259 BABY SERVICE Herter formuleert taken van ontwapeningsoverleg in maart CDU-propagandist bleek een Oostduitse spion te zijn Verkiezingsvuurwerk op til in Amerikaans Congres kinderwagens, wandelwagens en kinderstoelen mannelijk personeel Internationaal orgaan van toezicht op naleving van akkoord nodig Campagne in Letland tegen nationalisme Komplot tegen kroonprins van Marokko ontdekt Blanken willen grondbezit in grondwet verankeren Wetgevende arbeid zal slechts matig zijn Boeren demonstreren in midden-Frankrijk Eisenhower ontving elf Russische premiers Een edel Verbinding gezocht met aannemer voor bouw van lichte fabriekshal te IJmuiden. VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 6 Drie jaar en tien maanden voor Lothar Noack Kenya-conferentie Rustige betogingen in Chartres en Clermond Ambassadeur Mensjikov: „Ik ben onafhankelijk LUIDSPREKERS Slechts Hypermodern met: B. KRAAY BAKKER'3 AUTOHANDEL WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Herter, heeft donderdag voor de nationale persclub te Washington ver klaard, dat de V.S. tot een akkoord met de Sovjet-Unie willen komen om een einde te maken aan de bewapeningswedloop. Hij sprak de hoop uit, dat „de Sovjet-leiders zich er rekenschap van gaan geven, dat de bewapeningswedloop onaanvaardbare ri sico's met zich meebrengt". Herter was van oordeel dat een overeen komst inzake toezicht op de ontwapening noodzakelijk is, als men tenminste de twee volgende gevaren wil voorkomen: 1) De voortdurend toenemende wedijver op:het gebied van het lanceren van raket ten, die kan leiden tot een oorlog tengevol ge van een „verkeerde berekening" en 2) De toenemende produktie van kern wapens die, naar mate een groter aantal landen het vermogen hebben om een oor log met kernwapens te ontketenen, het ri sico kan vermeerderen, dat één van deze mogendheden dit vermogen overhaast of blindelings gebruikt. „Wij zijn niet zozeer ongerust wat betreft de vrije landen, die wellicht de volgende zullen zijn om kern wapens te vervaardigen, maar wat wij vrezen is dat de toeneming van deze wa pens aan alle controle ontsnapt", aldus de Amerikaanse minister. Hij zei dat de V.S. met twee doeleinden gaan naar de ontwapeningsconferentie van tien landen, die omstreeks 15 maart te Genève begint: met spoed te trachten een vaster klimaat te kweken zodat ver mindering van de nationale strijdkrachten mogelijk wordt, waardoor de oorlogskan sen verminderen en een internationaal or gaan in het leven te roepen, dat over de handhaving van de vrede moet waken en aggressie moet afschrikken. Tot slot ver klaarde Herter dat de V.S. een nauwkeu rig onderzoek zullen wijden aan de nieuwe tegenvoorstellen, die de Russen op de con ferentie inzake een verbod van kernwa penproeven te Genève hebben gedaan. De Amerikaanse minister was van oor deel dat, als er geen internationaal orgaan komt voor de handhaving van de vrede, landen straffeloos een ontwapeningsak koord kunnen schenden en zo kunnen trachten een beslissende voorsprong op bewapeningsgebied te verkrijgen. In antwoord op vragen zei de minister het te betwijfelen of het Congres er mee akkoord zal gaan, dat de V.S. op grond van de eerste Franse kernbomproef hun atoom kennis met Frankrijk zullen delen. Kernproeven-controle GENèVE (Reuter) Op een donderdag te Genève door de vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië gehouden bijeenkomst van de conferentie over een staken dei- proeven met kernwapens, heeft de Ame rikaanse afgevaardigde Wadsworth ver klaard, dat Oost en West elkander thans dichter dan ooit tevoren zijn genaderd bij de beantwoording van de vraag, op welke wijze zal worden uitgemaakt welke onder grondse „ontploffingen of daarop gelijken de voorvallen" (bijvoorbeeld