Sig nor Patti beïnvloedt het weer Misdaad om een VARA wantrouwt het regeringsbeleid inzake tv. PETROLEUM DRIE ONTSNAPPINGEN UIT FRANSE GEVANGENISSEN PANDA EN DE TROETELTROEP de haardolie YDO EN DE DRAAK GLOBETROTTER GARCIA DE LEON AVONTUREN VAN EEN HOND MOLENDIJK - dameskapper DINSDAG 23 FEBRUARI 1960 9 DOOR ROMAN VAN JANE ENGLAND De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Examens 5. Het kostte Panda nogal moeite om aan de verontwaardigde Jolliepop uit te leggen, dat deze beleefd tegen het paard moest zijn. Toen het hoe en waarom ein delijk, tot de goede knecht doordrong, was hij diep geschokt. „Dus dit troeteldier van wijlen Uw tante moet hier in huis blij ven?!" riep hij uit. „Heel juist", zei de notaris, „indien het troeteldier althans zin heeft, om nog hier te blijven, nadat U het zo onbeleefd hebt behandeld". Maar het paard bleek niet haatdragend te zijn. Het legde goedig een hoef op Jolliepops schou der en likte hem langs de wang. „Mooi", zei de notaris, „deze troetel stemt er in toe, om hier zijn intrek te nemen. De an dere troetels zullen weldra volgen". „An dere ehtroetels?!" riep Jolliepop ont steld. „Komen er dan nog meer?!.Net als deze?!" „Nee, niet net als deze", ant woordde de notaris, terwijl hij zich naar de deur begaf, „niet zo gemakkelijk in de omgang, bedoel ik. Met hen zult u waar schijnlijk wat last hebben". Maar Jollie pop hoorde deze laatste ivoorden al niet meer: de arme knecht was flauw geval len. „Wij staan tegenover de nieuwe rege ring met veel wantrouwen. Niet slechts in politieke zin, maar ook ten aanzien van haar culturele bedoelingen. Wat in de loop van 1959 bekend werd over de voor nemens der regering ten aanzien van de commerciële televisie, geeft aanleiding tot grote ongerustheid". Aldus kan men lezen in het zojuist ver schenen jaarverslag van de VARA over 1959. Het verslag vermeldt voorts o.a., dat het ledental van de VARA in 1959 steeg van 479.581 tot 506.337; het aantal afdelingen van 646 tot 649 en het aantal correspondentschappen van 27 tot 28. Het is onmiskenbaar, dat bij velen, die zich tegen het huidige omroepbestel ke ren, niet in de laatste plaats de bedoeling voorzit, op deze wijze vooral de VARA te rug te dringen. Het is niet onmogelijk, al dus het verslag, dat de grote groei van onze omroepvereniging een gevolg is van het feit, dat velen in ons volk deze opzet doorzien. Per 31 december telde de VARA in to taal 132 personeelsleden. Wat de studio- bouw betreft, het eerste gedeelte, de tech nische vleugel, werd op 2 mei in gebruik genomen. Aan het tweede deel van de stu dio waarvan de bouw zich in drie fasen voltrekt wordt met grote voortvarend heid gewerkt. In dit tweede deel bevinden zich o.m. vier nieuwe studioruimten. In 1961 zal een zomerfeest worden gehou den, in verband met het overschrijden van een ledental van een half miljoen op 21 november jl. en ter viering van het 35-jarig bestaan van de VARA op 1 no vember a.s., en dan zal tevens de vol tooiing van de tweede fase van de studio- bouw kunnen worden gevierd. De bewuste remming van de ontwikke ling van de televisie in de afgelopen ja ren door de regering is niet tot uiting ge komen in de groei van het aantal televisie toestellen (dat in het verslagjaar steeg van 391.036 tot 584.766). Zij heeft echter wel geleid tot een beperking van beschik bare zendtijd, studioruimte, technische en andere faciliteiten. Het gevolg is geweest, dat nu reeds sinds enige jaren het even wicht volkomen is verbroken tussen de groei van het aantal televisiekijkers en de diensten die men hun kan bewijzen. Er is evenwel wat dit betreft eèh kentering ten goede waar te nemen. De ontwikkeling op het gebied van de televisie eist een grote samenwerking tus sen de omroepverenigingen. Veel .is wat dit betreft reeds tot stand gebracht. Toch zijn er nog teiTeinen, waarop naar de