Neo- Silvikrin «compleet« President Prado: hulp uit Nederland welkom in Peru pius 12 mineralen Nederlands positie in het internationale vervoer slapen epeda Kort en bondig ui mm Aanhoudend koud Onze deuren staan open voor investeerders en kolonisten" Waardig slot van eerste bezoekdag Adres van accountants aan de Tweede Kamer 41* s 1 I iïfës Is Discriminatie bij lucht- en zeevervoer Vechtersbaas krijgt een jaar gevangenis Soldaten weigerden warme maaltijd Inbraak in huis van politie-inspecteur Verhoging der AOW- en AWW-pensioenen "3 DINSDAG 8 MAART 1960 2 GALADINER IN HUIS TEN BOSCH VERLIEST U HAAR? Grijp dadelijk in met .mi h Q 10 vitaminen De ideale gezondheidsdragee voor U en Uw gezin! Flacon met 100 dragees f4.20 .V. PHILIPS-DUPHAR Staatssecretaris Stijkel over: Politieman mishandeld Brits schip gestrand L" rT"intd0Z"°0ftzfan eenDbIijk ™Vïï?r" super kwaliteit Zuiver ais goud méér smaak méér geur Spaar de voetbalclub-emblemen BS e 3 99 De eerste dag van het officiële bezoek van de president van Peru en mevrouw Prado is gisteren besloten met twee waar lijk vorstelijke evenementen: een gala'diner in het paleis Huis ten Bosch en een fees telijke balletuitvoering in de Koninklijke Haagse Schouwburg door het Nederlands Ballet onder leiding van Sonja Gaskell. Eerder op de middag hadden de hoge be zoekers met hun koninklijke gastheren een kort bezoek aan Amsterdam gebracht, waar president Manuel Prado eerst een grote krans legde bij het Nationa'al Mo nument op de Dam. Het noenmaal werd daarna gebruikt in de ambtswoning van burgemeester Van Hall aan de Heren gracht, waarna des middags in een rond vaartboot een tocht door de grachten ge maakt werd. De met rood-witte bloemen en linten versierde boot, waarop de standaarden van de president van Peru en van ons ko ninklijk huis wapperden, trok op de druk ke punten in de stad de aandacht van vele Amsterdammers, doch aangezien de tien tallen bruggen tijdens het passeren van de boot werden vrijgehouden en de hoge be zoekers in de diepe fauteuils zaten weg gedoken, kregen de burgers langs de wal len weinig te zien. Des te meer uitzicht hadden de president en zijn echtgenote op de zonovergoten gevels van de huizen op de grachten en wallen alsmede op de hon derden langs de wallekant geparkeerde auto's. De tocht eindigde bij het clubhuis van de roei- en zeilvereniging „De Hoop", waar burgemeester en mevrouw Van Hall af scheid namen van hun Zuidamerikaanse gasten. Direct daarop vertrokken dezen met hun gevolg in auto's met spoed naar Huis ten Bosch in Den Haag. Galadiner Aan het galadiner in Huis ten Bosch zaten rond de met voorjaarsbloemen ver sierde hoefijzervormige tafel in de oranje- Advertentie Haar in de kam betekent haar uitval! Dit is het gevoig van ondervoeding der haarwortels. Indien u niet kaal wilt worden, moet uw haar onmiddellijk bio logisch worden gevoed. Grijp dadelijk in metNeo-Silvikrin.de biologische haarvoeding, die uw haar, via de wortels, voedt met alle 18 haaropbouwstoffen vol gens de leer van Sir Fred. Hop kins (Nobelprijs-winnaar voor Chemie). Herwin uw haar, uw jeugd, uw zelfvertrouwen met Neo-Silvikrin. Kuurflacon f7,60 Kuur flacon f 7.60 Voor de dagelijkse kaarverzorging is er Silvikrin- Lotion (met of zonder vet) flJO-f3.30 De Nederlandse Orde van Accountants heeft aan de Tweede Kamer een adres aangeboden, waarin zij haar bezwaren te gen het wetsontwerp tot regeling van het accountantswezen kenbaar maakt. Het voornaamste bezwaar richt zich tegen het voorstel, de beroepsuitoefening ook in de toekomst vrij te laten en de titel „ac countant" onbeschermd te laten. Voorts meent de Orde dat door het ontbreken van wettelijke normen