Voetbal in Kennemerland KERKDIENSTEN (To Velo Visie Havenberichten Uw bril klaar terwijl u wacht „SPARTA" on der vilt WOONWIJZER Kaarden en kachels De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne Rosa Spier vertelde over en bespeelde de harp W. Braak nam afscheid gas- en waterbedrijf „Van vleet tot eet" Plaatsen, verplaatsen, reparatie van T.V.-antennes VELO Velsen tegen VSV 2 Schepen, rederijen en werven J. DE BOER - Mr. Opticien Grotere vraag naar bloemen De naakte Maj^ Marktplein Kinderdiensten LOENDERSLOOT KOFFERS v.a. ƒ4.50 G. VAN TELGEN Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 27 FEBRUARI 1960 De competitie nadert haar einde. Dat is onder meer merkbaar aan het kleine pro gramma, dat voor de komende zondag is vastgesteld. In totaal worden er door onze tweede-, derde- en vierdeklassers slechts zeven wedstrijden gespeeld. De belang rijkste daarvan zijn WFCDEM, Alk- maarse BoysAlcmaria Victrix en OFC- Bloemendaal. Met grote belangstelling zullen suppor ters en spelers uit beide kampen de uit slag van de wedstrijd WFCDEM te gemoet zien. Voor de Beverwij kers toch zal een overwinning met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid het behoud van het tweede-klasseschap betekenen terwijl WFC bij een eventuele overwin ning althans nog een kansje overhoudt om aan degradatie te ontkomen. Met, de drie punten voorsprong op de WFC'ers kunnen de DEM'ers ongetwijfeld even rustiger spelen, hetgeen echter niet mag inhouden, dat men in het Beverwijkse kamp de zaken te gemakkelijk gaat aanpakken, want men kan er van verzekerd zijn, dat de Zaan- kanters hun laatste kans met hand en tand zullen verdedigen. Wanneer de wedstrijd in een gelijk spel zou eindigen voor ons een aanvaardbare uitslag dan zijn de DEM'ers daarmede ongetwijfeld meer ge baat dan hun tegenstanders. Hollandia kan zondag kampioen zijn. Daarvoor behoeft het op eigen terrein slechts tegen HRC gelijk te spelen. En het. feit, dat hun 10 thuiswedstrijden de Hoorn- se voetballers 19 punten hebben opge leverd, alsmede de overweging, dat HRC de vorige zondag tegen DEM een duide lijke nederlaag leed, doen ons geen ogen blik twijfelen aan het hijsen van de Hoornse kampioensvlag zondag. Zelfs bij een eventuele nederlaag van Hollandia zou die vlag ook nog gehesen kunnen worden, als Purmersteyn één of twee punten aan Zandvoortmeeuwen zou moeten afstaan En, gedesillusioneerd als de Purmerenders ongetwijfeld zijn, zou ons zulks niet eens verwonderen! In 3 A is Alkmaarse Boys—Alcmaria Victrix ongetwijfeld de wedstrijd van de 'Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-appax-aat én op de antenne 100% service. Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas mate riaal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio on Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Vrijdagavond heeft de bekende Neder landse harpiste, Rosa Spier, voor een groot aantall eden van Jeugd en Muziek, afde ling Kennemerland in het Verenigingsge bouw aan de Schans te Beverwijk, het een en ander verteld over de harp. waar schijnlijk het oudste muziekinstrument ter wereld. Zoals op in Egypte gevonden re- liefs is te zien, was de harp precies 3500 jaar vóór onze jaartelling, in de tijd van koning Ramses III, bekend. Zeer waar schijnlijk werd dit instrument gebruikt als het leger overwinnend uit de strijd kwam. Bij godsdienstoefeningen heeft de harp in de oudheid een grote rol gespeeld. Zij kreeg wel de meeste bekendheid door het harp spel van David voor koning Saul. In die tijden had de harp zeven snaren. In de loop der eeuwen zijn dat er zevenenveertig geworden, terwijl zeven pedalen voor