OLYMPISCH ALLERLEI Jan Pesman is ook op 1500 meter in goede vorm Drie skiërs maakten vergeefse reis Rotterdam speelde Amsterdam naar duidelijke 11-4 nederlaag Die Raeckse-AMVJ werd een duel zonder hoogtepunten Blijf meester Russische rijders lieten nog verstek gaan „Californische lente" een probleem in Squaw Valley Broekman vlagge- drager bij opening Kwaliteitsvoetbal in het Olympisch stadion ten bate van Tuindorp 23 DE VOOR-OLYMPISCHE WEDSTRIJDEN Pesman maakt grote sprong op wereldranglijst Oostduits protest bij president Eisenhower De Wit chef d'equipe voor Napels? Het comité „Toto 100" Geesink gaat voetballen Oriëntatie-bijeenkomst RGH Engeland op 165 voor 6 op de eerste dag KNMV breekt met de heer W. Polle Van Steenbergen- Se vereijns wonnen in Kopenhagen DONDERDAG 18 FEBRUARI 1960 Het gaat goed met de Nederlanders in Squaw Valley. Dat bleek dinsdag, toen de voor-Olympische wedstrijden voor de schaatsenrijders werden voortgezet met de 1500 meter. De Russen lieten echter ook op dit nummer verstek gaan, zodat het gevaar blijft bestaan, dat men aan de hand van de gemaakte tijden te hoge ver wachtingen gaat krijgen. Maar de tijdwaarneming, die overigens nog niet geheel zuiver is, onderstreepte ook nu weer de uitstekende vorm, waarin vooral Jan Pesman momenteel verkeert. De Groninger was kennelijk nerveus. De volgorde, waarin de paren zouden starten, was reeds enige malen gewijzigd en tot het laatste moment wist Pesman niet zeker of hij wel of niet zou rijden. Toen kwam het bericht, dat hij alleen over de baan moest, maar Kees Broekman, die oorspronkelijk niet aan de 1500 meter zou deelnemen, bood op het laatste moment aan Pesman partij te geven. De omstandigheden waren ook nu niet al te gunstig. Het was veel warmer dan dinsdag en reeds om tien uur was de invloed van de zon op het ijs duidelijk merk baar. Pesman gaf echter ook ditmaal alles. Na een moeilijke eerste ronde en een tussentijd van 61 seconden over de eerste 700 meter leek hij op een tyd van 2 min. 13 sec. te zullen uitkomen. Maar door een zeer sterke finish met een laatste ronde van 35 seconden kwam de man uit Holwicrde toch nog tot 2 min. 11.5 sec., wat vol doende was voor een vierde plaats. Broekman, die slechts als sparringpartner fun geerde, liet, zonder zich leeg te rijden, een tyd van 2 min. 18 sec. afdrukken. Wim de Graaff versloeg Henk van der Grift. De tijden lagen boven die van Pes man, respectievelijk 2 min. 13.2 sec. en 2 min. 14 seconden. Van der Grift zit, zoals coach Klaas Schenk zegt, „nog wat vast", maar zijn conditie is goed en volgende week zal hij ongetwijfeld sneller gaan. De Graaff voelt zich op het harde ijs van de „oval" in zijn element. De Rotterdammer heeft zich tot dusver nog wat gespaard maar met zijn tijden van 42.9 sec. over de 500 meter en van 2 min. 13.2 sec. over de 1500 meter bleef hij slechts eentiende seconde boven zijn persoonlijke records. Jeen van den Berg had zich laten schrappen van de 1500 meter. De Heerenveense onderwij zei- had last van een pijnlijke heup, die hij dinsdag bij een val op de 500 meter had opgelopen en hij wilde zich niet forceren. De Noor Hroar Elvenes revancheerde zich voor zijn teleurstellende prestatie op de sprint door in het tweede paar onder ideale weersomstandigheden in 2 min. 10.3 sec. te winnen van zijn landgenoot Alv Gjestvang, die tot 2 min. 14.3 sec. kwam. Advertentie over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel wat munharpt Maakt isiGOEü Jan Pesman heeft in deze twee dagen een grote sprong op de wereldranglijst ge maakt. Met tijden van 43.5 seconden voor de 500, 2 minuten en 11.5 seconden voor de 1500 meter en 7 minuten 46.7 seconden voor de 5000 meter verbeterde hij zijn persoonlijke, records ruimschoots. De tijd op de 5 km dinsdag gemaakt ligt slechts 1.1 sec. boven het wereldrecord op deze afstand dat op naam staat van de Rus Boris Shilkov en is onder het Olympisch record. Pesman's vooruitgang na