Kans dat ongeorganiseerden maandag werk hervatten Boeiende expositie in Bloemenheuvel van werk van Dirc Lindeboom VTC is kampioen Stelt gemeente aannemers aansprakelijk? Wasmachines Centrifuges Zes maanden voor huisvredebreuk, weerspannigheid en belediging Suiker maakt goede kans op „Pat Mat"-titel B. en W. van A'dam willen deelnemen 4 t De schaderegeling voor de Frans Elza Britse trawlers verlaten wateren om IJsland IJmond-dames behaalt kampioenschap DE,BOUWSTAKING IN HAARLEM OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY LOENDERSLOOT HAARLEMSE POLITIERECHTER Goede tm-ndemonstratie door „IJmuiden" Emissie Hoogovens J. Exalto jubileert Veertig jaar in dienst bij papierfabriek Terug in Teheran Verhoging jaarwedden van Gedeputeerde Staten Internationale werkgroep Moskou: „Atlantische Oceaan overbevist;" WOENSDAG 16 MAART 1960 «K-. 'S Ssis öXisfiSSSR «Sw®Sw-^8ï®: In Huize Bloemenheuvel te Bloemendaal is tot 4 april een tentoontselling te zien van tekeningen van Dirc Lindeboom. In de catalogus lezen we dat Lindebooms ver beeldingen „al tekenend" tot stand kwa men en de titels slechts als toevoegsels be schouwd moeten worden. Men moet Lin deboom echter niet als een figuur zien, die nooit een bepaald resultaat voor ogen zou hebben. Tekeningen als „De Sceptici" en „Critiek zij ons doel" zullen toch zeker van het begin af zo bedoeld zijn. Ik moet alleen zeggen dat vele der tegenwoordige critici heel andere heren zijn dan Linde boom hen zag; luchtiger in hun bekijken der dingen. Men verwondert zich er trou wens een beetje over dat Lindeboom critici zo kon zien, daar men gezien Lindebooms werk zich zo moeilijk kan voorstellen dat hy zelf onder critiek ge leden zou hebben. Wel is het zo dat een Melle meer van deze tijd wordt gezien en Lindeboom in een vroegere periode gesitueerd wordt. Vorm en uitvoering van zijn werk roepen herinneringen op aan wat rond de laatste eeuwwisseling werd gemaakt. Ik verge leek even met Melle omdat bij deze ook veel beelding pas schilderend gevonden Tafeltennis Het eerste herenteam van de Vélser Tafeltennis Club heeft op Togido 5 een mooie 8—2 overwinning kunnen behalen. Door dit fraaie resultaat en tevens door de overwinning van TOG op HBC is VTC thans definitief kampioen in de eerste klasse A geworden, daar er nog slechts een wedstrijd gespeeld moet worden en VTC drie punten voorsprong op HBC heeft. Over het verloop van de strijd tegen Togido 5 is niet veel bijzonders te ver melden, daar het praktisch alles VTC was wat de klok sloeg. Opmerkelijk was wel het zeer goede spel van Harry van Weel deren die met drie mooie overwinningen uit de bus kwam. Oort en v. d. Pol scoor den elk twee maal en moesten slechts hun partijen tegen respectievelijk Rein- ders en Huidekoper verloren laten gaan. VTC 2 heeft tegen alle verwachtingen in, een behoorlijke nederlaag door Oranje Zwart 3 te verwerken gekregen. Snelders en Bos kwamen er niet aan te pas en moesten al hun partijen verloren laten gaan. Noorman kon de eer redden door zijn drie partijen in winst om te zetten, zodat hiermede de uitslag van 73 in het voordeel van Oranje Zwart bereikt werd. VTC 3 heeft het heel wat beter gedaan en kon met een 82 overwinning op GTTC 5 op een produktieve avond terug zien. Koster bracht zijn traditionele drie overwinningen op zijn naam terwijl Dek ker en invaller Van Hal elk twee maal scoorden en slechts hun partijen tegen Mars verloren moesten laten gaan. VTC 4 heeft het kampioenschap in de vierde klasse C verspeeld, daar in de uit wedstrijd tegen RKTVU 2 slechts een 55 gelijk spel behaald werd. VTC 5 kreeg op bezoek de naaste con current Droste 1 en uiteraard werd deze wedstrijd met