Togido had geen geluk en verloor van Elan met zeven-drie Agenda voor IJmond en Haarlem ABVA accepteert geen ex-leden van de EVC Pluimveetentoonstelling nu in december Toneelgroep „Advendo" speelde „De voetbalpool" Rapidity en Togido 2 bleven in gevaar Schaaktitels voor Rolland, Weenink, VVV 3 en Heemstede Haarlemmer Mol wint snelschaaktitel WOENSDAG 24 FEBRUARI 1960 Ongeluk met kabelbaan V els en-IJ muiden Santpoort Beverwijk H aarlem Ontspanningsavonden voor Ouden van Dagen SVIJ verspeelt punt aan Vliegende Vogels Vier landen van Frans Equatoriaal Afrika vragen onafhankelijkheid „De Tulp" wil afschaffing van vrije inlevering tulpen Posities sleepboten van Bureau Wijsmuller Gastricum en Bakkum krijgen het straks weer druk Sportbond IJmuiden wenst instructiezwembad Kort nieuws NW-vrouwen vergaderen Glare Benedicttoernooi In Bex (Zwitserland) zijn twee vrou wen om het leven gekomen, toen een gondel van de kabelbaan losschoot en neerstortte. De vrouwen bevonden zich met familieleden, twee mannen en twee kinderen, in de gondel, die zij vermoedelijk zo lieten zwaaien, dat de kabel uit de haak van een der pijlers schoot. De echtgenoten en de kinderen werden zwaar gewond. WOENSDAG 24 FEBRUARI Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Réx, 20 uur: „Escapade in Japan". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: NCVB IJmuiden-West. Pontplein Velsen-Noord: in de avond uren expositie Rijdend Bijbelhuis. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Film avond CEFA. Cultureel Centrum, 20 uur: Filmavond IVAO. Raadhuis, 10—12 uur: Spreekuur wet houder van sociale zaken. DONDERDAG 25 FEBRUARI Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Rex, 20 uur: „Escapade in Japan". Wykerstraatweg hoek Stratingsplant- soen, in de avonduren: expositie Rijdend Bijbelhuis. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Jeugd koor „De Goede Herder". Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder openbare werken. Zaal Abelenstra*at, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. DONDERDAG 25 FEBRUARI Badhuis, 20 uur: Bijeenkomst NVSH „Van kind tot huwelijkspartner". WOENSDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Eens op een nacht Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Jaarvergade ring Kennemer Motor en Auto Club (K.M.A.C.). Kennemer Theater, 20 uur: De Keer kring: Willem Andriessen vertelt en speelt. Het Centrum, 20 uur: Toneelavond Frie se vereniging „Us Memmetael". Deken Waarestraat, 20 uur: Vergade ring N.V.V. Vrouwengroep. DONDERDAG 25 FEBRUARI Géén bioscopen. Stadsschouwburg: Vandaag en donder dag 20 uur: Toneelgroep Theater met. „J.B.". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Aan de Riviera", 14 j. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petti coat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De hel in de stad". 18 j. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Sluip moord op rubberzolen, 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Snows of Kilimanjaro", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en donder dag 20.15 uur: „Aparte tafels", 18 jaar. Rembrand Theater: Vandaag en donder dag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur „De scherpschutter", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brul de", alle leefijden. Theater Monopole (Zand voort): Vandaag 20 uur: „Van het we telijk front geen nieuws", 14 jaar. Donderdag 20 uur: en schiep de vrouw", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 24 maart dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maai-t dagelijks van 10 tot 22 uur: exoos!" van tekeningen v. Hans Mulder. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: expositie van leden-beeldende kunste naars van de Haarlemse Sociëteit Teis- terbant. (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 februari) De sub-commissie voor sociaal cultui'eel ontspanningswerk voor de bejaarden uit de gemeente Velsen heeft drie ontspan ningsavonden voorbereid, waarvan er in middels reeds twee hebben plaats gehad. De eerste op maandag in zaal „Zomer- lust" in Santpoort en de tweede op dins dag in het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg in IJmuiden-Oost. De derde ontspanningsavond is vastgesteld op maandag 29 februari in het Hervormd Wijkgebouw in Velsen-Noord. De leider van het optredende ensemble is de conférencier Haak van Overloop. Juist zijn conférences echter betekenen in dit programma de zwakke plek. Hij kwam in dit opzicht niet verder dan de traditionele anecdotes. Van aanzienlijk be ter gehalte waren zijn goocheltrucs, die hij met een direct aansprekend en gemoe delijk babbeltje wist t& verkopen. Na de pauze liet hij zich nog kennen als een uit stekend buikspreker, die door amusante dialogen met zijn pop talrijke hilariteits- betuigingen aan de zaal wist te ontlokken. Een ander nummer bestond uit het op treden van de Ofmano's, twee charmante dames en een nog betrekkelijk jeugdige knaap, welk trio zich uiterst bekwaam toonde in het uitoefenen van de rijwiel- acrobatiek. De diverse verrichtingen op de wankele attributen, welke met het volste recht als „halsbrekend" mogen worden aangeduid, werden dan ook in ademloze spanning door het bejaarde publiek ga degeslagen. „De Loema's", twee jonge mannen met de tegenwoordig zo populai re gitaarbegeleiding, kwamen bewijzen dat „trouw en joü" nog altijd woorden zijn die zich voortreffelijk voor een lofzang op de liefde lenen. Mede daardoor verwierf het ensemble „A.B.C.-trio" onze persoon lijke voorkeur, omdat zijn vocale en mu zikale prestaties van meer originele vir tuositeit getuigden. Jan van Dam In een snelle en spannende wedstrijd hebben SVIJ en Vliegende Vogels de pun ten broederlijk gedeeld, wat gezien het wedstrijdverloop wel de juiste verhouding was. SVIJ was voor de rust beslist sterker en startte onmiddellijk met een serie vlotte aanvallen, waarbij de verdediging van de gasten danig op de proef werd gesteld. Succes bleef echter voorlopig nog uit voor de „whites", al had Spanjaard weinig ge luk bij een hard schot, dat hij ineens los te, toen hij een hoge pass van linkshalf Schaap ontving. De bal ging rakelings langs het doel. Vliegende Vogels zat intussen ook niet st.il, lanceerde telkens weer gevaarlijke uitvallen, zodat de IJmuider defensie ook de handen vol kreeg. Een kwartier voor halftime kwam einde lijk de openingstreffer, door Spanjaard gescoord, toen hij een hoekschop van rechtsbuiten Buding vakkundig met het hoofd afwerkte. (1-0). Na de rust bleek al gauw dat Vliegende Vogels zich geenszins gewonnen wilde geven. Integendeel, de Haarlemmer-s kwamen steeds meer in de aanval, en de SVIJ-verdediging kwam nu onder zeer zware druk te staan. Te zwaar zelfs, want na 10 minuten verdween de bal na een vei-wax-de spelsituatie in het SVIJ-doel (1-1). De IJmuidenaren werkten zich weer wat los, maar toch bleef Vliegende Vogels iets sterker. Verandering in de stand kwam ex- niet meer zodat SVIJ een kostbaar punt verloren zag gaan. Een overwinning zou 'echter beslist geflatteerd zijn geweest voor de niet bijster op dreef zijnde gast heren. BANGI (AFP) De conf eren tie van de regeringsleiders van de vier equatoriaal- Afrikaanse staten Congo, Gabon, Tsaad en de Centraal-Afrikaanse Republiek is maan dagavond te Bangi gesloten met de pu- blikatie van een communiqué, waarin het beginsel van onafhankelijkheid binnen de Franse gemeenschap wordt gesteld. De regeringsleiders wijzen op de nauwe ge hechtheid van de volkeren van Equato riaal Afrika met het Franse volk die is ontstaan in jarenlange samenwerking door het samen doorleven van bepx-oevingen en gemeenschappelijke idealen. In het communiqué wordt voorts gezegd dat de volkex-en van Equatoriaal Afrika een groot vertrouwen