KC)K In de vishal en op zee Velo Visie „De Houthal" uknecht Agenda voor IJmond en Haarlem De Radiostad Comedie" trad op voor jubilerende Nutsafdelitig in Velsen Heemskerkers willen op 9 maart demonstreren Drukke zondag voor „IJmond"-handballers fi/eituM/têüie. wa&ynet&ode V elsen-lJ muiden Heemskerk Beverwijk Haarlem K.A.B.-Heemskerk schrijft minister Dieven in Velsen op pad Meer spinazie aan de markt Vrouwen wereldgebedsdag met deBauknecht Volautomaat Kruisstraat 5 Haarlem - Tel. 18908-14689 Schepen, rederijen en werven De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne «-»i i o o inAAit l i -j o J Ridders van het zwaard (T h a 1 i a) De haat tussen hun fami lies scheidt twee gelieven, die in het 17de- eeuwse Schotland toch zo graag met elkaar willen trouwen. Er komt heel wat wapen gekletter aan te pas voor zij elkaar in de armen kunnen sluiten en de gevaren, die op hun pad rijkelijk voorhanden waren, als voorbij kunnen beschouwen. Tot maan dag kan men aan dat romantisch avontu- ZATERDAG 5 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ridders van het zwaard". Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneelavond Kunst en Vriendschap. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Hooger Geest Ghesellen. ZONDAG 6 MAART Thalia, 15 uur: „Het rijk van Tarzan", 20 uur: „Ridders van het zwaard". Rex, 15 uur: „Met ruw geweld", 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". MAANDAG 7 MAART Rex, 20 uur: „Hercules en de koningin van Lydie". Thalia, 20 uur: „Kiss me deadly". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Gaslicht"; zondagmiddag 14.30 uur ..Rebellen van Quebec". ZATERDAG 5 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrijende vechtjas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op stand der gladiatoren". W.B. Theater, 20 uur: „Als moordenaar gebrandmerkt". ZONDAG 6 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Berriar- dine"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De neven". Luxor Theater, 14.30 uur: „Dolle Bom- berg"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Opstand der Gladiatoren". W.B. Theater, 14.30 uur: „Een hel op zee"; 16.30 en 20 uur: „Paniek in een wereldstad". MAANDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 2!.15 uur: „De neven". Luxor Theater, 19 'en 21.15 uur: „Op stand der gladiotoren". W.B. Theater, 20 uur: „Paniek in een wereldstad". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". Zondag 20 uur: De Haagse Come die met „Principes". Teyler's Museum (Spaarne 16): Zondag 15 uur: bespeling van het eenendertigtoons orgel door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Maitresse", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Ferry to Hongkong", 14 jaar. Zon dag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De liefdesnachten van Lucretia", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen". 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: ,.A. en C.. in stofzuigers", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: „Les quatre cents coups". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 18.45 en 21.15 uur. zondag 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14. 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwij nen moest". 14 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De strop wacht", 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Bengaalse brigade". 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uui', zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", a.l. Zondag 11 uur: „Het laatste paradijs", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Jeugd in de nacht", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „South of the border", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Remonstrantenhuis (Wilhelminastr. 