Bemanning Utrecht vertrokken In de vishal en op zee Doe Open-actie begonnen in Beverwijk en Heemskerk The Friendship Sextet winnaar amateurconcours in IJmond Zeerechtconferentie en IJsland Agenda voor IJmond en Haarlem Vijf doden in het verkeer Mijnenveger te water gelaten MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 V erkeersongelukken Inbreker betrapt Velsen-IJmuiden Velsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem Haarlemmer in Weert dodelijk verongelukt Ballon op 320 km boven V.S. weerkaatst signalen Dief bond achter hem aan gestuurde honden vast In het kader van de „Doe Open"-actie is in de veilinghal van „Kennemerland" aan de Breestraat te Beverwijk een volksdansbal gehouden. Tientallen volksdansers ïdt enkele plaatsen van Noord-Holland waren er bijeen en dansten uitbundig. Aan publieke be langstelling ontbrak het niet. Tot laat in cle zondagavond is er gedanst, zelfs op het perron van station Beverwijk. In de veilinghal is ook een zaalhockey wedstrijd gespeeld tussen teams van Scheybeeck en Eechtrop. Op de foto een volksdansgroep in actie. Op het fietspad van de Wenckebach- straat in Velsen-Noord is zondagmorgen kwart over zes een 37-jarige wielrijder uit Heemskerk gevallen, omdat er een stuk hout tussen de spaken van zijn fiets kwam. De ongevallendienst van Hoogovens ver leende de man, die klaagde over duizelig heid en pijn in de linkerpols, eerste hulp. Zaterdagmiddag kwart over twaalf viel zonder aanwijsbare reden een dertienjarige jongen uit Velsen-Noord met zijn fiets op de Wijkerstraatweg. Met hoofdwonden en een hersenschudding bracht men hem naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. Een hond liep zondagavond elf uur op de Hagelingerweg in Santpoort tegen een passerende motor. De 29-jarige motorrijder uit IJmuiden-Oost kwam te vallen, waar door zijn rechterarm uit de kom schoot. Ook liep hij een ontvelde neus op. In een taxi werd hij naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Een zevenjarige jongen uit Beverwijk is De Velsense politie heeft vrijdagnacht om één uur een 29-jarige IJmuidenaar aangehouden, die een ruit van de gemeen telijke zelfwasinrichting aan de Snellius- straat in IJmuiden had ingeslagen. Om wonenden hoorden glasgerinkel en waar schuwden de politie, die de man bij zijn inbraakpoging op heterdaad betrapte. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het kandidaatsexamen voor bouw kundig ingenieur geslaagd de heer Leo Heijdenrijk uit IJmuiden. zaterdagmiddag aangereden door een per sonenauto toen hij onverwachts de Bree- straat overstak. Met verwondingen aan het hoofd werd hij per taxi naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Het door de Velser dansschool John Stol in de IJmond georganiseerd concours voor kleinkunst-amateurs, waarvoor reeds vier voorwedstrijden werden gehouden, in „De Weijman" in Santpoort en „Du Commer ce" in IJmuiden, heeft zondagmiddag in laatstgenoemde zaal zijn spectaculair be sluit gevonden. In zoverre spectaculair waar het de overwinnaars betrof: de le den van „The Friendship Sextet" uit Am sterdam, die hier een demonstratie kwa men geven van de meest uitbundige rock en roll-muziek, die de liefhebbers van dit genre zich maar mochten wensen. Gekleed in de voor deze stijl kennelijk voorgeschre ven nonchalante kostuums, met wappe rende kuiven en artistieke bakkebaardjes en blijkbaar onder het motto „Het behoeft niet mooi te zijn, als het maar hard is!", produceerde zij met vereende krachten een waarlijk verbijsterend geluidsvolume dat het overwegend jeugdige publiek tot een laaiend enthousiasme wist te bewegen. Ook voor de helaas lang niet meer tot de teen-agers behorende toeschouwer, bestond er alle reden dit „concert" met een geamuseerde belangstelling te beluis teren en gade te slaan. Want deze leven dige knapen demonstreerden een virtuosi teit die, wanneer men zich eenmaal met het uitzonderlijke van dit genre heeft ver zoend, stellig aanspraak maakt op een zekere bewondering. Het moet immers een niet geringe