H n ZWITSAL Uitgaan in Haarlem om 11 NABESCHOUWINGEN Alles in Tweevoud Telerecording van Winterspelen De radio geeft zaterdag T elevisiepr o gramma BABYSET DE LUXE Toneelgroep Ensemble Concert ten bate van T uindorp-Oostzaan VOLKSUNIVERSITEIT mvÊRSEN ROMAN VAN JANE ENGLAND 200 jaar geleden VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 Panda en de m ccs t e r di p 1 o m a a C 55. Tevreden keek Panda toe, hoe de agenten van Nummer Een de boortoren ijverig herstelden. Hij begreep dan ook niet, waarom Smurk zo zorgelijk keek. De diplomaat liep dubbend rond en lette nau welijks op de hersteliverkzaamheden „Hier klopt iets niet," mompelde hij. „Nummer Een zou die boortoren niet la ten herstellen, wanneer hij er zelf geen be lang Dij had. Maar sheik AU Bin Olie heeft mij het recht gegeven om hier te boren, dus begrijp ik niet, welk belang Nummer Een hierbij nog kan hebben.Hij is vast iets bijzonders van plan." Archibald Smurk had dit goed aangevoeld. Nummer Een had een plannetje, dat hij dadelijk ging uitvoeren. Hij begaf zich regelrecht naar sheik Halef El Nep, wiens gebied aan dat van sheik AU Bin Olie grensde. Ge groet Sheik," sprak hij. „Ik kom U waar schuwen, dat Uw buurman sheik AU Bin Olie toestemming heeft gegeven, om op Uw land naar olie te boren." „Snert- praat," antwoordde de sheik, „die bo ring valt juist buiten de grens van mijn land." En hij v>ees op een landkaart, die aan de wand. van zijn tent hing. „Dat is dan een verouderde landkaart," sprak Nummer Een. „Hier heeft U een betere." Met deze woorden toonde hij een kaart, waarop een kleine grenswijziging was aan gebracht. Deze landkaart houdt reke ning met Uw rechten," vervolgde hij, „rechten, die U moet verdedigen. Roep Uw krijgsvolk en laat ze hun sabels slij pen I" I11S lil De donderdagavond, altijd gewijd aan t.v.-toneel, bevatte ditmaal een vrolijk be denksel van Basil Thomas onder de titel „Alles in tweevoud". Het werd onder regie van Walter van der Kamp in het AVRO- programma opgevoerd. Afgezien van een veel te lang uitgespeelde dronkemans scène, had de vertoning een nonchalant- vlot en luchtig aanzien, overeenkomstig de bedoelingen van de auteur, die zijn tekst en situatiebehandeling dan wel spits en losjesweg aan de spelers offreerde, maar toch voor een groot deel ruimte liet aan hun talent om er wat van te maken. Wat dat betreft was men bij Kees Brusse en Mieke Verstraete aan het goede adres. In de stijl van de (vermoderniseerde) comedia del'arte improviseerden zij lustig los op die kwasi oppervlakkige manier, die toch nog een inhoud onder alle oppervlakkige glossen en tirades voorspiegelde. De schijn- belangrijkheid van heel wat scènes kreeg zo een natuurlijke aantrekkelijkheid, die zich ook meedeelde aan het spei der ande ren. Dat waren dan vooral John Leddy en Annie Leenders. Ook Ton Lensink en Ted dy Schaank leverden in hun rollen het vereiste aangezette tegenspel. Men kon voor het beeldscherm merken dat regis seur en bezetting plezier hadden in de ver toning. Dat plezier maakten zij ook gaande in de huiskamer. Het was een actierijke aangelegenheid, die men snel vergeet, maar welke men, de pretentieloosheid aan vaardend, wel kon waarderen. Beeldschermer De N.T.S. zal van de Olympische Win terspelen in Squaw Valley iedere avond. 15 dagen achtereen, van 7 tot 8 uur tele- recordings uitzenden. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram en rep. wereldkampioenscli. hardrijden op de schaats. 8.50 Voor u en uw gezin, lezing. 9.00 Gymnast, voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uit geschakeld, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10,20 Exodus, lezing. 10.30 Programmafragmenten. 11.35 Alt, piano en altviool. 12.00 Promenade-ork. en solist. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Report, wereldkamp. schaatsenrijden. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel en zang. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voorde jeugd. 14.40 Jeugdkoor. 14.55 Streek- uitz. 15.20 Gram. 15.35 Het bestuur van de grote gemeente, lezing. 15.50 Omroeporkest en sol. 16.30 Boekenwijsheid. 