Regering ziet geen heil in een andere Nieuw-Guinea-politiek mWEMK Tweede Kamer diep teleurgesteld over de houding van Amerika CAO-busbedrijven in de maak Roofoverval kostte bejaarde winkelierster het leven Kort en bondig rmêlimmtt Morgen iets kouder Alkniaar's city-plan grondig herzien NeA,W: „Indonesië wil maar één oplossing: overdracht van het gebied" Protest van de jeugd tegen antisemitisme Minister Luns: Laatste woord over K.L.M.-landingsrechten is nog niet gesproken Ongeluk op veerpont berecht Jaarwedden Gelderse Gedeputeerden verhoogd In beroep zeven en zes jaar geëist tegen hoof schuldigen Landbouwlonen met 4 omhoog Ilpendam verliest kort geding WOENSDAG 10 FEBRUARI 1960 2 Nieuw )i haarfijn" ad"ies va" v00r bet klimaat in de fantastische haanrem Alléén bij de kapper! Forse tube f 1,75 MINISTER LUNS IN TWEEDE KAMER: Sluiting van bedrijf in Den lip onrechtmatig Binnenkort zal een nieuwe versie van het in augustus 1958 ingediende sanerings plan voor de binnenstad van Alkmaar worden ingediend, ontworpen door prof. Wieger Bruin, aldus heeft de burgemees ter van Alkmaar, mr. H. J. Wytema, bij de behandeling van de gemeentebegroting dinsdag medegedeeld. Het oorspronkelijke plan is op bepaalde punten belangrijk ge wijzigd. Het zal een grotere oppervlakte bestrijken en de zogenaamde Noord-Zuid traverse is veranderd. Advertentie Uw kapper-.-de v^n: (Van onze parlementaire redacteur) De regering ziet geen heil in een andere politiek ten aanzien van Nieuw- Guinea. Met nadruk wordt de critiek van de P.v.d.A. verworpen. De regering is niet tegen topconferenties tussen oost en west, maar wel tegen illusies. Met afschuw heeft de regering kennis genomen van de antisemitische manifestaties in Duitsland en elders. De toekomst van West-Europa hangt af van het slagen van de Europese Economische Gemeenschap. De steun aan de minder ont- jaar worden verhoogd van 12.000 tot 20.000 gulden, gisteren in zijn lange rede in de Tweede Kamer ter verdediging van zijn buiten lands beleid. Over Nieuw-Guinea zei minister Luns dat dit probleem ons niet werkelijk hin dert in ons buitenlands beleid. De kosten van de ontwikkeling van Nieuw-Guinea zijn niet ondraaglijk, nog niet één percent van de begroting. Indien de Verenigde Naties, zoals de P.v.d.A. wenst, ons met het beheerschap over Nieuw-Guinea zou den belasten, zou het ons geen cent minder kosten. Het enige probleem is dat Indone sië Nieuw-Guinea opeist. Geen enkel land is ontevreden over ons bestuur in Nieuw- Guinea. Er is in de Verenigde Naties nooit critiek uitgeoefend op ons bestuur. De eni ge oplossing zou zijn: toegeven aan de ver langens van Indonesië, maar daar denkt de regering niet aan. Alle andere oplossin gen zijn voor Indonesië onaanvaardbaar. Iedere andere vorm van bestuur over Nieuw-Guinea zou dus niets veranderen aan ons conflict met Indonesië, aldus mr. Luns. Het verwijt van de heer Patijn (P.v.d.A.) dat er geen grote lijn zit in het buitenlands beleid en dat er teveel drukte wordt ge maakt over kleine nationale belangen, ka rakteriseerde minister Luns met de woor den: de heer Patijn speelt schaak op een dambord en hij verwijt zijn raadsheer, dat het niet goed gaat. Ons beleid, aldus de minister, speelt zich niet af in een leegte, maar is voortdurend onderhevig aan reac ties in het buitenland. De positie van Ne derland in de wereld, die veel belangrijker is dan ons bevolkingsaantal aangeeft, kan alleen worden gehandhaafd door ons op die nationale belangen te concentreren. Dat is moeilijk genoeg, want in elk van de vijf werelddelen zijn Nederlanders actief. Minister Luns zei over de motie-Wierda (P.v.d.A.), waarin wordt betreurd dat Ne derland in de Verenigde Naties niet tegen de proefexplosie van een Franse atoombom in de Sahara heeft gestemd, dat Frankrijk niet het recht kan worden ontzegd dat Rusland, Amerika en Engeland wel heb ben. Nog nooit tevoren was een dergelijke resolutie gericht tegen een enkel land. Ne derland heeft wel gestemd voor de resolu tie volgens welke Frankrijk zich moet