VERGEEFSE JACHT OP JONGE HARING BEKIJK HET NET PHILIPS \8.J1cu2AJ^) II Washington heeft geen hoge verwachting van „de top" heerlijke kruidkoekjes aison HMIege werkster Eerste fase van Israels Jordaanproject begroot Café in Oud-Beijerland mag zondags openblijven Vragen over uitlating van Staatssecretaris Drie Haagse agenten ontslagen WOENSDAG 17 FEBRUARI 1960 8 Weinig verwachting van Nehroe's uitnodiging Londenaar neemt het op tegen Barbara Moore Speciale Palestijnse delegatie voor UNO? Britse instrumenten voor Amerikaanse kunstmanen Inge Toft naar Haifa Coaster „Maasborg" voer Noorse motorboot aan Uitkeringen aan gemeenten Amerikanen meer bezorgd over communistisch China dan over Sovjet-Rusland DIE HAAS GEERTRUIDA ADRIANA WILHELMINA VISSER W. M. L. Bleeker SQUAW VALLEY BESPREEK HET MET Ik wiB ruilen RECTIFICATIE „K u r d i s I a n" Adverteert in dit blad N.V. Metaalgieterij „Kenemerland", een leerling-analyst (Ghem.) GEMEENTE VELSEN VUURTORENS GLOEIEN AAN. Plichtsgetrouw beginnen zij weer met hun nachtelijke taak. Op de brug van de UK 66 blijft schipper Klaas alleen achter. De bemanning kruipt in de kooi. De stuurhut is koud en tochtig, het stuurrad zweterig warm waar de roerganger het omklemt. De radio raast. Buiten is het nog kouder dan in het stuurhuis. De ruiten beslaan. Flauw glanst de kompasroos boven het hoofd van de roerganger. Bij Nieuwediep komt er meer beweging in het schip. Het begint te slingeren. De bel voor de brug klingelt af en toe zonder door een hand aangeraakt te zijn. Voor aan bakboord laat het lichtschip Texel zijn lichtbundel zwenken. Er staat nu een fikse bries. Geleidelijk aan draait de „Vijf Gebroeders" zijn kop in de wind. Steeds verder slaan de lichtende schuim- vleugels aan zijn boeg uit. Buiswater slaat tegen de ruiten van de stuurhut, droogt op en laat een zoutvlek achter. De kotter gaat aardig te keer. Schokkend boort hij zijn kop in de golven en omhult zich met een wit, ruisend schuimgordijn. Bevend, niet van angst, maar van ingehouden kracht, richt de „Vijf Gebroeders" zich op als een golf onder zijn romp is doorgerold of te pletter smakt tegen zijn boeg. In het witte spoor, duidelijk in de duisternis afgete kend, volgt de „Tjeerd Jacoba". Vonken uit zijn pijp worden als verschietende ster ren meegevoerd, het donker in. „De visserij wordt niks meer", zegt schipper Hoekstra tegen zijn collega op de UK 33. Die is het er mee eens. Alléén vis sen zou nog gaan, maar voor de spanvis- serij is dit weer niets gedaan. Naar Ter schelling, is het besluit. Even schuift de schipper het raampje in de brug naar be neden. Een ijzige windvlaag, vermengd met zilte waterspatten, slaat hem in het gezicht. Beneden in het bemanningsverblijf zitten de mannen te eten. Boven zet de schipper zijn nieuwe koers uit, op de Brandaris van Lubbert Korf maakt de kuil vast. Terschelling aan. Door het Stortemelk in een wijde boog naar het haventje van West-Terschelling, langs een snoer van dansende rode en witte boeien over de zee. Het water is rustig in de luwte van het eiland. De UK 66 herneemt zijn bedaarde vaart. Aan bakboord onder de wijde, helle lichtbundels van de Brandaris, zijn de mis- tigrode straatlantaarns van het dorp te zien. West-Terschelling, het dorp van zee sleper Doeksen. Zijn sleepboot Doggers- bank is gemeerd aan de steiger. Alleen in vigheid. Enige jongens in het uniform van de radiohut brandt licht. Dat verraadt de nooit aflatende waakzaamheid van de slepers. Buiten, op de ree, ligt de machtige „Holland". De oostenwind heeft het water in de vaargeul van de haven doen zakken, zodat de sleepboot in geval van nood mach teloos binnen zou moeten blijven, terwijl