16 50 Gram. 17.00 Rep. 17.10 Gram. 17.35 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.50 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart VPRO. 19.30 Binnen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, le zing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Reis op de plaats, hoorsp. 22.10 Oude gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.30 Idem 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8 00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.05 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbel- kwartet. 12.00 Middagklok - noodklok 12.03.Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje. 13.20 Platennieuws. 13.25 Dansmuz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Amateursuitz 14.15 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole-orkest en zang. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Gevarieer de muz. 16.45 Rep. schaatswedstr. 17.00 Voor de ieugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Progr. v. amateurs. 18.45 En nu mijn geval, vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memorandum. 19.30 Philharm.ork. en solist. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Gram. 21.10 Polit praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong - oud - eeuwig. 23.55 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12 35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Muzikale kaleidoscoop. 14.30 Journaal. 15.00 Pianospel. 15.15 Omr.ork. 15.45 Gram. 16.00 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklopper en lit. kal. 17.20 Liturg gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Koor zang. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Nieuwe gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus.muz. 22 00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gevarieerde muziek. VOOR ZATERDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS- 20.00 Jour naal en weeroverz. VARA: 20.20 Act 20.35 Quiz. NTS: 21.45 Rep. Europ. kampioensch kunstrijden op de schaats. VARA: 22.15 Gevarieei-d progr. Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een Zondagavond speelt John Soer in het KRO-programma weer de acteurssolo „Sammy" van Ken Hughes. Hij oogstte hiermee in oktober 1958 een groot succes. Hij heeft het stuk onlangs op nieuw gespeeld voor de telerecording welke zondagavond gedraaid wordt. De actrice Andrea Domburg en de ac teurs Guus Hermus en Henk van Ulsen hebben zich voor het seizoen 1960.-1961 verbonden aan toneelgroep Ensemble,- di recteur Karl Gutt'rhann. Op dinsdag 9 februari wordt in het Con certgebouw te Amsterdam door het Con certgebouworkest onder leiding van Ber nard Haitink een buitengewoon concert ge geven. De sopraan Erna Spoorenberg en de te nor 1-Ians Kaart zullen aan dit concert, dat ten bate van de slachtoffers van Tuin- dorp-Oostzaan gegeven wordt, hun mede werking verlenen. Op het programma staan werken van Rossini, Puccini, Mas- cagni, Donizetti, Verdi en Berlioz. Tijdens de pauze zal een verloting wor den gehouden, waarvoor door verscheide ne bedrijven prijzen ter beschikking zijn gesteld. Zowel het Concertgebouworkest, a'ls de solisten verlenen aan deze avond belange loos hun medewerking. TONEEL Zaterdag 6 februari; Stadsschouwburg, 20 uur: De „Hoofdstad-Operette" geeft een voorstelling van „Sissi" met muziek van Johan Strauss 'en Frits Kreisler, onder regie van Otto Aurich. Dirigent is Wilhelm Rettich. Medewerkenden zijn onder andere Fritz Steiner, Otto Aurich, Lizzi Schöffmann, Jan Henderson, Claire Clairy, Marga Graf en Hilde Jaeger. Zaterdag G februari, Minerva Theater, 20.15 uur: De toneelgroep „Theater" geeft een voorstelling van „De zomer van de zeventiende pop", geschreven door Ray Lawler, onder regie van Elise Hoomans. Medewerkenden zijn Ingeborg Elzevier, Tine de Vries, Anny de Lange, Bernhard Droog, Enny Mols-de Leeuwe, Robert de Vries en Ad Hoeymans. Zondag 7 februari. Stadsschouwburg. 20 u.: De „Hoofdstad-Operette" geeft nogmaals een voorstelling van „Sissi" onder regie van Otto Aurich. Dirigent Wilhelm Ret tich. Maandag 8 februari. Stadsschouwburg. 