vaardigheid vereisen een in- MAANDAG 29 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering eperettevereniging Vides. Hervormd wijkgebouw, Velsen-Noord, 20 uur: Ontspanningsavond voor bejaar den. Hervormd jeugdgebouw, 20 uur: Be groetingsavond nieuwe inwoners. Rex, 20 uur: „Tingel tangel" voor Kunstkring. DINSDAG 1 MAART Thalia, 20 uur: „Some like it hot". MAANDAG 29 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". Luxor Theater, 19 en 21.1 uur: „Die gitarre und das Meer". W.B. Theater, 20 uur: „Cocaïnesmokke laars". Kennemer Theater, 20 uur: Carnavals avond R.K. Culturele Commissie. DINSDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Terug uit de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja". Minerva Theater: Dinsdag 20.15 uur: Piano-recital Hans Richter-Haaser. Stadsschouwburg: Dinsdag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Kent u de melk- weg?" Vleeshal: Vandaag 20.15 uur: Concert „Die Haerlemsche Musyckcamer". BIOSCOPEN Cinema? Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 j. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaap kamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Stranding", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Moutarde van Sonaansee", alle leeft. Woensdag 14.30 uur: „Old Yeller", a.l. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Een vrouw wist te veel", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bereden bandieten", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastraat 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13—16 uur: Tentoonstel ling van werken van Freek Souwer. kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.)Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: ex positie van grafiek en tekeningen van Henk Huig. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 februari.) strument te blijven bespelen, terwijl men zich daarnaast onledig moet houden met een soort Sint Vitusdans. Vermakelijk was de pianist, die niet van het krukje gebruik wenste te maken en dit instrument staan de bespeelde, waarschijnlijk om zijn aan slagen meer kracht te kunnen bijzetten. En toch leverde deze kakafonie van klan ken en schrille kreten nog een zeker show element op, welke combinatie de bedrij vers met vlag en wimpel van de eerste prijs verzekerde. Tegen een dergelijke overmacht maakten de andere vier finalisten uiteraard geen schijn van kans. Strikt genomen geeft een op dergelijke manier samengesteld pro gramma geen zuiver beeld van de indivi duele prestaties der deelnemers. Want een bescheiden duo met guitaar bij voorbeeld, hoe verdienstelijk dit zijn nummer mis schien ook zou vertolken, wordt door een overmachtig ensemble als „The Friend ship Sextet" eenvoudig weggevaagd. Vandaar dat men de deelnemers aan der gelijke wedstrijden elkaar eigenlijk alleen in hun eigen genre moest laten bekampen. De tweede prijs werd behaald door De Loema's uit Haarlem, de beide jongeman nen, die verleden week optraden in het ontspanningsprogramma voor de bejaar den in Velsen. Zij gaven hiervan thans een getrouwe herhaling. De derde prijs was voor de zanger Danny Theeboom uit IJmuiden. Ondanks het feit, dat de zingen de zusjes Snijders, eveneens uit IJmuiden, op een sentimenteel wijsje te kennen ga ven dat zij „zo graag hun moesje had den gekend", kwamen zij niet voor een bekroning in aanmerking. Evenmin als Puck de Haan uit Haarlem, die zijn uiter ste best heeft gedaan op een echte humo rist-conférencier te lijken. Als jury fungeerde het bekende Cock tail trio, onder leiding van Ad van dei- Gijn, dat tevens de muziek verzorgde voor de dansjes, die de bezoekers tussen de nummers konden maken. Dit trio heeft een niet te onderschatten aandeel gehad in de geanimeerde stemming, welke hier de gehele middag aanwezig was. Vooral TONNY Moore is een voortreffelijk enter tainer, die op originele wijze een aantal geestige liedjes brengt. Zoals het beken de „Oe ie, oe ah ah" als ik de tekst tenminste goed heb verstaan en het bij zonder