Honderd jaar Anchor Line VERLICHTING WISKER Kijk Uit op derde plaats na overwinning op Pat Mat Perée Sleper Barendtszee legde in één jaar 48.550 mijlen af Havenberichten I formule meubelen 1 LANGS SLUIZEN EN HAVENS [Jmond-zaken en bedrijven op „la femme et la fleur" Wasmachines - Centrifuges Gasgeysers en Gasfornuizen Hachelijk transport van,, Waalhaven" WOENSDAG 24 FEBRUARI 1960 LOENDERSLOOT Burgerlijke Stand van Velsen Spoorwegovergangen beter beveiligd in Castrium KA B-ers zwierven door Parijs Vijf maart uitvoering „Hooger Geest Ghesellen" Dr. Pereira d'Oliveira pleit voor jeugdclubs zonder leiding Jeugd komt in actie Demonstratie in Rome Provinciale Staten van Noordholland DE ANCHOR LINE is een Blitse scheepvaartmaatschappij, gevestigd in Glasgow met bijkantoren te Liverpool en in Londen, die al langer dan honderd jaar bestaat. Het schip op de foto is één van haar negen schepen, de „Cilicia", die in 1938 gebouwd is bij de Fairfield Co. Ld. te Glasgow, 11.157 ton meet en 153,57 m lang is. Als jaar van oprichting wordt aangenomen 1856, door de heren Handysides Henderson. De firmanten openden toen een lijn tussen Glasgow en New York, maar zij waren toen al geen onbekenden in de scheepvaartwereld, want sedert 1852 onderhielden de heren Handysides Henderson een dienst tussen de Clyde en het Pyrenees schiereiland. Deze dienst werd korte tijd later uitge breid tot het Middellandse-Zeegebied. Het in 1855 gebouwde zeilschip „Tempest" werd het jaar daarop tot stoomschip ver bouwd en met een tweede aangekocht stoomschip, de „John Bell", werd de dienst tussen Glasgow en New York onder houden. Negen jaar later werd deze lijn uitgebreid tot een wekelijkse verbinding. Gezegd kan worden dat het de rederij in de beginperiode voor de wind ging. Het bleef niet bij de vaste dienst op New York maar er werd tevens een dienst geopend tussen Glasgow en de Middellandse-Zee- havens en ook vertoonden de schepen van Handysides Henderson zich in de ha- De Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw staat weer voor de deur, de tiende sedert 1950. Een bloemetje zal op deze beurs in het Krelagehuis niet ontbreken. Men is voornemens boven de hoofden van de bezoekers tal van bloemstukken in kronen en boeketten op te hangen. Ook zullen de Haarlemse bloemenmeisjes op de beurs aanwezig zijn. Van de zaken en bedrijven uit IJmuiden en omgeving, die aan de beurs deelne men, noemen wij Stoutenbeeks Modema- gezijnen te Beverwijk, die zoals elk jaar weer de modeshows voor haar rekening zullen nemen en de Interfrosta n.v. te IJmuiden die diepvriesprodukten zoals vis, soepen en groenten zal tentoonstellen. De modeshow van de firma Stoutenbeek zal dit jaar plaatsvinden in een bloemen tuin. Van 3 tot en met 11 maart zullen de dames kunnen genieten van de shows, die overdag gratis toegankelijk zijn. Vijf mannequins onder leiding van de beken- deMaggie Sierenberg zullen moderne ja ponnetjes tonen. Voor de teenagers is er een afzonderlijke mannequin, evenals voor de grote maten. Tijdens de shows zullen de mannequins zakdoekjes aan de beursbezoeksters uitreiken. Voor aan staande moeders wordt ook een show ge houden en wel door de Haarlemse firma Van Weert. Op „La femme et la fleur" zullen ook produkten te zien zijn van de IJmuidense n.v. Interfrosta, die diepvriesprodukten toont. Op donderdag 3 maart des mor gens om 10 uur wordt de voorjaarsbeurs door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers officieel geopend. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden vens van Zuid-Amerika. De maatschappij behoorde tot de eerste rederijen die ge koeld vlees naar Engeland brachten. In 1864 werd de Middellandse-Zeedienst uit gebreid tot Alexandrië en na de opening van het Suezkanaal behoorde de Anchor Line tot de eerste rederijen die daar on middellijk voordeel van trokken. In 1875 werd de dienst uitgebreid tot Bombay en zeven jaar later tot Calcutta. Ook was in 1870 een regelmatige verbinding tussen Italië en de Verenigde Staten van Amerika in het leven geroepen. Daarna werden er andere rederijen aan toegevoegd en in 1912 kwam de Anchor Line onder controle van de Cunard Line. Bij het uitbreken van de eerste wereld oorlog werden verscheidene schepen door de Britse Admiraliteit overgenomen en als hulpkruiser en troepentransportschip in dienst gesteld, waaronder enkele passa giersschepen. Na de oorlog moest de passagiersvloot weer geheel worden opgebouwd. Reeds in 1920 verscheen een nieuwe „Cameronia" in de vaart, weldra gevolgd door de „Tus- cania" en „California" en later werden de „Transylvania" en de „Caledonia" aan de vloot toegevoegd. De „Cilicia" met het zusterschip „Cir- cassia" waren de eerste motorschepen van de Anchor Line die bestemd waren voor de dienst op Brits-Indië. Toen wereldoorlog nummer twee aan ving, bestond de vloot uit 12 schepen en er werden weer verscheidene door de admi raliteit gevorderd, waarvan er enkele ver loren zijn gegaan, onder andere de tot hulpkruiser verbouwde passagiersschepen „Caledonia" en „Transylvania", alsmede de „Britannia". De twee zusterschepen „Cilicia" en „Circassia" zijn behouden gebleven als de twee enige vooroorlogse passagierssche pen van de Anchor Line, waarvan de schepen een zwarte schoorsteen voeren. Arie van der Veer Advertentie Steeds het nieuwste in een grote keuze voor elk interieur MARKTPLEIN - TELEF. 4262 Ziet de etalages BEVALLEN: S. J. BonnemaGiesberts, z„ De Ruijterstraat 64, IJmuiden-oost; J. C. G. SchuilingDe Gelder, z., Waalstraat 25, IJmuiden; S. I. VendelVan den Berg, z., Acaciastraat 27, IJmuiden-oost; H. Age- ma—Meijering, z., Slauerhoffstraat 1 III, Haarlem; A. H. HamersTellier, d„ Fa zantenlaan 48, IJmuiden-oost; R. J. Knaa- penVan den Berg, z., Wilgenstraat 46, IJmuiden-oost; J. van UrkIskes, z„ Beu kenstraat 12, IJmuiden-oost; J. A. Tim merUntied, z., Van Saelenplantsoen 15, Velsen-Noord; J. WarmenhovenSlager, z„ Wijkeroogstraat 84, Velsen-Noord; J. J. de OudeSchuwer, z., Zeeweg 263, IJmui den-oost; J. EngbertsBos, z., Ladder beekstraat 20, Velsen-Noord; H. M. J. de LeeuweMunts, d„ De .Noostraat 40, IJmuiden-oost; L. DekkerSchoon, d., Berkenstraat 2, Haarlem; G. J. Koekkoek Waterloo,d., Voltastraat 2, IJmuiden; G. M. HoltGroot, z„ Groeneweg 74, IJmui den-oost; M. WijngaardenHennevanger. z., Dirk Hartoghstraat 14, IJmuiden; A. M. SchutterWestra. z., Schulpweg 496, Vel sen-Noord; A. W. PotmaPenner. d„ President Steijnstraat 15, IJmuiden: J. B. ClaassenHop, z., Saturnusstraat 40, IJmuiden; H. E. SchoorlVan Tunen, d., Reggestraat 3, IJmuiden: K. de HaanVan den Berg, z., Tuindersstraat 47, IJmuiden- oost. OVERLEDEN: D. C. M. de Jong. 67 j„ weduwe van H. Dekker, Baanstraat 5, Beverwijk; P. de Vries, 6 mnd., Acacia straat 20. IJmuiden-oost. WERELDVROUWENGEBEDSDAG BEVERWIJK De jaarlijks terugkerende dag, waarop over de gehele wereld vrouwen bijeen komen in gebed, is voor 1960 vastgesteld op vrijdag 4 maart. In Beverwijk vinden de bijeenkomsten plaats in de Vrijzinnig Hervormde Kerk aan de Prinsesselaan en in de Irenekapel. In een sportief gespeelde wedstrijd hebben de beide IJmond-schaakclubs Kijk Uit (IJmuiden) en Pat Mat (Beverwijk) elkaar maandagavond in het Cultureel Centrum in IJmuiden bestreden. De wedstrijd tussen de beide