Stoomtrawler gaat, hektrawler komt A.s. Bruidsparen! TAXI 6000 J. L. Kloosterhuis Gordijn wint van Langedijk maar gaat tegen Steijn ten onder Fa. PRUIS EN ZOON Havenberichten LANGS SLUIZEN EN HAVENS Wasmachines Centrifuges LOENDERSLOOT Onderlinge competitie schaakclub Kijk Uit DOUCHECEL-VERWARMING Perée Charmante kinderoperette- voorstellingen door VIDES CABARET TINGEL-TANGEL IN IJMUIDEN Voor al uw rijwiel- en bromfietsonderdelen Agenda voor IJmond en Haarlem WOENSDAG 2 MAART 1960 5 De Vooruitgang ter ziele 1 Iff OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Donderdag grote partij verkoop VITRAGEVALLEN Scheepssloperij aan Volkerak Kerkelijk Nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem HET ZIET ER NAAR UIT, dat 1960 het jaar wordt waarin de stoomtrawler in ons land zijn einde vindt. In januari is de Vios I IJM 24 naar de sloperij ver trokken, dezer dagen is de Herman IJM 2 naar Italië verkocht en thans bevindt zich nog één stoomtrawler op zee, de Haarlem IJM 9, die straks ook uit de vaart genomen zal worden. Nu liggen er nog twee stoomtrawlers in Amsterdam en eén, zonder machine, in Spaarndam, maar we mogen wel aannemen, dat dit drie tal wel immer meer als vissersvaartuig buiten de IJmuidense pieren zal komen. Over enige tijd zal de stoomtrawler dus alleen nog in de herinnering blijven voortleven, evenals de scheepstypen. waarmede onze voorouders ter visserij gingen: de buizen en de hoekers, de bomschuiten en de sloepen. Voor IJmuiden is de stoomtrawler van grote betekenis geweest en we zouden ons af kunnen vragen, wat er van onze stad aan de zee geworden was, indien dat scheepstype niet haar intrede had gedaan. Toch is de stoomtrawler nooit populair ge worden in onze andere vissersplaatsen, met uitzondering van Egmond aan Zee, waar geen schepen van dit type hebben thuisbehoord, maar welk plaatsje wel de vissers heeft geleverd die de I.Jmuidense stoomtrawlers hebben bemand. Ongetwij feld hebben deze mensen pioniersarbeid verricht, waar de moderne motorschepen van tegenwoordig de vruchten van pluk ken. want zij zijn het geweest, die het eerst de Noord zijn ingegaan en die het haring- trawlnet voor het eerst in gebruik namen, in een tijd toen de loggers zich in hoofd zaak bezighielden met de haringdrijfnet- visserij. De tijd dat een lange rij stoomtrawlers aan de Trawlerkade of aan de Halkade gemeerd lagen, is allang voorbij. De top werd bereikt in het jaar 1929. toen er 197 stoomtrawlers te IJmuiden stonden inge schreven. Enkele jaren later kreeg het be drijf een gevoelige klap en wel in 1933, toen een staking, die een half jaar duurde, de vloot binnenhield. Voor vele IJmuidense stoomtrawlers betekende deze onderbre king het einde en na enige jaren in de Ha ringhaven opgelegd te zijn geweest, ver trokken ze naar de sloperij. Daarbij be vond zich ook de eerste IJmuidense stoom trawler, die zich hier in 1898 presenteerde na eerst in Den Helder te hebben thuisbe hoord. Het schip, Betsy HD.348 genaamd, was eigendom van de Stoomvisserij Mij. Mer- curius, onder directie van de firma Groen, een vishandel, die in 1863 te Nieuwediep was opgericht. De rederij had het schip naar Engels model, in 1895, laten bouwen bij Bonn Mees te Rotterdam. De grote toeloop van vissersvaartuigen in IJmui den, in 1876 opengesteld en in 1896 uitge breid met een vissershaven, was aanlei ding voor de firma Groen om Den Helder te verlaten en het bedrijf naar IJmuiden te verplaatsen. En zo geschiedde het, dat ook de Betsy naar IJmuiden kwam, waar het schip als IJM.75 werd ingeschreven in het jaar 1898. De Betsy, die hierbij afgebeeld is, heeft hetzelfde lot ondergaan als later zovele trawlers van de IJmuider vloot, namelijk het verwisselen van eigenaar. De Mij.Mer- curius deed het vaartuig in 1917 van de hand aan de Visscherij Mij. Meteor, direc tie H. H. M. Francken en onder dezelfde naam en merken heeft het zes jaar voor deze maatschappij gevaren. Toen