elke noot van de toonladder één de snaren een hogere klank kunnen geven. Dit kan tweemaal gebeuren, zodat elke snaar drie verschillende tonen kan voort brengen. Rosa Spier besprak ook de be roemde harpen van Marie Antoinette, die met goud zouden zijn ingelegd, waarna ze een aantal werkjes ten gehore bracht. De heer W. Braak, technisch opzichter bij het gemeentelijk gas- en waterbedrijf te Velsen, heeft vrijdagmiddag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. afscheid genomen. De heer Braak kwam op 15 september 1919 in dienst van de gemeente Velsen als gasfitter, na als zodanig zes jaar lang in Warmenhuizen werkzaam gewest te zijn. In 1938 werd hij fittermeterhersteller en in 1947 voorman- meterhersteller. In hetzelfde jaar werd hij bevorderd tot opzichter tweede klasse, in 1952 tot opzichter eerste klasse, in 1955 tot opzichter A en in 1957 tot opzichter B. Zijn verdiensten werden vorig jaar, toen hij veertig jaar bij het bedrijf was, be loond met de zilveren medailje verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In de tekenkamer van het gasbedrijf werden de heer Braak, zijn vrouw, zoon en dochter toegesproken en met geschenken en bloe men bedacht. Wethouder H. de Boer ver tegenwoordigde het gemeentebestuur. Na mens het bedrijf sprak directeur P. J. de Klerk. Vlaggetjesdag I960 De Vlaggetjesdagcommissie van IJmui- dens Bloei heeft reeds enkele keren ver gaderd. In principe werd een programma voor de Vlaggetjesdagviering van dit jaar, waarbij het accent op IJmuiden valt, sa mengesteld. Binnenkort kunnen nadere bijzonderheden hierover worden verwacht. Vrijwel vast staat, dat een optocht onder de titel „Van vleet tot eet" 's middags door IJmuiden zal trekken. Verscheidene ver enigingen hebben reeds hun medewerking toegezegd. Donderdag 3 maart wordt opnieuw met de verenigingen vergaderd. Verwacht wordt, dat die avond de definitieve orga nisatie kan worden vastgesteld. De ver gadering wordt gehouden in het Hervormd Jeugdgebouw en begint om 8 uur. Alle Velsense verenigingen, die willen mede werken. worden verwacht. dag. Vooral voor de Victorie-mensen staan er grote belangen op het spel, want de kampioenshaven is al in het zicht. Nu vormen de Boys ongetwijfeld een geduchte tegenstander, in de eerste plaats, omdat het hier een plaatselijke ontmoeting geldt en voorts omdat de Boys na een zwak be gin de laatste weken geweldig op dreef zijn, hetgeen bewezen wordt door de 18 winstpunten, die hun de laatste 10 wed strijden opleverden. Alcmaria heeft-dan ook nog lang niet gewonnen! Alcmaria's concurrent. Egmondia, komt niet in het veld, omdat MeervogelsEgmondia is uit gesteld. Voor 4 C zijn twee wedstrijden vastge steld, namelijk OFCBloemendaal en WaterlooZaanlandia. De Bloemendalers staan in Oostzaan ongetwijfeld voor een zware strijd. Zaanlandia daarentegen zal met het reeds zeker van degradatie zijnde Waterloo wel weinig moeite hebben. Advertentie AFD. RADIO EN TELEVISIE Trompstraat 68 - Tel. 5198 Wflka.Zeeërweg 106, Tel. 8191 Velsen is zondag voor de competitie vrij en buit deze vrije zondag uit door het spe len van een vriendschappelijke wedstrijd tegen VSV 2. De wedstrijd wordt op het Velsen-terrein gespeeld. De N.V. Visserijonderneming De Vem heeft haar stoomtrawler Herman IJM. 2 naar Italië verkocht. Het schip, dat al enige tijd in de Haringhaven opgelegd is, zal waarschijnlijk op eigen kracht naar de nieuwe thuishaven vertrekken. De Herman behoort tot de „Holland"-klasse, een serie trawlers, die gedurende de oorlog in ons land als onderzeeboot jagers werden ge bouwd. In 1945 werd het schip verbouwd tot stoomtrawler en toegewezen aan de Cranzer