20 uur: De toneelgroep. „Theater" geeft een voorstelling van „Een Staatsman van verdienste", geschreven door T. S. Eliot, onder regie van Elise Hoomans. Medewerkenden zijn onder anderen An- ne-Marie Heyligers, Ellv van Stekelen burg. Annie Langenaken, John de Freese, Hans Tiemeyer, Richard Flink. Carl van der Plas en Maxim Hamel. Dinsdag 9 februari. Stadsschouwburg. 20 uur: De Haagse Comedie geeft in een gala-voorstelling Sauls dood", een dra ma van Abel J. Herzberg. onder regie van Paul van Steenbergen. Medewerken den zijn Albert van Dalsum (gouden toneeljubileum) Annie Leenders. Camille de Vries, Coen Flink. Cas Baas. Frans van der Lingen, Wim Haas en Jules Royaards. Donderdag 11 februari, Minerva-Theater. 20.15 uur: Het Amsterdams Volkstoneel geeft een voorstelling van „Rooie Sien", geschreven door Marius Spree.. In. de hoofdrol Beppie Nooy. Ydo en de Draak 4647. Terwijl Ydo naast de draak zat en hem over de grote kop aaide, viel deze in slaap. Ydo zat toen wat na te denken, en hij kreeg 'n idee. Die draak lijkt me niet eens 'n kwaad dier, misschien kan ik 'm wel temmen, als hij zoveel van snoepgoed houdt! De draak sliep nog door. Ydo stond zachtjes op van de grond en hij zocht 'n lange stok' en een touw. Dat töuw^bond hij. aan %et uiteinde- van de stok. Als 't me lukt, de draak tam te maken, dan zullen de ménsen opkijken! dacht Ydo Avonturen van een hond MUZIEK Vrijdag 5 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Het N.Ph.O. geeft het zesde con cert in de serie V, onder leiding van Jerzy Katlewicz, met medewerking van Anner Bijlsma, violoncello. Op het pro gramma staan werken van J. Krenz en Tsjaikofski. Maandag 8 februari, 15.30 tot 16.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt op de dag van uit voering bekend gemaakt. Dinsdag 9 februari, Minerva-Theater, 20.15 uur: Het N.Ph.O. geeft, onder leiding van Henri Arends, een concert met de pianist Jean Franssen als solist. Op het programma staan werken van Bach, Mozart en Beethoven. Woensdag 10 februari. Concertgebouw, 20 uur: Piano-recital door Ludwig Olshansky. Het programma vermeldt werken van Scarlatti, Mozart, Brahms en Schubert. Vriidag 12 februari, 11.30 tot 12.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt on de dag van uit voering bekend gemaakt. Dageliiks in 't Goede Uur tot 8 februari: Klassiek grammofoonnlatenconcert van werken van Brahms. Van 8 tot 15 februari werken van Mozart en Beet hoven. BALLET Woensdag 10 februari. Stadsschouwburg. 20 uur: Het Amsterdams Ballet onder leiding van Mascha ter Weeme. Mouve- ments-Svmphoniques - Passant Pas de Deux - Glazen Muren - Lac des Cvgnes. Passant Pas de Deux en Glazen Muren worden in première gebracht. AMATEURTONEEL Maandag 8 februari, Hotel de Leeuwerik. 20 uur: De toneelgroep „De Verenigde Snelers" geeft een voorstelling van „Wegens gebrek aan bewijs", geschreven door Pamela Llewelyn, onder regie van van Ab Abspoel. Donderdag 11 februari. Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging „D.I.U." geeft een voorstelling van het „Laatste bedrijf". Maandag 8 februari. Frans Halsmuseum. 20 uur (ingang Groot Heiligland): De heer A. C. van Swol houdt een lezing over het onderworp „Hoe wapenen wij ons tegen hernia?" Div^dag 9 februari. Coornhertlyceum, 20 u.: De heer L. Postma geeft een cursus in het zelf maken van eenvoudige sieraden. Dingdag 9 februari. Frans Halsmuséum. 14.30 uur (ingang Groot Heiligland): Mevrouw G. la CroixHansen houdt een cursus over de ontwikkeling van de oersoonliike smaak. Woensdag 10 februari, Frans Halsmuseum. 20 uur (ingang Groot Heiligland): Ir. A. Lones Cardozo geeft een voor dracht met film over de mogelijkheid om. na de invoering van de interplane taire ruimtevaart, de vaste sterren te bereiken. •Dondrrd*g 14 februari. Cnornbertlvceum. geeft een'cursus'in" tiet tekenen naar levend model. Vrijdag 5 februari, Zaal Schroder, Raam- singel 30. 20 uur: Voor de leden van de K.A.B. houdt broeder Basilius Sewalt een lezing over „Christendom contra communisme". Zaterdagavond 6 februari, Gebouw St. Ravo, 20 uur: De Kath. Arb. Beweging geeft een cabaretavond met dansen tot. twee uur. Maandag 8 februari. Clubgebouw Sport velden Kleverlaan. 