me ning van de VARA, een versterking van het gemeenschappelijk apparaat noodza kelijk is. Zo deed de VARA in 1959 het voorstel bij de N.T.S. te komen tot de vorming van een eigen regie- en presenta tiestaf. De besprekingen hierover zijn nog gaande. Hoewel de televisiestaf van de VARA oo in 1959 verder uitgebreid kon worden, bleef er toch een bij tijden nijpend tekort aan creatieve krachten, o.a. doordat de eisen, die men aan het televisieprogram ma stelt, steeds hoger worden en de ge middelde tijd van voorbereiding per pro gramma aanmerkelijk stijgt. In steeds meer huisgezinnen heeft de radio, die jarenlang als massa-communi catiemiddel het monopolie had, de televi sie als concurrent gekregen. Dit betekent, dat de radio tijdens de televisie-uitzendin gen noodwendig luisteraars verliest, die kijkers worden. De ervaring leert, dat als in een gezin pas televisie gekomen is, het luisteren op de uren dat de televisiepro gramma's worden uitgezonden, tot het minimum terugloopt, maar leert even eens, dat na enige jaren de balans terug slaat. Dan komt men ertoe om een keuze te maken tussen luisteren en kijken. In Amerika, waar enige jaren terug het ra- dioluisteren sterk was afgenomen, is in 1959 meer naar de radio geluisterd dan naar de televisie gekeken. Het is begrijpelijk, dat de komst van de televisie de radiomensen heeft gemaand tot bezinning op hun programma. In ons land staat dit probleem wat minder sterk in de belangstelling. Ten eerste omdat er alleen 's avonds televisie is en tot dusver Advertentie Lpfl cl met het hoogste rendement ZUINIG - GEEN ROET - MEER WARMTE nog niet op alle avonden. Ten tweede om dat het aantal bezitters van een televisie toestel nog slechts 20 percent bedraagt van het aantal geregistreerde radioappa raten. Hieruit volgt, dat het probleem be langrijker wordt met het toenemen van het aantal uren dat de televisie uitzendt en met de groei van het aantal kijkers. Reeds thans is het duidelijk, dat de zend uren van de radio vóór acht uur 's avonds en na tien uur a halfelf in belangrijkheid toenemen. De VARA heeft dan ook in de laatste jaren aan deze zendtijd hoe lan ger hoe meer aandacht besteed, maar zal onverdroten moeten voortgaan met het verbeteren van de kwaliteit en de aantrek kelijkheid niet alleen van deze, doch van alle programma's. Dit is echter mede een financieel probleem, bij voorbeeld ten aanzien van de zo gewenste uitbreiding van het aantal medewerkers in vaste dienst. Het verslag bevat uitvoerige overzichten van de radio- en televisieprogramma's in 1959 en voorts enkele overzichten, waar- uit blijkt, dat de VARA in dat jaar in haar radioprogramma's 17.2 percent van de zendtijd besteedde voor ernstige muziek, 32.6 percent voor lichte muziek, 4.9 per cent voor cabaret- en gevarieerde pro gramma's, 15.1 percent voor uit muziek en gesproken woord samengestelde program ma's (voor de jeugd, voor de vrouw, voor de zieken, voor boven-zestigjarigen, streek- uitzendingen, enz.) en 30.2 pexxent voor gespi-oken woord, waaronder lezingen, re portages, spoi-tuitzendingen, klankbeel den, hoorspelen, nieuwsberichten e.d. 7677. Het geloei van de draak had opeens 'n ware paniek ten gevolgede wach ters op de wallen krompen van schrik in elkaar en doken zo ver mogelijk weg achter de kantelen, want ze dachten niet anders, of de draak zou in de aanval gaan. Angstige ogen tuurden knipperend naar het dier, dat daar zo'n oorverscheurend gegil uitstiet. En ook in de stad, onder de burgers, brak de schrik uitnaar alle kanten stoven de mensen weg. Wacht toch, mensen! riep Ydo. Het is niets bijzonders, de draak roept mij, hij voelt zich zo alleen! Maar hij had goed pratende mensen waren niet zo gemakkelijk gerust te stellen. In de tuin van signor Angelo Patti staat een soort kanon, met de loop naar de hemel gericht. Het wapen vertoont niet de minste