aan- atoomexplosies verbiedt. De regering blijft hopen, dat de kernexplosies gecontroleerd worden stopgezet. Omstreeks 15 maart zal de nieuwe ont wapeningsconferentie van tien landen be ginnen. De Russische voorstellen verdie nen ernstige overweging, samen met de westerse voorstellen. Een schrapping van artikel 104 van het Reglement van de Bui tenlandse Dienst, volgens hetwelk de vrou- Advertentie peri ïriodc dan moet U ou Uw hoede zijn. Als U zich rillerig voelt in deze griep- periode dan moe$p^§P Uw hoede zijn. Neem direct een^UjÉENK grieppoeder en U voelt zich sfpKdig veel beter. Ga er mee door tot ti&ich weer helemaal fit voelt. MEENK poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze griep- helemaal 'ff helpen periode dan moet U op Uw hoede zijn. „De uitingen van antisemitisme in ver scheidene landen hebben in Nederland grote verontwaardiging gewekt, ook bij de Nederlandse jeugd. Deze verschijnselen van discriminatie zijn volledig in strijd met de eerbiediging van het recht dat ieder mens, ongeacht ras, huidskleur, godsdienst of afkomst heeft om voor eigen inzicht, overtuiging en geaardheid het leven vorm te geven", aldus een verklaring van de ge zamenlijke jeugdorganisaties en instel lingen. verenigd in de Nederlandse Jeugd gemeenschap, afgelegd tijdens een in Den Haag gehouden vergadering van de raad van afgevaardigden. Zij achten het hun plicht te getuigen van hun bezorgdheid over deze uitingen van antisemitisme en doen een beroep op het Nederlandse volk en in het bijzonder op de jeugd, de mens te allen tijde te blijven eerbiedigen en dit in hun eigen wijze van leven en omgang met andere tot uiting te brengen. welijke ambtenaar in geval van huwelijk wordt ontslagen, zou in de praktijk vele moeilijkheden opleveren. „Aangezien ik", verklaarde minister Luns onder gelach, „een zwak heb voor de vrouwelijke afge vaardigden en dus ook voor mevrouw Stof- fels-Van Haaften (die om de schrapping van het artikel had gevraagd) ben ik be reid zeer spoedig de wijziging te overwe gen." De regering blijft steeds bereid mee te werken aan verbetering van de Rijn-Schel- de-verbinding, indien deze niet wordt ge zien als consequentie van het Deltaplan. De minister had er geen bezwaar tegen de eerste informele gedachtenwisseling over deze zaak te voeren in de Benelux-confe- rentie. die op 20 februari zal worden ge houden. Tegenover de deelneming van de Ver enigde Staten en Canada bij het zoeken met de Europese landen naar nieuwe vor men van economische samenwerking staat de Nederlandse regering positief. Daardoor is ook de kans gestegen op een akkoord tussen de E.E.G. en de zeven lan den van de kleine Europese Vrijhandels zone onder leiding van Engeland. Amerika wil een algemene verlaging van de invoerrechten in de wereld, waardoor ook de buitentarieven van de E.E.G. om laag zouden moeten. Dat is ook een Neder lands belang omdat in het kader van de E.E.G. diverse Nederlandse invoerrechten omhoog zouden moeten als het goederen betreft uit andere dan E.E.G.-landen. In dien het Amerikaanse streven gelukt, zou Nederland ook minder bezwaar kunnen hebben tegen een versnelling van de over gangsperiode in de E.E.G., d.w.z. versnel ling van de verlaging van invoerrechten, maar voor Nederland ook snellere verho ging van de buitentarieven. Nadat hij bijna drie uur had staan spre ken was minister Luns merkbaar ver moeid. Mr. van der Goes van Naters was zo vriendelijk daar de aandacht op te ves tigen van de voorzitter, die de minister voorstelde even te pauzeren. „Dat is het beste voorstel dat ik deze middag gehoord heb", antwoordde minister Luns onder al gemeen gelach. Uit de attentie van mr. van der Goes van Naters leidde hij af dat de oppositie hem toch niet onvriendelijk gezind is. Het overleg met Bonn Staatssecretaris Van Houten heeft ten slotte een voorlopig overzicht gegeven van het resultaat van de Nederlands-Duitse on derhandelingen. Het Nederlands-Duitse verdrag over de regeling van de diverse kwesties zal te zijner tijd worden onder worpen aan