedrijf, Sir Brian Robert son, was bereid een voorlopige verhoging toe te staan, hangende het onderzoek naar een herziening van de loonstructuur in het spoorwegbedrijf, dat in april zou beginnen. Dit tussentijdse aanbod werd echter af hankelijk gesteld van de instemming van alle drie vakbonden in het spoorwegbe drijf. De bond van locomotiefpersoneel en de organisatie van het personeel der spoor- wegadministratie waren minder haastig gebakerd dan de algemene spoorbond en wilde het onderzoek afwachten. De Natio nale Unie, welke toch reeds altijd over hoop ligt met de beide andere bonden, be sloot daarop de staking af te kondigen. Volgens de leiders is de nood onder de spoormannen zo hoog gestegen, dat geen andere uitweg mogelijk is. Hieraan kan worden toegevoegd, dat algemeen erkend wordt, dat de spoorlonen veel te laag zijn. De staking is niet alleen gericht tegen de transportcommissie, welke de leiding heeft van het genationaliseerde vervoers bedrijf, waartoe ook de spoorwegen be horen, maar kan ook als een protest tegen de beide andere bonden worden be schouwd, die weigeren achter de Nationa le Unie aan te lopen. Onderling geharre war tussen de bonden is vaak oorzaak van grote conflicten. De regering zal zeker trachten om de algemene chaos, welke een gevolg van de staking zou zijn, te voorkomen, maar alle vredespogingen zullen, zoals de praktijk dit vroeger bewezen heeft, uitermate ge compliceerd worden door de tegenstellin gen tussen de spoorwegbonden. De spoor wegstaking zou niet alleen een nieuwe zware slag voor de Britse economie in het algemeen betekenen, maar vooral voor het noodlijdende spoorwegbedrijf zelf. Er gaan al jarenlang stemmen op voor een subsidie, maar tot dusverre voelt de rege ring er niets voor. De spoorwegen, welke hopeloos verouderd zijn stoomtractie is hier nog algemeen, al gaat men thans hoe langer hoe meer op diesel en elektrifica tie over zullen pas over vele jaren lo nend kunnen worden als de ingrijpende modernisering zal zijn voltooid. D i laatste maal was er een officiële spoorwegstaking uitgeroepen door de al gemene spoorbond, in 1919, de algemene werkstaking van 1926 niet meegerekend. De vorige grote spoorwegstaking, welke bijna vier weken duurde, was in mei 1954, uitgaande van de bond van lokomotiefper- soneel. De algemene spoorbond weigerde zijn steun, maar niettemin lag het spoor wegverkeer toen vrijwel stil. Advertentie Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 AUSTRALIË. In de serie die de Australische flora in beeld brengt, zal op 3 februari de vierde zegel worden uitgegeven. Het is een ivaarde van 1 sh. 6 d. (rood), waarop kerstklokjes zijn af gebeeld. MADAGASCAR. De eerste negen waarden van een nieuwe definitieve serie frankeerzegels zijn dezer dagen in circulatie gebracht: 1 fr. vlinder (Chio- naema Pauliana), 5 fr. sisal, 6 fr. ylang- ylang, 8 fr. peper, 10 fr. rijst, 15 fr. ka toen, 30 fr. suikerriet, 40 fr. tabak en 500 fr. brug van Mandrare. De laatste zegel is bestemd voor de luchtpost. MAURITANIË. De kop van een ka meel, de vlag van de Islamietische re publiek Mauritanië en een inlandse »tifiiiMi>iwrH plant vormen de afbeelding van een postzegel van 25 fr., die is uitgegeven ter herdenking van de geboorte van de republiek. UNO. Ter ere van de Economische commissie voor Azië en het verre oos ten, een van de regionale commissies van de Economische en Sociale Raad van de UNO zullen op 11 april a.s. twee postzegels worden uitgegeven. De waar den zijn 4 cent en 8 cent. Een symbo lische voorstelling komt er op voor: een stalen bint met het opschrift „To wards economie development" hangt boven een geografische kaart van Azië en het verre oosten. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van de UNO-postzegels, dat de zegels zijn uit gevoerd in meerkleurendruk (fotogra vure). Het ontwerp is van H. Woyty- Wimmer, werkzaam bij de Engelse drukkerij Thomas de la Rue and Co. Ltd. De oplage van de 4 cent bedraagt 3.000.000 en van de 8 cent 2.750.000 exemplaren. MALI FEDERATIE. De vorming van de federatieve staat Mali (Senegal en Frans Soedan) is herdacht door de uit gifte van een postzegel van 25 fr. De zegel vertoont een kaart van West- Afrika, waarop Mali donker is aan gegeven, de vlag van de federatie, een mannenkop en een vlammende toorts. REPUBLIEK TSJAAD. Twee post zegels, 15 en 25 fr., zijn uitgegeven ter herdenking van het uitroepen van de republiek. De eerste waarde vertoont een bloem, een scheepje en-een dieren- kop als symbool van de geboorte van de republiek en de tweede waarde een kaart van het gebied en vogels als sym bool van de solidariteit van de Franse gemeenschap. BRUSSEL (Reuter) De Kongolese na tionalistische leider Kasavoeboe die maan dag de rondetafelconferentie had verla ten, heeft, naar verluidt, een boodschap gezonden aan het „kartel" van zeven po litieke partijen dat onder zijn leiding staat, waarin hij aandringt op een boycot van de conferentie. Hij deed een beroep op zijn delegatie Brussel niet te verlaten en te wachten op zijn instructies. In kringen in de omgeving van het „kar tel" werd gezegd dat de afgevaardigden waarschijnlijk zouden vragen om de vor ming van een voorlopige Kongelese rege ring die bevoegd zou zijn het toezicht te houden op de komende algemene verkie zingen in Kongo. Het „kartel" maakte later in een com muniqué bekend dat het Ngoevoeloe als nieuwe voorzitter had gekozen om de va cature die ontstond na het vertrek van Ka savoeboe, te vervullen. Alphonse Ngoevoe loe is leider van een Kongolese socialis tische partij. Enkele woordvoerders van het „kartel" verklaarden, dat Kasavoeboe door zijn partijgenoten niet werd gedesavoureerd. (Kasavoeboe verliet de conferentie om dat zijn voorstel om de R.T.C. de status te geven van een constituerende vergade ring werd afgewezen). LONDEN (AFP) De gezondheidstoe stand van Aneurin Bevan, de plaatsver vangende leider van de Britse Labour- partij, blijft vooruitgaan, zo is vrijdag in een bulletin bekendgemaakt.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4