gelijkenis met een stuk modern afweergeschut en de eigenaar heeft het dan ook volstrekt niet tussen zijn vrucht bomen opgesteld om beveiligd te zijn tegen gevaren uit de lucht. Het fungeert eerder als voortdurende herinnering aan de duivelskunstenaar uit de Renaissance, Leonardo da Vinci, die de heer Patti bescheiden zijn eerste leermeester noemt. „Er wordt tegenwoordig maar al te vaak vergeten, dat we zonder Leonardo da Vinei op het gebied van de raketwetenschap nergens zouden zijn geweest", be weert Angelo beslist. Met deze ene forse zin veegt hij de prestaties van Wernher von Braun en anderen van de kaart. „Hij is het eerst op hel idee gekomen, dat een terugstotende kracht een voorwerp vooruit kan stuwen." Het gevaarte torent hoog boven hem uit. Op een metalen vierpoot, waartus sen zich de afvuurinrichting bevindt, verheft zich een naar boven toe als een trechter breder wordende loop. Het is een kopie van het kanon, dat de middeleeuwse schilder-beeldhouwer uitvinder heeft ontworpen. Terwijl de Verenigde Staten de Sov jet-Unie en Groot Brittannië kapitalen besteden aan de vervolmaking van ra ketten, waarmee een beschaving bin nen de kortst mogelijke tijd kan wor- der vei'nietigd, streeft Angelo Patti vreedzamer doeleinden na. Men zou hem de professor Vei-aart van de Po- vlakte kunnen noemen, maar er is één verschil. Wijlen onze regenmaker had zich tot taak gesteld wolken in regen op te lossen, opdat de dorstige akkers gedrenkt konden wox'den. Angelo Patti maakt regen om de te velde staande gewassen te beschermen tegen hagel. Ver buiten zijn woonplaats Somma Campagna bij Verona heeft hij als ra- ketdeskundige een grote naam ver kregen. Naar hijzelf vex-klaart en ik kan het tegendeel niet bewijzen is hij de eerste geweest, die een dreigen de hagelbui door middel van een ra ketexplosie in een onschuldige regen heeft doen verkei-en. Gedurende de laatste tien jaar is zijn methode al et telijke malen met succes door Italiaan se boeren toegepast. „Ik zou u graag de wei-king van een raket demonstreren", zegt hij, „maar jammer genoeg kan ik niet naar ver kiezing een met hagel geladen wolk produceren". Hoewel ik dus niet de heilzame ge volgen van een ontploffing heb gezien, acht ik mij op grond van officiële ver- klaringen wel gerechtigd de loftrom- pet te steken over Angelo Patti's acti viteiten. De theoi-ie die aan zijn metho de ten grondslag ligt, is in wezen zeer eenvoudig. „Het is gedeeltelijk een kwestie van organisatie", verklaart hij. „In het voor- en najaar, wanneer de kwade kansen op hagelbuien het grootst zijn, komen de eerste waarschuwingen van de weerkundige dienst. Overal in de omgeving hebben boeren raketten in depot. Zodra het alarmsein wordt ge geven, rennen de mannen (of vrou wen) naar de lanceerinrichting er zijn er verschillende op precies uitge kiende plaatsen en wachten daar mijn bevel af. Dat is dan de organisa torische kant van de zaak. Hoe de x-a- ketten moeten worden gelanceerd, is hun grondig bijgebracht en ik beschik over assistenten, die bijna even goed als ik weten hoe de raket moet woi-den gesteld om hem op een bepaald punt tot ontploffing te brengen". Dat is meer de wetenschappelijke zij de van het project en u mag van mij niet verwachten, dat ik u hierover haarfijn kan inlichten. Het komt hierop neex\ dat de explosie moet geschieden precies onder het zwaarst met hagel geladen deel van een wolk. Een daar door wordt het hagelijs verandex-d in water. Ik weet wel, dat het allemaal uiterst eenvoudig klinkt, maar zo vlot is de ontwikkeling ervan in de praktijk niet gegaan. Nu nog is Angelo Patti voort durend bezig verbeteringen aan te brengen en daarvoor maakt hij een diepgaande studie van het weer en de vorming van wolken. „Ik ben nog lang niet tevreden", be kent hij deemoedig. „Ik wil bij vooi-- beeld alles weten over de aard van zo