»compleet« Sfc GEORGE de sigaar vol fijne trekjes 27 Ct. Bewijsvoering tegen Van R is nog lang niet rond MEUBELSHOW l 1O S S !QÏ> pius 12 mineralen Bondsdag uit eerlijke afschuw over het antisemitisme iBBwi ■flte „Indonesië moet restanten van oude systemen afschudden Blauwdruk voor „Rijnmond- raad" opgesteld Vele lacunes en tegenstrijdigheden in de stroom van getuigenissen Arubaanse student veroordeeld Studiecommissie adviseert: Voeg Botlek en Europoort bij Rotterdam VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 4 DE MOORD OP LYNN KAUFFMAN DUIVENBODEN Militair défilé Auto gestolen met f 5000 aan spaarduiten De Beneluxconferentie Toenadering op gebied van de landbouw? fc SÏlï°-8 10 vitaminen De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin! Flacon met 100 dragees f4.20 N.V. PHILIPS-DUPHAR Stemming van verzoening en tolerantie jegens allen KROESJTSJEV IN DJAKARTA: Honorariumverhoging voor de Britse artsen BOSTON (Reuter) Een Bostonse poli tieman, luitenant Cadegan, heeft donder dag in het proces Van R. getuigd, dat van R. eens „betrapt is op het afluisteren van een onderhoud van de politie met de eer ste scheepsofficier over de scheepslog- boeken". Luitenant Cadegan verklaarde, dat zijn aandacht getrokken werd door iemand aan de andere kant van het raam op de brug van het schip, die luister vinkje speelde. Gevraagd of hij wist wie dat was geweest, antwoordde Cadegan dat hij het indertijd niet meteen had ge weten, maar er nu achter was gekomen dat het Van R. was geweest. Geknoeid in logboek? Een Newyorkse rechercheur getuigde dat Van R. in de nacht van 29 op 30 sep tember tijdens een verhoor op het Boston- se politiebureau aanvankelijk ontkend, maar later erkend had dat hij omgang met Lynn Kauffman had gehad. Van R. had zijn logboek mee naar het verhoor genomen om naar zijn zeggen rekenschap af te kunnen leggen voor een periode van twintig minuten op de avond van Lynn Kauffmans dood. De rechercheur, Mc- Keever, had toen een uitgegomde aante kening in het logboek opgemerkt die Van R. niet kon verklaren. Pratend over het scheepsjournaal had Van R. tegen hem opgemerkt, dat Lynn van het schip was gevallen voor de loods weer van boord was. Op de vraag van McKeever hoe hij dat wist, had Van R. geantwoord: „Nou, ze is immers in de Baai van Boston ge vonden". Van R. had ook tegenover Mc Keever bekend, Lynn geslagen te heb ben. McKeever was erbij geweest dat ka pitein Fallon, van de Bostonse moordbri gade, Van R. tijdens een verhoor een ver klaring voorlas, waaromtrent Van R. had opgemerkt, een zin over „slaan op het hoofd en in het gezicht" veranderd te wil len zien in „slaan in het gezicht" alleen. Daarna had Van R. erkend, in Lynns hut geweest te zijn omstreeks 7 uur op de avond van haar dood, toen een andere passagier op haar deur had geklopt en had gevraagd te komen eten. McKeever voegde eraan toe dat Van R. had ver klaard, bij zijn binnenkomst Lynn te heb ben aangetroffen slechts gekleed in een korte broek en muiltjes, zoals ze later ook dood in de haven van Boston werd te ruggevonden. Volgens Van R. had ze geen moeite gedaan, zich te bedekken, aldus de rechercheur. Op dit punt protesteerde de verdediger dat Van. R.'s verklaringen aan de politie onvrijwillig waren geweest en derhalve niet ontvankelijk. McKeever vertelde nog over Van R's bezoek aan Lynns hut na het vertrek uit Boston, toen hij haar half ontkleed aan trof, dat Van R. volgens zijn eigen ver haal toen gevraagd had hoe zij zich voelde. Lynn had daarop gevraagd wat hij daar mee bedoelde. Van