Mikojan op Cuba: Rusland beschermt kleine landen, Civiel en militair gezag in Algerije gescheiden gfSJ H R HET WEER Bekladder van standbeeld op Curacao gepakt Venezuela klaagt Trujillo aan Pamflettenactie tegen Trujillo op Aruba Washington onderkent nieuw offensief op het westelijke halfrond Gronchi voert gesprek met Kroesjtsjev Reorganisatie is reeds begonnen met de binnenlandse veiligheidsdienst Loonsverhoging van 6% Twee extra uitkeringen van 1 bij de N.S. R1S %foPëim $tuf! Zes doden in het verkeer Vijf militairen gewond Schuldigen - leden der nationale volkspartij - hebben bekend Raad van de Amerikaanse staten lieden bijeen „Front voor bevrijding van West-Irian" verdwijnt In de krant van heden: Rustig weer Pella won een partij biljart van Gromyko Voor de slachtoffers van Tuindorp-Oostzaan Het woord is aan Vergasser ontplofte MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdied. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN -IJ MUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING 45e JAARGANG NUMMER 81 Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en Mr. H. C. van der Mije WASHINGTON (Reuter-AFP-UPI) Vandaag komt de Organisatie van (21) Amerikaanse Staten bijeen in een spoed zitting te Washington om de beschuldi gingen tegen de dictator van de Domini caanse Republiek Rafael Trujillo in behan deling te nemen. De beschuldiging is inge bracht door Venezuela en luidt dat Trujillo inbreuk pleegt op de menselijke rechten en dat hij de spanningen in het Caraibische gebied verhoogt. Venezuela zegt ook dat de Dominicaanse regering massa-arresta ties verricht en een campagne van poli tieke onderdrukking is begonnen. Men verwacht een scherpe bespreking over deze zaak omdat het erom gaat of de O.A.S. het recht heeft op te treden tegen dictators, zonder in strijd te komen met het beginsel van non-interventie in de bin nenlandse aangelegenheden van de ledcn- staten. De Dominicaanse ambassadeur te Wash ington Virgilio Diaz Ordonez heeft giste- I ren verklaard niet op de hoogte te zijn van de aard van de Venezolaanse beschuldi gingen en daarom niet in staat te zijn „een treffende verdediging" op te stellen. Hij sprak van „grove overdrijving" inzake de berichten over massa-arrestaties. Volgens hem is er een samenzwering tegen Trujil lo op touw gezet en zijn naar aanleiding daarvan „enkele" arrestaties verricht, die echter geenszins in de duizenden liepen, zoals Venezuela beweert. De procureur-generaal van de Domini caanse Republiek heeft zaterdag tot jour nalisten gezegd dat vrijdag 123 mensen in hechtenis zijn genomen. De arrestanten krijgen de juridische bijstand waarop zij volgens de wet van de republiek recht heb ben, aldus de procureur-generaal. Het hoofd van de militaire politie van de Do minicaanse Republiek heeft gezegd dat al le samenzweerders zijn gegrepen. Demonstratie In New York hebben zaterdag tweehon derd Dominicaanse ballingen voor het Do minicaanse consulaat geprotesteerd tegen ..de vervolging van dg rooms-katholieke kerk en de arrestaties in de Dominicaan se republiek". WILLEMSTAD (ANP) In de nacht van zaterdag op zondag zijn op gebouwen en voertuigen op Aruba pamfletten aange bracht met de tekst „Aanhangers van Tru jillo moeten weg." (Trujillo is de presi dent van de Dominicaanse republiek). De consul van de Dominicaanse repu bliek op Aruba heeft de politie verzocht, een onderzoek in te stellen. Hem' werd door de gezaghebber medegedeeld dat al les in het werk zal worden gesteld om de herkomst van de pamfletten op te sporen. DJAKARTA (Reuter) —De instelling van het „Nationale Front" door de Indo nesische president, zal als gevolg hebben dat het „Nationale front voor de bevrij ding van West-Irian" wordt opgeheven. Dit