22): Tot 17 maart op zondag, maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 16 uur: Tentoon stelling van werken van Freek Souwer. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 13—17 uur: Expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: Ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Van Looy (Kampei - laan): Dagelijks van 1013, 1417 en 19 21 uur en zondag, van 1417 uur: expo sitie Tnterscholair Jeugdtoernooi. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 11 tot 16 uur: Ex positie van aquarellen van Beraine Stuart. DIVERSEN Krelagehuis: Vandaag en zondag 13—17 «n 19—23 uur: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Brinkmann: Maandag 20 uur: Lezing de heer A. E. de Vries Feyens over „Het eer ste SoéÈi-denkbeeld" (Soefibeweging). (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 4 maart). renverhaal te gast gaan. Daarna houdt tot donderdag de verfilming van „Kiss me deadly" de gemoederen bezig naar het boek van Mickey Spilane. Veel spanning, veel sex en de nodige bruten treft men in dit keiharde verhaal aan. Donderdag gaat de film „Val aan", han delend over een lafaard, bx-engt ons in het slot van de laatste wereldoorlog en legt onbarmhartig de vinger op de wonden in een leger, dat ook wel eens geleid kan worden door de verkeerde superieuren. Hercules (R ex) De film „Hercules en de ko ningin van Lydie" is weer zo'n echt groot opgezet spektakelstuk, waarin de klassie ken met veel zwier en theater den volke worden vertoond. Natuurlijk is een figuur als Hercules geschikt om op de verbeelding te werken. Daartoe grijpt de film dan ook alle kansen aan. Pompeus, vol ornamentiek en met de melodramatische ondergrond, die er dan het gevolg van is. Zondagmid dag kan men het andere uiterste gadeslaan in „Met ruw geweld". Woensdag en don derdag volgt een dier spannende Hitch- cocks. die men graag gaat zien: „Een vrouw wist te veel". De vrijende vechtjas (Kennemer Theater) Tot zondag is er nog gelegenheid deze bijzondere vechtjas op vrijersvoeten te volgen. Tot donderdag volgt „Les cousins" (de neven) reeds door ons besproken. Zondagmiddag „Bernardine". Opstand der gladiatoren (Luxo r) Een groots schouwspel uit het Romeinse keizerrijk blijft tot woens dag de gemoederen beroeren. „Een vrou wenleven" volgt donderdag. Zondagmid dag gaat „Dolle Bomberg". Als moordenaar gebrandmerkt (W.B.) Nog vanavond slaan wij deze moorddadf|e affaire gade. Zondag en maandag draait „Paniek in een wereld stad". Zondagmiddag „Hel op zee". Tijdens de jaarvergadering van de af deling Heemskerk van de Katholieke Ar beidersbeweging, die vrijdagavond werd gehouden, is eenstemmig besloten om een telegram van de volgende inhoud te zen den aan de minister van Binnenlandse Zaken: „De K.A.B. in Heemskerk in jaarver gadering bijeen, sprekende namens negen honderdvijftig leden, moet met kracht protesteren tegen de door u ingediende nota voor een wetsvoorstel waarin wordt voorgesteld dat de gemeenten Beverwijk en Heemskerk worden samengevoegd, en gaat over tot de orde van de dag". Het jaar 1959 heeft voor de K.A.B. voor namelijk in het teken gestaan van de pro paganda. Honderdzeventien nieuwe leden werden ingeschreven, waardoor het leden aantal thans is gestegen tot negenhonderd vijftig. Het aantal vakafdelingen is met één uitgebreid door de aansluiting van de transportarbeidersbond. Uit het jaarverslag van de penningmees ter bleek dat de afdeling er financieel op is achteruitgegaan. Het kassaldo bedraagt nu