De Jager Vlotte verkoopster gevraagd Havenberichten Tuinders willen erkenningseisen voor kwekers gehandhaafd zien 0 Agenda voor IJmond en Haarlem VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 7 DCIJ vierde haar 35ste verjaardag VftH Fraaie modellen bloempotten L. Nieuwstraat 503 V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Haarlem P. Grüteke voorzitter van „Suomi" Medische verzorging tijdens het weekeinde Bijen hadden een beste zomer Uitspraken Haarlemse rechtbank TEGEN ADVIES VAN DE S.E.R. ZZl&aL'' voor Uw Goede examenresultaten bij r.-k. Kweekschool Prijspeil op varkensmarkt is zeer onbevredigend Straver en Visser in „Archer Grand Prix" Het hoogtepunt van de feestavond ter gelegenheid van het vijfendertig jarig be staan van de Damclub IJmuiden, was de feestrede van de heer Blokland uit Am sterdam, namens het district Noordholland. Hij feliciteerde DCY en hoopte dat het DCY onder leiding van voorzitter P. Roo- zenburg steeds beter zal gaan. Daarna richtte hij speciaal het woord tot de thans 65-jarige „Vader Ott" om hem te benoe men tot „lid van verdienste" van de Pro vinciale Dambond. Onder klaterend ap plaus werd deze onderscheiding door de heer Ott in ontvangst genomen. Voorzitter P. Roozenburg memoreerde de roemrijke geschiedenis van DCY en voorspelde dat binnen enkele jaren de Damclub IJmuiden het clubkampioenschap van Nederland zal winnen. Ere-voorzitter K. de Jong had de ver erende opdracht van het DCY-bestuur om het oudste DCY-lid, de heer Dirk Ott, tot lid van Verdienste van DCY te benoemen. Ook dit werd onder enthousiast applaus aanvaard. Mevrouw Ott kreeg bloemen aangeboden en vader Ott een fraai cadeau. Op deze herdenkings- en huldigings avond hebben de aanwezige DCY-ers snel heidswedstrijden gespeeld, die door de he ren Roozenburg, Tielrooy, Swier, Morseld, Gomes en Moleman zijn gewonnen. Advertentie div. modekleuren 1.38, 98, 78, 48, 38 ct VRIJDAG 19 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Liefde is mijn beroep". Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Cultureel Centrum, 20 uur: Reddings film voor Velser Gemeenschap. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Bijeen komst C.H.U. Raadhuis, 1112 uur: spreekuur wethou der van Financiën. ZATERDAG 20 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Liefde is mijn beroep". Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Oud-Katholiek Verenigingsgebouw, 14.30 —17 uur: kinderfeest. Patronaatsgebouw, 20 uur: Velser accor deonvereniging. Jeugdhuis, 20 uur: Advendo met „De voetbalpool". VRIJDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het rijkste meisje ter wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar". W.B. Theater, 20 uur: „Diamanten ver mist". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". ZATERDAG 20 FEBRUARI Bioscopen: als vrijdag. Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Familie Trapp in Amerika". Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Toonkunstorkest en -kamerkoor. Stadsschouwburg: Zaterdag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Aan de Riviera". 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Pet ticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Sluipmoord op rubberzolen", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur. zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20.15 uur: „Kat op een heet zinken dak", 18 j. Zondag 14 en 16.15 uur: „De zoon van Lassie", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag en zater dag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben". alle leeftijden. Rox.y Theater: Vandaag en zaterdag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „King Creole", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vrijdag, zaterdag en zondag 20 uur: „Dracula", 18 j. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 10—22 uur: Ex positie van tekeningen van Hans Mulder. Woning Spaarndammerdijk 100 (Spaarn- dam): Tot 21 februari dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur: Expositie van werken van Jan van Geem. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie van leden-beeldende kunstenaars van de Haarlemse Sociëteit Teisterbant. Advertentie De atletiekvereniging „Suomi" heeft donderdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg vergaderd. Het belangrijkste punt was de bestuursverkiezing. De heer P. Grüteke, die reeds vele jaren bestuurs lid is en tweede voorzitter, werd tot voor zitter gekozen in de plaats van de heer J. F. v. d. Poll. In de plaats van. de af tredende penningmeester, de heer H. J. Kloppenburg werd gekozen de heer A. L. Langendoen. Voorts werd het bestuur uit gebreid met de heer H. Witvoet, toekom stig secretaris. Over de sportuitwisselingen volgde lan ge discussie. Men hoopt de beschikking te hebben over een goede wedstrijdploeg. Ook de consequenties van tegenbezoeken werden belicht. Met de buitenlandse rei zen wordt beoogd tevens de onderlinge binding van de leden te bevorderen. De propaganda voor de atletiekbeoefe- ning is uitsluitend gericht op de middel bare scholen. De zondagmorgentraining in de waterleidingduinen te Wijk aan Zee en de „Heerenduinen", speciaal bedoeld voor leden ten zuiden van het Noordzeekanaal, moet als experiment worden beschouwd. Men wil voorts de leiding van de techni sche commissie coördineren. Alle verslagen werden goedgekeurd. Na de bestuurswisseling dankte de heer v. d. Poll zijn medebstuursleden voor de zeer goede mede- en samenwerking. De heer Grüteke verklaarde, dat de heer v. d. Poll zeer hard voor „Suomi" heeft gewerkt. Hij heeft „Suomi" een heel eind in rustig en goed vaarwater gebracht. De situatie in de vereniging is thans gunstiger dan lange tijd het geval is geweest. Tenslotte vond dé'"uitreiking''plaats van de prestatieprijzen 1959. Deze vielen ten deel aan: Heren: A. Gnodde; dames: T. Koet-Peperkooren; meisjes A: M. Coe- lingh; meisjes C: G. Koeten; jongens A: K. Lieuwen; jongens D: L. A. Langendoen. Mevrouw J. Koeten-Bleeker ontving de fraaie waarderingsbeker. Als beste 800 meter loper ging een prachtige beker naar K. Lieuwen. Advertentie 't SPAARBANKBOEKJE Het appeltje voor de dorst STICHTING NUTSSPAAR- BANK In de gem. Velsen (Alle verzoeken zo mogelijk voor zondag morgen 10 uur) IJMUIDEN Artsen: J. H. van Ginkel Kennemerlaan no. 141, telefoon 4058; H. Bel, Mercurius- straat 4, telefoon 5675; P. J. W. van dei- Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053; Mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstr. 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, telefoon 7949. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat no. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telefoon no. 02560 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; Zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg: Zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 2510-3936: ten oosten Zeeweg. Velser- beek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord: Zuster Lammerts, Curacjaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef no. 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondel laan 29, telefoon 3364. Apotheken: Apotheek Duinwijk, Popu lierenlaan 44, telefoon 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: N. T. W. Karsemeyer, Middel weg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. Boven dien neemt dr. Kloppert, Constantijn Huygenstraat 25, tel. 476, de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Het Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster Luyting, Prins Bernhardlaan 3, telefoon 4324. Kraamverpleging: zuster Boersma. Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, telefoon 02512 247. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Willem stad van Londen; Earlsfield, Swansea; Swift Lon den; Havsoy, Le Havre; Bohus, Rochester; Otava, Helsinki, cellulose voor Velsen; Lycaon, Bremen; Jans, Londen; Dahomeykust, Hamburg; Heriot, Leitlv, I. W. Winck, Norresundet; Egret, Rotter dam; Scheldestroom, Rotterdam, laden Hoog ovens; Hopeville, Kopenhagen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Lebu van Bremen; Fortuna, Hamburg; Berend N. Londen; Boreas, Hamburg; Conrad, Hamburg; Ostanhav, Rouen; Congo. Antwerpen; Robert L. Holt. Ham burg; Noordwijk, Monrovia, erts voor Hoogovens. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: American Farmer naar Londen; Theano, Rotterdam; Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Boccadasse, Pepel, ledig Hoogovens; Heyo, Ko penhagen; Yew Hill Rotterdam, ledig van P.E.N.- Centrale: Yarrow, Antwerpen, ledig van Hoog ovens; Wandsbek, Antwerpen; Montferland, San tos; Abel Tasman, Sarpsborg, zout van IJmuiden; Artica. Nèw Orleans; Leopard. Bremen; Hasker- land, Harlingen: Vikaren, Esbjerg; Guineekust, Bordeaux; Ostanfors, Antwerpen; Kindat, Rotter dam; Vogelsand, Aalborg; Gukrona, Turku; Ma- cuto, Baltimore; Kerch. Hamburg; Lindenkerk, Rotterdam; Bellina, Delfzijl. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alstern naar Uddevalla; Janny, Dagenham. walsmateriaal van Hoogovens; Viron. Antwerpen; Swift, Harlingen; H. Ahrens, Bremen; Zaanstroom, Londen; Aska, Aalesund; Zuiderkerk, Afrika; Martenshoek, IJ- stad, kunstmest van IJmuiden; F.ennia, Rouen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). AFGEWEZEN PROTESTEN De protestcommissie van de KNVB heeft in Krasnapolski te Amsterdam het protest behandeld, door Purmersteyn ingediend na de wedstrijd VitessePurmersteyn (mid- voor H. Jonker zou in buitenspelpositie hebben gescoord). De protestcommissie heeft het protest afgewezen. Twee andere protesten werden eveneens afgewezen, namelijk een protest van Pur mersteyn, naar aanleiding van een doel punt van HRC (Den Helder) en een protest van HRC over een doelpunt van Purmer steyn. De stand in de kopgroep 2A blijft dus onveranderd. De kleine maar enthousiaste groep van bijenliefhebbers in Beverwijk, aangesloten bij de Vereniging tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland, heeft donderdag avond in het Centrum haar jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer H. Dekkers, deelde mee dat de afgelopen zo mer zeer gunstig is geweest voor het nijvere bijenvolk. De klaver gaf goede resultaten voor de honingoogst en de bijen zijn ook weer eens naar de heide geweest. Het sturen van de Beverwijkse bijen naar de bloeiende heidevelden is altijd een kost bare geschiedenis. Maar is de honingoogst goed, dan brengt zo'n uitstapje zijn geld op. De penningmeester, de heer C. G. Ver duin jr., maakte bekend dat er een voor delig saldo van 144,89 was. Besloten werd de contributie met een gulden per jaar te verhogen. De vereniging heeft nog 21 leden en 1 jeugdlid. De heer Jb. Kox onthulde in zijn jaar verslag dat de leden tezamen 60 bijen volken hebben, die vorig jaar een 420 kilo bijensuiker consumeerden in de winter maanden, tegen 600 kilo in het voorgaande jaar. Voor deze suiker betaalde men 86 ct per kilo. De aftredende bestuursleden, de heren Dekkers en Verduin, werden herbenoemd. De heer Hempenius maakte namens de reiscommissie de plannen voor het ko mende jaar bekend. Het is de bedoeling, dat men straks weer naar het koolzaad en de klaver in de Wieringermeer gaat. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Andreas W., z. van W. J. de Winter en P. J. Bouman; Elisabeth M. T., d. van C. P. J. Manders en W. J. Beren donk; Sophia, d. van J. Groot en S. Speets; Hans D., z. van T. W. Schillemans en A. de Greef; jacobus N. Q., z. van J. N. Rijke en D. H. Vuijk; Sietske, d. van H. Feenstra en J. Meeuwsen; Johanna C. E., d. van N. Mulder en E. E. de Roos;» Reinier, z. van R. Wolterman en E. Meijer; Hélène M., d. van L. Groot en A. F. Borgers; Annette A., d. van L. Groot en A. T. Borgers; Ni- cola J., d. van P. J. Kamps en H. Duijne- veld; Marinus J., z. van M. Welboren en M. C. Oomes; Cornelis, z. van C. Duijne- veld en G. C. Koster; Elisabeth M., d. van N. Appel en C. Pullens; Anita C. M., d. van A. Nijman en J. Duin. ONDERTROUWD: V. M. Berkhout en M. T. de Boer, C. G. W. Rietkerk en B. van der Zee, A. Wolfert en A. Danko; G. Vellema en M. C. van der Gaag. GETROUWD: L. S. van der Velde en W. T. Oldenburg, G. J. Polman en C. A. Durge. OVERLEDEN: L. H. M. Brantenaar, 80 j., ongeh. W. C. J. Werts, 45 j., echtg. van S. P. Moeliker. J. P. Dekker, 64 j., geh. met M. Kaat. T. H. Groen, 75 j.. geh. met J. C. Hoogland. J. Beentjes, 63 j., ongeh. J. Hart, 70 j., geh. met M. G. B. Prins. D. Woutersen, 82 j., geh. met C. M. Portier J. Suijk, 12 j. H. W. van Turnhout, 78 j., wedn. van C. E. Faasen. P. Kuiper. 