Pax versloeg HFC Haarlem Piet van Klaveren sloeg de Duitser Hafner knock out in vierde ronde Concordia zette eindfase goed in met zege op Aalsmeer-reserves KNWU door UCI ten onrechte in kwaad daglicht gesteld PSV geeft zijn mening over afstaan spelers Gecombineerde training van geselecteerden Sterk Londens team naar Amsterdam De trip naar de West van het Nederlands elftal Bouwman (HFC) midvoor in amateurelftal Verhagen al in eerste ronde uitgeteld f 15 De centrale training Rangers aangekomen Voetbalrel in Modena Nieuw wereldrecord voor Betty Cuthbert Olympisch kampioen Tb oma kreeg auto cadeau Nederlands volleybalteam voor dames samengesteld De biljartuitslagen Archie Moore kreeg zijn wereldtitel terug Het Olympisch dorp Fransman Giletti kampioen kunstrijden in Vancouver Van Dijk nog steeds de sterkste veteraan DINSDAG 8 MAART 1960 Voetbal: In een brief aan het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft de Eindhovense ere divisieclub PSV de bezwaren uiteengezet, die zijn verbonden aan het afstaan van spelers voor centrale trainingen van ver tegenwoordigende elftallen. PSV moti veerde zijn besluit, geen spelers voor der gelijke trainingsbijeenkomsten af te staan, als volgt: „Reeds jarenlang is door vele verenigin gen geageerd tegen het systeem van de per seizoen soms vele maanden lang du rende centrale trainingen. Na het overleg, dat de laatste weken herhaaldelijk heeft plaatsgevonden, heeft het bestuur van PSV aan de technische afdeling van de K.N.V.B. laten weten, dat zij aan het sys teem van de huidige centrale trainingen geen medewerking meer zal verlenen. PSV stelt, evenals in het verleden, zijn spelers onbeperkt beschikbaar voor alle interland-oefenwedstrijden en andere wedstrijden van vertegenwoordigende elftallen. Verder zijn de 3V-spelers één week voor elke interland volledig ter be schikking van de K.N.V.B. Het bestuur van PSV heeft ernstige be zwaren tegen de huidige gang van zaken en is, evenals verreweg de meeste clubs, die spelers afstaan, voorstander van een systeem, dat efficiënter werkt en dat af gestemd is op de huidige verhoudingen. PSV stelt dus zijn spelers, evenals in het verleden, normaal beschikbaar, echter met dien verstande, dat zij voor wat de centrale trainingen betreft een beter sys teem ingevoerd wenst te zien. Naar wij vernemen, hebben ook enkele andere verenigingen, waaronder Fortu- na, nog geen definitieve beslissing geno men over het afstaan van spelers aan de huidige centrale trainingen". Voor de wedstrijden van het Neder lands A-elftal en het Nederlands B-elftal op resp. zondag 3 april tegen Bulgarije en zaterdag 23 april tegen België B, zullen twee gecombineerde trainingsbijeenkom sten plaats vinden. De eerste op woens dag 9 maart, de tweede op donderdag 17 maart, beide in Den Bosch. Met toestemming van hun verenigingen zullen de volgende spelers aan deze trai ningen deelnemen: Pieters Graafland, Kerkum, Klaassens, Walhout, Cor van dei- Gijp, Moulijn en Rijvers (allen Feijenoord), De Munck, Kraay en Van der Linden (allen DOS), Van der Hart, Notermans en Wilkes (allen Fortuna) De Koning en Bosselaar (beiden Sparta), Kuys (NAC), Steegh (VVV) en Engelander (Blauw Wit). PSV (Eindhoven) zal geen spelers voor deze bijeenkomsten afstaan. De motieven, die tot dit besluit leidden, zullen in een brief aan het bondsbestuur nader worden uiteengezet. De London Combination, die op woens dag 23 maart in Amsterdam tegen het Nederlands bonasteam zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Reynolds (Tottenham Hotspur); achter: Kirkup en Cantwell (West Ham United): midden: Aderton (Chelsea), Norman (Tottenham Hotspur) en Docherty (Arse nal); voor: Paine (Southampton), Woosnam (West Ham United), Moore (Cardiff City), Dunmore (Tottenham Hotspur) en Haverty Arsenal). Zo de trip van het Nederlands elftal naai de West doorgang mocht vinden, hetgeen afhangt van de definitieve toezeggingen van Mexico en Suriname, zal de reis be ginnen op donderdag 23 juni, dus veertien dagen later dan aanvankelijk in de bedoe ling lag. Dit is geschied op verzoek van de clubs, die spelers aan ons nationale elftal afstaan, en die vóór dit tijd gebonden wa ren aan diverse afspraken. Op 4 juli zal het gezelschap weer in Nederland terug keren. Reeds zeker is een wedstrijd op woens dag 29 juni op Curacao tegen de Nederland se Antillen. Over de overige twee in het reis-schema opgenomen wedstrijden: op zondag 26 juni tegen Mexico en op zondag 3 juli in Paramaribo tegen Suriname, is bij de K.N.V.B. wel een principiële bereidver klaring binnen, maar de respectieve bon den hebben nog geen officiële bevestiging gestuurd. Wel bestaat bij de K.N.V.B. de ndruk, dat Suriname zal accepteren. Met Mexico staat men in telegrafische verbin ding. De reis wordt ondernomen op basis van wederkerigheid, zodat in de (nabije) toekomst de drie landen, die nu zo moge lijk zullen worden bezocht, ook hier wed- c'rijden zullen spelen. De Schotse kampioensploeg Glasgow Rangers, die woensdag in Rotterdam tegen Sparta speelt voor de kwart finales van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker, is maandagmiddag in Nederland aangekomen. Het Nederlands amateur-elftal, dat don derdagavond 10 maart in het Olympisch stadion in Amsterdam een lichtwedstrijd zal spelen tegen „Jong Oranje", is als volgt samengesteld: Doel: Lagarde (Emma); achter: N.N. en Kruitbosch (Gouda); midden: Mul (NAC), Van Ierland (Wil lem II) en Liebx-egts (Excelsior); voor: Uytermerk (Blauw Wit), Ten Hoo- pen (Quick), Bouwman (HFC), Buhler (Sittardia) en De Kleermaeker (Vitesse). Een scheidsrechter, die in een politie wagen vlucht, een doelman, die met een shock naar het ziekenhuis gaat in gezel schap van enkele politieagenten, een paar duizend voetbaldwazen, die een aantal spelers twee uur lang in hun kleedkamer* belegeren, politie die met stenen bekogeld wordt, dat alles was het resultaat van één strafschop, zondag genomen in de Ita liaanse competitiewedstrijd tussen Modena en Catanzaro. Modena stond met 10 voor, toen scheidsrechter Sergio Ferrari (uit Milaan) op een gegeven moment Catanzaro een strafschop toekende. Die werd ingeschoten en de wedstrijd eindigde in een gelijk spel (11). Toen brak het tumult los. Het pu bliek bezette de kleedkamers en de politie die een charge uitvoerde werd met stenen ontvangen. Het duurde ruim twee uur voor de spelers van Catanzaro onder zware be waking naar de trein gebracht konden worden. De doelman van Modena lag toen al in het ziekenhuis Atletiek De drievoudige Olympische kampioene Betty Cuthbert heeft gisteren tijdens wed strijden in Hobart (Tasmanië) het wereld record op de 220 yards (201,168 meter) ver beterd en dat op de 200 meter geëvenaard. De Australische won de 220 yards in 23,2 sec. De oude wereldrecords op deze twee af standen stonden reeds op haar naam. De 200 meter sinds de Olympische Spelen van Melbourne met 23,2 sec., de 220 yards sinds 22 maart 1958 met 23,4 sec. Skiën De Duitser Georg Thoma, die