20 uur: Dr. G. D. van Wengen houdt voor de Haarlemse Jazz club een lezing over „De Caraibische Muziek". 41) Hij zag John Ferndale de hal binnengaan en wat la ter kwam mevrouw Ferndale naar buiten met een oude strohoed op en een mand in de hand. Ondanks zijn zorg voor zijn eigen aangelegenheden trof het hem, dat zij er heel erg vermoeid uitzag. Hij zuchtte In werke lijkheid was hij zeer op mevrouw Ferndale gesteld en speet het hem, dat zij zich met de anderen tegen hem gekeerd had Hij stond uit zijn stoel op en rekte zich eens uit. Hij zou toch maar eens gaan kijken, ,of Julie wakker was en met haar praten. Hij kon hier niet blijven zitten en de mensen langs zich heen laten lopen, alsof hij er niet was. De zon kwam al heel wat lager staan en het viel hem in, dat het niet erg prettig zou zijn om bij nacht terug te rijden. Het minste, wat de Ferndales konden doen was toch wel om hem tot de morgen on derdak te verlenen. Geen inwoner van Rhodesia kreeg het ooit in zijn hoofd om iemand met zonsondergang weg te zenden. Maar als ze die methode van hem te negeren vol hielden, kon hij misschien maar beter weg gaan. Hij kon dan wel ergens voor een paar uur af zadelen. Zodra hij naar buiten kwam, verscheen Baxter aan de ingang van de hal. Hallo, Timball, zei hij op koude toon waar ga jij heen? Er liep Rob een rilling van woede over de leden. Ik ben op weg naar de stallen, zei hij. Ik wil eens even naar mijn merrie gaan kijken. Die is kreupel, zei David kortaf. je zult haar van avond niet kunnen rijden. Jammer genoeg. Ja, dat zal wel, mompelde Rob. Hij fronste de wenkbrauwen en dacht er voor het eerst aan, dat noch zijn moeder, noch Isabelle er ook maar enig idee van had. waar hij was. Isabelle zou het natuurlijk wel raden, maar ze zouden zich toch mis schien ongerust maken. Ik zou toch graag Julie even willen spreken, zei hij strijdlustig. O, zeg, schei er toch eens mee uit je als een dwaas aan te stellen, zei Baxter geïrriteerd. Je zult met Julie kunnen spreken, als zij dat wenst en anders niet. Rob keerde zich om en liep naar de stallen. Hij zou zelf wel eens zien, of Miranda inderdaad kreupel was, want hij was niet van plan hier ook maar één minuut langer te blijven, wanneer Gij Julie eenmaal gespro ken had. Julie ontwaakte om tot de conclusie te komen, dat het licht dat door de open deur naar binnen stroomde, niet' langer sterk en helder was, maar integendeel gedempt. Zij gaapte en trachtte haar verwarde gedachten weer op orde te brengen. Ik moet uren geslapen hebben, zei zij hardop. Naar het tafeltje naast haar bed kijkend, zag zij, dat iemand daar een briefje had neergelegd. Wat ze nuwachtig nam zij het op. Het was waarschijnlijk van Rob en zij wilde in dit verband niets doen voor zij de gelegenheid had gehad met mevrouw Ferndale te pra ten om eens te horen, wat er werkelijk gebeurd was. Het was bijna zonsondergang Zij moest opstaan en de dingen onder ogen zien. Zij ging rechtop zitten en scheurde met een vastberaden gezicht het briefje open. Het was niet van Rob, maar van David. Het bloed steeg haar naar het hoofd en zij las het snel door. Beste Julie, Voor je tot enig besluit komt en voordat je zelfs ook maar een van de anderen spreekt, zou ik je vriendelijk willen verzoeken even op het kan toor te komen. Ik zal daar op je wachten. Ik heb iets te vertellen, dat naar ik geloof voor jou be langrijk is om te weten. DAVID BAXTER Met het briefje in de hand bleef zij doodstil voor zich uit zitten staren. Toen sprong zij op én begon zich snel aan te kleden. Ten slotte, dacht zij, kan hij mij toch niet werkelijk verachten, zoals ik dacht, anders zou hij deze moeite niet genomen hebben. Hij heeft al die tijd trouwens al volkomen gelijk gehad. Hij wist, hoe het er bij de Timballs voorstond. £Iij wist het! Zij herinnerde zich plotseling, dat hij ook met Isa belle bekend was geweest en iets van haar enthousias me verliet haar. Misschien, dat zij, wil hij mij alleen maar vragen te blijven en mevrouw Ferndale te helpen, tot zij een andere gezelschapsjuffrouw