vermakelijk spotlied op zijn eigen, vervaarlijke baard. De uitslag van deze finale werd bekend gemaakt door mevrouw J. de Maaijer-Waalberg, beter bekend als de oud-wereldkampioene zwemmen Jopie Waalberg. Zij reikte vervolgens ook de prijzen aan de gelukkige winnaars uit, een ceremonie, welke uiteraard door de tradi tionele gelukwensen werd vergezeld. Jan van Dam In het St. Jansziekenhuis te Weert is overleden de 29-jarige heer J. Maartens uit Haarlem, die enige uren tevoren een ongeluk had gehad. Met zijn personenauto reed hij op de Roermondseweg, even voor bij Weert. Nadat hij een autobus was ge passeerd, begon zijn wagen plotseling te slingeren. Hij botste aan de rechterkant van de weg tegen een boom. De heer M. werd ernstig gewond. Het slachtoffer was gehuwd. De 25-jarige ongehuwde metselaar W. Festen is op de Ravesteinseweg tussen Wychen en Niftrik met zijn motor uit de bocht gevlogen, tegen een telefoonpaal ge reden- en daarna in een sloot geslingerd. Hij was op slag dood. Op de Westduinweg te Den Haag is de 18-jarige wielrijdster Catharina Brink bij het linksafslaan tegen een kleine autobus gebotst en zo ernstig gewond dat zij ter plaatse overleden is. De twintigjarige tekenaar J. C. van IJperen van de Ringvaartweg te Rotter dam is tengevolge van een ongeval op die weg om het leven gekomen. Hij kwam op zijn bromfiets uit de richting van de stad rijden toen hij in een bocht in botsing kwam met een auto. Met een gecompli ceerde beenbreuk en inwendige bloedingen moest hij in 't ziekenhuis worden opgeno men, waar hij later is overleden. In het ziekenhuis te Amersfoort is over leden de 29-jarige L. van den Brink uit Voorthuizen, die zaterdag te Voorthuizen met zijn scooter tegen een boom botste, nadat hij door een windvlaag met zijn scooter van de weg was gedrukt. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. WALLOPS ISLAND, VIRGINIA (Reu ter) In New York is een mondelinge boodschap van twaalf zinnen opgevangen, die door een plastic ballon op 320 km hoog te boven de V.S. weerkaatst was. De bal lon, die de omvang had van een gebouw van tien verdiepingen, is de voorloper van satellieten van een ballontype die zullen dienen als reflectoren van radio-signalen. Na de oplating was de ballon in de avond zichtbaar van Maine tot Zuidcarilona, twee staten, die meer dan duizend km van elkaar verwijderd liggen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft zaterdagmiddag op het bordes van het gemeentehuis te Beverwijk het woord gericht tot een groot aantal jeugdige mensen, dat zich heeft ingezet om de landelijke actie „Doe-Open" ook in Beverwijk te doen slagen. Zoals men weet betreft dit een actie om gelden bijeen te brengen ten bate van de vluchtelingen in het Letse kamp Ohmstede en het Poolse kamp in Friedrichs- feld. Als belangstellenden waren ook aanwezig het lid van de gemeenteraad D. Koge*- en drs. A. Demmers voor de Cultureel Sociale Raad. De Beverwijkse Harmonie kapel was aanwezig om na de opening van genoemde actie een rondgang te maken door de stad, waarbij ook medewerking verleenden de drumkorpsen van DVT en „Hercules". t; De burgemeester gaf als zijn mening dat het leed van de vluchtelingen moeilijk te schetsen en noemde het een goed teken dat de jeugd zich daarvoor inzet om te trach ten dit leed te verzachten. Op een groot kussen werd de burgemeester een grote sleutel aangeboden. Hij opende daarmee een deur als een symbolische opening van deze actie. Mejuffrouw Trude van der Oord bedankte de burgemeester voor zijn medewerking, waarna een tocht door de straten werd gemaakt. Een legertje jonge mensen zwermde de straten door en het viel vast niet mee om weg te komen vóórdat men een sleuteltje had gekocht. In de grote veilinghal „Ken nemerland" aan de Breestraat werd 's avonds een variété-show gehouden, waar verschillende stands waren ingericht om aan het goede doel bij te dragen. In Heemskerk In Heemskerk is de jeugdactié „Doe Open" succesvol van start gegaan. Alvo rens men een rondgang door het dorp ging