de overgangsbe- baplingen slechts schijnbaar de mogelijk heid inhouden, dat alle te goeder naam en faam bekend staande accountants, die op een verantwoord niveau hun beroep uitoefenen, in de wettelijke regeling wor den betrokken. De Orde doet een drin gend beroep op de Tweede Kamer te wil len bevorderen, dat (a) een wettelijke re geling van het accountantsberoep tot stand komt, die het gehele Nederlandse ac countantswezen omvat, en (b) een over gangsregeling in de wet wordt opgenomen, die de inschrijving in het register moge lijk maakt voor alle accountants, die een redelijk aantal praktijkjaren hebben en die te goeder naam en faam bekend staan. zaal in totaal 72 gasten aan. Aan de rech terzijde van de Koningin zat de president van Peru met naast hem Prinses Irene. Aan de linkerzijde van de Koningin had de minister van Buitenlandse Zaken van Peru plaatsgenomen. Tegenover Koningin Juliana was mevrouw Prado gezeten met naast haar Prins Bemhard, terwijl de dochter van president Prado tegenover Prinses Irene zat. Zestien lakeien bedienden het hoge ge zelschap. Tijdens het galadiner werd de muziek voornamelijk Zuidamerikaanse verzorgd door een strijkorkest, samen gesteld uit leden van de marinierskapel van de Koninklijke Marine onder leiding van kapitein H. C. van Lijnschoten. Het orkest bevond zich op een 15 meter hoog gelegen balkon. Rede van de Koningin Tijdens het diner heeft Koningin Juliana een tafelrede uitgesproken waarin zij on der meer zei: „Wij zijn verheugd over de omvangrijke en steeds groeiende economi sche betrekkingen tussen onze beide lan den. Moge het onderling contact steeds toenemen opdat wij elkander beter leren kennen en verstaan. In uw land, meneer de president, heeft ruizenden jaren het geestelijk leven van Zuid-Amerika gebloeid. Uw hoofdstad was eens die van het grote Spaanse rijk aldaar. Talrijk mogen uw problemen zijn, maar talloos zijn ook uw mogelijkheden voor de toekomst. De tijd is gekomen om de handen ineen te slaan en om samen te werken, voor mensen, volken en bevolkingen van werelddelen. Ik hef mijn glas op om te drinken op het welzijn van Uwe excellentie en me vrouw Prado en op geheel het Peruaanse volk en op de vriendschap die landen samenbindt." Antwoord van de president In zijn antwoordrede getuigde de Peru aanse president van zijn bewondering voor de moed en de vastberadenheid van het Nederlandse volk. Toen de invasie van het nazi-Duitsland dit Nederland op de proef stelde, leverde uw land het bewijs van zijn hoge opvatting van vrijheid en eer en gaf het aan de wereld een onver getelijk voorbeeld van grootheid en held haftigheid. Mijn land houdt zijn deuren geopend voor het initiatief van de buitenlandse in vesteerders, die aan het gehele ontwikke lingsproces wensen deel te nemen, voor welks verwezenlijking wij over een onbe perkte handelsvrijheid beschikken, als mede over wetten ter bevordering van de industrialisatie, zo vervolgde de president. Wij werken aan de uitvoering van een uitgebreid plan voor kolonisatie van uit gestrekte vruchtbare gebieden, welke zich bij uitstek lenen voor emigratie en voor vestiging van blgngrijke centra van land bouw1 en veeteelt. Ik heb het vaste voornemen, ten aanzien van het verstevigen van de betrekkingen van deze aard tussen Peru en de Europese landen en wel in het bijzonder met deze grote natie, al mijn krachtsinspanningen te richten op de verwezenlijking van deze politiek. In de Koninklijke Schouwburg Een schitterende schare hoogwaardig heidsbekleders wachtte later op de avond in de hallen en de zaal van de Koninklijke Schouwburg op Koningin Juliana en haar gasten. Vergezeld van president Manuel Prado en