eerste tientallen telde mee voor de competitie in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond. De IJmuide- naren hadden van meet af aan het betere spel hetgeen uiteindelijk in een verdiende 6V23V2 overwinning resulteerde. Door dit succes heeft Kijk Uit in de eindrang schikking nog beslag kunnen leggen op de derde plaats. Berd 4: Tj. de Jong (K-U)A. Sling (P-M): Een Siciliaanse partij die al snel de bekende paden verliet. De Kijk Uiter kreeg wat beter spel en bezorgde zijn rivaal een geïsoleerde pion. In een stelling waarin Slings zeker nog niet kansloos was, maakte de Beverwijker een blunder. Hij capitu leerde meteen, waardoor Kijk Uit aan de leiding kwam, 1-0. Bord 10: T. Hölscher (K-U)P. H. Janssen (P-M): Ook al een Siciliaans ge vecht. Wit kreeg duidelijk beter spel en wist in het middenspel levendige en inte ressante verwikkelingen op te roepen. Janssen kreeg een zeer slecht staande loper, een geducht verzwakte pionnenstel- ling en een hevig bedreigde koning. Höl scher zette fraai voort en dreef zijn rivaal kansloos in een matnet, 2-0. Bord 7: K. Comis (P-M)—J. L. Wfjdoogen (K-U): Een Franse partij. Aanvankelijk wogen de partijen goed tegen elkaar op. In het middenspel kwam Comis toch wel iets in het voordeel. Het toreneindspel dat ontstond was zeer lastig en eiste de volle inzet van krachten. Wijdoogen slaagde erin de balans door goed tegenspel in even wicht te houden, waarmee een 2V2V2 score tot stand kwam. Bord 8: C. J. Gordijn (K-U)—J. C. de Haas (P-M): Een Nimzo-Indische partij met ingewikkeld spel. Het was moeilijk te bepalen welke speler nu over de beste kans beschikte. De spelers zagen kennelijk ook zelf geen voordelige kanten en beslo ten het punt te delen, 3-1. Bord 9: P. Hart (P-M)—T. Langcdijk (K-U): Het beruchte twee-paarden-spel in de nahand leverde Hart de theoretische pion op. Langedijk stelde daar een wat betere ontwikkeling tegenover. Mede door dit voordeel slaagde hij erin zijn initiatief zodanig uit te breiden dat hij de pion ach terstand wist om te zetten in een pion voorsprong. Spoedig kwam hij toen in ge wonnen positie. Hart's einde werd ver sneld toen bovendien nog een stuk ver loren ging, 4-1. Bord 2: J. Blok (K-U)—M. P. Suiker (P-M): De Nimzo-Indische verdediging van Suiker bracht de Beverwijker een licht voordeel. Met zijn bekende sterke spel wist hij dit positieve geluid in de stelling te behouden. Met een zeer listige en fraaie pionzet stelde hij Blok nog plot seling voor een onoplosbaar probleem, het gelijktijdig veilig stellen van dame en toren. Uiteraard bleek dit onmogelijk, 4-2. Bord 5: P. Tijssen (P-M)—G. Maas (K-U): Deze Siciliaanse strijd bracht Maas al spoedig pionwinst. Tijssen stelde daar ech ter een kansrijke aanvalsstelling tegen over. Lange tijd zag het er dan ook naar uit dat de Pat Matter succes zou hebben. De listige Maas wist evenwel steeds goede voortzettingen te vinden, greep elke kans tot afwikkeling aan en won in tijdnood van Tijssen zelfs een stuk. Uiteraard was het pleit toen snel ten nadele van Tijssen beslecht, 5-2. Bord 3: P. Zwart (P-M)—K. Steijn (K-U): Een mooie partij leverde Steijn in het mid denspel pionwinst op. De overigens sterk tegenspelende Pat Matter kon dit verlies niet geheel compenseren, waarop wij meenden Steijn wel te zien winnen. Ge zien de 5-2-voorsprong van Kijk-Uif on dernam hij echter geen verdere winst poging en accepteerde het remise-aanbod, 5'/2—2'/2. Bord 6: A. Kistemaker (K-U)J. Sonne- veld (P-M): Het enige Spaanse duel in de wedstrijd bracht ingewikkeld spel. De spe lers gaven elkaar geen duimbreed toe. Wel kwam Sonneveld even een pion