Fischdampfer A. G. te Hamburg, welke rederij het in de vaart bracht als „Fock und Hubert" H. H. 11, later B.X. 450. Met nog twee trawlers werd de „Fock und Hubert" in mei 1949 aan ons land terug gegeven. Deze schepen kwamen onder be heer van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. De Fock Hubert kwam op 20 juli 1949 als „Herman" SCH. 92, in de vaart, welk visserijmerk later, toen het schip eigendom werd van De Vem, gewijzigd werd in IJM. 2. De „Herman" is in 1944 gebouwd bij C. van der Giessen Zonen Scheepswerven te Krimpen aan de IJsel. Bruto inhoud 530 ton, bij een lengte over alles van 56,00 m., lengte tussen de loodlijnen van 50,25 m., breedte 9,20 m. en holte 4,19 m. De triple expansie machine en de lagedruk turbine hebben een vermogen van 750 pk. Binnen een maand tijds is de Scheve- ningse visserijvloot met twee schepen uit gebreid. Enkele weken geleden vertrok de motortrawler „Nelly", SCH. 42, van Jaczon, Rederij en Haringhandel voor de eerste reis ter visserij en dezer dagen zou de motortrawler „Arie", SCH. 249, gebouwd bij de N.V. Scheepsbouw en Reparatie- werf De Hoop te Leiden, worden over gedragen aan de N.V. Verre Visserij Maat schappij te Scheveningen. Dit schip is 43,50 m. lang, 7,60 m. breed en 4,00 m. diep. Voor de voortbeweging beschikt het schip over een 900 pk. Bronsmotor. De Texelse vloot is ook met een schip vermeerderd, dat deze week in IJmuiden is aangekomen onder de naam „Cornelia Martha", TX. 48. Dit vaartuig is gebouwd bij de Scheepswerf en Machinefabriek Wel gelegen te Harlingen voor rekening van de heer J. Vlaming te Oosterend. De Cornelia Martha meet 89 ton, is 25,70 m. lang over alles, 6,12 m. breed en 2,75 m. diep. De voortstuwing geschiedt door een 220 pk. Industrie dieselmotor. De motorlogger „Willem Groen", KW. 158, ex Vooraan VI. 115, vertrok maandag voor de eerste reis onder de nieuwe naam en voor de nieuwe eigenaar, schipper J. Groen, ter visserij. Deze reis is echter niet voorspoedig verlopen want het schip moest naar IJmuiden gesleept worden door de „Geertje" KW. 108. Beide schepen kwa men woensdag in IJmuiden aan. Oost-Duitsland heeft een nieuwe motor trawler in de vaart gebracht, de „Bertolt Brecht" behorende aan de VEB Fischkom- binat te Rostock. Het schip is gebouwd bij de Mathias-Thesen Werft te Wismar. De trawler meet 958 ton, is 81,90 m. lang, heeft een breedte van 13,50 m. en een diep gang van 5.00 m. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.55 Met het naderen van het voorjaar wordt de vraag naar bloemen groter. De aanvoer is reeds behoorlijk van omvang. De handel had in Beverwijk een vlot verloop. De tul pen draaiden grotendeels rond een gulden per bos. Er waren enige soorten die tot 1,40 per bos kwamen. Ook de aanvoer van narcissen werd vlot afgenomen. Soor ten als Carlton, Golden Harvest en Rem brandt lagen tussen 75 en 90 cent per bos. Voorts waren er Flower Records, Kosters en Helios die van 50 tot 65 cent per bos no teerden. Hyacinten in verschillende kleu ren varieerden van 8 tot 25 cent per stuk. De aanvoer van blauwe druifjes was groot en de prijzen goed. De aanvoer van pot planten was nog maar zeer klein. Het zal nog wel even duren voordat hier verrui ming in komt. Advertentie MARKTPLEIN MANUFACTURENZAAK LODDER IN DRIEHUIS HEROPEND Na een ingrijpende verbouwing, die vijf weken heeft geduurd, is de manufacturen zaak van de heer C. Lodder aan de Drie- huizerkerkweg te Driehuis heropend. De winkel is twee keer zo groot geworden en zeer ruim en overzichtelijk ingericht. De zachte, gelijkmatige verlichting en de lich te pastelkleuren van de muren maken het geheel zeer