In de vishal en op zee Zwarte handel in gestolen vis Critiek op beleid voorzitter bollen veiling „West-Friesland" Van Tilburg: Regering moet vakbonden steunen Vragen over verkoop van bos aan Duitsers Prof. Anema pat Eerste Kamer verlaten Vergadering kwam niet tot uitspraak Letten op arbeidsreserve Installatie van onbewaakte overweg onklaar gemaakt HUWELIJK Camera's VAN VLIET 8 Het bouwconflict Afzet in zuivelsector blijft moeilijk S.s. „Rotterdam" maakt cruise naar Rusland Centrum voor skisport in Nijmegen? Geen exploitatie van Nieuw-Guinea door Euromarkt Werkloosheid in het noorden daalt Verhoogde radioactiviteit op Curasao Arbeider stal ijzer uit P.E.N.-centrale LUIDSPREKERS ZATERDAG 12 MAART 1960 (Vervolg van pagina 1) Het ware zijns inziens beter geweest, in dien de heer Van Thiel als voorzitter van het Katholiek Verbond van Werkgevers vakverenigingen direct begonnen was de bij hem aangesloten Katholieke Aan nemers- en Patroonsbond duidelijk te maken, dat deze fout was met zijn verzet tegen de regering. Deze misplaatste solidariteit met een aangesloten organisatie,, aldus de heer Van Tilburg, is deze week nog eens gebleken in de Stichting van de Arbeid, toen het ging over de vraag of de Stichting al of niet gunstig zou moeten adviseren over de totstandkoming van een C.A.O. tussen de Christelijke Patroonsorganisatie en de drie werknemersbonden. Het daardoor langer doen voortduren van de slaking acht spreker in strijd met het algemeen belang. De door de regering aan de aan nemers aangeboden concessies betekenen naar zijn mening al een zekere inbreuk op de spelregels. Begrijpelijk noemde spreker het, dat de regering het voorstel van de Katholieke Aannemersorganisatie van woensdag radicaal van de hand heeft gewezen. De aannemers wilden de tien percent vorst- verletpremie een jaar lang dat zou dan zö'n vijftig miljoen zijn geweest in hun zakken houden en dan zouden ze de lasten van de loonsverhoging wel hebben kunnen dragen. Vast staat, aldus de heer Van Tilburg verder, dat de regering dan de hele loon- en prijspolitiek wel naar de rommelzolder had kunnen brengen. Hij vond het wen selijk, dat van de zijde van de katholieke en liberale werkgeverscentrales eenzelfde duidelijke taal wordt gesproken als door minister De Pous is gedaan. Laat men een voorbeeld nemen aan de heer Borst, voor zitter van het Protestants-Christelijk Ver bond van Werkgevers, die openlijk de hou ding van de aannemers heeft veroordeeld. Minister De Pous heeft de hoop nog niet verloren dat door overleg zij het zonder concessies alsnog een oplossing moge lijk is. Ik wil hem die hoop hoewel ik het niet zie niet ontnemen, zo zei de heer Van Tilburg. Maar als binnen enkele dagen niet blijkt dat die hoop gerecht vaardigd is dan zal van de regering geëist mogen worden dat ze ingrijpt. Dan zal de regering een bindende loonregeling op basis van de nieuwe C.A.O. moeten op leggen, gecombineerd met een prijsbe- schikking, opdat doorberekening niet ge schiedt. Een dergelijke maatregel is goed beschouwd in strijd met het voeren van de vrijere loonpolitiek, maar het algemeen belang vereist dit ingrijpen. In het andere geval, zo besloot de heer Van Tilburg, lijkt het ons de moeite waard te over wegen de overheid te verzoeken onze stakingskassen te subsidiëren. Immers wij voeren nu de strijd om het prijsbeleid van de regering overeind te houden. Het Zwarte Corps niet solidair De vakvereniging „Het Zwarte Corps" (bond van machinepersoneel in de water-, spoor-, wegen- en utiliteitsbouw met ruim 2.000 leden) heeft in een tiental grote steden met hun randgemeenten, waar ge staakt wordt, een aan de werknemers in de bouwnijverheid gerichte circulaire in 10.000 exemplaren doen verspreiden. Daarin staat ondermeer dat. deze vak vereniging totnutoe steeds buiten de onderhandelingen over een nieuwe C.A.O. is gehouden, niettegenstaande het feit dat in deze C.A.O. ook de lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor het „zwarte corps" worden geregeld. „Men wenst geen andere organisatie van werknemers als partij bij de C.A.O. voor het bouwbedrijf. Wij staan daarom geheel buiten het con flict. Ons heeft ook geen enkel verzoek bereikt om aan deze staking deel te nemen". „Wij hebben echter zo ernstige bezwa ren tegen de inhoud van die nieuwe C.A.O.. dat wij de verantwoording niet wensen te aanvaarden om door middel van een staking de werkgevers te dwingen deze C.A.O. goed te keuren. Voor vele leden brengt deze C.A.O. een verslechtering van hun posities in plaats van loonsverhoging. Wij staken derhalve niet. omdat wij buiten het conflict staan. Een sympathiestaking kunen wij niet overwegen, omdat wij daarmede mede-verantwoordelijk zouden worden voor de inhoud van een voor het machinistencorps onaanvaardbare C.A.O.", zo besluit de circulaire. Het P.v.d.A.