DANSEN! ■ma MS INTERIEURVERZORGING OP ZIJN BEST In de vishal en op zee Radio en T.V. Janv.d.Meer Bankstel - 3-zifs 7Q„ m Doublette bank A77 A. DONKER heerlijke kruidkoekjes Maison Hillege Geringe seizoenstijging van de arbeidsreserve Wegverbetering tussen Delftlaan en tunnel nadert voltooiing SISSI O. „Het ivoren torentje" Tankschepen krijgen een nieuwe middenmoot Degelijke fundering bijzonder kostbaar Marineraad komt pas donderdag bijeen Citosa krijgt weer wat armslag Vandalisme in clubhuis Aapje werd Utrechtse moordenaar noodlottig Marine bouwt boten van kunststof Wrdk van vergane „Bermuda" gevonden DU COMMERCE" H.- en D,-rijwielen HOFLAND „Een staatsman van verdienste" LONDON SYMPHONY ORCHESTRA DE NIEUWSTE 0PEL-REK0RD 6 DE WERKLOOSHEIDSCIJFERS A mateurtoneel Clubwedstrijden van „Kennemerland" „GELDERLAND MEUBELEN99 Een&kBasse apart99 STADSSCHOUWBURG VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een analyse gepu bliceerd van de jongste werkloosheidscij fers. Het aantal werkloze mannen daalde in januari met ruim 1000 tot 68.744, ter wijl de bezetting der aanvullende werken met rond 4350 toenam tot 17.011. De gere gistreerde arbeidsreserve van mannen vertoonde als geheel een stijging met on geveer 3300 tot 85.755. De oorzaak van de ze stijging is gelegen in een verder terug lopen van de seizoenwerkgelegenheid, al dus het ministerie. De gunstige economische ontwikkeling en de daarmede gepaaVd gaande expansie drang van het bedrijfsleven hebben tot ge volg gehad, dat een deel van de arbeids krachten, die na afloop van het land- bouwseizoen werkloos werden, in de in dustrie en in de dienstensector werden op genomen, waardoor de daar bestaande te korten werden verminderd, zij het, dat dit voor een groot deel een tijdelijk karakter zal dragen in verband met de terugkeer van een groot deel hunner naar de land bouw bij het begin van het nieuwe seizoen. Hierdoor, alsmede door het gunstige weer in januari is de seizoentop in de werkloos heid aanmerkelijk afgevlakt. Het werk loosheidsniveau van mannen, dat is het voor seizoen gecorrigeerde werkloosheids cijfer, is met rond 6000 gedaald tot 53.000. In de landbouw nam de werkloosheid slechts in geringe mate toe. Daarenboven vonden vele werkloze landarbeiders werk in andere bedrijfstakken, onder andere vanuit de kop van Noordholland in de in dustriële bedrijven van de Zaanstreek en de IJmond, vanuit Goeree-Overflakkee in het Rotterdamse haven- en industriege bied en vanuit Westelijk Noord-Brabant en Zeeland in de industrie en de havenbe drijven van Rotterdam en Dordrecht. De vraag met name naar jeugdig personeel neemt voortdurend toe. De werkloosheid van vrouwen is in januari slechts zeer wei nig toegenomen als gevolg van het seizoen. In alle provincies is de werkloosheid be langrijk lager gebleven dan was verwacht. De lichte stijging van de geregistreerde „Het ivoren torentje", ook wel ge speeld onder de titel „Het is nooit te laat", is een alleraardigste komedie van Fele- city Douglas, een van die talrijke En gelse blijspelen over het familieleven, waarin de onderlinge verhoudingen niet ter wille van het toneeleffect aan de logica werden geofferd. In deze komedie draait eigenlijk alles om Laura Hammond, een welhaast ideale echtgenote en moeder, wier briljante kwaliteiten door haar om geving echter als vanzelfsprekend wor den aanvaard. Te midden van haar druk ke dagelijkse beslommeringen, ziet zij zelfs nog kans een best-seller te schrijven, welk