R. zei: „Ik dacht dat je--misschien zwanger was". „En als dat zo was, wat zou jij er dan aan doen?", was Lynns reactie geweest? Van R. was in lachen uitgebarsten waarover Lynn zich had opgewonden en waarna ze op hem toe was gelopen. Hij had afwerend zijn hand opgeheven en haar in het ge zicht geslagen, aldus Van R's lezing tegen over McKeever. Later had Van R. eraan toegevoegd, daarna meteen haar hut te hebben verlaten. Wat wilde Lynn? (UPI) Later op de dag kwam nog een politiefunctionaris in het getuigenbankje. Het was de rechercheur William Whelan uit Brooklyn. Volgens hem had Van R. verklaard dat Lynn zich er bij Van R. over had beklaagd dat zij het zo koud had. Dat was negen dagen nadat de reis was begonnen. „Ze vroeg mij of ik er wel van hield om altijd maar alleen te slapen", zo zou Van R. hebben gezegd. Deze zou de vraag ontkennend hebben beantwoord en Lynn Kauffman had toen gezegd: „Ik zal naar je hut komen". Whelan, een van de rechercheurs die Van R. op 29 en 30 september hadden ver hoord, zei dat Van R. tegenover hem had verklaard ongeveer drie maal per week intieme omgang met Lynn te hebben ge had in zijn hut. Whelan zei dat Van R. de indruk had ge kregen dat Lynn Kauffman een echt scheiding van Van R. en diens vrouw wenste, „maar ze heeft dat nooit met zo veel woorden gezegd", aldus citeerde de getuige Whelan. Toen Van R. tijdens een middagpauze de- rechtszaal verliet, keek Van R. be schroomd naar zijn vrouw Nel, die op de eerste rij van de publieke tribune zat. Ze had moeite om haar tranen te bedwingen tijdens de getuigenissen. Voordien had het echtpaar glimlachjes uitgewisseld en elke keer als hun ogen elkaar ontmoetten fluisterden zij elkaar bemoedigende woorden toe. Tegenstrijdigheden Langzamerhand wordt inmiddels de strategie van de openbare aanklager ken baar uit de chaos van getuigenverklarin gen die elkaar op vele punten tegenspre ken. Op de perstribune was men het er over het algemeen over eens dat het openbaar ministerie probeert, Van R. in Lynn Kauffmans hut te „praten" in de avond uren tussen zes en acht uur van de fatale 18de september, en tracht aan te tonen dat Van R. na een „intieme romance" met het slachtoffer ruzie kreeg, haar be wusteloos sloeg en over boord wierp toen het schip de haven van Boston uitvoer. Ook de aanhalingen over de „bekentenis sen" van Van R. tegenover de Bostonse politie in het eerste verhoor na zijn ar restatie op 28 september dat een hele nacht duurde, bevatten veel tegenstrijdig heden. Verscheidene politiemannen ge tuigden dat Van R. toen een romance met Lynn Kauffman had toegegeven maar la ter tegensprak haar geslagen te hebben. Daarentegen getuigde politieluitenant Kaufman (geen familie van het slacht offer) gisteren, dat Van R. hem verteld had, Lynn zelfs nooit gekust te hebben. Hij had aan luitenant Kaufman toen ver klaard, dat Lynn weliswaar vaak bij hem kwam, maar nooit langer bleef dan tien minuten en dat ze dan samen koffie dron ken en naar de radio luisterden. Maar twee dagen later had Van R. hem gezegd „Als ooit zou blijken dat ik intime om gang met een passagiere had, zou geen en kele maatschappij mij meer in dienst ne men". De tegenstrijdigheden brachten Van R.'s verdediging tot zijn verzoek aan de rechter om Van R.'s bekentenissen te genover de politie niet-ontvankelijk te ver klaren omdat zij „onvrijwillig" waren. Ongerijmdheden Ook in de getuigenissen van mevrouw Spector, haar dochtertje Stephanie, kapi tein De Bruijn, en anderen schuilen on gerijmdheden ten aanzien van Van R.'s bewegingen tussen 