-Tweede-Kamerlid Tans heeft aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Buitenlandse Zaken de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Is het juist, dat de ministers van Binnenlandse Zaken en van Buitenlandse Zaken aan drang hebben uitgeoefend op de gemeente Bergen om een complex bosgrond ter grootte van 100 ha. tegen een prijs van on geveer 334.000 te verkopen aan door de te Dusseldorp zetelende „Deutsche Bauernsiedlung" G.M.B.H. aan te wijzen personen? Is het juist, dat dit is gebeurd in ver band met de totstandkoming van het ver drag, dat Nederland en de Duitse Bonds republiek voornemens zijn te sluiten en was het in dit geval niet beter geweest, in dien de grond voor doorverkoop zou zijn gekocht door de staat der Nederlanden zelf? Kunnen de ministers mededelen, of de verkoop van deze grond een loyale uit voering van het in bedoelde verdrag moge lijk maakt? Kunnen de ministers uiteen zetten, welke consequenties deze verkoop kan hebben voor het landschapsschoon? Voorts: Wat is er waar van de geruchten, dat in het kader van de grensbesprekingen aan de „Bauernsiedlung" zou zijn toege zegd. dat het verbod tot ontginning van 125 ha natuurschoon op het aangrenzende landgoed „De Hamert" zal worden inge trokken? Prof. mr. A. Anema (A.R.), de nestor der Eerste-Kamerleden, die onlangs 38 jaar ge worden is, zal zich waarschijnlijk niet meer beschikbaar stellen voor herverkiezing wanneer in de komende zomer de verkie zingen voor de helft van het aantal Sena toren gehouden worden. Prof. Anema, die van 19041944 aan de Vrije Universiteit rechtswetenschappen doceerde, heeft bijna veertig jaar deel uitgemaakt van de Eerste Kamer. Hij is tevens vele jaren hoofd redacteur geweest van het A.R. dagblad ..De Standaard". De vrijdagmiddag gehouden buitenge wone algemene vergadering van de bloem bollenveilingvereniging „West Friesland" in Bovcnkarspel, die belegd was op ver zoek van drie bestuursleden en enige tien tallen gewone leden, teneinde bet beleid van de voorzitter, de heer P. Koster, te bespreken, is niet tot een uitspraak geko men. De ongeveer 1.500 aanwezigen heb ben rustig en zakelijk de kwestie, bespro ken, met name het handel drijven van de voorzitter voor eigen rekening en het ge bruik van veilingbakken door de voorzit ter, zonder dat deze daarvoor het vastge stelde bedrag van tien cent per bak be taalt. Reeds in een bestuursvergadering heft de voorzitter verklaard, niet meer handel te zullen drijven, want bij een andere vei ling wenst hij niet te konen, terwijl hij de huur der kisten en bakken alsnog zal vol doen. De door de voorzitter gekochte bol len brachten tien cent meer op. dan ze zouden hebben opgebracht als zogenaamde „surplus bollen". De aanvoerders van de bollen hebben er zelf voordeel van ge had en van fraude kan dus geen sprake zijn, meende de voorzitter. Drie bestuurs- M int ster M arijnen De minister van Landbouw en Visserij, de heer Marijnen, verwacht, dat de afzet in de zuivelsector in de komende maanden opnieuw ernstige moeilijkheden zal opleve ren. Dit blijkt uit het antwoord dat hij heeft gegeven op schriftelijke vragen die zijn gesteld door het lid van de Tweede Kamer de heer Egas (P. v. d. A.). De mate waarin de afzetmoeilijkheden in de zuivel sector zich dit jaar zullen toespitsen zal naar zijn mening voor een groot deel af hangen van de ontwikkeling van de mclk- produktie in de verschillende landen tij dens de komende weideperiode. Op de vraag wat hij denkt te doen om aanbod en vraag beter op elkaar af te stemmen, antwoordt de bewindsman, het voornemen te hebben om het gehele pro bleem van de ontwikkeling der melkpro- duktie en een betere afstemming daarvan