een stuurloos schip op de gronden uit el kaar geslagen wordt door de brekers. De „Vijf Gebroeders" glijdt naar de stei ger toe, verlangend naar een wel verdien de rust. Hij schurkt zich langs de beschoei ing. Hendrik springt op de steiger en legt de lus van de tros om de bolder. De UK 33 komt met een doffe bonk langszij en wordt vastgemaakt aan de UK 66. Het is elf uur. Nog tijd voor een bak koffie en een spelletje domino. „Een echt spel voor zeelui", noemt de schipper dat. De Urkers kunnen er niet genoeg van krij gen. Terwijl Albert koffie schenkt, spelen zij tot diep in de nacht door. Het is vreemd stil geworden nadat Jacob de motor heeft afgezet. Gedempt klinken de geluiden van buiten door Het doffe tuffen van moto ren, stemmen van vissers en van de wind. Meer Urkers zoeken in West-Terschelling hun toevlucht. Op het laatst zijn het er wel een stuk of twaalf. Ver na middernacht is het slapen. Het geweld van de wind mindert niet. Maar de schepen liggen hier goed beschermd. Zacht bonken de kotters tegen elkaar. Regen versluiert het licht van de Branda ris. Om zes uur in de ochtend slipt Hen drik zijn kooi uit. Hij klimt aan dek. Nog steeds zit de wind in het oosten. De ver keerde hoek Bedenkelijk kijkend kruipt Hendrik weer onder de dekens. Als het niet beter wordt, betekent het een ver geefs reisje. Vrijdag is de laatste kans. Gelukkig dat er in het begin van de week best is gevangen. Dan is zo'n strop wel te dragen. Verveeld, omdat het niet anders kan. valt het licht door de patrijspoorten. Het is vrijdagochtend negen uur. Een luide kreet scheurt ieder uit zijn slaap. „Wie heeft trek in een bekkie"! schreeuwt Hen drik. Met omwalde oogjes en een verwar de haardos komt de een na de ander uit zijn nest. Eerst koffie en naar de radio luisteren. Voor het zeegebied van Borkum tot Den Helder geldt een waarschuwing voor harde oostenwind, windkracht zeven. Weg trekt de haring, tegen de wind in naar de Duitse bocht. Verder en verder, gedrongen door een ongekende macht. JERUZALEM (Reuter-AFP) Op de Israëlische begroting, die maandag bij het parlement werd ingediend, is een post van 26 miljoen Israëlische ponden (bijna 5,5 miljoen gulden) uitgetrokken voor de uitvoering van het plan voor de verdeling van het water van de Jordaan. De inves teringen voor de eerste fase zullen 145 mil joen Israëlische ponden (ongeveer 30,5 miljoen gulden) belopen. De genoemde post van 26 miljoen pond maakt deel uit van 532 miljoen pond, die wordt gevraagd voor de economische ont wikkeling van het land. De gewone begro ting beloopt 1.029 miljoen pond. De uitga ven zullen in vergelijking met het vorige jaar ongeveer tien percent stijgen. Het geen er voor de defensie wordt uitgege ven, is geheim, maar de begroting ver toont een post „defensiediensten en socia le reserve" waarvan de uitgaven op 652 miljoen pond worden geraamd. Dit is meer dan een derde van het eindcijfer van de totale begroting. Voorts werd een vijf-jarenplan bekend gemaakt om de Israëlische uitvoer van 250 miljoen tot 650 miljoen dollar op te voeren. Men verwacht, dat de bevolking tegen 1965 met 400.000 zielen zal zijn toe genomen. Voor het komende jaar staan ook een uit breiding van de havens van Haifa en Eilath en een vergroting van het vlieg veld van Lydda op het program. In Lyd- da zullen na de uitbreiding straalvliegtui gen kunnen landen. Ten slotte wil men te Asjdod een nieuwe haven aanleggen. NEW DELHI (UPI) Alle politieke par tijen van India hebben maandag Nehroe's uitnodiging aan de Chinese premier Tsjoe En Lai om naar India te komen om de grensgeschillen te bespreken met instem ming begroet. Zij hebben de hoop uitge