6 en 8 uur 's avonds. Volgens de gezagvoerder van de Utrecht had Van R. zich in die tijd vier maal op de brug laten zien. De anderen plaatsten hem in de eetzaal, de salon of „rennend" op de kajuitstrap naar de brug. Ook is getuigd dat Van R. zich met een appel naar Lynns hut had begeven en dat daar later een appel is gevonden, evenals twee peuk jes, een met en een zonder lippestift. Weer een ander strijdpunt is het officiersjasje dat in Lynns hut werd gevonden: Volgens de aanklager het eigendom van Van R., maar volgens de verdediging is dat twij felachtig. Van R. zelf legde tegenstrijdi ge verklaringen over het jasje af. Eerst zei hij dat het haar tegen kou moest be schermen, later dat hij het ter reparatie of om te strijken had gegeven. Lacunes Juridische waarnemers zijn van mening dat ondanks de reeds gehoorde 29 getui gen a charge er nog steeds vele lacunes in het verhaal zijn, die opgevuld moeten wor den voor Van R.'s eventuele schuld on omstotelijk vast kan staan. Men verwacht dat de verdediging zal trachten deze la cunes in de getuigenverklaringen in aan tal en omvang te vergroten voordat de beklaagde onder ede zijn eigen verhaal zal doen. Advertentie WIE REKENT.... bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20" van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 De rechtbank in Den Haag heeft een 19- jarige student uit Aruba wegens oplich ting veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorar rest en voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. onder toezicht van de reclas sering en van een psychiater. De officier had zes maanden met aftrek en ter be schikkingstelling geëist. De student heeft vorig jaar in Den Haag een aantal winkeliers opgelicht door hen op te bellen namens de Koninklijke vereni ging Oost en West en te zeggen, dat een der Antilliaanse pupillen van deze vereni ging met. een schriftelijke machtiging zou komen om een aantal artikelen te kopen. De rekening zou de winkelier laten naai de vereniging kunnen sturen. De student haalde deze truc steeds op zaterdagmiddag uit, omdat, dan het kan toor van de „Oost en West" gesloten was, zodat de winkeliers er niemand konden bereiken. Voor de zekerheid belde hij ech ter altijd van te voren zelf even het kan toor op. Een keer vergat hij dit en dat werd hem noodlottig. Een toevallig op het verenigingskantoor aanwezige employé vertelde de opbellende winkelier, dat het hier een oplichterstruc betrof, waarvan al vele Haagse winkeliers de dupe waren ge worden. Toen de student even later in de winkel verscheen om voor een paar hon derd gulden artikelen uit te zoeken, werd hij prompt gearresteerd. Ter gelegenheid van de nationale her denking van de bevrijding op donderdag 5 mei zullen de drie delen van de krijgs macht 's morgens gezamenlijk defileren in de omgeving van Ede. Aan het défilé ne men deel troepen te voet van zee-, land en luchtmacht, vliegtuigen van land- en luchtmacht in een aantal formaties, ge motoriseerde en gemechaniseerde onder delen van de landmacht, vier muziekkapel len en vijf tamboerkorpsen. Ook detache menten van de Marva, de Milva en de Luva nemen deel aan het défilé, alsmede een batterij raketten „Honest John". Een 35-jarige Amsterdamse vertegen woordiger parkeerde donderdagavond om kwart over negen zijn personenauto op de Oude Groenmarkt in Haarlem. Toen hij drie kwartier later terug kwam was de auto verdwenen. Behalve de papieren be vond zich in het dashbordkastje een spaar bankboekje met 5000. De auto is een Volkswagen van het bouwjaar 1958, ijs- blauw