nog 169,15. De begroting voor 1960 geeft een tekort aan van 915. Bij de bestuursverkiezing werden her benoemd de heren W. Dijkmans en J. Nij- man. Inplaats van de heren J. Groot en J. Welboren die zich niet herkiesbaar stel den, werden benoemd de heren L. de Ruy- ter en J. Beentjes. Het bestuur werd op deze avond uitgebreid met de heren C. F. J. Weber en Th. Bless. VEEL BELANGSTELLING VOOR TENTOONSTELLING De tentoonstelling van schilderijen van drs. H. L. Preenen die momenteel wordt gehouden in huize „Bloemlust" aan de G. van Assendelftstraat te Heemskerk, trekt veel belangstelling. Daarom zal deze ex positie ook geopend zijn op zondag 6 maart 's middags van twee tot vijf uur. JAARVERGADERING VARA- BEVERWIJK Woensdag 9 maart houdt de afdeling Beverwijk van de VARA in ,,'t Centrum" haar jaarvergadering. Behalve de jaarver slagen van de afdeling wordt het jaarver slag en omroep- en televisierapport van het hoofdbestuur besproken. Voorts vindt nog een verkiezing van leden van het af delingsbestuur plaats. 99 De leden van de afdeling Velsen-IJmui- den van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn vrijdag in de bovenzaal van hotel „Royal" aan de Kennemerlaan bij eengekomen ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van deze afdeling. De af delingsvoorzitter, de heer IJ. Reitsma, verwelkomde de aanwezigen, waarna de heer H. Baggelaar namens het hoofdbe stuur van de Maatschappij hartelijke ge lukwensen uitsprak. In vergelijking tot de Maatschappij zelf, die reeds honderdvijf enzeventig jaar bestaat, meende spreker de jubilerende afdeling nog rustig als een jongeling te mogen beschouwen. Bij de jeugd passen echter energie en vitaliteit en daarom wenste de heer Baggelaar van deze gelegenheid gebruik te maken enige suggesties uit te spreken, die wellicht tot inspiratieve gedachten zouden kunnen lei den. Zo verzocht de heer Baggelaar het af delingsbestuur de mogelijkheid te onder zoeken, tot het organiseren van een cur sus in babyverzorging voor jonge vaders, of het critisch bekijken en bespreken van Verder is het misschien mogelijk deskun- televisie-uitzendingen in groepsverband, dige voorlichting te doen geven bij het beoefenen van diverse liefhebberijen, zo als tuinierén, fotograferen of het zelf ont werpen van kleding. De heer Baggelaar onthulde dat het hoofdbestuur dergelijke pogingen van financiële steun wil voor zien, zodat hij hoopte spoedig te mogen vernemen van frisse initiatieven uit IJmuiden. De derde spreker was de heer K. Faber, als vertegenwoordiger van de plaatselij ke afdeling van de vereniging „Volkson derwijs De heer Faber wees hierbij op de grote overeenkomsten tussen beide or ganisaties die zich zo intensief bezighou den met volksontwikkeling en cultuur. Hij was vol lof over de verrichtingen van de jubilerende afdeling, waarvan hij zich uit het verleden nog voortreffelijke lezingen herinnerde door Willem Royaards en Henri Dekking. Persoonlijk had de heer Faber van zijn lidmaatschap dan ook bij zonder veel geleerd en genoten, zodat hij het wakkere bestuur nog van harte een periode van grote bloei wilde toewensen. Na dit officiële gedeelte volgde het eigenlijke feestprogramma, dat werd ver zorgd door een klein ensemble, aange diend als „De Radiostad Comedie". Het bestond uit Jetty Cantor, Maarten Kap- teyn en Pierre Palla, welk trio zich via de omroepmicrofoon reeds een zekere be kendheid verwierf. Laatstgenoemde be vestigde deze reputatie door een program ma. waarmee hij zijn niet geringe virtuo siteit aan de vleugel volkomen kon uitle ven. Zoals de beroemde Tweede Hongaar se Rapsodie van Liszt, enige bekende en graag beluisterde composities