aardbevin gen) in aanmerking komen voor onder- zoele, of het hier geen heimelijke kernwa penproeven betreft. Wadsworth was van mening, dat het Amerikaanse plan en dat der Sovjet-Unie MOSKOU (Reuter) Het officiële dag blad der Letlandse communistische par tij meldt dat op het congres der Letlandse communistische partij, dat thans te Riga wordt gehouden, besloten is een nieuwe campagne te beginnen tegen „nationalis tische neigingen" en aanwijzingen van „politieke onstandvastigheid" onder stu denten en partijleden. Op het congres werd vastgesteld dat een aantal Letlanders „nog steeds blijk geeft van nationalisme" (Letland werd twin tig jaar geleden door de Sovjet-Unie inge lijfd). elkander niet uitsluiten. Hij gaf te kennen, dat indien de Sovjet-Unie in wilde stem men met een voldoend aantal inspecties ter plaatse van niet-geïdentificeerde ge beurtenissen, de Verenigde Staten bereid zouden zijn hun grens wat betreft de kracht der te inspecteren „ondergrondse explo sies" lager te stellen. De V.S. hebben deze grens nu vastge steld op ongeveer twintig kiloton twin tigduizend ton t.n.t. naar alle ontplof fingen van grotere kracht zou dus een on derzoek moeten worden ingesteld. Wadsworth verklaarde dat er, volgens zijn plan, mogelijk ongeveer twintig in specties, in een jaar tijds op Russisch gebied zouden moeten worden gehouden en evenveel in het totale, daarvoor in aan merking komende gebied van Engeland en de V.S. RABAT (Reuter) —In de afgelopen week zijn in Casablanca, Marrakesj, Te- toean, Tanger en Agadir negen leiders van de „Nationale Unie van Volkskrachten" een afsplitsing van de Istiqlal, de rege ringspartij sinds het onafhankelijk wor den van Marokko. Drie arrestanten wor den beschuldigd van samenzwering te gen de staat. De meeste arrestanten waren of zijn le den van het Marokkaanse „nationale be vrijdingsleger", guerrillastrijders, die te gen de Fransen hebben gevochten en wier eenheden na 1956, het jaar waarin Marok ko onafhankelijk werd, niet volledig zijn ontbonden. In Rabat doen hardnekkige geruchten de ronde dat een complot is verijdeld, dat ten doel had kroonprins Moelai Hassan te vermoorden, de opperbevelhebber van de strijdkrachten. In Marokkaanse officiële kringen wilde men geen commentaar ge ven op deze geruchten en de arrestatie dei- negen U.N.P.F.-leiders. Niet-officieel wordt vernomen dat beslag is gelegd op een hoeveelheid wapens en op documen ten der samenzweerders. De Oostduitse spion Lothar Noack is door het Bondsgerechtshof te Karlsruhe veroordeeld tot drie jaar en tien maanden gevangenisstraf. De 14.500 mark die in zijn bezit werden aangetroffen, zijn ver beurd verklaard. Zijn 25-jarige echtgeno te Christa werd veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf. De officier van Justitie had tegen de 27-jarige ex-journa list en ex-student drie en een half jaar ge- eist en tegen zijn vrouw anderhalf jaar. Het was het vijfde proces wegens Oost duitse spionage in de Westduitse rege ringspartij, de C.D.U. Noack vertelde tijdens het proces dat hij op de Leipzigse universiteit de enige student was die lid was van de Oostduitse C.D.U. Toen hem daarom het leven onmo gelijk werd gemaakt, had hij zich bij de centrale van de communistische partij, de S.E.D. gemeld. Noack was een „streber" Van onze correspondent in Londen) De Kenya-conferentie in Londen, welke enkele dagen geleden een optimistisch beeld toonde en thans in de slotfase ver keert, is op het ogenblik gestrand op moei lijkheden betreffende het grondbezit. De hoge vruchtbare landbouwgronden in Ke nya zijn in het bezit van blanken. Hervor ming van het grondbezit om de massa der inheemsen te doen delen in de welvaart, vormt in Kenya de economische kern kwestie. Van Afrikaanse zijde achtte men het onaanvaardbaar om in de grondwet de door de Europeanen geëiste speciale voor waarden inzake het landbëzit op te nemen, omdat naar men zeide, een dergelijk de tail daarin niet thuishoort.