ging het schip over aan de Oceaan Visscherij Mij., die onder directie stond van de heer L. Al- lard. De naam werd veranderd in „Ken- nemerduin" en toen in 1931 van de tien ,.Oceaan"-trawlers er negen overgingen aan de Vereenigde Exploitatie Mij., behoor de de oude „Betsy" er ook bij. IJmuidens eerste stoomtrawler heeft de leeftijd van 41 jaar bereikt; in 1936 verkocht men het schip voor de sloop. Slechts enkele rederijen uit de beginpe riode van IJmuiden zijn nog overgebleven en het belangrijke is, dat voor een dezer rederijen de vorige week een hektrawler te water is gelaten: de stoomtrawler gaat dan dit jaar verdwijnen, maar een nieuw type doet intrede! Arie van der Veer Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden „DE BABY HIT DE N.O. POLDER" De r.-k. toneelstichting K.D.O. te Bever wijk heeft als afsluiting van het toneel seizoen het blijspel „De baby uit de Noord oostpolder'' in studie genomen. De regie is in handen van de heer F. Iiunsche. Advertentie Heeft u de prachtige nieuwe wagens van al gezien Ook u kunt er van profiteren, maar bestelt u liefst vroegtijdig om niet te worden teleurgesteld. Van Poptaplantsoen 11 Telefoon 6000 Voor de laatste vergadering die de aan voerdersvereniging van de B.E.T. veiling dinsdagavond in het Centrum te Bever wijk heeft gehouden bestond niet veel be langstelling meer. De Vooruitgang is na gisteravond ter ziele gegaan, dit was het enige en algemene besluit dat men op de ze bijeenkomst heeft genomen. Voorzitter W. Bakker heeft nog even stil gestaan bij de oprichting van de vereniging toen de belangstelling heel wat groter was. Regle mentair moest tweederde van het aantal leden aanwezig zijn om de vereniging te kunnen opheffen. Er was niemand die be hoefte voelde de vereniging nog langer voort te laten bestaan, nu het ook met de BET veiling gedaan is. Zo werd dan het doodvonnis met algemene stemmen aan genomen en volgden er nog enige vragen van algemene aard, waarna de leden huis waarts togen met alleen nog de herinne ring aan een eens zo bloeiende tuinders vereniging. RIJDENDE VISKEUKEN De rijdende viskeuken van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten komt donderdag in IJmuiden en zal die dag standplaats kiezen op Plein 1945 bij het monument. Vrijdag zal de rijdende viskeu ken staan aan het Moerbergplantsoen. FILMAVOND HOOGOVENPERSONEEL Op donderdag 17 maart vindt in het Luxor Theater te Beverwijk een filmavond plaats voor personeelsleden van de Hoog ovens en hun huisgenoten. Onder andere zal vertoond worden een kleurenfilm over het leerlingenstelsel bij Hoogovens, die onder andere gebruikt zal worden voor de werving van nieuwe personeelsleden. i Bij de schaakclub Kijk Uit in IJmuiden zijn weer flinke vorderingen gemaakt met de onderlinge competitie. Slechts in de eerste afdeling viel het afgewerkte programma wat tegen maar de resultaten die tot stand kwamen waren belangrijk. C. J. Gordijn was er wel zeer nauw bij betrokken. Hij had twee afgebroken par tijen uit te spelen. Tegen T. Langedijk stonden zijn kansen hoog genoteerd. De partij was bovendien erg belangrijk om dat het twee spelers betrof die nog kans maken zich bij de acht hoog geplaatsten te voegen. Het werd een nog moeilijk ge vecht, waarin Gordijn zijn materiële voorsprong goed wist te handhaven. Hij rondde de partij dan ook met een zege af. Minder goed verging het hem tegen leider K. Steijn. De bij het afbreken reeds beter staande partij voor Steijn bracht nog lange tijd onzekerheid omtrent de uitslag maar een verraderlijk matnet deed Gordijn tenslotte de das om. Steijn zag zijn ontmoeting tegen Huiser afge broken. Hij beschikt over goede winst kansen hoewel Huiser in een aantal ster ke vrijpionnen een nog reële compensatie heeft voor een verloren gegaan stuk. Het grote gedrang aan de kop in de tweede groep begint nu af te nemen. Er komt tekening in de strijd waaraan de laatst gespeelde partijen niet vreemd