bij de Olympische Winterspelen in Squaw Val ley de combinatie won, wachtte bij zijn thuiskomst een aangename verrassing. Toen hij in München uit het vliegtuig stap te, stond er namelijk een splinternieuwe BMW-sportwagen voor hem klaar. Het „present" was afkomstig van de bewo ners van Hinterzarten, die op deze ma nier hun waardering voor de prestatie van hun dorpsgenoot wilden tonen. Thoma maakte zich kennelijk niet druk over de gevolgen, die het aanvaarden van het geschenk voor zijn amateurstatus kan hebben. Hij stapte meteen in en begon te zamen met zijn vrouw Margret aan de triomftocht van München naar Hinterzar ten. BADMINTON. De Indonesiër Ferry Son- neville heeft op de internationale badmin tonkampioenschappen in Bonn de titel ge wonnen in het heren enkelspel. Hij ver sloeg de Maleier Lee Kin Tat met 15-9 en 18-13 in de finale De grote kegclstryd tussen Pax en HFC Haarlem is in een dubbele zege voor Pax geëindigd. Hoewel by het wisselen van de banen weinig spanning meer verwacht werd door een matige baan van 345 hout van de Haarlemmers waar Pax 378 tegenover stelde liepen de rood-blau- wen op hun tweede baan steeds meer in. H. Mijer wierp een baan van 82 waardoor de laatste man 75 hout moest gooien om te winnen. Met 69 voor 9 had A. Hartog dan ook de zege in het zicht, maar de tiende bal werd een poedel. De uitslag werd Pax —HFC Haarlem 380—345 en 378—373. J. Kales noteerde voor Pax een prachtige baan van 83. Pax bezet nu de tweede plaats met een achterstand van 4 punten en 50 hout op ODO. IIFC Haarlem is uit geschakeld voor het kampioenschap. De kegelcompetitie HBS kwam in veiligheid door een dub bele overwinning op Naast de Plank met 366—327 en 355—337. De Volharding won beide banen van EVA met 353342 en 355328, mede door een baan van Steijscl met 82 hout. Ook DVV behaalde 4 punten tegen De Prins met 365342 en 355328. P. de Jong van DVV wierp daarbij een baan van 84. Door deze nederlaag is de degradatie van De Prins een feit ge worden. In de B-klasse heeft de kleine dames- ploeg van Aan de Rol 4 punten behaald op Frans Hals met 343334 en 355351, waarbij mevrouw A. Alberts een uitste kende baan van 85 en mevrouw Frantzen een baan van 81 hout konden boeken. Door deze overwinning is Aan de Rol in punten gelijk gekomen met Zet 'm Op en met slechts 20 hout minder. Zondag spelen zij de laatste competitiewedstrijd tegen elkaar, die beslissende zal zijn voor het kampioen schap van de B-klasse en de promotie naar de A-klasse. HVK won beide banen van Blijf Sport- tief met 353—344 en 354—336. NRV won Volleybal Corrie van der Haar (Die Raeckse) in ploeg opgenomen Voor de eerste officiële interlandwed strijd tegen Oost-Duitsland die op donder dag 10 maart in de Dierentuin te Den Haag wordt gespeeld is het Nederlandse dames volleybalteam als volgt, samengesteld: Anneke van Beelen (Celebes), Corrie BI ijleven (RVC), Gerda van Zweeden (RVC), Ine hoff (Concordia), Willie Boer (Boemerang), Hetty Kok (Boemerang), Riet v. d. Heuvel (Be Fair), Bep den Hoed (ZVC), Leni Diepstraten (St. Paul), Janny Turkstra (The Smash). Bep v. d. Krol (SOS), Corrie v. d. Haar (Die Raeckse). Coach is Henk Blok. eveneens van Haarlem met 363328 en 340311, waarbij Th. v. d. Giessen een baan van 84 hout wierp. HHC boekte ook de volle winst tegen LUMG met 336327 en 349—339. In de C-klasse heeft, zoals verwacht werd, Richten en Rollen het kampioen schap behaald door overwinningen op IVO met 368296 en 363314. Gezien het ge middelde van 350 hout per