boek dan tevens een totale omme keer in het familieleven gaat inluiden. Want Laura wil zich nu voortaan geheel aan haar litteraire arbeid gaan wijden, waardoor de lastige oma en haar veel eisende echtgenoot en kinderen hun peul tjes zelf mogen doppen. Al spoedig komen zij dan tot het besef, dat Laura minder ka., worden gemist dan eerst werd aan genomen en wanneer zij zelf in de een zaamheid van haar ivoren toren geen let ter meer op papier kan krijgen, is de tijd aangebroken haar weer in triomf bij de huiselijke haard terug te brengen. Al sug gereert het geestige slot dan ook, dat het oude lieve leven stellig niet lang op zich zal laten wachten. Met de keuze van dit stuk heeft de re- redij kerskamer „Kennemerland" don derdag in het Kennfemer Theater te Be verwijk bij de donateurs midden in de roos geschoten, want het publiek gaf de gehele avond blijk zich kostelijk te amuseren. Re acties, die niet anders dan volkomen ver diend kunnen worden genoemd, want re gisseur Ferd Koolbergen heeft kans ge zien van deze komedie een opvoering te geven, welke niet licht door een zusterver eniging zal worden geëvenaard; om dus maar niet eens van een overtreffende trap te spreken. De regisseur heeft geen mogelijkheid onbenut gelaten om de in het manuscript verborgen humor aan het licht te brengen, hetgeen hem waarlijk voorbeeldig is gelukt. Daardoor werd bij na elke scène een kostelijk tafereeltje, waarin de spelers zich bewogen met een natuurlijke vlotheid en een entrain, zoals bij amateurs helaas slechts zelden valt waar te nemen. Als voorbeeld herin ner ik even aan de 'daverende echtelijke twist, voor dilettanten briljant gespeeld door Ineke Grosfeld en Dick Hofland en de allervermakelijkste scène van het on derhoud tussen Charles (Bert Pijpersl en Laura (Nans Velthuys), waar door eerst genoemde nauwelijks op wordt gerea geerd, omdat zijn ganse aandacht op de krant is gevestigd. Dergelijke voorbeel den zouden nog met talrijke, even gees tig gespeelde scènes kunnen worden aan gevuld. Na het bovenstaande zal het wel duide lijk zijn, dat hier sprake is geweest van een blijspelvertoning van klasse, met Nans Velthuys in de hoofdrol als het mid delpunt. Zij gaf de animerend-luchtige toon aan, waar haar omgeving zich even vlot bij aansloot. Behalve de reeds ge noemden waren dit Mar Hofland, als de vermakelijk lastige oma, de in schijn on afhankelijke Tessa van Thea Hienkens en Wout Huisman, Corrie Dubbis en Henk van Lint in kleinere rollen. In totaal een verkwikkende avond voor publiek en re censent. Jan van Dam arbeidsreserve kwam tot uiting in enige toeneming van de seizoenwerkloosheid en van de werkloosheid onder minder ge- schikten. In Noordholland De situatie op de arbeidsmarkt in Noord holland aan het eind van januari heeft ten opzichte van december 1959 weinig veran dering ondergaan. Hoewel de verwachting was dat de geregistreerde arbeidsreserve in januari zou stijgen is het tegendeel het geval geweest. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is namelijk met 61 vermin derd, voor een deel als gevolg van het gun stige winterweer. De geregistreerde arbeidsreserve daal de namelijk van 9.408 tot 9.347. Het aan tal openstaande aanvragen van werkge vers steeg van 5.522 tot 5.883, waarvan 210 in de bouwvakken. Eind januari be droeg het aantal werkloze vrouwen 1.113 tegen 1.118 eind december. Het aantal openstaande aanvragen van werkgevers steeg hier van 6.252 tot 6.424. In het gewest Haarlem-Zandvoort daal de het aanbod van bouwvakarbeiders van 107 tot 91, dat in de metaalnijverheid steeg van 11 tot 12 en het aanbod in de land bouwsector van 23 tot 30. Totaal daalde het aanbod van werknemers van 842 tot 757. Het aantal openstaande aanvragen van werkgevers daalde van 409 eind de cember to't 354 eind januari. De Amerikaans-Griekse reder Lemos heeft twee tankschepen van het in de oor log gebouwde type T-2 naar Amsterdam gezonden. De middengedeelten worden er uit gesneden en vervangen door nieuwere „moten" van elk 112 meter, waardoor de schepen langer zullen worden en de ton nages van 16.500 tot bijna 23.000 ton zul len stijgen. De operatie van het eerste schip is op de werven van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij ge slaagd: de „Frixos" is a raison van een kleine zes miljoen gulden (oftewel een der de van de nieuwbouwprijs) van een onren dabele en niet meer in al te beste staat verkerende olietanker een deugdelijk erts schip geworden. De in de oorlog gebouw de tankers waren wat te klein om econo misch te kunnen varen. Bovendien zijn de tanks dringend aan vernieuwing toe. Het gevolg is dat tal van deze schepen zijn op gelegd. De opbloei van de ertstransporten heeft deze T-2-tankers weer in de belangstelling geplaatst. De Griekse reder Niarchos heeft er onlangs twaalf laten verbouwen. De N.D.S.M. is de eerste Nederlandse werf die een dergelijke opdracht kreeg. Men is bij de „Frixos" begonnen met het 180 ton wegende stuurhuis van het midden van het schip los te branden en te verplaat sen naar het achterschip. Daarna is het achterschip los gesneden waaraan het in middels op een helling gebouwde 112 me ter lange middenschip werd bevestigd. Ook de boeg werd losgesneden en aan het nieuwe middenschip gelast. Bij een wegverbetering in het alge meen is het een eerste vereiste, dat het verkeer zo veilig mogelijk doorgaat en zo weinig mogelijk overlast ondervindt. Ook i- Santpoort heeft men bij de bouw van het nieuwe viadukt rekening dienen te houden met enkele verkeersstromen, zo als het verkeer naar Haarlem via de Rijksweg en de Delftlaan vice versa en het lokale verkeer via de Hoofdstraat en de Slaperdijk naar de oude Rijksweg en terug. Bij de uitvoering is men begonnen met het opvangen van de lokale verkeersstro men door de aanleg van de verbindings weg tussen de Slaperdijk en de Verlengde Hoofdstraat, de verbetering van de Hoofdstraat tussen het Broekbergenplein e het in aanbouw zijnde viaduct, de aan leg van het verkeersplein met de aanslui tende spruiten en de aansluiting aan de Delftlaan van de autoweg met de zuide lijke in- en uitvoegweg. Tot dusverre kon al het»verkeer plaats hebben via de oude rijksweg, alleen de Hoofdstraat tussen Wüstelaan en het via- dpkt en de Delftfaan, zijn een, tijdlang af gesloten geweest. Door de oostelijke helft, yan de oude rijkgweg van de Muiderslot- weg af tot het oude Delftplein af te slui ten kon de halve aansluiting aan de zui delijke spruit van het verkeersplein ge maakt worden. Toen was men zo ver dat men de oude rijksweg kon gaan afsluiten voor het ver keer. De Hoofdstraat werd voorrangsweg en het verkeer werd geleid via verkeers plein, Hoofdstraat en Broekbergenplein. De Slaperdijk was na het gereed komen van de verbindingsweg al afgesloten en daar werd een begin gemaakt met de aan leg van de rijwiel- en voetgangerstunnel. Nadat na de omlegging het verkeer enige weken via een tamelijk benauwde flessenhals over de oostzijde van de Mui- derslotweg