de goedkeuring van de Staten- generaal. Er werd daarom bij de replieken weinig over gezegd. Alleen de heren Bies heuvel (A.R.), Van der Veen (P.S.P.) en Bakker (.CP.N.) gaven voorlopig uiting aan hun teleurstelling. Bij de beoordeling van het resultaat, zei staatssecretaris Van Houten, moet men bedenken dat men bij de onderhandelingen heeft te maken met machtsverhoudingen zoals die in 1960 zijn en niet zoals ze in 1945 waren. De kunst van de diplomatie is die van het bereikbare. (Van onze parlementaire redacteur) Een eivolle Tweede Kamer heeft gistermiddag met algemene stemmen, op voorstel van prof. Oud (V.V.D.) een motie aangenomen, waarin diepe teleur stelling wordt uitgesproken over de weigering van Amerika, de K.L.M. landingsrechten toe te staan in Los Angelos. De motie was mede ondertekend door de fractievoorzitters Romme (K.V.P.), Burger (P.v.d.A.), Bruins Slot (A.R.) en Tilanus (C.H.U.). Minister Luns noemde de motie een sterke steun voor de regering. Het is een zeldzame stap van de Kamer, aldus de minister, en ik ben overtuigd dat de uitspraak van de Kamer in Amerika niet zal worden misverstaan. Onze bewindsman van Buitenlandse Zaken merkte verder op, dat de Ameri kaanse regering volledig de protectionis tische politiek steunt van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, die de concur rentie van de K.L.M. vrezen. Nederland had van zijn grootste bondgenoot stellig een andere houding verwacht. Het laatste woord over deze zaak is nog niet gespro ken. Nederland heeft hoop, dat de Ameri kaanse regering haar houding nog zal wil len herzien. Minister Luns heeft zich daar toe reeds tot de Amerikaanse ambassa deur in Den Haag gewend. In de motie spreekt de Kamer haar diepe teleurstelling uit over de houding van Amerika, die een miskenning is van de vrijheid van luchtverkeer en van de beginselen van gezonde concurrentie, en een discriminatie van het nationale Neder- De officier van justitie bij de Arnhem se rechtbank heeft tegen de 45-jarige veer man A. C. S. te Brakel veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk en een boete van 350 geëist wegens het roeke loos en onvoorzichtig manoeuvreren met een laadklep, waardoor op zijn veerpont een ongeluk was gebeurd. De veerman zou vorig jaar juli een schipper die aan de wal gemeerd lag helpen het anker te verplaatsen. Hij liet de laadklep zakken, voordat de pont aan de wal lag. Een ne genjarig jongetje, dat op de hefboom zat, raakte klem tussen deze hefboom en de railing en brak beide onderbenen. De of ficier zei in zijn requisitoir, dat de veer man zonder enige waarschuwing, zonder noodzaak en bovendien zonder zich te be kommeren om zijn passagiers de laad klep had laten zakken, terwijl hij wist dat er vaak kinderen op de hefboom zit ten. Overigens bleek dat de veerman zon der enige hulp de pont overzette, wat in strijd is met het reglement op de overzet veren. De verdediger mr. Van der Does Willebois bestreed dat de veerman zon der noodzaak zou hebben gehandeld. Hij was verplicht de schipper te helpen met het verplaatsen van de ankers, omdat ge vaar dreigde dat diens schip op de stenen wal kapot zou slaan. Uitspraak over veer tien dagen. landse belang, welke niet past in het kader van de bondgenootschappelijke betrek kingen, die tussen de Verenigde Staten en Nederland bestaan. Ten overvloede ver zoekt de motie de regering hernieuwde stappen te ondernemen om een herziening van de Amerikaanse beslissing te ver krijgen. Conform een voorstel van de fractie voorzitters is dinsdag bij de opening van de voorjaarszitting der Provinciale Sta ten van Gelderland besloten, de jaarwed den van de leden van Gedeputeerde Staten te verhogen van 13.000,- tot 16.000,-. Een tweede salariskwestie werd ter spra ke gebracht door de voorzitter van de P.v.d.A.