de nodige spanning te gemoet gezien. De VTC'ers kregen al spoe dig een 02 achterstand te verwerken, maar desondanks lieten zij zich niet depri meren. Letty Dijkhuizen, die voor de ge blesseerde Kok inviel, kon hierna een tegenpunt scoren, waarna achtereenvol gens Cees Dijkhuizen en Han Koningstein voor een 32 voorsprong zorgden. Deze voorsprong werd weer teniet gedaan daar Letty Dijkhuizen haar partij tegen Deen verloren moest laten gaan. Cees Dijkhuizen kon hierna weer scoren maar nadat Letty Dijkhuizen en Han Koningstein van res pectievelijk Dolron en Deen verloren had den, moest bij een 45 stand het dubbel spel de beslissing brengen. Het dubbel C. Dijkhuizen-Koningstein verloor de eerste game met 1221, de tweede game was met 2112 voor VTC zodat de derde game de beslissing moest brengen. Onder doodse stilte van de supporters en slechts het droge getik van de bal en het sonore stem geluid van de scheidsrechter liep deze game gelijkopgaand naar het einde. Onder een donderend applaus werd de beslissen de game met 2117 in het voordeel van VTC afgesloten, zodat een 55 gelijk spel bereikt was. Met dit fraaie resultaat is de bovenste plaats in de vierde klasse D met één punt voorsprong op Droste 1 behou den. Mocht dit team er in slagen uit de twee resterende wedstrijden vier punten te behalen, dan is het kampioen en promo veert naar de derde klasse. LEZING OVER KERNENERGIE VOOR 't NUT Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen or ganiseert op woensdag 16 maart een bij eenkomst. Het Reactorcentrum Nederland houdt een lezing met films over het onder werp „Welvaart en geluk door kern energie". Critiek zij ons doel" werd. Bij Lindebooms werk werd ook wel gedacht aan Jeroen Bosch, die vermoede lijk toch bewuster op zijn doel afging. Maar hoevele meer bekende surrealis tische schilderijen kunnen ons als bedrog voorkomen naast Lindebooms bizarre en van een merkwaardige humor getuigende vondsten. Lindeboom is even uitzonderlijk als een Escher. van wiens werk hier kort geleden een tentoonstelling gemaakt werd. Maar Lindeboom is gevoeliger. Tegenover Eschers denkwerk staat Lindebooms in tuïtie. Lindeboom heeft weinig geëxposeerd en is te weinig bekend. In Bloemenheuvel wordt dus alleszins iets bijzonders ge bracht: een tentoonstelling, die men niet mag missen. Bob Buys Nu het openbaar onderzoek door de ma- rineraad heeft geresulteerd in de uitspraak dat fouten aan de zijde van de Koninklijke Marine de oorzaak zijn geweest van de aanvaring op 25 september 1959. tussen H.M. vliegkampschip „Karei Doorman" en het Belgische vissersvaartuig ..Frans Elza" zal de staatssecretaris van Defensie (Ma rine) in contact treden met de reder en de nabestaanden van de bemanning van hel overvaren-'Belgische-vaartuig. teneinde tol een voor alle partijen bevredigende oplos sing te komen. Dit heeft de maring-voor lichtingsdienst medegedeeld. LONDEN (Reuter) Maandagavond hebben alle Britse trawlers de omstreden IJslandse visserijzone verlaten. De Britse trawlerfederatie heeft onlangs hiertoe be sloten als gebaar van goede wil ter ge legenheid van de internationale zeerecht- conferentie, die deze week in Genève be gint. De 235 trawlers uit Fleetwood, Grimsby en Hull zijn in afwachting van de beslissingen van de conferentie naar visgronden bij Groenland, Bereneiland en de Noorse kust gedirigeerd. „WEDUWENSTEUN" KEERT NU 500 UIT Tijdens de maandagavond in gebouw „Concordia" gehouden jaarvergadering van de vereniging „Weduwensteun", in 1927 opgericht door en voor het personeel van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen kon, dank zij de toenemende voortschrijding van het leden tal, de verheugende