m uw COR OLY werf! (To Doorvoering van streekplan betekent miskenning van eigenwaarde k vandejatjel Culturele Agenda voor Velsen en omgeving Mm keus en betere meubelen Broodzaag Enige overjarige bromfietsen rijwiel- en bromfiets- onderdelen Gezellig Samenzijn kampioen dammen van Noordholland A. van den Berg Roozenburg en Laros favoriet voor clubtitel DCIJ Dit jaar 2 Tulpenrallye's leenkamers Havenberichten Plannen voor stichting van centraalbodenhuis Drie maanden en 15000 boete geëist tegen bloemenwinkelier van lier D.C.IJ. goede tweede N.O.V. gaat met het N.V.V. praten 5 Nieuwjaarsrede burgemeester H. Nieten Presentiegelden van raadsleden verhoogd Medische verzorging tijdens het weekeinde Politie en brandweer in het vorige jaar Gemeentepersoneel krijgt betere vakantie accommodatie L. Nieuwstraat 503 A l vast krediet van 2000 Haarlemse rechtbank 3 I Varno Morseld aan kop bij jeugddamkampioenschap- pen van Noordholland Lid van The Smashin nationaal volleybalteam Sportbond en Kennemers delen de punten Slotraces in Zandvoort komen te vervallen Ledental O.K.O.F. stabiel VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen heeft donderdagavond op de eerste raadsvergadering in dit jaar, een nieuwjaarsrede gehouden. Behalve dat daarin een opsomming werd gegeven van de gemeentelijke activiteiten in het vori ge jaar, liet de heer Nielen deze gelegen heid niet voorbijgaan zonder iets te zeg gen over de door de minister van Binnen landse Zaken voorgestelde samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heems kerk. Na te hebben opgemerkt dat het beleids- klimaat waarin de raad deze eerste verga dering in het nieuwe jaar inzet wel heel anders is dan voorgaande jaren, zei hij dat thans een groot deel van de zorg van raad en college van B. en W. dient te worden gewijd aan de verdediging van het meest natuurlijke recht van Heemskerk: zijn zelfstandigheid. De heer Nielen herinnerde eraan dat al in 1940 een poging was gedaan de gemeen te met een andere samen te voegen, met name de gemeente Castricum „maar die dreiging is voorbijgegaan". Thans wordt wederom een aanslag op de zelfstandigheid gepleegd, zo ging de burgemeester verder. „De raad zal zich moeten verdedigen tegen een oud samen voegingsverlangen van Beverwijk." Het Beverwijkse verlangen wordt ge steund door een argumentatie vanuit landsbelang noodzakelijk geachte maat regelen in verband met de totstandko ming van een nieuwe city en enige tech nische voorzieningen. Weerlegging „Ik kan begrijpen," vervolgde de heer De raad van Heemskerk is donderdag avond akkoorc gegaan met het voorstel om de presentiegelden van de raadsleden en de bezoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand te verhogen. Het raadslid P. de Graaf (P.v.d.A.) wilde een loyaal gebaar maken door de presentiegel den maar niet te verhogen, omdat dat niet billijk was tegenover de wethouders wier wedden ook niet zodanig zijn om erover naar huis te schrijven. Zijn fractiegenoot H. N. van der Kolk stelde hem voor de ver hoging toch maar de accepteren. „Die kan ons toch niet meer redden", zei hij. De raad zei die avond overigens niet erg veel over de twaalf voorstellen. Goedkeu ring werd onder meer gegeven aan voor stellen tot het verlenen van medewerking voor de stichting een christelijke bijzonde re kleuterschool in „Oosterwijk", voorts voorstellen tot het (jaarlijks) vaststellen van voorschotten op gemeentelijke vergoe dingen ingevolge de lagere onderwijswet 1920 ten behoeve van bijzondere lagere scholen en bijzondere kleuterscholen. De raad besloot ook tot aankoop van grond in „Meerestein" en aan de Kerkweg. Advertentie De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding. STICHTING NUTSSPAAR. BANK in de gem. Velsen (Alle verzoeken zo mogelijk voor zondagmorgen 10 uur) IJMUIDEN Artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953; P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 4507; P. C. de Weert sr., Stationsweg K 5, Velsen-Zuid, tel. 4614 (alleen zaterdag); J. Mac Daniël, Gene- stetlaan 4, Driehuis, tel. 4203 (alleen zondag). Apotheken: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 4810. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat. Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028: ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange nieuwstraat en Zeeweg; zuster C. A. Kist de Ruyter, Wijk aan Zeeëer- weg 114, tel. 5083: ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; zuster Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Sant poort-Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters. Dommelsingel 2, tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: Verselewel de Witt-Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Apotheken: Apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: G. H. Smeets, Middelweg 9. Uit geest, tel. 02513-212. Bovendien neemt dokter Kloppert, C. Huygenstraat, tel. 476 de diensten waar voor de patiënten van dokter Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. tel. 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster C. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heemskerk, tel. 02512-247. Kraamverpleging: Zuster Verstegeren, Laan v. Kanaan 107, tel. 4409. CASTRICUM: Arts: A. de Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: zuster Van Beers, Mient 80, tel. 2967. Verloskundige: Mevr .ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500. Nielen, „dat uw college verbaasd is dat aan deze argumentatie het recht zou kun nen worden ontleend uw gemeente op te heffen, daar de ingebrachte argumenten door u op economische en technische gron den kunnen worden weerlegd." De burgemeester besloot met te zeggen dat het er thans op lijkt, dat alléén de doorvoering van een in détails ontwor pen streekplan zelfs de maatstaf is voor een bestuurlijke indeling met gedeeltelij ke miskenning van de waarde van lokale gemeenschappen en hun besturen. In het jaaroverzicht, dat de burgemees ter van Heemskerk, de heer H. Nielen, de raad donderdagavond heeft voorgelezen, is onder meer melding gemaakt van 832 processen-verbaal door de Rijkspolitie op gemaakt in 1959. Hiervan waren er veer tig wegens misdrijven en 56 wegens aan rijdingen en andere verkeersongevallen. Er waren zeven zedendelicten. Slechts één dader is tot nu toe onbekend gebleven. Van de overige (33) misdrijven kon in vier gevallen de dader niet worden opgespoord. De rijkspolitie is nog steeds slecht gehuis vest. De bouw van een nieuw politiebu reau is op de rijksgebouwen]ijst voor 1960 geplaatst. De brandweer rukte veertien maal uit, waarvan tweemaal voor bos branden. ONDERLINGE COMPETITIE FOTOKRING „HEEMSKERK" Voor de tweede maal in zijn bestaan hield de fotokring „Heemskerk" een on derlinge competitie. De jury werd weder om gevormd door drie heren van W.F.K. uit Wormerveer. Teneinde tot steeds beter werk te komen, stelde zij wat zwaardere eisen. Dat kwam bij de eindwaardering wel tot uiting. Toch vond de jury dat vooral aan de retouche meer z.org was be steed dan bij de eerste inzendingen het geval was. Na de beoordeling werden de foto's stuk voor stuk op het demonstratie bord geplaatst en door een van de jury leden besproken. Naar het bestuur ons mededeelde vinden er in dit seizoen nog drie wedstrijden plaats. De in Beverwijk gevestigde stichting va- kantiezorg gemeentepersoneel heeft het gemeentebestuur gevraagd haar een reke ning-courant-krediet van 6000,- te willen toestaan. Met dit voorschot kan de stich ting dan de beschikbare accomodatie ver nieuwen en uitbreiden, zulks ten behoeve van een prettige vakantie voor het minder financieel-draagkrachtige gemeenteperso neel. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor het gevraag de voorschot aan de stichting te willen ver lenen. Daarbij wordt" door B. en W. gewe zen op het nuttige werk van de stichting. Twee leerkrachten voor „Prins BernharcT'-school Het oproepen van sollicitanten voor de functie van onderwijzer verloopt in Bever wijk ook niet naar wens. Voor het onder wijs aan circa 45 leerlingen in de in april aanstaande te openen „Prins Bernhard"- school voor mivo, zijn vier leerkrachten inclusief het hoofd nodig. Er hebben zich echter twee leerkrachten aangemeld. Het college van burgemeester en wethouders doet de raad dan ook een voordracht ter benoeming van slechts twee kandidaten, te weten de heer J. C. Meijnen, onderwij zer te Huizen en mejuffrouw H. W. Groe nendijk, onderwijzeres te Rotterdam. Nederlands Dans Theater geeft schoolvoorstellingen Het Nederlands Dans Theater, onder ar tistieke leiding van Benjamin Harkarvy, geeft maandag en dinsdag aanstaande om 13.30 en 15 uur balletvoorstellingen voor de Velsense schooljeugd in het. Rex-Theater te IJmuiden-Oost. Op het programma staan „Trufaldino", „Grand pas de deux Don Quichotte" en „Feestgericht." Advertentie roestvrij staal 98 cent Advertentie tegen zeer aantrekkelijke prijzen. KOMT DIT ZIEN BREESTRAAT 108 BEVERWIJK In Beverwijk hebben expediteurs met het gemeentebestuur een bespreking ge houden over de wenselijkheid om in die gemeente, naar het voorbeeld van andere grote steden in ons land, een centraal-bo- denhuis te stichten. Er zijn in Beverwijk acht bodediensten gevestigd, die op verschillende plaatsen hun garages en bodehuizen hebben. De verspreide ligging levert voor de boden het bezwaar op dat zij vaak niet op effi ciënte wijze kunnen werken. Er moeten niet zelden onnodige ritten worden ge maakt. Ook de gemeente is niet gebaat met de huidige toestand. Zo ondervindt het verkeer in het centrum van Beverwijk hinder van de voor de bodehuizen gepar keerde auto's. Hoewel er parkeer- en stop verboden zijn of worden uitgevaardigd om een einde te. maken aan de parkeerchaos in Beverwijk, is- dit niet redelijk en ver antwoord te achten voor de expediteurs. Het college van burgemeester en wet houders heeft in een pre-advies aan de raad thans voorgesteld medewerking te willen verlenen aan de stichting van een bodencentrum. Er zijn daaraan echter wel enige problemen verbonden die om nade re uitwerking vragen. Zo moet de organi satievorm van de samenwerking der bo den worden bepaald, mede <fe omvang en inrichting van het centrum, de plaats van vestiging, de wijze van exploitatie enzo voort. Er zal dan ook een commissie van deskundigen moeten komen die de stich ting van een dergelijk centrum dient te bestuderen. Voorbereidende besprekingen zijn er al gehouden en er viel daarbij een grote principiële bereidheid te constate ren. Om de stichting te stimulei-en, stelt het college de raad voor financiële medewer king te verlenen tot een bedrag van 2000 waarvoor de raad krediet wordt gevraagd. JVegens onjuiste belastingaangijte Drie maanden gevangenisstraf en 15.000 boete of drie maanden hechtenis heeft de officier van Justitie bjj de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bou- man donderdag wegens onjuiste belasting aangifte geëist tegen een 41-jarige Aals- meerse bloemenwinkelier. Verdachte vermeldde op zijn aangifte formulier voor 1957 dat hij 19.147,53 had verdiend, maar in werkelijkheid