van Chopin en geheel op de show afgestemd een geestige parafrase van Peter van Anrooy op het aandoenlijke lied „Aan d'oever van een snelle vliet". Men kent het systeem waarbij de bewerker het telkens doet voor komen, alsof deze melodie door diverse bekende meesters werd gecomponeerd. Aldus kan men achtereenvolgens de stijl Het actie-comité Vrij Heemskerk heeft de bewoners van deze gemeente per circu laire opgeroepen om op 9 maart in Velsen en Beverwijk „te getuigen van hun een heid". Men zegt dat de aanplakbiljetten- actie in het land indruk heeft gemaakt Nu roept men de Heemskerkers op ter gelegenheid van de raadsvergaderingen in Beverwijk en Velsen naar deze plaatsen te trekken. Vanaf het Kerkplein zal men vertrekken met auto's, motoren, brom mers en fietsen, waarbij de automobilis ten worden opgeroepen een lift te verschaf fen aan degenen die voor het demonstra tie-doel mee willen trekken. Er zullen bus sen beschikbaar zijn voor degenen, die niet op een andere manier in Beverwijk en Vel sen kunnen komen. „Laat zien, dat Heemskex-k zijn vrijheid waard is" zegt het comité. „Men mag niet beslissen zonder ons". herkennen van Bach, Mozart, Beethoven, Clementi, Bizet, Strauss en nog een half dozijn andex-en. Een virtuoos geschreven stukje, dat in Pierre Palla een even be kwaam vex-tolker vond. Maarten Kapteyn vexwulde zijn aandeel in dit pi-ogx-amma door enige humoristi sche vooi'dx-achten, zoals de kolderieke pa rodie van Kees Stip op Werumeus Bunings beroemde „Maria Lecina" en een geesti ge novelle van Saki over de i'eïncaxmatie „Laura". Het meeste lachsucces oogstte hij evenwel na de pauze, met het verhaal over zijn mislukt debuut als toneeldilet tant in harnas. Vei'der assisteerde hij Jet ty Cantor nog in twee korte schetsjes, dig door hun povere inhoud en geforceerde pointes de minst geslaagde onderdelen van dit px-ogramma vox'mden. Jetty Can tor bracht het meest de sfeer van het ech te cabaret. Zij hield een bijzonder gees tige beschouwing over de positie van de man bij diverse familiefeestjes en van haar guitige liedjes was het voox-al het pit tig gezongen Weense „Kleine SchwipsT', dat zich met genoegen liet beluistex-en. Als geheel een programma van amusant en onderhoudend divertissement, dat zich uitstekend voor deze beschaafde feestvie- x-ing leende. Jan van Dam Advertentie MET HOUT- TRIPLEX EN BORRD VRN KENNEMERLAAN 159 TEL. 7770 - IJMUIDEN Uit een paviljoen aan het IJmuidense strand zijn in de nacht van dinsdag op woensdag veertig grammofoonplaten ont vreemd. De daders verschaften zich door het verbreken van een ruit toegang tot het paviljoen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een vijftienjarige jongen uit Velsen is vrijdag aangehouden omdat hij een fiets had gestolen. Enkele dagen geleden merkte hij, na het bezoeken van de avondschool dat zijn fiets kapot was. Hij nam toen maar een ander rijwiel. Een voor een woning aan de Midden- duinerweg te Santpoort geparkeerde auto is vrijdagavond door drie jongens van 18 en 19 jaar ontvreemd. De eigenaar, die het contactsleuteltje in het dashboard had laten steken, zag vanuit zijn huis de auto wegrijden. In Bloemendaal werd de wagen na een uur teruggevonden. De jongens, uit Santpoort en Haax-lem., zijn door de Vel- sense politie aangehouden. Een 25-jarige visbewex-ker uit IJmuiden heeft vrijdag, terwijl hij onder de invloed van stei-ke drank verkeerde, een horloge ontvreemd uit een sleepboot. Er is proces verbaal tegen de man opgemaakt. NIEUW LEVEN SPEELT „KLOKSLAG NEGEN" De geheelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" te Bevei'wijk zal als laatste stuk in dit seizoen op dinsdag 