De Jager VERGEEFSE JACHT OP JONGE HARING Vergadering Velsense gemeenteraad met incident door C.P.N.-lid Aartsen's Havenberichten Nes! aluminium pannen ƒ15.95 kleine en grote schilderijen Agenda voor IJmond en Haarlem 9 Zaalhandbal voor „IJmond" Amusementspool van „Kennemerstaten" LNieuwstraat503 Lachende staatshoofden Sleutelactie „Doe Open" V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem DONDERDAG 18 FEBRUARI 1960 Nauwelijks tien minuten nadat woens dagavond de openbare vergadering van Velsens gemeenteraad was begonnen, zorgde het communistische lid de heer T. Kruisman voor een incident. Er was een enquete ingesteld betreffende de totstand koming van raadsverslagen. Nadat enkele leden op rustige wijze opmerkingen hier over hadden gemaakt, waarbij de wens tot een spoediger verschijning van de notulen tot uiting kwam, kreeg de heer Kruisman (C.P.N.) het woord. Spreker meende een incident uit het verleden in de herinnering te moeten brengen, om aan te tonen, hoe zeer iemand kan worden benadeeld door het lang uitblijven van de notulen ener raadsvergadering. Hij beweerde, dat de (thans wegens ziekte niet aanwezige) bur gemeester mr. M. M. Kwint hem een „moordenaar" had genoemd, valse ver klaringen had afgelegd en later notulen had vervalst, nadat door hem (Kruisman) een aanklacht tegen mr. Kwint was inge diend bij de politie: de notulen nodig voor 't bewijs waren er na elf maanden nog niet, zei hij. Loco-burgemeester H. de Boer trachtte onmiddellijk door hard en frenetiek te ha meren de heer Kruisman tot de orde te roepen, terwijl de voorzitter het commu nistische raadslid met verontwaardigde stem toevoegde, dat zich te onthouden had van dergelijke ontoelaatbare uitlatingen. De heer Kruisman, die nog wat nasputter- de, kreeg daarop de waarschuwing, dat hij niet moest proberen op andere wijze de orde te verstoren. De voorzitter deelde voorts mede, dat getracht zal worden zo goed en zo spoedig mogelijk gevolg te geven aan de vrijwel unanieme wens van de raadsleden om de notulen sneller te doen vex-schijnen. Verwarmingsdrama Vervolgens kwam, voor de zoveelste keer, het drama van de centrale vex-war- mingsinstallatie in het W. F. Vissershuis ter tafel. „Een verloren zaak" (die de ge meente veel geld kost) noemde wethouder R. Verbeek, van openbare werken, die de ze kwestie had overgenomen van zijn col lega van sociale zaken (wethouder C. P. J. Maas) deze „nare aangelegenheid", waarbij de betx-okken firma zich niet cou lant had getoond, terwijl de adviseur van de gemeente de zaken niet had behartigd op de wijze zoals van hem mocht woi-den verwacht. Verpachting aangehouden Het voorstel van B. en W. tot verpach ting van twee terx-einen, gelegen aan de westzijde van de Rijksweg te Santpoort, gaf de heer M. van Dongen (C.H.U.) aan leiding tot enkele opmerkingen. Volgens zijn inlichtingen, zijn er drie kandidaten met gelijke rechten; toewijzing aan de door het college voorgestelde gegadigde, zou de twee anderen benadelen. Plaats vervangend wethouder K. Thijssen (die de wegens ziekte niet aanwezige wethouder van financiën, de heer A. de Jong, ver ving) meende, dat het beter zou zijn dit agendapunt aan te houden; hij had van de andere kandidaten nog niet gehoord en wilde de kwestie gaarne nog eens bekijken. De raad ging hiermee accoox-d. Thalia-theater Over de voorgestelde bijdx-age van 20.000 door de gemeente in de verplaat singskosten van het Thalia-theater, voer den verschillende leden het woord. Ér ble ken nogal misvex-standen te zijn ontstaan uit sommige rapporten, hetgeen aanlei ding was tot de opmerking, dat het toch niet op de weg van de gemeente ligt, zich garant te stellen voor een zuiver econo misch bedrijf. Wethouder Verbeek slaag de er echter in alle misverstanden uit de wereld te helpen en duidelijk te maken, dat er geen sprake is van enige garantie. Ook die leden, die