de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Davos nauwelijks tien dagen geleden blijkt wel uit het volgende staatje: Prestaties t/m Davos: t/m 17/2: 500 44.5 43.5 1500 2.12.6 2.11.5 5000 10.000 8.04.5 16.53.7 7.46.7 16.53.7 's Middags wordt het zeer warm in Squaw Valley. De temperatuur varieert dan van 22 tot 24 graden en zelfs de Ameri kanen spreken nu van een „Californische lente". De warmte wordt een groot pro bleem voor de organisatoren. De ijsarena is door een gordijn van dikke touwen tegen de zon beschut, maar de enige schaduw, die de hardrijbaan kan krijgen, komt van de wolken en die zijn er niL juist niet in Squaw Valley. Daarom was het woensdag onmogelijk een 10.000 meter te verwerken met 21 paren. De laatste paren zouden dan pas 's middags na twee uur aan de start komen en dan zou het ijs te minste een minuut „langzamer" zijn. Er wordt nog over 'gesproken om de 10.000 meter te split sen en het tweede deel na een pauze van vier of vijf uur te houden. Maar om dat de ijsbaan geen goede verlichting heeft en het 's avonds reeds vroeg donker wordt, zijn de heren het onderling nog niet eens. Zeker is in ieder geval, dat de loting voor de Olympische tien kilometer-race belangrijker wordt dan ooit tevoren, voor al nu de „eerste groep" zo groot is. De blessure van Jeen van den Berg heeft nog een probleem opgeworpen in het Ne derlandse kamp. De ploeg toil nu een masseur. Attache Schorer is er woensdag op uit geweest, maar de prijs ligt rond de 40 dollar per dag. En dat is een heel hoog bedrag De voorzitter van het Oostduits Olym pisch Comité, Heinz Schöbel, heeft schrif telijk bij president Eisenhower geprotes teerd tegen het besluit van het „State De partment" om geen visa te verstrekken aan tien Oostduitse officials, fotografen, journalisten en tolken, die de Olympische Winterspelen in Squaw Valley wilden bij wonen. Hij verklaarde dat dit besluit een grote handicap betekent voor zijn team. Schöbel verzocht president Eisenhower het mogelijk te maken, dat de betrokke nen alsnog naar Squaw Valley kunnen gaan. De tijd van Elvenes werd door geen van de na hem startende rijders meer over troffen. Juhani Jaervinerï, de wereld recordhouder op deze afstand, bewees woensdag, dat hij zich enigszins hersteld heeft van een langdurige inzinking. Met een tijd van 2 min. 10.9 sec. klasseerde hij zich ex-aequao als tweede voor Jan Pes man. De Graaf deelde de tiende plaats met de Japanner Mizoo, Van der Grift werd zestiende, Broekman bezette de 27ste plaats. VOETBAL. In het toernooi om het voetbalkampioenschap van Midden-Ame- rika, dat momenteel in Havana wordt ge houden, heeft Suriname met 20 gewon nen van Cuba, na een 10 voorsprong bij rust. De volgende wedstrijd van Suriname Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel voe len zich in Squaw Valley in hun element. Het is prachtig weer en de Hollandse meisjes hebben op het voortreffelijke ijs volop gelegenheid om te trainen. „Dat is nog eens wat anders da*n die akelige kou daar in Garmisch" zei Joan Haanappel woensdagmorgen, toen ze even uitrustte na een periode van ingespannen „studeren". Beide meisjes oefenden op de eastrink onder leiding van Gershwiler ijverig de verplichte figuren. Belangstel lend en critisch toeschouwer was niemand minder dan „opperceremoniemeester" Walt Disney. Zowel Sjoukje als Joan is in de beste stemming en zy gaafn dan ook vol goede moed de komende dagen tege moet. Kees Broekman, die voor de vierde keer aan de Olympische Spelen deelneemt, zal vandaag tijdens de openingsceremonie (evenals in 1952 in Oslo) de Nederlandse vlag dragen. Woensdag moest bij met alle andere vlaggedragers oefenen. Walt Disney liet de atleten met mili taire muziek opmar cheren en wees hun de juiste plaatsen. Want er mag donder dag geen pas ver keerd gaan. Squaw Valley is nu gereed. Alles en iedereen maakt zich op voor de komende grote gebeurtenissen. Hier en daar wordt nog wat bijgeschaafd of gespijkerd. Een paar bulldozers