heeft volgens het persbureau Antara de Indonesische minister van Defensie, ge neraal Nasution in het parlement meege deeld. De strijd om Nederlands Nieuw-Guinea zal dan onder toezicht worden gesteld van de strijdkrachten en het nieuwe front, zei hij. Het „Nationale front voor de bevrij ding van West-Irian" is een organisatie die, met steun van het leger opererend, een federatie van jongerenorganisaties en andere sociale bewegingen behelst. Weer rapporten 1, 2 Uit het binnenland 2 Op de Praatstoel 3 Buitenlands nieuws 3, 8 Uit stad en omgeving4, 5, 8 'Agenda van IJmond en Haarlem 5 In de Vishal en op Zee 5 Feuilleton 8 Horen en Zien 6 Toch Is Het Zo6' Kunst 8 Beeldverhalen6 Economisch nieuws7 Beurs 7 Scheepsberichten 7 Sport 5, 9, 10, 11 Dit nummer bestaat uit twaalf pagina's Verwachting tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvelden, vooral in het noorden van het land. Hier en daar mist. Op de meeste plaatsen droog weer. Weinig wind. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, maar in het zuiden van het land vannacht nog hier en daar mati ge vorst en in de noordelijke kuststrook later lichte dooi. Volledige weerrapporten op pagina twee. HAVANA (AFP-Reuter) Dc Russi sche eerste vice-premier Anastas Miko jan, die op het ogenblik een bezoek aan Cuba brengt, heeft zondag in een toe spraak voor radio en televisie de Cubaan se revolutionaire regering geprezen en verklaard, dat de imperialisten de kleine re landen niet meer zo gemakkelijk kun nen bedreigen, omdat de Sovjet-Unie een zeer machtig land is en die landen be schermt. Hart en ziel van het Russische volk zijn met de Cubanen, zo zei hij. Op een vakbondsbijeenkomst die door enige honderden arbeiders werd bijge woond verklaarde Mikojan onder geest driftig applaus, dat de wetenschappelijke successen van de Sovjet-Unie, ook die op het gebied van spoetniks en maanraket- ten, niet alleen voor de Sovjet-Unie, doch voor de gehele wereld bestemd zijn. Hij zei met nadruk dat de Sovjet-Unie vrede lievend is. „In het begin, toen wij over vre de begonnen te praten, zei men dat we zwak waren, maar nu we een zeer mach tige natie zijn geworden eisen wij nog steeds ontwapening en vrede". Mikojan hoopte dat Cuba en de Cubaan se revolutie sterker zouden worden en dat de vrijheid en onafhankelijkheid van Cu ba zouden worden versterkt. De achttien studenten die vrijdag in Ha vana een demonstratie tegen Mikojan op touw hadden gezet, zijn zaterdag in af wachting van het proces tegen hen in vrijheid gesteld. In officiële kringen op Cuba wordt na de demonstratie het stil zwijgen over het programma van de Rus sische gast bewaard. President Gronchi van Italië is zater dag voor een officieel bezoek aan de Sovjet-Unie op het vliegveld Vnoe- kovo bij Moskou aangekomen. De foto (boven) werd gemaakt toen premier Kroesjtsjeihem ter verwelkoming de hand drukte. In het midden de Ita liaanse minister van Buitenlandse Za ken Pella en helemaal linkspresident Vorosjilov, die een half uur eerder van een officieel bezoek aan India in Mos kou was teruggekeerd. De Russische eerste vice-premier Mikojan brengt op het ogenblik een bezoek aan de eiland- staat Cuba in de Caraibische Zee. Gast en gastheer premier Fidel Castro wui ven te midden van een grote menigte, die de opening van de Russische ten toonstelling in Havana bijwoonde (mid den). Drie Franse ministers, Pierre Chatenet (Binnenlandse Zaken), Mess- mer (Defensie) en Michelet (Justitie) kwa.men zaterdagmiddag in Algiers aan om orde op zaken te stellen in op dracht van president De Gaulle. Op het vliegveld van Algiers van links naar rechts: generaal Challe, generaal Cré- pin, Delouvrier, Chatenet, Messner. ad miraal Auboyneau en Michelet (onder). Advertentie FEBRUARI-PRfJZEN BONTMANTELS CHIN. PF.RSIANER in zwart en grijs lang v.a. 125. kort v.a. 99.50 JAP. NERTZ STOLA'S 225.