SCHEEPVAART Financial Times vraagt steun voor Nederlands plan Middenstand had grotere omzet in 1959 De beurs Engeland moet naar verlaging van de tarieven streven H.A. zal beschikking voor Nederlandse schroothan- del uitvaardigen Wederom onderhande lingen over lijst-G. FIFTY-FÏFTY KLM gaat luchtlijn op Marokko, Guinea en Liberia openen Italië zou landingsrechten wel krijgen 5 De schrootaffaire Motorenfabriek Pluvier had 50 hogere winst Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Boekhandel aan de top Olivetti, industrieel van formaat, overleden Koersherstel te Londen Andere landen zullen met nieuwe eisen komen Lening voor Suriname MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 Het Britse dagblad „Financial Times" dringt er vandaag bij Groot-Brittannië op aan alles te doen wat in zijn vermogen ligt om er voor te zorgen dat het Neder landse plan voor tarieven waarbij de Euro pese Economische Gemeenschap, de Euro pese Vrijhandelszone en het G.A.T.T. be trokken zijn, de volledige steun krijgt van de zeven landen van de Europese Kleine Vrijhandelszone. Na erop te hebben gewezen dat de on derhandelingen over de toekomstige be trekkingen tussen de Europese Economi sche Gemeenschap en de Europese Klei ne Vrijhandelszone thans in het stadium zijn gekomen waarin de deskundigen de zaak hebben overgenomen, schrijft het blad dat Britse ministers en woordvoerders van andere landen van de Europese Vrij handelszone steeds wijzen op het belang van een overeenkomst op lange termijn tussen de twee blokken. Het probleem is nu wat er op 1 juli gaat gebeuren. Op die dag verlagen de zeven landen van de Europese Vrijhandelszone onderling hun tarieven met 20 percent en de zes landen van de Europese Economi sche Gemeenschap zullen op grond van verdrag van Rome hun tweede interne tariefsverlaging van 10 percent invoe ren. „Met andere woorden, de tarief dis criminatie in Europa die tot dusver wei nig meer was dan iets wat stoort, zal pijn gaan doen, tenzij er iets gedaan kan wor den waardoor dat wordt verhinderd. De Nederlanders hebben enige tijd geleden voorgesteld dat de vermindering van twin tig percent die halverwege het jaar in bei de economische blokken van kracht wordt, wordt uitgebreid tot alle landen van het G.A.T.T. op grondslag van het beginsel van het meest begunstigde land. Om de ze handelwijze eerlijk te doen zijn zou het peil van het uiteindelijke buitentarief van de E.E.G. evenveel worden verlaagd en zouden de Verenigde Staten moeten worden uitgenodigd enkele concessies te doen in ruil voor de gemakkelijker toe gang die zij tot de Europese markten krij gen." „Ongelukkigerwijze", zo schrijft het blad, „heeft het Nederlandse plan niet veel steun gekregen van de andere lan den van de E.E.G." „Van Brits standpunt bezien, werpt het Nederlandse plan enkele moeilijkheden op. Het zou zowel een verlaging van de ta rieven voor landbouw- als industriepro- dukten inhouden, waardoor verzet kan worden uitgelokt van de boeren en de le vensmiddelen producerende landen van De Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. heeft, na een langdurig en uitgebreid onderzoek naar prijsvorming en afspra ken op de schrootmarkt, de betrokken handel en verbruiksindustrie gewezen op artikel 65 van het E.G.K.S.