hebben in de per soon van president De Gaulle en in diens begrip voor hun aspii'aties. De afdeling Beverwijk van de Algeme ne Bond van Ambtenaren heeft dinsdag avond in het veilinggebouw Het Centx-um haar jaarvergadering gehouden, waarvoor behoox-lijke belangstelling bestond. De voox-zitter, de heer A. van den Bosch, heeft in zijn openingsx-ede ook aandacht ge schonken aan de loonsverhogingen, die niet op elk gebied bevx-edigend kunnen worden genoemd. Speciaal vroeg hij zich af waarom voor de gepensioneei'den nog nooit iets is gedaan. Deze nalatigheid zou overal in de lande ontstemming hebben verwekt. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer M. F. de Vries, bleek dat het le dental weer omhoog is gegaaft. In één jaar tijd was er een toename van 126 tot 143. De 150 is in zicht. De penningmeester, de fieer D. Vxsser, had kans gezien om niet tegen staande de extra uitgaven voor de feest avond het saldo te verhogen. De afgetre den bestuurder A. van den Bosch werd herkozen en in de plaats van de heer Wo- nink, die niet langer bestuui-der kon blij ven wex-d de heer J. Vi-edenduin gekozen. Als blijk van medeleven werd besloten het lid G. Taffijn, dat momenteel in het zie kenhuis in Haarlem is opgenomen een schrijven te zenden met de wens van een spoedige beterschap. De mening van het hoofdbestuui-, dat men géén mensen moet aannemen die lid waren van de voormalige E.V.C. werd zonder discussie ondex-schreven. De dinsdagavond gehouden vergade ring van de kring Kennemerland van de vereniging „De Tulp" was ook nu maar matig bezocht". Toch werden besprekingen gevoerd die eventueel tot verstrekkende maatregelen kunnen leiden. Men besloot namelijk het hoofdbestuur te adviseren te komen tot een algehele afschaffing van de vrije in levering van tulpen. De voorzitter, de heer A. Priester, heeft een korte terugblik geworpen op het afge lopen jaar dat ook voor de tulpenkwekers in de streek Kennemerland goed is ge weest. Maar er dringen zich bij de tulpen enige gevaai'lijke ziekten naar voren. Het bekende zuur in de tulpen was vorig jaar al van zeer grote omvang, tex-wijl zich nu als een nieuwe ziekte het tulpenaaltje heeft gemeld. Beide ziekten moeten hard nekkig wox-den bestreden. De planten- ziektekundige dienst zal een waakzaam oog in het zeil houden om erger te voor komen. Het ledental van de kring Kenne merland staat op het ogenblik op 149. De kx-ingvoorzitter, de heer A. Priester sr., treedt periodiek af en is niet herkies baar. Met algemene stemmen wex-d de heer H. Duin uit Beverwijk als opvolger gekozen. Het reeds eex-der gemelde voorstel werd met één stem tegen aangenomen. Men wilde de maatx-egelen om tulpen boven en op zift 9 te laten inlevex-en tegen een ver- goeding van 30 cent per kilo geheel van de baan hebben. De heer H. A. G. de la Mar heeft aan het einde van deze bijeenkomst een woord van dank gesproken tot de héér A. Pries ter, die nu als kringvoorzitter de' hamer neerlegde. De heer Priester heeft steeds op de bi-es gestaan voor een goede gang van zaken zowel in de kring als in het ge hele tulpenvak. De Kennemer Pluimvee Vereniging heeft dinsdagavond vergaderd in Hotel „Parkzicht" te Beverwijk, waar de voor zitter-, de heer H. J. Vessies, het een en ander vertelde over de voorbex-eidingen van de tentoonstelling welke zou wox-den gehouden op 9, 10, en 11 januari van het volgend jaar. Een bericht van de Raad van Beheer gewaagde reeds van een andere tentoonstelling op die dagen, zodat men genoodzaakt is een andere geschikte tijd uit te zoeken. Gemakkelijk ging dat niet, omdat men ook rekening moet houden met andere gebeurtenissen, waarbij dan de zaal waar de tentoonstelling zal worden gehouden nog buiten beschouwing bleef. Men zal nu trachten de zaak voor elkan der te krijgen op 9, 10 en 11 december van dit jaar, waarbij men er op rekent dat ge bruik kan worden gemaakt van een nog