—. 350.—, 450.— BONTHUIS HéLèNE (V i c o m a N.V.) WILHELMINAPARK 17 - HAARLEM-Z. MOSKOU (UPI) Premier Gronchi, die zaterdag voor een officieel bezoek aan de Sovjet-Unie in Moskou aankwam, heeft zondag op een persconferentie medege deeld, dat ontwapening, Europese veilig heid en hulp aan onderontwikkelde gebie den bovenaan de agenda van zijn bespre kingen met Kroesjtsjev staan. De ontmoeting van zondag was in hoge mate informeel. Terwijl Kroesjtsjev en Gronchi besprekingen voerden, biljartten Pella en Gromyko in een ander vertrek. Pella won, met vijf tegen twee. Gronchi zei vanmorgen getroffen te zijn door het vertrouwen van de Sovjet-leiders in de toekomst van hun land. Een ver trouwen, dat hem meer op verworvenheden dan op machtsgebruik gebaseerd leek. Kroesjtsjev vond hij een „levendige prater en een joviaal schermer", die uitstekend op de hoogte is. Gronchi zag een positief ele ment in zijn bezoek. 8 februari 1960 Refererend aan de oproep tot hulp aan de slachtoffers van de overstroming in Am sterdam, uitgaande van het Rampenfonds, vestigen wij de aandacht op de mogelijk heid voor onze lezers om hun gift voor dit doel bij onze kantoren te deponeren, waar na wij zullen zorgen voor doorzending naar het Rampenfonds. Wij zullen de bij ons in komende giften in de krant vermelden. 19de verantwoording Miss Q. 10.—; Dames M. 5.—; N. N. 1.50; R. D. 5.—: A. N. f 2.—; Firma H. F. H. 20.—; C. W. v. P. 100.—; M. J. P. S. 2.50; Fa. M. K. en Zn. 100.—. Dagtotaal 246. In het geheel is thans verantwoord een bedrag van J' 8877.86. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse minister van Binnenlandse Zaken Chatenet is gisteravond als eerste in Parijs teruggekeerd van het drietal zendboden, dat president de Gaulle eind vorige week uit de boezem der regering naar Afgerije zond om daar de balans der gebeurtenissen en de te nemen maatrege len, na de uitbarsting van tien dagen ge leden, op te maken. Chatenets twee colle ga's, de nieuwe minister van Oorlog Mess- mer en van Justitie Michelet, worden van daag en morgen terugverwacht. Gedrieën zullen zij dan woensdag in de regering ver slag van hun bevindingen en indrukken uit kunnen brengen. In Parijs, en vooral in Algiers, legde men er gisteren nog de nadruk op, dat de beslissingen volgens de'speciale bevoegd heden, die het parlement de regering vori ge week heeft toegekend, op zijn vroegst pas woensdag door, of in elk geval in aan wezigheid van, De Gaulle genomen zullen worden. Dat de wind nog altijd uit de vast besloten hoek waait, wordt door verschil lende tekenen aangetoond. Chatenet schijnt zich in Algerije in het bijzonder te hebben bezig gehouden met de dienst der binnenlandse veiligheid, waarvan het hoofd, kolonel Godard, die tot de gevaarlijkste scherpslijpers van het militaire fascisme behoorde, al eerder was afgezet en in voorlopige hechtenis ge nomen. De minister zou een dossier hebben samengesteld over deze kolonel, die ook in deze tweede putsch in Algiers, een voorna- mc rol achter de schermen moet hebben gespeeld. Dat dossier zal eveneens woens dag in de ministerraad ter sprake worden gebracht. De nieuw benoemde minister van oorlog, Messmer, wordt nu in Algiers speciaal in beslag genomen door de burgerwachten, waaruit de rebellen hun aanhang hadden gerekruteerd. Ze zullen hoogstwaarschijn lijk worden opgeheven en hun leider, een reserve-officier, moet eveneens in arrest zijn gesteld. Bij een inventarisatie zou in tussen gebleken zijn, dat nog een duizend tal zware en lichte wapens, die het leger deze burgerwachten ter beschikking had gesteld, ontbreken. In Parijs