zijn. P. Heidenreich schijnt zijn gevreesde vorm weer te bezitten en versloeg een belangrijke concurrent, H. v. d. Plas. H. van Nieuwenhuizen bleef fier aan de leiding door met belager W. Deelder af te rekenen. H. Aarts ging op zijn vertrouwde remise pad verder en boekte tegen J. A. Verlaak reeds het -negende gelijke spel! Voor Ver- laak overigens een mooi succes dat door een nog beter resultaat gevolgd werd mid dels een zege op A. v. d. Plas. Door deze successen heeft hij zijn positie aanzienlijk verbeterd. W. Doornenbal riep de steeds zo verrassend goed spelende veteraan J. Plugboer tot de orde en behield door een overwinning' èéri "theoretische kans op de titel. De stand in deze interessante afdeling ziet er nu als volgt uit: 2. P. Heidenreich 3-4. H.' Aarts H. v. d. Plas 5. J. Plugboer 6. W. Deelder 7. A. v. d. Plas 8. W. Doornenbal 9. J. A. Verlaak 10. A. Zeijlmans 11. A. J. van Niekerken 12 1 4 7 In de derde afdeling werd leider J. Bon tebal voor de tweede maal dit seizoen ver slagen. En opnieuw was het J. v. d. Doel die er meer van afwist. J. Vis profiteerde maar ten dele van deze misstap en kwam tegen A. A. Verkooijen tot een benauwde remise. S. Kistemaker schijnt nu toch wel 14 8 3 3 9Vz 14 6 4 4 8 14 3 9 2 7'/2 14 5 5 4 7 '/2 14 4 6 4 7 12 4 5 3 6'/2 14 3 7 4 61/2 10 4 3 3 5V2 13 3 5- 5 51/2 11 2 5 4 4'/2 12 1 4 7 3 Advertentie VEILIGE AANLEG KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Erkend PEN-installatcur JAARVERGADERING VARA De afdeling Heemskerk van de VARA houdt op maandag 7 maart in het Her vormd jeugdgebouw haar jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer de be spreking van het jaarverslag en omroep en televisierapport van het hoofdbestuur. Tevens vindt een bestuursverkiezing plaats. Aftredend en herkiesbaar van het afdelingsbestuur zijn de heren S. Wijn gaarden, penningmeester en A. Narold. CONCERT VAN N. PH. O. 1-Iet Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft op woensdag 16 maart het laat ste concert van dit seizoen in Beverwijk. In het Kennemer Theater wordt onder leiding van Henri Arends ten gehore ge bracht de ouverture Cyrano de Bergerac van Johan Wagenaar, het vioolconcert van Max Bruch en de vierde symfonie van Joh. Brahms. Als soliste treedt op de violiste Elaine Weldon. definitief de weg naar herstel te zijn in geslagen. C. Gravemaker fungeerde als slachtoffer en bleef zodoende hekkenslui ter. De partijen C. DonkerW. v. d. Berg en P. Kramer jrJ. Bontebal werden af gebroken. In de vierde afdeling werd slechts één partij gespeeld. Twee enthousiaste spelers D. Oldenmark en V. Meijn deelden in hun treffen broederlijk de winst. Eind vorige week had V. Meijn inmiddels de eerste winst geboekt ten koste van P. Kramer sr., waarmee de Joegoslavische aanwinst ken baar maakte nog wel zeer van zich te zullen laten horen. Wellicht is dat reeds donderdagavond 3 maart als in het Cultu reel Centrum de competitie zal worden voortgezet. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Selectivity van Swansea: Plato. Antwerpen: Roelf. Gdynia; Hersilia, Antwerpen; Prins der Nederlanden, Ply mouth; Cranbourne, Londen: Gersd. Londen; Reest, Delfzijl: Lonan. Londen; Claus Buck, Ham burg; Togokust, Hamburg; Peregrine, Londen; Brigade Makaroskiko, Stettin; Monica, Dublin. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Orion van Rotterdam: Celebes. Stettin; Gertrud Margaretha. Rotterdam: Gefle. Rouaan. bijlegger: Margit. Her- nösand: Donétz. Lipaja; Theano. Dieppe. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Startpoint naar Erith; Tjoba Dagenham, walsmateriaal van IJmuiden; Conzelo, Londen; Mosel, Hamburg: Doris, Dordrecht; Havsboy, Rotterdam: Nimba, Rotterdam, ledig IJmuiden; Mayfleet, Portland, ledig IJmuiden; Inga Bastiean, Brussel; Aeneas, Glasgow; Geestdijk. Boston, kunstmest van IJ muiden; Bevasier. Rotterdam; Martinistad. Sarps- borg, zout van IJmuiden; Amigo, Ipswich; Baden, Rotterdam; Virgilia, Antwerpen; Sabrina. Ham burg: Belgia, Rotterdam; Eemstroom, Grange mouth: Expo, Shoreham; Bullfinch, Londen: Stokvik, Tromsö; Gerardmer, Bremen; Amstel- stroom, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Brouwers gracht naar Scheveningen: Granbourne, Man chester; Fauvik. Rotterdam; Ernst G. Russ. Ham burg: Clangula. Liverpool; Whitfleet, Sunderland, ledig IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De operetteclub „VIDES" uit IJmuiden waarvan de naam „Vreugde in dans en spel" betekent, heeft een serie opvoerin gen gegeven in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg van „Er loopt door 't gehucht", een kinderoperette in vier be drijven door Ali Kooi. Minco Geerink Bak ker componeerde hiervoor diverse vlotte en gemakkelijk in het gehoor liggende me lodietjes. Deze operette bestaat uit het ge bruikelijke sprookjesverhaal dat de schrijfster de gelegenheid moet geven het toneel telkens te vullen met een konink lijke familie en haar hofhouding, naast de al even onvermijdelijke toverheks en ver der een keur van levende poppen en dar tele bosdiertjes. In dit verhaal draait al les om de tegenstrijdige karakters van de koninklijke zusjes Atra en Astra, waar van eerstgenoemde prinses door een voor spelling is gedoemd tot het bedrijven van allerlei kwaad. Zij gunt niemand enig ge luk en wanneer Atra verneemt van de ro mance tussen haar lieftallig zusje en de nobele prins Sole van Lichtenstein, wordt Astra op haar verzoek door een tover heks in een nachtegaal veranderd. Aan het slot keert alles ten goede. Prins Sole verwerft de lieftallige Astra als zijn stra lende bruid en zelfs de boze Atra komt tot bezinning en belooft voor de toekomst beterschap. De heer A. H. Holtslag, bekend als re gisseur van diverse amateurtoneelvereni gingen in de IJmond, heeft met deze voor stellingen bewezen ook in staat te zijn met kinderen prima resultaten te berei ken. Er werd door deze jeugdige spe lers met een ontwapenende onbevangen heid geacteerd en gezongen en bij diver se rollen kon zelfs een poging tot bewus te typering worden waargenomen. Geen wonder dat het dan ook niet heeft ontbro ken aan een hartelijk reagerende zaal, waarin de kinderen onder de toeschouwers nauwelijks enthousiaster waren dan de volwassenen. Welk ondubbelzinnig succes dus een nieuwe voldoening zal hebben be tekend voor de leiders van „VIDES", die aldus eveneens loon naar werken ontvin gen. Hun namen mogen daarom best eens openlijk worden genoemd. Welnu, behalve regisseur A. H. Holtslag waren dit de da mes G. van der Vis en R. Groot, die res pectievelijk de kostuums en de muzikale begeleiding verzorgden en de heren K. Aalbersberg, H. Evenhuis en I. J. Korpers- hoek, die met verende krachten de sfeer volle decors en belichting voor hun reke ning hadden genomen. J. v. D. Advertentie Met entredeux, 45 cm breed 98 ct p. meter Met kant en etredeux 1.40 p. meter Met entredeux en dubbele zoom 1.75 p. meter Ingeborduurd 2.50 p. meter Terlenka 2.40 p. meter Terlenka met rouche en entredeux 2.90 p. meter KOOPT NU VAST VOOR DE SCHOONMAAK Vitrage- specialisten MARKTPLEIN BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: L, T. de Meer-Ewijk, z., Lange Nieuwstraat 382, IJmuiden; A. Veenstra-Van Warmerdam, z„ Orionweg 34 IJmuiden; C. M. Schoorl-Smit, d., Tuin dersstraat 59, IJmuiden-Oost; M. Carton- Middelkoop, d., Meeuwenlaan 33, IJmui- den-Oost; B. A. van 't Hoff-Henzen, z„ Van Ostadestraat 9, IJmuiden; H. L. Hil- terman-Bodt, z.. Molenveltlaan 6, Sant poort; H. A. T. Stet-Lingerak, d., Linden- straat 28, IJmuiden-Oost; B. W. van Balen- Sterk, z„ Wüstelaan 89, Santpoort-station; J. P. van Veelen-Van der Plas, z., P. C. Hooftlaan 11, Driehuis; J. de Boer-Hamer- pagt, d„ Guldewagenplantsoen 8, Velsen- Noord; J. Oorthuijsen-Van Warmerdam, z„ Vechtstraat 209, IJmuiden; J. G. M. Dam- Van Soest, d., Pegasustraat 68, IJmuiden; A. D. A. C. Vriendtjes-Benouwt, d., Jan Gijzenvaart, woonschip „Mirande", Haar lem; G. Dolron-Van Tongeren, d., Schelde- straat 28, Haarlem: A. A. Hagenbeek-Ter morshuizen, z., Maasstraat 123, IJmuiden: M. J. Maarschalk-Raps, d., Corantijnstraat 13, Santpoort; A. M. Bossen-Van Leuven, d.. Leidsestraat. 