baan, is Rich ten en Rollen hard op weg zijn oude plaats in de A-klasse terug te winnen. De dames van Pax zegevierden over Commando Post met 332—324 en 336—319. De laatste competitiewedstrijden worden zondag aanstaande gespeeld. De uitslagen in de biljartcompetitie van de K.N.B.B. district Haarlem luidden: Afd. 3 banden I: HoutpoortTOP 24: Ons Genoegen—Groenendaal 24: DES 1DES 2 2—4. Afri. 3 banden II: Groenendaal 2Houtpoort 2 24: Suisse—TOP 2 6—0; DES 3—Vriendenkring 5—1. Afd. A: 1939 BloemendaalHaarlem Noord 24; ADO/OVSScheiwijek 42; Suisse 2Duvelshoek 4—2; Duvelshoek1939 Bloemendaal 6 0. Afd. Cl: OVS- Scheiwijek 2 8—0; SCC 2—Cen trum 2—6; Suisse 3Hof van Holland 44. Afd. C 2: Kennemerland— ADO 2 6—2; Haarlem Noord 2—Suisse 4 6—2; Scheiwijek 3—De Vaart Afd. D 1: Frans Hals—SVV 3 6—2; De Vaart 2— OVS 2 6—2; Suisse 5—Het Noorden 6—2. Afd. D 2: 1939 Bloemendaal 2IVO 2 2—6; Irene -Centrum 2 2—6; Hof v. Holland 2Parkzicht 3—5. Afd. E 1: Het Noorden 2—Houtpoort 3 4—4; SVV 4—ADO 5 0—8; Irene 2Duvelshoek 2 44. Afd. E2: Insulinde 2Centrum Heemstede 26; OVS 3 De Vaart 3 4-4; Suisse 6—ADO 6 6—2. In de hoofdpartij van de internationale bokswedstrijden, die maandagavond door promotor Huizenaar in de Rivièrahal in Rotterdam werden gehouden, versloeg Piet van Klaveren met k.o. in de vierde ronde de Duitser Hans Hafner. Deze par tij in het weltergewicht was afgesloten op tien ronden. Ofschoon de overwinning op welhaast klassieke wijze tot stand kwam, had het gevecht tot het beslissende moment nau welijks kunnen bevredigen. Hafner, die bijna drie kilo meer in de ring bracht dan de Rotterdammer, maakte de indruk weinig afgetraind te zijn, maar karakte riseerde overigens toch het gevecht met zijn onophoudelijke aanvallen. Die wer den alle over links ingezet en waren vaak onbesuisd. De meeste swings misten hun doel, verscheidene echter belandden wel hard op Van Klaverens gezicht. In de eerste ronde ving de Rotterdam mer zijn tegenstander nog met enkele goede uppercuts stoïcijns op, maar on der het steeds toenemende geweld werd zijn ontzag geleidelijk groter. Eigen initia tief van de wat stroef boksende Van Kla veren had men tot de vierde ronde weinig of niet gezien, zodat de beslissing des te verrassender kwam. Toen Hafner name lijk weer eens een uitval ondernam en zijn linkse op weg was naar het hoofd van de Rotterdammer, werd hij gestuit door een rechtse counter op de kin, die zo zuiver was dat de Duitser voorover tegen het canvas viel en kon worden uitgeteld. Snelle beslissing De avond was ingezet met een nog snel lere beslissing in een partij tussen de lichtgewichten Jan Verhagen en de Duit ser Stefan Palfy. De laatste won namelijk in de eerste ronde met k.o. Verhagen was geen partij voor hem. Di rect na de aanvang al had de Nederlander van de rechts voorstaande Palfy twee linksen op de kin gekregen, die niet „on gemerkt" aan hem waren voorbij gegaan. Hij zag tenminste nauwelijks kans om zich te verdedigen. De derde stoot van Palfy, eveneens een linkse op de kin, kwam vol aan en als een blok sloeg Ver hagen tegen de planken, waar men minu tenlang bezig was om hem weer op de been te helpen. Een triest resultaat voor Verhagen, die reeds in het vorige seizoen blijk had gege ven niet meer voor het werk in de ring ge schikt te zijn. Een boksverbod lijkt niet onverstandig. Weer een k.o. Ook de derde partij kreeg een prema tuur einde. De Franse middengewicht Jacques Sorriaux leek zijn veel grotere lengte tegen Darius Dhlomo direct