zijn tenslotte alle verzoeken van de advocaten om de gearresteerde politici, die als handlangers van de oproerlingen waren opgetreden, voorlopig in vrijheid te stellen, door de re gering afgewezen. ALGIERS De drie ministers bestude ren ook de vraag hoe een einde kan wor den gemaakt aan de invloed van het le ger op civiele aangelegenheden, zo is zon dag in gewoonlijk goedingelichte kringen in Algiers vernomen. In deze kringen acht men het mogelijk dat over enige tijd zal worden bdsloten om het hoofdkwartier van het leger buiten Algiers te plaatsen en de burgerlijke prefecten en onder-prefecten los te maken van de jurisdictie der leger bevelhebbers, behalve in gebieden waar tegen de Algerijnse opstandelingen wordt gestreden. De bedoeling van een an ander zou zijn het administratieve apparaat ge reed te hebben als de dag komt dat de Algerijnen over hun eigen toekomst gaan beslissen. De officiële woordvoerder van de minis teriële delegatie verklaarde zondag op een persconferentie in Algiers dat het werk van de ministers zich niet beperkt tot de sancties die genomen moeten worden te gen persoonlijkheden die de revolte heb ben gesteund. Twee rechters van instructie stellen een onderzoek in naar de schietpartij op zon dag 24 januari in Algiers, waarbij twin tig mensen zijn gedood en die het sein was voor het opwerpen van barricades. De Gaulle heeft vergaande plannen op gesteld voor een „grote schoonmaak". Hij zou in het bijzonder van plan zijn om 1. het leger, de politie en de bestuursor ganen in Ff ankrijk en Algerije grondig te zuiveren. 2. Het wetboek van strafrecht zodanig te wijzigen dat mensen, die verdacht worden van samenzwering tegen de staat, een ge dwongen verblijfplaats kan worden toege wezen, (dit is nu al mogelijk in Algerije, waar een twaalftal aanhangers van uiterst rechtse groeperingen worden vastgehou den, maar niet in Frankrijk zelf). 3. De dertien departementen van Alge rije om te vormen tot een kleiner aantal „provincies". De politie heeft zaterdag te Algiers de kantoren doorzocht van het Franse pers bureau AFP en van verscheidene kran ten, waaronder de „Echo d'Alger" en „La Depêche Quotidienne". Negen leden van de Franse Nationale Vergadering heb ben meegedeeld uit de groep van Algerijn se voorstanders van integratie van Algerije in Frankrijk te zijn getreden. Deze groep telt thans ongeveer de helft van de zeven tig afgevaardigden uit Algerije. Mikojan heeft in Havana een Russische tentoonstelling geopend. Deze werd de eerste dag reeds door dertig duizend per sonen bezocht. WASHINGTON (AFP) Amerikaan se autoriteiten tonen grote belangstelling voor het bezoek van Mikojan aan Cuba en voor de verklaringen die de Russische gast en diens Cubaans gastheren afleg gen. De Amerikanen zien er een nieuwe fase in van het economische en het psy chologische offensief dat de Sovjet-Unie op het westelijké halfrond schijnt te heb ben ontketend. Men wjjst er te Washington op dat Mi- kojans bezoek wordt afgelegd in een pe riode waarin de Amerikaans-Cubaans be trekkingen een dieptepunt hebben be reikt, en aan de vooravond van president Eisenhowers bezoek aan vier Zuid- amerikaansc landen. Mikojan heeft zijn instemming betuigd met de landbouwpolitiek en de onteige ning van buitenlandse bezittingen op Cu ba. Dit zijn juist punten van wrijving tus sen Havana en Washington. Mikojans bezoek lijkt, zo zegt men te Washington, drie-doelen te hebben:.de mo gelijkheid te onderzoeken van economi sche en militaire hulp van de Sovjet-Unie aan Cuba, de uitbreiding te bewerkstelli gen van de handelsbetrekkingen tussen de twee landen on normale diplomatieke be trekkingen tussen de twee landen tot stand te brengen. Men vraagt zich te Washington af hoe het