26 april in het Kennemer Theater opvoeren de thril ler in drie bedrijven „Klokslag negen" door Jack Popplewell. Het stuk is ver taald door Alfred Pleiter. Op de Beverwijkse groentemarkt werd deze week de aanvoer van spinazie iets grotex'. De prijzen handhaafden zich. Ex- werd voor spinazie van 81 tot 96 cent per kilo betaald. Rabax-ber is er niet zo veel als in andex-e jax-en, er werd tot 97 cent per bos voor betaald. Er is iedex-e max-kt- dag nog een ruim aanbod van waspeen, die voor 22 tot 48 cent per kilo weggaat. Prei vermindert snel in aanvoer Er was nog veel vraag naar. De prijzen gingen tot 86 cent per kilo. Boerekool raakt op, maar wordt nog gevraagd. Men betaalde voor prei van 28 tot 53 cent per kilo. Ook de vraag naar rode- en groenekool wordt groter nu de aanvoeren kleiner wox'den, de prijzen draaiden hier rond de 40 cent per kilo. De prijs van selderyknollen liep nog al uiteen, namelijk van 22 tot 53 cent per stuk, de aanvoer is niet groot meer. De prijzen van het witlof zijn opgelopen tot 64 cent per kilo. De prijzen waren: Spinazie 81-93 cent, waspeen 23-48 cent, rabarber 45-100 cent, witlof 34-64 cent, spruiten 28- 86 cent, rodekool 16-43 cent, groenekool 14-37 cent, prei 34-87 cent, knollen 16-52 cent, boerekool 26-51 cent. De keus was vrijdag niet zo bijzonder gx-oot op de groenteveiling van Ons Belang te Castricum. Er waren spruiten, wat prei, boerekool en gx-oenekool, welke gx-oenten allen vlot van de kar gingen, maar waar- voor dit keer geen bijzonder hoge prijzen werden genoteerd. Er waren kistjes spx-ui- ten die bijna 1 per kilo opbrachten, maar het merendeel kon nauwelijks een halve gulden halen, de tijd is voor dit pro- dukt dan ook wel voorbij. Rabarber komt er nu wat meer aan de veiling en te ver wachten is dat op het eind van deze maand ook al wat spinazie zal worden aange voerd. Thans biedt het veilingbeeld niet zo veel keus meer want het wachten is op de zomergroenten. De noteringen van vrijdag waren: spruiten 36-94; grove soort 19-29; kopspruiten 24; prei 36-73; kx-oten 16-19; boerekool 13-19; groene kool 11V2ï'ode kool 20. Door zacht weer veel bloemen aan dc veiling Door het zachte weer is de aanvoer op de bloexnenveiling in Beverwijk deze week groter geweest dan men verwacht had. Voox-al de aanvoer van nai-cissen was groot. Die konden in het laatst van de week hun gunstige pxijzen niet handha ven en liepen in waarde terug. Ook de tulpenprijzen waren iets lagex\ Een bos goede tulpen was duurder dan vorige week. Een bos Copland bi-acht tussen 75 en 100 cent op. White Sail kwam tot 124 cent per bos. Apeldoorn bx-acht het tot 1.65 per bos Ook een bos dubbele vroe ge tulpen, die men slechts sporadisch ziet kwam ver boven de gulden. Bij de narcissen werden vooral Carltonnen in massa aangevoerd. Er werd vrijdag van 50 tot 77 cent per bos voor betaald. Soor ten als Flower Rëöord en Laurens Kos ter noteerden van 25 tot 45 cent per bos. Groot was ook de aanvoer van blauwe dx-uifjes, waarvoor tot 26 cent per bosje werd betaald. Hyacinten varieerden bij een behoorlijk aanbod van 4 tot 19 cent per stuk. Freesia's gingen tot een gulden per bosje. Voorts waren er nog anjex-s die vlot werden verkocht. De aanvoer vair potplan ten is nog maar zeer gex-ing. De handbalvex-eniging „IJmond", die vorige week het eerste herenteam in de promotie-competitie van zaalhandbal te Alkmaar plotseling met twee gewonnen wedstrijden naar de top zag stijgen, krijgt zondag een drukke wedstrijddag. Hierbij is voor de IJmond I-hex-en de derde promotiewedstrijd in Alkmaar tegen Niloc 2 belangrijk. Niloc. 