Cricketclu b „Haa riem "50 jaar Ploeg van Pellenaars gaat naar het buitenland Niemand de deur uit zonder een Brinta-ontbijt! Ir. A. Paulen terug uit Squaw Valley Niet Hairos II, maar zijn broer Jouske Williams won in Brussel Hairos behield wel de leiding in Europees klassement Libanon bewees Reva weer een dienst Kernploeg uitgebreid Tien jonge renners worden zwaar getraind De Roo raakte zijn eerste plaats kwijt Loting voor ons niet ongunstig bevrijd W ereldkampioenschappen in Vancouver begonnen 11 GRAND PRIX D'HIVER Ook Berkman (BMHC) bij Olympisch trainingsteam De Ronde van Sardinië Sand or Bares: De Engelse league Kunstrijden op de schaats Programma gewijzigd in de eerste klasse WOENSDAG 2 MAART 1960 Op de baan van Sterrebeek bij Brussel heeft het Franse paard Jousko Williams dinsdagmiddag de Grand Prix d'Hiver ge wonnen, de tweede koers die meetelde voor het Europees kampioenschap dra ven. Hairos II werd tweede, maar behoudt de leiding in het klassement. Teleurstelling dus bij de vele supporters van Hairos II, die naar Sterrebeek geko men waren, terwijl hij toch uitgesproken favoriet was. Een teleurstelling die ech ter weer voor een deel werd weggenomen door het feit dat de overwinning toch voor een Nederlander was. Jousko Williams, een Frans paard, is namelijk deze week aangekocht door de heer J. A. Post voor zijn stal Arctic in Nootdorp, die dus al di rect succes heeft met zijn nieuwe aankoop, een broer van Hairos II. Beide paarden hebben namelijk dezelfde moeder, Salam- bo II. Zij voeren nu beide het klassement voor het Grand Circuit Européen aan, 't Euro pees kampioenschap draven. Hairos II is hierin nog eerste met drie punten en Jous ko Williams deelt met het Italiaanse paard Murier de tweede plaats met 9 punten. De baan van Sterrebeek lag er prachtig Paardesport bij, toen tegen half vijf tien elite-dravers aan de start kwamen. Hairos II helemaal alleen in het achterste band op 2360 meter, Jousko Williams op 2320 meter. De enige Russische vertegenwoordiger in het gezelschap, Priatel, verloor al di rect toen de linten wegsprongen de aan sluiting door een fatale fout. De rest van het veld had een bijzonder goede start en de koppaarden trokken de anderen zo snel mee, dat Geersen Hairos in de eerste fase weinig of niets dichter bij het veld kon brengen. Pas in de tweede bocht kreeg hij aansluiting met de achterhoede. Toen had hij dus nog acht paarden voor zich. Geersen stond op dat moment reeds voor de keuze, öf in de bocht buitenom langs het drie, vier rijen dichte veld, óf wachten tot het rechte stuk van de baan. Hij koos het laatste, een beslissing die hem naar later zou blijken, noodlottig werd. De paarden, die Hairos II de weg ver sperden, konden namelijk het tempo van de koppaarden Jacky D, Nevada, Herna- ni II en Jousko Williams niet meer volgen en er werd een gat geslagen. Op het mo ment dat Geersen Hairos eindelijk langs de „treuzelaars" kon sturen had hij al weer net zo'n grote achterstand als bij het begin van de koers. Met een enorme speed joeg de hengst binnen 350 meter langs het hele veld en ging als derde de laatste bocht in. Bij het uitkomen daarvan was hij reeds eerste. Jousko Williams, Nevada en Her- nani waren gepasseerd, maar het verschil was bijzonder klein. De eindsprint moest de beslissing brengen. En nu ging de machtige tussensprint van Hairos II aan de overkant zijn tol vragen. Tot halverwege de laatste rechte lijn kon Geersen zijn „poulain" op de eerste plaats houden, toen kwam Jousko Wil liams naast hem. De andere paarden vie len bij zoveel geweld ver terug. De beide broers streden een strijd op leven en dood in die laatste