-verdrag in zake prijsafspraken en concentraties. Die mededeling, vergezeld van richtlijnen voor het beleid van die ondernemingen, was vooral nodig voor de handel die meen de niet onder de bepalingen van het ver drag te vallen, zo heeft de Hoge Autori teit verklaard naar aanleiding van vra gen van de Nederlandse socialistische af gevaardigde G. M. Nederhorst. De heer Nederhorst had deze vragen ge steld in verband met een onderzoek dat in Nederland indertijd werd ingesteld naar kartelvorming in de schroothandel. De Hoge Autoriteit verklaarde dat dit onder zoek betrekking had op een exclusieve af spraak tussen de Nederlandse ijzer- en staalondernemingen en zeven Nederland se schroothandelaren en een afspraak over prijzen en verdeling van de leveran ties tussen die zeven handelaren. Dit on derzoek had indertijd, in 1953 reeds, tot ge volg dat de betrokkenen hun exclusieve overeenkomst vrijwillig herriepen. Het tweede deel van het onderzoek werd door de Hoge Autoriteit voortgezet. Het was destijds echter niet mogelijk een definitief standpunt in te nemen zon der een veel uitgebreider onderzoek naar de prijsvorming, afspraken en gedragin gen op de gehele schrootmarkt van de E.G.K.S. Dit onderzoek heeft lang ge duurd, doch het is nu geëindigd en de Hoge Autoriteit heeft de bovengenoemde algemene maatregel in de vorm van de mededeling uitgezonden. Er kan nu op korte termijn voorts een beschikking van de Hoge Autoriteit over de afspraak van de Nederlandse handelaren worden ver wacht, doch eerst moet nog het gehele complex van vraagstukken dat met betrek king tot deze afspraak bestaat, worden bestudeerd. De vertegenwoordigers van de regerin gen der zes E.E.G.-landen komen van daag dinsdag en woensdag onder voorzit terschap van de Luxemburgse minister van Economische Zaken. Elvinger, in Ro me bijeen voor verdere besprekingen over de lijst G, waarop produkten staan waar voor bij de vaststelling van het gemeen schappelijke buitentarief niet wordt uitge gaan van het rekenkundige gemiddelde van de tarieven in de zes landen. In de afgelopen maanden is men met de ze lijst reeds aanzienlijk gevorderd. Er staan nog een dertig posten open, waaron der alcohol, papierpulp, aluminium, lood, zink, auto-onderdelen en olieprodukten. Wat dit laatste betreft is bekend, dat Frankrijk hoopt een voorkeursbehande ling voor zijn olie te krijgen. De versnelling van de overgangsfase der E.E.G. In aanvulling op de berichten van zater dag over de voorstellen, die de E.E.G.- executieve commissie de volgende week zou doen in verband met een versnelling van de overgangsfase der E.E.G., ver neemt het A.N.P. uit Brussel, dat binnen enkele dagen de details van deze voorstel len zullen worden gepubliceerd. het Gemenebest. Lagere tarieven kunnen de betalingsbalans in ongunstige zin be ïnvloeden, maar inflatie heeft nog nood- lottiger gevolgen voor de reserves." Om die reden pleit het blad ervoor dat Groot-Brittannië ervoor ijvert dat de ze- van Janden van de Kleine Vrijhandelszo ne het Nederlandse plan volledig steu- De directie der n.v. Motorenfabriek Plu vier te Rotterdam deelt mede dat gedu rende het per 30 september 1959 afgeslo ten boekjaar wederom een belangrijke om- zetverhoging alsmede een stijging der re sultaten werden gerealiseerd. Bij een omzetstijging van circa achttien percent werd een brutowinst van 1.530.000 (vorig jaar 1.000.000) behaald. Van dit resultaat werd voor normale af schrijvingen en reserveringen circa 705.000 (circa 555.000) aangewend. Voorts werd besloten om ten laste dei- resultaten over het afgelopen boekjaar de immateriële