sproken dat Tsjoe En Lai de invitatie zal aanvaarden. In politieke kringen neemt men echter ook aan dat Tsjoe En Lai de uitnodiging wel zal afwijzen. Men denkt dat Tsjoe Moskou of Kaboel, de Afghaanse hoofd stad, als plaats van samenkomst zal voor stellen. LONDEN (UPI) „Ik ben een man. geen konijn", heeft Ted Cesnikcas, be drijfsleider van een restaurant te Londen, maandag verklaard en hij voegde eraan toe, dat hij de 1000 mijl, die mevrouw Bar bara Moore op sla, vruchtensap en nootjes gewandeld heeft, ook zal wandelen, en ook in negentien dagen: maar dan op vlees, whisky en sigaretten. „En aan het eind wachten mijn vrienden met een super- champagnefuif", voegde Cesnickas eraan toe. De prestaties van de vegetarische dr. Barbara Moore hebben Cesnickas. en zijn vaste klanten, ongerust gemaakt. Zouden roken, drinken en vlees-eten werkelijk zo overbodig en wie weet ook gevaarlijk zijn? Ted, die een goede 1.60 meter lang is en ook wel een beetje dik, zal trachten te be wijzen dat men ook zonder „konijnenvoer" zoals hij het noemt, tot grote dingen in staat is. CAIRO (Reuter) Vertegenwoordi gers van de staten, die bij de Arabische Liga zijn aangesloten, hebben te Cairo overeenstemming bereikt over de agenda van de op korte termijn door de ligaraad te houden voltallige bijeenkomst. Volgens het dagblad „Al Masaa" kwa men de vertegenwoordigers overeen dat een Palestijnse afvaardiging zal worden gevormd, welke bijeenkomsten van de Arabische Liga zal bijwonen en die in de UNO voor de Palestijnen zou moeten spreken. Zij werden het verder eens dat een Pa lestijns leger moet worden gevormd, met als taak Palestina te „bevrijden". Ten slotte hechtten zij hun goedkeuring aan een gezamenlijk plan der Arabische lan den, dat als tegenhanger is bedoeld van het Israëlische plan om de bedding van de Jordaan te verleggen, zodat het water van deze rivier kan worden gebruikt voor de bevloeiing van de woenstijn de Negeb. (UPI) De Arabische landen zullen op de komende conferentie over het zeerecht te Genève aankondigen, dat zij hun terri toriale wateren tot 12 mijl buiten de kust zullen uitbreiden. Hiertoe is besloten op de bijeenkomst van de raad van de Arabische Liga, aldus is in Cairo vernomen. LONDEN (UPI) De Brits-Amerikaan se samenwerking op het gebied van de ruimtevaart ontwikkelt, zich op bevredi gende wijze, zo Heeft de Britse minister voor de luchtvaart, Duncan Sandys, maan dag in het Lagerhuis meegedeeld. Enge land werkt nu aan instrumenten, die zou den kunnen worden ingebouwd in Ameri kaanse satellieten. Alle landen van het Britse Gemenebest zijn uitgenodigd voorstellen te doen voor het Britse ruimtevaartprogram en worden er volledig van op de hoogte gehouden. Australië en Canada werken reeds mee op het gebied van verticale peilingen en ex perimenten in de ionosfeer. Engeland gaat inmiddels door met het bestuderen van wijzigingen van de Blue- streak- en Black Knightraketten om ze geschikt te maken voor het lanceren van aardsatellieten. Wat Engeland nu besteedt aan het ruimtevaartprogram is bescheiden, aldus de minister, maar het zal meer worden, als het programma zich verder ontwikkelt JERUZALEM (UPI) Het Deense vrachtschip Inge Toft werd woensdag in Haifa in Israel verwacht, aldus is dinsdag te Jeruzalem officieel bekendgemaakt. De Inge Toft verliet Port Said dinsdag met een onbekende bestemming, nadat het schip bijna negen maanden door de V.A.R. was vastgehouden omdat het Is raëlische lading vervoerde. Men neemt aan dat het in Haifa in dok zal gaan, om de mosselen, die zich in de loop van de wachttijd op de scheepsromp hebben vast- genesteld. eraf te laten halen. Nadat de Inge Toft te Port