voor, maai de IJmuidenaar zag spoedig kans het ma teriële evenwicht te herstellen. Met een vredesverdrag tot besluit, 6-3. Bord 1: J. Zoontjes (P-M)—F. J. Walda (K-U): Een Konings-Indisch gevecht met snelle pionwinst voor Walda. maar dui delijk beter spel voor de Beverwijker. Walda moest dan uiteindelijk ook een stuk prijsgeven, waarvoor hij echter twee pion nen compensatie had. Bij het afbreken lagen de kansen aan Zoontjes' zijde. De winstgang bleek bij analyse echter verre van eenvoudig, zo niet onmogelijk. Daal de partij bovendien geen invloed meer op het eindresultaat kon uitoefenen, werd tot remise bsloten. 61/;3'/2. In de onderlinge competitie van beide clubs zijn nog de volgende uitslagen te melden: Kijk Uit: Groep 2: W. DeelderH. v. d. Plas remise; groep 3: C. GravemakerJ. Vis 0-1, W. v. d. BergJ. v. d. Doel 0-1; groep 4: D. OldenmarkJ. Kroese remise, F. J. BroertjesA. Schelvis 1-0. Pat Mat: Groep 1: SteemanComis re mise; groep 2: v. d. BergBeentjes remise, RodenbergDe Heer remise, Steeman Janssen 0-1; groep 4: MolenaarMajoor 1-0, De SwartDe Mon 1-0, Dijkman Kruijer 0-1 (rectificatie). Advertentie Kennemerlaan 9 Telefoon 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Beahlve de overgang van de Beverwij kerstraatweg zijn nu te Castricum alle spoorwegovergangen van automatische beveiliging voorzien. In de morgenuren van maandag werd de automatische beveiliging aan de Vin- kenbaan zonder officieel vertoon in ge bruik gesteld en des middags verliep ook het automatische beveiligingsstelsel aan de Kramersweg naar wens. Dat betekent een grote verbetering vooral omdat van deze overwegen een zeer veelvuldig gebruik wordt gemaakt. Te verwachten is dat nu ook de overweg van de Beverwijkerstraatweg spoedig zal worden geautomatiseerd. We vernamen dat dit binnen enkele maanden het geval zal zijn. Ook hier is steeds een druk verkeer het geen dus bij automatisering tevens voor velen een grote tijdsbesparing zal gaan betekenen. Alle moeite en opwekking ten spijt was er voor de televisie-vrije avond, die de KAB afdeling Velsen-Noord voor haar leden in het St. Jozefhuis aan de Banjaert- straat heeft gehouden, maar een matige belangstelling, hetgeen voorzitter P. Lub bers betreurde. Doch misschien juist daar door konden de bezoekers intens genieten van de op voortreffelijke manier vertelde ervaringen van de heer G. A. van Leeu wen uit'Amsterdam, die geruime tijd heeft geleefd met de zwervers van Parijs, Mar seille en Marokko. Hij was met hen clo chard onder de clochards, sliep als Parijse zwerver evenzeer onder de Seinebruggen en op de roosters van de Parijse métro als in kerkportalen. Lange tijd leefde hij al leen van datgene, wat hij bijeen bedelde. De heer Van Leeuwen, die door zijn per soonlijke belevenissen zozeer boeide, dat nauwelijks zijn Franse accent opviel, be trok hierdoor zijn gehoor geheel in de Pa rijse sfeer. Deze werd nog meer benaderd toen af en toe op de achtergrond een Frans chanson doorklonk. Het was een goede avond, die de af wezigen in het ongelijk stelde. De toneelvereniging „De Hooger Geest Ghesellen" uit IJmuiden geeft zaterdag 5 maart haar tweede toneelvoorstelling van dit seizoen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opgevoerd wordt „In Londen staat een huis" (The happy family), blijspel in drie bedrijven door Michael Hutton. De regie is in handen van Willem van der Veer. Een afstand van meer dan tweemaal een reis om de wereld had kapitein Piet de Koe met zijn 23 mannen onder wie vijf runners afgelegd, toen hij maandag met de zeesleepboot „Barentsz Zee" eindelijk in de haven van Maassluis was