-De door de-^ in heemsen ingediende ontwerpverklaring zal volgens de Afrikaanse delegatie voldoen de waarborgen bevatten voor individuele rechten. In Kenya is inmiddels een nieuwe radicale partij opgericht, de Afrikaanse Congrespartij, welke in de toekomst door' Kenyatta zal worden geleid. Kenyatta, die veroordeeld is wegens zijn leidend aandeel in de Mau-mau-terreur, bevindt zich onder politietoezicht in Noord-Kenya. De Afrikaanse leider Tom Mboya zal van daag de kwestie van Kenyatta's positie met Macleod, de Britse minister van kolo niën bespreken. De leuze van de nieuwe partij is: Afrika voor de Afrikanen. Zij is tegen bescherming van minderheden en eist de volledige Afrikanisering van het land. I-Ict lagerhuislid Chris Chataway, de bekende atleet, is naar Kenya vertrokken om te trachten een team van dat land voor de- Olympische Spelen bijeen te krijgen. (Van onze correspondent in de V.S.) De leden van Senaat en Huis, die enige maanden niet bijeen zijn geweest, zijn thans voor een laatste termijn onder het presidentschap van Eisenhower naar Washington teruggekeerd. Het zal een be trekkelijk korte termijn zijn, want in juli worden de partijcongressen reeds gehou den en daarna hebben alle politici het tot november druk met verkiezingsactiviteit. Langer dan 24 weken zullen de zittingen te Washington daarom niet duren. Zal men deze termijn als „kort maar krachtig" kunnen karakteriseren? Of de zittingen veel nuttigs zullen opleveren staat nog te bezien, maar men kan er wel op rekenen, dat de vonken er nu en dan af zullen vliegen. Dit is een verkiezings jaar. De Democraten hebben in beide huizen een grote meerderheid (6535 in de Senaat en 280153 in het Huis!) en het zou wel vreemd zijn, als de Democra tische partij niet zou trachten bepaalde maatregelen voor te stellen, die aan de Republikeinen niet welgevallig zijn. In de meeste gevallen zullen zij, zelfs met hun grote meerderheid, die voorstellen niet aangenomen kunnen krijgen. De president kan er altijd zijn veto over uitspreken en de Democraten hebben juist niet de meer derheid van tweederden, die nodig is om dat veto ongedaan te maken. Maar wan neer de Democraten aldus vergeefs ge poogd zullen hebben bepaalde wetten door te zetten, kunnen zij zich in het najaar op de kiezers beroepen. Men kan er bijna wel zeker van zijn, dat de Democraten grootscheepse hulp in scho lenbouw zullen voorstellen, alsmede uit gebreide steun aan de boeren. Niet dat zij het onderling altijd eens zijn over die on derwerpen, maar het voorstellen zal hen des te gemakkelijker afgaan, omdat zij toch kunnen rekenen op het veto van de president. Een dergelijk gedrag heeft natuurlijk iets ondegelijks, maar in een verkiezings jaar zijn zekere excessen moeilijk te ver mijden. Al te bont zullen de democraten het overigens wel niet maken. Hun leider in de senaat, Lyndon Johnson, heeft in de jaren dat zijn partij de meerderheid had, een grote mate van verantwoordelijkheids besef getoond. Ook in de thans aangebro ken laatste periode zal hij het landsbelang zoveel mogelijk laten prevaleren boven politieke manoeuvres, maar nu en dan zal hij enige concessies moeten doen aan de verkiezingsstrategie. Niet alleen bij de wetgeving kan de op positie ageren tegen de koers, die de re gering wil volgen. Veel van het vuurwerk van 1960 zal afgestoken worden in de „verhoren" van diverse commissies. De Democraten bereiden er zich op voor om een grondig onderzoek in te stellen naar Amerika's prestaties op het gebied van raketten en van de