Olympisch zilver voor Nederland Standen en cijfers OLYMPISCH ALLERLEI Barbara Roles reed betere kür, maar kon Sjoukje Dijkstra niet meer verdringen Joan Haanappel zakte een plaats op eindranglijst en werd vijfde Tweede gouden medaille voor Russin Lydia Skoblikova Zes wereldrecords in Sydney Alle Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen te Squaw Valley dragen natuurlijk Hollandia Schoenen! Zwitserse Yvonne Ruegg snel in de reuzeslalom Testmatch eindigde in een draw 13 Fee van het ijs" Olympisch kampioen voor zes maanden geschorst Australië maakt bij Spelen op bijna alle onderdelen kans op het goud Het Frans voetbalteam Het verdwenen totobriefje WOENSDAG 24 FEBRUARI 1960 De overgelukkige Carol Heiss, een twintigjarige studente uit New York, die reeds drie maal achtereen -het wereldkampioenschap won, heeft dins dag in Squaw Valley de kroon op haar carrière gezet door de Olympische titel in het kunstrijden te winnen. Maar niet minder gelukkig was Sjoukje Dijkstra, de 18-jarige doktersdochter uit Amstelveen, die haar Europese titel, die zij begin van deze maand in Garmisch-Partenkirchen op haar naam schreef, met een zilveren Olympische medaille grotere luister gaf. Er was feest in het Nederlandse kamp, waarin ook Joan Haanappel, die als vijfde eindigde, deelde. De feeststemming kwam als een explosie na de spanning, die de kleine Neder landse gemeenschap in baar ban gevangen had. Deze spanning rond de tweede plaats van Sjoukje was ontstaan door de sterke kür, die de grote concurrente van onze landgenote, de Amerikaanse Barbara Roles, reed. Een kür, die ongetwijfeld beter was dan die van Sjoukje en volgens velen ook beter dan die van de Olympische kampioene. De spanning werd met het vorderen van het uur ondragelijker, vooral voor de blonde Nederlandse „ijskoningin", die nerveus op haar lippen bijtend en met moeite 'n lach op haar gezicht toverend, wanneer de lenzen van fototoestellen en filmcamera's op haar gericht werden, liep te ijsberen. Trainer Gershwiler pro beerde haar uit het eveneens nerveuze kringetje Nederlanders te halen. Tenslotte kon Sjoukje het niet langer harden, zy verliet de arena zij kon het ijs niet meer zienMet een hongerige maag ging zij aan tafel. En tijdens de maaltijd, waarbij ze de smakelijke hapjes maar moeilijk door baar keel kon krijgen, hoorde zij het grote nieuws, dat haar tweede plaats veilig was. Na anderhalf uur kon zij zich op één na 's werelds beste kunstrijdster noemen, beloond met het Olympisch zilver. Anderhalf uur heeft het geduurd, alvo rens het officiële eindklassement vast stond. De bezetting van de tweede plaats was het, waarom het draaide. Tenslotte, toen de juryleden hun taak als beëindigd konden beschouwen, bleek Sjoukje Dijk stra de zilveren medaille nog stevig in handen te hebben. Zowel in punten als op het plaatscijfer had zij Barbara Roles ver slagen. Van de negen juryleden kenden er zeven Sjoukje plaats- cijfer 2 toe slechts het Amerikaanse en het Japanse jurylid plaatsten Roles als tweede. De vertra ging was mede het gevolg van een fout, gemaakt bij de be oordeling van Joan Haanappel. Het Ja panse jurylid had Joans kür gewaardeerd met 5.2, terwijl 5.3 was geannonceerd, waardoor de jury alles moest omrekenen, met alle gevolgen van dien. Had Joan hiermee al