honderdvijftig meter. Pal te gen een straffe wind in. Pikeur Giffard kreeg Jousko Williams aan de binnenkant naast Hairos, die duidelijk tekenen van vermoeidheid begon te geven en onregel matig ging draven. Geersen durfde nu geen enkel risico meer te nemen, omdat er bij uitschakeling kostbare punten voor het Europees kampioenschap verloren zouden gaan en zo kon Jousko Williams met een hoofdlengte verschil als eerste door de eindpalen stuiven. Hernani en Nevada, die derde en vierde waren, hadden ruim twintig meter achter stand. De kilometertijd van Hairos II was echter 1.4. sec. sneller dan die van de win naar. De volleybal competitie Het Rotterdamse Libanon is het hoofd stedelijke Reva, de leider in de volleybal hoofdklasse, bijzonder gedienstig. De in telligent spelende Rotterdammers, die vooi kort landskampioen DES klopten, ver sloegen voor de tweede maal het R\js- wijkse RVC. Reva, de ploeg van hoorspel schrijver Hidde v. d. Ploeg, leidt nu met vier verliespunten minder dan de rivalen DES en RVC. De invloed van strateeg Leo van Hal op het spel van de Libanezen is de Rijs- wijkers niet ongemerkt waarbij gegaan. De eerste set wonnen de RVC'ers met 15 8, maar hierna moesten zij ten overstaan van eigen publiek met 1917, 1513 en 1511 de eer aan de gasten laten. Het Voorburgse DES verspeelde slechts een set in Rotterdam aan Concordia: 154. 1315, 152 en 1511. Sportcentrum be haalde in Hilversum op de Amsterdamse studenten een bijzonder nuttige, maar zeer benauwde zege na een 20 achterstand: 14—16, 2—15, 16—14, 15—13 en 15—12. Het vertrek van de international Nel Smit-Barzilay naar Brussel resulteerde voor landskampioene Celebes in twee achtereenvolgende nederlagen. De dames van RVC bleven „Veenendaal" de baas met 13—15, 15—4, 15—10 en 15—8 en profi teerden gretig van de misstappen van de Haagse dames. Uiteraard is nu de strijd om de titel weer volkomen open. De on verwachte zege die ZVC/K. en V. op het Utrechtse OSS boekte (11—15, 15—7, 16— 14 en 156) impliceert dat alleen Dia Raeckse en AMVJ nog voor de laatste plaats in aanmerking komen. In de volleybalovergangsklasse West I won het Helderse HCSC de enige set van leider Octopus met de sensationele, uit zonderlijke score van 2624. Resultaten in de overgangsklasse, heren: HCSCOctopus 13. JHOCMolenwiek 22, VCIJMadjoe 22, SmashSES 31 en OctopusDie Raeckse 31 (156, 1115, 1510 en 1513). Dames: Flevo Madjoe 22, OctopusVCK 31 en SmashSES 30. Tien paarden namen aan de wedstrijd dot!. De uitslag luidde: 1. Jousko Wil liams (Frankrijk) rijder P. Giffard, tijd 3 min. 9.2 sec. km. tijd 1.21.5. 2. Hairos II (Nederland) W. H. Geersen km. tijd 1.20.1 3. Hernani II (België) R. Bals km. tijd 1.22.6. 4. Nevada (België) M. Martens. On geplaatst bleven Haon (België), Kessy D. (België) en Priatel (Rusland). De afstand was 2300 meter. Hairos II was het enige paard, dat op 2360 meter moest vertrekken. De winnaar startte op 2320 meter. De race was gedoteerd met 400.000 Belgische francs. De totalisator be taalde voor een inzet van 10 franc winnend 150, plaats 18- 15 en 22, gekoppeld 309, ge koppeld eerste drie 400 en covercall 45. Hockey Voor de Olympische training van het Nederlands hockeyteam zijn maandag nog de volgende spelers uitgenodigd: Both en Leemhuis (beiden SCHC), Marres (Laren), Fiolet (HDM), Berkman (BMHC), Coster van Voorhout en F. Jansen Schoonhoven (beiden Amsterdam). Advertentie brinta Bij aankomst op Schiphol werd ir. Paulen begroet door luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortagnes, voorzitter van het NOC. Gebruind en boordevol indrukken is ir. A. Paulen, chef de Mission van de kleine Nederlandse