ruimtevaart. Verder kan men in het komende seizoen een fel debat verwachten over de militaire be groting in het algemeen. De Senaat was nog maar nauwelijks bijeen of Engle en Syming begonnen al scherpe critiek uit te oefenen op het regeringsbesluit om nau welijks verder te gaan met de bouw van de B-70, het meer dan 3000 km per uur vliegende toestel, dat voor velerlei doel einden geschikt zou zijn. Generaal Thomas D. White, chef-staf van de luchtmacht, heeft aan een lunch van de persclub te Washington verklaard, dat hij het niet met de regering eens is in deze. Hij achtte de B-70 van veel belang, ook in een tijdperk, waarin de raketten steeds meer op de voorgrond zouden komen. Met name acht te hij de B-70 geschikt om uit de lucht een raket af te vuren, dat een doel kon raken op een afstand van 1600 kilometer. Deze raket, de Skybolt, is nog lang niet gereed, doch White verwachtte er kennelijk veel van. De luchtmacht zou ermee over een dergelijk wapen komen te beschikken als de marine in de Polaris hoopt te vinden. Generaal White zal zeker voor commissies van het Congres vex-schijnen in de komen de maanden en hij zal daar niet aarzelen om voor zijn mening uit te komen. Offi cieel is zijn standpunt, dat hij de maat regelen van de regering aanvaardt, maar dat hij zich het recht voorbehoudt er zijn mening over te zeggen. van de ergste soort: hij nam van de S.E.D. een opdracht aan om naar West-Duits- land te gaan, als journalist in dienst van het Oostduitse persbureau A.D.N. Hij moest vooral contacten leggen ten behoe ve van de Oostduitse spionagedienst, de S.S.D. Later liet hij zich als „vluchteling en medisch student" aan de universiteit van Bonn inschrijven. In 1956 werd Noack gepromoveerd tot chef, die onder zich een kleine groep spionnen had. Noack kreeg ten slotte de opdracht zich te wijden aan het hoofdbureau van de C.D.U. te Bonn. Hij werd in 1957, via de C.D.U.-organisatie „Ring Christlich-de- mokratischer Studenten" te Bonn, lid van de C.D.U., bracht het in de regeringspar tij tot aanzien en werd door de C.D.U.-lei ding in 1957 naar de kaderschool Eich- holz gestuurd. Deze partij-academie door liep Noack, die enkele jaren tevoren van de S.S.D. te Oost-Berlijn een spionage- opleiding had gehad, met goed gevolg. De C.D.U. stuurde hem tenminste aansluitend naar de Paltz om verkiezingsredevoerin gen te houden voor de partij van Ade nauer in 1957.. „Zitten moeten we toch" Noack ging nog een stapje verder. Hij aanvaardde van de S.S.D. het „toezicht" op zijn schoonmoeder, die sedert 1955 te Bonn tandartsenij studeerde, het eind examen daarvoor aflegde. Ook zij was door de S.S.D. naar Bonn gestuurd. Noack engageerde ten slotte zijn eigen vrouw voor spionagediensten. Zijn vrouw was bij zonder interessant voor de S.S.D., omdat zij werkte bij het „Filmbureau ter be vordering van de Duitse eenheid" te Bonn. In die functie heeft zij zelfs een keer films gedraaid voor de toenmalige Westduitse president Heuss, in diens ambtswoning te Bonn, de villa Hammerschmidt. Mevrouw Noack vond overigens zo bleek tijdens het proces de beloning van de S.S.D. voor haar diensten maar schraal: 200 mark per maand. Ze heeft daarover ge zegd: „Wanneer ik over mijn baantje al het een en ander moet vertellen dan niet voor dat belachelijke bedrag. Zitten moe ten we op een dag toch. Laten we daarom tevoren goed verdienen. Noack gold, zo zei de officier van Jus- tiei, als een der belangrijkste Oostduitse spionnen, te meer omdat hij diverse West duitsers voor de S.S.D. heeft aangewor ven. PARIJS (UPI) In Chartres en Cler mont-Ferrand (Auvergne) hebben donder dag naar schatting negentienduizend Fran se boeren gedemonstreerd tegen de land bouwpolitiek van de regering. Vierduizend man politie, waaronder