te bouwen gax-age aan de Brink. Ook moet nu weer wox-den nagegaan of de keurmees- ters ook in staat zijn op de gewijzigde da tums hun medewerking te verlenen. Nadat er afgevaardigden waren geko zen voor de vergadering van de Raad van Beheer te Utrecht, werd medegedeeld dat één der leden om gezondheidsredenen niet meer in staat is zijn pluimvee te verzor gen en de vraag had gesteld of het bestuur in staat en bereid zou zijn deze dieren met hun hokken te verkopen voordat deze beesten zouden verarmen door minder goede behandeling. Er bleek een goede kameraadschappelijke geest te heersen en aan het verzoek van bedoeld lid werd gevolg gegeven. De zeesleper „Noordholland" van Bureau Wijsmuller is op 1 februari van Honolulu vertrokken. I-Iet schip is onderweg naar Boston om het vliegdekschip „Kadashan Bay" naar Hongkong te slepen. De „Zee land" is op 12 februari vex-trokken uit IJmuiden. De sleper is onderweg naar Boston om het vliegdekschip „Saginaw Bav" naar Rotterdam te slepen. De „Utrecht" ligt in New York. De „Cy cloop" sleept drie lichters naar Burutu, West-Afrika. De positie was op 21 'februari 150 mijl ten westen van Freetown. De „Titan" sleept een baggermolen van Cadiz naar Marseille. Het schip was op 21 februari 30 mijl ten zuidoosten van Ma laga. De „Friesland" sleept twee lichters van Adrossan naar Burutu. De „Friesland" was op 21 februari 75 mijl ten westen van Lands End. De „Simson" heeft op 21 februari de Britse „Harpalion" vlotge- sleept van de haaksgronden. samen met de „Nestor" en de ..Hector". Het schip is binnengesleept in IJmuiden en doorge bracht naar Amsterdam. Op 22 februari was de „Simson" weer gestationeerd in IJmuiden. De „Hector" en de „Nestor" werden eveneens weer in IJmuiden gestationeerd. De „Stentor" is op 20 februari aange komen in Southampton met een bagger molen van Newport Mc. Oo 22 februari is het schip zonder sleep in IJmuiden aan gekomen. Er komen bij de Castricumse V.V.V. nu al aanvragen binnen betreffende het ver krijgen van nachtlogies en vakantiegele genheid, gedurende het zomerseizoen. Ondex- deze aanvragen bevinden er zich vele uit het buitenland en vooral uit Duits land. Er werd echter ook reeds een aan tal Fransen en Engelsen gesignaleerd. In voorgaande jaren bleken Castricum en Bakkum nauwelijks het aantal aanvragen te kunnen verwerken. De mooie zomer dx-oeg hieraan het zijne bij en het was dan ook niet te verwonderen dat parkeergele- genheden nabij het strand zowel als bij het provinciaal kampeerterx-ein te klein wei-den. Reeds daarom wordt thans gewerkt aan uitbreiding. In de laatste drie weken voor Pasen zul len de eerste bewonex-s van het kampeer terrein te Bakkum ook weer worden opge roepen om een p'aatsje uit te zoeken en zoals dat dan gewoonlijk gaat zullen daar bij als eersten de ouden van dagen in de gelegenheid zijn om een zonrijk plekje te bemachtigen. De belangrijkste wens. die de Ned. Cult. Sportbond afdeling IJmuiden koestert is een instructiezwembad in Velsen. Zo groot is namelijk de belangstelling van de jeugd voor de zwemsport, dat er een grote wacht lijst is aangelegd. Met Velser Gemeen schap heeft de Sportbond IJmuiden in 1959 een goede samenwerking gehad. Voor al met de sectie muziek en met de sport stichting. Met de sectie jeugd is nog geen goede aansluiting gevonden. Het jeugd werk beweegt zich steeds meer van het clublokaal naar het sportveld. Een ont wikkeling waarmee men, volgens voox-zit- 'ter A. G. Lindhout, bij de spoi-tstichting wel en bij de sectie jeugd minder rekening houdt. Met partij organisaties was het contact vrij los, met andere verenigingen werd de band steeds hechter. Het gemeentebestuur heeft de Sportbond bijgestaan waar dat mogelijk was. De beoefenaren van de zaalsport hebben nog steeds met een gx-oot gebrek aan zaal ruimte te kaïnpen. De afdeling zwemmen van de Sportbond gaat het zeer goed. Ook de turnafdeling