op de afzetmogelijkheden in studie te laten nemen. Dit zal geschieden in overleg met het georganiseerde bedrijfsleven. Op een desbetreffende vraag antwoordt minister Marijnen verder, dat de oorzaken van de huidige zeer hoge aanvoer van melk zijn: de uitbreiding van de veestapel met drie procent (tengevolge waarvan de melk- produktie met eenzelfde percentage steeg), de uitstekende kwaliteit en de hoge voe dingswaarde van het in 1959 onder uitzon derlijk goed weersomstandigheden gewon nen hooi en kuilgras, de stijging van het gebruik van krachtvoer (naar de mening van de minister slechts gedeeltelijk ver band houdend met de krappe ruwvoeder- positie), de uitbreiding van het verbruik van kunstkalvermelk, de stimulering van de wintermelknroduktie in het westen en enkele andere delen van Nederland door het verlenen van een premie en een ver schuiving van de afkalfdatum (die zeer geleidelijk vroeger komt te liggen). Het s.s. „Rotterdam" zal in het seizoen 1.960-'61 van New York uit twee bijzon dere toeristenreizen ondernemen. Op 9 de cember vertrekt het voor een reis van 47 dagen. Tijdens deze vakantietocht zal de „Rotterdam" behalve vele Middellandse Zeehavens ook de aan de Zwarte Zee ge legen Roemeense haven Constantza en de Russische badplaatsen Odessa en Yalta aanlopen. Het schip zal daarmee het groot ste passagiersschip zijn. dat ooit op een vakantiereis Rusland heeft bezocht. Op het programma van de „Rotterdam" staat vervolgens een reis om de wereld. Gedurende deze tocht, die 28 januari 1961 aanvangt, worden negentien havens aan gelopen. Deze wereldreis zal 77 dagen duren. Er zijn plannen voor de aanleg van een openluchtzwembad in het „Filofendal" aan de voet van het terras van hotel Berg en Dal in Nijmegen. Voorts zijn er (zo is tijdens een perconferentie) meege deeld door de directeur van het hotel Berg en Dal) plannen voor een hippisch centrum en wachten plannen voor een midget golfbaan op uitvoering. Met de voorzitter van de Nederlandse Skivereni ging, mr. F. Dony in Den Haag zijn thans besprekingen gaande om de helling die aansluit op het terras van het hotel als skihelling te gebruiken. Op deze helling zou kunstsneeuw kunnen worden gespo ten. Op deze wijze zou hier een centrum voor de skisport in Nederland komen. Mr. Goedhart voor Ver. Naties: De Nederlandse afgevaardigde bij de Verenigde Naties mr. L. J. Goedhart heeft woensdag voor de voorlichtingscommissie voor niet-zelfbesturende gebieden ver klaard dat er geen sprake van is dat Nederlands Nieuw-Guinea door de Euro pese gemeenschappelijlijke markt geëx ploiteerd wordt. Nederlands enige oogmerk is het gebied te helpen zich snel te ont wikkelen en zijn verbinding met de Euro- markt is slechts een middel hiertoe, aldus zijn antwoord op £gn vraag van de Indiër Rasgotra. Mr. Goedhart voegde hieraan toe dat Nieuw-Guinea's eigen bronnen slechts een klein deel van de uitgaven dekken en dat deze toestand nog wel enige tijd zal duren. Het Indiase commissielid had om meer inlichtingen verzocht over de uitwerking van de Euromarkt in niet-zelfbesturende gebieden, die ermee verbonden zijn. Zijns inziens zijn de tot nog toe verstrekte in lichtingen te summier om uit te maken hoeveel een „koloniaal" land in een land steekt en hoeveel het er weer uithaalt. leden konden echter geen vertrouwen meer in hem stellen en verzochten inzage van de boeken, waartoe ze statutair het recht hadden. Dit werd geweigerd. Wel werden de financiële commissie en een accountant van het Centraal bureau voor veilingen ingeschakeld, die een onderzoek instelden doch geen enkele onregelmatig heid konden ontdekken. Alles wat de voor zitter had gedaan, bleek gedekt door be stuursbesluiten. Verder bleek er een kwestie bestaan te hebben tussen de voorzitter en de leider van het schuurpersoneel, de heer Verhart, deze kwestie dreigde het ontslag van de heer Verhart tot gevolg te hebben. Nadat enkele misverstanden uit de weg waren ge ruimd. is de vrede echter volledig hersteld. Tijdens de vergadering werd de heer Koster verweten, dat de omzetten de laatste jaren iets waren teruggelopen, ter wijl die .van het Hollands Bloembollen Ge nootschap te Lisse, die in 1954 even hoog waren als die van „West-Friesland", thans bijna het dubbele