WIM DE JONG: een kampioenskandidaat bescheiden dammen De opstellingen De Roo winnaar op Sardinië Van de Pol zakte na nederlaag naar de derde plaats in Luik X Nimble favoriet bij driejarigen SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE IV Zes Nederlanders in de Ronde van Tunesië Zegening wielermateriaal Medailles van Fausto Coppi verdwenen Geen 15.000 maar 5.000 Moutonnet bij Geersen EUROPEES KAMPIOENSCHAP 47/l „Gemachtigde spelers" toch gebonden „Jong Oranje" tegen het amateurelftal Lenstra weer in topteam A-A TERDAG 5 MAART 1960 Er bestaat een meer dan redelijke kans dat Haarlem vandaag een nationaal kam pioen dammen en daarmede een groot meester in deze sport onder haar in woners heeft. Dat is Wim. de Jong, dam mer in hart en nieren, die een gezonde eerzucht paart ami een grote bescheiden heid. In het kampioenschap van Neder land, waarvan vandaag de vijftiende en laatste ronde wordt gespeeld, heeft hij wee punten voorsprong op zijn naaste ri vaal Bom, die in die laatste ronde zijn te genstander is. Een remisepartij is dus voldoende voor de nationale titel en de grootmeesterstitel, want iedere dam mer die twee keer de beste van het land is (De Jong was al eens kampioen in 1956) is ook grootmeester. En dat zijn tot nu toe alleen Piet Roozenburg, Keiler, Vos, Herman de Jong en Springer. Er staat dus wel het een en ander op het spel voor deze 37-jarige Haarlemmer, maar wie zou denken dat de tactiek voor die laatste en beslissende partij zijn ..opstaan en naar bed gaan" is, heeft het toch wel bij het verkeerde eind. „Ik ken Bom, ik ken mezelf en voor de rest zul len we wel zien", zegt Wim de Jong. „Lukt het niet, wel dan is er altijd nog een kans in een tweekamp van drie par tijen en breng ik ook die niet tot een goed einde, dan rest mij altijd nog een twee de plaats". Voorwaar nuchtere en bescheiden taal dunkt ons. De kampioenskandidaat stamt overi gens uit een familie, waar een dambord tot het vaste meubilair behoort. Vader Abe was een speler van formaat, die niet na liet om zijn drie zoons, IJme, Bas en Wim, al heel vroeg bekend te maken met het spel op het bord met de honderd ruiten. Vóór dat vader thuis kwam speelden de drie jongens dikwijls 's middags een privé- toernooitje, waarvan de winnaar 's avonds tegen vader De Jong mocht uitkomen. Als die tenminste niet al een „echte" wed strijd moest spelen. Een hartewens van Wim de Jong dat hebben wij in het prettige gesprek met hem wel begrepen isnee heus niet alleen dat kampioenschap van Nederland, maar vooral het wereldkampioenschap. Niet voor hem zelf, maar voor een Neder lander, wie dan ook. „Ik heb er niet veel hoop meer op dat wij nog ooit eens een we reldkampioen krijgen sinds de Rus Koe- perman de rest van Je dammers in de we reld ver overvleugeld heeft. Nedeidand heeft tienduizend georganiseerde dam mers, Rusland zeker anderhalf miljoen. En achter Koeperman staan zeker twintig spelers van gelijke kracht. In Rusland heeft men dan ook veel meer tijd om de theorie van concurrenten uit welk land dan ook te bestuderen. Zeker vier keer in een jaar wordt er een monstertoernooi gehouden, waaraan de sterkste twintig spelei's deelnemen en dat dan zo'n maand achtereen duurt. Dat kan hier niet. In Ne derland duurt het nationaal kampioen