gelakt. Op het Belgische ministerie van Land bouw is dondex-dag de hoop uitgesproken dat het voor de komende „Beneluxtop- conferentie alsnog mogelijk zal zijn een toenadering te bereiken in de uiteenlopen de standpunten van Nederland en België over het landbouwbeleid. In antwoord op vragen deelde een zegsman van dit minis terie mede, dat „weliswaar de besprekin gen van woensdagavond tussen de Neder landse minister van Landbouw, de heer Marijnen, en zijn Belgische collega, de heer De Vleeschauwer, niet tot besluiten heeft geleid, maar dat de kans op een toe- nadei-ing van beide standpunten groot is". Medegedeeld werd, dat getracht zal wor den dit te bei-eiken in verdei-e persoonlij ke gesprekken tussen beide ministers voor dat de Benelux-conferentie zaterdag for- meel begint. Naar verluidt, zouden overigens de be sprekingen van woensdagavond i-eeds heb ben geleid tot enkele voorstellen ten aan zien van het handelsverkeer in groenten en fruit en de harmonisatie van het land bouwbeleid tussen beide landen, die vrij dag nog in Den Haag en Brussel door het kabinet zullen worden onderzocht. In Brussel worden deze ontwikkelingen ge zien als een laatste poging om te voorko men, dat de Beneluxconferentie een de monstratie zou worden van de onmoge lijkheid tussen beide Beneluxpai-tnei-s overeenstemming over het landbouwbe leid te bereiken. In het reactorcentrum te Petten heeft men uit Engeland een hoeveelheid radio-actief materiaal ontvangen ten behoeve van metingen in de reactor. Het materiaal bevond zich in een kokertje van 15 mm diameter en 17 mm hoogte. Het was. geheel geïsoleerd, vervoerd in een metalen vat. Hier zijn twee fysici bezig met speciale tangen het kokertje uit het vat te „vissen". Zij worden tegen de straling beschermd door een muur van zakken parafine. Het kokertje zal onder water worden bewaard in de bak op de achtergrond. Advertentie .Si, o x> a, C O 8 *3 «j 'P dohyfral (Van onze correspondent in Bonn) „Wij hebben verzoening en tolerantie nodig, niet alleen tegenover onze Joodse medeburgers, maar ook in ons gehele volk. Wij hebben het naast elkaar staan van allen nodig bij de verdediging van onze op vrijheid gebaseerde rechtsstaat". Dit verklaarde de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken dr. Schroder in de Bondsdag tijdens een 5'/s uur durend parlementair debat over het witboek van de regering inzake de antisemitische en nazistische voorvallen in de periode 25 december29 januari. De regering-Aden- auer en ook verscheidene oppositie-spre kers wilden daarbij kennelijk voorko men, dat de antisemitische daden, alsme de het gcval-Oberlander zouden leiden tot een nieuwe denazificatie, die ongetwij feld tot onrust zoxx leiden in de Bondsre publiek. „Het is tijd", zo zei minister Schrödex-, „dat we nu eindelijk een wat evenwichti ger verhouding tot het verleden krijgen." Voor het buitenland niet bepaald sym pathiek klonken zijn woorden: „Onder ons kan en mag niet de maatstaf zijn of men werkelijk of vermeend gefaald heeft onder het aan allen opgelegde Caudijnse juk van het totalitaire nationaal-socialis- me. Er mag nog slechts één toetssteen gelden: de vastbesloten wil om de sinds vijftien jaar gevolgde nieuwe weg te be wandelen zonder ons van de wijs te laten brengen". Vier principes Er zijn volgens minister Schroder vier principes noodzakelijk voor de Duitse staat om vei'der te kunnen gaan: 1) Onvoorwaardelijk respect voor grondwet en wetten. 2) Onvoorwaardelijk onderzoek naai de misdadige handelingen van het Hit- ler-x-egime. 