Said gelost was kreeg het. schip volgens een bericht uit Jeruzalem geen toestemming om door het Suezkanaal te varen. Jacob Hoekstra (links) en Albert Brou wer (rechts) brengen de visplanken in het ruim. Buiten het bereik van de vissers verdwij nen de geweldige scholen ergens in de zee. Misschien vond God het welletjes. Maar schipper Hoekstra vraagt in zijn gebed toch nog om een goede vangst; maal ais dat dan niet zo mag zijn, dan vraagt hij kracht om ook deze tegenslag te dra gen. Na het eten luistert hij nog even naar de vissers op zee. Gevist wordt er niet, want de wind neemt nog steeds in kracht toe. De regen plenst neer op de oude huizen en lege straten van West-Terschelling. Op het dek van een der Urkers heerst bedrij- de luchtmacht onderzoeken het in volle zee opgeviste voorwerp aan de parachute. Het is een radiografisch bestuurbaar doel- vliegtuigje van het leger. De vondst is vele duizendjes waard. Het leger is blij zijn vliegtuigje weer rerug le hebben. De sol daten verdwijnen met de buit, zuinig na gekeken door de Urkers. Over de kade rijdt een douanejeep door de plassen. Een stuk of wat oude mannen staan op een hoek uit de wind en kijken naar de schepen in het haventje. In don kere truien gestoken vissers doen hun werk °n laten zich niet door water en wind deren. Enkele garnalenkotters. met de kor aan de giek varen uit. Op de Waddenzee is het nog wel te doen. De boot naar Harlingen is vertrokken. Het eiland is verder de hele dag aan zich zelf over gelaten, ingesioten door de mist die komt opzetten. Een enkele Duitse toe rist Duitsers zijn er het hele jaar door dwaalt gemelijk en verloren door de regen. Öp de pieren zitten ineengedoken meeu wen te staren. Maar geen visje doorbreekt het watervlak. De misthoorn is een trieste begeleiding van hun droef peinzen. Twee van drie opvarenden gered OSLO (UPI) Een motorbootje met drie jonge Noren is maandagavond in een fjord bij Skiën. Zuid-Noorwegen, in bot sing gekomen met de 473 ton metende Ne derlandse kustvaarder „Maasborg" uit Delfzijl. Een van de inzittenden van de motor boot, de zestienjarige Toraoerge Klinlen- berg uit Soerreisa sloeg overboord en ver dronk. De twee andere inzittenden, Olav Nilsen en Oddmund Martinsen, beiden eveneens zestien, konden door de opvaren den van de „Maasborg" worden gered. In de verslagen over het ongeluk is de Os- lose pers vol lof over het optreden van de Nederlandse zeelieden. De „Maasborg" zette onmiddellijk een boot uit. Niseln werd opgepikt van de kiel van de omgeslagen motorboot waaraan hij 'zich had vastgeklampt Martinsen kon worden gered nadat het vaartuigje was omgekeerd en de kajuit was gefor ceerd. Op de „Maasborg" had men het motor bootje niet gezien. Pas door het ge schreeuw van Nilsen realiseerde men zich dat een ongeluk was gebeurd. Nilsen ver telde, dat hij en zijn vrienden verwacht ten tijdig voor het Nederlandse schip langs te kunnen varen. Het gerechtshof in Den Haag heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 59- jarige caféhouder, die zich had te verant woorden wegens overtreding van de alge mene politieverordening van de gemeen te Oud-Beijerland, volgens welke het vei'- boden is in die gemeente op zondag een café geopend te hebben. Het hof bevestig de het vrijsprekende vonnis van de kan tonrechter van Oud-Beijerland. Het hof overwoog dat daargelaten of cafébe zoek in het algemeen beschouwd kan wor den als een vorm van ontspanning ge bleken is, dat in het door de verdachte ge dreven café de biljartsport beoefend kan worden en televisie-uitzendingen kunnen worden gevolgd. Het bezoeken van dit ca fé, ook op zondag, is dus gericht op ver pozing en