af naar het plein was geleid, kwam de aansluiting van de nieuwe weg aan de oude rijksweg in zijn geheel ge reed. Deze situatie zal in totaal zeven a acht maanden blijven bestaan. In deze tijd wordt de oude rijksweg opgebroken de beide opritten naar het viadukt en de noordelijke in- en uitvoegweg worden aangelegd. De tweede helft van het tun neltje in de Slaperdijk wofdt nu ook ge maakt. Wanneer een en ander gereed is geko men dan blijft nog de moeilijkheid om de aansluiting van de hoofdweg aan de dub- belsbaan bestaande weg bij het Broek bergenplein in orde te maken. Hiervoor zal men alle verkeer leiden over de wes telijke rijbaan en gedeeltelijk over de Pa rallelweg welke voor de huizen aldaar langs loopt. De oostelijke rijbaan kan dan in zijn geheel aangesloten worden even als de oostelijke parallelweg welke laatste van de Slaperdijk af evenwijdig blijft lo pen tot de Hofgeest en waarop ook de Westlaan aangesloten wordt. Hierna zal alle verkeer via enkele over steekplaatsen in de middenberm over de oostelijke rijbaan gaan. De Hoofdstraat krijgt dan zijn lokale functie terug en de autoweg is in gebruik genomen. Na het aansluiten van de westelijke rijbaan blij ven alleen het afwerken en enige bijkom stige werken ovér. Dan is er ook een einde gekomen aan de op sommige plaatsen minder ideale ovei'gangssituatie welke nu nog wel eens aanleiding geeft tot moeilijkheden vooral bij mensen die niet zo best in het verkeer thuis zijn. Het niet verlenen van voor rang komt ieder ogenblik voor, wielrij ders rijden vrolijk over de autoweg, men slaat af waar dat verboden is enz. In verband met de verkeerssituatie is het wel aardig om te weten dat toen de overgangssituatie in gebruik werd geno men het verkeer door zegge en schrijve lf<j verkeersborden geregeld werd. Deze borden staan dus alleen op die wegen, die Het belangrijkste van wat er op dit werk boven de grond te zien is, is nu on geveer besproken. Het grootste deel van de aannemingssom echter gaat onder de g- ond en daar ziet men nooit meer iets van terug, alleen als het er niet zou zijn merk- te men het pas. Onder het asfalt waarover wij rijden, is een zeer degelijke constructie aange bracht die in wezen de ruggegraat van de weg vormt. Voor de aanleg van een weg wordt eerst de aanwezige veen- of kleilaag wegge- graven tot aan de vaste zandlaag, deze be staat in Santpoort uit een blauw gekleurd zand met schelpachtige verontreinigingen. Boven deze vaste ondergrond wordt een zandbaan aangelegd zo hoog als voor de hoogteligging van de nieuwe weg nodig is. Op dit werk wordt het zand in vracht wagens aangereden. Met behulp van een bulldozer wordt het zand in lagen van on geveer 50 cm uitgeschoven. Door het heen en weer rijden van de bulldozer tij dens dit schui/en worden de zandlagen zo ver verdicht dat de nazakking na het ge reed komen van de weg niet hinderlijk zal zijn. Boven de aldus gereed gemaakte zand baan komt de eigenlijke wegfundering. Boven de vrij ingewikkeld samengestelde funderingsconstructie komen twee druk- yprdelende lagen, de eerste daarvan is een zes cm. dikke laag grove steenslag welke .rrjet. zand wordt ingéwassen, daarboven komt een vier cm. dikke laag iets fijnere steenslag die besproeid wordt met heet as- faltbitumen. De gehele constructie boven de funde ring wordt aan de zijkanten opgesloten door een 50 cm. brede betonband bij de aan het plein aansluitende wegen. Voor de verbindingsweg en de secundaire we gen bestaat de rijbaan