teruggekeerd Ruim 48.550 zeemijlen had deze Maas sluisenaar achter zich, waarvan 22.650 met een sleep achter zich, een afstand die vol gens L. Smit en Co's internationale sleep dienst nog nooit door een sleepboot in zulk een korte tijd een jaar en een dag is volbracht. Het begon op 21 februari vorig jaar in IJmuiden met een kraan die naar Maracaibo moest. Vandaar werden reizen gemaakt naar Venezuela, naar Curagao New Orleans en weer naar Maracaibo Daar begon, zo vertelde kapitein De Koe de merkwaardige reis met de tanker „Waalhaven". Het schip was voor de sloop bestemd, maar had nog 4100 ton schroot als lading in. De tocht naar Osaka in Ja pan, een afstand van 9500 mijl, is niet zon der .wederwaardigheden verlopen. Een week na het verlaten van het Panama kanaal kreeg de tanker water binnen en maakte slagzij. Toen de slagzij naar bak boord tot een vijftiental graden was opge lopen moesten er maatregelen genomen worden. Drie dagen is de helft van de bemanning van de „Barentsz Zee" bezig geweest om aan boord van de „Waalhaven" de lekken op te zoeken en zo goed en zo kwaad als het ging met een cementbekisting te dich ten. Intussen moest er ook met man en macht gepompt worden om de tanker drij vende te houden. Dat was allerminst een eenvoudig karwei, daar weet eerste stuur man Take Dragt van mee te praten. Die moest zich laten vastsjorren en zo met zijn lichaam als het ware als prop dienen tegen instromend water, maar tegelijk moest hij en dat duurde uren lang de slang van de pomp vasthouden, die het binnengekomen water wegzoog. Drie dagen is men aan het werk geweest en 1200 ton water moest worden uitgepompt, voor de slagzij tot drie graden was verminderd. Kapitein De Koe wilde zo de gehele over tocht niet wagen. Daarom werd koers ge zet naar Honoloeloe. In Honoloeloe werden nog meer provi sorische reparaties aangebracht, maar een certificaat van zeewaardigheid werd toch niet meer afgegeven. Met goedvinden van assuradeuren en eigenaars heeft men het tenslotte toch gewaagd de reis te vervol gen. Over geluk heeft men daarna niet te klagen gehad, want het was inmiddels sep tember geworden, de maand van de ty- fonen. Niet minder dan tien tropische stormen heeft men, behoudens „een klein staartje", kunnen ontwijken. In 35 dagen was de reis naar Osaka volbracht, of schoon uit de tanker nog altijd 200 ton water per dag moest worden gepompt. De „Barentsz Zee" voerde achtereenvol gens enkele reisjes uit met baggermate- riaal van Geelong naar Bluff in Nieuw Zeiand, op een waaiwan de berucht ge worden tyfoon Vera, met de kern op 200 mijl afstand, werd gepasseerd, de tyfoon Met drie kanonschoten is het Carna val te Nice ingeluid. Zes dagen lang zal Prins Carnaval zijn zotte scepter zwaaien over dit Rivièra-vakantieoord. De intocht van de prins duurde volle twee uur, waarbij de straten gevuld waren met praalwagens, poppen en feestvierende mensen. die Japan duizenden doden en gewonden heeft gekost. Via het Panamakanaal is men toen weer in westelijke richting gegaan. Ondertussen werd nog het Deense motorschip „Hulda Maersk" geassisteerd. Toen werden s.o.s.