56, Haarlem; J. W. F. Belt- Erdtsieck, d., Van Dalenlaan 143, Sant poort-station; J. Schol-Waagmeester, d., Tulpenstraat 26, Santpoort; A. Blok-Bes, d., Eemstraat 8. IJmuiden. OVERLEDEN: L. J. van Veen, 9 mnd„ Voermanstraat 68, IJmuiden; S. Post, 78 j„ echtg. van M. den Duik, Snelliusplantsoen 3, IJmuiden; J. Ruiten, 81 j„ wed. van B. Slager. Warmenhovenstraat 62, IJmuiden; A. C. M. Rutte, 58 j.. echtg. van P. H. van Duin. Hoofdstraat 164, Santpoort: T. H. M. Imming, 46 j., echtg. van M. J. van Dam, Marnixlaan 1, Driehuis; H. Wijker, 83 j., wedn. van G. Wijker, Duinvlietstraat 9, Velsen-Noord; J. van Loozen, 78 j., echtg. van J. Engel, Sparrenstraat 32, IJmuiden. Dank zij het gelukkig initiatief van de Velsense Kunstkring „Voor Allen" heeft 't IJmuidense publiek maandagavond in het Rex theater kunnen ervaren, in hoeverre de toenemende vermaardheid van Sieto Hovings Amsterdamse cabaret „Tingel- Tangel" gerechtvaardigd is. En men zal hierbij dan tot de conclusie zijn gekomen dat een dergelijke faam eenvoudig niet kón uitblijven. Want het programma, dat onder de titel „Zonder vijgeblad" door dit kleine ensemble ivordt geboden, is levend cabaret van de eerste orde, dat ter wille van de actualiteit voor een groot deel het politieke vlak betreedt. Evenals Wim Kan, spaart ook Sieto Hoving onze excellenties niet, zonder dat hierbij door hem een be paalde voorkeur aan de dag wordt gelegd. En dit geschiedt dan met zulk een vlijmen de sport en zoveel spirituele humor, dat men na een dergelijk programma te heb ben gezien enig besef krijgt van de grote invloed van het Westduitse cabaret, dat volgens dezelfde principes te werk gaat. Sieto Hoving weet de vertegenwoordi gers van onze Nederlandse politieke par tijen met een verbluffende trefzekerheid in hun zwakke plekken aan te tasten, waar bij hij de satire combineert met een waar lijk allerzotste parodie. Was in het vorige programma dr. Drees het voornaamste mikpunt van zijn spot, thans blijkt dat pro fessor De Quay in zijn hoedanigheid van minister-president niet minder stof voor geestige kritiek op parlement en partijpo litiek heeft opgeleverd. Zoals in de char mante persiflage op een persconferentie, waar een olijke De Quay (Sieto Hoving), compleet met ministerssteek en zachte g, een aantal pijnlijke vragen met een ver bluffende openhartigheid beantwoordt. Het grappige van dit imaginaire interview bestaat dan uit het feit, dat de ondervraag de regeringsleider de gebruikelijke terug houdendheid over het eigen beleid finaal heeft afgeworpen, hetgeen tot de meest verrassend-komische antwoorden aanlei ding geeft. Toch is het niet alleen de politiek, welke in dit programma van haar vijgeblad wordt ontdaan, daar de huidige maat schappij aan een scherp waarnemer, die het dagelijks leven met een humoristische visie gadeslaat, voldoende gelegenheid tot hekelen biedt. Aldus laat Sieto Hoving in een verkwikkend tempo diverse actuele zaken de revue passeren: Nederlands drei gende overbevolking, het vrijlaten van oorlogsmisdadigers, het rumoer rond de Amsterdamse opera, de proefverloven voor gevaarlijke psychopaten en andere druk besproken gebeurtenissen, welke door hem dan van een origineel en badine rend commentaar worden voorzien op een manier, welke Sieto Hoving onder de ge boren cabaretiers rubriceert. Voorbeel den van het uitstekend gehalte van deze kleinkunst waren ook de door Marijke Ho ving en Riek Schagen met veel komische verve gespeelde en gezongen parodie op de sentimentele prullaria, die gewoonlijk door „zingende zusjes" ten beste wordt gegeven en Sieto Hovings malle creatie als de kwasi listige atoomspion. Van dit kleine ensemble is Sieto Hoving onbetwist