mededeling worden gedaan de uitkering per sterfgeval te ver hogen van 475 tot 500. De heer A. Geerlofs, voorzitter, deelde mede dat in het verslagjaar acht leden waren ontvallen (in 1958 tweeëntwintig). HANDRAL Het. eerste damesteam van de handbal vereniging „IJmond" is zondagavond ge heel onverwacht kampioen van de eerste klasse afdeling Haarlem geworden, zonder dat dit elftal zelf heeft gespeeld. Het resul taat van de competitiewedstrijd tussen de dames van Full Speed 1 en Rapiditas 1 met de verrassende nederlaag (21) van de „Schoonenberg"-club, die de enige con currente was van „IJmond", heeft hier voor gezorgd. Binnenkort zullen de IJmond 1-dames dus kunnen deelnemen aan de drie wed strijden. die zij moeten spelen om te pro beren een plaats in de districtsklasse te veroveren. Een tweede, niet mindere verrassing kwam van het eei\ste IJmond-herenelftal, dat zich blijkbaar door de zaalhandbal promotie voelde geschraagd. Het Haarlem se Concordia werd het slachtoffer. De dames van IJmond 2 hadden het overigens niet al te lastig tegen de Full Speed-reserves, die in de malaise van hun eerste team deelden. De IJmond-dames wonnen op „Schoonenberg" met 61. In Haarlem legden de IJmond 1-heren al in het begin de grondslag voor de uit eindelijke overwinning met snelle en goed opgebouwde aanvallen. Dit zette de Con- eordia-achterhoede onder zware druk, zo dat na 20 minuten spelen al een 60 stand voor de IJmonders was bereikt. Daarna kon Concordia even uit de verdediging komen, maar kon tegenover nog een Vel- sens doelpunt slechts tweemaal Böhm pas seren (72). Na de hervatting en met de flinke voorsprong deden de Velsenaren het wat rustiger aan, zodat een bijna gelijk opgaande strijd ontstond. Concordia was in staat nog vijfmaal te scoren, maar van IJmond-zijde zorgden E. Jonker, K. Kles- ser en G. Noomen samen voor evenveel doelpunten, zodat IJmond 1 met 127 won. De ploeg van de adelborsten (AHV), die op bezoek was bij IJmond 2-heren bleek te sterk. De Velsenaren konden niet af doende antwoord vinden op de snelheid van de aspirant-zeeofficieren, zodat de laatsten met 511 wonnen. In tegenstelling tot de eerste ontmoe ting met mede-koploper Concordia 3 uit Haarlem wist het derde IJmond-herenteam niet dezelfde activiteit te ontwikkelen. Dit gaf Concordia 3 meer dan eens een open scoringskans, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Dit leidde tenslotte voor de Haar lemmers tot een verdiende 94 overwin ning. De verdere uitslagen zijn: Meisjesaspi ranten: IJmond cFull Speed b 94; De Blinkert b—IJmond d 17. Jongensaspi ranten: IJmond aDe Blinkert a 97; IJmond bConcordia a 213; IJmond c THB b 5—3. Meisjes junioren: IJmond b— IJmond a 15. „Indien de bouwstaking na deze week voortduurt zal dit een bijzonder ernstige achterstand veroorzaken in de nieuwbouw. Momenteel ligt in Haarlem het werk aan ongeveer 1500 woningen, woningwet- en premiebouw, stil. Ik heb echter goede hoop dat op verscheidene grote projecten het werk komende maandag weer zal worden hervat door ongeorganiseerde bouwvak arbeiders die niet langer de financiële gevolgen van de staking wensen te dragen. Mocht de staking toch langer voortduren dan zal de gemeente overwegen verschei dene aannemers aansprakelijk te stellen voor de financiële schade die de gemeente wegens renteverlies en huurderving lijdt". Dit deelde de directeur van de dienst voor de Volkshuisvesting van de ge meente Haarlem, de heer G. B. F. Hoes, ons gisteren mee in een gesprek over de gevolgen van de bouwstaking voor bouw activiteit in de Spaarnestad. De heer Hoes gaf als zijn mening te kennen dat in het bijzonder de reeds geruime tijd op gang zijnde werken onder de