zich ongex-ust hadden gemaakt, dat met twintigduizend gulden de kous (voor de gemeente) niet af zou zijn en dat hier wellicht een precedent ge schapen zou worden, kon hij gex-uststellen: de gedupeerde directie van genoemd thea ter (zie IJ.C. van 11 februari) krijgj be paald niet meer dan waarop hij aanspraak zou kunnen maken, indien hij de door B. en W. voox-gestelde bijdx-age zou ontvan gen: de gemeente zou hiermee wel dege lijk klaar zijn. De heer A. J. Schotman (V.V.D.) had bezwaar tegen de gevel, die de aan de Kennemei-laan te bouwen bioscoop, vol gens de tekening, zou krijgen, maar wet houder Verbeek vex-zekerde hem, dat dit toch wel een aangelegenheid was, die men aan de supervisor van de gemeente voor bouwwerken kon overlaten. Het voorstel werd aangenomen met algemene stem men. Verpleeginrichting Over het voorstel tot het stichten van een verpleeginrichting voor langdurig zieken (zie IJ.C. 11 febr.) voerden vex"- schillende leden het woord. Dokter A. J. van Leusen (P.v.d.A.) achtte in deze me dewerking van de ziekenfondsen belang rijk en hij adviseex-de hiex-mee te gaan Nadat vorige week door diverse om standigheden het programma voor de veld- handbalcompetitie slechts gedeeltelijk kon worden afgewex-kt zal zondag opnieuw het eerste herenteam van de Velsen-Noordse handbalvereniging „IJmond" in Alkmaar weer zaalhandbal spelen. De IJmond 1- heren gaan drie wedstrijden spelen en wel tegen Toncgido 1, AHV 1 en Rapiditas 2. Voor de veldcompetitie zijn vastgesteld. Dames: IJmond 1HBC 1, De Blinkert 2 IJmond 2 en Heren: TYBB 1IJmond 3. De belangrijkste wedstrijd is die van het eerste dameselftal, dat nog heel goede kansen heeft de kop van de ranglijst te bezetten. Hierin spelen W. Schoorl; J. Sie- bers en L. Blom; D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitentuis; G. Poelman, G. Statman, H. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit. Na de opnieuw geslaagde klaverjasdrive ten bate van de jubileumviering kan reeds worden medegedeeld, dat de lustrumvie ring op 10 september in het Kennemer Theater te Beverwijk zal worden gehou den. Zaterdag, 27 februari wordt in het Waterviet-paviljoen opnieuw een open klaverjasdrive gehouden. Ook wordt door „IJmond" grote activiteit ontwikkeld ten behoeve van het jeugdwerk. Er staat een grote vex-loting met 6000 loten op het progx-amma, waax-voor het ge meentebestuur van Velsen inmiddels ver gunning heeft gegeven. De hoofdprijs zal een bandrecorder in salonkast en de eerste prijs een platenspeler zijn. Reeds nu is zeker, dat de sportuitwisse- lingsreis naar Bad Homburg (Duitsland) tijdens de Pinksterdagen zal zijn volge boekt. praten. Ook contact met de andex-e ge meenten in de IJmond hierover werd door hem, en door andere leden, aanbevolen. De heren J. van Leeuwen (K.V.P.), J. Visser) en J. G. Kolkman (C.H.U.) waren niet ex-g gerust over de geraamde kosten, zij vreesden, dat de ramingen aan de kx-appe kant waren en waarschuw den tegen pijnlijke vex-rassingen. Dokter Van Leusen waarschuwde voor stijgende verpleegkosten. De heer Visser vroeg, of er toestemming was om te bouwen; is er kans, dat men straks weer „wacht er maar even mee" te horen krijgt? Zijn dertig bedden niet wat weinig? was een andere vraag. De voorzitter constateerde, dat er bij de x-aad algemene sympathie was voor be doelde verpleeginrichting en dit deed hem goed. Over toestemming voor de bouw maakte hij zich geen zox-gen, deze heeft prioriteit. Hij was het niet eens met die leden, die de begroting aan de krappe kant vonden; wat dit betx-of had hij zich vex-zekex-d van de meest deskundige ad viezen. Dokter Van Leusen dankte hij voor diens adviezen, hij zou besprekingen met de ziekenfondsen (her-)openen. In dertijd is al geprobeerd in IJmondverband een verpleeginx-ichting te stichten, maar de pogingen zijn toen mislukt. „Wanneer we wachten tot