Prinses Irene arriveerde de Ko ningin om twintig minuten voor tien aan de schouwburg, direct gevolgd door me vrouw Prado en Prins Bemhard. Na de ontvangst door burgemeester Kolfschoten, werden aan de Koningin, mevrouw Prado, Prinses Irene en de dochter van de presi dent, mevrouw Rosa Prado, bloemen aan geboden door vier meisjes. Vervolgens be gaf het hoge gezelschap zich naar het ge reserveerde eerste balcon van de met bloemen weelderig versierde schouwburg zaal. Het kunstmaandorkest onder directie van Anton Kersjes speelde daarna de volksliederen van Peru en Nederland. Koningin Juliana droeg een gedrapeerde avondjapon van citroengele zijden yersey. Prinses Irene was gekleed in een oudrose zijden avondtoilet. Mevrouw Prado droeg een der nieuwste Parijse creaties en juwe len, die in wedijver fonkelden met haar groene ogen. Vele dames droegen toiletten naar de pas gelanceerde Italiaanse en Franse stijlen. Prins Bernhard was gekleed in ceremonieel tenue van generaal-vlieger der Luchtmacht, president Prado was in rokcostuum. Stipt op tijd begon de voorstelling van het. Nederlands Ballet met „La Somna- bule" op muziek van Vincenzo Bellini— Rieti en in de choreografie van George Ba- lanchine. „De stervende zwaan" van Saint. Saens, eens de meest geliefde dans van Anna Pavlova in de choreografie van Fo- kine, werd vervolgens gedanst door de gastsoliste Joan Cadzow. Tenslotte werd „Les Présages" op muziek van Tsjaikovski in de zetting van Massine gebracht. (Zie verder de rubriek „Horen en Zien"). Met veel belangstelling en waardering, zich uitend in een hartelijk applaus, heb ben de hoge gasten de verrichtingen van het Nederlands Ballet gevolgd. Na afloop van de vooi-stelling werd het „gulden boek' van Den Haag met enig ceremonieel ge tekend waarna de Koningin en de presi dent zich de artistieke leidster van het Nederlands Ballet, mevrouw Sonia Gas kell, de Engelse gastsoliste Joan Cadzow en de Nederlandse solisten Sonja van Beers en Leonie Kramer deden voorstellen. Daarna aanvaardden de Koninklijke fa milie en haar Peruviaanse gasten per auto de terugweg naar Huis ten Bosch. In de wandelgangen en foyers van de schouw burg bleven velen nadien op uitnodiging van het gemeentebestuur van Den Haag nog geruimetijd geanimeerd bijeen. Advertentie CU 0 cj u V *-• Tt u -J c a 3 2 - V Mf; ft g S^g-a a «3 .3 =-5 «o o .2. 2 Q Ja dohyfral In een bijzondere zitting van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam, gehouden ter gelegenheid van de 157ste jaardag van die kamer, heeft de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer E. G. Sttfkel, gesproken over „Neder lands positie in het internationale vervoer". Spreker herinnerde er aan, dat van het begin van ons bestaan als natie af de Nederlanders zjjn opgetreden als de vracht vaarders van Europa. Wat in het verleden de grondslag voor onze nationale welvaart heeft gevormd, achtte hij ook nu voor de volkshuishouding nog van grote betekenis. De cijfers geven zijns inziens reeds een beeld van de grote betekenis, die het inter nationale vervoer ook nu nog voor die volkshuishouding heeft. Toch kan men zich volgens spreker niet aan de indruk onttrekken, dat een aantal van onze vervoersactiviteiten wordt be dreigd en wij op dit voor ons vitale gebied enigermate in de verdediging worden ge drongen. Het bedenkelijke van het weige ren van landingsrechten voor de K.L.M. in Los Angeles achtte de staatssecretaris niet alleen, dat de K.L.M. verhinderd wordt een belangrijke lijn te gaan exploi teren. Erger voor ons is misschien, dat de Amerikaanse weigering gebaseerd was op een redenering, die tot consequentie heeft dat het kleinere landen onmogelijk wordt