krijgt. Dat is waarschijnlijk alles. Toen zij bij het kantoor kwam, dat achter tegen het hoofdgebouw was aangebouwd, keek zij even naar de stallen en zag Rob daar staan. Hij stond met zijn rug naar haar toegekeerd met Burgoyne te praten. Uit de houding van zijn schouders en zijn naar achteren ge worpen hoofd zag zij, dat hij in een vinnige discussie gewikkeld was. Zij opende de deur van het kantoor en ging naar binnen. Er was niemand. Ook David niet en zij werd zich bewust van een gevoel van teleurstelling, een voorge voel, dat hij ten slotte toch niet met haar zou komen praten. Zij voelde dit als een voorteken! Domoor dacht zij. De tranen drongen haar in de ogen en zij moesi op haar lippen bijten om het trillen van haar mond te bedwingen. Er klonk een gemompel van stemmen uit de gang. die naar de hal leidde. Een er van daar was zij zeker van was die van David en de andere van mevrouw Ferndale. De Kaapse wagen met John Ferndales muildieren ei voor kwam naar de achterkant van het huis kletteren en zij staarde er naar met een neiging tot lachen. Zij was er heel zeker van, dat dit betekende, dat David weer wegging, waarschijnlijk terug naar de Timballs naar aanleiding van een van die geheimzinnige alarm toestanden in verband met Isabelle. Dit eeuwige heen en weer rijden van hem begon absurd te worden. Waar voor? Er gebeurde nooit iets. als hij daar kwam. Er scheen geen enkele reden voor te zijn. Zij hoorde hem roepen: Nu, tot ziens, Alice. Zij keerde zich snel om naar de deur. Misschien kwam hij zelfs niet het kantoor binnen Zij was zo onbelang rijk, dat.. Maar hij kwam wel binnen en bleef opeens staan, toen hij haar zag. Julie, het spijt me ontzaglijk, maar we zullen ons gesprek nog even moeten uitstellen. Ik zal niet lang wegblijven, maar neem geen besluit, voor ik terug ben. Hij keek rond, alsof hij iets zocht, zag zijn zweep liggen en nam die op. Tot ziens, zei hij nonchalant en ging het kantoor uit. Ze zag hem snel naar de wagen lopen en op de bank klimmen De muildierjongen reed en de dieren stampten en weken terug. Ze hoorde David geïrriteerd roepen: Laat ze dan toch gaan, idioot! Toen ratelde de wagen weg. Julie stond hem bij het raam na te staren. Zij ge voelde zich eenzaam, maar poogde haar gevoel van hef tige teleurstelling van zich af te zetten. Teleux-stelling? Of jaloezie? Dat het jaloezie was, wilde zij overigens voor zichzelf niet toegeven. Hij is alleen maar afschuwelijk ruw en oppervlak kig, zei ze hardop. Dat is alles. En onbedachtzaam Ze wendde zich lusteloos van het raam af. Het rode licht ging als een opgebrande kaars uit en er bleef al leen een blauwgrijze schemering over. Zij meende, dat zij Rob van de stallen terug hoorde komen en verliet het kantoor. ACHTTIENDE HOOFDSTUK Mevrouw Ferndale kwam de gang langs en ontmoet te Julie op het ogenblik, dat deze het kantoor verliet. Zo, riep ze, ik wilde juist naar je toegaan David moest onverwachts weg. Dat weet ik, zei Julie Haastig. Iets in haar stem deed mevrouw Ferndale haar enigszins verrast aan kijken. Ga mee en laten we een kop thee nemen. Het is *r wel een beetje laat voor, maar dat hindert niet. Zij stak haar arm door die van Julie en ging naar de hal. Julie deed een poging zichzelf weer in bedwang te krijgen. Zij meende dat zij zich niet op de juiste manier gedroeg. Het was toch wel het minste, wat zij doen kon om mevrouw Ferndale even vriendelijk te gemoet te komen als deze zelf deed en haar teleur stelling en haar onredelijke boosheid op David geheel uit haar geest te bannen. Ten slotte (en hoe vaak moest zij dat zichzelf niet voorhouden) betekende David niets voor haar. (Wordt vervolgd) De jaarlijkse serie van drie concerten, die door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest in samenwerking met de Heemsteedse Kunstkring in het Mi nerva Theater te Heemstede wordt ge geven, zal aanvangen met een concert op dinsdag 9 februari. Het programma vermeldt de tweede suite van Bach, het Pianoconcert in c kl. t. KV 491 van Mozart met als solist Jean Franssen en tot slot de 8e symfonie van Beethoven. Jean Franssen werd in 1920 te Maas