-seinen opgevangen van het Zwitserse motorschip „Regina" een 10.000 tonner, die een lading inhad van 13.000 ton en op 600 mijl van Halifax stuurloos ronddreef. Ofschoon er een be hoorlijke storm stond, kon toch worden vastgemaakt. Op nieuwjaarsdag arriveerde men met de sleep veilig en wel in Halifax Tenslotte had de „Barentsz Zee" nog een aandeel in de hulpverlening aan de 37.000 tons tanker „W. Alton Jones". Samen met de „Zwarte Zee" en de „Hudson" heeft men dit enorme schip, dat zo zwaar aan de elementen was overgeleverd, dat het bij vlagen meer dar. 40 graden slagzij maakte, naar Newport News weten te brengen. Eindelijk kon op 6 februari de thuisreis worden aanvaard. Kapitein De Koe, die hiermee zijn ver haal besloot, blijft nu een paar maanden aan de wal. „Ik heb nog meer dan honderd vrije dagen tegoed", zei hij. Dr. E. Pereira d'Oliveira uit Bussum heeft dinsdagmiddag voor de vereniging van Santpoortse huisvrouwen gesproken over „Opgroeiende jeugd". Zij brak een lans voor de „jeugdclubs zonder leiding.' Er mankeert namelijk nog al eens iets aan het derde milieu van het kind. De jeugd accepteert niet meer een leider die niet tot dezelfde generatie behoort, maar kiest zelf een leider, die wel het vertrou wen heeft uit eigen kring. De nozems, jeugd die als ideaal heeft geen ideaal te hebben, zouden hierdoor kunnen worden opgevangen. Het kernpunt van het nozemprobleem noemde dr. Pereira d'Oiveira een volsla gen gebrek aan interesse voor het werk dat toch hoog wordt beloond, zodat een prikkel tot het leveren van bijzondere prestaties niet aanwezig is. Zij noemde dit een fout van de huidige maatschappij en troostte zich met de gedachte dat slechts drie tot vier percent van de Nederlandse opgroeiende jeugd uit nozems bestaat Het is de taak van de ouders hun kinde ren voor te bereiden op de puberteit en de daarmee gepaard gaande geestelijke strubbelingen en lichamelijke verande ringen. Deze voorbereiding moet zijn be slag hebben voordat het kind de lagere school verlaat. Men moet zich niet laten verontrusten als zijn opgroeiende kinde ren te oproerig zijn, maar het vooral ook niet te makkelijk opvatten als zij onna tuurlijk rustig door de puberteitsperiode heenglijden. Dan kan duiden op onver schilligheid en een weigering volwassen te worden. Het opgroeiende kind kijkt als het ware voor het eerst in de spiegel en is niet te vreden met het spiegelbeeld. Er ontstaat een zucht vooral lichamelijk als vol te wor den aangezien, die zich uit in het hard rij den op helgekleurde brommers of een overdadig gebruik van make-up. In de eerste fase van de puberteit is het kind zeer energiek en positief van instelling. Daarna komt een periode van volslagen onverschilligheid en anarchisme. Ten slotte komt het kind tot een herwaarde ring van de feiten na deze volkomen te hebben ontkend. Een zeer begrijpend optreden van de ouders ten opzichte van hun kinderen is gewenst, omdat de onderlinge verhouding tijdens de puberteit zich volkomen wij zigt. Niet de ouders zijn meer het onder werp van aanbidding maar een filmheld, sportsman of ander idool. Toegeven aan de in deze periode vaak uitgesproken wens van school af te willen, zou in veel geval len later zeer worden betreurd. De Hervormde Jeugdraad te Beverwijk organiseert van maandag 14 tot donderdag 17 maart een zogenaamde jeugdvierdaagse. Maandag 14 maart vindt in het jeugd- gebouw in Heemskerk een wedstrijd plaats in gezelschapsspelen. In het verenigings gebouw aan de Schans te Beverwijk wor den de dag daarop toneelstukjes opge voerd; woensdag wordt er in „de Opgang" geschaakt en gedamd, terwijl donderdag de slotavond wordt gehouden in het ver enigingsgebouw aan de Schans. Tevens zal daar een tentoonstelling worden inge richt van boetseerwerk, tekenen en knut selwerk. Uit alle delen van Italië zijn burger lijke oorlogsinvaliden naar Rome ge komen teneinde de regering te ver zoeken een staatspensioen uit te keren. Deze foto van een gedeelte van de groep werd gemaakt bij de Enge lenburcht. Dinsdag kwamen in IJmuidrn aan: Bris van Udclcvalla; Whitfleet, Portland, kalksteen voor Hoogovens: Normandia, Gothenburg; Geziena