genaamde warme en koude wolken en ik heb ook nog niet voldoende door grond hoe de condensatie tot stand komt en op welke manier in de wolk de waterdamp tot ijs wordt. Ik maak dus niet alleen studie van raketten en volg de laatste ontwikkelingen op dit ter rein, maar ik probeer tevens mijn me teorologische kennis voortdui-end te vergroten. Welke zijn precies de invloe den van warme en koude luchtstromin gen op de wolkvorming? Er zijn hier- over door weerkundigen uiterst plau sibele theorieën opgebouwd, maar zelfs de beste meteoroloog moet nu en dan erkennen voor raadsels te staan. We zijn al tamelijk ver gekomen in de kunst van weervoorspellen, maar hoe dikwijls gebeui-t het niet, dat een prognose niet uitkomt? Dan zijn er altijd wel vei'klaringen voor aan te ge ven: het ontbi-eken van voldoende ge gevens, waardoor het niet helemaal mogelijk is elkaar tegenwerkende of samenwerkende invloeden juist te in terpreteren". Om de kans op succes zo groot moge lijk te doen zijn en bovendien om een snelle werking van het alarmapparaat te waarboi-gen, staat de regenmaker in voortdurend contact met de meteo- x-ologische dienst. En wanneer het sein wordt gegeven, weet Angelo dat alom in zijn gebied boeren en boerinnen de arbeid in de steek zullen laten om zich in recordtijd naar hun aangewezen depot van i-aketten te begeven. Er wor den mannen en vrouwen Olympische prestaties verricht om maar snel op de plaats van lancering aan te ko men. Hoezeer echter snelheid is gebo den, als zij er maar even de kans voor hebben zullen zij eerst aangaan bij het beeld van de heilige Bai-bara, de pa- tx-ones van de Italiaanse artilleristen, om een reverente kus te drukken op het voetstuk. De moderne techniek kan heel veel tot stand brengen zonder haar hulp zouden de gunstige resulta ten wel eens kunnen uitblijven, geloven zij. (Nadruk verboden (Van onze correspondent in Parijs De Franse gevangenissen zijn blijkbaar gemakkelijker te verlaten dan men zo op het eerste gezicht zou denken. Nog geen 14 dagen geleden ontsnapten zes opgeslo- tenen uit de gevangenis van Fresnes bij Parijs, nadat zij, nagenoeg onder het oog van een cipier, een onderaardse gang van 15 meter lengte hadden gegraven van hun cel naar de vrijheid. Zaterdag heeft één gevangene het huis van bewaring te Mon- tauban en twee hebben dat van Caen ach- ter zich gelaten. De man die in Montau- ban de vrijheid hervond, heet Truchetet. Toen zijn cipier hem wilde wekken zag hij, dat niet Truchetet op zijn brits lag, maar een pop van stro met een hoofd van karton, waarop ogen waren geschilderd en echte haarlokken van de ontsnapte waren geplakt. Eerst enige uren nadat de ont snapping was ontdekt bemerkte men hoe deze had plaats gehad. Truchetet had eni ge spijlen van het venster doorgevijld en die door stukken zwart geschildei'd karton vervangen. Van dat raam uit was de uit breker door middel van zijn aan elkander gebonden lakens op het dak van een gai-a- ge gekomen en vandaar had hij via een binnenplaats de buitenwereld kunnen be reiken. Op die binnenplaats liepen waak honden. Die hebben niet geblaft want Trrj- chetet was sedert weken goede maatjes met hen. Iedei-e dag hij mocht vrij rondlopen, want hij deed schildei-werk in het gebouw had hij ze klontjes gevoerd en daarmee heeft hij ze ook de nacht van zijn ontsnapping zoet gehouden. De twee andere vrijheidszoekers, Canut en Saintier geheten, werkten in de zakken- makerij van de gevangenis van Caen. Van die omstandigheid hebben zij gepi-ofiteerd om zich lange koorden van jute te fabri ceren. Ook had een van beiden een ijzeren haak gemaakt. Die slingerden zij over de muren en goten en vervolgens konden zij die- obstakels overwinnen. Canut is een nogal gevaarlijk individu. Hij had op de muur van zijn cel geschreven: „de groe ten aan de achtergeblevenen". Die achter geblevenen weten echter, dat