opsluiting uit een keienrand die ongeveer 45 cm. breed is. Ook deze keien zijn afkomstig uit de oude weg. Langs de hoofdweg en de in- en uit- voegwegen bestaat de opsluiting uit een op de fundering gemetselde rollaag van klinkers welke om het wegwalsen bij de volgende werkzaamheden tegen te gaan, door een rand beton wordt, opgesloten. Langs de gehele hoofdrijbaan worden ten slotte parkeerverhardingen aange bracht. Deze worden gevormd door een puinfundering waarvan het materiaal al weer afkomstig is uit de oude weg, met daarop een laagje hoogovenslakken. De bo venlaag wordt gestabiliseerd door een met zeer fijn steenslag afgestrooid laagje we- genteer. Uit België is bericht ontvangen, dat de heer Roland Viaene, schipper van het Bel gische vissersvaartuig Oostende 281 „Jenny", die als getuige in de aanvarings zaak van de „Karei Doorman" en het Bel gische vissersvaartuig „Frans Elza" maan dag door de Marineraad gehoord zou wor den, die dag niet kan komen, daar hij nog varende is. Daarom gaat de zitting van de Marineraad maandag niet door. De Marineraad zal nu op donderdag morgen 11 feruari bijeenkomen in de Rol zaal op het Binnenhof in Den Haag, om deze getuige alsnog te horen. Mede door het resultaat van het loon- overleg is de directie van de autobus onderneming Citosa te Boskoop erin ge slaagd enig nieuw personeel aan te trek ken. De directie hoopt met deze chauf feurs en met personeel dat „geleend" is van andere bedrijven, over veertien dagen mondjesmaat te kunnen beginnen met het herstel van de diensten in de avonduren, die sinds enkele weken in het gebied van de Citosa een deel van Zuid-Holland en Utrecht zijn gestaakt in verband met het gebrek aan personeel. Zes Scheveningse jongens van 16 tot 20 jaar zijn door de politie aangehouden om dat zij als vandalen tekeer zijn gegaan in het clubhuis „Jeugdhaven" in Schevenin- gen. Op 23 januari pleegden zij een inbraak in het clubhuis. Er verdwenen 75.- en 20 repen chocolade. Zes dagen later moest de clubhuishouder 2 jongens van 19 jaar die de orde verstoorden, de deur uitzet ten. Ze hebben als wraak vele ruiten van het clubhuis vernield en de volgende nacht opnieuw ingebroken, maar nu uitsluitend met een baldadig doel. Het biljart werd met water overgoten. Met een steekbeitel werden de pianotoetsen vernield. De ver sterker werd onklaar gemaakt, flesjes li monade werden in koektrommels leegge goten, kasten werden opengebroken en de inhoud over de vloer verspreid. De da ders zijn nu aangehouden en hebben hun daden bekend. De schade, die zij hebben aangericht, bedraagt meer dan duizend gulden. Een klein aapje is de 28-jarige Utrechtse chauffeur J. C. van D„ die maandag gear resteerd werd in verband met de moord op de Utrechtse prostituee A. J. M. ook wel genoemd „Blonde Jopie" noodlottig geworden. Toen de verdachte een verkla ring moest geven voor de krabben op zijn gezicht, zei hij tegen de rechercheurs, dat deze een gevolg waren van een aanval van zijn aapje. Onmiddellijk werd het dier in beslag genomen en onderzocht door een Utrechtse dierenarts die goed bekend is met apen. Ook de patholoog-anatoom van het gerechtelijk laboratorium van het mi nisterie van Justitie, dr. Zeldenrust, die reeds zondag sectie op het slachtoffer had verricht, onderzocht nog eens de krabben op het gezicht van de Utrechtse chauffeur. Hij constateerde dat de krabben van de chauffeur door mensennagels veroorzaakt moesten zijn. De dierenarts kwam tot een zelfde conclusie