bedragen. Ge zegd werd dat de Lissese veiling haar gro te vooruitgang dankte aan de zeer hoge prijzen van hyacinten en narcissen die praktisch niet op de veiling van „West- Friesland" worden aangevoerd. Laatst genoemde veiling veilt in de natijd veel gladiolen, die laag in prijs zijn. Wat de tulpen betreft is de omzet van „West- Friesland" steeds stijgende en daarop maakt het seizoen 1959-60 geen uitzonde ring. Er kan dit jaar f 200.000 worden af geschreven op de gebouwen, terwijl 108.000 gerestitueerd kan worden op de door de leden betaalde marktgelden. Ook werd nog de klacht geuit, dat wat de voor zitter wil. zowel in het bestuur als in de al gemene vergadering, ook gebeurt. Daar door zou het bestuur zo weinig kunnen ver richten. Herhaaldelijk werd gevraagd, waarom het onderzoek van de boeken aan de bestuursleden is geweigerd, doch hier op werd geen bevredigend antwoord ver kregen. Na tweeëneenhalf uur vergaderen werd de bijeenkomst beëindigd, zonder dat een besluit was genomen. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1960 van Sociale Zaken en Volksgezondheid zegt minister mr. dr. C. J. M. A. van Rooij op grond van de ontwikkeling van de ge registreerde arbeidsreserve in de laatste maanden van mening te zijn, dat deze ontwikkeling met de grootste oplettend heid dient te worden gevolgd. De werkloosheid in het noorden van Ne derland vertoont de laatste tijd een gunsti ge ontwikkeling. In 1960 wordt een geleide lijke voortzetting van deze ontwikkeling verwacht, zodat voor het nemen van bij zondere maatregelen vooralsnog geen aan leiding bestaat. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt dit mede in de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de begroting van zijn de partement voor 1960. De maatregelen tot bevordering van de industrialisatie in deze gebieden hebben in de afgelopen maanden reeds geleid tot een verheugende werkgeiegenheidsverruiming, welke een vermindering van de structure le werkloosheid tot gevolg heeft. De ontwikkeling van de werkloosheid, ge corrigeerd voor de seizoenbeweging, be weegt zich de afgelopen maanden ook in de noordelijke provincies in dalende rich ting, aldus de minister. Vermoedelijk ten gevolge van de atoom bomexplosie in de Sahara is op enige plaatsen in de wereld onder andere in Japan en op Curagao een verhoging ge constateerd van de radio-activiteit in de lucht. Indien deze radio-actieve lucht te eniger tijd West-Europa zou bereiken, be hoeft dit tot generlei ongerustheid aanlei ding te geven, zo deelde het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee. Naar het ministerie nader mededeelt is de verhoging van de radio-activiteit boven Curagao geconstateerd in de laatste week van februari. De mate van radio-activiteit is in die week echter nog ver beneden de daarvoor geldende normen gebleven, aldus het ministerie. In de eerste week van maart is de straling weer verminderd tot het normale peil. De Velsense politie zoekt naar de dader of daders, die vermoedelijk vrijdagmorgen of donderdagavond de installatie van de onbewaakte spoorwegovergang aan de Hof- laan te Velsen-Noord onklaar heeft (heb ben) gemaakt. Van de bewakingsdienst van Hoogovens kreeg de politie het bericht dat er aan de installatie was geknoeid_, zodat deze buiten werking was geraakt. Men had de stoppen verwijderd en de draden van een zich in een kastje bevindend telefoon toestel doorgesneden. Een geluk is dat er geen ongelukken zijn gebeurd. De politie meent dat baldadige jongelui de hand in het gebeurde hebben gehad. POGING TOT INBRAAK In de nacht van donderdag op vrijdag heeft men een poging tot inbraak gedaan in de groentehal aan de Trawlcrkade te IJmuiden. Men is over een muur naar het erf geklommen, vanwaar men met een baksteen een ruit van het perceel heeft ingegooid. Uit het onderzoek is gebleken, dat men niet binnen is geweest. Er wordt dan ook nils vermist. De politie stelt een onderzoek in. De Velsense politie heeft vrijdag een 31-jarige constructiëwerker uit Beverwijk op het PEN-terrein te Velsen-Noord aan gehouden. In de zijtassen van zijn fiets had de man ongeveer dertig kilo ijzer zitten. Na de aanhouding bekende hij vlot het ma teriaal bijeengezocht te hebben in een kel der van de nieuwe centrale. Na