verstrooiing na gedane arbeid, aldus het arrest van het gerechtshof in Den Haag. Het hof concludeerde tevens, dat de plaatselijke politieverordening in strijd is met artikel 7 van de Zondagswet, om dat het daarin vervatte algemeen gestel de verbod ook een vorm van ontspanning op zondag betreft, die niet als openbare vermakelijkheid in de zin van de Zondags wet is te beschouwen, daargelaten of het verbod om cafés op zondag geopend te hebben in het algemeen buiten de veror dende bevoegdheid van de gemeentelijke wetgever valt. Het Tweede-Kamerlid, de heer Van de Wetering (C.H.U.) heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken ge vraagd: „Heeft de minister kennis genomen van berichten uit Canberra (Australië), vol gens welke de staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken mr. Bot. de mogelijk heid heeft geopperd, dat Nederlands en Australisch Nieuw-Guinea in de toekomst zullen besluiten samen een onafhankelij ke melanesische unie te vormen? Wan neer deze berichten bevestigend worden beantwoord, kan de minister dan medede len of de weergegeven mening van de staatssecretaris het inzicht van de rege ring vertolkt? Is de minister niet van oordeel, dat het uitspreken van der gelijke vérstrekkende staatkundige ideeën op internationaal niveau bevreem dend moet worden geacht zolang de Staten-Generaal hierover niet zijn inge licht, in alle geval vóórdat bespreking ter zake met de vaste commissie voor Neder lands Nieuw-Guinea in de Tweede Kamer heeft plaatsgehad?" aldus de heer Van de Wetering. Het tuchtrechtelijk onderzoek binnen het Haagse politiekorps heeft thans geleid tot het ontslag van drie agenten van d? verkeerspolitie, die vorig jaar betrokken waren bij een omkopingsgeval. De officier van justitie, mr. J. C. Maris, had persoon lijk twee hoofdagenten van een verkeers- patrouille op heterdaad betrapt, terwijl zij geld aannamen van een automobilist, in plaats van een proces-verbaal op te ma ken wegens een verkeersovertreding. De derde agent werd later geschorst, omdat hij zijn collega's telefonisch verwittigde van het feit, dat tegen hen een onderzoek zou worden ingesteld. Ook hij krijgt nu ont slag. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën hebben aan de gemeente besturen meegedeeld, dat, uitgaande van de verlenging der financiële verhoudings- regeling tot en met 1960, de percentages van de algemene uitkering en de belas tinguitkering voorlopig zijn vastgesteld op respectievelijk 158 en 156. De ministers zijn voornemens na het totstandkomen van dr- verlengingswet voor 1960 een wijziging van het financiële verhoudingsbesluit 1953 te bevorderen, ten einde de mogelijkheid te openen tot het alsnog indienen van aan vragen om toekenning van een subjectieve verhoging der algemene uitkering met ingang van 1960. (Van onze correspondent in de V.S.) Voor de topconferentie, die half mei te Parijs gehouden zal worden, staan drie onderwerpen op het programma: a) ont wapening, b) Duitsland, inclusief Berlijn en c) betrekkingen tussen Oost en West. De verwachtingen zijn te Washington niet hoog gespannen. Men gelooft niet dat er spijkers met koppen geslagen zullen wor den en spreekt wel van een „interim conferentie". De ontwapeningsdiscussie op topniveau zal vooraf gegaan worden door de bespre kingen over hetzelfde onderwerp, die op 15 maart te Genève beginnen. Deze voor bereiding kan misschien tot een beschei den resultaat leiden, wanneer Eisenhower, Kroesjtsjev. De Gaulle en Macmillan bij eenkomen. Maar de aandacht van de we reld zal veel meer gericht zijn op de situatie in Duitsland, met name die in Berlijn. Op lager niveau heeft men geen oplossing voor het