schap twee maanden, maar dan wordt er alleen tijdens het weekeinde gespeeld. En dat is fout. De spelers hebben een volle week de tijd om over een eventuele inzin king heen te komen en in een toernooi dien je te wennen aan een reeks van wedstrij den die achter elkaar wordt uitgespeeld. M'n enige hoop heb ik voor wat het wereld kampioenschap betreft nog gevestigd op routiné Piet Roozenburg, als die klaar is met zijn studie. Als hij wil kan hij het ver loren gegane terrein herwinnen." Wim de Jong voorzitter van de Haar lemse vereniging Het Oosten zegt dat allemaal met veel meer enthousiasme dan hij antwoord heeft op vragen over zijn eigen spel en zijn eigen kansen op het kampioenschap. „Mocht ik de titel beha len en kan er in het komende wereldtoer- nooi maar één Nederlander meedoen, dan stel ik Dukel uit IJmuiden kandidaat. Vol gens de reglementen moet ik een twee kamp spelen met Dukel, maar hij kon dit jaar niet meedoen in het toernooi om net nationaal kampioenschap. Hij was vorig In 1956 werd Wim de Jong (rechts) voor de eerste keer damkampioen van Nederland. Piet Roozenburg behoorde bij de eersten die de titelhouder kwamen gelukwensen. jaar kampioen (De Jong was toen acht ste, maar plaatste zich via het kampioen schap van Noordholland dit jaar toch nog voor het nationaal kampioenschap) en heeft de oudste rechten". Een niet alleen bescheiden, maar te vens ook zeer sportief man die Wim de Jong', die al op zijn zeventiende jaar in de hoofdklasse speelde. En ook al blijft hij zijn eigen prestaties en kansen erg nuch ter bezien, toch kan men er van over tuigd zijn dat hij vandaag zijn kansen fel verdedigt en als hij er maar enigszins kans toe ziet toe zal slaan tegen de op al les of niets spelende Bom. Al was het al leen maar om al degenen die met hem. meeleven en dat zijn er heel wat niet teleur te stellen; vooral niet zijn vrouw en vier kinderen die zijn thuiskomst van avond met grote nieuwsgierigheid tege moet zien. De sterke Zeeuw Jo de Roo heeft de eer ste belangrijke etappewedstrijd van dit jaar gewonnen. Iri de laatste rit bezette hij de tweede plaats achter de Italiaan De- filippis en streefde daardoor Ignazio Aru en Arnaldo Pambianco, die donderdag nog voor hem stonden in de algemene rang schikking, voorbij. De Roo mag dan het geluk hebben ge had, dat hij in de eerste etappe, toen de grote azen van het gezelschap nog niets voor een vlucht voelden, een tijdwinst kon boeken van 18 minuten, in de volgende etappes heeft hij duidelijk bewezen tot de sterksten te behoren. Wielrennen Hij bevond zich steeds bij-de voorsten, ook in de laatste etappe. Na nauwelijks 30 km. nam hij met Nencini, Daems en Sorgeloos de benen. Pambianco en Aru haalden hem terug. Diverse ontsnappings pogingen volgden, maar niemand slaagde erin weg te komen, ook niet tijdens de beklimming van de Pattada op 81 km. van de eindstreep, waar de Belg Brankart de grote bergrpijs won vóór Graczyk. Op 15 km. van Sassari ontsnapte Rik van Looy met aan zijn wiel.. Jo de Roo. De twee coureurs behielden een voor sprong tot aan de rand van de stad, toen werden ook zij weer ingelopen. In de stra ten van Sassari kwam de definitieve aan val van Defilippis, die dadelijk werd ach terhaald door De Roo. Twee man voegden zich nog bij hen, de Belgen Sorgeloos en Brankart, maar in de eindsprint kwamen zij er niet meer aan te pas. Defilippis won, De Roo werd tweede. Zestien seconden la ter arriveerde de hoofdmacht aan de fi nish met Pambianco. De dappere Aru had in de laatste kilometers nog moeten lossen en verspeelde daarmee zijn tweede plaats in het eindklassement. Het eindklassement luidt: 1. Jo de Roo (Ned.) 21.15.22, 2. Pambianco (Italië) 21. 