2 is met één punt uit één wedstrijd mede-kanshebber, maar het zal dus de beide wedstrijden moeten winnen. De Velsenaren hebben aan één punt voldoende om naar de eerste klasse zaalhandbal te promoveren. In verband met deze wedstrijd is de aanvankelijk vastgestelde ontmoeting veld- handbal tegen Sport Vereent uitgesteld en vex-vangen door een onderlinge oefenwed strijd zondagmorgen op „Watervliet" tus sen de elftallen heren IJmond I en een combinatie. Voor IJmond 4-heren is er een thuiswed strijd tegen THB I, waarbij de Heemstede naren de beste papieren hebben. De dames van IJmond I moeten hun kansen na lange tijd van veldrust tegen het. Haarlemse Rapiditas I verdedigen. De plaatselijke uitwedstrijd van IJmond 2daines tegen IEV I op het sportpark „Rooswijk" zal de nodige spanning geven, want de IEV-dames zijn 'zeer lastige tegen standers. De dames van IJmond 3 x-eizen naar Vijfhuizen voor een bezoek aan DSO I, van welke ploeg gewonnen moet kunnen worden. Het jeugdprogramma vermeldt: meisjes aspiranten: IJmond I—Concordia I; Con cordia (Hillegöm)— IJmond 2;. IJmond 3— IEV I; IEV 2IJmond 4; Full Speed 3 IJmond 6; Jongensaspiranten: IJmond 4— IJmond 3; De Blinkert 3IJmond 5; meisjes-junioren: IJmond 2—Concordia I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: R. Wagenaar; L. Blom en J. Siebers; D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitentuis; T. Schuit, D. Marckelbach, G. Slatman, W. v. d. Kuil en G. Poelman. Heren IJmond I: J. Böhm; D. Beentjes en J. Wolters; C. de Vries, H. Boom en K. Bobeldijk; E. Jonker, E. Sauer, G. Kramer, G. Noomen en L. Wassenaax-, Heren IJmond I-zaalhandbal: R. v. d. Pol, K. Bobeldijk, H. Boom, B. Beentjes, K. Klesser, G. Noomen, E. Jonkex-, C. de Vries en J. Wolters." De Wereldgebedsdag voor vrouwen, die telkenjare op de eerste vrijdag in de lij densweek over de gehele wereld wordt gehouden, heeft ook gisteravond in drie verschillende kerken in de gemeente Vel sen veel belangstelling gehad. In de IJmuidense Bethlehemkex-k, de oude Engelmunduskerk in Velsen-Zuid en het gemeentelijk wijkcentrum te Velsen - Noord hebben de vele aanwezige vrouwen zich ingeleefd in de liturgie van deze ge bedsdag, dié is samengesteld door de Vrou wenvereniging van de Anglicaanse kerk in Canada. De „Wox-ld Day of Prayer" maakte op nieuw grote indruk, juist nu zovele rampen de wereld teistei*en. „HERCULES" GEEFT GYMNASTIEK- UITVOERING De chi-istelijke sportvereniging „Hercu les" afdeling gymnastiek, geeft woensdag 9 en donderdag 10 maart in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk haar jaarlijkse uit- voex-ing. Advertentie Vanaf f1460.- 0 Vanaf f1460.- tmnnrfaur* N V Mn Importeur: N.V. Mentor-Apeldoorn Advertentie Aanvoer van vrijdag De totale aanvoer van vrijdag in IJmui den was 4650 kisten, waarvan 675 tong en tarbot, 2 heilbot, 1456 schol, 85 schar, 246 bot, 825 haring, 210 makreel, 224 schelvis, 450 wijting, 265 kabeljauw en gul, 6 leng, 95 koolvis en 20 diversen. Prijzen van vrijdag Per kilo: heilbot f 3.90—2.70, grote tong f 3.603.40, grootmiddel tong f 3.703.40, kleinmiddel tong f4.003.40. kleine tong I f4.60—3.90, kleine tong II f4.40—3.50, tarbot I f4.40—3.90. Per 50 kilo: tarbot IV f 6862, grote schol f 3835, gx-ootmiddel schol f 5229, kleinmiddel schol f7852, kleine schol I f 69—52, kleine schol II f 55—20, schar f 38—16, bot f 9.20—8.00. verse haring f 19.60—12, makreel f22—r.20, grote schelvis f4740, grootmiddel schelvis f 5549. kleinmiddel schelvis f 5855, kleine schelvis I f7062. kleine schelvis II f35—22. wijting f 37—8. grote gul f42. middel gul f 36—33, kleine gul f34—29, kleine koolvis zwart f 1716. kleine kool- vis wit f3834. Per 125 kilogram: grote kabeljauw f172 74, grote koolvis zwart