afvaardiging naar de Olym pische Winterspelen in Squaw Valley, gis teren per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol te ruggekeerd, waar hij verwelkomd werd door luitenant generaal C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het NOC. Deze sprak de dank van het NOC uit voor het werk, dat ir. Paulen in Squaw Valley heeft verzet en zei ook: „We hadden op betere resultaten gehoopt, maar kunnen deson danks toch wel tevreden zijn." Natuurlijk kwamen die resultaten en de kritiek die hier te lande is geuit op de sa menstelling van de schaatsploeg ter spra ke in het vraaggesprek met ir. Paulen. „Als lid van het bestuur van het NOC ben ik een voorstander van een uitermate strenge selectie. En dan zal er wel eens een teleurstelling zijn. Neem bij voorbeeld het geval Fanny Blankers-Koen bij de Spelen in Helsinki. Niemand zal toen van tevoren hebben willen beweren, dat Fan ny niet uitgezonden had moeten worden. Misschien zijn er bij de samenstelling van de schaatsploeg voor Squaw Valley fouten gemaakt. Daarvoor zijn wij ten slotte men sen. Mogelijk is de kritiek op het uitzen den van Wim de Graaff gerechtvaardigd geweest. Maar in verband daarmee wil ik het woord precedent niet horen. Wij dur ven fouten te maken." „En wat de Spelen in Rome betreft: het blijft prevaleren, dat de gegadigden tot de topklasse moeten behoren. Daarnaast ech ter moet men ook aan de geest in de ploeg denken. Naar de Europese atletiekkam- pioenschappen in Stockholm hebben wij (ir. Paulen sprak hier even als voorzitter van de KNAU) voor de tienkamp behalve Eef Kamerbeek ook Henk Timme uitge stuurd. Waarom ook Timme? Omdat wij vonden dat Kamerbeek in het veld iemand moest hebben, die hem moreel kon steu nen. Maar nogmaals: bij de uitzending naar Rome staat voorop, dat wij de top klasse uitsturen," aldus ir. Paulen. Toen tijdens het gesprek over Rome het woord geld viel, voegde hij eraan toe: „Na tuurlijk speelt geld een grote rol. Maar er gaat geen atleet niet naar Rome door geld gebrek. Over de uitzending van Kees Broek man zei ir. Paulen: „Broekman is een fijne jongen. Jullie hebt geen idee wat een bijzonder goede invloed Broekman heeft gehad op de sfeer in de ploeg. Het was voor een groot deel aan hem te danken, dat Pesman het brons op de 5.000 won. En het was ook Broekman, die Van der Grift op het ijs kalmeerde voor de start van 500 meter. Over Sjoukje Dijkstra en Joan Haanap pel sprak ir. Paulen woorden van grote lof, niet alleen wegens hun sportieve pres taties („Houdt u er rekening mee, dat ook een vijfde plaats in een dergelijk gezel schap een bijzonder goed resultaat is) maar ook over hun gehele optreden. Op de vraag of het wel juist was ge weest, dat Jan Pesman op de 10.000 me ter op het goud bleef mikken na die fan tastische tijd van Johannessen, had de sportman Paulen slechts één antwoord: „Natuurlijk was dat volkomen juist. Pes man was in een goede vorm. Dat had hij in Davos, tijdens de trainingswedstrijd in Squaw Valley en op de 5.000 meter bewe zen. En hij ging naar de start met de ge dachte: wat Johannessen kan dat moet ik ook kunnen." Ir. Paulen deed nog eens het spannende verhaal van die 10.000 meter, die uiteinde lijk zo teleurstellend voor de Nederlan ders verliep. „Maar we willen dat niet op de wind gooien. Pesman kreeg tijdens zijn rit, op het moment, dat hij nog binnen de tijd van Johannessen reed, een inzinking en toen was het met hem gedaan. Jammer maar er was niets aan te doen." Over de organisatie ten slotte had ir. Paulen slechts woorden van lof. „De ge hele organisatie was perfect. Met heel nauwlettend speuren heb ik slechts een paar