tegenspoed, zij trof het evenmin, dat de Tsjechische Mraz- kova een uitstekende demonstratie vrij ryden gaf, waardoor zy de vierde plaats voor zich opeiste en het Haagse meisje terugwees naar de vyfde plaats. Met Jana Mrazkova kwamen by de juryleden de vijven op de bordjes en met haar totaal van 606.2 punt werd zij een grote concur rente van Joan. Ofschoon onze landgenote mede een goede waax-dering, getuige de cijfers: inhoud: 5.6, 5.4, 5.7, 5.7, 5.6, 5.5, 5.3, 5.7, 5.5; uitvoering: 5.6, 5.5, 5.8, 5.7, 5.5, 5.6, 5.4, 5.8. 5.6. Gracieus als een ballerina voerde Joan Haanappel haar kür uit op muziek uit Gisèle van Adam. Zij had in haar figuren echter niet de vaart als Heiss en Dijkstra, terwijl zij in haar sprongen voorzichtig was. Haar cijfers lagen tussen de 5.0 en 5.5, waarmee zij tot een totaal van 594,8 punt kwam, dat haar in het klassement van de kür op de zevende plaats bracht, waarbij zij niet alleen zich gepasseerd zag door de winnaressen van de medailles, maar ook door Regine Heitzer, die haar in Garmisch van de tweede plaats had afge houden, Jana Mrazkova en Laurence Owen. Fascinerend was tenslotte de kür van Barbara Roles, waarmee zij de Neder landse kolonie in grote spanning bracht. Ongetwijfeld was haar kür spectaculair der dan die van Heiss door meer spirit, een grotere variatie en een opeenvolging van pirouettes, axels en lutzen. Zij miste De controle van de juryleden bij het kunstrijden is bijzonder scherp. Óp de foto ziet men hoe de jury nauwkeurig de krassen in het ijs bekijkt na het rijden van een van de verplichte figuren. De Noor Haakon Brusveen, die tegen de verw achting en overwon in de ski-cross country over 15 kilometer. echter de zekerheid van Carol Heiss, waardoor zij haar niet kon troeven, doch wel Sjoukje Dijkstra, zonder haar even wel van het zilver te kunnen afhouden. De Amerikaanse Carol Heiss, die als zeventiende van de 26 deelneemsters op hef ijs kwam, heeft door een prachtig ge reden kür haar eerste plaats, die zij van het eerste verplichte figuur af heeft inge nomen, veilig gesteld en daarmee voor Amerika de eerste gouden medaille ver overd. De negen juryleden kenden voor de kür van Carol Heiss de volgende cijfers toe: voor inhoud: 5.7 5.8, 5.9, 5.8, 5.8, 5.7, 5.5, 5.9, 5.8; voor uitvoering: 5.9, 5.7, 5.8, 5.8, 5.7, 5.7, 5.6, 5.8, 5.8. 99 een beter plaatscijfer had dan de Tjeclii- sche, moest zij toch de vierde plaats af staan, daar meer van de negen juryleden haar deze plaats toekenden dan aan Joan met de verhouding 3 tegen 1. Na de Franse ballerina Hassler met enkele malen 5.3 en de Oostenrijkse Froh- ner kwam Carol Heiss in de piste voor haar kür op muziek van Tsjaikowski en Rossini. Ofschoon zij een prachtige kür reed, was zij toch niet in haar beste vorm. Van de elf sprongen kwamen er drie niet helemaal goed tot hun recht. Naar veler mening zat er in haar oefening te veel ge trippel op de tenen. Met grote zekerheid en in een voorbeeldige stijl reed zij naar een hoge waardering, waarmee zij haar gouden medaille zeker stelde. De acht duizend toeschouwers die de arena tot de laatste plaats vulden, brachten haar een minutenlange ovatie. Het was duidelijk: de wereldkampioene was ook Olympisch kampioene. In haar pittige blauwe jurkje, met haar blozende gezicht en blonde haren spreidde hierna