staking te lijden hebben. Op pas gestarte projecten, zoals in Schalkwijk, vinden het heiwerk en het betonwerk gewoon doorgang. De heer Hoes zei uit gesprekken met on georganiseerde arbeiders de indruk te heb ben gekregen dat zij nog deze week de ontwikkeling in het bouwconflict wilden afwachten, maar dat men in ieder geval aanstaande maandag weer aan de gang wil gaan. „Deze mensen beginnen, doordat ze maar een zeer geringe uitkering uit de stakings kassen krijgen, financieel aan de grond zitten. Ze willen zelfs een knokpartij op het werk met stakers riskeren", aldus de heer Hoés. Als gevolg van de bouwstaking zal on der meer ook het plan om het winkelcen trum in Parkwijk met Pinksteren in ge bruik te nemen hoogstwaarschijnlijk niet verwezenlijkt kunnen worden. Met be trekking tot de bouwprojecten die in op dracht van de gemeente Haarlem in uit voering zijn, verklaarde de heer Hoes dat men ernstig de mogelijkheid overweegt de betrokken aannemers aansprakelijk te stellen voor de schade die de gemeente ondervindt als gevolg van renteverlies op geïnvesteerd kapitaal en huurderving. „Het staat namelijk helemaal niet vast dat deze aannemers zich zonder meer bij de staking van de arbeiders hadden moeten neer leggen. De arbeiders, en zeker de onge organiseerden niet, waren immers niet ver plicht te staken". De heer Hoes voorzag bij voortduring van de bouwstaking grote moeilijkheden voor de gehele financieel-economische toe stand van ons land, omdat verminderde in komsten van een grote bevolkingsgroep ook het teruglopen van de koopkracht zal betekenen. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488fi Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton c.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Zes maanden gevangenisstraf, het maxi mum dat de politierechter kan opleggen, was maandag het vonnis voor een 48-ja rige Haarlemse chauffeur. Hij stond te recht wegens huisvredebreuk, weerspan nigheid en belediging van een ambtenaar in functie. Op 28 december kwam de man weer eens aan de woning van een Haarlemse, die echter niets meer van hem wilde we ten. Hij was onder invloed van drank. Voor de deur ontstond een ruzie. De chauffeur drong de gang binnen en greep daar de vrouw bij de keel. Een brigadier van politie die juist met zijn zoontje pas seerde kwam tussenbeiden. De man liet zich niet zo maar meenemen en op een gegeven moment lagen de politieman en de chauffeur over de straat te rollen. Het zoontje ging naar het bureau om verster king te halen. Ten slotte op het bureau gekomen probeerde de chauffeur een der politiemannen te laten struikelen. De bri gadier had bij de vechtpartij een paar krabben over zijn gezicht gekregen. „Och, die vechtpartij kan ik vergeten, edelachtbare", zei de brigadier ter zitting, „maar niet dat verdachte mij heeft uit gescholden voor „S.S.'er". De chauffeur zei dat hij had gesproken van „S.S.-methoden" De officier van Justitie, mr. H. Lager waard, eiste zes maanden gevangenisstraf en de politierechter, mr. H. J. Ferwerda, vonniste conform. Neusbeen kapot geslagen Zes weken gevangenisstraf kreeg een 27-jarige Haarlemse chauffeur-monteur die in de nacht van 21 op 22 februari een Haarlemmer die met zijn gezin uit Zand- Terwijl er nog steeds mensen levend onder de "puinhopen in Agadir gehaald worden, bestudeert kroonprins Moulay reddingsoperaties. Hassan van Marokko plannen voor de bouw van een nieuw Agadir. Tevoren heeft de prins de leiding gehad bij de voort terugkeerde, mishandelde. De zoon van de mishandelde man ver^ telde ter zitting als getuige dat verdachte in de bewuste nacht een groentekist op de auto van zijn vader had gegooid. Toen zijn vader