hij is uitge broken om zich te wreken. In de eerste plaats op een vrouw, die te Cherbourg woont en die hem zou hebben verraden, vervolgens op een kapitein van de mare chaussee te Metz, die hem eens heeft ge arresteerd. Saintier, ook reeds vele ma len veroordeeld, is blijkbaar latinist. Op zijn linkerarm heeft hij de spi-euk „alea jacta est" (de teerling is geworpen) laten tatoueren, op zijn i-echter de woorden „laus satanas" (de lof van de duivel). Advertentie Iedere dame is verwend met MOLENDIJK'S PERMANENT Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 19706 Bus 2-3-4 56) Isabelle kneep de handen in elkaar en bleef hem een paar minuten staan nakijken. Er heerste een vol komen stilte. Het volgend ogenblik begonnen de kik vorsen echter hun nachtelijke koor, alsof hun leven er van afhing. Zij bleef nog een tijdlang over het veld staren, kij kend hoe de schaduwen uit het bosje te voorschijn kwa men. Even later ging zij met een zucht terug naar de benauwde hut van mevrouw Timball, nam de revolver op, die nog steeds op de vloer lag en ging zitten wach ten. De oude vrouw haalde nog altijd adem op een angst wekkende luidruchtige maniei\ De kaars flikkerde en wiei-p sinistere schaduwen op de muren van de hut. Zij was doodsbang en de dansende schaduwen, welke de kaars vei-oorzaakte deden haar angst nog toene men. Zij zat rechtop met de i-evolver in de rechterhand en was vreselijk bang, dat de oude vrouw ieder ogen blik ovex-eind zou komen en haar met die van haat ver vulde ogen aankijken. Zij kon zich niet vooi'stellen, dat zij iets gedaan had, dat de vrouw haar zo deed haten. Zij kon evenmin begrijpen, waarom Rob gezegd had, dat hij nooit, nooit zou trouwen. Uit de keuken klonk het geluid van een kaffergitaar- tje. Een inlander begon een liefdesliedje te zingen, dat een bewogen indruk op haar maakte. Onbeweeglijk bleef Isabelle zitten met gespannen spieren en de re volver in de hand, terwijl in haar geest één smeekbede voortdurend werd herhaald: O, laat Rob gauw terug komen; laat Rob gauw terugkomen! ZESENTWINTIGSTE HOOFDSTUK Gedurende de nacht viel er regen en in de verte flitsten de bliksemstralen en rommelde de donder als kanonvuur over de bergen. Het regende niet zwaar, maar wel regelmatig, waarbij het geluid ervan door het gevlochten stro van de hutten gedempt werd. De twee kaffex-s in de keuken hadden opgehouden met spe len en zingen en sliepen in hun dekens gerold op de vloer. Ook zij hadden de deur .opengelaten. Het blauwe bliksemlicht speelde af en toe op het blinkende staal van een kleine bijl, die daar lag. Isabelle zat nog altijd in de hut. Haar tante bewoog zich niet en toen de kaars sputterde en dreigde uit te gaan, verving zij die door een andei-e. Het leek haar of de minuten voorbij kx-open. Zij had een oud exem plaar van Dickens' Samuel Pickwick en trachtte dit te lezen, maar de woorden hadden voor haar geen betekenis, daar zij in werkelijkheid alleen maar luis terde naar de galop van een paax-d, dat de farm na derde en in haar geest de tijd schatte, die Rob er voor nodig zou hebben om Kantani te bereiken, de dokter wakker te maken en heirx mee terug te brengen naar de fax-m. Tegen het aanbreken van de dag werd zij zich be wust, hoe hongerig zij eigenlijk wel was, daar zij ook geen avondeten had gehad. Haar vingers waren stijf van het vasthouden van de revolver en alsof het grauwe morgenlicht veiligheid en verlichting bracht, legde zij het wapen op een kast, die bij de deur stond. Zij gaapte en rekte zich eens hevig uit. Over de horizon kwam een glimp van een diep rode tint langs de hemel, die van grijs tot een doorschijnend blauw overging. Een ossendrijver kwam gapend van de hutten der inlanders en liep naar de wei. Binnen enkele minuten hooi-de zij hem tegen de beesten schreeuwen. En toen weerklonk in de klare stilte van de morgen het