Sjoukje Dijkstra op muziek uit Graduation Ball van Strauss 'n frisse kür uit op het keiharde ijs, dat sommige meis jes parten speelde, waardoor er vooral in het begin nog al eens valpartijen waren. Sjoukje bracht haar kür met vaart en verscheidene goede sprongen fonkelden hierin als diamanten. Zij miste jammer genoeg een dubbele lutz, waarna zij na een dubbel axel op twee voeten neer kwam, waardoor zij even onzeker werd. Snel herstelde zij zich echter om haar technisch hoogstaande vrije figuur, die over de gehele baan werd geschreven zij miste eenmaal zelfs de afrastering op enkele centimeters te voltooien. Ook haar viel gejuich en applaus ten deel, als- „De fee van het ijs", zo noemen de Amerikanen Carol Heiss, de Olympische kampioene kunstrijden van I960. En dat is stellig geen onjuiste benaming, want de blonde Amerikaanse is vooral op het ijs een bijzonder charmante verschijning. Carol Heiss, 1,61 meter lang', is op 20 januari 1940 in New York geboren. Haar vader is daar bakker. De Olympische kam pioene studeert in Neiv York aan de uni versiteit. Wanneer ze niet werkt of traint leest zij gewoonlijk of draait platen. Ook zwemt1 ze graag en heeft ze een voorliefde voor tennissen. In 1956, bij de Olympische Winterspelen van Cortina d'Ampezzo, werd zij tweede achter haar landgenote Tenley Allbright. Wèl behaalde ze in dat jaar bij de kam pioenschappen in Garmisch Partenkirchen haar eerste wereldtitel. In 1957, 1958 en 1959 ging het wereldkampioenschap even eens naar de „fee van het ijs". Ook haar zusje, Nancy, heeft in Amerika (en ver daarbuiten) al grote faam ver worven als kunstrijdster. Helaas werd zij door een blessure kort voor deze Olym pische Winterspelen uitgeschakeld. Nadat Carol Heiss aan de wereldkam pioenschappen, die begin maart in Van couver (Canada) worden gehouden, heeft deelgenomen hoopt zij een tournee door Europa te maken. „Alleen", zo zei ze dins dagavond, „zal de president van de uni versiteit me daar toestemming voor moe ten geven. Anders gaat het feest niet door". Ze was meer dan gelukkig, de Olym pische kampioene. Eindelijk was dus de voorspelling van haar moeder, die kort- na de Winterspelen van 1956 overleed, in ver vulling gegaan. Het officiële eindklassement van het kunstrijden dames luidt: 1. Carol Heiss (V.S.) 1490 pnt, plaats cijfer 9; 2. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 1424.8 pnt., plaatscijfer 20; 3. Barbai-a Roles (V.S.), 1414,9 pnt., plaatscijfer 26; 4. Jana Mrazkova (Tsj.) 1338,7 pnt., plaatscijfer 53; 5. Joan Haanappel (Ned.) 1331,9 pnt., plaatscijfer 52; 6. Laurence Owen (V.S.) 1343 pnt., plaats cijfer 57; 7. Regina Heitzer (Oostenrijk) 1327.9 pnt., plaatscijfer 58; 8. Anna Gal- marini (Italië) 1295 pnt., plaatscijfer 79. De Noor Hakon Brusveen heeft het Olympisch kampioenschap 15 km ski cross country voor heren gewonnen. Hij legde de afstand af in 51 min. 56 sec. De officieuze uitslag was: 1 en Ol. kamp. Brusveen (Noorw.) 51 min. 55,5 sec., 2. Jernberg (Zweden) 51.58,6, 3. Hakulinen (Finl.) 52.03,0. 4. ex aequo Vaganov (Rusl.) en Ostberg (Noorw.) beiden 52.18.0, 6. Mantyranta (Finl.) 52.40,6. De Olympische titel reuzeslalom da mes is gewonnen door de Zwitserse Yvonne Ruegg. De uitslag van dit twee de onderdeel van de alpine combinatie luidde: 1. en Ol. kamp. Yvonne Ruegg (Zwits.) 