aantrekkelijk. CARNAVALSAVOND K. C. C. De Katholieke Culturele Commissie in Beverwijk houdt maandag in het Kenne- mertheater een carnavalsavond onder de titel: Op schrikkeldag de lach in pacht. Een cabaretprogramma wordt verzorgd door de groep van Joop Theunisz uit Hei- loo. Het dansechtpaar John de Boer en Els Bolhoven zal een dansdemonstratie geven op muziek van het dansorkest „The Moonliners" onder leiding van Willy Kos. Advertentie Koopt bij uw vast tapijt ons dubbele levensduur van uw tapijt een extra isolerende tussenlaag een sterk geluiddempende vloer prijs per m2 2.35 Alleenverkoop bij de tapytspecialisten MARKTPLEIN Zondag 28 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur ds. S. de Roest; 19 uur: ds. Wiersma jeugddienst. De Rank, 10 uur: F. Feen- stra, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. Brongeest; 19 uur: ds. J. de Vries. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Petrakerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Cult. Geb., 17 uur: dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: heilige mis. Rooms-Katholieke Kerk, H. Gregorius van Utrecht, Kanaalstraat 226, H. H. Missen zondag 7, 8.15, 9.30, 11 en 12 uur; in de week 7, 7.30 en 8 uur. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 10.15 uur: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gem., Cult. Geb., 10 en 17 uur: leesdienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Schouten. Jehovah's Getuigen, Cultureel Centrum, 15 uur: P. Havenaars: Verstandig wan delen in een goddeloze wereld; 16.15 uur: wachttorenstudie. Praktische wijsheid in deze ruimtevaarteeuw. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: dienst. Cultureel Cen trum, dinsdag 20 uur: G. R. Mik. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. L. H. Brink; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. H. Marwitz. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: C. v. d. Vlis; 19.30 uur: J. van Stormbeek. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brandisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag. Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. Vos. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. L. Brink. ,Sowc like it hot" (Thalia) Kol derkluchten die ge zonde humor paren aan een aanvaard baar intelligentiepeil biedt Holywood ons slechts met zeer gro te tussenpozen. „Hell- zapoppin", jaren ge leden, was er zo een en ook „Some like it hot" behoort tot die zeldzame uitschie ters: een kostelijk brok nonsens, zich afspelend tegen de achtergrond van het Amerika der „droog legging". Twee jonge muzikanten van een jazzorkest in een van Chicago's clandestie ne drankholen (dat zich verschuilt achter de eerbiedwaardige fapade van een be grafenisonderneming) komen tengevolge van een politierazzia in het établissement van hun werkgever op straat te staan. Op gejaagd door het dreigende hongerspook en de nog veel derigender schietwapens van een hen achtervolgende misdadigersbende, laten zij zich verkleed als „meisjes" engageren door een rondtrekkend dames- orkestje dat juist op weg is naar een luxe hotel in Florida, waar het de miljonairs- badgasten muzikale verstrooiing zal gaan bieden. In welke pikante verwikkelingen en zotte situaties het tweetal in zijn Snip- en Snap-travestie verzeild raakt, wij zul len het terwille van de spanning en het vermaak niet verraden. Wel garanderen wij u met de hand op het hart, dat ge in lange tijd niet zoveel plezier aan uw bio- scoopje beleefd hebt als bij deze ontwa penend-malie historie vol verrassende vondsten, die ook als karikaturale zeden schets van het Amerika der „vrolijke" twintiger