15.50, 3. Impanis (België) 21.16.05, 4. Sta- blinski (Frankrijk) z.t. 5. Nencini (Italië) 21.16.23, 6. Aru (Italië) 21.16.32, 7. Daems (België) z.t. 8. Chiodini (Italië) 21.16.50, 9. Battistini Italië) 21.17.04, 10. Kerkho- ve (België) 21.17.11, 12. Defilippis Italië) z.t., 25. Coen Niesten (Ned.) 21.18.47, 26. Van Looy (België) 21.34.07, 28. Poblet (Spanje) 21.35.57. Het algemeen moyenne van de winnaar was 38.405 km-uur, hetgeen een nieuw re cord voor deze ronde betekent. Rik van Looy won vorig jaar de etappe-wedstrijd met een algemeen gemiddelde van 36,216 km per uur. Na zijn overwinning in de Ronde van Sardinië maakt De Roo (midden) een ereronde. Rechts de Italiaan Defilippis, die de laatste etappe op zijn naam deed schrijven. (Telefoto) Zes Nederlandse renners zullen van 14 tot en met 24 april deelnemen aan de Ronde van Tunesië. In totaal starten 66 renners (uit 11 landen) voor deze 1600 km lange wedstrijd, die in 11 etappes wordt afgelegd. De zesde etappe over 228 km voert dwars door de Sahara. De Nederlandse wegrenners, die onder leiding van Evert van Mokum zullen deel nemen, zijn: Mik Snijder (Halfweg), Emiel Verstraete (Eede), Werner Zwanenveld (Dordrecht), Ab Sluis (Badhoevedorp), Leen van der Meulen (Badhoevedorp) en Arie Jongejan (Rotterdam). Soigneur en mecanicien is Jan Buis uit Badhoevedorp. Evenals dat in Brabant en Limburg al jaren gebruikelijk is, kunnen nu ook de wielrenners uit Noord- en Zuid-Holland zich onder bescherming van St. Christoffel stellen door hun wielermateriaal te laten zegenen. Deze inzegening, waarvan het initiatief uitgaat van de wielervereniging „Sassenheim en omstreken", zal zondag middag 13 maart om half vier verricht worden door kapelaan Veldhuizen in de parochiekerk te Sassenheim. De kostbare medailles, die Fausto Coppi in Italië en daarbuiten heeft veroverd, zijn onvindbaar. Het gaat om een honderdtal trofeeën die zich bevonden in zijn villa „Carla" in Novi Ligure. De verdwijning werd geconstateerd bij de goederen-inven tarisatie van de campionissimo. De zaak waarnemers van Marina, het dochtertje van Fausto en de kleine Angelo Fausto, troffen in de villa slechts voorwerpen zon der waarde aan. Mevrouw Giulia Occhini, de moeder van Angelo Fausto, heeft tegenover de advo caat van de weduwe van Coppi verklaard, niets van de verdwijning van de medailles af te weten. Vrijdagmiddag heeft de wethouder van Onderwijs, mr. A. de Roos, in de gemeen teraad van Amsterdam medegedeeld, dat hij zich vergist heeft, toen hij woensdag over 15.000 plaatsen sprak in de te bou wen sporthal bij het Olympisch stadion. Dit moet zijn 5.000 zitplaatsen. De Nederlander Michel Stolker zal uit komen in Parijs—Nice, de grote wegwed strijd, waarmee het Franse wegseizoen woensdag 9 maart zal worden geopend. Voor de tweede keer in dit seizoen ver schijnen de driejarigen aan de start. Bij