is door een wijziging in de leiding nieuw leven ingeblazen. De Spox-tbond besloot tijdens de dinsdag gehouden jaarvei-gadex-ing niet deel te nemen aan vlaggetjesdag. Dit in verband met het drukke wedstrijdprogramma. Wat betreft 5 mei denkt men aan een open deurzwemfestijn in het Velserbad. Op het beleid van het bestuur had men niets aan te mei-ken. Het hoogtepunt in het afgelopen jaar was de organisatie van de N.C.S. zwemkampioenschappen. De heer Lindhout werd met algemene stemmen als voorzitter herkozen. Mevrouw H. Blink nam een van de open plaatsen in het dage lijks bestuur in. AANBESTEDING SPOORSINGEL In de brandweerkazex-ne in Beverwijk is vanmorgen aanbesteed het doortrekken van de spoox-singel aldaar. De begroting was 175.000. Van de negen inschrijvers was n.v. voorheen De Baat te Amsterdam met 260.000 de hoogste, de op een na laag ste Jan van Duin, Katwijk aan Zee, met 182.200 en de laagste Jan Posch, Bever wijk met f 181.000. Smokkelarij. Elf pei-sonen onder wie een Nederlander zijn door een rechtbank in Nordhorn vei-ooi-deeld tot voorwaax-de- lijke gevangenisstraffen en geldboeten wegens smokkelarij over de Duits-Neder landse grens. Zij werden er van beschul digd 1336 kilo Nederlandse boter, 1280 si garetten, 400 cigarillos, 25 kilo koffie en acht wollen dekens naar Duitsland ge smokkeld te hebben. De Nedex-lander, een vrachtrijder uit Hengelo, kreeg acht maan den en een boete van 6964 mai-k. Blijspel van Arnold Ridley Arnold Ridley, de auteur van de wereld vermaarde thriller „De spooktrein", heeft door het schrijven van het amusan te blijspel „De voetbalpool" bewezen, ook in staat te zijn tot het bedenken van een vermakelijke historie. Dit onderwerp wordt in ons land nog steeds druk bespro ken en kan daardoor in hoge' mate ac tueel worden genoemd. Vandaar dat het publiek zo gezellig en intensief kan mee leven met de in dit stuk ten tonele ge voerde familie Stafford, wier leden in angstige spanning de formidabele hoofd prijs tegemoet zien, die zij al of niet zul len winnen. Het stuk is ook in de IJmond reeds meermalen door toneelamateurs opge voerd, zodat deze summiere verwijzing naar de inhoud ons voldoende lijkt om aan te geven, welke vrolijke histox-ie het hier betreft. Ditmaal is het de toneelvereniging „Ad vendo" geweest, die van dit stuk drie op voeringen gaf in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembx-andtlaan. Een trio voorstel lingen, dat de desbetreffende vereniging telkens een verdiend succes en een dank baar publiek heeft opgeleverd. Niets dan goeds over de regie van de heer F. A. J. Hunsche, die met de spelers het tempo wist te bereiken, zonder welke factor een behoorlijke blijspelvertoning niet mogelijk is. En wat de individuele verrichtingen betreft, kon opnieuw de veel zijdigheid van mejuffrouw J. Rekex-s wor den geconstateerd, die een bijzonder aax-- dige „teen-agex-" typeex-de. De waarde ring voor dit charmante figuurtje neemt nog toe, wanneer men deze levendige Jackie vergelijkt met de emotionele Su- zanna, die zij laatst in het drama „Spel met een droom" vertolkte. Een niet min der geslaagde blijspelrol zagen wij van de heer J. Koster, die de enigszins houterig gekarakteriseerde Martin plezierig en zonder chai-ge wist aan te geven. Verder mocht de vitale en enex-gieke oma van mevrouw T. Kruisman worden gezien en maakten mevrouw J. Nuijen en de heer J. Hoogland jr. een ouderpaar compleet, dat zeer behoorlijk op elkaar bleek te zijn afgestemd en ingespeeld. De overigen, de dames N. Rekers en N. van der Zwan, en de hex-en Th. Keirsgieter en H. Breder- veld, wisten eveneens vrolijk en vlot op de diverse blijspelsituaties te reageren, zodat „Advendo" in totaal op een ge slaagde serie voorstellingen kan terug zien. Jan van Dam Voor de vrouwenbond van het N.V.V. district I Noox-dholland Zuid was in 1959 de belangrijkste gebeurtenis de oprich ting van de afdelingen Beverwijk en Heemskei'k, respectievelijk met 35 en 64 leden. De bijeenkomsten werden goed be zocht en de bestuursmoeilijkheden waar mee enkele afdelingen hadden te kampen zijn ovex-wonnen. Het district I heeft bij de ramp in Oostzaan getroffen leden bij gestaan. Al met al was het een goed jaar. De N.V.V.