een economische eenheid, dan gebeurt er de eerste jaren niets". De raad ging, nadat in tweede instantie het woord was gevoei-d, akkoord met het voor stel van B. en W. Benoemingen Met algemene stemmen werd benoemd tot onderwijzer aan de Jan Campertschool te Driehuis, de heer B. W. Vallenduuk, uit Schagex-brug. Tot lid van het college van curatox-en van het gymnasium „Felisenum" werd, met overgrote meerderheid van stemmen, benoemd mi-, O. A. van der Meer. Alle overige agendapunten gingen onder de hamer door. Vele afdelingen, aangesloten bij de Ver eniging „Kennemerstaten" in Velsen-Nrd hebben de laatste jaren de gewoonte aan genomen hetzij eens per jaar, hetzij perio diek voor haar leden ontspanningsavonden te houden. Deze bijeenkomsten worden steeds door eigen krachten verzorgd. Om een binding te verkrijgen tussen de aan gesloten verenigingen is men vanuit „Ken- nemei-staten" overgegaan tot het stichten van een „amusementspool". Hierin werkt van vex-schillende aangesloten clubs een groot aantal personen samen om ook ge- zamelijk op te treden als amateurax-tiest onder leiding van een vakkracht. Deze groep heeft nu enige maanden van oefenen achter zich en zal de resultaten demonstreren zaterdagavond, 20 mebruari in de bovenzaal van „Het Centrum" aan de Koningstraat te Beverwijk met een px-ogx-amma, dat met gx-ote zorgvuldigheid geheim wordt gehouden. Advertentie ook voor u ons speciaal K.K. TARWEBROOD, gemaakt van de allei'beste grondstoffen. Daarom zeer voedzaam en versterkend. Het brood voor oud en jong, gezonden en zieken. Brood- en Banketbakkerij Stephensonstraat 72 - 74 - IJmuiden Telefoon 4713 BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Johannes Fr., z. v. H. J. P. Visser en J. M. de Koene; Eugenie P. M., d. v. J. Th. Fr. Bruijn en E. E. Zitter; Marianne, d. v. G. C. Haver en J. Borst te Beverwijk; Hendrikus S., z. v. G. N. Zon neveld en A. G. Nootebos; Gerardus P., z. v. G. Strik en A. M. Henneman; Johannis W. J., z. v. W. J. Rumping en M. C. Doo- deman te Beverwijk; Robex-t K., z. v. B. L. de Groot en E. M. van Dijke te Beverwijk; Petrus A., z. v. J. B. Durge en J. Holthaus te Bevex-wijk; Arnoldus P., z. v. N. F. Pi- x-ovano en J. M. M. Schuyt. GETROUWD: J. W. Knaap en A. M. Beentjes te Heemskerk; J. Mous te Lim- men en P. C. Neeft; E. Zonneveld te Cas- ti-icum en H. R. H. Kuil. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Jan H., z. van H. A. Swart en. van Tiel. GETROUWD: Th. A. Admiraal en A. G. M. van der Himst. OVERLEDEN: K. Luiten, 65 j., wonende te Zaandam; A. Stuifbergen, 76 j., geh. met J. Breedveld, te Castricum. Advertentie 16 - 18 - 20 - 22 - 24 cm 5 pannen totaal Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gulkrona van Delfzijl; Anna Elisabeth, London, laden Hoogovens; Bellina, New port News; Amstelland, Montevideo; Ole Bx-att, Antwerpen; Theano, Dieppe; Kerch, Rostock; Alba, Le Havre; Martenshoek, Rotterdam, laden Hoogovens; Fina Cana da, Maracaibo; Hindi, London; Yew Hill, Dover, cokesbreeze PEN Velsen; Ostan- fors, Rotterdam; Zaanstroom, London; Alstern, Rotterdam; Wexford, Boston; Mox-bihah, Havre; Aska, Olesund; Linde- kerk, London; Draco, Rotterdam; Hubro, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan Pygmalion van Hamburg; Pollux, Ham burg, laden Hoogovens; Yarrow, Grange mouth, slabs voor Hoogovens; Owerri, Hamburg; Hilda Ahrens, Rotterdam; Jan- ny, London, laden Hoogovens; Hasker- land, Grangemouth; Dinkelstroom, Goole. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Amstelstroom, London; Brinda, London; Eemsborg, Antwerpen; Wolanda, Roches ter; Hunter, London, walsmaterieel van Hoogovens; Lizard, London; Roerdomp, Odense, walsmaterieel van Hoogovens; Progress, Esbjerg; Nordstern, Antwerpen; Otto, Hango; Anna Oldendox-ff, Stettin; Halngard, St. Kitts; Elisabeth Rooi-da, kunstmest van Hoogovens voor Dublin; Jan Hamm, Malmoe; Joseph Frerinf, Mon- ï-ovia, ledig van Hoogovens; Josina, Du blin; Bali, Bremen; Baarn, Emden; Looiersgracht, Antwerpen; Atlantic, Ant- wex-pen; Aegir, Freetown; Thuban, Rotter- dam; Togokust, Antwerpen; Daje Bohrnex-, Hamburg; Oranjebox-g, Antwerpen; Oot- marsum, Bremen; Capella, Rotterdam; Flevo, Rottei-dam; Alpha, Rotterdam; Manto, Rotterdam; Traude, Dordrecht; Orestes, Trulillo; Peregrine, Hax-lingen; Maria-S, Brunsbuttel; Maria, Kopen hagen; Odiler,'Dagenham, walsmateriaal van Hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Liigovo, Rottex-dam; Hasewint. Manches ter; Alcetas, Rottex-dam; Heluan. Gothen burg; IJstroom, Portsmouth; Stella Da- nielsen, Esbjerg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). HINDERWETVERGUNNINGEN VERLEEND Bui'gemeester en Wethouders van Vel sen besluiten hinderwetvex-gunningen te verlenen aan: Shel Nederland N.V., tot het wijzigen en uitbx-eiden van een benzine pompinstallatie op het Hoogoventerx-ein te IJmuiden en A. Lieuwes, Wijkerstraatweg 281285 te Velsen-Noord, tot het oprich ten, in wex-king brengen en in wei'king houden van een werk- en herstelplaats voor x-ijwielen, bromfietsen, carriers enz., in de percelen Wijkerstraatweg 283285 te Velsen-Noord. HET KLINKT een Terschei! ingse caféhouder vreemd in oren dat er Urkers in de haven liggen. „Die geven het anders niet zo gauw op", zegt hij. „Met die storm van laatst waren er bij windkracht twaalf nog Urker k-otters op zee". Maar ook hij weet dat het voor de spanvisserij goed weer moet zijn. Eindelijk draait de wind. Hij ruimt door zuid en west naar het noordwesten. „We pro beren het nog eens", zeggen Eize en Klaas tot elkaar. Om halfdrie in de middag zijn de kot ters gedraaid en va ren door de smalle vaargeul tussen de drooggevallen ban ken naar zee. De wind is nog harder dan de schipper van de „Vijf Gebroeders" in de haven had ver moed. Hij mindert vaax-t. Op de brug van de „Tjeerd Jaco- ba" draait de roer ganger net een „sjek kie". Zijn schip zit vlak achter de UK 66. Hij merkt niet dat zijn voorganger hal ve kracht vaart. Snel loopt hij' op de „Vijf Gebroeders" in. Al- bert staat paniekerig op het achterdek van de UK 66. Hij ziet de „Tjeerd Jacoba" on afwendbaar op zich toekomen en kan niets doen. Jacob komt naar boven als hij de motor minder slagen hoort maken. „Wat is dat!" roept hij. Op minder dan een meter van het achterschip scheert de steven van de .Tjeerd Jacoba' langs de UK 66. Op het laatste moment heeft de roerganger de ge- bax-en van Jacob ge zien, zijn onafge maakte sigaret laten vallen en hard stuur boord gegeven. Een .narrow escape". Schipper Klaas Hoekstra is helemaal niet onder de indruk. Kalm doet hij de deur van de stuurkast open en roept tegen zijn broer op het andere schip, dat het beter is terug te gaan. Het is geen weer buiten. De kotters keren terug- naar West- Tei'schelling. Een lange avond van praten en dominoën ligt voor de bemanningen. Morgen naar Urk! Herhaaldelijk klinkt deze blijde uitroep op. Tot diep in de nacht vormen de dominostenen strenge figux-en op de tafel. Op de „Tjeerd Jacoba" klinkt een mondharmonika. De volgende morgen wordt nog even beraadslaagd. Wèl vissen, niet vissen. Stemmen. Naar Urk, niemand tegen Ja, toch. Fokke Hoekstra, nummer vier van de vijf broers, wil de zee op. Maar men negeert dit verlangen. Het was trou wens een grapje. „Nu gauw dan", roept schipper Klaas Hoekstra. Jacob laat zich in de machinekamer zakken. De motor slaat aan. In een lange rij verlaten de Ur kers het eiland. De noordenwind perst de zee door het Stortemelk tussen Vlieland en Terschel ling door, geholpen door een machtige De ongebruikte kuil gaat over de giek. vlocdstroom en trekt schuimstrepen op de woeste golven. De „Holland" is een nietige stip onder het loodkleurige zwerk. De vloed is op zijn hoogst. Wit en gelaten laat het