scherpe geluid van galoppei-ende paardehoeven. Isabelle bleef doodstil staan, terwijl haar ogen vochtig werden. Het leek haar, dat Rob een wonder bereikt had door zo snel terug te zijn. Zij dacht met de onwillekeu rige prik der jaloezie: Dat zou Julie alleen maar als natuurlijk beschouwen. Zij zou zich niet realiseren, wat het betekent om dat eind in die tijd af te leggen. Daai-na ging zij terug naar de hut en wierp een angstige blik op mevrouw Timball, die stijf en stil in bed lag, zuchtte zonder bepaald te weten waarom zij dit deed en ging naar de keuken. De kok was bezig met aan het fornuis te prutsen en door hem hai-d toe te spreken bracht zij hem tot een on gekende activiteit en tegen de tijd, dat zij de twee rui ters het laatste stuk weg zag opkomen, stond de koffie op het fornuis. Dokter Cope was een dikke man met een rood gezicht en kleine tinteldenae oogjes. Zijn haar was grijs en stoppelig en hij had rode hande met stompe vingers. Zijn wooi-denkeus was niet fraai, maar hij kon een mij lenlange rit maken en aan het einde daarvan toch nog met vaste hand opereren. Zijn manier van doen was kortaf; hij gromde altijd en toch wekte hij bij de men sen vertrouwen. Hij liet. zich onhandig van zijn paard glijden, toen hij bij het woonhuis stilhield en zei tegen Isabelle: Morgen, Waar is de patiënt? Rob glimlachte moe tegen haar. Alles nog hetzelf de? vroeg hij. Precies hetzelfde, zei Isabelle. Er woi'dt koffie in de eethut opgediend, Rob. Daarna leidde zij dokter Cope naar de hut van me vrouw Timball. Rob volgde hen en bleef aan het voeteneind van het bed staan. De arts boog zich over de vrouw heen en toen hij dit deed, kwam er een plotselinge blik van begrip in die oude ogen. Zij keek naar hem en toen naar Isabelle en naar Rob. Maar toen zij naar haar zoon keek, kwam er een smekende uitdrukking in die bijna uitgebluste ogen. Rob glimlachte tegen haai', kwam opzij van het bed staan en nam haar hand. Het is in orde, zei hij zacht, niemand weet het moedei-. In haar ogen kwam een uitdrukking van vrede, zoals een vogel zich zacht op zijn nest zet. Een vaag, hees ge luid x-atelde een ogenblik in haar keel, haar trekken ont spanden zich en met een diepe zucht zegde zij het le ven vaarwel. Met een half onderdrukte snik liet Rob zich naast het bed op de knieën vallen De dokter kwam naar voren en sloot haar de ogen. Isabelle strompelde de hut uit en bleef met de hande voor de ogen in de heldere morgen lucht staan. De oude vrouw had nooit haar genegenheid weten te wekken, maar zij was er toch geweest, als het ware als een ondex-deel van de omgeving, sterk en vei lig. En nu was zij heengegaan, liet zij een grote leegte en een vx-eemd gevoel van verlies achter. Na enige tijd kwam dokter Cope naar buiten en nam haar bij de elleboog. Nou, nou, nou, zei hij brommerig, wat is er aan de hand? Waar is die koffie, meiske? Die heb ik nodig en jij ook. Er is een hoop te doen en we moeten allemaal gaande worden gehouden. Kom, ga nu maar mee. Binnensmonds voegde hij er aan toe: Het is maar goed, dat die Wentworth hier ergens in de buurt is. Dan is er tenminste iemand om de rouwdienst te lezen er. de zaken behoorlijk af te wikkelen. Hij vroeg zich af, of de oude vrouw de oude gewoonte gevolgd had om een doodkist gereed te houden. Daar zou hij Rob later wel naar vragen, als de jongen een beetje gekal meerd was. En dan moest een van de kaffers er maar op uit om naar Wentworth te zoeken. Hij deed Isabelle in een stoel in de eethut plaats ne men en schonk haar hete koffie in. Vertel me eens, zei hij op zakelijke toon, waar is je oom begraven? Achter de boomgaard, zei Isabelle. Mijn vader ligt daar ook. Goed, zei de dokter. Dx-ink je koffie op, nu die nog warm is. Hij vroeg zich af, of zij gedurende enige tijd alleen gelaten zou kunnen worden. Er moesten verschillende dingen worden