-vrouwenbond in Zuid-Noord- holland is in 1959 zeven cent x-ijker ge worden. Het saldo steeg tot 157',17. Tij dens de jaax-vex-gadering, dinsdagmox-gen in „De Griffioen" te IJmuiden, werden voorzitster Simonis, penningmeestex-esse Waal-Bleeker en tweede secretaresse Van Duyn hei-kozen. De open plaatsen in het bestuur, ontstaan door het afti-eden van de dames Van Wijk en Broek, zullen wor den ingenomen door mevx-ouw Jaspers uit Breukelen en mevrouw Kadt uit Wormer- veer. Na de vergadering stond een optreden van de toneelgroep van de afdeling Haar- lem en de zanggroep van de afdelinj Zaandam op het programma. In de overgangsklasse E van de tafel- tenniscompetitie heeft de situatie zich voor Togido 2 en Rapidity de teams die nog steeds lelijk in de knel zitten niet bijzonder gunstig ontwikkeld. Togido kwam weliswaar tot een puntenverdeling met Disnie, maar omdat ook dit team tot de „bedreigden" behoort, kwam men er niet zo erg veel mee vooruit. Rapidity ge plaagd door griep moest het met twee man opnemen tegen Smash 3 en verloor met 8-2. TYBB en Hotac bleef het voor de wind gaan. De Haarlemmers versloegen Treffers met 7-3. Hotac had niet zo erg veel moeite met Victory en won ruim GTTC zag zijn wedstrijd tegen Nedlloyd 3 uitgesteld en moest voorts vernemen, dat Barna er in was geslaagd KLM met 6-4 te bedwingen. Ook dit Haarlemse team is daardoor in oeilijkheden! Togido speelde in de hoofdklasse een moeilijke wedstrijd tegen Elan en verloor geflatteerd met 7-3. In de afdelings-com- petitie bedwong CSV GTTC 3 in IB met 8-2 en heeft hierdoor nog een bescheiden kans in deze klasse te blijven. In de dames tweede klasse ging VGZ roemloos ten on der tegen OranjeZwart en degradeerde naar de derde klasse. De tafeltenniscompetitie Togido had in de ontmoeting tegen Elan beslist geen geluk; de uitslag 7-3 gaf de verhoudingen dan ook niet juist weer. Boex-s en Pliester speelden uitstekende wedstrijden tegen Agnes Simon, maar moesten haar op match-point toch de winst laten. Ook Bei-t van Eijk was weinig gelukkig en aldus konden de drie Haar- lemmei-s ieder voor slechts één punt zor gen! Togido 2-Disnie was een spannende wed strijd, waarin Boot triomfeerde met drie goede overwinningen. Luining en Voogt bleven helaas ver bij hem ten achter en kwamen niet verder dan ieder één punt. Rapidity was met Keet en invaller We ber uiteraai-d niet opgewassen tegen Smash 3. Keet won twee maal en aldus hielden de hoofdstedelijken met 1-2 de punten in huis. TYBBTreffers was voor Van Veenen- daal ongetwijfeld een teleurstellende ont moeting. Hij kon zijn vorm niet vinden en moest met ruime verschillen alle punten aan zijn tegenstanders laten. Rijkelijkhui- zen en Witteman echter wonnen al hun en kelspelen plus samen ook nog eens het dubbel, waardoor zij dus voor een 7-3 scox-e zoi-gden. Hotac keek tegen Victory aanvankelijk tegen een flinke achtei'stand aan, maar men was beslist niet ontmoedigd. Na de stand 1-3 konden de Volendammers name lijk in het geheel niet meer scoi-en. Kuiper won drie keex-, de Loor behaalde twee pun ten en Weenink zorgde voor 't zesde punt Met De Loor won hij daarna, en dat was dan voor de veertiende maal, het dubbel spel. Povac 2 14 11 2 1 24 100—40 Hotac 14 12 - 2 24 90—50 Nedlloyd 3 13 11 - 2 22 83—47 VVGA 14 9 1 4 19 89-51 Victory 14 8 1 5 17 73—67 Shell 13 4 - 9 8 49—81 KKK 13 3 1 9 7 48—82 GTTC 13 2 2 9 6 51-79 KLM 14 2 2 10 6 49—91 Barna 14 1 1 12 3 35-105 ScyÜa 2 14 AVGA 2 15 Smash 3 15 AMVJ 13 TYBB 15 Maccabi 15 Disnie 14 Rapidity 15 Togido 2 15 Treffers 13 14 - - 28 111—29 12 1 2 25 10743 9 2 4 20 85—65 6 2 5 14 61—69 6 1 8 13 64- 4 3 8 11 69—81 3 3 8 9 50—90 2 5 8 9 59—91 3 2 10 8 60-90 3 1 9 7 52—78 De uitslagen waren: HEREN. Ie kl. A: VGZ—Rapidity 2 5—5, TOG— Togido 5 64.Winfried—Togido 3 46. Prowano— VTC 0—10, CSV—GTTC 3 8—2. Ie kl. B: TOG 2- DHC 10—0, CTTC—Rapidity 3 5—5. Togido 4— GTTC 2-8—2 Oranje Zwart—HBC 2 6—4. Johez— DSB 3—7. 