maken, werden de collectanten op het ge meentehuis ontvangen door het voltallige college van B. en W., uitgezonderd wet houder C. J. A. de Ruyter, die door ziekte verhinderd was. Burgemeester H. Nielen was verheugd dat de Heemskerkse jeugd in zo grote ge tale gehoor aan de oproep heeft gegeven, om onschuldigde mensen die het slacht offer zijn geworden van haat en twee dracht, te helpen. Nanny Vijn bracht de burgemeester dank voor het in de jeugd gestelde vertrouwen. Hierna begaf het gezelschap zich op het bordes van het raadhuis, waar onder vro lijke klanken van het fanfarecorps „St. Caecilia" Truus Floor aan burgemeester Nielen de eerste sleutel verkocht. De rondgang door het dorp trok een grote belangstelling, vooral op het Bach- plein, waar „St. Caecilia" een taptoe hield. Hier vond eveneens een pannekoeken- verkoop plaats. Het ging zo snel dat men spoedig uitverkocht was. De jeugd van Heemskerk wil het bij deze ene dag niet laten en er zijn diverse andere activiteiten op touw gezet. Men treft voor bereidingen voor een gecostumeerde voet balwedstrijd, de opvoering van een toneel stuk en een klaverjaswedstrijd. Ook kan men ongestoord een avondje uit, doordat tevens een baby-oppasdienst is georganiseerd. AIKEN, ZUID-CAROLINA (Reuter) De achttienjarige Kaan Larry Cooper, die wegens diefstal tot gevangenisstraf was veroordeeld, slaagde er donderdag in uit een kamp voor gevangenen te ontvluch ten. De gevangenisautoriteiten zonden een bloedhond achter hem aan en deze bleef meteen spoorloos. Een tweede bloedhond volgde en ook van hem werd niets meer gezien. Een derde en een vierde bloed hond schenen eveneens in rook op te gaan, zodra zij op het spoor van Cooper kwa men. Toen trokken de politiemannen zelf op onderzoek uit en zij hadden geluk. Cooper werd zaterdag slapende in een kerk aan getroffen. Het bleek dat hij elke volgende bloed hond had gevangen, zodra deze in zijn nabijheid was gekomen. Hij had de die ren aan bomen in een naburig moeras vastgebonden, na eerst de ballenband van hun halzen te hebben verwijderd. Een vijf de achter Cooper aangezonden bloedhond, kwam er niet zo goed af, hij werd door een auto overreden en gedood. Met een DC 6 van de Overseas National Airways is zaterdag de bemanning van de nieuwe Wijsmuller-sleper Utrecht naar New York vertrokken. Kapitein D. van Dorp uit Maassluis en eerste machinist P. Gomes uit IJmuiden waren daar al. In Neio York zullen de mannen aan boord van de van Moran overgenomen sleepboot gaan en dan naar Boston vertrekken. Bij de bemanning zijn veel geroutineerden maar ook enkele „groentjes'. Telegrafist wordt J. v. d. Velde, de marconist van de „Cycloop", bekend van de „Skanbryn", het schip waarvan hij als enige in de Indische Oceaan de signalen opving. Dat schip zonk later achter de „Cycloop". Samen met hun familieleden vertrok ken de mannen zaterdag met twee bussen van Levasier vanaf Bureau Wijsmuller naar Schiphol. Bij hen was eerste stmir- man A. Kleingeld, die pas is getrouwd met een Belgische. Niet alleen de Leid- schendamse stuurman had die stap pas gemaakt. Het gold ook voor runner J. Schaap. Tweede stuurman wordt Wijnand van Rooy, kok de fraai „gesikte" W. Brand uit Zaandam. Terwijl de mannen beneden de passage formaliteiten voor deze chartervlucht ver vulden, na een hartroerend afscheid, waarin steeds het wel erg sombere „Tot over twee jaar opklonk", hingen vrouwen en verloofden, vaders en moeders boven over de balustrade van het paviljoen. Het vliegtuig werd geladen met materiaal voor de „Utrecht", waaronder een rubber dinghy voor de aircraft-carrier, die de „Utrecht" weg gaat brengen. Vele tien- Op de werf van de N.V. Amsterdamse Scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. te Amsterdam is de derde van een serie van zestien ondiepwatermijnenvegers, de „Bussemaker" te water gelaten. De bouw van de „Bussemaker" wordt gefinancierd door de V.S. als onderdeel van het „Offshore Procurement Pro gram". Het schip zal straks, na oplevering aan de V.S., worden overgedragen