te zul len gaan uitbuiten. Met een rechtse direc te trof hij al spoedig Dhlomo hard op het gezicht, maar deze ondernam hierop on middellijk moedige en vrij succesvolle pogingen tot invechten, waardoor de Fransman het initiatief verloor. Sorriaux kreeg op zijn beurt enkele harde slagen te incasseren, bond in en daarmee veran- dërde het aspect van de strijd. Het tempo werd laag en beide boksers wachtten nog slechts hun kansen af. De veelzijdige negeratleet Dhlomo zag de zij ne in de derde ronde. Plotseling instap- De Amerikaanse Nationale Boks Unie, de N.B.A. heeft besloten, de Amerikaan Archie Moore, weer als wereldkampioen in de halfzwaargewichtklasse te erken nen, zij het onder voorbehoud. Moore, die op 15 februari 1960 zijn titel kwijt raakte omdat hij de laatste tijd geen titelgevecht had geleverd, zal in juli of in augustus om de titel boksen tegen de Duitser Schöppner. De voorwaarde van de N.B.A. is nu, dat de winnaar van dit gevecht tegen uitdager nummer één van de N.B.A. Harold John- sou (V.S.) in het strijdperk moeten ko men Als zekerheidstelling moet zowel Moore als Schöppner een bedrag van 5000 dollar storten op de bankrekening van de N.B.A. Het Olympisch dorp (links op de foto dat de deelnemers, trainers en officials van de Olympische zomerspelen in Rome zal moeten huisvesten is vrijwel voltooid. Rechts de in aanbouw zijnde Corso Francia, een, viaduct, dat de ver binding zal vormen tussen het Foro Italico, waarbij het Olympische dorp is gebouwd, en het centrum van Rome. pend plaatste hij een linkse en onmiddel lijk daarop ook een rechtse hoek op Sor riaux' gezicht en de Fransman tuimelde voor enkele tellen in de hoek. Hij was dus danig aangeslagen dat hij geen verweer meer vond en nog vele voor een k.o. te onbesuisde en onzuiver geplaatste stoten moest nemen, alvorens hij door de scheidsrechter naar zijn hoek werd ge stuurd. De Haagse halfzwaargewicht Nico Schoenmaker ontmoette in de laatste par- -Boksen tij van de avond de „Poolse Fransman" Ceslaw Dudek, de tweede plaatsvervanger van Schoenmakers aanvankelijke tegen stander Covet. Het was het enige excuus voor de matige prestatie van Dudek. Voor de soms vreemde en trage reacties van de veel langere Schoenmaker waren daaren tegen in het geheel geen excuses. In dit zeer matige gevecht sleepten beide bok sers zich voort tot in de derde ronde, waar in de aanvallende Dudek ook al met een opstoot werd opgevangen en pas na de tiende tel overeind kwam. Al met al, ondanks de sensationele uit slagen, een avond van teleurstellende bokssport. Schaatsenrijden Vele cracks namen evenwel niet deel aan wereldkampioenschap Voor het eerst in de geschiedenis van het kunstrijden voor heren is een Fransman er in geslaagd wereldkampioen te worden. Het was de 21-jarige Alain Giletti, die reeds na de verplichte figuren een derma te grote voorsprong had opgebouwd, dat niemand hem zou kunnen inlopen. De we reldtitel is eigenlijk niet terecht gekomen bij degenen die er meer recht op hadden: de wereld- en Olympische kampioen David Jenkins, die aktieve wedstrijdsport de rug heeft toegedraaid, Tim Brown die wegens onenigheid met de Amerikaanse schaat- renrijdersbond niet deelnam en de verras sing van de Olympische spelen, de win naar van de zilveren medaille de Tsjech Karol Divin, die weer last -kreeg van een oude blessure en daarom niet aan de wed strijden om de wereldtitel kon deelnemen Tweede werd de Amerikaan Donald Jack son en derde de Parijzenaar Alain Calmat. Giletti