3) Afsluitende behandeling van alle nog niet bestrafte strafbare daden uit de Hit- Ier-periode in de kortst mogelijke tijd en 4) Onvoorwaardelijke rechtszekerheid voor allen die trouw aan de grondwet zijn. Uit deze vier principes kan men opma ken, dat de regering-Adenauer geen nieu we zuivering van de nazi's wenst, daar entegen wel zo snel mogelijk een berechti- ging van nog rondlopend? of pas gevangen genomen nazi-moordenaars en daai-bij de nadruk wil leggen op het misdadig karak ter van hun daden. Onderwijs Inzake het witboek stelde Schroder de vraag wat er verzuimd is aan de opvoe ding van de jeugd, waaruit de meeste da ders van antisemitische gevallen zijn voorgekomen. Hij wees hierbij op het werk van de bondscentrale voor „Heimat- dienst" die al jaren lang het antisemitis me bestrijdt, zowel met voordrachten als met brochures, boeken over concentratie kampen, films en dergelijke. Voorts werkt het instituut voor moderne geschie denis al tien jaar lang aan studies over het antisemitisme en geeft het door voor drachten en uitgaven vooi'lichting over het nazi-tijdperk. Wat is, zo vroeg Schroder, het re sultaat van al dit ovei-heids- of door de overheid gesteunde werk? De minister verweerde zich er tegen dat de gemiddel de Westduitse scholier en onderwijzer niet ver gekomen zou zijn met hun kennis van het nazisme en hun onderwijs. Ander zijds wees Schroder op drie punten, die het geschiedenisonderwijs in de Bondsre publiek zeer bemoeilijken: 1. Er is geen algemeen geldig Duits „geschiedenisbeeld". Die geschiedenis heeft bijzonder tegenstrijdige facetten. 2. Er is volgens vele ondei-wijzers geen tegen-ideologie van het communisme. 3. De periode 1933-'45 is volgens Schro der niet zo gekristalliseerd dat zij pas klaar is voor hét onderwijs. Hij wees hier bij op de brand in het Rijksdaggebouw in 1933 waarover de meningen zouden uit eenlopen. De socialist professor Carlo Schmid pleitte voor het aanknopen van diploma tieke betrekkingen met Israel en maakte duidelijke toespelingen op een ontslag van minister Oberlander. Evenzeer kwam hij er niet onderuit een toespeling te maken op zijn partijgenoot de ex-com munist Wehner, die zijns inziens, gelijk diverse nazi's tot het democratische besef is gekomen. Zo werd dit debat waaraan vele sprekers uit alle partijen deelnamen enerzijds een eerlijk teken van afschuw van het antisemitisme daaraan valt niet te twijfelen anderzijds een nog niet al te hard gevecht over de personen Ober lander en Wehner en ten slotte een dui delijke poging om te voorkomen dat er op nieuw gedenazificeerd moet worden. Men wil het nazi-verleden eindelijk laten rus ten tenzij nog bloedige plekken zichtbaar worden. DJAKARTA (Reuter) In de grote eetzaal van het „Vrijheidspaleis" te Dja karta heeft president Sukarno van Indone sië dondei-dagavond een banket gegeven ter ere van zijn gast, premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie. Sukarno hield een toespraak, waarin hij Kroesjtsjev 'n groot staatsman noemde, die zeer hard werkt voor de wereldvrede en die consequent is in zijn verzet tegen het imperialisme en het kolonialisme. De Russische premier beantwoordde de ze toespraak. Hij zei dat alle moeilijkhe den van het Indonesische volk overwon- nen kunnen worden, mits het erin slaagt zichzelf te organiseren en mits het de res tanten van de oude en ondermijnde syste men van zich af kan schudden. „In het verleden", aldus Kroesjtsjev, „heb ik ver schillende malen mensen gesproken, die aan de kant staan van de koloniale over- heersers. Zij zeiden mij, dat