jaren een monument van zot heid is. Het succes is voor een niet gering deel te danken aan de onweerstaanbare flair, waarmee Tony Curtis en Jack Lem- mon de twee pseudo-dames gestalte (en vorm!) geven, terwijl La Monroe met een uitgebreide exhibitie van haar bekoorlijk heden voor de echt-vrouwelijke noot zorgt. Een film die u maar niet missen moet. Zondagmiddag kan men zich vermeien in „Revolverduel in Durango". (R e x) Een felle, kleurrijke film over het leven van de grote schilder Francisco de Goya, in het door politieke troebelen verscheurde Spanje van Carlos IV. Prach tig schildert regisseur Henry Koster ons de gruwelen der oppermachtige inquisitie en de intriges van de hofkliek onder lei ding van de verraderlijke premier Godoy, minnaar van de trouweloze koningin, die alles en iedereen opoffert om zijn land in handen van Napoleon te spelen. In deze verdorven sfeer kan het genie van Goya niet gedijen en al spoedig rebelleert de schilder, even fanatiek in zijn artistieke waarheidsliefde als in zijn afkeer tegen de kuiperijen aan het hof, met het gevolg dat de woede van Godoy en zijn vrienden zich tegen hem keren. Goya zelf ontsnapt aan hun wraak, maar zijn ongelukkige geliefde, Maria Cayetana, hertogin van Alva, valt ten offer aan hun vernietigings drift. Afgezien van deze wat erg op de spits gedreven romance is „De naakte Ma ja" een uitermate boeiende film met als hoogtepunten de massaregiescènes van processies, volksfeesten en politieke troe belen zoals de vergeefse opstand der Madrilenen tegen de Franse overheersers. De kleurenfotografie is subliem. Zondagmiddag gaat voor de avonturiers onder ons „De strop wacht". Woensdag en donderdag „Dr. Corda verdacht van moord". Aan de Rivièra (Kennemer Theater). Het week einde wordt opgeluisterd met Danny Kaye in een dubbelrol en dat is een garantie voor veel vrolijkheid. Zondagmiddag komt „Love me tender" even tussen Danny door. Van maandag tot en met woensdag „Terug uit de hel". Die Gitarre und das Meer L u x o rEen film over zeelieden en gitaren, smachtende wijsjes en smachtende meisjes en altijd de zee, die weer lokt. Dinsdag wordt het anders. Dan blijft tot vrijdag het schilderij van de „Naakte Maja" de gemoederen bezig houden. Zon dagmiddag nog even wild geschutter in „The hired gun". De zevende reis van Sindbad (W. B.). Vanavond nog volop oosterse romantiek, waarbij we ons met Sindbad, de legendarische, kunnen occuperen. Zon dag en maandag boezemen de „Cocaïne smokkelaars" ons belang in. Zondagmid dag kan men plaats reserveren voor „De wreker uit Mexico". Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: oecumenische dienst, ka pelaan Rinkel. Geref. kerk, 10 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. C. Meijer. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Ed. W. Pera. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds J. C. Remijn; 19 uur: ds. H. J. Langman Rooms-Katholieke Kerk, O.L. Vrouw v Altijddurende Bijstand, Fr. Netscherlaan 12, H. H. Missen te 7, 8.15 (kindermis) 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur; in de week 7 en 8 uur. Adventskerk, 10 uur: ds. G. H. van Wil- lenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. J. Rebel; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, Wüstelaan, 10.15 uur: ds. E L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: dienst. Evang. Luth. Gem., 10.45 uur: ds. J. A Roskam. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Vrye Evangelische Gemeente, Koning straat 117, 9 uur: J. Capon. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen. De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19.15 uur: jeugddienst, ds. Snijders van Haarlem. Oosterwijk, 10 uur: vicaris L. A. Nagte- gaal. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: de heer R. Dekker. Vrijz. Herv. Gemeente, Princesselaan, 10 uur: ds. J. F. Kruyt van Den Haag. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. C. Homans van Heemskerk. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. v. d. Graaf van Heiloo. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19.15 uur: Open Deur dienst, ds. J. H. W. Warmers van Utrecht. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. A. C. Homans; 17 uur: ds. Joh. Knol. Rooms-Katholieke Kerk, 6.30, 7.45, 9.15, 11 en 12, upr; 17.15 uur: avondmis; in de week 7, 8 en 9 uur. Dinsdag 1 maart Beverwijk, Doopsgezinde Kerk, Meer straat, Ï9.30 uur: Lijdensmeditatie. Vrijdag 4 maart (Vrouwen-Wereldsgebedsdag) Beverwyk, 8 uur: Prinsessekerk en Ire nekapel. Wijk aan Zee: 8 uur: Ned. Herv. Kerk. Heemskerk, 8 uur: Morgensterkerk. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salnv, 10.30 uur: jeugdkerk, S. Mooy. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. v. d. Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 7.30, 9 en 11 uur. Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. P. Salm. IJmuiden-West: Ned. Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur. Ger. zondagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht 12.15 uur. Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur Leger des Heils, zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkcrk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool. 10.30 uur. Doopsgezinden, Wesl-Hilldienst voor kinderen van 68 jaar. Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelschool, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hïlldienst 4—6 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort. Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 512 jaar, 10 uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool aan de Banjaartstraat 12 uur: Ned. Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. Vrij das kwamen in IJmuiden aan: Ilavsborg van Houston; Aeneas, Hamburg; Lingestroom, Londen; Citadel, Ipswich; Lissekerk, Rotterdam; Kasiani, Noordzee; Vinga terug uit zee; Heriot, Grangemouth; Selby, Goole; T.ioba, Londen. la den Hoogovens; Franz, Hamburg; Berend TC Da genham: Conzclo, Swansea; Fivelborg, Colches ter; Dina Fulham. laden Hoogovens; Wolanda, Londen; Wexford, Boston; Pergo, Middlesbrough; Dinkelstroom, Londen; Dockenhuden. Bavona, slabs voor Hoogovens; Rozenburgh, Rotterdam Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Gré van Londen, oud papier voor Zaandam; Dotterel Rot terdam; Groningen, Rotterdam, laden Hoogovens; Anna Elisabeth, Londen, laden Hoogovens; Nord- jol. Rotterdam; Heimi Reckmann, Rotterdam; brouwersgracht, Abö, hout voor Zaandam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Limfjord naar Gothenburg; Alcyon, Barbados; Memelland, Kalmar, kunstmest van Hoogovens; Celebes, Bre men; Kassiani, Noordzee, proefvaren; Vinga, Lon den, bijlegger IJmuiden; Minna Schupp, Odda; Pegasus, Waterford; Oberon, Bremen; Knoll, Se- lamen, ledig Velsen; Bolt, Drammen; Willemstad, Portsmouth; Kreon, Bremen; Midas, Gothenburg; Friedenau, Bremen; Hornstern. Hamburg; Magas, Kopenhagen; Trolla, Paramaribo. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Tine naar La Guayra; Jersbek, Antwerpen; Ilias, Svends- borg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amst e rdam is gegaan). Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. G. Postvan der Zwan, z., Oosterduinweg 33, IJmuiden-Oost; P. KruitBerger, 2 x d., Lange Nieuwstraat 473, IJmuiden; J. P. van ZalenHogen- doorn, z., Siriusstraat 23, Haarlem; J. A. Bontebalvan der Putte, d„ Vlugthoven- straat 2, Santpoort; L. BoerPost, d., Wüstelaan 9, Santpoort; Th. H. Vonk Wischmann, d„ Wijkeroogstraat 76, Velsen- Noord; J. A. VisserPlug, z., Kompas- straat 54, IJmuiden; G. DorlandKeizer, z,. Moerbergplantsoen 183, IJmuiden; C. OudendijkNoordermeer, z., Strating plantsoen 31 rd., Velsen-Noord; T. Höl- scherWehman, z., Dr. Kuyperlaan 20, Velsen-Zuid; E. KremerDe Vries, d., Van Broekhuysenstraat 22, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: S. Cöhrs, 61 jr., echtgeno te van: C. N. Weij, Tuindersstraat 69, IJmuiden-Oost; M. van Duijn, 66 jr., echt genote van: J. Zwart, Lange Nieuwstraat 13, IJmuiden; A. Welp, 62 jr., echtgenoot van: M. Bouchier, Grote Hout- of Konings weg 2G, Velsen-Noord. GEHUWD: G. J. Dam—A. A. Kwaak, Santpoort, Molenstraat 17; J. J. M. Tuer- lingsPh. L. M. van Leeuwe, Utrecht, Ju- lianalaan 2; C. WettingM. C. P. Tuijn- man, IJmuiden, Meidoornstraat 12; J. W. Schaap—M. A. A. de Groot, Linnaeus- straat 83, IJmuiden; N. SintenieTh. H. Groen, Santpoort, Bloemendaalsestraat- weg 67; J. M. J. J. van HeiningenG. C. M. Peereboom, Leidschendam, St. Bonifa- ciusstr. 29; J. H. Wester—A. H.Th. Wigchert, Beverwijk, Nieuwstr. 4; L. F. C. Kneppers L. A. Schoorl, Santpoort, Hofgeesterweg 25; S. NanneC. W. M. Harsveld, Castricum, Bakkummerstraatweg 9; P. Wallenburg R. Spruitenburg, Santpoort, Ch. de Bour bonlaan 7; K. den HeijerW. C. Kerkmeer, Santpoort, noodwoning Jan Gijzenvaart; G. J. PaapD. G. Kloosterman, Zandvoort, Nicolaas Beetslaan 46; D. PelleChr. A. Pover, IJmuiden, Kromme Mijdrechtstr. 63. ONDERTROUWD: H. Huttinga, Grote Hout- of Koningsweg 37, Velsen-Noord en G. van der Knaap, Geuzenstraat 2, Am sterdam; J. J. Klut, Molenstraat 11, Sant poort en S. Buizert, Vondelstraat 19, Al phen a/d Rijn, t.a. Santpoort, Molenstraat 11; D. J. van den Boogaard, Varenius straat 22, IJmuiden, en J. Vlieland, Pre sident Steijnstraat 35, IJmuiden; S. M. Timmers, Schuttevaerkade 9, Zwolle en S. Lijklema, Leeuweriklaan 40, IJmuiden- Oost; H. J. van der Vis, Berkenstraat 3, IJmuiden-Oost en K. M. H. van Kooten, Lange Nieuwstraat 360, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Alexander Bellstraat 24; H. Hoogland, Van Harencarspelstraat 9, Be verwijk, en: E. Blanken, Kastanjestraat 33, IJmuiden-Oost; t.a. Heemskerk, Puccini- straat 5; L. J. Knook, Marnixlaan 21, Drie huis en H. P. Jaakke, Marnixlaan 21, Drie huis; J. van Vliet, Straat Davis 31, Zaan dam en L. C. Broek, Dolfijnstraat 14, IJmuiden, t.a. Zaandam, Straat Davis 31; K. Schriever, Acaciastraat 25, IJmuiden- Oost en G. Wolthuizen, Lange Nieuwstraat 4, IJmuiden. Advertentie EEN KEUS waarvan u versteld zult staan. Dc Speciaalzaak voor IJmuiden Trompstraat 2 - 4 en 10, IJmuiden (O.), Telefoon 4078 Woensdag 10 febr.: m.l. Onderneming II SCH 27. Donderdag 11 februari: m.t. Emma Wilhelmina KW 135. Vrijdag 12 februari: m.t. Maria Theresia KW 99. Zaterdag 13 februari: m.l. Bertina VL 85. Maandag 15 februari: m.t. Jacoba Gesina IJM 36. Deining KW 8, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Fierman Eduard KW 5, De Arend KW 7, Neder land VI KW 37, Aafke Jacoba KW 41. Neptunus KW 45, Nestor KW 101. Voorwaarts KW 140, On derneming III SCH 117; m.k. Prinses Margriet KW 51. Dinemarie KW 57, Wim KW 103, Mare Liberum KW 117. Dinsdag 16 februari: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Golfstroom KW 4, Jan Maria KW 171, Michiel HD 108; m.l. Everard Christina KW 40, Prinses Juliana VL 97. Woensdag 17 februari: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Allan