onderbrak met het winnen van de titel de serie van de Amerikanen, die sinds 1948, vijf keer door Dick Button, vier keer door Hayes Jenkins en vier keer door diens broer David Jenkins, de titel hadden veroverd. De vcldhandbalcompetitie is zondag in volle omvang hervat. De heren van Con cordia zetten de beslissende eindfase met een verrassende zege op de Aalsmeer- re serves zeer gunstig in en namen twee pun ten voorsprong op de AHC'ers, de hekke- sluiters in de districts-eerste klasse. De hoofdstedelingen deelden namelijk de winst met de Rapidianen. Minder guns tig voor de Concordianen was de overwin ning van UD op WVGV (9-7) waardoor Concordia de vóórlaatste plaats toch be hield. Het duel tussen IJmond en leider Sport Vereent ging niet door, want de Vel- senaren moesten zaterdagavond hun laat ste promotiewedstrijd om een plaats in de districts-zaalhandbalcompetitie spelen. Door een benauwde zege op Niloc 2 kre gen de IJmonders de zo zeer begeerde pro motie, evenals de dames van de Blinkcrt. Handbal Het overschakelen van de gebruikelijke zone-verdediging op man-verdediging bracht wat moeilijkheden met zich en al spoedig keek Concordia tegen een 2-0 achterstand op. Maar nog vóór rust moest Aalsmeer 2 de voorsprong prijsgeven en leidden de Haarlemmers, mogelijk iets geflatteerd, met 4-3 na een 4-2 voorsprong. Na de pauze vlotte het bij de rood-witten uitstekend. Aanhoudend kwam een aanval ler mee terug en ging een verdediger mee als zesde aanvaller. Met doelman Bruis in vorm en v.d. Lande als uitblinker in de aanvalslinie, liepen de gasten uit tot 10-6. Een voorsprong die voldoende bleek voor de uiterst nuttige 11-8 zege. Rapidi- tas, veel sterker dan AHC, kon door onzui ver schieten zijn meerderheid niet uit drukken. Zelfs mochten de Rapidianen zich nog gelukkig prijzen dat Ton Teunis- sen, de enige schotvaardige man in de Haarlemse voorhoede, na twee doelpun ten achterstand nog voor het einde de sco re weer in evenwicht schoot. Via een 5-5 ruststand, sloot men na 7-5 op 7-7. Tweede klasse De dames van Concordia hebben zich tegen de leidsters van hun tweede klasse danig geweerd. Toch moesten de gast vrouwen met 5-3 de winst aan de Zebra's laten. SDW kon tot aan rust De Blinkert bedwingen (1-1) maar moest hierna de klasse van de Haarlemse dames erkennen. Noortje Bos (2x), Mieke Rubach en Hanne- ke Seijpestein brachten de eindstand op 4-1. Mevrouw C. Verhoef-Bouman debut- teerde goed in een ploeg zonder uitblink sters. Bij de heren hervatte Zandvoortmeeu- wen met een nederlaag tegen Laren; 10-6. De Blinkert hield in tegenstelling met Vriendschap het spel veel te kort. In de eerste dertig minuten liep Vriendschap uit lot 7-1 (rust 6-1) en pas na de pauze werd het spel van De Blinkert beter en kwam het zelfs nog tot 8-5. Hierna volgde weer een kleine inzinking zodat Vriend schap. overigens buiten schuld van doel man Benjamins, de score nog tot 11-5 kon opvoeren. De heren-reserves van Concordia heb ben na een onplezierige wedstrijd mét Zandvoortmeeuwen 2 't kampioenschap van de afdelings eerste klasse behaald. Na de gradatie uit de districts tweede klasse in het vorige seizoen, mogen de Concordia nen pogen het verloren terrein te herove ren. Concordia versloeg de Zandvoortse tegenstanders met liefst 12-3. Enkele Meeuwen hebben zich tegenover de goed leidende scheidsrechter Van An- del zeer onsportief gedragen en uitlatin gen gebezigd die een langdurige schor sing rechtvaardigen. Van Andel die twee Zandvoortse spelers