Duitse probleem ge vonden en het lijkt vrijwel uitgesloten, dat men op het hoogste niveau in een paar dagen een oplossing zal bereiken, die alle pai-tijen bevredigt. Het Westen heeft geen haast om ver andering te brengen in de toestand te Ber lijn. Alleen Kroesjtsjev toont zich on geduldig. De Amerikanen gaan er van uit. dat Kroesjtsjev geen eenzijdige beslissing zal nemen, zolang de situatie ernstig in studie is. Die belofte meent men in Camp David van hem gekregen te hebben. In Amerikaanse kring zou men het liefst zien, dat de topconferentie richtlijnen gaf aan een groep op lager niveau, die over meer conferentietijd beschikt dan de hoogste heren. Zo zou men een toespitsing van de situatie te Berlijn in elk geval enige tijd kunnen uitstellen. Men gelooft trouwens niet, dat Kroesjtsjev de spanning zal op voeren onmiddellijk na de topbijeenkomst, wanneer Eisenhower zijn bezoek aan de Sovjet-Unie gaat brengen. Wat Kroesj tsjev daarna zal doen is minder zeker. Een Russisch optreden in de herfst al of niet zo bedoeld zou invloed kunnen hebben op de Amerikaanse verkiezingen. In de Amerikaanse hoofdstad worden Kroesjtsjevs uitspraken steeds nauwkeu rig bestudeerd, maar terecht of ten on rechte maakt de Amerikaanse regering zich in deze periode geen al te grote zor gen over gevaar van Russische zijde. Men heeft sterk de indruk, dat Kroesjtsjev een oorlog met kernwapens wil vermijden. De industriële ontwikkeling van de Sovjet- Unie gaat hem zeer ter harte en juist deze zou in een moderne oorlog worden ver nield. Kroesjtsjev behoeft zich niet be dreigd te voelen, noch van buiten af, noch door machtige binnenlandse oppositie. De Sovjet-Unie heeft ruimte genoeg voor haar groeiende bevolking en heeft daarom geen belang bij territoriale expansie. Eigenlijk maakt men zich te Washington meer bezorgd over communistisch China dan over Sovjet-Rusland. De Chinezen hebben wél behoefte aan expansie; hun bevolking is onrustbarend groot. Boven dien rriaakt China een vroegere fase van het communisme door, waarin men ten einde in eigen land drastische maatregelen te kunnen doorvoeren de buitenwereld als vijandig afschildert. Vandaar dat de betrekkingen tussen communistisch China en de kapitalistische landen moeilijk zullen blijven. Geen erkenning Tc Washington gevoelt men er nog steeds heel weinig voor om communistisch China diplomatiek te erkennen. Officieel blijft dus het eiland Formosa voor de Ameri kanen het enige Chinese gebied onder Chi nees bewind. Dit lijkt absurd, maar één goede reden kan men voor deze politiek in elk geval noemen: vele staten in Zuidoost- Azië hebben talrijke en economisch mach tige Chinese minderheden. Die Chinezen zouden meer en meer onder Pekings diplo- matiek-consulaire leiding komen, wanneer de fictie vervalt dat de regering op For mosa China vertegenwoordigt. Hoe sterker de greep van Peking werd op die Chinese minderheden in Zuidoost-Azië. des te meer zouden die groepen van buitenlandse Chi nezen vijfde colonnes gaan vormen in sta ten, die toch al betrekkelijk zwakke bond genoten voor het Westen zijn. De Sovjet-Unie en communistisch China marcheren beide dus wel op de muziek van de Internationale, maar zij zijn enigszins uit de pas, omdat China nog in een vroe ger stadium van ontwikkeling verkeert. Voor de verre toekomst (maar dan ge rekend in tientallen jaren) kan er een splitsing ontstaan tussen deze grote com munistische staten, maar verantwoorde lijke figuren te Washington zijn van oor deel. dat hun eenheid voorlopig groter is dan hun verdeeldheid en de Sovjet-Unie voert op dit ogenblik nog de boventoon in het. marxistisch-leninistische koor. Misverstand Dat