kleine foutjes kunnen vinden, maar die waren niet de moeite waard. Het pret tige was, dat deze Winterspelen duidelijk in de eerste plaats voor de deelnemers waren georganiseerd en niet voor dq offi cials" eri dé" bezoekers. Alle deelnemers waren in staat de hele Spelen mee te ma ken. De onderbrenging en het voedsel kon den bijna niet beter. En daardoor is een bijzonder goede verstandhouding ont staan onder alle deelnemers. Vijf maart 1910 staat geboekt als offi ciële oprichtingsdata van de Haarlemse Cricket Club „Haarlem". En dus bestaat „Haarlem" aan het eind van deze week vijftig jaar. Merkwaardigerwijze is deze cricketclub eigenlijk uit de behoefte van een voetbal club geboren. In de voetbalclub Haarlem liepen omstreeks die tijd namelijk nogal wat cricketenthousiasten rond, en om ook 's zomers de band met deze leden te be houden werd de cricketclub opgericht. Dat de grote Jan van den Berg, de latere direc teur van het Olympisch Stadion in Amster dam, daarbij een rol speelde spreekt van zelf; zijn broer André heeft trouivens ook bij zeer vele cricketliefhebbers nog lang in de herinnering geleefd. En van de op richters zijn er zelfs nog twee in leven: de heren B. M. Serné en J. D. Bijleveld. De laatste zal 's zomers geen zondag op een cricketveld overslaan! Het ging de jonge club in die eerste jaren lang niet slecht. Het zal niet vaak voorkomen dat een elftal in het eerste jaar van zijn bestaan het afdelingskam pioenschap behaalt, maar Haarlem vol bracht het. Men telde dan ook beroemde cricketers onder de gelederen; namen als Sanders sr., Schmeink en Healy sr. waren Cricket bekend en als bowler en batsman ge vreesd. En niet te vergeten Gerrit Bouw meester, die de eerste century van Haar lem in de eerste klas zou scoren. Maar later zal Haarlem vooral worden „de club van Kleefstra en Maas". Men doet geen der andere pioniers en steunpilaren onrecht met deze aanduiding. Cijfers spe len in cricket nu eenmaal een grote rol, en cijfers tonen de betekenis van dit twee tal zelfs nog maar ten dele aan. Maar dui delijk zijn zij niettemin. HAARLEM I 1910—1960 Batten: Kleefstra 5153 runs A. Maas 4514 runs J. Schmeink 3075 runs J. J. Voogd 2773 runs W. F. v. d. Lee 2439 runs W. Peschar 2410 runs M. Maas 2313 runs Bowlen: A. Maas 685 wickets voor 9183 runs J. Schmeink 667 wickets voor 7305 runs P. Maas 425 wickets voor 4836 runs P. de Ruig 363 wickets voor 5495 runs M. Maas 346 wickets voor 3849 runs Vangen: J. J. Voogd B. Kleefstra A. Maas 241 (w.v. st. 96) 143 126 Duidelijke cijfers voor wat het enorme aandeel van de beide genoemden en Schmeink betreft. Maar ook duidelijk om te tonen dat er enkele „runners-up" zijn! Arnold Maas zal het te danken heb ben aan de cricketopleiding die hij zijn zoons gaf als hij als batsman wordt voorbijgegaan door zijn zoon Max en als bowler door zijn zoon Paul, welke beiden thans de „backbone" van het eerste elf tal vormen. Er zijn nog wel batsmen in Nederland die met angstig kloppend hart in 1939 spinbowler A. Maas en fastbowler P. de Ruig trotseerden en in 1959 spin bowler P. Maas en fastbowler M. Maas. De twee bekendste bowlerscombinaties die de club vermoedelijk heeft opgeleverd. Aan het grote gebrek van zo menig elftal, wicketkeepers, heeft Haarlem nim mer geleden. P. v. d. Bergh, R. Ton, J. J. Voogd, H. Peschar en Honnebier hebben de stumps trouw bewaakt. Het club record staat op naam van Voogd met 6 slachtoffers in één innings in 1941. Het aantal mensen dat deze club heeft „gemaakt" is te groot om op te noemen. Hoeveel zou er te vertellen zijn over Nagtzaam, H. de la Mar (twee achtereen volgende centuries op een Engelse tour in 