gehelmde mobiele gendarmes met machinepistolen en traan gas bij de hand, waren op de been. Dit machtsvertoon voorkwam een herhaling van wat zich een week geleden te Amiens afspeelde. Daar bestormden 35.000 boeren na een protestvergadering het gebouw van de prefectuur, waarbij 120 mensen gewond raakten. In Clermont Ferrand trokken tiendui zend boeren in optocht naar de prefectuur, waar zij een bezwaarschrift indienden tegen de prijspolitiek in de landbouw. De straten waren vol politie en gendarmes. De betoging verliep zonder ongeregeldheden. In Chartres demonstreerden acht- tot negenduizend boeren, terwijl een helikop ter van de politie boven de stad hing. In beide steden spraken politici en boe renleiders de massa toe. Er waren boeren die oude gasmaskers bij zich hadden. An deren droegen hooivorken over de schouder. In Bourges, halverwege Parijs en Cler mont Ferrand, hebben ongeveer vierdui zend boeren een protestbetoging gehouden. Ook daar verliep de bijeenkomst rustig. Inmiddels heeft een woordvoerder van het kabinet van premier Debré meege deeld dat het landbouwbeleid, in het bij zonder de prijspolitiek besproken zal wor den tijdens een bijeenkomst van hoge functionarissen die vandaag onder voor zitterschap van de premier gehouden wordt. WASHINGTON (AFP) President Eisenhower heeft donderdag de elf pre miers van Sovjetrepublieken ontvangen, die op het ogenblik een rondreis door de Verenigde Staten maken. De ontvangst werd gekenmerkt door een zeer hartelijke sfeer. Op een gegeven ogenblik zei Eisen hower: „Heren, ik wil goede Republikei nen van u maken". Hij gaf toen de pre miers ieder een gouden dasspreld, waar van de kop de vorm had van een olifant, het embleem van de Republikeinse partij. Een van de Russen antwordde: „Ambas sadeur Mensjikov is al zo lang in Amerika dat hij geen communist meer is. Hij is al Republikein". Mensjikov zelf reageerde hierop onmiddellijk. „Ik ben onafhanke lijk", zei hij. Op reis Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld, dat hij zon dag, aan de vooravond van zijn reis naar vier Zuidamerikaanse landen een radio- en televisietoespraak zal houden. Het Amerikaanse, staatshoofd zal Brazilië, Ar gentinië, Chili en Uruguay bezoeken. Hij zal- in elke hoofdstad het. parlement-toe spreken. Maandag vertrekt hij uit Was hington voor zijn tiendaagse reis in gezel schap van de minister van Buitenlandse Zaken, Herter, diens assistent voor La- tijnsamerikaanse aangelegenheden, Roy Rubottom, en de zes leden van de ..Natio nale Commissie voor Interamerikaanse Zaken", onder wie zijn broer dr. Milton Eisenhower. „SNELPRIVéLES" op elk uur! Dansschool John Stol. Julianakade 18. Telef. 4733. WERKSTER gevr. voor de schoonmaak in de maand maart. Liefst dinsdag en woensdag. P. C. Hooftlaan 47 VERKOOPSTER gevr. in onze geheel gemoderniseerde Manufacturenzaak. C. Lod der, Driehuizerkerkweg 81, Driehuis. K.C.I., Baanstraat 34, Bever wijk, vr. MACHINESTIK- STERS. Stukloon, hoog loon Merck Sharp Dohme Ne derland N.V., Nijverheidsweg 60-62, Haarlem, zoekt voor onmiddell. indiensttr. MEIS JES v. verpakkingsafde ling. Prett. werkkr. in mod. omgeving. Aanm. 's morgens 10-11 en 's midd. 2-3 uur. Behalve zaterdags. B.z.a. NET MEISJE als hulp huish. voor hele dagen. Tel. 7323. HUIS te koop gevr. IJmui- derstraatweg, voor zelfbe- woning. Huis voor ruil aan wezig. Brieven L 6214. Klein gezin (m., vr., 2 k.) zoekt voor tijd. gemeub. WOONRUIMTE. Br. L 6217 4 KAMER FLAT H.-N. rui len voor ben. flat of vrij huis. IJmuiden-O. Brieven L 6228. Prima KOSTHUIS aangeb. aan jongeman. Br. L 6211. WONINGRUIL. 