f 4739, gi'ote koolvis wit f 88, grote leng f 88. Besommingen van vrijdag KW 81 f 16.580. KW 80 f 16.000, KW 114 f9280. KW 155 f12.190. KW 26 f8530. KW 64 f 8440. KW 162 f 11.680. KW 33 f 11.840. KW 35 f2550. KW 109 f2750. KW 21 f2300. KW 109 f2750. KW 77 f 1980. KW 53 f2610. KW 94 f 3800. WR 51 f2270, WR 25 f 11.750. I.TM 207 f 16.480. I.JM 66 f 11.470. IJM 221 f 15.480, IJM 210 f 13.570. Aanvoer van zaterdag Vanmorgen wei-den aan de IJmuidense visafslag in het totaal 3500 kisten vis aan gevoerd. De VL 153 (18 februari) zorgde voor de aanvoer van 10 schelvis, 10 radio 75 wij- De stoomti-awler Haai-lem IJM. 9 van de n.v. Visserijonderneming De Vem, die op 1 maart van de visserij binnen kwam. is thans uit de vaart genomen. De Rotterdamse Kustvaart Centrale heeft twee motoi-kustvaartuigen vex-kocht, namelijk de 13 jaar oude Bill-S naar Zwe den welke verdoopt is in „Meridian" en de Ton-S, die 23 jaar oud is naar Italië, welke de naam „Rina Camali" heeft ge kregen. De in 1953 bij de n.v. Scheepswerf De Dageraad te Woubrugge gebouwde motor coaster „Confiance" van D. Vellinga te Groningen is verkocht aan J. Hermansson te Skaerhamm in Zweden en heeft de naam „Suzanne" gekx-egen. Het 350 ton metende motorkustvaartuig „Missóux-i" van J. A. Vos te Hoogkerk, welk vaartuig in 1951 te Meppel is ge bouwd, krijgt eveneens Skaerhamm als thuishaven omdat het verkocht is aan V. Andersson Co, aldaar. De naam van het vaartuig luidt thans „Bohusö". Gebr. Van Udens Scheepvaart en Agen tuur Maatschappij te Rottex-dam heeft het 483 ton metende motoi-kustvaartuig ..Rijnhaven", gebouwd in 1948, vex-kocht naar Italië. Het schip, dat van het shel- tei'decktype is, heeft de naam „Olympo' gekx-egen. MISTBLUSSEN In hotel Ammeraal te Castricum heeft de Kon. Ned. Brandweerbona een voorlich tingsavond gehouden voor leden van brandweerkorpsen uit Egmond aan Zee, Heiloo, Heemskerk en Castricum. De heer Van Heyningen van Zaandam besprak op deze avond de vele voordelen van het „mistblussen". Hij besprak het gebruik van de nevel- mistspuit en gaf voorbeelden uit de prak tijk. Hieruit bleek dat. de nevelmistspuit steeds aan de verwachtingen voldeed. Het Castricumse korps is sinds 1953 in het be zit van een dergelijke bluseenheid. De mistblusser heeft bij minder ernstige branden vele malen zijn nut bewezen. OLIEBOLLEN VOOR VLUCHTELINGEN In Castricum is voor de. vluchtelingen hulp veel en hard gewerkt. Ook de ver kenners en welpen hebben hun steentje bijgedragen. Dinsdag hebben zij oliebollen verkocht en op iedex-e zak een sleuteltje geplakt van de actie voor vluchtelingen hulp. Er werden 4500 oliebollen gebakken. Het bleek dat men daaraan zelfs nog te weinig had. Verkenners en welpen konden na hun actie ruim 160 afdragen. C.H.-KIES VERENIGING VERGADERT MAANDAG. In de „Petrazaal" aan de Spaarnestx-aat te IJmuiden houdt de Christelijk-Histori- sche kiesvereniging Velsen aanstaande maandag een bijeenkomst. Aanvang 20 uui-. Het Tweede-Kamerlid F. H. van de Wetex-ing zal spreken over „Een jaar rege- ring zonder P.v.d.A." axooayxx»yxxx<xxxx>x>xxccc<xxxxxx*cccccceocceccocx}xo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ting, 125 gul en kabeljauw, 20 haring, 125 makreel, en 890 stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er met 51 schepen, die samen losten: 1650 schol, 25 tarbot, 470 varia, 300 stijve kabeljauwen en 35.000 kilogram tong. Prijzen van zaterdag In guldens. Export: grote schol 3038, middel schol 4158, zetschol 5485, schol I 52—74, schol II 36—54, grote tong 3.40— 3.60, grootmiddel tong 3.403.60, klein middel tong 3.704, tong I 44.20, slips 3.704, grote rijen kabeljauw 90—112, kleine