verhoor is de man weer op vrije voeten gesteld. TWEE GEWONDEN IN VERKEER In Beverwijk heeft een automobilist vrijdagavond een dame uit Velsen, gezeten op een bromfiets, aangereden, ofschoon zij tijdig richting aangaf bij het links afslaan. Het slachtoffer liep lichte ontvellingen op. Op de Wijkermeerweg te Beverwijk werd de bestuurder van een auto plotseling onwel, waardoor hij de macht over het stuur verloor. De auto reed tegen een lan taarnpaal, die afknapte. De bestuurder liep een snijwond en een gescheurde duim op. De auto werd zwaar beschadigd weg gesleept. Trouwen «loet U via Bureau „De Elf Provinciën" Grootste bureau van 't conti nent, onder leiding van het detective-echtpaar De Vries, bekend door radio en pers. De Elf Provinciën Verspronckweg 44, Haarlem 50 bijkantoren. Telef. 51894 Spreekuur: uitsluitend na af spraak. Overal te ontbieden Vrijblijvend inlichtingen in blanco couvert. In Noith en South Shields is op 't ogenblik sprake van een uitgebreide zwarte handel in gestolen vis. In „Fishing News" wordt de historie van deze zwarte handel uit de doeken gedaan. Het zal ook de lezers van deze rubriek wel interes seren. Het gehele principe van de zaak is, dat geen enkele handelaar zich gaat beklagen als er één vis te weinig in een kist zit. Lorryrijders, die een consigne- ment moeten afleveren, maken daar gebruik van. Ze stoppen ergens langs de weg en halen dan uit iedere kist één of twee vissen. Een contactman brengt ze naar een veiling, waar ze voor lage prijzen van de hand gaan. De kisten gaan door en daar de verkoop per kist en niet per gewicht gaat is het systeem vrijwel waterdicht. Want geen handelaar protesteert wegens een tekort, als het om één vis gaat. Een van de gevolgen van de gehele zaak is, dat de meeste eerlijke handelaren zich niet: meer met garnalen bezig houden. Want. de gewone garnaal kost: 6 shillings per pond, maar voor 2 shillings minder kan men garnalen op de zwarte markt krijgen. Als men een les uit dit verhaal zou wil len trekken dan is het wel, dat de behan deling per kist mogelijkheden als de boven genoemde biedt, die bij behandeling per gewicht niet zouden kunnen voorkomen. Bijeenkomst vishandel Voor de vijfde maal komen de Neder landse vishandelaren maandag 28 maart bij elkaar op de „Zandhoeve" te Bergen. Er is weer een interessant programma op gesteld, dat veel belangstelling zal trekken. Dr. L. T. H. Berk. directeur van de Keu ringsdienst van Waren te Alkmaar, spreekt over „Naamsaanduiding en naamsverande ring van vis". J. G. Kolkman houdt een inleiding over „Visserij in rijm" en ten slotte is er een vraaggesprek met de heer Uitzinger over het onderwerp „Is een mo derne viswinkel rendabel te exploiteren?" De leiding van de bijeenkomst berust bij mr. O. L. V. Guermonprez van de Volks hogeschool. Aanvoer van vrydag De totale aanvoer van vis aan de IJmui- der visafslag was vrijdag 2250 kisten, waar van 250 tong en tarbot, 6 heilbot, 320 schol, 20 schar, 26 bot, 918 haring, 156 makreel, 103 schelvis, 117 wijting, 60 kabeljauw en gul, 2 haai, 4 poon, 250 koolvis, 20 diversen. Prijzen van vrijdag Per kilo: heilbot 3,40—2,60, grote tong 3,50f 3,20, grootmiddel tong 3,20 f 3, kleinmiddel tong 3.503,20, kleine tong 1 f 4.103,80, kleine'tong 2 3.60—3,30, tarbot 1 4,20—3,50. Per 50 kilo: tarbot 4 f 100f 65, grote schol 5041, grootmiddel schol f 67 53, kleinmiddel schol 9078, kleine schol 1 10076, kleine schol 2 71 24, schar f 37f 19, bos f 158, verse haring 2011, makreel 18f 12, grote schelvis 66, grootmiddel schelvis 69, kleinmiddel schelvis 7573, kleine schelvis 1 80f 67, kleine schelvis 2 41 29, wijting 38-/23. grote gul 51— 46, middel gul 4740, kleine gul 35 31, kleine haai f 22, poonjes f 18. kleine koolvis zwart 18—15, kleine koolvis wit 35—33. Per 125 kilo: grote kabeljauw 216— 116, grote koolvis zwart 4237, grote koolvis wit -f 9692. Besommingen van vrijdag RO. 27 11.260. KW. 103 12.000, KW. 89 8050. KW. 51 6650, KW. 126 f 11.700, KW. 124 10.400. Aanvoer van zaterdag Hoewel het er om middernacht helemaal niet naar uitzag, zijn er zaterdagmorgen toch nog vijftien kotters binnengelopen. Dit was meer dan werd verwacht, want het slechte weer maakt de resultaten van de visserij heel slecht. De gehele Urker vloot is vrijwel zonder vangst naar Urk teruggekeerd. De aanvoer werd deze dag verzorgd door drie trawlers, zes loggers en vijftien kot ters, die zorgden voor 4145 kisten en 10.000 kilo tong. De aanvoer bestond uit 100 schelvis, 15 radio, 175 wijting, 140 gul en kabeljauw, 145 koolvis, 2225 haring, 650 makreel, 250 schol, 15 tarbot, 70 diversen en 50 stuks kabeljauw. IJM 34 Allan Water (1 maart) 40 wijting, 10 schelvis, 40 kabeljauw, 40 koolvis. 