er iets van zei, kwam de chauffëur-monteur op hem af en sloeg hem het neusbeen kapot. Verdachte is reeds enige keren wegens mishandeling veroordeeld en hij loopt nog in een proef tijd. Drie maanden gevangenisstraf luid de de eis. De politierechter maakte er zes weken van. Dure fles wijn Een 18-jarige student stond terecht we gens diefstal in vereniging of heling van een fles wijn. Met enkele vrienden wilde de student op een avond in een Bloemen- daals restaurant naar binnen, toen er een feestavond aan de gang was. De jongelui werden echter niet toegelaten. Een vriend van de student ontdekte in de gang een paar flessen wijn en hij gaf er een aan verdachte. Deze nam de fles mee naar huis. De officier van Justitie wilde er reke ning mee houden dat verdachte student is en met een geldboete volstaan. Hij eis te 150. Verdachte zei dit bedrag moei lijk te kunnen betalen. De politierechter antwoordde dat op het geen de student had gedaan, normaal ge vangenisstraf staat. Hij veroordeelde ver dachte tot 50. Diefstal in pension Tot een maand gevangenisstraf met af trek van voorarrest werd een 30-jarige Haarlemmer veroordeeld. Verdachte was tenlastegelegd dat hij onder meer uit het pension van zijn vriend messen, lepels, blikken conserven, handdoeken en flessen drank had gestolen. Ook zou hij uit het atelier van een Haarlemse fotograaf een sigarettenaansteker en foto's hebben weg genomen. Verdachte gaf slechts de ont vreemding van de conserven, de handdoe ken, de messen en de foto's toe. De offi cier van Justitie, mr. H. Lagerwaard, achtte het bewijs voor de gepleegde dief stallen bewezen en vorderde een maand gevangenisstraf zonder aftrek van voorar rest (drie weken). Mr. W. Boers, de raads man van verdachte, meende dat het be wijs voor de schuld van zijn cliënt niet geleverd was. De vriend van verdachte zou namelijk de indruk hebben gewekt dat hij in het pension baas in eigen huis was en dat verdachte zich genoemde voorwerpen vrij mocht toeëigenen. Vrijspraak Een 25-jarige H.T.S.'er uit Haarlem stond vervolgens terecht op beschuldiging dat hij op 15 oktober van het vorig jaar als bestuurder van een bestelauto een op de Gedempte Voldersgracht in Haarlem geparkeerde auto had aangereden en daar na was weggereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Een 18-jarige elektri- ciën getuigde gezien te hebben dat de aangereden wagen schade had opgelopen. Verdachte en drie mede-scholieren, die ook in de auto van verdachte hadden ge zeten, verklaarden echter dat zij na de aanrijding waren uitgestapt, maar dat zij geen enkele beschadiging aan de gepar keerde auto hadden waargenomen. De of ficier van Justitie achtte het tenlastege- legde bewezen. De politierchter was het daar niet mee eens en sprak verdachte vrij. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het is in de onderlinge competitie van de Beverwijker schaakclub Pat Mat wel duidelijk geworden dat M. P. Suiker een zeer goede kans gaat maken op het be halen van de clubtitel. Daaraan was zijn zege op de naaste concurrent ir. D. G. Huygen niet vreemd. De laatste is plotse ling teruggevallen nu hij ook een veer moest laten tegen W. Steeman. Hoewel in dit duel nog wel een halve punt door Huy gen kon worden genoteerd was dit resul taat zonder meer een teleurstelling. P. Zwart kwam tegen H. Bannenberg tegen de verwachting in ook al niet verder dan een gelijk spel. Ook dit was beslist een uit slag in de kaart van Suiker. Aan de kop luidt de ranglijst nu: 1. M. P. Suiker 9 7 2 0 8 2. Ir. D. G. Huygen 10 6 3 1 3. J. Zoontjes 9 5 3 1 4. P. Zwart 8 5 2 1 7'/2 6'/2 6 De goede overwinning die P. H. Janssen in de tweede afdeling op M. Soeteman be