ruimen de laatste sneeuw weg van de plaatsen waar die niet moet liggen, „snowcats" egaliseren voor de laatste maal de toch al zeer snelle ski pistes. De springschans is ideaal. Oefen sprongen van ruim over de negentig meter bewijzen dat. Niets hapert, nergens vraagt nog een leemte om opvulling. Alle installaties zijn in prachtige conditie. Hier in Squaw Val ley kunnen donderdag de achtste Olym pische Winterspelen beginnen. °^/E Twee Nationalistisch Chinese skiërs en Jerry Bujakowski uit India hebben een vergeefse reis naar Squaw Valley ge maakt. De Internationale Ski Federatie (F.I.S.) maakte namelijk woensdagavond bekend dat de drie atleten op grond van reglementaire bepalingen niet aan de Winterspelen kunnen deelnemen. Hun nationale organisaties zyn niet bij de F.I.S. aangesloten. De F.I.S. heeft overigens van alles ge daan om deze onprettige beslissing te ver mijden. Zij adviseerde ondermeer de nationale bonden in Nationalistisch China en India om zich desnoods als tijdelijk lid van de federatie aan te melden. Maar zo wel Nationalistisch China als India ver zuimden de daarvoor benodigde papieren in te zenden. De F.I.S. kon toen geen ander standpunt innemen. De Italianen en Duitsers hebben woens dag de beste indruk gemaakt tijdens de training voor het ski springen. Nino Zan- danel (It.) kwam tot pö meter en werd daardoor favoriet voor de gouden me- daille. Zijn grootste concurrent lijkt de _<cT Duitser Helmut Reck- nagel, wiens sprong 88,5 meter was. De Italianen Dino Zordo en Luigi Pennachio, de Duitser Max Bokart en de Noord Arne Dalslaen sprongen elk 88 meter. De Finse deelnemers, in de ijle lucht gehandicapt door hun typische stijl, stelden tot dus verre teleur. Ook woensdag deden zich weer vele val partijen voor, vooral onder de Finnen, Amerikanen en Japanners, maar er waren geen ernstige ongelukken. De weersvoorspellingen voor de ope ningsdag der achtste Olympische Winter spelen zijn gunstig. Hoewel er iets meer bewolking verwacht wordt, blijft de wind zwak. De temperaturen zullen van de nacht tot de middag variëren van minus 14 graden tot plus 6 graden Celsius. In het dal ligt 99 cm sneeuw, op de heuvels 3.02 meter. De skiërs in Squaw Valley zijn „in het Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de Koninklijke Verbonden Ne- derlandsche Watersportverenigingen Si mon de Wit bij het NOC voor te dragen als chef d'equipe van de Nederlandse zei lers die zullen worden afgevaardigd naai de Olympische Spelen van 1960. Zoals eer der werd gemeld worden de Olympische zeilwedstrijden van 29 augustus tot 7 sep tember in de baai van Napels gehouden. Simon de Wit maakte in 1936 deel uit van de vier met stuurman van Nereus, die tijdens de Olympische Spelen van Ber lijn in de finale vierde werd. Bij de Olym pische zeilwedstrijden van Helsinki (1952) en Melbourne (1956) was Simon de Wit eveneens als chef d'equipe van de Neder landse zeilers. Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel lessen hun dorst na een inspannende training. nieuws". Al is het dan verder niet op een gunstige wijze. Ook in Squaw Valley kla gen de baan-coinmissarissen steeds weer dat de skiërs zo ongedisciplineerd zijn Evenals in 1958 bij de wereldkampioen schappen van Bad Gastein in Oostenrijk wordt weer veelvuldig gedreigd met schorsingen tegen de skiërs die de regle menten overtreden. Al is het voorlopig nog bij dreigen ge bleven, toch heeft het maar weinig ge scheeld of de Zwitser Willi Forrer had tevergeefs de lange reis naar Squaw Val ley ondernomen. Tien minuten nadat de officiële training was afgelopen kwam de Zwitser nog een keer van de Squaw Peak naar omlaag. De baan-commissarissen dienden direct een protest in bij de FIS, die echter besloot nog eenmaal genade voor recht te laten gelden. „Er zijn nog plaatsbewijzen verkrijgbaar voor alle evenementen", werd woensdag avond laconiek in Squaw Valley bekend gemaakt. De kaartverkoop is inderdaad nog niet overeenkomstig de