hun eerste optreden maakten zij een voor treffelijke indruk, doch daar zondag buiten Yvonne Hollandia dan om geen al te grote verwachtingen in de baan ver schijnen gaat de voorkeur uit naar X Nimble, die belangrijke vorderingen heeft gemaakt. Yvonne Hollandia wordt op de tweede plaats gezien, gevolgd door Young Bonni B en de outsider Yolige Miss. Een paard, dat op grond van zijn laatste verrichting eveneens een verrassing in de benen heeft is Winny Cliff, die bovendien sterker is dan de favoriet Xitty Erebus. Xita Hanover en Wilma Dear zijn de an dere kandidaten. Na twee achtereenvol gende overwinningen staat Vita Donum in de 't Gooiprijs opnieuw op een winnende post, daar Wento Con Dios en Xerophyt tegen de sterke eindsprint niet opgewassen zullen zijn. Een mogelijk outsider is Unemdé. Bij de leerling-pikeurs is de keuze heel wat moeilijker, doch indien Visuil S een leerling krijgt, die met verstand zijn koers verdeelt, zullen Upperten en Uppsala Pluto een vergeefse inspanning doen. Het gevaar kan verder nog komen van Qui Suit, die na een lange rust weer in de baan verschijnt. In het internationale nummer heeft Leeuwenkamp met Tarantella een mooie kans de hegemonie van Geersen te door breken, daar Enterprise en Ugoldman K vermoedelijk niet tegen deze snelle merrie zijn opgewassen. Outsider is de Ameri kaan Curlew. De autostartkoers brengt Velduil S als de favoriet aan de start, maar een zeker heid is zijn overwinning niet. Hiervoor zijn Very Nice, Victor van Oranje en outsider. Vico BS in een te grote vorm. De vroegere belofte Tien van Zora schijnt zijn oude vorm weer terug te hebben en blies zijn partij de laatste keren behoorlijk mee. Nu zijn grootste rivalen op stal blijven kan hij zijn goede conditie met een overwin ning honoreren, dit ten koste van Vivant Hollandia en de trouwe Roi de Cinq Mille. Hoewel X Lady Hollandia zeer snel is blijkt haar zwakke punt toch de start. Daar zij opnieuw in een groot veld haar kunnen moet vertonen is de vrees ge rechtvaardigd, dat zij opnieuw aan de start zal falen. Meer vertrouwen gaat naar Witty Hanover en de goede Ylinotte, die een voortreffelijk debuut maakte. In de monté-draverij zullen de beide cracks Karani D en Sador B slechts bij een falen van de kopgroep op de ereplaatsen kunnen doordringen. Daar dit van Thea Drabbe en Vorstin Kitty niet te verwachten is kan dit duo in deze volgorde de finish passeren. Een mogelijk outsider is de vooruitgaande Renaldo. Op het entrainement van Willem H. Geersen in Oud-Valkeveen (N.H.) is de Franse draver Moutonnet aangekomen. Deze hengst, die een zoon is van Voice Williams en een kleinzoon van de beroem de Sam Williams, werd voor Nederlandse rekening aangekocht. In februari bracht hij zijn record op de baan van Vincennes in Frankrijk op 1 minuut 22,7 seconden over de 2275 meter. De verrassing bleef vrijdagavond laat in het Europees kampioenschap 47/1 in Luik niet uit. Want in zün vierde party, tegen de Duitser Spielmann, zat Piet van de Pol volkomen „vast". Tot overmaat van ramp werd de Rotterdammer een keer ten on rechte afgeteld en toen hij zich in de 18de beurt herstelde met een serie van 84 was het te laat. Want inmiddels had Spielmana met gedegen spel al 282 caramboles ver zameld en hij maakte vervolgens