Hendrika, Delfzijl; Artura. Kotka; Frigga, Narvik; Myrto. Zeebrugge: Rigel, Helsinki; Siebcnbiirgen, Stockholm; Armin, Kalundborg; Ostfriesland, Dordrecht; Hoechst. Antwerpen: Hontestroom, Portsmouth; Eemland. Bahia; Dirine. Kotka. props voor Velsen: Oatfield, Newcastle, cokesbreeze voor P.E.N. Velsen; Eemstroom, terug uit zee met machineschade; Annenkerk, Antwerpen; Alcyon, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Martha Ahrens, Rotterdam; Tine Rotterdam; Frans van Seumcren, Hamburg, parafine voor Haarlem; Jdanov, Batumi; Drake, Londen; Peregrine, Lon den. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Diogenes naar Breinen; Sinority, Berryhead; Procyon, Zie- rikzee; Pacific, Basse Indre. walsmateriaal van Hoogovens: Ludo. Rotterdam: Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Stubben- huk, Bremen: Campero, Glasgow: Oatva. Rotter dam, ledig van Velsen; Pollux. Antwerpen; Hel- ny. Londen: British Arrow. Isle of Grain; Gerd, Londen; Expo, Shoreham: Renovatie. Rendsburg, oud papier van Zaandam; Eemstroom. Leitlv. Bull finch, Londen; Darlington, Rotterdam; Dotterel, Rotterdam; Cyprian Coast, Newcastle; Pax, Rot terdam: Cumulus, Waterford; Normandia. Rotter dam; Noorderkroon, Hera, zout van IJmuiden: Aegis, Hamburg, walsmateriaal van IJmuiden: Amstelstroom. Londen; Daje Böhmer, Cadiz; Pon- za. Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Duurt naar Rotterdam: Menapia, New Ross: Artura, R'dam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of beslemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan „EXCELSIOR" WON VAN „IVO" In het tunneltoernooi georganiseerd door de Beverwijkse biljartvereniging „Excel sior" heeft dit team een 9-7-overwinning behaald op „IVO" uit Haarlem. CARNAVALSAVOND MET J. TIIEUNISZ De Katholieke Culturele Commissie te Beverwijk organiseert op maandag 29 fe bruari in het Kennemer Theater een car navalsavond. Medewerking zal hieraan verlenen het cabaretgezelschap van Joop Theunisz. Advertentie MARKTPLEIN In de dinsdag te Haarlem gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland, welke vergadering wegens vakantie van de Commissaris der Ko ningin, dr. M. J. Prinsen, geleid werd door mr. H. Westermann, zijn benoemd: tot lid van de commissie van bestuur der Provin ciale Ziekenhuizen mr. W. Bakhuijs Rooze- boom (VVD); tot leden van de commissie voor de gezondheidszorg mevrouw mr. M. GrootenVan Boven (CHU) en mr. W. Bakhuijs Roozeboom; tot lid van de com missie voor culturele zaken mr. J. E. Goudsmit (VVD). De overige voorstellen van Gedeputeer de Staten werden 's middags in de com missies behandeld en op dinsdag 15 maart in de openbare vergadering. Bij de voorstellen is er één tot gedeeltelijke in trekking van het streekplan van de Zaan streek. Het zuidoostelijk deel van het streekplan gebied, namelijk het gebied van de kern Oostzaan tot aan het huidige Amsterdam-Noord is betrokken bij de ont wikkeling van de plannen van Amsterdam Noord .en omgeving. Aangezien deze ont wikkeling bezwaarlijk meer beschouwd kan worden als onderdeel van de ontwik keling van de Zaanstreek, moet het, mede op grond van praktische overwegingen, gewenst worden geacht aldus Gedepu-- teerde Staten de bestemming van het terrein in dit gebied uit het streekplan te lichten. Voorts wordt voorgesteld enkele punten in het streekplan overeenkomstig het Koninklijk Besluit van september 1958, waarbij het streekplan grotendeels is goed gekeurd met verplichting aan de Provin ciale Staten het plan voor 19 maart 1960 op bepaalde punten te herzien, te wijzigen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5