haalde bracht hem aan de goede helft van de scheidingslijn op de ranglijst. Voor Soe teman, die ook tegen B. de Heer een ge deelte van de winst liet schieten, is de toe komst echter nog onzeker. Voor D. Oort was ook deze keer geen succes weggelegd hetgeen in de achtste nederlaag resul teerde. De uitslag van de gespeelde partijen zijn: Groep 1: J. C. de HaasK. Comis 01; M. P. Suikerir. D. G. Huygen 10; P. ZwartM. P. Suiker afgebroken; ir. D. G. HuygenW. Steeman remise; P. Zwart—- H. Bannenberg remise; J. C. de HaasH. Bannenberg 1—0. Groep 2: P. H. JanssenM. Soeteman 10; D. OortJ. J. Schroder 01: B. de HeerG. v. d. Berg 01; D. OortM. Soe teman 01; M. SoetemanB. de Heer remise; B. de HeerJ. J. Schroder 10. Groep 2 en 3: J. tl. KruijerG. Mole naar afgebroken: G. A. DoetsW. Stee man jr. afgebroken; T. J. AltingA. G. Knake 10; K. de SwartN. Duin 01; F. WesterW. Steeman jr. 01. Groep 3 en 4: G. MolenaarW. Wortel- boer 0—1; T. J. Alting—J. H. Kruijer 1—0; J. L. Dijkman—W. P. v. d. Lely 01. Groep 4: N. van LeeuwenC. Winke- laar 10; H. MajoorR. de Reus 10; H. j BijwaardH. Majoor 10; R. de ReusC. Winkelaar 01. Algemene competitie: K. .SchepelA. Slings 10; H. BijwaardW. P. v. d. Lelv 10: P. H. JanssenA. Slin?s remise; K. SchepelK. Comis 10; N. DuinN. van Leeuwen 10. De competitie wordt deze week in het Statenhuis in Beverwijk voortgezet. In een aantrekkelijk, evenwichtig opge bouwd programma zonder inzinkingen heeft de christelijke gymnastiekverengïng ..IJmuiden" dinsdagavond in het Patro naatsgebouw te IJmuiden laten zien wat de leden op gymnastisch gebied preste ren. En dat is niet gering. Ook hetgeen de drumband door een sterk ledenverloop gehandicapt, ten gehore bracht stond op een verdienstelijk peil. De kleuters brachten er al meteen de stemming in met verscheidene eenvoudi ge oefeningen waarbij zij zichzelf met feesttoeters begeleidden. Bijzonder orgi- neel was het nummer „Klaar., over," een gymnastische demonstratie in veilig verkeer. Er waren meer nummers waar bij amusement en oefening samengingén: „Concours Hippique", een feeërieke lan- taarndans en de „Taptoe Delft". Moeten we toch een kritisch geluid la ten horen dan geldt dit de vrije oefeni gen. Deze werden soms ongedisciplineerd en zelfs wat log uitgevoerd. Ook de bal oefening door de dames was slordig. Zeer verzorgd was het werk op de brug van zowel de dames- als herenleden, een enkel ongelukje daargelaten. Twee dames brachten de zaal tot geestdrift met uitste kende grondgymnastiek, die de grens van acrobatiek soms dicht naderde. Het meest spectaculaire gedeelte van het programma volgde na de pauze. Schijn baar zo gemakkelijke oefeningen van een van de dames op de evenwichtsbalk wer- de nmet een hartelijk applausje door het publiek naar waarde geschat. Een ge mengde groep deed goed uitgevoerde oefe ningen aan de ringen. De heren lieten handstandoverslagen, radslagen, koprol len en salto's zien op de lange mat die menig maal terecht de handen op elkaar brachten. De grootste indruk maakte het nummer hoogrek door de heren. Er werd met veel souplesse en kracht uitstekend turnen te zien gegeven. Met een bewe gingsfantasie werd het programma beslo ten. Ook woensdag-, donderdag- en vrijdag avond zal men nog van deze gymnastiek- demonstratie kunnen genieten. De zaal is echter voor de eerste twee avonden reeds uitverkocht. Alleen voor vrijdag zijn nog plaatsen verkrijgbaar. B. en W. van Amsterdam stellen de ge meenteraad voor te besluiten om voor een totaal nominaal bedrag van 4.997.800 deel te nemen in de emissie van f 51.556.000 nieuwe aandelen tegen 150 percent door de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden in de tweede