het veld uitzond, werd zelfs door de doelman van de gas ten bedreigd. Het is te wensen dat het NHV de zaak goed onderzoekt en strenge maatregelen treft. Promotie Zaterdagavond werd in de veilinghal in Alkmaar een streep gezet onder de pro motiecompetitie zaalhandbal. De dames- ploeg van De Blinkert speelde tegen Tone- gido voor rust erg voorzichtig, kwam niet verder dan 1-1, maar nam na de pauze meer risico en liep met veel souplesse uit tot 6-1. Twee doelpunten van de Alkmaar- se vertegenwoordigsters konden toen aan de zege niets meer afdoen. Mevrouw v.d. Anker-Doedens, in de kanosport geen on bekende, trad als spil in de Haarlemse ploeg op de voorgrond. Na een zenuwslo pend duel en na een aanhoudende achter stand, hebben de IJmonders dank zij een voortreffelijke eindspurt toch met 12-11 de Niloc-reserves verslagen. Niloc leidde nog met 7-4, negen minuten voor het einde gaf het scoringsbord 9-9 aan, IJmond nam toen met 10-9 een bescheiden voorsprong, om via 10-10 ten slotte op 12-11 te eindi gen. Van der Pol blonk uit in het Velsense doel. De penningmeester van de Internatio nale Wielrenunie (U.C.I.), de heer Albert Veroustraete, heeft zaterdag op het voorjaarscongres in Parijs de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie in een kwaad daglicht gesteld, toen hij van een zeker wantrouwen blijk gaf ten opzichte van de afrekening van de wereldkampioenschap pen op de weg in Zandvoort. Hierbij heeft de heer Veroustraete gedacht aan het aantal van 170.000 toeschouwers, dat de heer John van Fck had opgegeven en de officiële opgave van de gemeente lllllll d* v'Ji- mn f| I pi f Zandvoort, die de kaartverkoop in handen had (en niet de K.N.W.U.) en daarvoor dus verantwoordelijk was, van 52.000 be talende bezoekers. Noch de K.N.W.U. noch de heer Van Eek die dan wel in zijn enthousiasme een te grote slag in de lucht heeft geslagen, treft hier echter enige blaam, laat staan, dat hier sprake is van oneerlijke praktijken. De officiële afrekening van de gemeente Zandvoort, zoals die de U.C.I. ter hand is gesteld, en waarin de 52.000 verkochte toe- W ielrennen gangsbewijzen zijn verantwoord, is ge controleerd en akkoord bevonden door het centraal bureau voor verificatie en finan ciële adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten in Den Haag. De schadevergoeding van 15.000 gulden, die men nu wil vorderen van de K.N.W.U. als „doekje voor het bloeden", waarbij de heer Veroustraete wijst op het feit, dat er vele toeschouwers zonder betaling de wed strijden zouden hebben bijgewoond, mist daarom elke grond. Op het snelle asfaltparcours van Etten in Noordbrabant, waar Nederlandse en Belgische veteranen het wegseizoen open den met een korte rit over 35 kilometer, heeft de Haarlemmer Ben van Dijk nog steeds een der sterkste veteranen een duidelijke overwinning behaald. De Haar lemmer, die bij de „wieleroudjes" ge vreesd is om zijn rappe spurt, kwam nu eens afgescheiden van zijn concurrenten als triomfator over de eindstreep. Aanvan kelijk was Van Dijk zijn opmars naar de zege begonnen met Mathijssen, doch deze kon hem in de slotfase niet meer houden en moest de Haarlemmer alleen laten gaan. De uitslag luidde: 1. Van Dijk (Haar lem); 2. Mathijssen (Breda); 3. Van Krim pen (Rotterdam); 4. Van Gennip (Don gen); 5. De Ridder (Terheyden); 6. Vrins (Breda); 7. Hendrikx (Antwerpen); 8. Dc Bruin (Roosendaal); 9. Haagberg (Bre da); 10. De Bakker (Merksem, B.).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15