strand van Vlieland het geweld van branding en wind over zich uitwoeden. Hier en daar rept zich een klein schip naar een schuilplaats. In de luwte van de stuurhut staan de garnalenvissers op hun schuitjes. Handen in de zakken, sigaret in een mondhoek. De mannen in de hut hou den de zwaar slingerende scheepjes in be dwang. Het stuurwiel is onrustig onder hun handen. Meesturen, de golven opvan gen, zodat zij rustig onder het huikje door glijden, het schip zo bedaard mogelijk hou den, daarop komt het aan. Daarvoor moet je het i'itme van de zee aanvoelen, haar nukken begrijpend tegemoet komen. Maai laat dat maar aan deze zeelui over, of het nu Urkers zijn of garnalenvissers. De zee is echter verraderlijk en valt onverhoeds aan. Zij kan ook van de beste zeeman een reddeloos, machteloos schepsel maken dat slechts het beste hopen kan. De stemming op de „Vijf Gebi'oeders" stijgt bij iedere boei. Alle leden van de bemanning zijn op de brug. Jacob zingt door de boordtelefoon het hoogste lied. In het zuidwesten doemen heel vaag de om trekken op van de sluis bij Kornwerder- zand in de Afsluitdijk. Een grillige vaar geul voert de kotters tussen de banken door. In de Afsluitdijk komt een gaping, de brug draait open. Een file auto's vormt zich aan beide zijden. Gehinderd steken de bestuurders nog eens op. Weer een paar verloren minuten. De sluis aan de andere kant van de dijk ligt weldra vol met kot ters. Een minuut of tien, dan varen de scheepjes het IJselmeer op. Ook daar staat nog een fikse golfslag. Hier en daar sche mert wat blauw in de lucht. De „Vijf Ge broeders" neemt een kleine voox-srpong op de andere kotters. Hij is het op twee na snelste schip van de Urker vloot en drie jaar oud. Aan bakbooi-d trekt de Friese kust voorbij, eerst Makkum dan Staveren. Alleen de „Tjeerd Jacoba" houdt zijn span- maat bij. Op het natglimmende dek slepen Lubbert, Hendrik en Jacob met de onge bruikte kuil. Zij hangen die over de giek. In het zuiden verschijnt Urk aan de horizon. Een dood eiland, dachten velen nadat de Afsluitdijk de zee van Urk afsloot. Tiet is uit met Urk, meende men toen het eilandje een geheel met de Noordoostpolder werd. Dat dacht je, zeiden de Urkers, wij zullen eens wat laten zien. Het resultaat van hun onbuigzame vastberadenheid vaart in de Noordwesteuropese, wateren: een grote en uiterst moderne kottei-vloot, de modernste van Nederland! Met alle macht duwt de wind, die tot storm is aangewakkerd, tegen de kotter- rompjes. Tracht ze te beletten het, zelfs in dit noodweer schilderachtige, haventje van Urk binnen te lopen. De dx-iehonderd pk- motoren zijn sterker-, In kiellinie volgen de kotters hun aanvoerder, de „Vijf Gebroe ders". Om half drie meren de kotters aan de volkomen veiTaten steigers. Een vergeefse reis is geëindigd. Door regen en wind zoeken de vissers hun hui zen op. De jacht is in volle gang Te Viareggio in Italië waar de voor bereidingen voor het carnaval in volle gang zijn, trof een fotograaf de heren Eisenhower en Kroestsjev in een lach wekkende situatie aan. Met carnaval mag en kan alles, zullen we maar denken. Advertentie ONTVANGEN nieuwe collectie INLIJSTEN in het moderne contra profiel. SCHOONMAKEN en VERNISSEN. Als nieuw terug Vraagt eens prijs Woensdagavond vond in het jeugdge- bouw aan de C. Huygensstraat te Heems kerk een bijeenkomst plaats van jonge- ren die hun medewerking hebben toege zegd aan de landelijke jeugdactie voor de vluchtelingen „Doe Open". De heer P. van Haarlem landelijk or ganisator hield een inleiding waarin hij de toestanden schetste waarin de vluch telingen reeds vijftien jaar moeten leven. Hij wekte de jongeren op hun beste been tje voor te zetten. Het gesprokene werd nog geaccentueerd door de vertoning van een tweetal documentaire films over de toestanden in de vluchtelingenkampen in Duitsland. Het is de bedoeling van de