was zijn inkomen 44 mille. Voor 1958 waren de be dragen respectievelijk 14.913,73 en ruim 34 mille. Over 1957 betaalde hij 9.550 aan belasting te weinig en over 1958 2.260. De winkelier had tijdens het onderzoek toegegeven te hebben geweten dat zijn aan gifte niet geheel juist was. „Ik meende dat de verschillen niet groter waren dan bij een ander", verklaarde hij toen. Thans, ter zitting, zei hij niet te hebben beseft dat de verschillen tussen aangegeven verdiensten en werkelijke inkomens zo groot waren. Twee belastingambtenaren merkten als getuige op dat een klein gedeelte van de onjuiste aangiften uit onkunde is voort gekomen. Hiervoor zijn enkele „technische correcties" aangebracht. Een der getuigen concludeerde dat verdachte in totaal met inbegrip der fiscale boete nog rond 30.000 aan de belasting schuldig is. Bij veroor deling komt de fiscale boete van honderd percent echter zo goed als zeker te ver vallen. De officier van Justitie sprak van een in haar soort vrij ernstige belastingfraude, ondanks het feit dat een deel van de aan giften onopzettelijk is geschied. Uitspraak donderdag 18 februari om half tien. Advertentie «HtHtNMMUMNeitfflHt Voor alle naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6317 In het bijna vijfenveertigjarig bestaan van de Amsterdamse damclub „Gezellig Samenzijn is 't voor de twintigste keer de mannen van Keiler gelukt het clubkam pioenschap van Noordholland te winnen. Door dit resultaat komt de „meesterclub" in het voorjaar uit in de strijd om het clubkampioenschap van Nederland. De nationale titel is reeds veertien keer eerder door Gezellig Samenzijn gewonnen. En in deze finale hebben Keiler c.s. opnieuw ge toond werkelijk de sterkste dammers van Noordholland te zijn. Door ook de laatste wedstrijd met 12-8 van Jozeph Blankenaar I te winnen, heb ben de G.S.-ers in de finale alle andere kandidaten verslagen. In de komende strijd om het clubkampioenschap van Ne derland is het. sterke Gezellig Samenzijn opnieuw een van de grootste kanshebbers voor de titel. DCY uit IJmuiden won de laatste thuis wedstrijd met 11-9 van Jozeph Blankenaar II en bezet de eervolle tweede plaats. De eindstand is: Gezellig Samenzijn 3 3 0 0 6 40-20 DCY 3 2 0 1 4 34-26 Jozeph Blankenaar 1 3 1 0 2 2 29-31 Joz. Blankenaar II 3 0 0 3 0 17-33 Komt er landelijke Hoofdklasse-competitie? Door het bondsbestuur wordt op het jaarcongres in mei a.s. opnieuw het voor stel in behandeling genomen voor een lan delijke hoofdklasse-competitie welke op weekends de wedstrijden spelen. Mocht het bestuursvoorstel worden aangenomen, WIJK AAN ZEE TEGEN ZAP In de thuiswedstrijd tegen ZAP komen de badplaatsvoetballers in de volgende opstelling uit: De Blok; Schellevis en G. de Winter; Burger, A. Snijders en Bol; Sey- sener, Scholten, Th. Winter, J. Blok en v. d. Wiel. DE GEUZEN—IJMUIDEN Daar het voetbalprogramma voor WIJ van vorige week in zijn geheel is verscho ven naar a.s. zaterdag vermelden wij het nogmaals: De GeuzenIJmuiden; Wart- burgia 2—IJmuiden 2; Telefonia—IJmui den 3; IJmuiden 4—Jong Hercules 2 (3 uur); IJmuiden 5WSV 2 (3 uur). Culturele Agenda voor de week van 7 t/m 13 februari' 10 en 13 FEBRUARI: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 1416.30 uur Cultureel Gebouw te IJmuiden. 8 t/m 13 FEBRUARI: Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 no. 812, IJmuiden-Oost, geopend: maandag van 14.30L 7.30 uur, van 19— 21.