1100 haring. 170- makreel, totaal 1400 kisten. KW 153 Francina (27 februari) 35 wij ting, 45 schelvis, 60 gul en kabeljauw, èo koolvis. 675 haring, 230 makreel, 40 stuks kabeljauw, totaal 1105 kisten. KW 8 Deining (29 februari) 50 wijting, 35 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 450 haring, 250 makreel, 40 diversen, totaal 910 kisten. Pryzen van zaterdag Export: grote regels kabeljauw 98— 108, kleine regels kabeljauw f 55—f 58. kisten grote kabeljauw 124146. kisten kleine kabeljauw 116—128. witte kool vis 110, grote schol 47—53. middel schol 59—70, zetschol f 73— f 76, schol I f 63—70, grote tong 3.20—f 3.40, groot middel tong 3.20—3.40. kleinmiddel tong 3.60—4.00, tong I 4.20—f 4.40, slips 4.00—4.30. Binnenland: schol II 48—65. schol III 2743, grote gul 46—48, middel gul 41—49, torren 30—32, zwarte kool vis 39—48, koolvis I en II 16—17, lengen 78, wijting 27 —f 34, braad 31— 55, pennen 72—/ 79, kleinmiddel schel vis 87—72. haring 12—13, sloeharing 21, makreel 14—17, grove makreel 30. Besommingen va-n zaterdag KW 8 14.600, KW 153 f 18.500, KW 52 13.300, KW 148 14.200. KW 175 f 8340, KW 64 1500, IJM 78 900, KW 77 f 550. KW 153 450. KW 105 f 1300. KW 94 f 710 KW 92 680, KW 30 'f 640, KW 35 f 480 KW 61 620, KW 68 850, TX 14 810. Op zee Het was goed weer om de Noord met windkracht 4 tot 5. De visserij was matig, namelijk 150 tot 250 manden haring, ma kreel en koolvis en wijting. De Amster dam deed een trek van twee pakjes, de Beatrice een trek van een pakje, de Van Hattem een trek van 90 manden hoops en de Brittenburg een trek van 130 manden haring. De loggers en kotters op de kust vingen maar 60 tot 80 kilo tong en 10 tot 15 man den schol. De loggers en kotters bij de pit- boei vingen 150 tot 200 kilo tong en 10 tot 20 manden schol en wijting per etmaal. De Albertha Hendrika is in Bergen binnen gelopen met een defecte motor. De Postboy en de Medan zijn naar zee vertrokken. Voor maandag Voor maandag worden verwacht de IJM 32 Elie, de KW 99 Maria Theresia, de KW 101 Nestor, de SCH 117 Onderrfeming 4, de RO 53 Dirkje en de KW 42 Nicolaas Senior] alle met onbekende vangst. Binnen is al de VL 85, met 90 schol en 3000 kilo tong. Schcveningen De aanvoer in Scheveningen was 200 schol, 200 wijting en 2500 kilo tong. Steeds de allernieuwste modellen Overweldigende collectie! WAGENWEG 86, recht tegenover de Hazepatersl. AUTORIJSCHOOL „DRIE HUIS", erk. F.N.O.P. rij school. Volledige cursus 150 F. Eikelhof, Da Costalaan 53, Telefoon 4318. AUTORIJSCH. H. Anepool. Wij lessen in de nieuwste Opel Rekord. Erk. Bovag- instr. Tevens luxe verhuur. Rijnstraat 91, Telef. 6285-4565 RIJSCHOOL VELSERBEEK, erkend instructeur. Jan Kos- telijklaan 30. Telef. 4935. Wij kunnen plaatsen FLINK MEISJE voor huishoudelijk werk in de zaak. Loender- sloot, Lange Nieuwstr. 433- 435. jJmuiden. Gevr. HUISHOUDSTER in klein gezin, man 51. meisje 15 en jongen 13 jaar. Volle dige inlichtingen aan: J. Koo- men, Graafjanstraat 35, Be verwijk. Gevr. NET MEISJE voor de huishouding en winkel. Kom passtraat 38. Gevr. per 1 april MEISJE van 8.30-12.30 uur. Mevrouw Broekema, Jagtlustlaan 24. Santpoort. Mevrouw Smits. Grote Beer straat 17, vraagt WERKSTER voor 1 morgen per week. Telef. 7785. HUISHOUDSTER gevr. bij gepens. Marineman. Brieven No. L 6651. HOLLANDIA NAAR CASTRICUM- Vitesse '22 uit Castricum krijgt zondag kampioen Hollandia uit Hoorn op bezoek. Hollandia wacht op het Vitesse-sportpark aan de Puikman een warm onthaal. De Castricumse ploeg komt namelijk geheel volledig uit en de Hollandianen weten wel wat dat zeggen wil. De opstelling van Vitesse is als volgt: doel: N. Stuifbergen; achter: N. Lute en P. Beentjes; midden: A. Groot, PI. Jonker en F. Res; voor: J. de Zeeuw, Th. Groot, Th. Baltus, H. Zonne veld en N. Jonker. Gevr. FLINK MEISJE of jonge vrouw, zelfst. kunn. werken, voor maandag y, dag en vrijdag. Telef. 