4 kam. flat t/o Centrum Galerij, voor vrij huis op beslist nette stand. Brieven L 6205. Aangeb. VRIJ HUIS, nieuw bouw, met 4 slaapk. en grote tuin of 4 kam. flat Planeten- weg. Gevr. huis met kamer a suite of Eng. kamer. Br. L 6219. WONINGRUIL. Agb. groot vrij huis, goed onderh., 5 ka mers, keuken, bijkeuken, gr. plaats en schuur. Jacob van Heemskerkstr. 61. Gevr. 4 kam. flat, liefst Orionweg of omgeving. WIE WIL RUILEN m. wo ning te Voorhout (bij Sas- senheim) of omg. Katwijk. Brieven L 6221. Te koop gevr. in directe om geving van Haarlem een in goede staat verk. WOON HUIS met c.v. en garage. Vrije vestiging. Br. met inl. en prijsopgave L 6226. Te koop gevr. BOUWGROND in directe omg. van Haarlem. Br. met prijsopgave L 6227 AUTOBOX te huur aangeb. Zeeweg. Te bevr. Tel. 02500- 35236. HUW. Weduwe 49 jaar uit goede huize, geen kinderen, woning aanwezig, zoekt se rieuze kennismaking met beslist net heer, niet ouder dan 50 tot 56 jaar. Brieven L 6206. VERLOREN: ongeveer 13 jan. horloge met bandje. Te gen bel. terug te bezorgen: Trompstraat 137. „DE HOUTHAL" heeft huis- houdtrappen, groot en klein, enoersterk. Kennemer- laan 159. Telef. 7770. „DE INDISCHE KEUKEN", De Noostr. 157, IJm.-O., Tel. 5996. Dagel. verkrijgb. Loem pia's, Gado-Gado, Menu v. d. dag, Bami- en Nasi Goreng speciaal en Tjaptjay en Fo- jonghay. Voor a.s. zondag heerlijke Rijsttafel. Kan be zorgd worden. LET OP! Speciale sinaas- appelprijzen .Gebr. Veldman, Cepheusstraat 19. PERMANENT VOOR 2.50. Nowa huispermanent geeft verbluffende resultaten. D.A. Drogisterij De Ceder, Ceder- straat 31, IJmuiden. Probeer ook onze E. F. BONBONS. - Verrukkelijk! Hazenberg. AMBO KOEKEN 12 stuks 1.55. Hazenberg's 1ste klas banketbakkerij. ZOUTE PINDA s en NOTEN. Het fijnst bij Hazenberg's lste klas banketbakkerij. Wij gaan nog door: 1 blik SPERZIEBONEN voor 89 ct. Webbe's Groentebedrijven, Evertsenstraat 16, Telef. 5825. Zeeweg 236-238, Telef. 5854. LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Opeis Rekord, Volkswagens en Volkswagen busjes. Arie Beekhuis, Torri- cellistraat 32, IJmuiden, Tel. 7179. VAKSPECIALIST in meubel stofferen. Vraagt eens prijs- en stalencollectie. Woning inrichting A. C. Borst, Pla- netenweg 38-42, Telef. 5991 UW BUDDY-SEAT kan bij ons opnieuw worden bekleed met origineel leer, dus onver slijtbaar. In kleuren zwart, bruin, rood, groen, grijs. Ook in combinatie is mogelijk. Lederen kledingbedrijf Veld- hius, Breestr. 12, Beverwijk. Telefoon 5629. MANCHESTER BROEKEN, vesten en jassen. Zeeman, Bloemstraat 70, Telef. 4235. Neveda en Parley DIKKE SPORTWOL in 10 modekleu ren. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. WERKSOKKEN, krimpvrij, nooit meer stoppen, zwart en grijs, 3.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. NOG 7 DAGEN, dan openen wij onze geheel gemoderni seerde manufacturenzaak. C. Lodder, Driehuis. IJZERSTERKE WERKSOK KEN, 18 maal sterker dan gewoon, 3.60. H. Veeger, Pres. Steynstraat 47/49. De Panklaarkoning heeft DIK WITLOF voor 18 cent per pond. Webbe's Groente bedrijven, Evertsenstraat 16, Telef. 5825. Zeeweg 236-238. Telef. 5854. LUXE VERHUUR van Opeis Rekord '59. 15.— per dag. Gx-oen, Planetenweg 206, IJ muiden. LUXE VERHUUR z. chauff. De nieuwste Opeis 7.50 tot 60 km. 15.per dag, behalve zon- en feestdagen. S. Diependaal, Esdoornstr. 2, t/o ingang Ziekenh, Tel. 8108 Alleen bij de panklaarkoning: roodkokende STOOFPEREN 3 pond voor 69 cent. Webbe's Groentebedrijven, Evertsen straat 16, Telef. 5825. Zee weg 236-238, Telef. 5854. PAREL MIJNCOKES 20/30. 4.90. De V.S. uw adres! Kennemerlaan 44. Telef. 