ik geen be- (Speciale berichtgeving) Het Botlekgebied en het door het plan- Europoort bestreken gedeelte van de ge meente Rozenburg behoren bij Rotter dam te worden gevoegd, aldus de conclu sie van de commissie-Nieuwe Waterweg na een gedegen studie van de bestuurspro- blemen in het gebied van de Rijnmond. De commissie acht het ook gewenst, dat de beslissing ten aanzien van de gemeen telijke indeling van midden-Rozenburg naar een later tijdstip wordt geschoven, dat de dorpskern van Rozenburg met naas te omgeving een afzonderlijke gemeente zal blijven vormen en dat Hoek van Hol land en Hoogvliet in de nabije toekomst van de gemeente Rotterdam worden af gesplitst en afzonderlijke gemeenten zul len worden. Bovendien wenst de com missie gelijktijdig met de voorgestelde grenswijziging in het Botlek-gebied de vor ming van een openbaar lichaam voor de Rijnmond, dat onder meer de bevoegd heid zal hebben streekplannen voor te be reiden of te herzien. Bevoegdheden Rijnmondraad De vorming van het openbaar lichaam zal moeten gelden voor het gebied van de gemeenten Abbenbroek, Barendrecht, Brielle, Capelle aan den IJssel, Geervliet, Heenvliet, Hekelingen, Hellevoetsluis, Krimpen aan de IJsel, Maassluis, Oost- voorne, Oudenhoorn, Poortugaal, Rhoon, Ridderkerk, Rockanje, Rotterdam, Rozen burg, Schiedam, Spijkenisse, Vierpolders, Vlaardingen, Zuidland en Zwartewaal. Behalve tot voorbereiding en herzie ning van streekplannen zal dit openbaar lichaam bevoegd moeten zijn tot het ge ven van (niet bindende) richtlijnen en op grondslag daarvan (bindende) aanwijzin gen aan de gemeentebesturen met be trekking tot bepaalde onderwerpen, het in opdracht van de gemeentebesturen zelf of van de wetgever, uitoefenen van ge meentelijke bevoegdheden, het advise ren van hoger gezag, alsmede het optre den als belanghebbende in de gevallen waarin aan belanghebbenden het recht is toegekend, beroep in te stellen of bezwa ren in te dienen. Het algemeen bestuur van dit openbaar lichaam zal moeten be staan uit 54 rechtstreeks door de bevol king van het gebied (als één kiesgebied) verkozen leden en 27 door de raden dei- gemeenten benoemde leden, waarbij Rot terdam vier leden en de overige gemeen ten elk een lid benoemen. In het dagelijks bestuur zullen naast de voorzittei-, die door de Kroon wordt be noemd, drie inwoners van Rotterdam en drie niet-inwoners van Rotterdam zitting moeten hebben. Vooreerst zal ernaar moeten worden ge streefd, de vorming van zeer grote ge meenten te voorkomen, omdat dit niet in het belang is van een doelmatig gemeen telijk bestuur. Daarnaast dient met de realiteit van het ontstaan van een econo mische en sociale eenheid in dit gebied rekening te worden gehouden. Daarbij zal moeten worden voorkomen, dat de econo mische machtspositie van Rotterdam er toe zal leiden, dat de bevolking van ande re gemeenten zich geconfronteerd ziet met situaties, waarop zij geen invloed heeft kunnen uitoefenen. Nodig is, dat de bevolking van het ge hele gebied een zekere zeggenschap ver krijgt ten aanzien van de hoofdlijnen van het te voeren bestuursbeleid. Voor het be stuur van het havencomplex dient echter rekening te worden gehouden met een aantal specifieke eisen, welke deze tak van bestuurszorg stelt. De commissie heeft geconstateerd, dat er bij de 27 bij de bestuursproblemen in de Rijnmond betrokken gemeenten geen verschil van inzicht bestaat omtrent de noodzakelijkheid van integratie van hun beleid. Wel echter verschillen de opvattin gen van de gemeentebesturen over de wij ze waarop de vereiste