1938Fortgens, Ton, Healy Jr. Harry de la Mar, een voorbeeld van sier lijkheid als batsman; Jacques Allart en Wim Peschar, toonbeelden van club- trouw; Bert Boeree en Aat Harmsen wier veelbelovende carrière langer had moeten kunnen voortduren. En dan zijn nog on genoemd degenen die in „de Haarlem Bond" voor Haarlem crickethistorie schre ven; draagt niet Bruun Dik het bowlers record: 8 voor nul tegen RCH? Maar in een club kan pas worden ge speeld als zij ook wordt bestuurd. Achter de groene tafel vinden wij vele trouwe bestuurderen. In vroeger jaren Bijleveld en A. Maas, in later jaren voor- Arnold Maas, in zijn jonge jaren een grote steunpilaar van Haarlem's eerste team. Drs. B. Kleefstra al H. Boeree, penningmeester par excel lence, Voogd (meer dan twintig jaar), Strik die bij de fusie met Bloemendaal in 1943 in het bestuur kwam en die meteen voor zo'n jaar of 14 „gestrikt" was. Dè voorzitter van Haarlem, de man aan wie bij het jubileum nog menigeen zal denken, was wijlen de heer Voogd sr., tot 1955 de ziel van de club. En uiteraard lange lange jaren door: drs. B. Kleefstra, vergade rend, cijferend, orga- ïiserend: wedstrijden, toernooien, toeren. Ja, toeren. Haarlem heeft altijd veel getoerd: Oehoe-toer, Ruïne- toer, Engeland-toer, leever-toer. Veel ver halen daarvan leven in de herinnering en sommige kunnen daar ook het beste maar blijven! Haarlem draagt al meer dan veertig jaar het record van de hoogste score in de tweede klas. In Augustus 1916 scoorde het tweede elftal 450 runs voor drie wickets. De hoogste score van het eerste- 293 voor 9, in 1933 tegen PW in Enschede. Healy jr. 92, H. de la Mar 96. De laagste score van een tegenpartij: in 1923 scoorde Haarlem (na 7 voor 7) 56 runs en gooi de daarna VOC uit voor 12. Healy 5-2, Schmeink 4-7. In 1931 ging Haarlem tegen HCC all out voor 24. En in de eerste wedstrijd die Haarlem aan de Spanjaardslaan in Haar lem speelde (1912), de eerste van een lange reeks spannende en pleizierige wed strijden, scoorde Rood en Wit 424 voor 5; het hoogste totaal dat ooit tegen Haar lem I is gemaakt. Dat was 45 jaar later anders, toen in 1957 in de veelbesproken tie Onkenhout Molijn uitving op dezelfde 132 die Haar lem had gescoord. Er is over zo'n vereniging een boek te schrijven. Over de historische Schoter- weg in Haarlem, in 1943 omgewisseld voor het huidige veld aan de Donkere Laan in Bloemendaal, dat daar zo aantrekkelijk ligt met zijn koepelkleedhuis; over de toekomst van de club, rooskleurig dooi de toetreding vooral de laatste jaren van vele jongeren, een gevolg van hard wer ken van Max Maas en Philip van Dok. Over het feit ook dat het eerste, onder de bekwame leiding van Paul Maas, in dit jubileumjaar weer naar de allerhoog ste klasse is gepromoveerd, gevolg van het vorig jaar behaalde kampioenschap. Over de feesten, onder leiding vooral van N. Nagtzaam en J. Meyer. Maar de sfeer van deze vereniging kunl u het beste proeven door de wedstrijden, die van 16 tot 23 juli worden gehouden aan de Donkere Laan, en waar o.m. Leighton Buzzard uit Engeland op visite komt, te bezoeken. Het zal daar druk en vrolijk zijn, want deze vijftigjarige lééft! Kees Pellenaars heeft dinsdag zijn nieu we formatie, de „w.b.r.