aan ons land in het geheel van het program ma voor wederzijdse hulpverlening. Het schip is genoemd naar wijlen luite- nant-ter-zee eerste klasse A. J. Bussema ker, die in 1942 wegens zijn beleid vol en moedig optreden als commandant van Hr. Ms. onderzeeboot O 16 postuum met de Militaire Willemsorde werd on derscheiden. De O 16 wist op 8 december 1941 op de rede van Patani, de noordoost kust van Malakka, onder zeer moeilijke omstandigheden vier Japanse troepen transportschepen tot zinken te brengen. Enige dagen later ging de O 16 in een Brits mijnenveld verloren. Slechts één opvarende, een kwartiermeerster, over leefde de ramp. Familieleden van wijlen de heer Bussemaker waren bij de tewater lating aanwezig. tallen handen zwaaiden, toen de mannen naar het vliegtuig stapten. Ze zullen wel. even weg zijn, want in elk geval moet de Utrecht eerst naar Hongkong, voor hij naar huis kan komen. Zodat de mannen minstens éénmaal de wereld rond kun nen gaan in afstand. Nadat de „staatsie foto" was gemaakt, gingen de mannen naar binnen. De motoren sloegen aan en even later waren ze op weg. Zoals ge bruikelijk voor een verre reis, maar nu eens niet per schip. Het was een mooi bericht, dat men dezer dagen kon lezen. Tijdens de tweede zeerechtconferentie in Genève zouden de Britse trawlers niet in de wateren rond om IJsland komen, om ook daardoor een gunstige sfeer te scheppen. Dat is wel nodig, want het is zaak dat er op deze conferentie rustig en bezonnen wordt gesproken over de vele problemen. Het ziet er overigens wel naar uit dat het Canadese standpunt veel aanhang zal krijgen. Het gaat hier om het zes plus zes-systeem, waarbij een land een territoriale zone van zes mijl krijgt, waar daa nog eens een visserijzone van zes mijl bij kan komen. Nederland zal zich met tal van andere landen voor een handhaving van de tegenwoordige grenzen beijveren Nu is het nog niet zo ver met het hier boven genoemde terugtrekken van Britse trawlers. Integendeel, want dezer dagen is er weer eens een incident geweest, toen ds IJslandse kanonneerboot Albert de 606 ton metende trawler James Barrie uit Hull in de weg voer. De boot vuurde losse patronen af en be val de schipper te stoppen. De schipper meende, dat hij vijf mijl uit de kust was en niet binnen de viermijlsgrens viste. Om arrestatie te ontlopen wierp hij het vistuig overboord en voer weg. De „Palliser", een Engels oorlogsschip, escorteerde de trawler daarbij. Jubileum Op 11 maart zal de heer L. van der Gaag, burgemeester Rambonnetlaan 51 te IJmui den, herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam van het ministerie van landbouw en visserij. Dat hij in de loop der jaren een bekende en geziene persoonlijkheid is geworden, is een reden te meer om even aandacht aan dit jubileum te besteden. Van tien uur tot half een zal de heer Van der Gaag vrijdag 11 maart vele be kenden bij hem thuis ontmoeten. Aanvoer van zaterdag De totale aanvoer van zaterdag aan de IJmuider vishal bedroeg 5300 kisten, waar van 539 tong en tarbot, 4 heilbot, 1525 schol, 105 schar, 110 bot, 1015 haring, 396 makreel, 190 schelvis, 460 wijting, 340 ka beljauw en gul, 3 leng, 10 haai, 15 poon, 564 koolvis, 25 diversen. Prijzen van zaterdag Per kilo: heilbot 3.802.60, grote tong 3.503.10, grootmiddel tong 3.30 2.90, kleinmiddel tong 3.503.10, kleine tong I 3.903.40, kleine tong II 3.60— 3.20, tarbot I 4.20—3.60. Per 50 kilo: tarbot IV 80—58, grote schol 2622, grootmiddel schol 36 26, kleinmiddel schol 5740, kleine schol I 46—/ 31, kleine schol II 36— 16, schar 3411, bot 108, verse ha ring 19—11, makreel 26—17, grote schelvis 64—53, grootmiddel schelvis 5551, kleinmiddel schelvis 5250, kleine schelvis I 5549, kleine schelvis II 4021, wijting 3718, grote gul 5541, middel gul 4034, kleine gul 3323, kleine haai 35, poontjes 3531, kleine koolvis zwart f 2516, kleine koolvis wit 35. Per 125 kilo: grote kabeljauw 260 112, grote koolvis zwart 5243, grote koolvis wit 8279, grote leng 72. Besommingen van zaterdag WK 8 17.600. KW 99 