verwachtingen, al trad in de laatste dagen een lichte ver betering in. De prij zen zijn echter hoog. Een dagkaart, die recht geeft op toe gang tot de vijf be langrijkste evene menten, kost 7 dol lar, een passe-par- tout 60 dollar, circa 225 gulden. De or ganisatoren vertrou wen er nochtans op dat de belangstelling in de komende dagen zal toenemen, indien althans het weer gunstig blijft. Diverse atleten hebben hun illusies ver loren vóór de Spelen zijn begonnen.... Tijdens de trainingen namelijk blesseerden zij zich dusdanig, dat zij onmogelijk aan de wedstrijden kunnen deelnemen. De Ja panse skiër Yoshida Rikio viel tijdens het skispringen en liep daarbij kneuzingen aan de benen en de heup op. De Zweed Erik Bengt kreeg tijdens de afdaling een ernstige verwonding aan de elleboog, de Hongaar Tamas Sudar verzwikte een enkel en de Canadees Verne Anderson werd aan het been geblesseerd. Allen worden be handeld in het (Olympische) ziekenhuis van Squaw Valley. De Finse skispringer Golder Karlson was iets fortuinlijker. Ook hij kreeg een verwonding, aan de dij, maar kan waarschijnlijk toch starten. Ook de Amerikaanse ijshockeyploeg werd gehandicapt: drie van de beste spe lers werden in de laatste dagen gebles seerd, namelijk doelman Larry Palmer, Christian en Olson. Coach Jack Rilay ziet de komende wedstrijden met zorg te gemoet. Het Internationaal Olympisch Comité heeft zich op het congres in San Francisco uitgesproken voor de persvrijheid dit naar aanleiding van de weigering van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om visa te verstrekken aan Oost duitse sportjournalisten, die de Olympische Winterspelen in Squaw Valley wilden ver slaan. De president van het I.O.C., Avery Brundage, voegde later hieraan toe: „Naar mijn mening moet het alle officiële sport journalisten worden toegestaan de Spelen bij te wonen". Het Rotterdams voetbalelftal een ver zwakt Feijenoord, zoals men zei, omdat er twee Spartanen in waren opgesteld en de rest Feyenoorders heeft gisteravond onder de schijnwerpers van het Olympisch Stadion in Amsterdam wel heel korte met ten gemaakt met het Amsterdams elftal. Het werd liefst 11-4 in deze bijzonder aar dige match, waarvoor twintigduizend toe schouwers een aardige duit bijeen brach ten ten bate van de bewoners van Tuin- dorp-Oostzaan. Ook een voetbalclub uit het getroffen gebied, TOB, had een beste avond, aangezien een Amsterdamse gara gehouder aan deze club voor iedere goal een splinternieuwe voetbal zou schenken. Ondanks het feit dat het na de rust een wel ongelijke strijd werd, hebben de toe schouwers zich toch opperbest kunnen ver maken. Want het was toch wel zo dat in de eerste helft, die met een 4-3 voordelige stand voor de Rotterdammers werd afge sloten, twee ploegen achttien karaats voet bal lieten zien en dat in de tweede periode van drie kwartier Rotterdam wel derma te goed voetbal liet zien dat men erbij ver gat dat het geen echte wedstrijd meer was maar een doodgewone inmaakpartij. De wedstrijd leverde ook het bewijs dat in een match zonder veel belang en dus zonder al te forse charges, waarin het accent uitsluitend op constructief voetbal komt te liggen, tweeëntwintig boven mid delmatige spelers tot zeer goed teamvoet bal kunnen komen. De spelers van beide elftallen verdienden daarbij de lof van de kijkende schare, omdat zij ondanks het gebrek aan spanning goed bleven spelen en er geen demonstratie van maakten. Zoals gezegd, er viel veel te genieten. Alleen al door de vijftien doelpunten die vrijwel alle van uitstekende kwaliteit wa ren. De goal van Kerkum uit een straf schop, die Rotterdam de leiding bezorg de, werd al gauw gevolgd door een ju weeltje van Vonhoff (DWSA), die met feil loze schijnbewegingen eerst drie Rotter dammers de verkeerde richting uit stuur de en daarna Pieters Graafland met een uitgekookt boogballetje verschalkte. Lange tijd hielden daarna de verdedigin gen verreweg de zwakste linies aan beide kanten stand, maar