luchtlijnen op de Verenigde Staten te gaan exploiteren, omdat deze een acceptabele tegenprestatie verlangen. Tegelijkertijd stelt men, dat de Amerikaanse luchtvaart maatschappijen slechts geïnteresseerd zijn in lijnen op enkele grote Europese centra. Aangezien, zo vervolgde de staatssecre taris, voor het exploiteren van lijnen op Amsterdam in Amerika niet voldoende be langstelling bestaat, wordt het dus onmo gelijk een acceptabele tegenprestatie te leveren. Spreker noemde het teleurstel lend, dat in 'n tijd dat allerwegen gepoogd wordt de handelsbelemmeringen tussen de landen op te heffen op het gebied van de meest moderne verkeersontwikkeling een dergelijk bilateralisme hoogtij viert en- dat, terwijl wij zijns inziens hebben aan getoond, dat voldoende vervOerspotenti- eel aanwezig is, aan Nederland op discri minatoire wijze wordt onthouden wat aan een reeks andere landen wel wordt toege staan. Ook de scheepvaart Ook op het terrein van de zeescheep vaart moet volgens spreker helaas gecon stateerd worden, dat de Verenigde Staten een politiek voeren, die met onze belangen in strijd is. Het is, zei hij, dit land dat het voorbeeld heeft gegeven voor bepaalde verschepingen de eis te stellen, dat deze geheel of ten dele met schepen, varende onder eigen vlag, dienen plaats te vinden. Andere landen hebben dit voorbeeld ge volgd. Wegens het toebrengen van zwaar licha melijk letsel aan een agent van politie in Nijmegen, heeft de Arnhemse recht bank de 33-jarige losarbeider G. J. van C. uit Nijmegen tot gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek veroordeeld. De of ficier had een jaar en acht maanden ge- requireerd. Tijdens een dronkenmansru- zie op 18 januari j.l. had de Nijmegenaar, die bekend staat als een vechtersbaas, eni ge politiemannen die de gemoederen kal meren wilden uitgedaagd. Bij een hierop volgende vechtpartij had hij een der agen ten, die op de grond was gevallen, tegen het hoofd geschopt, tengevolge waarvan deze met een hersenkneuzing in het zie kenhuis moest worden opgenomen. In de Prinses Margrietkazerne te Wezep (gemeente Oldebroek) hebben enige hon derden militairen van het 41ste Genieba taljon, gisteravond geweigerd, de warme maaltijd te gebruiken omdat deze naar hun mening onvoldoende smakelijk was en ook omdat zij van mening zijn, dat de ac commodatie van de eetzaal te wensen overlaat. Het schijnt, dat er onder deze militairen reeds enige tijd ontstemming heerste over de kwaliteit van de warme maaltijden. Zij zouden het voornemen hebben, niet te eten zo lang zij dit kunnen volhouden. Enige weken geleden zou zich een soortgelijk incident hebben voorge daan. Toen zouden de militairen een broodmaaltijd hebben geweigerd. Van de zijde van de Legervoorlichtingsdienst werd ons medegedeeld, dat de bataljons commandant en de kazernecommandant een onderzoek instellen. Herinnerend aan de concurrentie van de zogenaamde goedkope vlaggen en de zich reeds aankondigende toeneming van de scheepvaartactiviteiten van landen achter het ijzeren gordijn, verklaarde spreker voor wat de ontwikkeling in de zeescheep vaart betreft niet geheel zonder zorg te zijn. Het wegvervoer Spreker wees nog op bedenkelijke kan ten op het gebied van het zogenaamd „in land transport", het internationale weg verkeer en de grensoverschrijdende vaart over de binnenwateren. Het valt naar zijn mening te verwachten, dat de ontwikke ling op deze gebieden in niet onaanzien lijke mate bepaald zal worden door wat in E.E.G.