-fractie, de heer C. Kleywegt, die een motie over de ambtenarensalarissen indiende waarin gevraagd werd, de drie percent voorschotregeling ten spoedigste te vervangen door een definitieve verho ging van tenminste vijf percent met terug werkende kracht over een deel van het vo rig jaar. Deze motie werd met 34 tegen 20 stemmen verworpen, nadat de Gedepu teerden hadden aangevoerd dat niet voor uitgelopen kan worden op het Georgani seerd Overleg. (Van onze Haagse redacteur) Dinsdag heeft in den Haag een langdu rige bespreking plaats gehad tussen de vertegenwoordigers van de drie vakbon den voor vervoerspersoneel en het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen (K.N.V.T.O.) ter voorbereiding van een landelijke loonregeling voor de autobus bedrijven. Het ligt in de bedoeling in deze collectieve arbeidsovereenkomst, welke men op 1 april wil laten ingaan, tevens een verhoging van de bestaande lonen te be reiken. De vakorganisaties hebben daar toe een eis van zes percent gesteld. Men is thans zover gevorderd, dat men aanstaande maandag de definitieve resul taten van het overleg bekend hoopt te kunnen maken. Voor het Amsterdamse hof heeft de pro cureur-generaal zeven jaar met aftrek geëist tegen de 25-jarige schilder M. van G. uit Amsterdam, die samen met de 19- jarige papierperser P. A. H. uit Amster dam op 8 maart van het vorige jaar in een kruidenierswinkel aan de Bankastraat een roofoverval pleegde. De rechtbank had de schilder zes jaar opgelegd na een eis van twaalf jaar. Tegen H. eiste de pro cureur bevestiging van het rechtbankvon- nis: drie jaar met aftrek plus terbeschik kingstelling. Voor de rechtbank was tegen deze verdachte tien jaar met terbeschik kingstelling geëist. Ook ditmaal hield de schilder vol dat de 29-jarige cafetariahouder W. van V. die aan de Mauritskade een „diefjesrendez- vous" had, hem en zijn helper een tip voor de roofoverval had gegeven. Tegen deze laatste eiste de procureur-generaal zes jaar met aftrek. In eerste aanleg had de rechtbank hem vier jaar met aftrek opge legd na een eis van twaalf jaar. Op 8 maart 1959 drongen Van G. en H. het pand aan de Bankastraat 22, een krui denierszaak, midden in de nacht binnen en overvielen de 67-jarige mejuffrouw C. Bel les, die de winkel dreef. De oude weerloze vrouw, die een zwak hart had, lag te sla pen en werd door een van de indringers, die maskers voor het gezicht droegen, nogal hardhandig aangepakt. Hoewel het op haar gepleegde geweld op een gezond mens weinig invloed zou hebben gehad, overleed zij diezelfde nacht. Volgens de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust, die de sectie heeft verricht, kreeg zij een hartverlamming. De procureur-generaal was van mening dat de indringers zeker niet het plan heb ben gehad de oude vrouw te doden. Hij ge loofde echter, in tegenstelling tot de recht bank, dat de ingetreden dood toch als een uitvloeisel van geweld moet worden be schouwd. De verdedigers betoogden daar entegen dat het slachtoffer van schrik is gestorven. Nadat zij de vrouw aan handen en voe ten met een stuk touw hadden gebonden en naar zij meenden in bewusteloze toe- stend op het bed hadden achtergelaten, doorzochten ze het woonhuis en de winkel en verdwenen met een bedrag van 317,-. Zij keerden terug naar de Mauritskade en overhandigden het bedrag daar aan de cafetariahouder. Deze gaf ter zitting toe dat hij 's nachts door de Bankastraat was gaan wandelen, doch hij hield vol, dit uit nieuwsgierigheid te hebben gedaan en niet als „uitkijk". Uitspraak op 23 februari. Inbra&'kje. In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in de woning van een zeventigjarige weduwe in de Van 't Hoffstraat in Haarlem. Er worden twee busjes met 11 inhoud en een imitatie parelsnoer vermist. Advertentie Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange van de fijnste overzeese tabakssoorten Geschillen bü aanbestedingen. Onder leiding van de minister van Verkeer en Waterstaat zijn de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven en de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat met zijn adviseurs bijeengeweest ter bespreking van de moeilijkheden terzake van arbitrage bij aanbestedingen van de rijkswaterstaat. Na bespreking van deze moeilijkheden ging