1 min. 39,9 sec., 2. Penny Pitou (V.S.) 1.40.0, 3. Giuliana MinuzzoChe- nal (It.) 1.40.2, 4. Betsy Snite (V.S.) 1.40.4, 5. ex aequo Anneliese Meggl (Did.) en Carla Marchelli (It.) 1.40.7 bei den, 7. Thérèse Leduc (Fr.) 1.40.8, 9. Annemarie Leduc (Fr.) 1.41.5, 9. ex aequo Sonja Sperl (Did.), Madeleine ChamotBerthod (Zwitserl.) en Hilde Hofherr (Oostenr.) allen 1.41.9. De uitslag van de 3000 meter hardrij den op de schaats voor dames luidde: 1. en Olympisch kampioene Lydia Sko- blikova (Rusland) 5 min. 14,3 sec.; 2. Valentina Stenina (Rusland) 5.16.9, 3. Eevi Hattunen (Finland) 5.21.0, 4. Hat- sue Takaminzawa (Japan) 5.21.4, 5. Christina Scherling (Zweden) 5.25.5, 6. Helena Pilecjczyk (Polen) 5.26.2, 7. El- wira Seroczynska (Polen) 5.27.3, 8. Jean ne Ashforth (V.S.) 5.28.5, 9. Tamara Ry- lova (Rusland) 5.30.0, 10. Yoshiko Ta- kano (Japan) 5.30.9. Na de vijfde dag van de Olympische Winterspelen ziet de verdeling van de medailles er als volgt uit: goud zilver Rusland Duitsland Zweden Zwitserland Amerika Noorwegen Frankrijk Canada Oostenrijk Finland Polen Nederland Italië brons 5 0 0 0 3 0 1 0 2 2 1 0 1 Met die matige belangstelling van de Amerikanen voor de Olympische Winter spelen van Squaw Valley blijkt het toch nog wel erg mee te vallen. Volgens een officiële mededeling hebben op de eerste vijf dagen van de Spelen 138.150 toeschou wers de wedstrijden bijgewoond. Het Olympisch ijsstadion kreeg uiteraard de grootste belang stelling. Alleen al het afgelopen weekeinde stroomden 79.000 be zoekers zaterdag 32.000 en zondag 47.000 het ijsstadion binnen. Dinsdag kwa men er 15.560 toe wedstrijden kijken. schouwers naar de Vast staat dat de raming die de officials voor de Spelen ten aanzien van het be zoekersaantal hadden gemaakt, nu al over schreden is. Een kleine 150 deelnemers en officials zijn dinsdagmiddag in grote moeilijkheden gekomen. De chauffeurs van de Grey- hound-bussen kondigden geheel onver wacht aan dat zij gingen staken. Slechts twee uur heeft de staking geduurd, maar desondanks was het „Olympisch verkeer" rond Squaw Valley ernstig ontwricht. Toen de eisen van de chauffeurs waren in gewilligd zij hadden bezwaar tegen de slecht geoutilleerde wachtruimte voor het personeel gingen de bussen weer de weg op. Lydia Skoblikova, een 22-jarig sport- meisje uit Tsjeljabinsk, werd dinsdag door haar overwinning op de 3000 meter hard rijden voor dames de eerste deelneemster, die een tweede gouden medaille veroverde. Met haar tijd van 5 min. 14,3 sec. slechts een halve seconde boven het wereldrecord va'n haar landgenote Rimma Zhukova was zy 2,6 seconde sneller dan haar land genote Valentina Stenina, die de tweede plaats voor zich opeiste. De zege van Skoblikova kwam ogen schijnlijk onverwacht, want Stenina was de grote favoriete op deze afstand. Maar de weersomstandigheden waren ongunstig voor de wereldkampioene. De eerste serie werd gereden bij een temperatuur van 25 graden onder nul. Het ijs was toen als een diamant, dus te hard en mede daardoor te stroef voor een topprestatie. Toen Valentina Stenina voor de zevende rit aan de start ver scheen,waren de con dities vooral die van het ijs reeds aanmerkelijk gunsti ger, maar Skobliko va, die de laatste se rie had geloot, zou het nog veel beter tref fen. Niettemin kwam