-Sinalco", aan de pers voorgesteld. In het tijdelijke trai ningscentrum, een ideaal gelegen jeugd herberg in de bossen bij Chaam, waar de merendeels nog onervaren coureurs zich voorbereiden op het komende seizoen. De ploeg is geformeerd uit tien jonge renners: Daan de Groot (27), Piet van Est (25), Ab van Egmond (21), Leo van der Pluym (25), Harry Moolenijzer (24), Geurt Pos (25), Joop van der Putten(24), Theo Sijthoff (23), Tonie Bergmans (27) en Werner Swaneveld (27), de enige onaf- Wielrennen hankelijke onder de coureurs. Een strijd bare en actieve groep, waaronder Pelle naars met straffe hand de discipline hand haaft en waarvan hij de capaciteitentest in „slopende" trainingsritten langs de Ne derlands-Belgische grens. De training is inmiddels opgevoerd tot 150 km. per dag, veel méér wil Pellenaars in dit stadium nog niet van de renners vergen. Alle ren ners hebben een contract voor één jaar. Pellenaars deelde nog mede dat hij zijn coureurs doelbewust voorbereidt op enke le grote evenementen, om enkelen op de Tour de France. „Als ze worden geko zen, wil ik dat ze in een goede conditie zijn. Het is inmiddels definitief dat de „w.b.r.-Sinalco"-ploeg niet aan de Ronde van Nederland zal deelnemen. Pellenaars heeft de condities, die de organisatoren stelden, niet geaccepteerd. Hij heeft nu voor de ploeg een contract getekend voor de Vierdaagse van Duin kerken, die vrijwel gelijktijdig met de Ook in de derde etappe van de Ronde van Sardinië was het geen Italiaan, die als eerste de finish passeerde, maar wel slaagde de jonge Ignazio Aru, die zich in de kopgroep bevond erin, de eerste plaats in het algemeen klassement te veroveren. Deze rit, die slechts 86 km telde, werd met het hoge gemiddelde van 45.623 km per uur gereden. Tot Iglesias (na 28 km) gebeurde er niets bijzonders, behalve een demarrage van de Italiaan Battistini, die door een fel reagerend peloton in de kiem werd gesmoord. In de lange afdaling na Iglesias viel te beslissing. Arnaldo Pam- bianco, hooggeplaatst in het algemeen klassement, nam een voorsprong op de rest van het veld.Aanvankelijk scheen het alsof niemand hem zou volgen, maar tenslotte kreeg hij dan toch gezelschap van zeven man: de Fransen Graczyk en Stablinsky, de Belgen Brankart en Im- panis en de Italianen Chiodini, Guargag- lini en Aru. De leidersplaats van Jo de Roo was hier mee in groot gevaar, want Aru en Pam- bianco hadden beiden in het algemeen klassement een achterstand van minder dan een minuut. Tevergeefs probeerde onze landgenoot in samenwerking met Nencini en Defilippis de kloof tussen de vluchtelingen en het peloton te over bruggen. Het verschil groeide tot ruim een minuut en in Cagliari, waar de Fransman Graczyk de eindsprint won, kon een ge lukkige Aru de leiderstrui over zijn schou ders laten glijden. De uitslag was: 1. Jean Graczyk (Fr) 1 uur 53 min. 06 sec.; 2. Arnaldo Pam- bianco (It.) 1.53.06; 3. Jean Brankart (Belg.) z.t.; 4. Raymond Impanis Belg.) z.t.; 5. Ig nazio Ai-u (It.) z.t.; 6. Carlo Guargaglini (It.) z.t.; 7. Jean Stablinsky (Fr.) z.t.; 8. Pietro Chiodini (It.) 1.53.21; 9. Rik van Looy (Belg.) 1.54.28; 10. Rino Benedetti (It.) z.t. Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Van Looy: 1.54.28. De Nederlanders Jo de Roo, Coen Nies ten en Piet Damcn bevonden zich allen in het peloton, evenals Miguel Poblet (Spanje), André Darrigade (Frankrijk) en de Italianen Nencini en Defillippis. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Ignazio Aru (It.) 7 uur 15 min. 59 sec.; 2. Arnaldo Pambianco (It.) 7.16.07; 3. en 4. Raymond Impanis (Belg.) en Jean Stablinsky (Fr.) beiden 7.16.23; 5. Pietro Chiodini (It.) 7.16.37; 6. Jo de Roo (Ned.) 7.16.51; 7. Gastone Nencini (It) 7.17.06; 8. tot en met 10. Emile Daems (Belg.), Graziano Nattistini (It.) en Tino Coletto (It.) allen 7.17.21; 11. ex aequo o.a^ Nino Defilippis (It.) en Vito Favero (It) 7.17.44; 31. Coen Niesten (Ned.) 7.29.20: 35. Niguel Poblet (Sp.) 7.35.35; 36. Rik van Looy (Belg.) 7.35.50; 5&. Piet Damen (Ned) 7.40.28. Ronde van Nederland wordt gehouden. Wél