men uiteen in het vertrouwen dat op zeer korte termijn een voor alle betrokkenen bevredigende oplossing zal worden ge vonden. Zwaar beproefd. In Spijkerboor is het vierjarig jongetje Jopie Leegwater in het water geraakt en verdronken. Drie jaar geleden werd de vader van het jongetje, toen deze in zijn stal een elektrische lei ding aanlegde, door de stroom gedood. Vier jaar geleden kwam een dochtertje uit het gezin eveneens door verdrinking om het leven. De weduwe Leegwater blijft nu met één kind achter. Staal en brons. In een klokkengieterij te Heiligerlee zijn twintig klokken gegoten voor Soest in Westfalen. In die plaats kreeg men enkele jaren geleden een caril lon van stalen klokken, dat niet voldeed. Besloten werd de grootste acht klokken te handhaven en de andere te vervangen door klokken van brons. Een combinatie van stalen en bronzen klokken voor één carillon is een grote zeldzaamheid. Vrijgesproken. Het Hoog Militair Ge rechtshof heeft vijf 20-jarige soldaten vrijgesproken. Hun was tenlastegelegd dat zij tijdens een legeroefening van 21 tot 26 augustus van het vorige jaar het con tact met hun onderdeel hadden verloren en dat zij niet voldoende moeite hadden gedaan om bij hun compagnie terug te komen. Aanbesteding. Te Wolvega is aanbe steed het bouwen van een verpleeghuis en revalidatiecentrum in opdracht van de stichting Nieuw Lindenoord. Hoogste in- schrijfster was de n.v. Nelis te Velsen, er waren 11 aannemers uitgenodigd. De laag ste inschrijver was H. de Vries te Emmel- oord met 1.316.700. Het werk was be groot op 1.338.252. Ermelo tegen annexatie. In Ermelo is een comité opgericht dat actie wil voeren tegen het voorstel van Gedeputeerde Sta ten van Gelderland om Ermelo bij Harder wijk te voegen. Het comité meent dat de groei van Ermelo en Harderwijk even groot is, terwijl het voorstel van Gedepu teerde Staten geheel afgestemd is op de groei van Harderwijk en Ermelo buiten beschouwing laat. Twee jaar. Het gerechtshof te Am sterdam heeft een 27-jarige kantoorbe diende veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf wegens valsheid in geschrifte en verduistering. Hij had als employé van de bedrijfsvereniging voor het kledingbe drijf door geknoei met kinderbij slaglij sten, betalingsopdrachten en postwissels ruim zevenduizend gulden verduisterd. Hongaar veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft een 29-jarige in Rhenen wonende Hongaarse vluchteling wegens mishandeling van een kelner veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waar van vier voorwaardelijk. Hij had op 7 sep tember in een hotel in Amsterdam een kelner met een mes in de schouder ge- .stQken - toen. hij uit h.ei hotel werd ver wijderd. De Hongaar was het hotel binnen gegaan op zoek naar een man, die hem eer der op de avond zijn geld had ontstolen, waarmede hij naar de hoofdstad was ge komen om een tweedehands auto te kopen. Terugwerkende kracht. De politie-' rechter te Groningen veroordeelde een 23-jarige fabrieksarbeider annex verzeke ringsagent uit Groningen tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, omdat hij een bromfiets- bezitter enkele dagen nadat deze een on geluk had gekregen, een W.A.-verzekering had aangepraat en de datum van ingang zodanig met terugwerkende kracht liet werken, dat het ongeluk nog verzekerd zou zijn. Dit bedrog kwam echter aan het licht. Voor f 6.000 boeken gestolen. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht ge staan een 34-jarige buffetbediende uit Amsterdam, die op grote schaal in Arn hem en Nijmegen boeken had gestolen. Hij nam ze in boekwinkels weg en verkocht ze meteen in tweedehandszaken. Volgens tot dusver gedane aangiften zou hij in veertien steden uit veertig winkels voor 6.000 boeken hebben gestolen. De offi cier van Justitie eiste een gevangenisstraf van 10 maanden en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Pakhuis uitgebrand. In Gouda heeft een grote brand gewoed in een pakhuis aan de Gouwe. De vlammenzee verwoestte alle opgeslagen goederen. De schade