80 j., geh. met M. Brinkhorst; S. J. Koning, 63 j„ geh. met H. Ronner. R. Bangma, 84 j. wedn. van J. Dantuma. J. P. Böhm. 83 j., wedn. van P. van Zutphen. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 22-jarige Haarlemmer en een 29- jarige Velsenaar beiden los arbeider, ver oordeeld tot respectievelijk negen maan den gevangenisstraf en één jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest. Op 28 november mishandelden zij in Velsen een rechercheur die hen betrapte bij een poging in de garage van een villa de auto van een arte te starten voor een „plezierrit". De officier van Justitie had een jaar met aftrek geëist. Een 41-jarige Aalsmeerse bloemenwin kelier werd wegens onjuiste belastingaan gifte veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf en 30.000,boete, subsi diair zes maanden hechtenis. Op het formulier voor 1957 vermeldde hij een inkomen van ongeveer negentien duizend gulden, terwijl hij in werkelijk heid ongeveer 44 mille had verdiend. Voor 1958 waren de bedragen respectievelijk bijna 15.000 en ruim 34 mille. Over 1957 betaalde de winkelier 9550 aan belasting te weinig en over 1958 2260. De eis luid de 3 maanden gevangenisstraf en 15.000 boete of drie maanden hechtenis. De rechtbank veroordeelde een 24- jarige vuurwerkfabrikant en een 60-jarige boekhandelaar, beiden uit IJmuiden, in hoger beroep respectievelijk tot f 300, boete en 1 maand hechtenis voorwaarde lijk en tot 100.boete, omdat zij zonder vergunning een inrichting voor het maken en opslaan van vuurwerk zouden hebben gehad. De officier van Justitie had tegen de vuurwerkfabrikant, die door de kanton rechter was vrijgesproken, 300 boete en een maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd geëist. Tegende boekhandelaar, die door de kantonrechter was veroordeeld tot ƒ40,— had de eis f 200.boete en een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd ge luid. De raadsman mr. O. H. van Wijk had vrijspraak gevraagd, omdat naar zijn me ning hier geen sprake was van een in richting in de zin van de wet. De rechtbank veroordeelde een 44-iarige Haarlemse pedicure tot 75.— subsidiair 25 dagen hechtenis. Op 7 februari zou zij het tegelnad voor haar huis hebben besoroeid met. water. Doordat dit was bevroren was het pad glad geworden. Ter zitting ontkende de vrouw het ten laste gelegde en beschul digde twee buurvrouwen van meineed. De officier van Justitie had 150 of 30 dagen tegen haar geëist. „Dat de Nederlandse tuinbouw thans een topplaats heeft ingenomen in Europa is vooral te danken aan de hechte samen werking der tuinbouworganisaties met de wetenschap, het onderwijs en de voorlich ting. Wil ons land in de toekomst zijn voor aanstaande plaats behouden en wil de Ne derlandse tuinbouw in de voorschrijdende Europese integratie zijn taak als interna tionaal produktie-apparaat goed vervul len, dan zijn durf en overtuiging met een gepast idealisme nodig. Eerst dan krijgt men een brede visie op de toekomst, die vooral een verdergaande samenwerking zal eisen. De jonge mensen dienen ervan doordrongen te zijn dat vandaag slapen morgen ondergaan betekent." Met deze woorden heeft de heer W. J. van Kampen voorzitter der afdeling-tuin- bouw van het Koninklijk Nederlands Land bouw-comité donderdag in Amsterdam de algemene vergadering dezer afdeling ge opend. Hij lëidde deze vergadering voor de laatste keer na een 27-jarig voorzitter schap, eerst van de Nederlandse Tuinders- bond, later van de afdeling tuinbouw van het K.N.L.C. Hij wordt opgevolgd door de heer G. W. Bos uit Warffum, hoofdbe stuurslid van het centraal bureau voor de tuinbouwveilingen. De vergadering besloot op voorstel van het hoofdbestuur zo krachtig mogelijk stel ling te nemen tegen het advies van de S.E.R. aan de regering inzake de erken ningseisen voor de tuinbouw. Zoals be kend heeft de S.E.R. zich