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-N., geopend van 14—17 uur; dins dag van 1012.30 en van 14.3017.30 uur, filiaal geopend van 1921 uur; woens dag van 1012.30 uur, 14.3017.30 uur en van 1921.30 uur, filiaal geopend van 1417 uur (jeugd); donderdag van 10— 12.30 uur, filiaal geopend van 10—12 uur; vrijdag van 1012.30 uur, 14.3017.30 uur en van 1921.30 uur, filiaal geopend van 1417 uur en van 1921 uur; za terdag van 1012.30 uur en van 14.30— 17.30 uur, filiaal geopend van 1012 en van 1417 uur. 8 FEBRUARI: Velser Zwemvereniging, 2122 uur po lotraining Velserbad te IJmuiden-Oost. 10 FEBRUARI Velser Zwemvereniging, 1920.30 uur zwem training Velserbad te IJmuiden- Oost. 13 FEBRUARI: Tnoeelvereniging „Advendo", 20 uur: Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden, toneeluitvoering. dan is de door DCY behaalde tweede plaats van groot belang, als met het komend sei zoen september de landelijke competitie wordt aangenomen. Voor deze klasse zijn de volgende clubs kandidaten: Constant, Rotterdam, RDG Den Haag, „Wie zoekt die vindt" te Arn hem, DCY, Gezellig Samenzijn, Noordhol land; Ons Genoegen te Utrecht, Twentes Eerste te Hengelo, DZG te Groningen, Ex celsior te Den Bosch, en de Limburgse kampioen. Advertentie DEZE WEEK: 100 gram lichte chocolaadjes van 65 voor 59 cent 12 Dennekoeken voor 55 cent 6 Zandtaartjes voor 59 cent ALLEEN ZATERDAG 6 moccapuntcn voor 99 cent voor alle betere levensmiddelen WIJK AAN ZEEëRWEG 51 De tweede ronde van het jeugdtoernooi om het kampioenschap van Noordholland waaraan acht spelers deelnemen is te Am sterdam gespeeld. Het gelukte de Kennemerland-kampioen Varno Morseld (DCIJ) opnieuw te winnen zodat hij in dit korte toernooi van zeven partijen de leiding heeft. De uitslagen luiden: Morseld wint van P. Smit; Veenstra ver liest van De Rooy; B. Jansen remise met De Boer; Jonkhart wint van Esselman. Stand der deelnemers: gesp. gew. gel. verl. pt. Varno Morseld 2 2 0*0 4 L. de Rooy 2 110 3 H. Jonkhart 2 110 3 H. Veenstra 2 10 12 R. Janssen 2 0 2 0 2 J. de Boer 2 0 111 Th. Smit 2 0 111 J. Esselman 2 0 0 2 0 De nieuwe jeugdkampioen van Noord holland zal in de week na Pasen meespe len in een rondtoernooi om de nationale titel. Voor de Castricumse volleybalclub The Smash is de belangrijke wedstrijd tegen het Amsterdamse TOG voorlopig uitge steld. Niettemin heeft zij zonder te spelen toch een prachtig succes behaald. Dit be stond uit de verkiezing voor de centrale training van het lid mejuffrouw J. Turk stra. die vermoedelijk uit zal komen in de wedstrijd die het nationale team binnen kort tegen Oost-Duitsland speelt. Sportbond 1-Kennemers 1 2-2. De beide hoogst geplaatsten hebben het in deze be langrijke wedstrijd tot een puntenverde ling gebracht. Het was maar een matige wedstrijd en willen de rood zwarte dames een kansje in de overgangsklasse maken dan zullen zij toch ander spel moeten la ten zien. Het plaatsen was slecht en ook het opvangen was zwak. De eerste twee waren voor Sportbond waarna Kennemers de twee laatste voor zich opeiste. Kennemers 3-Kennëmers 2 2-2. In een zeer spannende wedstrijd zijn de punten ge deeld. Het derde verraste een ieder door met zo veel elan van start te gaan dat suc ces niet uit kon blijven. De eerste twee sets eindigden in een 15-11 en een 15-9 overwinning voor het derde. Daarna be gon het tweede zich te weren en wist de twee volgende sets te winnen met 14-16 en 7-15. Kennemers 3-Tyfoon 1 3-0. Een zwak spelend Tyfoon kon het tegen de meer ge routineerde Kennemers-dames niet bol werken, waardoor deze een vrij makkelij- k overwinning behaalden. Advertentie Na vier maanden onderlinge strijd komt er enige tekening in het DCY-toernooi. Er nemen in totaal vijftig spelers aan deel. Vierentwintig in de jeugdafdeling, veertien in de eerste klasse en twaalf in de hoofd klasse. De twaalf hoofdklassers ontmoeten elkaar een keer waarna de zes bovensten met behoud van punten spelen om de clubtitel van DCY. Nu de