5790, KW 107 4850, KW 10 5760. KW 91 8532, KW 127 7650, RO 2 6810, RO 27 560. KW 103 f 9760, KW 133 9790, KW 12 4620, KW 134 5860, KW 63 4560, KW 68 1790, IJM 59 1710, IJM 60 6500, IJM 29 2060, IJM 4 3020, IJM 38 2960. IJM 40 4210, IJM 45 1310, WR 50 7900, Z 444 3690. Aanvoer van maandag Voor de eerste beurt losten zes trawlers en 8 loggers 635 schelvis, 75 radio, 266 wij ting, 135 gul en kabeljauw, 825 koolvis, 92 diversen, 780 schol, 15.000 kilo tong, 830 stuks stijve kabeljauw, 33 tarbot, 1615 ha ring en 575 makreel. Voor de tweede beurt waren er 37 log gers en kotters met 90 wijting, 104 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 115 haring, 20 ma kreel, 857 schol, 37 tarbot, 151 diversen, 945 stuks kabeljauw en 20.000 kilo tong. De totale aanvoer bedroeg 7031 kisten. IJM 34 Allanwater (17 februari) 115 wij ting, 235 schelvis, 80 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 235 haring, 125 makreel, 10 varia. SCH 117 Onderneming 3 (15 februari) 40 radio, 20 wijting, 40 schelvis, 10 gul en ka beljauw, 230 koolvis, 350 haring, 120 ma kreel. 10 varia. IJM 32 Elie Chénévière (16 februari) 35 radio, 20 wijting, 200 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 230 haring, 70 ma kreel, 195 stuks stijve kabeljauw. KW 101 Nestor (15 februari) 60 wijting, 60 schelvis, 330 koolvis, 200 haring, 170 makreel, 15 varia, 150 stuks stijve kabel jauw. RO 53 Dirkje (18 februari) 30 wijting, 100 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 50 kool vis, 600 haring, 60 makreel, 230 stuks stijve kabeljauw. SCH 27 Onderneming 2 (15 februari) 25 wijting, 100 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 115 haring, 20 makreel, 5 varia, 750 stuks kabeljauw. Prijzen van maandag Export: grote schol f2428, middel schol f3036, zetschol f4552, schol I f4151, grote tong f3.303.50, grootmiddel tong f3.003.20. kleinmiddel tong f3.503.70, tong I f3.704.00, slips f3.10—3.50, grote regels kabeljauw f118130, kleine regels kabeljauw f5063, kisten grote kabeljauw f 142160, kisten kleine kabeljauw f98 126, zwarte koolvis f 40—47. grote schelvis f4160, grootmiddel schelvis f4249. Binnenland: schol II f3644, schol III f26—35, grote gul f41—47, middel gul f34—38, torren f24—30, koolvis I en II f 1821, witte koolvis f8088, leng f70, kleinmiddel schelvis f4247, pennen f43 —53, braad f36—47, wijting f 28—39. Besommingen van maandag SCH 171 f 17.300, IJM 32 f 19.500. IJM 34 f21.100, RO 53 f21.000, VL 14 f6520. KW 101 f 19.700, KW 57 f7420, KW 124 f9390, KW 7 f 11.200, KW 37 f9620, KW 117 f 13.500, KW 45 f 10.300. Voor dinsdag KW 122 Arie Ouwehand 40 kisten schel vis, 110 haring, 50 makreel, 60 wijting, 300 koolvis, 10 diversen, 70 stuks kabeljauw. KW 22 Orion 80 kisten plus 15 stuks kabel jauw. KD 141 Willy 63 kisten plus 20 kabel jauwen. KW 140 102 kisten, KW 75 85 kis ten, KW 40 98 kisten, KW 41 80 kisten plus 1650 kilo tong, KW 70 120 kisten, KW 73 133 kisten. Al deze schepen zijn al binnen. Thuisstomend met onbekende vangst is de KW 4 Golfstroom. Vermoedelijk komt ook de KW 42 Nicolaas Senior. Scheveningen De totale aanvoer in Scheveningen be droeg maandagmorgen 100 schelvis, 100 wijting, 500 koolvis, 100 makreel, 400 ha ring, 600 schol, 20 gul en kabeljauw, 300 stuks stijve kabeljauw en 9000 kilo tong. Op zee Zaterdag was het goed weer om de noord. De trawlers zijn 's morgens gaan vissen en de vangsten bedroegen 80 tot 200 manden in vier trekken. De „Haarlem" ving in drie trekken vijf pakjes, de „Polderman" in twee trekken vijftig manden hoops, de „Job Gouda" in een trek twee pakjes. De „Franciena" en de „Medan" zijn za terdag naar zee vertrokken. Het was zondag goed weer om de noord. De vangsten waren echter maar matig, namelijk 100 tot 200 manden haring, ma kreel en schelvis. De Maria van Hattem deed een trek van drie pakjes haring, de Thorina een trek van 100 manden haring. De Albertha Hendrika een trek van 80 manden haring, de IJM 9 Haarlem een trek van twee pakjes.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7