tricht geboren. Na zijn gymnasium studie ging hij naar het Kon. Conser- vatoriurh te Luik en behaalde op 20- jarige leeftijd het solistendiploma voor piano met de hoogste onderscheiding. Na de oorlog trdd hij met stijgend succes op in vele muziek-centra in Nederland en België. In 1946 behaalde hij de drie-jaarlijkse virtuositeitsprijs van de Belgische regering. Vervolgens behaalde hij hoge onderscheidingen op concoursen te Genève en Bolzano. In 1957 nam hij lessen bij Edwin Fischer en egde zich tevens toe op compositie. Sinds einde 1958 treedt Jean Franssen weer als solist op. Hij is hoofdleraar aan de conservatoria te Luik en Maas tricht. Dinsdag 9 fehruari, Tuinzaal Concertge bouw, 20 uur: De Ned. Christelijke Reis- vereniging geeft een filmavond. Op het programma staan de films: Bahrein in de Perzische Golf, Vooruitstrevend Noorwegen, Het nieuwe India en Crossroads Europe. Dinsdag 9 februari, Clubhuis naast d'Ap- pelaar, Damstraat, 19.30 uur: Bijeen komst Haarlemse Raad voor de Jeugd ten behoeve van het vluchtelingenwerk. Trudy van Oord vertelt over de vluch telingenkampen in Duitsland. Dinsdag 9 februari, Krelagehuis, 20 uur: Voor de leden van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde spreekt de heer J. A. Janse over cac- teeën, vetplanten en sacculenten. Dinsdag 9 februari, Vleeshal, Grote Markt, 14.30 uur: Verkiezing Miss Bril 1960 van de provincie Noordholland. Woensdag 10 februari, Gymnasium. 20 u.: Mejuffrouw dra. M. M. Boldingh houdt voor de leden van de Kennemer Kring van de School voor Wijsbegeerte een cursus „Filosofie en religie-grenzen en grensoverschrijdingen". Donderdag 11 februari, Wilgenstraat 94, 20 uur: Jo Wouda en H. P. F. Kruijer vertellen voor de leden van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling over kamperen in Frankrijk, België en Ne derland. Donderdag: 11 februari, Gebouw Vrijzinnig Hervormde Gemeente, 20 uur: Prof. dr. J. de Graaf houdt een lezing over „Ker kelijk en geestelijk leven in het heden daagse Rusland". Donderdag 11 februari. Zuiderkapel, Zui derstraat, 20 uur: Rev. G. Davies uit Bristol houdt een lezing met films en kleurendia's over het werk der Doro- thea-zending in Afrika. Vriidag 12 februari. Aula Gymnasium, 14.15 uur: Voor de leden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen houdt ir. Ch. C. van der Vlis een lezing, getiteld: „Van stadstimmerwerf tot Be drijf van Openbare Werken". Iedere zaterdag van 20 tot 23.50 uur is de Jongerensociëteit „Haerlem" geopend in het gebouw op het sportveld aan de Kleverlaan. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse. Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 1115 uur behalve maan dag en eerste zondag van de maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum. .Tansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 10—15 uur, des zondags van 13—15 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg. 103): Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13 3017 uur. op zondagen van 14—17 uur. Galerie .Uittenhout" Kleine Houtstraat 41 tot 8 februari tentoonstelling van wer ken van de Rotterdamse kunstschilder J. J. van Oost. De expositie is dagelijks geopend van 11 17 uur. Kunstzaal ..In 't Goede Uur": Gedurende de gehele maand februari tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Woning Spaarndammerdijk 100 (Spaarn- dam): .Van 6 tot 21 februari tentoon stelling van werken van de kunstschil der Jan van Geem. „Aquarellen van Spaarndam". De expositie is dagelijks geopend van 10.30 tot 16.30 uur. TO ÖF bFrÏFbpn fójö Oprechte Donderdagse Haerlemse Courant den 14 February 1760 PARYS den 8 February. De vrees voor verdere Innundatien is te genwoordig verdweenen, alzo het zig wederom tot vriezen gezet heeft, waar door verscheydene In de Seyne vloeiende Rivieren gestremd zyn: Deeze Rivier is zedert drie dagen merke- lyk gezakt; de Route van hier na Ver sailles was reeds lang op verscheydene Plaatsen onder, en de Grachten van den kleynen Loop en de laage Landen der Eliseïse Velden stonden reeds alle onder Water.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11