voorwedstrijd om de clubtitel bij na ten einde is, hebben zich in de selectie klasse reeds geplaatst, Piet Roozenburg, Henk Laros, B. Dukel en Theo Tielrooy. Voor de overige twee plaatsen hebben K. v. d. Steen, Tommy Postma, Piet v. d. Berg, A. W. Beukema en ir. M. Krijgs man de beste kansen. De spelers die in de selectie afdeling uit komen zullen de eerste zes borden van het eerste DCY-tiental in het seizoen 1960- '61 vormen. Voor de vier staartborden wordt een nieuwe competitie gespeeld. De deelne mers hieraan zijn de onderste zes van de hoofdklasse en de bovenste zes van de eer ste klasse. Aangenomen dat ir. Krijgsman en P. v. d. Berg zich in de selectie afde ling plaatsen zal het gevecht om de vier staartborden gaan tussen, Beukema, Swier, van Straten, Binkhorst, v. d. Steen, J. de Boer, H. Gerrevink, J. Apeldoorn, V. Morseld, G. Postma, D. Ott en J. Koppelman. De uitslagen van de deze week'gespéél de partijen luiden: Piet Roozenburg wint. van Tommy Postma, B. Dukel wint van ir. M. Krijgsman, Piet v. d. Berg wint van Theo Tielrooy. In de hoofdklasse is de stand aan de kop: Piet Roozenburg 17 punten uit 9, Laros 16 uit 8, Dukel 14 uit 10, Tielrooy 12 uit 11, Piet v. d. Berg 11 uit 10, ir. M. Krijgs man 10 uit 10. De uitslagen in de eerste klasse. Gerre vink remise met Koppelman. G. Postma remise met J. de Boer. Morseld wint van H. Leeuw. De stand in deze afdeling waar het dus om de bovenste zes plaatsen gaat is als volgt: J. de Boer 19 uit 13, H. Ger revink 18 uit 11, J. C. Apeldoorn 18 uit 13, Morseld 17 uit 11, G. Postma 17 uit 12, D. Ott 13 uit 13, J. Koppelman 12 uit 10, w. v. Wort 12 uit 13, Piet Binkhorst 11 uit 10, C. Kaan 9 uit 13, H. Leeuw 7 uit 10, Jan Tijms 4 uit 10, W. Gomes 3 uit 11, D. Woord 2 uit 11. De verenigingsraad van de N.O.V. (Ne derlandse Onderwijzers Vereniging heeft de uitnodiging tot een gesprek met het N.V.V.-verbondsbestuur aanvaard. De raad heeft tevoren het in de afgelopen weken gevoerde beleid van het hoofdbestuur met algemene stemmen goedgekeurd. Vanmorgen heeft Piet Nortier op een persconferentie in Amsterdam meegedeeld dat de RAC-West dit jaar niet één, maar twee „tulpenrallye's" zal organiseren, een internationale en een nationale. Dit om tegemoet te komen aan de wensen van de z.g. a-mateur-rijders, die menen dat rallye's steeds meer het privilege zijn geworden van de z.g. fabrieksrijders. De amateur- rüders worden ingedeeld zoals zij dat wen sen, waardoor een sportieve strijd is ge waarborgd. De start is in de nacht van 1 op 2 mei in Noordwijk, waar ook de finish zal zijn. De traditionele slotraces op het circuit van Zandvoort komen te vervallen. Jaarvergadering „Kindergenot" In speeltuingebouw „Grapy" te Bever wijk, heeft de speeltuinvereniging „Kin dergenot" donderdagavond haar jaarver gadering gehouden. Voorzitter Th. Kuij- pers was dankbaar voor de hartelijke sa menwerking met het Centraalbestuur, het gemeentebestuur en de besturen van de andere speeltuinverenigingen. Vooral de subsidie van de gemeente is een onontbeer lijke bijdrage in de vele uitgaven voor het onderhoud van de speelwerktuigen, waar van er in het afgelopen jaar geen nieuwe bijkwamen. Volgens het jaarverslag van de secretaris bleef het ledental constant om de 300. Het verslag van de penning- meesteresse sloot met een nadelig saldo van 24,52, mede ten gevolge van de ge houden feesten. De aftredende bestuur ders werden allen herkozen en de begro tingen voor 1960 werden vastgesteld op 1700 voor het gebouw en 6200 voor on derhoud van de tuin. Advertentie vindt u in onze (en u koopt rechtstreeks MARKTPLEIN i - - r Tijdens de donderdagavond in het Oud katholiek Verenigingsgebouw te IJmuiden gehouden