met een reeks van 18 de partij uit. Het gevolg was dat Wafflard, die van Wijnen won, alleen op de eerste plaats kwam en dat Van de Pol naar de derde terugviel, achter Vervest. T ennis De Engelsman James Eaton Griffith, president van de speciale commissie, die door de Internationale Lawntennisfedera- tie ingesteld is om de kwestie van het amateurisme te bestuderen, heeft in een persconferentie een toelichting gegeven op het rapport van deze commissie. Hier in wordt, naar destijds is gemeld, de in stelling van open toernooien aanbevolen, terwijl tevens gepleit wordt voor een ca tegorie van z.g. „gemachtigde spelers", die een hogere onkostenvergoeding zou den mogen ontvangen dan amateurs en aan een onbeperkt aantal buitenlandse toernooien zouden mogen deelnemen. Griffith zei dat de tennissport „in de anarchie gestort" zou worden indien deze aanbevelingen niet werden overgenomen door de algemene vergadering van de in ternationale federatie op 6 juli in Parijs. Hij heeft tevens aangeduid hoe de regle menten voor de nieuwe categorie van ge machtigde spelers zouden moeten luiden. Een gemachtigde speler zou: 1. Bij selecties zich ter beschikking moe ten stellen van zijn bond. 2. Zich moeten houden aan de regele- menten van zijn bond en van de internatio nale federatie. 3. Elk jaar een nieuwe licentie bij zijn bond moeten aanvragen. 4. Niet voor een hoger bedrag dan 100pds mogen spelen in een kampioenschap. 5. Geen demonstratiepartijen moeten spelen zonder vergunning van zijn bond. 6. Niet in het openbaar tegen profs mo gen spelen. 7. Niet mogen wedden op door hemzelf te spelen partijen. 8. Geen tennisonderricht mogen geven. Griffith verklaarde voorts dat dit geen ideale oplossing betekende, maar dat hier door naar zijn mening toch wel een einde zou worden gemaakt aan het schijn-ama- teurisme. Wat de houding van de V.S. ten aanzien van de nieuwe categorie betreft hield hij rekening met de mogelijkheid dat zij zich "bij de- stemming zouden ont houden. Of Australië er- tegen was, zoals sommige inlichtingen luidden, wist hij niet. Wafflard trof Wijnen in een milde bui. De Nijmegenaar miste de eenvoudigste ballen en liet ongewild ideale aanvangs- posities voor de Belg achter. En zo kon Wafflard na een wederom zeer matig be- Biljarten gin tenslotte toch nog op zijn gemak naar de finish snellen. Wijnen, die na zijn slechte start in het toernooi zijn zelfver trouwen volkomen kwijt was, miste na tuurlijk ook de nastoot. De uitslagen waren: Vervest 300 10 89 30.00 Wijnen 255 10 88 25.50 Grivaud 300 19 61 15.78 Spielmann 197 19 79 10.36 Ossorio 226 23 26 9.82 Wafflard 300 23 72 13.04 Witte 97 15 21 6.46 Van de Pol 300 15 85 20.00 Grivaud 300 30 88 10.— Witte 225 30 39 7.50 Ossorio 190 15 59 12.66 Vervest 300 15 65 20.— Van de Pol 229 18 84 12.72 Spielmann 300 18 48 16.66 Wafflard 300 16 69 18.75 Wijnen 163 16 50 10.18 De stand na de tweede dag is: 1. Waf- flard (België), 8 matchpunten, alg. gemid delde 17.91; 2. Vervest (België) 6 en 21.94; 3. Van de Pol Ned.) 6 en 15.90; 4. Grivaud (Fr.) 6 en 9.53; 5. Spielmann (Did.) 5 en 13.71; 6. Wijnen (Ned.) 1 en 12.86; 7. Os- sorio (Sp.) 0 en 8.48; 8. Witte (Did.) 0 en 7.59. Als voorbereiding voor de ontmoeting tegen Engeland, zal „Jong Oranje" op don derdagavond 10 maart