-verband omtrent een gemeen schappelijke Europese vervoerspolitiek zal worden besloten. Het feit, dat ten aan zien van een hele reeks van vraagstukken veelal in de ons omringende landen inzich ten bestaan, die lijnrecht tegen de onze in gaan, wettigt de veronderstelling, dat ook op deze terreinen moeilijkheden te ver wachten zijn. Ten aanzien van sprekers streven om op dit hele terrein tot een weloverwogen, dui delijk en constructief beleid te geraken, wilde de staatssecretaris in de eerste plaats de noodzaak onderstrepen van een iverdere industrialisatie, ook ter verster king van onze positie in het internationale jvervoer. Immers hoe meer Nederlandse produkten ten vervoer worden aangebo den en hoe meer aanvoer van grond- en hulpstoffen naar Nederland plaats vindt, hoe sterker de positie van onze vervoers ondernemingen zal worden. Als tweede punt wilde spreker onder strepen dat wij in de E.E.G. en ook in an dere organisaties zoals de C.E.M.T., be grip moeten wekken voor het grote belang, dat de export van vervoersdiensten voor Nederland heeft. Een voorwaarde is, dat men die belangen duidelijk doet uitkomen en dat men zich niet teveel in formalitei ten verstrikt, die van de andere zijde maar al te gemakkelijk als ambtelijke dwarsbo- merij of Hollandse stijfkoppigheid worden aangemerkt. Op luchtvaartgebied wijzen alle tekenen er op, dat wij een periode van samenwer king tussen en concentratie van onderne mingen tegemoet gaan. De komst van de jetvliegtuigen heeft zijns inziens deze ten dentie zoals niet veroorzaakt, dan toch verhaast, maar of in Europees verband iets kan worden ondernomen zal pas kun nen blijken, nadat omtrent Air Union meer duidelijkheid zal zijn verkregen. Naar sprekers oordeel verdienen de com merciële mogelijkheden op het gebied van het binnen-Europese luchtverkeer meer aandacht dan zij totnutoe hebben verkre gen. Een nog onbekende man heeft in de nacht van zondag op maandag kans ge zien, binnen te dringen in de woning van een Bredase hoofdinspecteur van politie, Veel moeite kostte hem dit overigens niet, want de voordeur stond open. In de keuken heeft de insluiper zich te goed gedaan aan een banaan en wat cho cola. Een en ander is hem echter blijk baar minder goed bekomen, want 's mor gens vond men in de hal de halfverteerde overblijfselen ervan. In de huiskamer liet hij een ander „souveniertje" achter, dat hij met het vloerkleed had bedekt. Na zijn bezoek aan het huis drong hij de garage binnen en startte daar de wagen van de hoofdinspecteur. Het toeval wilde, dat hij, nauwelijks met de auto op weg, een politiepatrouille tegenkwam. Omdat de wagen geen licht voerde, ging de poli tie er achteraan en er ontstond in het nach telijke Breda een spannende race tussen insluiper en politie. De eerstgenoemde moest de strijd al gauw opgeven, want naar later bleek was de radiateur van zijn gestolen auto lek. Toen de motor het op gaf, vluchtte de dief het vrije veld in. Achteraf blijkt, dat hij na deze escapade nog kans heeft gezien een auto van een der omwonenden te stelen. Deze is later te ruggevonden aan de Kanaaldijk bij Ter- heijden. De politie heeft de zaak in onder zoek. Advertentie Wagemans Van Tuinen NV Fa'orikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen Een ton voor sanatorium. De stichting tot bijstand van het Nederlands studenten sanatorium (miniatuurstad Madurodam) heeft honderdduizend gulden geschonken aan het studenten-sanatorium als bijdrage over 1959. De aanbieding van deze schen king geschiedde in een bijeenkomst van de besturen van beide instellingen in het sanatorium te Laren. Van trap gevallen. Vrijdagavond is de 45-jarige glazenwasser A. Blom uit de Joseph straat te Rotterdam in zijn woning van de trap gevallen. Hij was op slag dood. Gouden doctoraat. Op 7 maart is het vijftig jaar geleden dat mr. dr. A. den Dekker promoveerde