4643 le soort WITLOF 22 cent p. pond. Gebr. Veldman, Van Leeuwenstraat 49. Wij geven de HOOGSTE WAARDE voor lompen en metalen. Bloemstraat 51. SPERZIEBONEN Burcht 89 cent groot blik. Gebr. Veld man, Pres. Steynstraat 39. Voor lekkere DROGE SIGA REN, luxe dozen sigaretten, aanstekers, pijpen enz. naar Sigarenmagazijn „De Sport", Wijk aan Zeeërweg 146. Groot blik APPELMOES 69 cent. Gebr. Veldman, Cep heusstraat 19. Let op: SPECIALE SINAAS- APPELPRIJZEN. Gebr. Veld man. Pres. Steynstraat 39. ZOEKT U WAT? Kom e'ens kijken in de 2de handszaak Bloemstraat 51, IJmuiden. PRACHT BANKSTEL eiken, met losse verende kussens. 265.15 jaar gar. Bekl. naar keuze. Zaanenstraat 63, Haarlem-N. IN- en VERKOOP van kle ding, meubelen enz. Bloem straat 51. MEVR. BRAAM, Edisonstr. 5, goed gesorteerd in tabak, sigaren en sigaretten. Wilt U eens op dit adres letten? Be leefd aanbevelend. Wilt U een MODERN KAP SEL? Dan naar Mevr. Braam, Edisonstraat 5. Prettige be diening. ROOKSTELKUSSENS dub bel verend, 15 jaar gar. v.a. 22.50 per stel. Zaanenstraat 63, Haarlem-N. LAAT NU uw meubelen rep., overtrekken en modernise ren. Grote stalen collectie van de nieuwste stoffen, alles onder garantie. Eigen meu belstof f eerder ij. Zaanenstraat 63, H'lem-N. Telef. 52365. Alleen bij de Panklaarkoning: 10 SINAASAPPELEN zonder pit 75 ct. Webbe's Groentebe drijven, Evertsenstraat 16, Telef. 5825. Zeeweg 236-238, Telef. 5854. Alleen bij de Panklaarkoning: ANDIJVIE 49 ct per pond. Webbe's Groentebedrijven, Evertsensti-aat 16. Tel. 5825. Zeeweg 236-238, Telef. 5854. LET OP! Speciale sinaas appel prijzen. Gebr. Veldman. Van Leeuwenstraat 49. VOOR FRUITDAG: 7 Jaffa's 1.Cocosnoten 25 cent. Heerlijke zoute snijbonen 55 cent p. pond. Bij Jaap in de Goedkope Gi-oentehal, Ruysdaelstraat 7. FRUITDAG: 1 kg stoofperen. 1 kg handappelen en 10 heer lijke sinaasappelen, samen 2.—. Bij de goedkope groen tehal van Jaap, Ruysdael straat 7. Bij de GOEDKOPE GROEN TEHAL van Jaap: 10 kg zandaardappelen voor 1.90 en een 3-^ blik sperziebonen 35 ct. Ruysdaelstraat 7, IJm. LUXE VERHUUR z. chauff. Opel Rekord en Taunus 15 p. d.. beh. zon- en feestdagen. Henk Post, Frans Halsstraat 13, Telef. 7565. IJmuiden. GROTE BITTERKOEKEN 15 cent per stuk. Rozijnenbrood 90 cent. Grote Zandmoppen 10 cent per stuk. Van Breu- kelen, le klas banketbakke rij, Lagersstraat 13. Tel. 5362 PRIMA DRIELINGEN 10 kg 160 ct. Kalis. Ti-ompstraat 71 Beste rode AARDAPPELEN. 10 kilo 200 ct. Kalis, Tromp straat 71. ZOUTE SPERZIEBONEN 60 cent per pond. Zuurkool 25 cent per pond. Kalis, Tromp straat 71. Bijzondei-e aanbieding in GORDIJNSTOFFEN, zware cretonne, in moderne kleu ren., 2.75. p. m. Jac. Broek, Compl.. Meubilering. Wil- lemsbeèkweg 94, IJmuiden- Oost. Telef. 7094. LUXE VERHUUR Opeis Re- koi-d, m. radio. All-risks ver zekerd v. binnen- en buiten land. A. Donker. Engelmun- dusstraat 28, hoek Willems- beekweg. Telef. 4232. Vrijdag- en zaterdagreclame: le SOORT WITLOF 19 cent per pond. Hermans en Zn., Evertsenstraat 10, Plancius- straat 27. Telef. 5038. Vrijdag- en zaterdagreclame: 10 HONINGZOETE SINAAS APPELEN voor 69 ct. Her mans en Zn.. Evertsenstr. 10. Planciusstraat 27, Telef. 5038. Alleen zaterdag zolang de voori-aad strekt FYFFES BA NANEN 69 ct per kilo. Her mans en Zn., Planciusstraat 27. Evertsenstraat 10. Telef. 5038. Groot blik APPELMOES 69 cent. Gebr. Veldman. Pres. Steynstraat 39. SPERZIEBONEN Burcht 89 cent groot blik. Gebr. Veld man. Cepheusstraat 19. le soort WITLOF 22 cent per pond. Gebi\ Veldman. Pres. Steynstraat 39. WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo rijwielen geheel compleet m. lamp 118.netto. In janu ari en febrauri. Vraagt prijs- coui-. Benzo Rijwielfabriek. Vlaardingen. ZWARTE ROCK 'N ROLL- PANTALONS, zwaarste kwa liteit Schuttersveld 18.75. Gerard van Praag, Kenne merlaan 100-106, Van Praag broeken, Plein 1945 no. 48. Alle maten SPIJKERBROE KEN. Gerard van Praag, Kennemerlaan 100-106. Van Praag-Broeken, Plein 1945, no. 48. Vraagt onze bekende NO- IRON OVERHEMDEN (1 jr. garantie) voor 6.45. Ge rard van Praag, Kennemer laan 100—106. Van Praag - Broeken, Plein 1945 no. 48. DAMESSLIPS 95 cent. Al- bers. Manufacturen, Velser- duinweg 149. Heeft U LEESBOEKEN op te ruimen? Schrijf onder L 7989. TOONBANK te koop gevr. Aanb. Brieven L 6216. Te kp. goed spelend RADIO TOESTEL 45.