die meer dan 200.000 gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De brandweer uit Gouda en Waddinxveen hebben met 16 stralen het vuur bedwongen. Het dagelijks bestuur van het landbouw schap heeft in principe besloten tot een loonsverhoging van vier percent in de ak ker- en weidebouw en de veehouderij in gaande 1 april 1960. Tevens is besloten zich hieromtrent te wenden tot de minister van Landbouw en Visser-ij en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De gemeente Ilpendam heeft het korte geding dat de eigenaar van een lompen wasserij in den lip tegen haar aanhangig had gemaakt, verloren. In dit geding was de burgemeester van Ilpendam, de heer H. J. Kastein als pleiter opgetreden. In zijn uitspraak bepaalde de president van de rechtbank te Amsterdam dat B. en W. on verwijld het bedrijf, dat zij op 7 januari na een ontploffing in het bedrijf hadden ge sloten en verzegeld, onverwijld moeten ontsluiten en ontzegelen. B. en W. hebben, aldus het vonnis, van hun bevoegdheid krachtens de Hinderwet gebruik gemaakt voor een geval waarvoor hun deze be voegdheid niet is gegeven. De sluiting is onrechtmatig geschied. De sluiting en verzegeling was geschied omdat B. en W. van oordeel waren dat lompenwasserij gevaar opleverde voor de omgeving. Dit werd echter ontkend in een rapport van de Dienst van het Stoomwezen en ook door een als getuige-deskundige ge hoorde technisch hoofdambtenaar van de Arbeidsinspectie. Het K.N.M.I. deelt mede: De vochtige lucht drong tot in Brabant door, waardoor de vorst er afnam en zich plaatselijk mist vormde. De minimum temperaturen varieerden van plus twee in de noordelijke provincies tot min vijf graden in Zuid-Limburg. Intussen zijn de b rometers verder gedaald wat samen hangt met de verplaatsing van een zeer omvangrijke depressie, die geheel noord Europa omvat, naar het zuidoosten en het wegtrekken van het hogedrukgebied naar Groenland en het zeegebied ten zuidwes ten van IJsland. Tussen beide druksystemen staat langs de Noorse kust en ook boven de Noord zee een krachtige stroming van koude lucht uit de Poolstreken. Deze lucht ver laat Spitsbergen met een temperatuur waarde van min 16 graden, passeert het eiland Jan Mayen ongeveer met min 7 en bereikt de Noordzee bij een of twee gra den boven nul. De voorste begrenzing van deze lucht naderde woensdagochtend het Waddengebied en verwacht wordt dat het front vanavond en vannacht het gehele land passeert. De polaire lucht is onsta biel zodat naast opklaringen ook enkele regen of natte sneeuwbuien zullen voor komen. De komende nacht zullen de tem peraturen niet veel onder het vriespunt dalen, morgen overdag bereiken ze iets la gere waarden dan vandaag. WEERRAPPORTEN Donderdag 11 februari Zon op 8.05 uur, onder 17.44 uur. Maan op 16.47 uur, onder 7.04 uur. Maanstanden 12 februari 18.24 uur volle maan. 20 februari 00.48 uur laatste kwartier. 26 februari 19.24 uur nieuwe maan. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen c 60 S5 H binnen- en buitenland. rj'e Q *03 Neerslag: laatste 24 uur. So E O ■SC S Den Helder gehèel bew nw 5 0 Ypenburg geheel bew. windst. 6 0 Vlissingen mist nnw 5 0 Eelde geheel bew w 5 0 De Bilt geheel bew w 6 0 Twente geheel bew windst. 6 0 Eindhoven mist windst. 7 0 Zd Limburg licht bew. z 5 0 Helsinki licht bew. w 4 0 Stockholm onbewolkt w 0 0,1 Oslo onbewolkt wzw -3 0 Kopenhagen half bew. wnw 2 0 Aberdeen zwaar bew nw 7 0 Londen zwaar bew. nno 7 0 Amsterdam geheel bew. w 6 0 Brussel mist zzw 6 0 Luxemburg onbewolkt w 3 0 Parijs onbewolkt windst. 3 0 Bordeaux onbewolkt o 6 0 Grenoble zwaar bew. windst. 3 0 Nice zwaar bew. n 8 0 Berlijn geheel bew. zw 3 0 Frankfort onbewolkt n 5 0 München onbewolkt zzw -0 0 Zürich onbewolkt windst. -4 0 Genève onbewolkt windst. -1 0 Locarno half bew. ono 1 0 Wenen onbewolkt zo -0 0 Innsbruck onbewolkt windst. 0 0 Athene zwaar bew. nw 11 Rome zwaar bew. z 12 0 Ajaccio regen no 6 1 Madrid sneeuw windst. 5 0 Mallorca half bew. n 9 2

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2