7485. Gevr. een FLINKE WERK STER voor vrijdags van half negen tot half twee. Loon 7.50. Kon. Wilhelminakade 29 rood. Makelaarskantoor P. J. Bak ker. v. Tuyllweg 13. Velsen, vraagt MEISJE voor kantoor werk. en tevens twee dagen per week incasseren. Te huur a/mgeb. GARAGE BOX aan de Boelenstraat (achter Oranjestraat) te IJ muiden. Inl. J. Bais. Drie- huizerkerkweg 100, Driehuis, Telef. 02550-5686. WONINGRUIL. Amsterdam. Vrij bovenhuis. 5 kam. en badkam., 2 gr. war. Pluur 75.— p. m. op plein in aan- trekk. buurt. Te ruilen tegen gelijkw. woning in Velsen, Beverwijk of omg. Brieven L 6647. WONINGRUIL. Huis Kenne- merlaan, kamer en suite, serre, 5 slaapkamers, badk. en zolder. Gevr. vrije woning Eng. kamer of kamer en suite, 3 slaapk. en zolder. Brieven L 6652. Aangeb. 4-KAM. FLAT be neden. Gevr. vrij huis met 3 slaapk. en tuin. Brieven L 6655. Aangeb. MOOIE WONING, hoek, Haarlem-West, tuin. 6 kamers, douche, zolder, ruim uitz. Huur 70.— excl. event, garage. Gevr. grotere woning, 8 kamers of meer, tuin. Pluur tot 175.Sant poort, Velsen of Beverwijk. Brieven L 6660. Telef. 41417 (K 2500). WONINGRUIL. Aangeb. vrij huis (6 k.) te Haarlem-Nrd. Gevr. benedenflat te IJmui- den-O. Brieven L 6636. Aangeb. 4-KAM. FLAT ben. Orionweg. Pluur 14.60. Ge vraagd vrij huis, liefst nieuw bouw. Brieven L 6641. Aangeb. in hoofdstr. Haar lem MOD. WINKEL m. vrij bovenhuis, waarv. Ie et. ook als winkel inger. Part. 10 m diep. 5 m breed en 2 etages inger. v. bont en/of confec tie. Vraagprijs 20.000. Brieven L 85il. MOTORSTALLING 2.50 p. week. Nabij Zeeweg. Bevr. Telef. K 2500-35238. HUW. Jonge vrouw 35 jr., m. kind, zoekt serieuze ken nismaking met net werkman. Brieven L 6645. UW BABYUITZET GRATIS? Dit kan. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij C. Lodder, Driehuis. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 113, IJmuiden. Tel. 5307. 1 liter Cognac „Olifant" voor 8.y, liter 4. Te huur OPELS REKORD 1958. A. Uniken, Wijk aan Zeeërweg 146. Telef. 7839. AUTOBOX DRIEHUIS 5 per week. Bevr. Tel. K 2500- 35236. Voor een BETROUWBARE AUTO naar Veldes Autohan del, Santpoort. Bloemend.- straatweg 148, Tel. 7709. Ver koop onder gar. Momenteel voorr.: Opel Rek. '58, V.W. '56 en '56. Anglia '57, Vaux- hal Victor '58, Fiat 1100 '57, Morris Minor 1000 '58. Austin A 30 '55, Renault Dauphine '59 en '56. Financ. mogelijk. Zondag geopend. Voor lekkere DROGE SIGA REN, luxe dozen sigaretten, aanstekers, pijpen enz. naar Sigarenmagazijn „De Sport", Wijk aan Zeeërweg 146. Wijnands en Van Rensen, WEDSTRIJDPRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125. A'dam. Scho- terweg 21, Haarlem. Zaken- adres voor Velsen: P. J. van Rensen, Kerkcrinklaan 70, Santpoort, Telef. 02560-7463. LEDEREN KLEDING vanaf 2.p. w. Lederen kleding bedrijf Veldhuis, Breestraat 12. Beverwijk. Telef. 5629. CINDERELLA LAKENS, slopen, theedoeken, baddoe ken, washandjes en stofdoe ken. Zeeman. Bloemstraat 70. IJmuiden, Telef. 4235. MANCHESTER BROEKEN, vesten en jassen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. Aangeb. AMSTERDAM Fred. Hendrikstr. zonnige 3e etage, 3 kamers, keuken, zolder, keurige trap. 35 p. maand. Gevr. Velsen kl. mod. wo ning tot 75 p. maand. Brie ven L 6642. SPIJKERBROEKEN voor heren in alle maten, 8.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJ muiden, Telef. 4235. WIJ MAKEN ALLE SLEU TELS. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77. Tel, 5607 Enorme sortering K.L.M.- KINDEROVERALLS vanaf 4.95, kl. st. p. maat. Van Praag, Kennemerlaan 100. en toch meer keus bij MAREL's AUTOBEDRIJF N.V., Rijksstraatweg 336-340, Tel. 2545 (01751) Wassenaar, Boulevard Heuvelink 5a, Tel. - 853 (08300) Arnhem. 300 auto's in voorraad. TE HUUR OPEL. Pres. Kru- gerstraat 61, Telef. 7350. Te huur van part. TRAVEL- SLEEPER, uitklapbare cara van, max. 6 pers. Ook ge schikt voor kleine wagens, gewicht 200 kg. Nog vrij juni, aug., sept. Telef. 02550-7310 of Brieven L 6639. Inger. van le eig. VAUX- IIALL VICTOR 1958, in st. v. nw. 60.000 km gel. Aanrij- dingvrij, radio. orig. kachel. 2 kl. bekl. Benz. 1:12, div. ace. 3 mnd. schr. gar. Desk. onderz. toegest. Financ. mog. 4150.Garage Brouwers. Tel. 02500-36715. Na 5 uur 36508. RADIO TECHN. SCHOOL, Kleine Houtweg 31, Telef. 