en ook het vuil onder de nageltjes van het aapje vertoonde geen sporen van menselijk vlees of bloed. Dit was de laatste schakel in de keten van bewijzen die de Utrechtse recherche opstapelde tegen de verdachte. Na zijn ar restatie verschafte de man een bijna slui tend alibi, dat door de recherche nauwkeu rig werd onderzocht. De man was in de nacht van zaterdag op zondag j.l. in gezelschap van Blonde Jo pie gezien. Hij bezocht met haar en nog andere kennissen verschillende cafés en was daarna spoorloos verdwenen. Latei- bezocht hij in zwaar beschonken toestand de schuit van het slachtoffer. Er is toen on enigheid ontstaan, waarop van D. Blonde Jopie naar de keel greep. Dit gebeurde zo krachtdadig, dat zij het bewustzijn verloor en kort daarna overleden moet zijn. Het overweldigende bewijsmateriaal drong de verdachte steeds meer in het nauw, zodat een bekentenis moest volgen. Hij zal vandaag voor de rechtercommissa ris worden geleid. Op de rijkswerf te Den Helder zal een speciale werkplaats worden ingericht waar met de bouw van boten en sloepen, vervaardigd uit polyester, begonnen zal worden. Er zullen schepen met een maxi male lengte van 25 meter gebouwd wor den. Het eerste is een landingsvaartuig van 14 meter lengte. De bouwkosten zullen slechts weinig hoger zijn dan die van een stalen of houten landingsvaartuig met het zelfde draagvermogen. Kunststoffen, in hoofdzaak glasvezel-po lyester, hebben al geruime tijd geleden hun intrede bij de marine gedaan. Tenein de de kunststoffen op hun bruikbaarheid te onderzoeken, werd in 1956 door het T.N.O. in samenwerking met het Bureau Scheepsbouw van het ministerie van Ma rine en de rijkswerf te Den Helder een ge wapende polyester motorloodsjol ge bouwd. Beproevingen in Hoek van Holland waar de jol de bijzondere zware belasting van het loodsbedrijf zeer goed heeft door staan, hebben de bruikbaarheid van het materiaal voor de marine bewezen. Nadat het wrak van de op 20 januari voor Hoek van Holland gekapseisde en ge zonken kustvaarder „Bermuda" sindsdien onvindbaar is geweest, hebben betonnings- vaartuigen het wrak donderdag gelocali- seerd en er een lichtboei bij geplaatst. Het wrak ligt op ongeveer 2 mijl ten noorden van de Noorderpier van Hoek van Hol land. Zoals gemeld is, zijn bij de ramp met de „Bermuda" (199 brt.) alle vijf de beman ningsleden verdronken. Het schip was on derweg van Kingslynn naar Wijeghem bij Antwerpen met een lading biergerst. De worsteling van de „Bermuda" met de ele menten heeft geduurd van 's morgens half vijf tot vijf minuten voor drie 's mid dags, toen het schip, reeds gesleept dooi de sleepboot „Gele Zee" kantelde en in de golven verdween. Man nam aan dat de vijf bemanningsleden in de stuurhut op gesloten zaten. Er zijn nog geen stoffe lijke overschotten geborgen. Aan boord van het schip, eigendom van de rederij „Bermuda" te Delfzijl, bevon den zich de 43-jarige kapitein A. Westers uit Suffolk in Engeland, de 19-jarige best man J. Schokkenbrcek uit Stadskanaal, de 17-jarige matroos J. Sturm uit Vlissingen, de 19-jarige matroos F. Kats uit Den Haag en de 16-jarige kok A. L. Hofstra uit Leeu warden. Aanvoer van donderdag Donderdag werden aan de IJmuidense visafslag in het totaal 2310 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan waren: 287 tong en tarbot, 1 heilbot, 615 schol, 62 schar, 130 bot, 455 haring, 256 makreel, 145 schelvis, 220 wijting, 95 kabeljauw en gul, 3 leng, 32 koolvis en 15 diversen. Pryzen van