helft van maart. Amsterdam is als gewoon aandeelhouder in de gelegenheid in de uitgifte deel te nemen, omdat het in bezit is van 12.452 gewone aandelen Hoogovens van 600, 42 certificaten van 600 en 3 certificaten van 100, in totaal een nominaal bedrag van 7.496.700. B. en W. zijn van oordeel dat Amsterdam zijn belangen bij het Hoog- ovenbedrijf dient te handhaven in dezelfde verhouding als op het ogenblik. De heer J. Exalto, waterbouwkundige en chef van de dienstkring IJmuiden van Rijkswaterstaat, viert donderdag zijn zilve ren jubileum bij Rijkswaterstaat. De heer Exalto, die de opvolger is van de heer Hakkeling, gaat over de sluizen en sluiswegen in IJmuiden. De heer A. A. van der Mey, overwikkel- bobineur bij de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen, zal vrijdag, 18 maart veertig jaar aan dit be drijf verbonden zijn. De jubilaris, die op 20 april 1903 te Am sterdam is geboren, kwam als zestienjarige direct in de papierfabriek, waar hij ge durende korte tijd als hulpwikkelaar bij de machines begon. Spoedig volgde pro motie tot hulpbobineur -n nog vlugger werd hij vaste overwikkel-bobineur, in welke functie hij bij alle machines werk zaam is geweest. Dezelfde werkzaamheden verricht hij nog steeds, nu echter aan de overwikkelbobineuse van de grote papier machine 18. De heer Van der Mey woont aan de Grote Houtweg 142 te Beverwijk. BANJAERTSTRAAT AFGESLOTEN Dezer dagen bemerkte men een plotse linge verzakking van de bestrating op de hoek van de Banjaertstraat en de Wijker- straatweg te Velsen-Noord, die bij nader onderzoek bleek te zijn ontstaan door het springen van een hoofdriool. Om in dit ongemak te voorzien is dins dag ter plaatse de straat opgebroken. Een grijper werd ingeschakeld om het zand te verplaatsen, waardoor een flinke kuil is ontstaan. De zandheuvel, die de Banjaertstraat overigens verder volkomen afsluit, zodat het moeilijk is het St. Jozefhuis van de Wijkerstraatweg af te bereiken, is een prachtig speelterrein voor kinderen. ACHTTIEN BOUWFONDSWONINGEN De bouw van achttien Bouwfondswonin gen te Heemskerk is gegund aan aan nemingsbedrijf' Noord-Holland te Haarlem. Deze huizen worden gebouwd tussen de Marquettelaan en de Kerkweg. De Sjah en keizerin Farah zijn in Teheran teruggekeerd na een officieel bezoek aan Pakistan en het zuiden van hun land. Toen het keizerlijk paar op het vliegveld aankwam, moest keizerin Farah haar hoedje vasthouden om het niet aan de wind prijs te geven. Enige leden van de Provinciale Staten van Noordholland hebben de Staten voor gesteld de jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Staten der provincie, thans bedragend 15.000, ingaande 1 januari 1960 te verhogen tot 18.000. Dit voorstel zal in de vergadering van hedenmiddag aan de orde komen. in MOSKOU (UPI) De werkgroep van de internationale raad voor maritieme on derzoekingen is tot de conclusie gekomen, dat de Atlantische Oceaan overbevist wordt. De werkgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers van Engeland, Noorwe gen, West-Duitsland en de Sovjet-Unie, is ae afgelopen tien dagen in Moskou bijeen geweest. Dit bericht het Sovjetpersagent schap Tass. Naar het oordeel van de groep dient de maaswijdte te worden vergroot. Hierover dient een beslissing te worden genomen door de landen die zijn aangesloten bij d' internationale conventie over visserij ir het noordelijk deel van de Atlantisch' Gceaan. De conventie komt in mei bijeen. Reeds op vorige bijeenkomsten van de werkgroep, in Bergen (Noorwegen) en Ko penhagen, is gesproken over het vraag stuk van de intensieve beslissing van de Atlantische Oceaan.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4