gedaan. Hij moest een paar kaffers een graf laten gx-aven. De dood in Rhodesia stelt andex-e eisen dan in Europa. De oude vx-ouw moest vóór zons- ondex-gang begraven worden. Daarna kon het verdriet zijn plaats krijgen, maar daar was nu niet veel tijd voor. Terwijl hij zijn koffie dronk en deze dingen overdacht, kwam Rob binnen. Hij keek even naar Isabelle en wend de toen zijn blik weer af. Dit was het einde van bijna alles. Het einde van de tragische warboel, die zijn moe der van alles had gemaakt en ook het einde van Isabelle voor wat hem betrof. Het kon haar nu worden medege deeld werd. Zijn moeder was in veiligheid. Zij was over deeld zonder dat er iemand behalve hijzelf door bena alles heen en aan alles ontsnapt. Daar was hij blij om, al was dan ook zijn blijdschap met vex-driet gemengd. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 7.23 Gram en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Tips van de voedingsmarkt. 9.00 Gvmn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.i. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platetland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonstellings agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.10 Kamerork. en solist. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Oude pianomuz. 17.15 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubr.: Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Regeringsuitz.: Serie: Kies een loop baan bij het onderwijs. II. J. W. van Hulst, direc teur van de Herv. kweekschool te Amsterdam en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. spreekt over: De functie van onderwijzen es) bij het Lager Onderwijs. 18.30 R.V.U.: Hormonen, door prof. dr. M. Tausk, tweede lezing. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Olymp. winterspelen 1960. 19.15 Verleden en toekomst, lezing. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest en sol. 20.50 Het nummer, hoorspel. 21.35 Strijkork. .22.05 Keuren en kiezen, praatje. 22.15 Olympische winterspelen 1960. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Jam Session. 23.35 Gram. 23.55—24.00 N ieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 De Heer K. te H., hoorspel. 12.10 Kamerkoor. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Kamerork.. omr.koor en solist. 12.37 AIle-Dag-kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met PIT op pad. 13.25 Lichte muz. 13.55 Gram. 15.00 Jeugd- conc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Pia norecital. 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-orkest. 18.15 Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven, lezingen. 18.30 Gram. 18.45 Boek- bespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Meisjeskoor en instr. kwintet. 20.10 Youth for Christ-rallye. 21.10 Radio-philharm.ork. 21.30 Afrikaners stellen hun eisen. rep. 21.45 Mil. ork. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Gram. 15.05 Pianorecital. 15.20 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Volks- en trekkersliederen. 16.30 Órk.conc. 17.00 Nieuws en weerber. 17.10 Gram. 17.20 Lof voor het Vlaamse toneel. 17.50 Boekbespr. 18.00 Leken moral en filosofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Koorzang. 20.00 Klankb. 20.30 De akademie der discofielen. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws en weerber. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Gram. 22.45 Oude muz. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Int. jeugdjournaal. KRO: 17.10—17,30 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Olympische win ter- spelen 1960. 20.00 Journ. en weeroverzicht. VARA: 20.20 Intervieuw. 20.30 Kunstrubriek. 21.00 Quiz programma. 21.45 Forum. Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde II: mej. S. v. d. Burg. Haarlem.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9