donderdag In guldens. Per 1 kilogram: heilbot 3.40, grote tong 3.703.20, grootmiddel tong 32.60, kleinmiddel tong 2.802.40, kleine tong I 2.702.50, kleine tong II 2.302.10, tarbot I 3.803.30. Pér 50 kilogram: grote schol 2419, grootmiddel schol 2420, kleinmiddel schol 3024, kleine schol I 3828, kleine schol II 4020, schar 4125, bot 128, verse haring 21.5016.40, ma kreel 18.8015, grote schelvis 5645, groot middel schelvis 5044, kleinmiddel schel vis 5247. kleine schelvis I 7055, kleine schelvis II 4514, wijting 46, grote gul 46, middel gul 51, kleine koolvis wit 41, kleine koolvis zwart 45. Per 12 kilogram: grote kabeljauw 192100, grote koolvis zwart 90—86, grote koolvis wit 92, grote leng 98. Besommingen van donderdag KW 53 700, KW 35 1060. KW 61 680, KW 94 1340, KW 92 1220, KW 21 650, KW 112 1060, KW 65 570, KW 109 1140, KW 127 1260, RO 29 880, TX 14 1220, IJM 58 1070. Nieuwe trawler In Woubrugge is donderdag bij de scheepswerf „De Dageraad" een nieuwe trawler, de VL 16, te water gelaten. Het schip is bestemd voor de n.v. Doggermaat schappij in Vlaardingen en heeft accommo datie voor achttien man. In het visruim is plaats voor 800 kisten vis en 550 kantjes haring. Aanvoer van vrydag Twee trawlers, zes loggers en elf kotters zorgden vanmorgen voor de aanvoer van 2567 kisten vis, 250 stuks kabeljauw en 15000 kilogram tong aan de IJmuidense visafslag. Van deze kisten waren 60 radio, 140 schelvis, 45 wijting, 30 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 640 haring, 90 makreel, 100 di versen, 850 schol en 260 sprot. De „Claesje" (21 januari) loste 30 wijting, 140 schelvis, 60 radio, 25 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 140 haring, 20 makreel, 5 varia en 70 stuks stijve kabeljauw. De IJM 33 „Thorina" (26 januari) kwam aan de markt met 10 wijting, 5 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 500 haring, 70 makreel, 5 varia en 5 stuks kabeljauw. Prijzen van vrydag In guldens. Export: grote tong 3.30—3.50, grootmiddel tong 2.70—2.90. kleinmiddel tong 2.50—2.70, tong I 2.60—2.70, slips 2.302.40, grote en middel schol 2327, zetschol en schol I 36—40, grote rijen ka beljauw 86—98. kleine regels kabeljauw 40—50, kisten grote kabeljauw 112, kisten kleine kabeljauw 90100. Binnenland: grote gul 3540, middelgul 31, torren 27, zwarte koolvis 7782, witte koolvis 7780, lengen 7882, schol 2 3438, schol ITI 2034, grote schelvis 3246, grootmiddel schelvis 2940, kleinmiddel schelvis 3647, pennen 2950, braad 2736. wijting 3034, haring 1822, kleine haring 1517, ma kreel 1421 en sardien 16. Besommingen van vrydag RO 46 11.700, RO 27 10.150, KW 124 f 7810, KW 162 9930, KW 93 12.000, KW 46 10.300, KW 33 12.700, KW 91 11.000. Voor zaterdag Het is nog niet bekend welke schepen de aanvoer van verse vis voor de zaterdag- markt zullen verzorgen. Scheveningen Aan de Scheveningse visafslag werden hedenmorgen aangevoerd 150 kisten wij ting, 500 schol, 1000 westkustharing, 200 stijve kabeljauwen en 7400 kilogram tong. Op zee Het was donderdag eindelijk weer goed weer om de noord. Er stond nog wel een stevige bries. De trawlers hebben de hele dag gevist, maar de vangsten waren nog niet zo best. In vier trekken vingen de trawlers gemiddeld 60 tot 100 manden schelvis, koolvis en haring. De „Albatros" deed een trek van 20 manden hoops, de „Amsterdam" een trek van twee pakjes. De „Beatrice" haalde in een trek een pakje uit het water en de „Jacoba Gezina" 25 manden hoops. De loggers en kotters voor