jaarvergadering van de afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-katho liek Ondersteuningsfonds" kon de voorzit ter, de heer J. J. Stam de verheugende mededeling doen, dat pastoor C. F. Nieu- wenhuyzen na een wekenlange afwezig heid wegens ziekte zondag aanstaande weer de kerkdienst zal verrichten. Het ledental liep met slechts één lid tot 271 terug. Het bestuur is optimistisch, aangezien met kracht een nieuwe leden werving ter hand zal worden genomen, waarvan flinke resultaten, vooral onder de jongeren, worden verwacht. De afdeling heeft een bloeiend leven, zoals het jaarverslag van de heer P. Ham illustreerde. De heer J. Zwart, penning meester, wist ondanks hoge uitgaven de kas op peil te houden. Hij zag zich boven dien herkozen. Bij voldoende belangstelling zal in sep tember met een flink aantal leden een reis naar Krefeld in Duitsland worden ge maakt. Wegens statutair aftreden van de hoofd bestuursleden pastoor J. A. J. van Zanten (Culemborg) en W. D. Wiljouw (IJmuiden) stelde de afdeling tot nieuwe kandidaten de heren pastoor A. Zwart (Zaandam) en W. Tol (IJmuiden). De afdeling zal voor de algemene vergadering in Aalsmeer geen voorstellen indienen. Een geanimeerde rondvraag besloot deze bijeenkomst. GROENTEVEILING ONS BELANG Schorseneren brachten ook donderdag middag op de speciale exportveiling van Ons Belang te Castricum nog een goede prijs op. De A-kwaliteit ging namelijk voor 64 cent per kg onder de klok door. Ook de andere aangevoerde kwaliteiten waren nog redelijk in prijs, gezien de 27 cent die voor kwaliteit C per kg werd genoteerd. De aangevoerde 20 ton peen vond ook nu nog gretig afnemers, die er prijzen van 18,60 voor de kwaliteit D tot 38,70 voor de kwaliteit B voor over hadden. De noteringen van donderdag waren: Peen B 33.00—38,70; peen C 28,60— 29,10; peen D 18,6022,80. Schorse neren: A 0.64; B 0.47—/ 0.50; C. 0.27. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Tilly van Gefle. hout lossen Zaandam; Stafford, Leith; Swift. Londen: Nijkerk, Bremen: Lcrima, Le Ha vre; Lingestroom, Londen. AvanU, Londen, bij legger IJmuiden: Butterfly, Casablanca; Jans, Londen: Noordpool, Malmó, Democraat, Rotter dam. laden Binnei. haven IJmuiden; Tyne, Lon- den;Hera. Rotteidam; Wolnnda, Londen; Speran- za. Hamburg, bijlegger IJmuidc-n. Selb.y Goole; Rijnstroom, Huli; Lelfinus, Rotterdam. Vrijdag kwamen in Rotterdam aan: Mendoza van Bremen. Rote.rsand, Gsflc Yarrow, Grange mouth, slabs lossen Binnenhaven IJmuiden. Donderdag vertir-kken uit IJmuiden* Aegir naar Goole. stijfsel eenden Zaandam: Pacific. Basse Indre. walsmaleri*ioI geladen IJmuiden; Faxholm, Husum; Thea.no, Rotterdan. (VTuiderkerk, Mar seille: Tanny. Goole, stukgoed van Zaandam; Janny, Dagenham walsmatcriaal geladen IJmui den; Lukas M., Aal borg; Martha Ahrens, Ham burg: Esso Emdon Hamburg; Lies Kopenhagen; Piraeus, Baltimore; Kroonborg, Genua: Henriette W. Schulte, Bremen; Elsa. Grangemouth, ledig van Zaandam: Emiiie Delmas, Di.mko.iken; Avan- ti, Vaston, bijleggei IJmuiden; Batavier, Sarps- borg. zout geladen IJmuiden: St. Marc, Hamburg; Claus Buck, Aalsbe-rg, walsmatcr'aal geladen IJ muiden; Niagara. Kopenhagen. Koelf Bordeaux: Lauwers. Rotterdam; Minos, Rotlcraam; Jagers fontein, Portsmouth; Solvikcn. Galveston; Ores tes. Hamburg; Unitas, Cork; Zaanstroom, Lon den; Alcetas, Hamburg; Zanzibar. Esbjerg; Abel Tasman, Urea, zout geladen IJmuiden Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Speranza naar Londonderry, bijlegge. Camerounkust. Ant werpen; Vlietstrc-m, Manchester. Marivia, Ciu- dad Trujillo; Swift, Harlingcn. findien achter de scheepsnaam en de haven van. herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5