regels kabeljauw 4351, kisten gx-ote kabeljauw 120124, kisten kleine kabeljauw 102104. Binnenland: schol 3 2033, grote gul 4248, middel gul 3641, torren 30—35, koolvis 1 en 2 27—28, braad 50, wijting 31. Op zee Het was vrijdag om de noord mooi weer en de vangsten wax-en goed: 250 tot 350 manden makreel, wijting en koolvis per etmaal. De Medan deed een trek van 3 pakjes, de Toronto een trek van 4 pakjes, de Antje maakte een dagvangst van 7 pak jes, de Sakina Martine een dagvangst van 6 pakjes. De Jacoba Geziena ving in twee trekken 140 manden haring. De kustloggers en -kotters hadden dag vangsten van 80 tot 100 kilogram tong en 10 tot 15 manden schol. De kabeljauw visserij op 56 graden noor derbreedte was wat minder. De schepen vingen 200 tot 500 stuks per etmaal. De Johannes Poldei-man en de Job Gou da zijn naar zee vertrokken. Voor maandag Voor de maandagmarkt zal de IJM 28 Amsterdam de aanvoer verzorgen van 35 schelvis, 950 haring, 130 makreel, 50 gul en kabeljauw. 190 koolvis en 30 varia. De SCH 261 zal maandag lossen 850 grote haring. 400 kleine haring, 200 kool vis, 100 dichte wijting, 100 open wijting. 200 makreel, 50 gul en kabeljauw en 50 schelvis. Scheveningen Th Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 100 kisten wijting. 200 schol. 50 stijve kabeljauwen en 4000 kilogram tong. Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100°/o service. Wij hebben onze eigen antennebou- wex-s en werken met le klas mate riaal. zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: A. Kuijpei'Kax-emakex-, d., Ruijsdaelstraat 51, IJmuiden; A. C. Bel lersBaars, d., Berkenstraat 39, IJmui- den-Oost; E. A. Bx-ederveldVan Opbex-- gen, z„ Planetenweg 43, IJmuiden; M. T. BoutellierRings, z„ Paramax-ibostraat 76, Santpoort; M. H. P. van de KlokKoster, d., IJsselstraat 77, IJmuiden; J. W. F. HomveldBonarius, d., Middenduinerweg 20, Santpoort; H. ten ZijthoffStrobos, d., Plein 1945 no. 30, I.Jmuiden-Oost; A. Wold Van Kampen, d., Lange Nieuwstraat 265, IJmuiden; J. E. StrobelVan Waateringe, z„ P. C. Boutensstx-aat. 10 II, Haarlem; M. van der PollKapteijn, d., Trompstraat 94, IJnxuiden-Oost; J. W. van Egmond Bakker, d., De Bazellaan 41. Haai'lem; M. G. Trompet—De Zoete, d., Ox-ionweg 175, IJmuiden; M. Lanfermeijei'Duiveman, d., Radax-straat 24. IJmuiden: D. de Jong Tengko, z.. Sabastraat 23, Santpoox-t. OVERLEDEN: P. de Vlugt. 75 jaar. weduwe van A. A. van Bezooijen, Vare- niusstraat 3, IJmuiden; T. van Uitert, 68 j., echtgenote van H. J. Haagsman, Kastan- jestx-aat 9. IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: B. Bakker, Amster- damseweg 81, Velsen-Zuid, en S. P. Spie- renbux-g, Amsterdamseweg 81, Velsen- Zuid: J. W. Kouwenoord, Trompsti-aat 132, IJmuiden-Oost, en H. Andrea, Laddex-- beekstraat 129. Velsen-Noord. t.a.: Velsen- Noord, Laddex-beekstraat 129; F. P. Pieters. Dinkgrevelaan 11, Santpoort, en N. Kap teijn, le Oostex-parkstraat 16, Amsterdam, t.a.: Santpoort, Dinkgrevelaan 11; C. Vis ser. Dr. Leydstx-aat 74, Haarlem, en M. Nijman, Spaarnestraat 33, IJmuiden, t.a.: Haarlem, Pijnboomstraat 97; J. Kremer, Van Speykstraat 3, IJmuiden-Oost, en C. Remmers, Ogelwightstraat 1, Velsen- Noord. t.a.: IJmuiden-Oost, Van Speyk straat 3. GEHUWD: C. Veening en M. M. van der Veldt, Haax-lem, Palmstraat 11; H. Heere mans en M. S. Reniers, Santpoort, Ane- monenstraat 3; E. Klaver en M. Kerkow. Velsen-Noord, Meerweidenlaan 36; A. Beusenberg en A. A. van Embden. Velsen. woonwagenkamp; J. N. Meerveld en W. Spanjaard, Santpoort, Hagelingerweg 44; A, van der Linden en J. Levisson, Oegst- geest, Wilhelminapark 38.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7