Nederlandse jeugd twee vluchtelingen kampen in Duitsland, bewoond door mensen uit Est land, Letland, Litauen en Polen overbodig te maken. De landelijke start van deze actie is op zaterdag 27 februari. In Heemskerk zal het fanfarekorps „St. Caecilia" die mid dag een x-ondegang door het dorp maken, terwijl jonge mensen huis aan huis aan bellen om de- sleuteltjes te verkopen, een sleuteltje dat een nieuw huis voor een vluchtelingenechtpaar moet openen. CASTRICUMSE EHBO-ERS WAREN ZEER ACTIEF De Castx-icumse EHBO-vereniging CITO heeft in hotel de Rustende Jager haar jaarvergadering gehouden. Buiten de behandeling van kwallebeten en het verzox-gen van zoekgeraakte kinde ren heeft de EHBO aan liet strand 650 keer hulp vexTeend bij diverse meer of minder ernstige ongevallen. Het ledental van CITO is iets teruggelo pen en bedraagt thans 67. Vorig jaar was dit nog 89. Het aantal donateurs is echter tot 125 gestegen. Bekend werd dat in de gemeente Cas- tx'icum ruim 30 hulpposten in gebruik zijn. Daar er moeilijkheden gex'ezen zijn naar aanleiding van de toekenning van een on derscheiding en geldsbedrag bij het redden van een drenkeling zal de vereniging tot de Kon. Ned. Ver. tot het Redden van Drenkelingen het verzoek richten deze persoonlijke erkenning af te schaffen. DONDERDAG 18 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Huis onder verdenking". Thalia, 20 uur: ,.U spx-eekt met uw moor denaar". Velserbad, 19.15 uur: Afzwemmen Wa tervrienden. Griffioen, 20 uur: Avond N.V.V.-vetera- nen. Jeugdgebouw, 20 uur: Advendo met „De voetbalpool". Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Wei-ken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. VRIJDAG 19 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Liefde is mijn beroep". Thalia, 20 uur: „The Nun's Stox-y". Raadhuis, 1112 uur: spreekuur wet houder van Financiën. Jeugdgebouw, 20 uur: Bijeenkomst C.H.U. DONDERDAG 18 FEBRUARI Luxor Theater, 20 uur: Filmavond Hoog ovens. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Leden vergadering atletiekvereniging „Suomi". VRIJDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het rijkste meisje ter wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar". W.B. Theater, 20 uur: „Diamanten ver mist". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „J.B.". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De ideale vrouw", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Aan de Riviera", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uux', zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Sapphire, het meisje uit de tulipbar", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Liixor Theater: Vandaag 20 uur: „Zoals zij geschapen zijn", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uux-, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Sluip moord op rubberzolen", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag filmavond Leger des Heils, vrijdag 20.15 uur, zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20.15 uur: „Kat op een heet zinken dak", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „De zoon van Lassie", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Ik ben een verklikker", 18 jaar Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „King Creole", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het lot van een mens", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vrijdag, zaterdag en zondag 20 uur: „Dracula", 18 j. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Kox-te Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Hans Mul der. Woning Spaarndammerdyk 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie vap leden-beeldende kunstenaars van de Haarlemse Sociëteit Teisterbant. DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 12 februari).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9