Amerikaanse congres zal reageren op een toenadering tussen de Sovjet-Unie en Cuba. Het wordt waarschijnlijk geacht d t de Amerikaanse parlementsleden zullen aandringen op vergeldingsmaatregelen van de Amerikaanse regering. Levensverzekeringsbedrijf De voorstellen tot wijziging van de sa larisschalen voor het administratief per soneel in het levensverzekeringsbedrijf die door de werkgevers en werknemersor ganisaties in deze bedrijfstak gezamelijk werden ingediend, zijn door het College van Rijksbemiddelaars goedgekei-rd. Het is de bedoeling van de organisaties dat met ingang van 1 januari 1960 de sa larissen met zes percent verhoogd zullen worden. De wijziging van de-schalen geeft hiertoe de mogelijkheid. Voorts zijn enkele verbeteringen in de secundaire arbeids voorwaarden voorgesteld en goedgekeurd. Behalve over een loonsverhoging van vijf percent per 1 april 1960 voor het per soneel van de Nederlandsche Spoorwegen hebben de vertegenwoordigers van direc tie en de vakorganisaties ook overeenstem ming bereikt over twee extra-uitkeringen van één percent van het jaarloon. Deze uitkeringen heeft men bepaald op 1 april en 1 oktober. Ten aanzien van de loonsverhoging wenst men deze minimaal 19,08 per maand te laten bedragen in een eersteklas stand plaats. Bovendien wil men het maximale verschil verkleinen tussen de gemeente klassen. Een verschil van 114 wordt voorgesteld tussen de klassen I en II in plaats van 126. Het verschil tussen I en III van 252 wenst men te veranderen in 228. Adveiieu tie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESIRAAT <BU KONINGSPLEIN) AMSTERDAM Ta. 223596 SUèDE-NAPPA DAMESJASJES Mile De Sommery Er is moed voor nodig, gelukkig te worden. In de afgelopen nacht is op de rijksweg bij Linne de 40-jarige fabrieksarbeider L. Leurs uit Echt verongelukt. Met enkele anderen duwde hij een auto van een vriend over de rijweg, omdat de benzine tank leeg was. De heer Leurs, die links achter de auto liep, werd plotseling in volle vaart aangereden door een achter opkomende bestelwagen. De achterlichten van .Ie auto zijn vermoedelijk niet zicht baar geweest, doordat degenen die de wa gen duwden, er voor liepen. De neer Leurs was op slag dood. De be stuurder van de bestelwagen sloeg met het hoofd door de voorruit, waardoor hij ge wond werd. In Bussum wilde het bejaarde echtpaar K. Heemans-Singer de Brinklaan over steken. Waarschijnlijk hebben zij een auto niet zien aankomen. Zij liepen althans par does regen de auto op, waarbij de 72-jarige heer Heemans een gecompliceerde been breuk opliep en zijn 77-jarige echtgenote een schedelbasisfractuur. Later is mevrouw Heemans in een ziekenhuis overleden. In Boskoop botste de 33-jarige brom fietser M. van H. uit Leiden, doordat hij plotseling naar links uitweek, tegen de hem tegemoetkomende bromfietser Van der Z. uit Gouda. Van H. werd tegen de weg geslingerd. Met een schedelbasisfrac tuur werd hij naar het ziekenhuis te Gou da vervoerd. Daar is hij overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. De andere bromfietser reed een sloot in, doch bleef ongedeerd. Op het rangeerterrein in Heerlen is de 30-jarige rangeerder P. Litjens door een goederenwagen overreden. Hij was op slag dood. Men vermoedt dat hij met zijn voet bekneld zat tussen een wissel en niet tijdig los kon komen. In een ziekenhuis te Apeldoorn is over leden de 59-jarige heer W. Speek, die dezer dagep door een auto werd aange reden. toen hij per bromfiets zonder voor rang te verlenen de Arnhemseweg over stak. In Roelofsarendsveen fietste de 11-jarige A. Rietbroek om het hardst. Toen hem een auto tegemoet kwam, ging de jongen naar rechts, maar raakte daarbij de fiets van een meisje, waardoor hij viel. Hij werd door de