in meerderheid uitgesproken zowel tegen invoering van vestigingseisen in de landbouw als tegen handhaving van de bestaande erkennings eisen in de tuinbouw. Deze eisen zijn thans noodzakelijk voor het verkrijgen van een teeltvergunning. Deze erkenningsregelin gen heoben volgens de vergadering mede geleid tot het bereiken van het huidige peil van de tuinbouw en de sterke markt positie. Bovendien zijn de regelingen van belang uit een oogpunt van volksgezond heid. De regelingen hebben haar bestaans recht alleszins bewezen, zo oordeelde de vergadering. De vergadering besloot een voorstel van Advertentie Sollicitaties met verlangd salaris SCHOENHANDEL KENNEMERLAAN 63 IJmuiden-Spakenburg De voetbalwedstrijden van IJmuiden tegen de elftallen uit Huizen en Spaken burg vormen nog altijd de hoogtepunten van het voetbalseizoen. En daar de VVIJ- ers nog steeds een theoretische kans ma ken op promotie, krijgt de wedstrijd van zaterdag nog een bijzonder tintje. Het 2de elftal besluit de competitie tegen SIZO 2, dat in degradatiegevaar verkeert. Maar ook in deze zullen de IJmuidenaren hun sportieve plicht moeten doen en tot het laatste fluitsignaal zullen Vlieland c.s. zich moeten blijven inspannen. IJmuiden 4, dat een inzinking doormaakt ontvangt Kennemerland 5. Het programma luidt: IJmuidenSpa kenburg (4 uur); IJmuiden 2—SIZO 2 (4 uur); IJmuiden 4Kennemerland 5 (3 uur). Advertentie WIJKAVOND NED. HERV. GEMEENTE Wijk 1 van de Ned. Hervormde Gemeente te Beverwijk organiseert op maandag 22 februari in de Irenekapel een bijeenkomst. De heer Wim Dussel xal een lezing hou den over zijn reis naar Perzië. COLLECTE VOOR „HET HOOGELAND" Van 7 tot 12 maart wordt in Beverwijk een collecte gehouden ten bate van de ver eniging „Het Iioogeland". Deze vereniging leidt verzorgings-, opvoedings- en reclas- seringswerk. POLITIEMUTATIE Met ingang van 1 maart aanstaande is tot groepscommandant van de groep Cas- tricum der rijkspolitie benoemd de heer J. S van der Water. Adjudant Van der Water was reeds eerder werkzaam in Castricum, namelijk van 1950 tot juni 1952, toen hij als waarnemend groepscommandant op trad. Thans is de heer Van der Water nog groepscommandant te Uitgeest. GROENTEVEILING CASTRICUM Er kwam donderdag maar een kleine hoeveelheid peen aan de veiling van Ons Belang te Castricum. Toch hadden de ex porteurs er wel belangstelling voor. Er kwam 6 ton aan de markt. De noteringen waren: peen B 41,4042.00; peen C 35.000; O. 25.00; voor sjalotten werd 0.19 tot 0.34 per kilo betaald. In de Bischoppelijke Kweekschool te Beverwijk zijn dit jaar voor het eerst examens afgenomen in het vak verkeers- onderwijs. Van de vijftig kwekelingen zijn er achtenveertig geslaagd. Een goed resul taat, temeer daar het examen geheel schriftelijk niet, gemakkelijk was. Als rijksgecommitteerde fungeerde de hoofd inspecteur van de Beverwijkse politie, de heer L. H. Molenaar. SVIJ ONTVANGT VLIEGENDE VOGELS Zondag krijgt SVIJ het sterke voetbal team van Vliegende Vogels uit Haarlem op bezoek. SVIJ gaat dus een zware wed strijd tegemoet. De wedstrijd wordt ge speeld op het bijveld van „Schoonenberg" en begint om tien uur 's morgens. SVIJ komt als volgt uit: H. Koekenbier; P Kemner, A. 't Hart; J. Wisse, J. Schaap, N. Schaap; J. Buding, N. van der Zwet, P. Spanjaard, N. Minneboo, P. van Eerden WIJK AAN ZEE TEGEN ADO De voetballers van Wijk aan Zee komen in een thuiswedstrijd tegen ADO '20 uit in de volgende opstelling: Blok; Schellevis en De Winter; Burger, Snijders. Bol; Sey- sener, J. Blok, Scholten, S. Bol en v. d. Wel. de afdeling Andijk van de Hollandse Maat schappij van Landbouw tot het proteste ren tegen het wegvallen van de aanslui ting tussen de lagere school en de mid delbare tuinbouwschool, voor te leggen aan de commissie land- en tuinbouwon- derwijs van het K.N.L.C. Bij de totstand koming van de zg. mammoetwet zal het namelijk niet meer mogelijk zijn recht streeks van de lagere school over te gaan naar de middelbare tuinbouwschool. Dit acht de genoemde afdeling een bezwaar omdat door ander voortgezet onderwijs (mulo bv.) de leerlingen enige jaren uit de