de kust vin gen 100 tot 150 kilogram tong en 10 tot 20 manden schol en schar per etmaal. De loggers en kotters bij de p-boeien vingen 200 tot 250 kilogram tong, 15 tot 25 manden schol en wijting en 10 tot 30 kabel jauwen. De „Johannes Polderman" is weer naar zee vertrokken. De Bevenvijkse rennersclub „Kenne merland" heeft het wedstri.idrooster voor 1960 reeds volledig samengesteld. Het seizoen wordt op zondag 21 februari ge opend met de eerste rit van de winter competitie. De meest belangrijke clubwedstrijden van „Kennemerland" worden op de na volgende data gehouden: donderdag 9 juni: lange-afstandkampioenschap; donderdag 7 juli: Veenbeker; donderdag 14 juli: sprint kampioenschap: donderdag 28 juli: Mey- ranbeker; donderdag 18 augustus: Sup portersbeker en zondag 9 oktober wordt het clubseizoen besloten met de bekende tijdrit naar Bergen. Op de donderdagen 1, 8 en 15 septem ber worden er door „Kennemerland" ploe gentijdritten gehouden als selectie voor het nationale clubkampioenschap op de weg en het „Zilveren Molen"-toernooi. Zondag, 8 uur jpr Marktplein 2de ronde Amateurwedstryd OPTREDEN VAN: Parodisten Duo „De Loema's" Peter Jongejan. kunstfluiter De Zingende Zusjes en het „Friendship Sextet!" Amateurmusici enz. kunnen zich alsnog opgeven: Telefoon 4733, IJmuiden 1 1 i Wij bieden U deze week weer een grote party z.g.a.n. w.o. Locomotief, Gazelle, Simplex, Union en nog an dere merken, ver onder catalogus-prijzen! Rudge Dames 45. Simplex Heren .f 55. Union Dames, pracht fiets 85. Prima Solex, als nw. 220. NSU-Brommer als nieuw 375. Enige overjarige Locomotief- en Union-brommers tegen zeer lage prijs! Wielrijders, betaal niet te veel voor uw fiets, maar ga naar i> de KLOOSTERSTRAAT BEVERWIJK Altyd goedkoper! PHILIPS BLAUPUNKT TELëFUNKEN Radio- en Televisie-speciaalzaak Gen. Cronjéstraat 4 Haarlem, Tel. 55429 Erkende Philipsservice Eigen antenn^ouwers 1CR0RA MEER DAN 100 MODELKAMERS in teak uitvoering I vOnUv Bank- combinatie^1 I «Ov WONINGINRICHTING Lange Nieuwstraat - IJmuïden Wijkerstraatweg - Velsen-N. Maandag 8 febr. 8 uur. TONEELGROEP „THEATER" Toneelspel v. T. S. Eliot. Regie: Elise Hoomans met Elly v. Stekclcnburg, Anne-Marie Heyligers, Richard Flink, Hans Tiemcyer, Maxim Hamel e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Beperkt aantal pl. Voorverk. v.a. zaterdag van 1015 u. Telef. na 12 uur. Concertgebouw - dinsdag 23 februari - 8.15 uur Onder beschermheerschap van Z.E. de Britse Ambas sadeur Sir Paul Mason en onder auspiciën van The British Council Buitengewoon concert door het Dirigent' Colin Davis - Solist: Nikita Magaloff, piano Programma: Britten - Sinfonia da requiem; Beethoven - Pianoconcert no. 4: Boyce (1710—1779) - Symfonie no. 5; Strawinsky - Symfonie in 3 delen. Entrée ƒ4.50. 3.50. ƒ2.50 a.i.). Abonné's N.Ph.O. op vertoon van abonnement ƒ3.50. ƒ2.50. ƒ1.50 (a.i.) Kaart verkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concert bureau Alphenaar. Kruisweg 49. tel. 10125. 's Maan dags tot 1 uur gesloten. nu ook bij ons TE HUUR Tarief: 20.— per dag (200 km). All-risks verzekerd voor binnen- en buitenland. WILLEMSBEEKWFG hk Eneelmundusstraat Telefoon 4282 Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame is: adverteren. Het best adverteert men in dit blad. Deze week als reklame onze voor 80 ct. per 250 gram BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ Da Costalaan 1 Driehuis - Telefoon 4728

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6