Stenina tot een tijd De gouden plak voor de reuzeslalom dames, het tweede onderdeel van de Alpine combinatie, is in Zwitserse handen geko men. Het was Yvonne Ruegg, die haar 48 concurrenten te snel af was. Amerika hoopte op een zege voor Penny Pitou, die bij de afdaling de tweede plaa'ts bezette, maar zij verkreeg wederom het zilver. Toch heeft het blon de Newyorkse meisje nog kans op goud, want zij bezet thans in de stand voor de alpine-combinatie de eerste plaats. Dit dankte zy aan de pech, die de Duitse Heidi Biebl, winnares van de afdaling over viel. Halverwege het 1300 meter lange parcours (hoogteverschil 382 meter), waar in 55 poortjes waren opgesteld, kwann Heidi ten val. Tot op dat moment had zij de snelste tijd voor de eerste helft van de piste genoteerd: 51,4 sec. Zij herstelde zich weliswaar, doch kon het tijdverlies niet meer goed maken. Het 21-jarige meisje uit Chur, Yvonne Ruegg, startte onder gunstige omstandig heden. Zij kwam als nummer drie aan de beurt en op dat ogenblik was de sneeuw nog niet met een ijslaag bedekt, hetgeen voordeel betekende. Degenen, die veel la ter aan de reuzeslalom begonnen mochten niet veel risico nemen daarvoor was het parcours te glad. Het was dan ook niet te verwonderen, dat er zich veel valpartijen voordeden. Grote bewondering had men voor de prestatie van de 29-jarige Italiaanse Giu liana Minuzzo-Chenal. In prachtige stijl legde zij de 1300 meter lange piste af in 1 min 40,2 sec., hetgeen haar een bronzen medaille opleverde. De 32-jarige eigenaar van een sportzaak in Lillehamar (midden Noorwegen) Ha- kon Brusveen, die oorspronkelijk als re serve van de Noorse ploeg was gekozen, heeft voor een verrassing gezorgd. Niet hij, doch de Zweéd Sixten Jernberg (win naar van de 30 km. cross country) was getipt voor de Olympische titel op de 15 km. ski-cross country. Het heeft er ook lange tijd naar uitge zien, dat Jernberg zijn tweede gouden plak zou veroveren. Na 10 km. had hij de beste tijd genoteerd: 35 min. 29 sec., Brus veen en de Fin Hakulinen lieten na die afstand beiden 35 min. 31,2 sec. afdruk ken. Bij de laatste twee stijgingen raakte Jernberg echter in moeilijkheden. Hij viel en verspeelde ongeveer drie seconden, die hem noodlottig zijn geworden. In die tussentijd verging het Brusveen beter. Weliswaar was het parcours voor hem even zwaar, maar hij slaagde erin zijn tempo iets te verhogen, waardoor hij seconden op Jernberg inliep. De Fin Ha kulinen zakte iets af. Vermoeid maar over gelukkig bereikte de Noor de finish en daar vertelde men hem, dat hij de beste tijd had gemaakt, zelfs beter dan die van de sterke Zweed. Olympisch goud voor Brusveen, zilver voor Jernberg en brons voor Hakulinen, dat leverde deze zware 15 km lange cross country op. Jon Konrads, het Australische zwem- fenomeen. van 5 min. 16.9 sec., waarmee zij alle voor haar gestarte concurrenten overtrof. Tot de laatste serie zou Stenina haar eerste plaats behouden. Toen reed Lydia Skobli kova bij een temperatuur van acht graden onder nul en op een ijspiste, die door de krachtige zon sneller was geworden, de wereldtijd van 5 min. 14,3 sec. Een strak blauwe hemel, tientallen vlaggen en de wit besneeuwde bergen vormden het decor voor een rit, waarin over Olympisch goud beslist werd. Verkeerd geteld Een merkwaardig