activa met circa 300.000 op 1.af te schrijven. Volgens het prae- advies van commissarissen moet een voor ziening voor direct verschuldigde ven nootschapsbelasting van 240.000 worden getroffen. Aan de op 5 maart te houden jaarlijkse algemeene vergadering van aandeelhou ders zal worden voorgesteld over het ver hoogde kapitaal een dividend van acht (vorig jaar zeven) percent uit te keren, waarbij de in het boekjaar geplaatste nieuwe aandelen ad f 1.000.000 voor drie kwart in de resultaten over het boekjaar 1958-59 delen. (De aandelen worden op de incourante markt genoteerd en zijn circa 120 percent bieden. Tot op heden kwam nimmer een transactie in deze stukken tot stand). De Poolse buitenlandse handel Tijdens een lezing van de directeur van het bureau voor de Poolse buitenlandse handel, Stan- sislaw Maksymowicz, welke lezing hij voor de Kamer van Koophandel te Essen heeft gehouden, heeft de directeur verklaard dat 42 percent van de Poolse handel met westerse landen geschiedt. Hierbij komt Engeland op de eerste en West- Duitsland op de tweede plaats. De Engelse industriële produktie Blijkens het. „Bulletin for the Industry", een uitgave van het Engelse ministerie van Finan ciën. is de industriële produktie in Engeland ver leden jaar met ongeveer twee percent per kwar taal gestegen, seizoensinvloeden uitgeschakeld. Eind 1959 was het indexcijfer 8 a 9 percent hoger dan eind 1958. Informatiekoers gouden munten H. Drijfhouten Zoor/s Edelmetaalbedrijven n.v. verstrekt de volgende informatiekoersen van gou den munten: tientjes: j 27.80—23.70 27.75— 28.60). De noteringen van de andere gouden munten bleven onveranderd. Ook de goud- en ziivernoteringen bleven ongewijzigd. Euromast n.v. Van de zijde van de Euromast n.v. werd ver nomen dat bijna alle houders van claims van hun recht tot inschrijving gebruik hebben gemaakt. Advertentie Elke automaat kan er over mee„prafen".., die trekt j£der§§ivi, 20 stuks 75 ct Het jaar 1959 is voor de middenstand over een breed front beter geweest dan 1958. Alleen de detailhandel in meubelen en aanverwante artikelen vertoonde een daling by de geldomzetten (2 percent), een voortzetting van het minder gunstige omzet- verloop, dat reeds in het vierde kwartaal van 1958 waarneembaar was. Toen moest namelyk reeds een omzetdaling van 3 percent ten opzichte van het overeenkomende kwartaal van 1957 genoteerd worden. Er mag hier echter gelukkig aan worden toegevoegd, dat gedurende de afgelopen maanden november en december een aan zienlijke verbetering bij de verkoop optrad, terwijl wel aan te nemen valt, dat het mooie weer, dat verleden jaar tussen mei en september heeft geheerst, de omzet in deze branche geen goed heeft gedaan. Alle overige 17 door het Economisch In stituut voor de Middenstand onderzochte branches, lieten omzetstijgingen zien, die fluctueerden van 8 tot 2 percent. Daar de omzetstijgingen in geld worden uitge drukt, kon met prijsfluctuaties geen re kening worden gehouden. Een hogere geldomzet behoeft dus niet automatisch aan te duiden, dat er ook meer goederen zijn omgezet. Prijsverhogingen kun nen hier óók van invloed op zijn ge weest. Daarnevens zeggen de geldomzet ten natuurlijk ook niet alles over het be haalde rendement. Een 3 percent hoger geldinkomen zou dus theoretisch zelfs met verlies gepaard kunnen gaan (bij voor beeld als gevolg van het aanstellen van te veel personeel). Als indicatie hebben de omzet-bedragen