integratie moet wor den bereikt. De commissie sluit zich aan bij de op vatting, dat de vorming van een openbaar lichaam voor het gebied van de Rijnmond noodzakelijk is. Wel is zij zich ervan be wust, dat een openbaar lichaam voor dit gebied niet alleen een novum in ons staats bestel zal betekenen, maar ook een zekere verzwaring van de bestuursorganisatie in het betrokken gebied zal opleveren. Bij het door haar gekozen systeem van een openbaar lichaam heeft de commissie ernaar gestreefd, de bezwaren van een „zware" bestuursorganisatie zoveel moge lijk te migiteren door het lichaam met doeltreffende, doch niet te omvangrijke be voegdheden toe te rusten, waarbij ook de administratieve en vooral de technische diensten van het lichaam beperkt kunnen worden gehouden. Bij het thans ingedien de rapport is een voorontwerp van wet voor het te vormen openbaar lichaam voor het gebied van de Rijnmond gevoegd. grip had voor de goede dingen van het imperialisme, zoals bij voorbeeld de „be schavingsmissies", die naar de koloniën worden gezonden. „Men vertelde mij", zo vervolgde de Russische premier, „dat de kolonialisten vele goede wegen hebben aangelegd". Mijn antwoord hierop was: „Jullie bouwen deze wegen niet met goe de bedoelingen ten opzichte van het volk van het betreffende land. maar om dit volk uit te buiten en het geld mee naar huis te nemen". Tot slot merkte Kroesj tsjev op dat de Sovjet-Unie bereid is om Indonesië hulp te verlenen. Kroesjtsjev droeg aan het banket een donkerblauw pak. Sukarno had een don kergroen uniform aan. De eetzaal baadde in het licht van kristallen kroonluchters. Aan de muren hingen schilderijen van In donesische kunstenaars uit de verzameling van de president. Tijdens het banket werd gamelanmuziek gespeeld. Indonesië en de Sovjet-Unie hebben in augustus 1956 een handelsverdrag geslo ten op jaarbasis. Dit verdrag is verlengd tot 31 december 1960. Indonesië exporteert onder meer rubber, kopra, koffie en thee naar Rusland. De Russische uitvoer naar Indonesië omvat voornamelijk machine rieën, chemische produkten en techni sche uitrustingen. v Over de ontvangst van Kroesjtsjev in Djakarta bericht AFP dat op sommige plaatsen de mensen twaalf rijen dik ston den. Alle straten waren met Indonesische en Russische vlaggen versierd en op plei nen hingen reusachtige kleurenporretten van Kroesjtsjev en Sukarno. LONDEN (Reuter) Een Britse officië le commissie heeft salarisverhoging aan bevolen voor de Britse artsen en tandart sen. De commissie, die in februari 1957 werd ingesteld toen de artsen dreigden zich uit de Nationale Gezondheidsdienst te rug te trekken als zij niet beter betaald zouden worden, is tot de slotsom gekomen dat een huisarts ongeveer 25.000 gulden per jaar dient te verdienen (2.750 gulden meer dan vorig jaar). Tandartsen zouden gemiddeld aan een zelfde bedrag of iets hoger dienen te komen. Overigens meent de commissie blijkens een verslag, dat verdienstelijke huisartsen een premie zou den moeten krijgen en dat vooral de jon ge dokters beneden de dertig beter be taald moeten worden. Advertentie Italiaans bezoek. Ruim 50 Italiaanse boerenzoons zijn voor enkele weken neer gestreken bij veehouders in West-Fries land teneinde ervaring op te doen met de Nederlandse wijze van bedrijfsvoering. De reis is voorbereid door enkele Italiaanse agrarische bonden in samenwerking met het Italiaanse ministerie van Landbouw dat subsidie verleent. De logés nemen nor maal deel aan het werk op de bedrijven.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4