in het Olympisch stadion in Amsterdam een oefenwedstrijd spelen tegen het Nederlands amateur elftal. De opstelling van „Jong Oranje" is als volgt: doel: Van Heeswijk (Blauw Wit); achter: De Groot (Hermes DVS) en Ren ders (PSV); midden: Haak (ADO), Borg huis (GVAV) en Muller Ajax); voor: Swart Ajax), H. Groot (Ajax), Theunissen (Vi tesse), Prins (Ajax) en Bouwmeester (NAC). Enschede heeft voor zondag Abe Lenstra weer opgesteld in het eerste elftal, dat te gen Ajax moet spelen. Drie spelers zijn niet beschikbaar, Donners wegens een blessure, Weustink en Van Zoeren door griep. VOETBAL Het betaalde voetba'l in Kennemerland kan er zondag weer een eerste-divisieclub bijkrijgen. Wint namelijk EDO morgen in het Noorder Sportpark in Haarlem van concurrent EBOH, dan staat de promotie van de Haarlemse ploeg vast. Behaalt men een gelijkspel of lijdt men een nederlaag, dan zal de spanning omtrent de promotie zoals men weet gaan twee clubs auto matisch over nog enige tijd voortduren. Zonder slag of stoot zal het morgen even wel niet gaan. De Dordtse ploeg speelt de laatste weken zeer constant en zal haar kansen zeer hardnekkig verdedigen. EDO evenwel is op eigen veld nog ongeslagen dit seizoen ook al werd dan steeds met slechts één goal verschil gewonnen en moet ook morgen in staat worden geacht via een (krappe) zege de promotie tot een feit te maken. De stand is: Gouda 19 28 D C G 19 19 U V V 19 23 Quick (HG) 19 19 Laakkwart. 19 23 Spartaan 19 18 HFC 19 21 D W V 18 13 S V W 19 20 Emma 18 13 Unitas 18 19 O S V 18 8 EDO Roda Sport EBOH Haarlem Wilhelmina De Valk 18 28 L O N G A 20 18 U V S 18 17 Baronie 18 16 NEC 19 16 O N A 19 14 Xerxes 18 8 19 24 18 23 19 22 18 20 19 18 In de eerste divisie speelt Stormvogels thuis tegen kampioenskandidaat GVAV, dat in uitwedstrijden nog geen nederlaag leed. Wij geloven dan ook niet dat de IJmuider ploeg veel kans heeft op een overwinning; een puntenverdeling zou al een fraai resultaat zijn. RCH speelt zondag tegen RBC een wed strijd waarvan zeer veel afhangt. Winnen de Haarlemmers in Roosendaal en daar bestaat, gezien de resultaten van de laat ste twee weken, alle kans toe dan wordt de laatste plaats verlaten en is de positie weer veel rooskleuriger geworden. VSV heeft zondag geen match en zal met spanning het resultaat van de wedstrijd DHCLeeuwarden afwachten. De standen zijn: Eerste divisie A Eerste divisie B G'V A V B V V Vitesse N O A D Wageningen Stormvogels Volewijckers K F C H V C Helmond SVV Veendam Excelsior 't. Gooi Fortuna (VI.) Rigtersbleek 22 35 22 32 22 32 23 30 22 27 22 24 23 22 23 22 22 20 22 19 23 19 22 17 22 16 22 15 22 13 22 13 VSV Leeuwarden D F C Alkmaar Z F C Heracles DHC A G O V V PI D V S S H S Go Ahead Eindhoven Graafschap Limburg ia RBC Helmondia RCH 24 23 22 22 23 22 23 22 23 23 23 22 23 22 22 22 23 32 30 28 27 27 25 25 24 24 22 20 19 18 17 15 15 14 A MATEURVOETBAL In de eerste klasse amateurs kan HFC op eigen veld de laatste thuiswedstrijd alleen via een overwinning op Laak kwartier weer aanspraken doen gelden op de tweede plaats van de ranglijst. En op die zege bestaat een redelijke kans voor de ploeg, die al sinds eind 1957 niet verslagen is voor de competitie in eigen omgeving. De stand is: In de tweede klasse zullen de ploegen in de wedstrijd