2e kl. A: TYBB 3-VTC 2 4—6, DHC 3 —Prowano 2 2—8, Hotac 2—RKTVU 1—9, Oranje Zwart 3—TOG 3 1—9. 2e kl, B: Rapidity 5—TYBB 2 1—9, Geel Wit—Hotac 3 4-6, DHC 2—Velsen 5—5, CSV 2—HBC 3 3—7, GTTC 4—Oranje Zwart 2 2-8. 3e kl. A: Heemskerk—CTTC 2 9—1, DHC 4 Rapidity 6 73, Prowano 3 -Ready 46, Johez 3 Spinneweb 2—8. Togido 8—Doko 9—1. 3e kl. B: TZB—Bloemendaal 7-3, GTTC 6—Shot 2 3-7. Velsen 2—Heemskerk 2 5—5, Geel Wit 2—Te Zaa- r.en 2 7—3, Togido 9—CSV 3 3—7. 3e kl. C: TYBB 4—CTTC 3 9-1, TOG 4—Heemskerk 3 4-6, DHC 5—Togido 7 2-8, Johez 2—TOG 5 9—1. 3e kl. D: Winfried 2—VGZ 2 8—2, HBC 4—Shot 6-4, VTC 3 —Doko 2 6—4, Togido 6—GTTC 5 10—0, DSB 2— Rijtelbi 5-5. 4e kl. A: VGZ 3—HTC 2 7-3. Co lumbia 2—DSB 4 4—6, Hotac 6—Droste 2 8—2 DHC 6—Rijtelbi 3 8—2, Winfried 3-VTC 6 3—7, Ready 2-Shot 5 9—1. 4e kl. B: HTC—TYBB 5 100, Bloemendaal 3Hotac 4 37. Spinneweb 2 - Heemskerk 5 64. Doko 3—Shot 4 19, HBC 5 —Rijtelbi 2 3—7. 4e kl. C: TOG 6—CSV 6 10—0. RKTVU 2—CSV 4 10—0. HBC 6-Oranje Zwart 4 3—7, VTC 4—Heemskerk 4 10—0. 4e kl. D: CTTC 4—VTC 5 0-10, CSV 5—Prowano 4 2-8, TOG 7— Hotac 5 2—8, Champion—Bloemendaal 2 4—6 GTTC 7Droste 37. DAMES. 2e kl.: VGZ-Oranje Zwart 1—9, TYBB DHC 5—5, Ready- HBC 6-4, Rapidity--CTTC 7—3. 3e kl. A: Bloemendaal—TOG 3—7. DSB— CSV 2 91. 3e kl. B: Hotac—Te Zaanen 7—3. Schaken De beslissingen in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond volgen el kaar nu snel op. De afgelopen week kwa men vier verenigingen met een tiental tot het kampioenschap terwijl eveneens vier clubs definitief naar de laatste plaats in hun afdeling werden verwezen en nu naar een lagere klasse afdalen. In de eerste klasse B kwam het Over- vener Rolland tot winst op de enige con current Pat Mat 2 en werd daardoor on- bei-eikbaar. Op 14 maart speelt de club van Groos in Andijk de eerste promotie wedstrijd tegen Schaaklust. Tien dagen later volgt de returnwedstrijd. Wieringei-meer verloor in 2A de laatste ontmoeting en moet nu degraderen. Een zelfde lot viel in 2B het dei'de tiental van Pat Mat ten deel. Weenink bracht hier de reeds lang verwachte titel op haar naam. Met Caïssa uit Hoorn zullen nu pro motiewedstrijden wox-den gespeeld. Mede dank zij de nedex-laag van Aalsmeer kwam in de zeer spannende afdeling 2D het twee de tiental van Heemstede tot het kam pioenschap. De ovex-winning van de Heem- stedenai-en op HWP 2 betekende voor de laatsten tevens de genadeslag. Afdeling 3A begroette in VVV 3 haar kampioen. De Alkmaardex-s pi-omoveren automatisch naar de tweede klasse. Aarts woud werd hier het kind van de rekening. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: Eerste kl., afd. A: VVV 2—Schaakmat 5 «4—4%, VVV 2Schaaklust 3—7, OppositieEdam 73. Eerste kl., afd. B: Pat Mat 2-Rolland 4 >4—5*4 (Rolland kampioen). Tweede kl.. afd. A: ZaanstreeklNoord Wierin- germeer 64 (Wieringermeer degradeert). Tweede kl., afd. B: WeeninkDe Pion 5—5 (Weenink kampioen). Pat Mat 3—Castricum 28 (Pat Mat 3 degradeert). Tweede kl., afd. C: Kijk Uit 3—HWP 6—4, Zand- voortHet Oosten 2 1(41(4 voorl.. Rolland 2 KSC 4—4 voorlopig. Tweede kl., afd. D: De Torens—De Uil 3'43% voorl., Aalsmeer—VHS 4 4(45(4, HWP 2Heem stede 2 2(47',2 (Heemstede 2 promoveert, HWP 2 degradeert). Derde kl., afd. A: KTV 2—Schaaklust 2 4(4—5(4, VVV 3Schaaklust 2 64 (VVV 3 kampioen), AartswoudKTV 2 3(4—6(4 (Aartswoud degrad.). Derde kl., afd. B: Zaandam 4Witte Paard 5' 4 4'4. Oppositie 2—Purmerend 2 34 voorl. Derde kl., afd. C: Schoorl—Weenink 2 64. Derde kl., afd. D: Het Oude Slot—Bloemendaal 