tot doctor in de staatswetenschap aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Mr. Den Dekker was advocaat en procureur, agent van de Nederlandse Bank in Gorinchem en kantonrechter plaatsvervanger aldaar. Geruime tijd was hij ook dijkgraaf van het waterschap „De Brabantse Biesbos". De jubilaris woont te Nieuwendijk in Westelijk-Noordbrabant. Stranding. Aan de noordkust van Nederlands Nieuw-Guinea nabij de plaats Demta, ongeveer tachtig kilometer ten westen van Hollandia, is door nog on bekende oorzaak een Chinees motorvis sersvaartuig gestrand. Drie van de veer tien bemanningsleden zijn nog aan boord. De overigen zijn aan land gegaan. Belastingsconsulenten. De vereniging van belastingsconsulenten zal op woensdag 30 maart aanstaande om 14.15 uur in hotel Terminus te Utrecht een bijeenkomst hou den, tijdens welke de heer J. S. Spaan9tra, inspecteur der belastingen te Veendam zal spreken over „Economisch maatschappe lijke beschouwingswijze in het belasting recht". Viaduct in rijksweg 1. De Rijkswater staat heeft de A.N.W.B. in antwoord op een desbetreffend verzoek, meegedeeld dat met de bouw van een viaduct in rijks weg 1 (Eemnes-Hoevelaken) de grootst mogelijke spoed zal worden betracht. De A.N.W.B. meent dat dit viaduct een dras tische vermindering van het aantal on gelukken op dit kruispunt ten gevolge zal hebben. De rijksweg 1 is een onderdeel van route E 35, die Amsterdam met het noorden en oosten van ons land verbindt. Japans bezoek. De president van de Japanse redersvereniging, de heer Yasuzo Ichii, maakt een oriënteringsreis door Europa. Deze week was hij in Nederland onder meer voor een bezoek bij de direc teur-generaal van de scheepvaart, de heer W. L. de Vries. Tijdens dit bezoek zijn ge zamenlijke scheepvaartproblemen be sproken. Herinneringspenning. Het gemeente- Uit een nota der regering naar aanlei ding van het eindverslag der Tweede Ka mer over het wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet blijkt, dat thans aan de Sociaal Economische Raad advies is ge vraagd over de in dit verband voorgeno men verhoging van pensioenen krachtens de AOW en de AWW. In deze advies-aan vrage is uitgegaan van de volgende ver hogingen: Het ongehuwdenpensioen voor bejaar den van 972,tot f 1.086 per jaai\ Het gehuwdenpensioen voor bejaarden van 1.584,tot 1.740,per jaar. Het pensioen voor weduwen zonder kin deren, alsmede de tijdelijke weduwen- uitkeringen van 1.326,tot 1.458,per jaai\ Het pensioen voor weduwen met kinde ren van 1.968,tot 2.148,per jaar. Het pensioen voor wezen tot 10 jaar van 438,tot 480,per jaar. Het pensioen voor wezen van 10 tot 16 jaar van 660,tot 720.per jaar. Het pensioen voor wezen van 16 tot 27 jaar van 864,tot 948,per jaar. Voorschotten Het ligt in het voornemen reeds van april af de volgende (maandelijkse) voor schotten op de voorgenomen verhogingen te verlenen: aan ongehuwde bejaarden 7.aan gehuwde bejaaden 11.aan weduwen zonder kinderen 9.aan we duwen met kinderen 14.aan wezen tot 10 jaar 3.aan wezen van 10 tot 16 - - jaar 4.50, aan wezen van 16 tot 27 jaar bestuur van Amsterdam heeft besloten de 6.i duizenden werkers die op enigerlei wijze i hulp hebben verleend bij de watersnood f. dering te doen toekomen. B. en W. hebben Het 563 ton metende Britse motorschip de kunstenaar L. P. J. Braat opdracht ge- Plassy" heeft vanochtend geseind dat het geven tot het slaan van een herinnerings bij het eilandje Imshere aan de westkust penning. van Ierland aan de grond is gelopen en een j „Dacova" naar Utrecht. De dames reddingboot nodig heeft. Het schip maakt i confectievakbeurs Dacova zal dit jaar in water. Utrecht worden gehouden. Deze beurs, die thans