echter zeker wel beteke nis. Het is een belangrijk baken om de koers, die de middenstand vaart, te bepa len. De boekhandel vertoont (met de juwe liers) het gunstigste beeld. De omzet van 1959 ligt immers 8 percent hoger dan die van 1958. Indien hierbij bovendien in aan merking wordt genomen, dat de omzet- vermeerdering van 1958 ten opzichte van 1957 2 percent beliep, dan mag het jaar 1959 alleszins bevredigend worden ge noemd, tenminste voor 74 percent van het aantal zaken, dat het Economisch Insti tuut voor de Middenstand in haar onder zoek betrok. Ook de detailhandel in gouden en zilve ren werken, juwelen en uurwerken wist verleden jaar 8 percent meer om te zetten dan in 1958. De sterke omzetvermeerde- ring in 1959 is overigens voor een belang rijk deel te danken aan het zeer gunstige omzetverloop bij een aantal grote juwe lierszaken. De cijfers geven deswegen een enigszins geflatteerd beeld. Het zijn echter juist de gemiddelden, die het algemene beeld vaststellen. De detailhandel in aard appelen. groenten en fruit wist verleden jaar 7 percent meer om te zetten dan in i958. Tengevolge van de droogte werd een vermeerdering van de geldomzet met 15 percent geboekt in de periode juni-decem- ber 1959 t.o.v. het overeenkomstige tijdvak van 1958. Het kappersbedrijf liet eveneens een omzetvermeerdering van 7 percent zien. Het is echter nog steeds 28 percent, dat de omzet zag dalen, 7 percent zelfs met 10 of meer percent. De kruideniersbedrijven-zelfbedienings- zaken wisten in 1959 6 percent meer om te zetten, doch slechts 5 percent in de geval len, waarbij sedert begin 1957 het assorti ment niet werd uitgebreid. Van het totaal aantal aan het onderzoek deelnemende za ken wist 76 percent de omzet te vermeer deren. ROME (UPI) De directeur van de OJivetti-schrijfmachinefabriek te Ivrea, Adriano Olivetti, !s zondag in de trein van Milaan naar Montreux overleden. Olivetti werd in Ivrea geboren op 11 april 1901. Hij was een van de grootste naoorlogse Italiaanse industriëlen. Hij erfde een klein voor het bestaan strijdend schrijfmachinefabriekje en transformeer de dit na de Tweede Wereldoorlog ïöt een machtige industrie van ter waarde van zestig miljoen dollar. Olivetti vond ook nog de tijd om een uitgeversbedrijf te besturen, een tijd schrift te redigeren, boeken te schrijven en uitgebreide filosofische studies te doen en bovendien in de politiek te gaan. Om zijn kleine fabriekje omhoog te bren gen reisde hij vele landen af om nieuwe technieken te leren. Hij had oren naar de verlangens van zijn 20.000 arbeiders en was de eerste Italiaanse industrieel, die de 45-urenweek introduceerde. Hij schiep Aagt.edijk 29 te Lorenco Marques. Aardijk 29 te New Orleans. Achilles 28 425 m. o.n.o. Azoren n. Curagao. Aemaea 28 te Kiel. Aegis 28 v. Paramaribo n. Nickerie. A.lca 28 te Halifax. Alchiba 28 te Buenos Aires. Algorab 29 te Montevideo. Appingedijk 28 v. San Francisco n. Portland. Arnedi.ik pass. 28 Miami n. New Orleans. Balong pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Batu 28 te Semarang. Billiton 29 te Zamboanga. Bonita 29 te Puerto Barlos. Breda 28 v. Cartagena n. Palua. Calamares 29 te Puerto Armuelles. Cartago 29 v. Cristobal n. Mobile. Celebes 29 te Bremen. Cbaris 26 v. Aruba n. Carupano. Clavella 29 v.Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. De Eerens 28 nog te Ummsaid. Dinteldijk 29 te Hamburg. Dorestad 29 te Curacao. Doris 28 v. Londen n. Amsterdam. Esso Rotterdam 28 v. Suez n. Rastanura. Friesland KRL. 29 te Balboa. Guineekust pas. 28 Las Palmas n. Dakar. Heemskerk 28 v. Las Palmas n. Duinkerken. Helicon 29 te Port of Spain. Hispania 29 te Alexandrië. Hc-rsilia 27 te Antwerpen n. Amsterdam. Hydra 26 v. Antiqua n. Portsmouth. Jagersfontein 29 te Durban. Kennemerland 28 v. Ilheus n. Bahia. Koningswaard 28 v. Curagao n. Punta Cardon. Korovina 28 v. Orinoco n. Curagao. Langkoeas 28 v. Genua n. Rotterdam. La wak 29 te Durban. I.oosdrecht 28 nog te Kuwait. Memnon 29 te Jacksonville. Mussilloyd 28 v. Penang n. Colombo. Mississippillovd 29 tc Calcutta. Molenkerk pass. 29 Bizerta n. Le Havre. Naess Commander 29 te Rastanura. Nanusa 28 v. Penang n. Port Said. Oranjestad 28 v. Paramaribo n. Trinidad. Philidora 28 te Mena. Polyphemus 28 v. Baltimore n. Charleston Prins Alexander pas. 29 Malta n. Antwerpen Prins Willem IV 28 te Valencia. Prins Willem van Oranje 28 te Hamburg. Prinses Irene 29 te Havana. Rempang 28 v. Mombasa n. Aden. Reza Shah The Great 29 v.> Lavera n. Port Said. Roebiah 28 v. Manilla n. Los Angeles. Rijnkerk pass. 29 Kreta n. Port Said. Sanana 28 v. Singapore n. Pnompenh. Scherpendrecht 28 v. Tenerifle n. Monrovia. Schie 28 te Tanger. Siaoe 29 te Singapore. Soestdijk 29 te Norfolk. Stad Alkmaar 29 te Londen. Stad Rotterdam pass. 29 Ouessant n. IJmuiden. Stanvac Riau 1/3 te Buatan verwacht. Straat Malakka 28 v. Penang n. Cheribon. Sumatra 28 te Savannah. Sunctta 28 v. Yokkaichi n. Singapore. Tegelberg 29 te Port Elisabeth. Tomocyclus 28 v. Puerto La Cruz n. New York. Westland 28 v. Montevideo n. Rosario. KLEINE VAART Admiralengracht 28 in Finse Goll n. Amsterdam. Ank T 25 v. Casablanca te Londen. Areas 28 20 m z.w. Dungeness n. Rotterdam. Atlas 28 30 m. z. Tarragona n. Valencia. Boreas 27 te Le Havre n. Tanger. Bloemgracht pass. 28 Elbe-1 v. Rafsö n. Zaandam. Brouwersgracht 27 te Zaandam. Draco 28 5 m. n. Bindings n. Antwerpen. Julia Mary 27 op Thames n. Londen. Kaap Falga 25 v Wielarecht n. Helsingborg. Lucas Bols 2 28 70 m. w. Algiers n. Algiers. Marianne 28 20 m. z.w. K. Grisnez n. Gothenburg. Midas 26 v. Amsterdam n. Gothenburg. Nero 27 v. Lissabon n. Amsterdam. Netta 26 v. Casablanca n. Marseille. Pavo 28 rede Waterford v. Rotterdam. Plato 28 40 m. z.w. Beachyhead n. Antwerpen. Quo Vadis 25 v. Fowey n. Par. Strabo pass. 28 ET-14 v. Kopenh.agen n. A'dam. Tilly 27 50 m. n.w. Gironde n. Bayonne. Twee Gebroeders 26 te Catania n. Bone. Westerdok 24 te Boston. SLEEPVAART Doggersbank 27 te Rotterdam. Friesland 25 t.h.v. Finisterre n. Burutu. Holland 27 te Rotterdam. Noordholland pass. 21 Panamakanaal n. Boston. Titan 26 te Marseille. Vandaag is er op de Londense effecten beurs een verbetering ingetreden, nadat de koersen in de afgelopen twee dagen wa ren gedaald, welke daling werd ingezet door de staatsfondsen. De gehele morgen was de stemming levendiger, waarbij ko pers werden aangetrokken door de lage koersen. Industriële fondsen deden het het beste en wisten in vele gevallen winst te behalen. De aandelen in huurkoopfinan cieringsmaatschappijen, die tot de zwaar ste getroffen soorten behoorden, herstel den zich enigszins van de geleden verlie zen en ook de aandelen in goudmijnen ga ven een verbetering te zien. speciale huisvesting en opvoedkundige en culturele faciliteiten voor zijn arbeiders. Zijn zorgzaamheid voor zijn onderge schikten en de bevolking van de stad waar zijn