sfeer van de tuinbouw worden gehaald en vaak daarna voor de tuinbouw verlo ren gaan. Ten slotte besloot men een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheden de voor de tuinbouw schadelijke industrie vestigingen tegen te gaan. In bepaalde streken, met name in het Westland, blij ken sommige fabrieken de lucht ernstig te verontreinigen. Het vuil zet zich af op de glasopstanden, waardoor minder licht wordt doorgelaten, in het Westland zelfs tot 60 percent. De verontreinigen zijn ook voor gewassen op de volle grond nadelig. Het hoofdbestuur zegde toe dat er stap pen worden genomen te komen tot be doeld onderzoek. Advertentie Het bestuur van het Produktschap voor vee en vlees heeft verleden week in een spoed eisende vergadering de varkensprijzén mét vijf cent verlaagd eh de overnameprijs vóór bacon-varkens gebracht van 2.12 op 2.077' In dit bedrag van 2.07 zit nog een toeslag van 15 cent per kilogram geslacht gewicht. Deze maatregelen waren noodzakelijk doordat de varkensprijzen in snel tempo terugliepen; voornamelijk tengevolge van een te groot aanbod. Op sommige markten was de aan voer zelfs tweemaal zo groot als de slacht- capaciteit. Op de openbare vergadering van het pro duktschap, die woensdag in Utrecht is .ge houden, constateerde de voorzitter, de heer Joh. de Veer, een licht herstel van de var kensmarkt. Hij zei, dat de handel verwacht dat het teveel aan varkens binnen een week of drie geruimd zal zijn, waarna het aanbod weer normaal opgenomen zal kunnen worden. Verleden week werd 303 ton varkensvlees uitgevoerd, terwijl er ook nog 6590 zware varkens naar Italië gingen. Ook voor deze week zijn aanvragen binnengekomen voor een behoorlijke export. De heer De Veer verklaarde, dat de drukkende werking van het te grote aanbod op de markt hierdoor enigszins wordt weggenomen. Hij vestigde er met andruk de aandacht op, dat het lichte herstel op de varkensmarkt volledig te danken is aan belangrijke finan ciële offers van het produktschap. De bacon- varkens brengen momenteel in Engeland slechts 1.69 op. zodat de subsidies die nodig zijn voor het bereiken van de garantieprijs, aanzienlijke bedragen vergen. Ook met de toeslagen op het smelten van industriespek zijn grote sommen gemoeid. Volgens de heer De Veer leeft het produktschap op het. ogen blik dan ook boven zijn financiële stand. De Nederlandse boeren moeten zich ervan be wust blijven, dat het beleid van het produkt schap aan financiële beperkingen onderhevig is. De heer De Veer noemde het prijspeil op de varkensmarkt, ondanks het herstel, nog zeer onbevredigend. Het bestuur besloot de maatregelen die verleden week zijn genomen ter ondersteuning van de varkensmarkt voor lopig van kracht te laten blijven. De amateurs Aad Straver (Haarlem) en Coen Visser (Santpoort) zijn door het be stuur van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" aangewezen om zondag 27 maart in Engeland deel te nemen aan „The Archer Grand Prix" Zoals we reeds eer der hebben bericht, geldt deze 135 kilo meter lange wegwedstrijd voor de Britse amateurs als selectie voor Olympische Spelen en wereldkampioenschappen en zullen er ook Fransen en Belgen van de partij zijn. Vijf renners van „De Kampioen" zullen zondag 21 februari deelnemen aan de elfde cycle-cross van „Appelbergen" in Haren. Het zijn: Eddy Riethof f, Jan v. d. Horst. Piet Sondorp, Abeltje Deinum en Bert Ruys. Het lange afstandskampioenschap van het Halfwegse „De Bataaf" wordt zondag 27 maart op het parkoers aan de Oude Kruisweg verreden. Er is op die dag voor alle „Bataven" een startverbod van kracht om elders te rijden, zodat alle favorieten, waaronder titelhouder Mik Snijder, lands kampioen Dick Enthoven, Ab Sluis, Gerard Wesseling etc., wel zullen deelnemen.- Een week eerder, op zondag 20 maart, houdt de Lisser Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" waarvan onder meer we reldkampioen Arie van Houwelingen, de cycle-crosser Jan van Dijk en inds kort ook Arie van Wetten lid zijn het club- kampioenschap lange afstand. Titelhouder is Wim Janssen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7