in het laatste kwartier van de eerste helft werd de scha de ingehaald. Cees Groot bracht Amster dam op 2-1, doch al gauw zorgde Kees Rij vers als rechtsbinnen weer uitstekend op dreef voor een 2-2 stand. Andermaal liet Cees Groot van Ajax de Amsterdam mers een voorsprong aantekenen, maar met twee voortreffelijke goals bracht Schouten (Feijenoord) Rotterdam op een verdiende 4-3 score. En na rust gingen de Rotterdammers rus tig door met combinatiespel, dat de Am sterdamse verdediging (Van Drecht, Ajax, Van der Klink, Blauw-Wit, Niessen, DWSA Boskamp, DWSA) steeds onzekerder maakte. En toen het tik-tak-spelletje lang genoeg geduurd had kwamen de schoten: Schouten maakte 3-5, Meijers (Feijenoord) 3-6, Van der Gijp 3-7, Moulijn met een snelle rush die werd bekroond met een schijnbeweging en een feilloos schot 3-8 en weer Schouten 3-9. Onnodig te memoreren dat Amsterdam in die periode geen voet aan de grond kreeg. Wel bracht Van Doorneveld (DWSA) de stand op 4-9, maar Rijvers en Moulijn antwoordden daarop weer heel snel en terdege (4-11). En zelfs Arie den Oude (DWSA), die een zeer grote popula riteit geniet, vermocht geen verandering te brengen in het armetierige spelletje van Amsterdam toen hij nog even mocht invallen voor de Ajacied Swart, die het tien minuten voor het einde kennelijk welletjes vond. Een nederlaag van 11-4, geen tunnel, een achterstand in metroplannen, de Am sterdammers worden wel zwaar beproefd de laatste jaren Op initiatief van het comité „Toto 100" hebben de KNVB-verenigingen een bedrag bijeen gebracht om te komen tot een kunstzinnige uitbeelding van de dankbaar heid en blijdschap, die zij voelen bij het bereiken van de 100ste toto. Een door de beeldhouwer Huib Noorlander vervaar digd ontwerp is thans goedgekeurd. Hij koos als onderwerp een drietal figuren, die een sterke eenheid vormen in een gezame- lijke sprong. Het beeld zal over enige tijd aan de KNVB worden overhandigd. Ten bate van de getroffenen in Tuin dorp Oostzaan wordt zaterdag in Am sterdam op het terrein van de Meteoor een voetbalwedstrijd gespeeld tussen artiesten en sportjournalisten. Blijk baar willen de artiesten geen enkel risico nemen, ze hebben althans voor de stormlinie de judoka en worstelaar Anton Geesink opgesteld. Anton Gee sink is zich ten volle bewust van het belang van de match. Met een van zijn helpers oefent hij elke dag geducht met de voetbal. Rotterdam schoot scherp gisteren tegen Amsterdam. Twee schutters ziet men op de foto's bij hun succesvol optreden. Op de bovenste foto is dat Cor van der Gijp en daaronder Kees Rijvers, die, alhoewel zwaar gehinderd, de bal langs Van Drecht kan plaatsen. Voetbal De door de oppositiegroep van RCH uit geschreven algemene ledenvergadering, die later werd gewijzigd in een oriëntatie bijeenkomst, is gisteravond rustig verlo pen. Er waren ruim honderd bezoekers die enkele uiteenzettingen over de stand van zaken hebben aangehoord en daarna nog vragen stelden. De door het bestuur van RCH uitge schreven algemene vergadering wordt, zo als men weet zaterdagmiddag aanstaande gehouden in restaurant Brinkmann in Haarlem. Cricket De derde test match Engeland heeft de eerste dag van de derde testmatch tegen West-Indië afgeslo ten met een score van 165 runs voor het verlies van 6 wickets. De enige batsman, die zich handhaafde tegen pacebowler Wesley Hall van West-Indië (5 voor 35), was Colin Cowdrey. Hij bleef met 75 runs not out. Motorsport Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging heeft per aangetekend schrijven dd 13 februari 1960 de heer W. Polle de voorzitter van de Vereniging van Organisatoren van Mo torwedstrijden (VOM) meegedeeld hem niet langer te beschouwen als official van het KNMV. Wielrennen Het Belgische koppel Van Steenbergen Severeyns is ook winnaar geworden van de zesdaagse van Kopenhagen, die woens dagavond werd beëindigd. De Belgen had den een ronde voorsprong op de Deense combinaties Kay WernerPalle Lykke en AndresenPedersen. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. De uitslag was: 1. Van Steenbergen Severeyns (België) 429 punten; 2. (op 1 ronde) Kay WernerPalle Lykke (Dene marken) 837 punten; 3. AndresenPeder sen (Denemarken) 620 punten; 4. (op 2 ronden) PlattnerPfenningcr (Zwitser land) 729 punten; 5. TerruzziDe Rossi (Italië) 598 punten. Die Raeckse speelde gisteravond in het Krelagehuis slecht volleybal, tegenstand ster AMVJ zo mogelijk nog slechter. Toch hebben de hoofdstedelijke dames met hun volkomen systeemloos spel, waarin een aanval geen plaats had en de bal bij voor keur met de manchetten zo snel mogelijk werd geretourneerd, succes gehad. Want aan de druk, die deze opportunistische speelwijze veroorzaakte, kon Die Raeckse zich niet onttrekken. Het spel van de rood- witten was daar gisteravond te onmachtig voor. Dit duel zonder hoogtepunten dat liefst tachtig minuten speeltijd vergde, had een eigenaardig, fluctuerend scoreverloop. In de eerste set leidde AMVJ met 83 en na 910 met 1410, maar verloor niettemin de set door toedoen van Mary van Duf felen, die achtereen zes punten voor de De volleybalcompetitie roodwitten serveerde. De tweede set werd ruim door de Haarlemse dames gewonnen (159), zodat men met een 20 voor sprong en het overwicht van Die Raeckse in aanmerking genomen, toch wel op een Haarlemse zege mocht rekenen, temeer toen Die Raeckse in de vierde set (de derde set won AMVJ van een machteloos Die Raeckse met 154) liefst tot 112 uitliep en even daarna op 137 de winst voor het grijpen lag. Maar Die Raeckse faalde vol komen; moest de set met 1513 uit han den geven en liet zich in de laatste be slissende set in een ommezien voor een 104 achterstand plaatsen. Het verschil kon nog door een offensief van Corry v. d. Haar en haar volgelingen worden over brugd. Maar verder dan 1313 kwamen de roodwitten niet en in een zenuwslopen de slotfase scoorde AMVJ de beslissende punten: 1614. Door deze geflatteerde overwinning trok AMVJ Die Raeckse naast zich en beide ploegen sluiten nu, als degradatiekandi daten, de ranglijst in de hoofdklasse af. Het duel tussen de herenploegen van Santpoort en het Hoornse TOG stond op een behoorlijk peil. Beide ploegen speel den sterk op de aanval en vooral de ex- RVC'er Dick de Vries (TOG) weerde zich voor het net uitstekend. De gastheren scho ten in inzicht te kort en dit deed de balans terecht naar TOG overhellen: 1511, 159, 6—15 en 15—4. Voor de eerste klasse had Velox slechts drie sets nodig om De Blinkert te kloppen (15—11, 15—5 en 15—7) en OVRA had evenmin lang werk om OSS terug te wijzen: 154, 1510 en 1512. In de HBC-sportzaal vierde spanning hoogtij; HBC moest in strijd met de ver wachting twee sets aan PSCB afstaan en dit geschiedde met de enerverende cijfers: 15—13, 16—14, 13—15 en 12—15. Leider HBC 2 (2A) kwam tegen het bezoekende Set Up net met de hakken over de sloot: 17—15, 15—8, 12—15 en 15—13. Bij de da mes liet Vesmia zich verrassen door HBC 2 en kwam niet verder dan een puntenver deling: 16—14, 11—15, 5—15 en 15—11. Vesmia gaf na een 131 voorsprong in de eerste set toch nog de winst prijs. Onze Gezellen liet Gios niet verder van zich weglopen en bedong een puntenverdeling: 15—12. 9—15, 15—0 en 14—16. In een pittig gevecht met rivale Sant poort waarin met jeugdig elan en on ervarenheid gestreden werd heeft Top- score met een 31 zege (1510, 1115, 157 en 1511) het kampioenschap vrijwel veilig gesteld. Heren: HBC 2—Set Up 3—1. HBC— PSCB 22. VeloxDe Blinkert 31. Sant poort—TOG 1—3. OSS—OVRA 0—3. Velox 2—Energie 2—2. Alliance—CIOS 4 3—1. GiosWik 31. OVRA 3De Blinkert 2 1—3. PSVH—OVRA 2 —3. WIK 3—Top- score 30. Dames: HBC 2Vesmia 22. OGGios 22. Die RaeckseAMVJ 23. Topscore Santpoort 31. Set Up 3De Blinkert 5 13. De Blinkert 3Vesmia 3 22. SSO Vesmia 2 3—0. Gios 2—AVC 2 1—3. HVS 2—Set Up 0—3. THB—OSS 3 2—2. Velox 3—THB 2 4—0. De Blinkert 2—OG 2 3—0.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 23