—. Philips scheerapp. (ivoor) 20.—. Kanaalstraat 113. Avada H.M.W. BROMFIETS, als nieuw, 10.000 km gelo pen. Van 670 voor 200. Na 5 uur. Lagersstraat 20. Te koop z.g.a.n. BROMFIETS merk H.M.W. Bakkerstraat 29, IJmuiden. 7 WEEKSE HENNEN prima a 2.7o, tevens verse eieren. De Ruyterstraat 99. terstraat 99. Telef. 6073. 4 golfbereiken dirigenten ichaaf dubbele toonregelaar ovale concert luidspreker ingebouwde F.M.-antenne Stephensonstraat 61 - IJmuiden Telefoon 4325 Wij hebben een FANTASTISCHE SORTERING aangekregen, welke wij tegen onze alom bekende POPULAIRE PRIJZEN zullen verkopen Dit zijn kwaliteitsproducten van KOELSTRA, v. DELFT en MUTSAERTS, van welke mer ken wij de ALLEENVERKOOP hebben Maximum aan kwaliteit - minimum in prijs EDISONSTRAAT 9 - TEL. 5283 - IJMUIDEN Brieven onder no. IJ 951 aan het bureau van dit bl. Lange Herenstraat 5, telefoon 18979 of werkplaats Korte Herenstraat, telefoon 21275 bij station Haarlem Verkoop van auto's, die weer in prima conditie verkeren. Aangeboden Opel Kapitan 1954-55, Hillman 1955, Austin Somerset A 40 - 1954, Chevrolet 1951. uiterlijk niet zo mooi, maar technisch prima. Bill, prijs. Nog niet wegklaar een Morris Minor 1954, wordt voorzien van gerevideerde motor. Ford Consul 1955, Citroen 1954. Betaling is te regelen. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR IJMUIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding voor de besteldiensten. Leeftijd 16 - 25 jaar. Vereisten: volledig Lager Onderwijs en van onbesproken gedrag. Sollicitaties te richten aan de directeur van het Post- en Telegraafkantoor IJmuiden. Te koop een WASMACHINE. Pres. Krugerstraat 33. IJm. MOOIE DUITSE PIANO. 195. Leidsevaart 128. Tel. 13686. Te koop Clarus PETR. KA CHEL in z. g. st. 30. Kook kachel met pijp en stand. 10. Haai-dpl. (achter) 88-80 cm. 6. Elleboogpijp 2.50. Eksterlaan 13. Te koop aangeb. HUISK. AMEUBL. 4 uitschuiftafel en theekastje. Celsiusstraat 18. Telef. 5917. FIAT 1100 1949, loopt pri ma. 375. Vclseroordstr. 13 Te koop BROMFIETS, 2 versn. 100, en Heren fiets 17.50. Ahornstraat 31. Te koop H. SPORTFIETS. Lange Nieuwstraat 137. Te koop A.J.S. 350 k.k. f 85. D.K.W. 125 c.c. 25. D.K.W. 98 c.c. Blok 10. De Ruyter straat 46. Te koop diverse ingeruilde PRIMA RIJWIELEN. Van Bugnum, Meervlietstraat 69. Velsen-Zuid. Aangeb. KAPITEIN GRANT ALBUM met 95 plaatjes (2e album), 4.25. Lijsterlaan 12. Na 6 uur. BROMFIETS te koop, in pr. staat (Sparta). Prijs 350. Hoofdstraat 159, Santpoort- Dorp. Na 6 uur. HOREX REGINA '53 te koop. Kanaalstraat 154. Zaterdag na 6 uur. Groot blik SPERZIEBO NEN van de Hero, van 1.15 voor 99 cent. H. de Wit, Es doornstraat 20. le KWALITEIT WITLOF 18 ct per pond. H. de Wit, Esdoornstraat 20. PERMANENT vanaf 6.—. met watergolf 8. Tel'. 4364. Toni Koper. Trompstraat. 83. Ie SOORT WITLOF 22 cent per pond. Gebr. Veldman. Pythagorasstraat 1, verlengde IJsselstraat. SPERZIEBONEN Burcht 89 cent gx-oot blik. Gebr. Veld man, Pythagorasstraat 1, verlengde van IJsselstraat. Groot blik APPELMOES 69 cent. Gebr. Veldman. Pytha gorasstraat 1, verlengde van IJsselstraat. LET OP! Speciale sinaas- appelprijzen. Gebr. Veldman. Pythagorasstraat 1, verleng de van IJsselstraat. le SOORT WITLOF 22 ct per pond. Gebr. Veldman, Cepheusstraat 19. SPERZIEBONEN Burcht 89 cent groot blik. Gebr. Veld man, Van Leeuwenstraat 49 Groot blik APPELMOES 69 cent. Gebr. Veldman, Van Leeuwenstraat 49.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6