voorval was er tijdens de race van het vijfde paar, dat werd ge vormd door de Canadese Doreen Ryan en de Finse Sihvonen. Dit duo reed een ronde te veel als gevolg van een foutieve ronde telling. Aangezien de rijdsters zelf de tel niet hadden bijgehouden, was er aanvan kelijk niemand, die het opmerkte. Dat ge beurde pas na afloop. De tijd op de 3000 meter was wel opgenomen, maar beide rijdsters hadden de bel voor de laatste ronde niet gehoord, zodat een eindsprint uitbleef. Helmut Bantz, Olympisch kampioen paardspringen in Melbourne, is door de Westduitse Gymnastiekbond voor zes maanden geschorst. In de officiële ver klaring zegt het Westduitse hoofdbestuur dat de houding van Bantz de oorzaak is geworden van moeilijkheden in de fede ratie .Het was bekend dat Bantz aan Duit se journalisten had verklaard, dat een lei dende official van de Westduitse bond te laat was begonnen met de training voor de Olympische Spelen. Het lijkt onwaarschijnlijk, dat Bantz in Rome zal uitkomen. Cricket De derde testmatch tussen West-Indië en Engeland, die in Kingston is gespeeld, is geëindigd in een draw. In de tweede innings slaagden de Engelse bowlers er niet in West-Indië uit te krijgen. Toen de speeltijd verstreken was bedroeg de score van West-Indië 175 runs voor het verlies van zes wickets. Op deze laatste dag beëindigden de Engelsen hun tweede innings. Zij kwamen tot 305 runs. West Indië stond toen voor de uiterst zware opgave in 245 minuten ten minste 230 runs te scoren om de wedstrijd te winnen. Wel poogden de Westindiërs aanvankelijk snel te scoren, doch door het accurate bowlen van pace-bowler Fred die Trueman, die maar liefst vier wickets nam, slaagden zij niet in hun opzet. Easton McMorris, de openings-batsman van West-Indië, was al heel snel verdwe nen. Hij kwam niet verder dan 11 runs. Via 30 voor 1 en 40 voor 2 werd het 48 voor 3. Op 86 verdween ook Garfield So bers door een run out. Daarna wijzigde de Westindische batslieden uiteraard hun tactiek en zij beperkten zich ertoe de tijd uit de spelen. De scores waren: Engeland: eerste innings 277, tweede innings 305; West Indië: Eerste innings 353, tweeds innings 175 voor 6. Voor de eerste twee testmatches won Engeland er een; de andere leverde een draw op. Yvonne Ruegg, het Zioitserse meisje dat de reuzeslalom het tweede onderdeel van de alpine-combinatie het snelste aflegde in Squaiv Valley. Zes recordverbeteringen op één dag. Was het verwonderlijk dat de heer Berge Phillips, secretaris van de Australische Zwembond dinsdag verklaarde, de kans groot te achten da«t Australië by de komen de Olympische Spelen op vrijwel elk on derdeel van het zwemmen een gouden medaille zal veroveren. De 22-jarige Olympische kampioene op de 100 rneter vrije slag Dawn Fraser nam van deze zes records de helft voor haar rekening. Zij won de 110 yards vrije slag in de fantastische tijd van 1 min. 00,2 sec., waarmee ze ook het wereldrecord op de 100 meter verbeterde, nadat ze nog geen uur voordien met 1 min. 10,8 sec. het wereld record op de 110 yards vlinderslag op ha'ar naam had gebracht. Geen slecht resultaat voor een meisje bij wie de doktoren en kele maanden geleden een vrij ernstige af wijking in de hartslag ontdekten Vooral haar vooruitgang op de vlinder slag is verbazingwekkend. Een jaar ge