2 3—7. Vierde kl., afd. A: Wieringermeer 2Schaak mat 3 6(43(4, Wieringermeer 2—KTV 3 100 regl., Schaakmat 3—KTV 3 10—0 reglementair. Vierde kl., afd. D: Heemstede 3Rolland 3 5(4— 4<4, Halfweg 3—Oude Slot 2 5-5. De competitie wordt deze week voortgezet. De Haarlemmer Mol heeft zaterdag het snelschaakkampioenschap van Noordhol land gewonnen. (Verleur (zaandam) werd kampioen van de kring Alkmaar, en Spinhoven (Haarlem) won de titel in de kring Haarlem. Het toernooi is bijzonder spannend ge weest. Er waren veel meer sterke spelers dan vorig jaar in Alkmaar, terwijl de kwa lificatie-eisen hoger lagen door het grote re aantal deelnemers. Kon de Alkmaar der Kayser verleden jaar met 6 punten uit 9 partijen nog loten voor een plaats in de finale, waarna hij zelfs nog kampioen werd, ditmaal hadden de spelers, die 6 punten haalden, hiervoor geen kans. Er waren er zeven met 71/» of 7 punten, zo dat er nog maar één speler met 6V2 punt in aanmerking kwam. Later werden dit er twee, omdat de Amsterdammer Van Weezei, die wel sterk favoriet was, maar toch de titel niet kon winnen, omdat hij geen lid van de NHSB is, zich terugtrok. Na loting kwamen de Haarlemmer Spin hoven en de IJmuidenaar ir. Schneiders, die elkaar in de voorx-onden in een sensa tionele partij hadden bestreden (Spinho ven zette zijn tegenstander pat, mocht te rugzetten omdat hij de klok nog niet had ingedrukt en gaf toen toch weer pat!) in de finalegroep terecht. Het meest opvallende van de finale (waarin alleen D. Brink ook .orig jaar van de partij was) zou het falen van de Alkmaarder Appel worden. Hij had in de voorronden opmerkelijk goed gespeeld en 7Vs punt gescoord. Maar in de finale- groep maakte hij weinig indruk. Er was trouwens geen enkele speler, die in de be slissende achtkamp sterk domineerde. Verleur had de leiding tot twee ronden voor het einde, maar toen moest hij in Mol zijn meerdere ex-kennen. In de laat ste ronde klopte Vex-leur Appel en kwam de in hevige tijdnood zijnde Mol ondanks een materieel voordeel in het eindspe te gen Schneiders niet verder dan remise. Beide rivalen eindigen daardoor gelijk, maar omdat Mol in totaal 12 punten had gescoord tegen Verleur ll'/s won hij de ti tel. De Haarlemse schakers deden het goed: VHS won de verenigingsprijs. Kool boek te 11 punten, Duisenberg IOV2, Mostert- man 10 Va, Spinhoven IOV2 en Van der Tak 10. Opvallend was de geringe belangstelling uit IJmuiden: slechts ir. Schneiders (VHS) en Maas (Kijk Uit) namen deel, van wie de eerste in de finale gedeelde vijf wex-d en de tweede die vorig jaar finalist was, na in de voorronde maar 5V2 punt te hebben gescoord, daar in de volgende zes ronden maar twee punten bij kon voegen. De uitslagen luiden als volgt: Kampioen Noox-dholland: Mol (VHS). Kampioen kring Alkmaar: Verleur (Zaan dam). Kampioen kring Haarlem Spinho ven (Haarlem). Finale A: 1. Mol 4 pnt.; 2. Verleur 4K pnt., 3. en 4. Spinhoven en Leeners per- Isoonlijk lid) 4 pnt., 5. 6. en 7. ir. Schnei ders (VHS), Brink (Zaandam) en Slagt (halfweg) 3 pnt., 8. Appel VVV) 2 pnt. Groep A 1. Van Weezei ASC 2V2. Groep A 2: Duisenberg VHS) 2Ve. Groep A 3: L. Mostertman (VHS) 3. F inale B: 1. Lindenbergh Bloemendaal) 5 2. Van Dijk VHS) 4l/2 3. Zaal VVV) 4Va. Verenigingsprijs: 1. VHS, 2. VVV, 3. De heer Lankamp, voorzitter van de NHSB, reikte de hoofdprijzen uit. De aan wezigen brachten een ovatie aan de he x-en Geex-lings en Marwitz, die de wedstrij den voortreffelijk hebben geleid. Aan het Clare Benedict-toernooi, dat van 10 tot 14 april in de Zwitserse stad Biel zal worden gehouden, zullen zes landen deelnemen. Het zijn West-Duitsland, En geland, Italië, Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. West-Duitsland. dat in 1959 eerste werd. zal worden vertegenwoordigd door de schakers Unzicker, Schmid, Darga, Pfeiffer en Bialas. 1

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7