20843. Opleiding tot Radio- Telegrafist, Radiomonteur en Technicus, Electronicus, Te levisiemonteur. Dagschool - Avondschool. Inlichtingen en inschr. dagelijks. Spreekuur maandag- en woensdagmid dag van 2-4 uur en volgens afspraak. Prospectus koste loos. OUDEN VAN DAGEN tot 85 jr., die niet of te laag verzekerd zijn voor begra fenis of crematie, kunnen tegen lage premie verzekerd worden. Brieven m. leeftijd No. 5626. Nog slechts korte tijd: WIN- TERAANBIEDING. 1 cos- tuum of 1 mantelcostuum of 1 mantel of topper chemisch reinigen voor 1.indien U een costuum of mantel tegen de normale prijs met 20 korting laat reinigen. Chemische Wasserij en Ver verij Keyser, Trompstraat 27, IJmuiden. Zeestraat 68, Be verwijk. LUXE VERHUUR. Voor be trouwbare wagens. Prima materiaal. Tussenbeeksweg 21, IJmuiden. Een pracht collectie TRO PISCHE VOGELS en zang kanaries. Vogelkooien v.a. 5.50. Engelhart, Tromp straat 92, IJmuiden. Tevens kanariemannen en poppen te koop gevraagd, ook inruil JONGE DUITSE HERDERS, Spaniels, Airdaleterriers en Tackels. Tevens enkele goed kope bastaard hondjes. En gelhart, Trompstraat 92, Tel. 4146. „DE INDISCHE KEUKEN", De Noostraat 157, Tel. 5996, IJmuiden-O. Dagelijks ver- krijgb. verrukkelijke pepesan per stuk 0.90. Alle maten SPIJKERBROE KEN. Gerard van Praag, Kennemerlaan 100—106. Van Praag - Broeken, Plein 1945, no. 48. Watervast TEGFLBOARD in de kleuren zwart, wit. rood, licht blauw, crème en groen. „De Houthal", Kennemer laan 159, Telef. 7770. VERHUUR DEKKLEDEN voor elk bedrijf. Fa. K. van Veelen, Zeilmaker en Tcn- tenfabriek, Middenhavenstr. 27. IJmuiden. Tel. 02550-4108 Voor RADIO- en TELEVI SIEREPARATIE met Keizer lijke service, bel even 4516. Wij repareren ook aan huis. Keizer, Plein 1945 no. 54, Tel. 4516. LESGITAREN v.a. 29.75. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden- Oost. Telef. 7127. LEESPORTEFEUILLES v.a. 50 ct. Licht- en Stencildruk. Schrijfm. verhuur. Servaas, Scheldestr. 23/1, Tel. 4369, IJm. Rijksweg 318, Tel. 7858, Santpoort. LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Opeis Rekord, Volkswagens en Volkswagen busjes. Arie Beekhuis, Torri- ccllistraat 32, IJmuiden, Tel. 7179. HONDEN TRIMMEN. Mien- kc Bom, Zeeweg 280, IJmui- den-Oost. Telef. 4673. LOMPEN, oud ijzer, oud papier worden tegen de hoog ste waarde gehaald door Fa. Max Gosschalk, Ampère straat 27, Telef. 5852. LUXE VERHUUR z. chauff. Opel Rekord en Taunus. 15 p. dag, beh. zon- en feest dagen. Henk Post, Frans Halsstraat 13, Tel. 7565, IJm. PAREL ANTHRACIET 16/20 10.75. Prima. De V.S. uw adres. Kennemerlaan 44, Tel. 4643. LUXE VERHUUR van de nieuwste Opel Rekords zon der chauffeur, 15 p. dag. E. Groen, Planetenweg 206 „DE INDISCHE KEUKEN", De Noostraat 157, Tel. 5996, IJmuiden-O. Zaterdag en zondag verkrijgbaar: Heer lijke Rijsttafel per portie 1.75. Kan bezorgd worden IJSTAART a 3.50, 8 a 10 personen. Elk uur van de dag verkrijgbaar. Automa tiek Dekkers, Telef. 4302. HALVE KIP 2.50 p. stuk. Elk uur van de dag ver krijgbaar. Automatiek Dek kers, Telef. 4302. Schitterend beklede WIE GEN, compl. 47.75. Prima boxen met bodem en luxe boxkleed 29.50. Baby Ser vice, Edisonstraat 9, Telef. 5283. Schitterende KINDERWA GEN, Italiaans model op ko gellagers 129.75. Verder in Van Delft, Koelstra en Mut- saerts kinderwagens, vele extra aanbiedingen. Baby Service, Edisonstraat 9. Fantastisch mooi verchroom de KINDERSTOELEN 34.75 Prima verende wandelwagens 37.50. Baby Service, Edi sonstraat 9. Te koop pr. Acme WRIN GER met bok. Waterland weg 1, Driehuis. Telef. 7310 Te koop z.g.a.n. MARKLIN TREIN. Hoofdstr. 102, Sant poort. Van particulier: FIAT 1900, type 1954. In prima staat, m. nieuwe motor. Benzine 1— 10'/]. Kan evt. gefinancierd worden. J. P. Coenstraat 127 Te koop UITSCHUIFTAFEL 7.50. v. Broekhuisenstr. 1. Te koop mooie JONGENS FIETS, 10-14 jaar. Tussen beeksweg 29. Te koop DAMESFIETS met lamp. in prima staat. Zee weg 315. PICK-UP met kast te koop. Na 5 uur. Reggestraat 27. Prima VAUXHALL, benz! 1 op 12. 375. Leeuwerik- laan 1. Na 6 uur. Te koop in goede staat zijnd VLEUGELPOMPJE, gemerkt O. Groeneweg 33, IJmuiden- Oost.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 8