fabriek is gevestigd bracht de bewo ners van Ivrea ertoe een standbeeld voor hem op te richten. Hij is burgemeester van Ivrea geweest en werd in 1958 tot af gevaardigde in het parlement gekozen. De K.L.M. heeft plannen in de loop van dit jaar een luchtverbinding te openen tussen Amsterdam en Casablanca (Ma rokko) Conakry (Guinea) en Monrovia (Liberia), waarvoor de K.L.M. Lockheed Electra's wil gebruiken. Tot nu toe waren de drie genoemde steden niet in het we- reldnet van de K.L.M. opgenomen. Op 28 januari van het vorig jaar is te Rabat een luchtvaartovereenkomst getekend tussen Marokko en Nederland, waarbij de K.L.M. het recht verkreeg, op Marok ko te vliegen. Op 28 november 1958 werd in de hoofdstad van Liberia, Monrovia, een verdrag gesloten tussen dit land en Nederland, waarin de rechten op lucht vaartgebied tussen beide landen werden vastgelegd en de K.L.M. de mogelijkheid verkreeg, ook Monrovia in haar net op te nemen. Enkele weken geleden bracht de minis ter van staat van Guinea, de heer Diallo Abdoulrahmane een bezoek van enkele da gen aan Nedérland. Het doel van dit be zoek was voornamelijk de economische samenwerking tussen Nederland en het in 1958 onafhankelijk geworden Guinea te bevorderen. Tijdens zijn verblijf is tevens ter sprake gekomen de wens van de K.L.M, om op de nieuwe dienst met Mon rovia als eindpunt, ook de hoofdstad van Guinea, Conakry aan te doen. Omtrent het tijdstip waarop deze nieuwe lijn door de K.L.M. zal worden geopend kon men ons nog geen positieve medede lingen verstrekken, daar besprekingen met regeringsinstanties in het buitenland en de bij die route betrokken landen nog gaande zijn. Zevende Electra Na een vlucht zonder tussenlanding van New York naar Amsterdam is zondag op Schiphol de zevende Lockheed Electra voor de KLM de PH-LLG „Neptunus" aan gekomen. De Lockheedfabriek is hiermee voor op haar afleveringsschema. Nog in de loop van dit jaar zal de KLM in het bezit komen van alle 12 bestelde Electra's. Reeds worden deze toestellen gebruikt in de geregelde diensten naar Bagdad, Cairo en Teheran. Op 14 maart wordt de Electra ingezet op de lijn naar Tel Aviv. op 16 maart volgt Khartoum, op 18 maart Damascus, op 19 maart Abadan en op 1 april bij het begin van de zomerdienst regeling, Moskou waarop non stop zal worden gevlogen met een frequentie van tweemaal in de week. In gewoonlijk betrouwbare bronnen te Washington verwacht men dat de Neder landse, Belgische en Zwitserse regering soortgelijke landingsrechten voor hun na tionale luchtvaartmaatschappijen zullen eisen, als de Italiaanse maatschappij Ali talia een lijn naar Los Angeles in Califor- nië wordt toegestaan, iets waar een niet geringe kans op is. Een nota over deze zaak zal naar het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde in de loop van deze week aan de Italiaanse ambassade worden toe gezonden. De onderhandelingen tussen een Italiaanse en een Amerikaanse delegatie zijn in het begin van deze maand begonnen en het ziet er naar uit dat de Italianen hun stopplaats te Los Angeles zullen krijgen. Ze hebben gedreigd de landingsrechten van de twee Amerikaanse maatschappijen die op Italië vliegen te zullen beperken als ze geen landingsrechten in Californië zou den krijgen. Het is echter niet waarschijn lijk dat de tweede eis van de Italianen, de ze lijn door te mogen trekken naar Zuid- Amerika, zal worden ingewilligd. Mocht Italië Los Angeles „krijgen", dan zal Nederland onmiddellijk om heropening van de onderhandelingen vragen, zo ver luidt te Washington. Het Amerikaanse luchtvaartdagblad heeft erover geklaagd dat de weigering van de Verenigde Staten om de K.L.M. lan dingsrechten op de westkust van de Ver enigde Staten te geven door de Russische propaganda wordt uitgebuit. Het blad zegt dat radio Moskou en het Russische pers agentschap Tass een voorname plaats ge ven aan de berichten over de „bittere ge voelens" die het besluit bij de Nederland se Navopartner heeft opgeroepen. In de publikatie won't ook gezegd dat Tass grote stukken citeert uit artikelen die over deze zaak in de Nederlandse kranten zijn gepubliceerd en dat daarbij vooral niet-communistische kranten worden ge noemd. Het Amerikaanse blad zegt dat de Russische propagandisten blij zijn verkla ringen over de Verenigde Staten te publi ceren, zoals bijvoorbeeld de Nederlandse uitspraak dat de Verenigde Staten „een natie vormen die lippendienst bewijzen aan het beginsel van de vrije handel maar ultra-protectionistisch blijken te zijn zodra de belangen van Amerikaanse maatschap pijen er bij zijn betrokken". PARAMARIBO (ANP) Ter uitvoe ring van een speciaal onderdeel van de „Operatie Sprinkhaan" (de aanleg van „airstrips" in het Surinaamse binnen land), heeft de Surinaamse regering zich tot het speciale fonds der UNO gewend voor een lening van 1.5 miljoen Surinaam se guldens. Naar thans is bekend gewor den, hebben deskundigen van het fonds een gunstig advies uitgebracht aan de in mei te houden plenaire vergadering. WFSTDUITS-RUSSISCHE HANDEL Volgens liet Russische persbureau Tass is gis teren in Moskou tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie het protocol van een overeenkomst getekend tot uitbreiding van de handel tussen deze twee landen. Op grond van de gesloten over eenkomst zal West-Duitsland aan de Sovjet-Unie metaalsnijmachines leveren, alsmede verschillen de soorten industriële fabrieken, kunstvezels en andere goederen, in ruil voor Russische olie en aardolieprodukten, mangaan- en chroomerts, be nevens verschillende soorten machines en uitrus ting. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. Slot A.K.U451—454 g.l. 452 Kon. Olie156.00 Philips 773—777>/s 776 Unilever 754755 751 Hoogovens 775 780 Deli Mij176.00 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. A.K.U. Albert Heijn Amstel Bier Billiton Mij. II Bols Bührmann Papier Deli-Mij Dordtsche Olie Fokker Heineken's Hoogenbosch Sch. Hoogovens H.V.A Tndola Kot jen K.L.M Kon. Ned. Zout Kon. Olie Müller Nat. Bezit Nederl. Ford Ned. Gist. en Sp. Ned. Kabelfabr... Philips Gem. Bez. Philips Pref A'dam Rubber. Sikkens Lak Stokvis R.S Thomassen Dr. Unilever Van Berkel's Pat. Van Gelder Pap. Van der Heem Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Feijenoord Zwanenberg-Org. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 H.A.L K.N.S.M N. Scheepv. Unie Ommeren v Stoomv. Mij. Ned. Anaconda Kennecott Copper Aluminium Ltd.. Bethlehem Steel. U.S. Steel Republic Steel American Motors General Motors Cities Service Shell Oil 325 260 274 269 449 516 350 452 432 175.30 71814 319 503 220 773 16254 380 385 110. 641 155.60 36054 395 294 406 764 280 118!4 59114 210'/2 63514 754 !4 279 245 217 22054 26814 21454 522 193.— 220.— 485.— 114.— 166 54 183 151 246 165 57 8754 31/4 48l5/,g 8654 64 67 47% 43 34 717/s Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5