leden ontdekte Dawn Fraser dat ze ook op die slag vrij snel vooruitkwam en toen ze in het begin van dit jaar het Australische record op 1 min. 12,2 sec. bracht, besloot de Australische voor beide zwemslagen te gaan trainen. Het maakt haar niet alleen een grote kanshebster voor het Olympisch goud op de 100 en 400 meter vrije slag, maar ook voor een titel op de vlinderslag. Over één ding was Dawn Fraser niet te vreden. Ze was er niet in geslaagd als eer ste beneden de minuut te blijven. „Als ik geweten had, dat ik zo hard ging, had :k er stellig een betere eindsprint uitgehaald en was ik onder de minuut gekomen", zei ze toen ze op de kant klom, „maar ik weet nu zeker dat het mogelijk is en mis schien gebeurt het wel tijdens de Olym pische Spelen in Rome". Jon Konrads heeft na zes vergeefse po gingen het wereldrecord op de 400 meter vrije slag overgenomen van Tsuyoshi Ya- manaka. Sinds de Japanner op 26 juli van het vorig jaar in Osa tot 4 min. iö,6 sec. kwam, is het streven van Konrads er steeds op gericht geweest, het wereldrecord op de 400 meter, het belangrijkste uit zijn verzameling, weer in handen te krijgen. De Japanner rest nu nog slechts het we reldrecord op de 200 meter vrije slag met een tijd van 2 min. 1,5 sec., maar ook dat record staat wankel. Enige dagen geleden zwom Jon Konrads namelijk de 220 yards in 2 min. 1,6 sec. Het laatste wereldrecord van dinsdag werd verbeterd door de jeugdige Neville Hayes, die de 220 yards vlinderslag aflegde in 2 min. 17,9 sec. Voor dit nummer be stond een limiettijd van 2 min. 20 sec. Wel was Mike Troy daar op 21 juni van het vorig jaar met 2 min. 18,6 sec. ruim onder gebleven, maar zijn prestatie werd niet als wereldrecord erkend. Neville Hayes vestigde voor het eerst de aandacht op zich in 1959, toen hij als 16- jarige tijdens de kampioenschappen van Nieuw Zuid Wales de 220 yards vlinder slag won met een tijd van 2 min. 34,9 sec. Onder leiding van Don Talbot, die ook trainer is van de Konrads, ging hij snel vooruit. Bij de Australische kampioen schappen van het vorig jaar vex-sloeg hij Brian Wilkinson en op 15 januari van dit jaar won hij de finale van de kampioen schappen van Nieuw Zuid Wales in 2 min. 21,5 sec. Het wereldrecord op de 200 meter vlinderslag staat met 2 min. 16,4 sec. op naam van de Amerikaan Mike Troy. Hij verbeterde bovendien zijn eigen we reldrecord op de 440 yards (4.19, d.d. 7 febr. 1959). Het nieuwe record voor beide af standen werd 4.15,9, Konrads zwom deze tijd in de finale van de 440 yards. Het Franse voetbalelftal, dat zondag in Brussel tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Georges Lamia (Nice); achter: Jean Wendling (Reims) en André Lerond (Stade Fx-angais); midden: Lucien Muller (Reims), Raymond Kaelbel (Monaco) en René Fer- rier (St. Etienne); voor: Pierre Grillet (RC Paris), Roland Guillas (Bordeaux), Ray mond Kopa, Roger Piatoni en Jean Vincent (allen Reims). Resex-ves zijn Volonna (Reims), Cornu (Nice) en Heutte (RC Paris). Advertentie Als raadsman van de gedupeerden in de kwestie van het verloren poolformulier zal mr. dr. C. Berkhouwer donderdag 25 februax-i in het gebouw van de K.N.V.B. in Den Haag een ondex-houd hebben met de leden van de commissie geschillen van de K.N.V.B.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13