SchotenZandvoortmeeu- wen niet veel voor elkaar onderdoen. In de derde klasse is RipperdaLisse een wedstrijd die van beslissende invloed is op het kampioenschap. Verder worden ge speeld: AssendelftNAS en Vredenburch TYBB. In de vierde klasse zijn o.a. vastgesteld: BloemendaalEHS, Terras vogelsZaanlandia, DIOGVO, JHK Hoofddorpse Boys, Graaf Willem IIOnze Gezellen, I. en S.Hillegom, Concordia Tonegido en THBGeel Wit. HANDBAL Zondag wordt de veldhandbalcompetitie hervat. Slechts de damesploeg van Con cordia speelt om twee uur in het Van der Aartsportpark tegen Blauw Wit voor eigen publiek, de overige districtsploegen uit Haarlem en omgeving moeten bij hun te- gestanders op bezoek. De dames van Concordia zijn tegen de Zebra's, de leidsters in de tweede klasse, kansloos. De Blinkert zal geen moeite hebben met hekkesluitster SDW. De heren van Concordia mogen zich met een gelijkspel tegen de Aalsmeer-reserves gelukkig prijzen. Rapiditas is aan de Con- cordianen verplicht het hoofdstedelijke AHC te kloppen. Bij VriendschapDe Blinkert en LarenZandvoortmeeuwen komen ploegen van gelijke kracht in het veld. Een overwinning van HOC op Amersfoort zou een verrassing betekenen. In de afdeling verwachten we spanning in het treffen tussen HOC en Full Speed (2 uur), een gemakkelijke zege van TYBB op Concordia 2, een bescheiden overwin ning van het Hillegomse Concordia op HBC (12 uur). IJmond zal de titel dicht nabij komen na een zege op het bezoe kende Rapiditas (half elf). Bij de heren ontlopen Rapiditas 2 en HHV elkaar niets (10.45 uur) en zal Con cordia 2 iets meer tegenstand dan gewoon lijk ondervinden nu Zandvoortmeeuwen 2 op bezoek komt (drie uur). ZAALHANDBAL In de veilinghal in Alkmaar kunnen de heren van IJmond en de dames van De Blinkert zaterdagavond met een overwin ning op respectievelijk Niloc 2 en Tonegi do een kroon zetten op een geslaagd zaal handbalseizoen. Een gelijkspel is voor de Haarlemse vertegenwoordigers voldoende om tot de districtsklasse toe te kunnen treden. WANDELSPORT Vandaag en morgen wordt de laatste van een serie van vier wandeltochten van „Jan Passtoors" gehouden. Degenen die nog niet eerder aan één van deze tochten heb ben deelgenomen kunnen voor een dag tocht inschrijven. De start is vanuit het „Kadervormingscentrum" aan het Hout manpad in Overveen: vandaag tussen twee uur en half drie; zondag tussen elf uur en half een. KORFBAL Zondag zijn alle tweedeklassers vrij, op dat de andere twaalftallen hun achterstal lige wedstrijden kunnen inhalen. In de derde Klasse speelt Animo Ready vanmid dag tegen Huizen en komt met twee winst punten naar Haarlem terug. Ook Oosthoek, dat zondag in het Noor dersportpark in Haarlem tegen OBZB speelt, heeft een goede kans op de over winning. Daarentegen zal Nieuw Flox-a heel goed moeten spelen om KCN in Amster dam de baas te blijven. In de reserve-klassen zijn nog vastge steld: Rohda 4Haarlem 2 (aanvang half één), Haarlem 3DED 2 (2.154 uur), To- vers 2Watervliet 2 (122 uur) en Auro ra 2Westerkwartier 3 (24 uur). HOCKEY BMHC krijgt op eigen terrein voor het (gewijzigde) hockeyprogramma Amster dam als tegenpartij. De wedstrijd begint om half drie. De Bloemendaalse spelers mogen met een gelijkspel al tevreden zijn. In de eerste klasse dames is er de