voor de zevende maal wordt geor ganiseerd, werd tot nu toe in het RAI-ge- bouw te Amsterdam gehouden. De achtste Dacova exposeert in mei in de Margriethal van.het Utrechtse Ja ar beurscomplex aan de Croeselaan. Hiervoor is 4000 vierkante meter expositieruimte beschikbaar. Natuurvriend. In het Haagse bejaar dencentrum Moerwijk hebben zaterdag de heer en mevrouw M. Borsje gerecipieerd ter gelegenheid van de tachtigste verjaar dag van de heer Borsje, die de grondleg ger is geweest van de vroegere Nederland se arbeidersreisvereniging „De Natuur vrienden". Talrijke stoffelijke blijken van waardering zijn de jarige en zijn vrouw overhandigd. Oud-ministerpresident dr. W. Drees had hem een gelukwens gezonden. H. Kersten, t Op 77-jarige leeftijd is te Eindhoven overleden de heer H. Kersten, grondlegger van de Willem II sigarenfa brieken te Valkenswaard. Dit bedrijf, waar nu ongeveer tweeduizend mensen werken, is gegroeid uit het bescheiden fabriekje, dat de heer Kersten stichtte onder de naam H. Kersten en Co. De heer Kersten is ge ruime tijd lid geweest van Provinciale Sta ten van Noordbrabant. Hij was officier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van Gregorius de Grote. Artsenkeuze voor militairen. Uit diverse publikaties zou kunnen worden af geleid, dat militairen die ziek thuis zijn, zich reeds thans door een arts naar eigen keuze zouden kunnen laten behandelen. Van bevoegde zijde wordt ons meegedeeld dat deze regeling nog in het stadium van voorbereiding verkeert. Het tijdstip van invoering van deze maatregel hangt af van de minister van Defensie. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: Het grote ho- breiden maar tot neerslag zal het nog niet gedrukgebied dat zich nu uitstrekt van het komen. Het blijft ook overdag zeer koud. zeegebied ten Westen van Noorwegen naar Zuid-Rusland blijft het weer ook in West-Europa beheersen. Langs de zuid flank ervan is de afgelopen 24 uur nog kou dere lucht naar het westen gestroomd waarin in Duitsland minimum-tempera turen van 5 tot 8 graden en in Polen zelfs van 10 tot 20 graden onder nul voorkwa- noordoosten optraden. Inmiddels omgeving morgen nog wat verder zullen aanwakkeren. WEERRAPPORTEN Woensdag 9 maart Zon op 7.09 uur, onder 18.33 uur. Maan op 14.33 uur, onder 5.01 uur. Maanstanden 13 maart 9.26 uur volle maan. 20 maart 7.41 uur laatste kwartier. 27 maart 8.38 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 maart Hoog water 12.31 en uur. Laag water 7.27 en 20.18 uur. Woensdag 9 maart Hoog water 1.14 en 13.39 uur. Laag water 8.49 en 21.25 uur. Maximum-temperaturen es ■M binnen- en buitenland. w 3 Q Neerslag, laatste 24 uur. o 4J cS Den Helder onbewolkt 0 2 0 Ypenburg onbewolkt ono 4 0 Vlissingen onbewolkt ono 4 0 Eelde onbewolkt o 2 0 De Bilt onbewolkt 0 4 0 Twente onbewolkt ono 2 0 Eindhoven onbewolkt 0 4 0 Zd Ljmburg onbewolkt ono 4 0 Helsinki onbewolkt w -3 0 Stockholm onbewolkt windst. 2 0 Oslo licht bew. windst. 7 0 Kopenhagen licht bew. 0 -1 0 Aberdeen geheel bew. zzo 4 0 Londen zwaar bew. ozo 6 0 Amsterdam onbewolkt 0 4 0 Brussei licht bew. ono 5 0 Luxemburg zwaar bew. ono 1 0 Parijs licht bew. nno 8 0 Bordeaux geheel bew. z 13 2 Grenoble zwaar bew. windst. 6 2 Nice zwaar bew. nw 13 0 Berlijn zwaar bew. 0 1 0 Frankfort half bew. ono 6 0 München geheel bew. 0 2 0 Zürich mist wnw 4 0 Genève zwaar bew. n 4 6 Locarno geheel bew. windst. 5 1 Wenen half bew. 0 1 0 Inssbruck zwaar bew. verand. 9 0 Athene geheel bew. nnw Rome half bew. ono 12 0 Ajaccio zwaar bew. 0 15 0 Madrid geheel bew. wzw 14 0 Mallorca geheel bew. windst "4 0 Lissabon geheel bew. wzw 8 4

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2