zal de ploeg starten in de zes ritten om de „Grote Locomotief-prijs", die in de maanden maart, april en mei op het pro gramma staan. En uiteraard ook in de wedstrijden om de nationale titel. Pellenaars ontving uit het buitenland vele aanbiedingen voor zijn nieuwe equi pe, verschillende daarvan werden aan vaard. Zondag nemen zijn tien renners deel aan de Belgische openingskoers Kuurne-Brussel-Kuurne (190 km.), het weekeinde daarop aan de rit Harelbeke- Antwerpen v. v. óf aan de elfstedenrit in West-Vlaanderen en op 20 maart a.s. aan de Ronde van Haspengouw. Voor april en mei werd de ploeg gecontracteerd voor om het criterium van Krefeld (18 april), de Ronde van Champagne (4-8 mei), de Vierdaagse van Duinkerken (13-17 mei) en in principe de Ronde van België, die van 22 tot 26 mei gehouden wordt. Er wordt nog onderhandeld over mogelijke deelnemeing aan de Ronde van de vier (Zwitserse) kantons of de Ronde van Vlaanderen (beide op 3 april), Parijs- Roubaux (10 april), de Giro of de Vuelta en coursen later in het seizoen. Voetbal De president van de Hongaarse Voet balbond, Sandor Barcs, heeft de loting voor het wereldkampioenschap 1962 niet ongun stig voor zijn land genoemd. In een inter view verklaarde hij „als het Hongaarse elftal zich goed voorbereidt, zal ons land wel bij de laatste 16 komen". Maar hij voegde er aan toe dat noch Oost-Duits- land, noch Nederland de landen die sa men met Hongarije zijn ondergebracht in groep vier van de voorronden onder schat mogen worden. Volgens Sandor Barcs zullen de volgen de teams zich voor de eindronden kwalifi ceren: Zweden, Frankrijk of Bulgarije, West-Duitsland, Hongarije, Rusland, En geland, Italië, Tsjechoslowakije, Spanje, Joegoslavië, Argentinië, Uruguay, Peru en Paraguay. Voor de Engelse league zijn dinsdag avond de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste divisie: Preston North End Blackburn Rovers 53. BurnleyTotten- ham Hotspur 20. Tweede divisie: Aston VillaLincoln City 1—1. Advertentie neus, keel en borst van vastzittend: slgm Dinsdag zijn in Vancouver de wereld kampioenschappen kunstrijden begonnen, waaraan voor Nederland deelnemen Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. De dames openden de rij met het eerste van de zes verplichte figuren. Totaal 24 kunst rijdsters uit 12 landen hebben hun kandi datuur voor de wereldtitel, die reeds drie maal achtereen is gewonnen door de Olym pische kampioene Carol Heiss, gesteld. De stand na het eerste figuur, een tegen- wende met moeilijkheidsfactor 3, luidde: 1. Carol Heiss (V.S.) 131,7 pnt. 2. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 126 pnt. 3. Barbara Roles (V.S.) 122,7 pnt. 4. Joan Haanappel (Ned.) 117.6 pnt. 5. Regine Heitzer (Oostenrijk) 115,8 pnt. 6. Jana Mrazklova (Tsj.sl.) 114 pnt. Sjoukje Dijkstra kwam tot een uitste kende uitvoering van het eerste figuur, dat een van de negen juryleden, de Canadees William Lewis, zelfs waardeerde met 5. Na twee verplichte figuren was de stand aan het hoofd van de onofficiële ranglijst: 1. Carol Heiss 266,1 pnt. 2. Sjoukje Dijkstra 255 pnt. 3. Barbara Roles 242.7 pnt. 4. Joan Haanappel 234,3 pnt. 5. Regina Heitzer 231,3 pnt. In verband met de oefenwedstrijd van het Nederlands B-elftal, dat zaterdag in Den Haag tegen een bondsteam speelt, is het hockeyprogramma voor zondag in de westelijke eerste klasse gewijzigd. Het nieuwe programma luidt: Be FairSCHC, BMHC-Amsterdam, Delftse Stud.HHIJC, TogoLaren. m 1 -■■■■ Het veld, waarop Haarlem vroeger cricket speelde: het (oude) terrein van de voetbalvereniging Haarlem aan de Schoterweg.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11