de centrale figuur, zodat het zonder zijn aanwezigheid geen dag langer zou kunnen voortbestaan. Vandaar dat zijn drie medewerkers, Marijke Hoving, Riek Schagen en Paul Deen permanent tot het tweede plan zijn veroordeeld. Toch as sisteren zij hun aanvoerder bekwaam en met de nodige flair, zodat „Tingel-Tangel" uit een plezierige eenheid bestaat. Uit de enthousiaste reacties van het publiek is hierbij gebleken, dat deze kennismaking de leden van „Voor Allen" best is beko men, zoals dit heet. Jan van Dam Op een nog in aanbouw zijnde nieuwe helling van de R.D.M. te Rotterdam, die met een breedte van 50 meter en een lengte van (voor lopig) 300 meter tot de grootsten ter wereld, zal behoren, is maandagoch tend de kiel gelegd voor een super tanker van 40.000 ton welke hier voor de Shell zal worden gebouwd. Deze foto van de kiellegging geeft een goede indruk van de enorme afmetin gen van de helling. In de maandagavond gehouden gemeen teraadsvergadering heeft de burgemees ter van Ooltgensplaat, de heer W. M. van der Harst medegedeeld, dat er onderhan delingen gaande zijn over de vestiging van een scheepssloperij aan het Volkerak. Op het ogenblik worden hierover bespre kingen gevoerd met de metaalhandel en scheepssloperij H. P. Heuvelman n.v. te Krimpen a. d. IJsel. Het gemeentebestuur van Ooltgensplaat heeft deze firma voorlopig, een naast de haven gelegen stuk grond ter grootte van 4.400 vierkante meter verhuurd. Hier zal binnen enkele weken een proefbedrijfje worden gevestigd. Er zullen kleine sche pen gesloopt kunnen worden en men zal er enkele personen kunnen opleiden, die later, als re definitief een grote sloperij wordt gevestigd, in leidinggevende func ties te werk gesteld kunnen worden. Advertentie MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN Telefoon 5780 Geref. Gemeenten Bedankt voor Sint Catharines (Ontario, Canada) C. Hegeman te Genemuiden. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Velp H. F. Huson te Musselkanaal, die bedankte voor Gouda. WOENSDAG 2 MAART Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Re, 20 uur: „Dr. Corda verdacht van moord. Raadhuis, 19.30 uur: Raadsvergadering. Cultureel Centrum, 20 uur: Reisavond vliegreizen. DONDERDAG 3 MAART Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Rex, 20 uur: „Dr. Corda verdacht van moord". WOENSDAG 2 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Te rug uit de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja". Café „Sport", 20 uur: Bespreking sport- toto. Hervormd Verenigingsgebouw Schans, 13.30 en 15.30 uur: Prijsuitreiking wed strijd Volksonderwijs. DONDERDAG 3 MAART Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte Maja". Concertgebouw: Donderdag 19.30 uur: Heemsteedse Chr. Oratoriumvereniging met de Johannes Passion van Bach. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „On the waterfront", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Stran ding", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „The Robe", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Een vrouw wist te veel", 18 j. Rembra-ndt Theater: Vandaag en donder dag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bereden bandieten" 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopolc" (Zandvoort): Van daag 20 uur: „Liefde zoals een vrouw be geert", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Eiland der liefde", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastraat 22) Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland lrd.): Tot 24 maart dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werken van Haar lemse schilders. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1 Tot. 1 april dagelijks van 1022 uur: Ex positie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Krelagehuis: Donderdag 1317 en 19 23 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 februari.)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5