plaat selijke ontmoeting BDHCAlliance, die om twaalf uur in Bloemendaal wordt ge speeld. Geen van beide ploegen heeft nog belang bij een overwinning of nederlaag. Voor de competitie in de overgangsklas se (heren) gaat Alliance in Amstelveen op bezoek bij Hurley. De thuisclub heeft een goede ploeg, maar de weerstand van Al liance mag men evenmin onderschatten, zodat een puntenverdeling niet tot de on mogelijkheden behoort. In de promotieklasse hebben Eechtrop en Strawberries moeilijke uitwedstrijden tegen HIC en Hilversum III. In de plaat selijke ontmoeting HBSBMHC II, die op Bleek en Berg" wordt gespeeld, geven we de gasten de beste kansen. Zij werden immers afgelopen zondag afdelingskam pioen. De speelstei-s van BDHC II en van Rood Wit spelen in Den Haag tegen HHIJC en tegen HGC. WATERPOLO In de eerste wedstrijd, die vanavond om acht uur in het Sportfondsenbad in Haar lem voor de waterpolocompetitie wordt gespeeld, moet HPC 4 de strijd aanbinden tegen Njord. Vervolgens krijgen de reser ves van NVA DWT 3 op bezoek. De da mes van DWT komen in duel met Nereus De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen RBC): Van der Voort; Honout en v. d. Brink; Liefhebber, Rooders en Biesbrouck sr.; Peper Van der Lippe, Nanai, Biesbrouck jr. en Kruyer. Stormvogels (thuis tegen GVAV): De Graaf; Van den Oever en Janssen sr.; Van der Lugt, Pirovano en Tol; Nat, Van Wooning, Janssen jr., Snoeks en Luppens. EDO (thuis tegen EBOH): v. d. Berg; Petterson en Berends; Klein, Arnoldi en Leonhardt; Pleizier, Duivenvoor den, Spiers, Belfroid en Koek. Amateurs HFC (thuis tegen Laakkwartier): Van der Lee; Dekker en Winter; v. d. Mae- sen, Molijn en Wijkhuizen; Geerling, Bouwman, Jansen, Molenaar en De Nijs. DEM (thuis tegen Purmersteijn): Aar denburg; Spanjaard en Beentjes; Scheer man, Starmans en Niesten; Stelder, Goderie, Vessies, Zonjee en Van Lieshout. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Schoten): A. ter Wolbeek; Stokman en Ooster- baan; Jansen, Koper en Water; Visser, Jacobs, Michels, Heyne en Halderman. De Kennemers (uit tegen VVB): Groot; Lejeune en Van der Sluis sr.; Ter voort, Horeman en Huisman; Van den Outenaar, Kops, Zwanenburg, Van der Sluis jr. eh Mosk. uit Zaandijk. De reserves van DWT spelen tegen VZV waarna de eerste teams van HVGB en DWR strijd zullen leveren om de bovenste plaats van de ranglijst in de eerste klasse. TAFELTENNIS Voor de tafeltenniscompetitie staat To- gido weer een zware wedstrijd te wach ten. Men krijgt OTTC uit Oss op bezoek, van welk team in de eerste wedstrijd met 7-3 werd verloren. Toch is Togido niet kansloos. (Tafeltennisinstituut Wolters in Haarlem, aanvang zeven uur). Togido 2 heeft uitstel weten te krijgen voor de wed strijd tegen Treffers. Door ziekte en mili taire dienst was geen van de spelers be schikbaar! Rapidity ontvangt vanavond om 8 uur in de H. Hartschool aan de Galgenweg in Beverwijk het tweede team van AVGA. Zo op het oog een te zware opgave, maar daar de Amsterdammers bij het resul taat weinig belang meer hebben is het bij na traditionele gelijkspel misschien toch weer mogelijk. TYBB bezoekt AMVJ in Amsterdam en gezien de voortreffelijke vorm van de „Yellows" is winst zeker mo gelijk.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19