Water IJM 34. Nicolaas Senior KW 42: m.l. Annie IJM 14 (26 febr. binnen), Hu bertha Gerar- da KW 9, Adrianus KW 10, Orion KW 22, Floris KW 59, Nelly Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Molva KW 91, Jacoba KW 107 (26 febr. binnen), Petronella KW 125 (26 febr. binnen), Borneo KW 127, Onderneming KW 175, Dolfijn RO 2; m.k. Corrle IJM 78. Donderdag 18 februari: m.t. Johannes Polder man IJM 20. Albertha Hendrika KW 81, Albatros KW 87, Dirkje RO 53. Jan Senior VL 84, Liesje en Rutger VL 153; m.l. De Vrouw Dirkje KW 104, Astra KW 115 (26 febr. binnen), Sursum Corda KW 124, Onderneming IV SCH 153: m.k. Klaas Junior IJM 60. Leendert Jacoba KW 12, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Vrijdag 19 februari: m.t. Dirk Maria KW 30, Onderneming I SCH 261. Zaterdag 20 februari: m.t. Thorina IJM 33, Job Gouda IJM 79. Maandag 22 februari: m.t. Amsterdam IJM 78. Beatrice IJM 72, Wiron II IJM 211, Claesje RO 46; m.l. Adeodatus IJM 30. Kees IJM 43. Jan IJM «1. Wiron III IJM 221, Concordia KW 26, Elizabeth KW 64. Saturnus KW 69, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Avontuur KW 114, Bali KW 129, Willy KW 154, Willem Groen KW 158 (eerste reis. ex- Vooraan VL 115, 24 febr. binnengesleept), De Vier Gezusters KW 162, Vertrouwen KW 166, Voor lichter VL 114, Koningin Wilhelmina VL 190, Noordster VL 197; m.k. Dageraad IJM 4, Zuider kruis IJM 7, Maartje IJM 8 (25 febr. binnen), Poolster IJM 11 (25 febr. binnen), Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45 (24 febr. binnen), Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59 (24 febr. bin nen), K. P. IJM 61 (24 febr. binnen). Jaap IJM 62 (24 febr. binnen), Michiel IJM 63. Ronny IJM 64. Paul IJM 66. Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73, Wiron VI IJM 207, Neeltje IJM 240 25 febr. bin nen). Deo Volente II KW 11 (25 febr. binnen). Arendje Jacoba KW 21 (25 febr. binnen), Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (25 febr. binnen), Pe tronella KW .31. Tiny KW 34, Stern KW 36, (26 febr. binnen), Wilhelmina KW 46, De Vijf Gezus ters KW 53 (25 febr. binnen), Gijsbertha KW 61 (25 febr. binnen), Alice KW 62 (25 febr. binnen), Margriet Jozien KW 63, Arend Cornells KW 68, Marianne KW 71 (25 febr. binnen), Twee Gezus ters KW 77, Adriana Catharina KW 92 (25 febr. binnen), Willem KW 94 (25 febr. binnen), Nico KW 96. Arendje KW 98, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (25 febr. binnenAvon tuur KW 118, Flamingo KW 120 24 febr. binnen), Elly Gerda KW 142 (26,-febr. binnen), Dirk van Beelen KW 148, Willy Alida KW 155, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210, Vier Gebroeders TX 14 (25 febr. binnen), Ok- ko Bosker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34. Spes Nostra WR 56. Albert MO 1. Dinsdag 23 februari: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Wiron IV IJM 209, Brittenburg KW 121. Petronella VL 131; m.l. Grietje KW 20. Bertha KW 38, Cornelis Marinus KW 48, Willempje KW 89, Toenadering KW 95, Eendracht KW 168 Mar tha Maria VL 199; m.k. Swift KW 54, Wiron I IJM 210, Limanda KW 33, Alnilam KW 90, Jean- r.otte KW 93. Woensdag 24 februari: m.t. Ada VL 7, Michiel Jan VL 110, Willem VL 121; m.l. Hette Margare- tha KW 74, Willy KW 141, Gijsbert Bastiaan KW 161, Aleida KW 169; m.k. De Hoop I iJM 45,' De Hoop II IJM 59, Magda IJM 272 25 febr. binnen), Flamingo KW 120. Sijtje WR 58. Donderdag 25 februari: m.t. Emma IJM 15, Sa- kina Martine KW 32. Stadt Enckhuvsen KW 82; m.l. Willem Robert RO 27; m.k. Jaap IJM 62. Vrijdag 26 februari: m.t. Ariadne IJM 18. Antje KW 49.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6