auto overreden en overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. In Valthermond is op een kruispunt een kleine personenbus in botsing gekomen met een personenauto, waardoor de bus met negen inzittenden het water inreed. De bestuurder van de personenauto heeft vermoedelijk het autobusje niet tij dig genoeg gezien.. De personenauto werd door het busje meegesleurd en kwam tegen een boom tot stilstand. De autobus schoot het kanaal in. De chauffeur en de acht passagiers, bezoekers van het sanatorium te Appelscha, werden door omstanders uit het water gered. De chauffeur werd met een hersenschudding in het ziekenhuis in Emmen opgenomen. De passagiers, die allen lichte kwetsuren hadden opgelopen, kon den na verbonden te zijn, naar huis gaan. De bestuurder van de personenauto en zijn 45-jarige echtgenote werden zwaar gewond in het ziekenhuis in Emmen op genomen. Tijdens oefeningen in Zuid-Limburg is bij de stafcompagnie van het 16de batal- jon-infanterie uit de legerplaats Oirschot door onopgehelderde oorzaak een benzine vergasser (kooktoestel) ontploft. Bij deze ontploffing liepen vier soldaten vrij ernstige brandwonden aan handen en gezicht op. Een vaandrig werd licht ge wond. De soldaten zijn overgebracht naar een ziekenhuis in Maastricht. Voor geen van hen is levensgevaar aanwezig. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. WILLEMSTAD (ANP) In Willemstad is zaterdagmiddag de Curagaoenaar Ru dolph gearresteerd. Hij heeft bekend, op 2 februari 1960, om elf uur 's avonds het standbeeld van Koningin Juliana te Wil lemstad met rode verf te hebben besmeurd door een blik met rode verf tegen het monument te werpen. Het blik gooide hij later weg, doch een met verf besmeurde broek en hemd werden bij de arrestatie in zijn woning aangetroffen. De heer Rudolph is lid van de Nationale Volkspartij. Tijdens zijn verhoor is komen vast te staan, dat hij zijn daad heeft ge pleegd in overleg met enkele andere partijleden, onder wie een bestuurslid, dat tevens kandidaat was voor de laatste ver kiezingen. Zaterdagavond en zondag zijn ook het bestuurslid Manrique Monte en de partijleden Viceisza en Simons gearres teerd. De drie arrestanten hebben zondagmid dag een bekentenis afgelegd. Het onderzoek werd geleid door hoofd inspecteur Van Marion en "ezaghebber Gorsira als plaatselijk hoofd van politie. Uit het onderzoek is gebleken dat het plan tevoren, en met politieke bedoelingen, was beraamd. Het doel was. de indruk te wekken alsof bij de Curagaose bui-gerij grote ontevredenheid bestaat tegen de re cente door het rijksbestuur afgekondigde uitzonderingstoestand. De leider van de Nationale Volkspartij, mr. dr. Da Costa Gomez, is uit Paramaribo waar hij sinds woensdag vertoefde naar Nederland vertrokken. Voor zijn vertrek verklaarde hij dat het bericht over de arrestaties op Curagao voor hem een totale verrassing was. „Ik wil met deze gehele zaak niets te maken hebben. Ik ben voor belangrijker aangelegenheden op reis. Uiteraard keur ik, als ieder fatsoenlijk mens, deze daad ten stelligste af, wie het ook gedaan zou mogen hebben. Ik weet echter van toeten noch blazen. Het laat mij trouwens koud wat een paar gekken hebben uitgehaald en ik geef u de verzekering dat alles buiten de N.V.P. om is gebeurd". De heer Da Costa Gomez noemde Ru dolph een ontevreden partijlid. Hij achtte de combinatie met het bestuurslid Monte vreemd, „aangezien het geen vrienden zijn", waaraan hij toevoegde: „Maar er gebeuren soms de meest ongeloofwaardige dingen". Het onderzoek van de politie op Curagao duurt voort. Zondagavond is ook de voorzitter van de U.P.C., Guillermo Rosario, in verband met de besmeuringszaak verhoord.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 1