men in regeringskringen te Wash ington betrekkelijk gerust is ten aanzien van het gevaar dat Rusland zou kunnen opleveren, is gebleken wanneer regerings figuren optraden in het defensie-debat. Eén misvatting, die tijdens dat debat is ont staan mag hier weieens worden recht gezet: Gates, de minister van Defensie, heeft erop gewezen, dat men niet slechts reke ning moest houden met de Russische capa citeit, maar ook met de Russische bedoe lingen. Die woorden hebben tot een vrij ernstig misvei-stand geleid. Velen kregen de indruk, dat de Amerikaanse regering haar eigen defensie ging baseren op gis singen omtrent Russische plannen, op een soort gedachtenlezen zou men kunnen zeg gen. Gates gebruikte het woord bedoe lingen echter in een veel concreter zin. Hij wilde zeggen: we moeten niet alleen in het oog houden waartoe de Russen in staat zijn, maar ook wat zij naar uit onze in formaties b' in hun schild voeren. Om een gefii rd voorbeeld te gebruiken: het is niet alleen van betekenis te weten, dat de Russen eventueel in een jaar twin tig kernonderzeeboten kunnen bouwen, het is daarnaast van groot belang te weten, dat ze er slechts twee van stapel hebben doen lopen. In deze zin schijnt Gates capaciteit tegenover bedoeling te hebben geplaatst, maar het misverstand dat zijn woordkeus heeft veroorzaakt, duurt nog altijd voort. Hoor en zie hoe DE HAAS' reizen naar Spanje en Marokko worden toegelicht in de boeiende en interessante Sezirag met kleurendia's op J3 februari a.s. 'ïotel Brinkmann. trote Markt. Haar'n des avonds 8 uur. Vrije toegang. - REISBUREAU N.V. Postbus 39, VEENENDAAL Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve schoonzuster, nicht en tante, mevrouw Weduwe van KAREL HOLLANDER in de ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam J. F. LETTENMEYER Driehuis. 15 februari 1960. Driehuizerkerkweg 98. De crematie zal plaats hebben op vrijdag 19 februari a.s. te Driehuis-Westerveld na aankomst van trein 11.33 uur. Tandarts Celsiusstraat 58 DONDERDAG 18 FEBR. AFWEZIG Waarneming spoedgevallen: Tandarts Biewinga *>C. De Televisie doet u een belofte. Hij zal u brengen naar alle Olympische hoogtepunten. Vanaf 18 Februari 11 interessante dagelijkse reportages vanuit Amerika en straks het grootste evenement: Rome. Als u nu met ons overlegt behoeft u niets te missen! RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALISTEN NIEUWE GROENMARKT 2 GEN. CRONIéSTRAAT 18 HAARLEM HAARLEM-N. TEL. 15221 TEL. 5790C NASSAUSTRAAT 5 HAARLEM TEL. 15229 Philips Televisie vanaf f 725.- (betaalbaar in gedeelten.) met iemand uit gem. Velsen. hetzij Santpoort, Driehuis of IJmuiden. Ik heb huis buiten kant Haarlen. en toch cen trum. Ben.: 2 kamers, hal, gang. keuk. plus bijkeuken, schuur en fl. tuin. Boven: 3 slaapk. en badk. 2 hoog: 3 slaapk en zolder. Is eigendom doch wil wel verhuren in ruil. - Brieven No. IJ 950. In de maandag geplaatste advertentie van Kruisweg 23 staat o.m.: „onze naam is uw beste waarorg". Dit moet zijn onze naam is uw beste waarborg Laatste week als reklame onze voor 80 ct. per 250 gram BANKETBAKKER!] - KOKERI] Da Costalaan 1 - Driehuis - Telefoon 4728 Havenstraat 1-5 - BEVERWIJK vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding Het bezit van Analysten-diploma I strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan de Direktie. Bij de bedrijven voor gas en water der gemeente Velsen kan geplaatst worden een Werktijden: 's maandags t.rn. vrijdags 7.30—12.00 uur. 14.00— 18.00 uur; 's zaterdags 7.30—13.00 uur. Aanmeldingen kunnen geschieden - voor de middag - aan het kantoor, Trompstraat 210, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 8