KÖK Arend Reym Tentoonstelling en ideeënbron in huishoudschool Troelstra weg I lavenberichten „öe Houthal" Geen huurverhoging voor de 87 huizen, die geen krotten zijn ^vftUGMTtó/iaarROMt en betere meubelen Droomjacht van reder Carras bijna klaar eens achter de dingen Brand in garage; schade 10.000,- 7 DIT SEIZOEN: 600 VCHG-CURSISTEN Burgerlijke Stand van Velsen Dagelijks bestuur van gemeente Velsen Helikopter haalde zwaar gewonde schipper van Deense vissersboot Kruisstraat S Haarlem - Tel. 18908-14689 Betaling abonnementsgeld per giro en de OLYMPISCHE SPELEN? lees dan de grote LEXINGTON advertentie \n dit blad Grootste ooit in ons land gebouwde plezierboot auto- en motorrijschool Uitgevaren visserijvaartuigen Groenten nog duur Uiteenzetting over het ruilverkavelingsplan Heemskerk wint wedstrijd kleurendia's ZATERDAG 19 MAART 1960 Maakten wij in februari melding van een filmmiddag voor huisvrouwen be legd door de Velsense Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, die een succes was door de goedgekozen films, waarvan ruim honderd bezoeksters genoten deze maand vraagt de com missie aandacht voor een afsluitende ten toonstelling van werkstukken, gemaakt op de cursussen van het nu bijna afgelopen seizoen. Op 23 maart aanstaande, dus vol gende week woensdagmiddag, om 3 uur, zal deze voorjaarstentoonstelling worden geopend, evenals verleden jaar in de ge meentelijke Huishoudschool aan de Troel- straweg te IJmuiden. Ieder is van harte welkom om te komen bekijken wat al zo in vrije uren door huis vrouwen werd gewrocht. Niet alleen de cursisten zelf (dit seizoen waren het er omstreeks zeshonderd!) kunnen hier elkan ders werk bewonderen en critiseren maar de commissi hoopt vooral dat hier vele „Nieuwelingen" hun onwennigheid zullen overwinnen en deze kans aangrij pen om eens nader kennis te maken met het praktische werk der voorlichtings cursussen, die de huisvrouw méér vaar digheid en vooral ook méér plezier in haar veel omvattende taak willen geven. Er komen op deze tentoonstelling onder andere voorbeelden van wat op de han denarbeid en naailessen is gemaakt en niet te vergeten wat op de „klusjescursus" werd getimmerd, maar het oog zal niet minder geboeid worden door artistieke bloemstukjes van de populaire bloem schikcursus, terwijl lest best heerlijkheden op een paastafel de bezoeksters eraan zullen herinneren, dat de liefde van de man nog steeds door de maag gaat! Nu iedere huisvrouw voor haar jaarlijk- Vrijdag kwamen in IJmuiden: Andalién van Bremen: Tannsteiin, Antwerpen; !'or. Bonden; British Loyalty, Rotterdam; Hen ri e tie B. London: Noorderlicht, Stettin, kalk voor IJmuiden;Dora, London; Doraland, Gothenburg; Clivia, Cartagena; Homcliff. Santiago; Henja. London: Chiquita. Rotterdam; Hummel, Rotter dam; Rigel, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Rozenburg van Rotterdam: Trevelyan, Rotter dam; Esperanza, Antwerpen; Tichoretsk, Ant werpen: Breda, Hamburg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Pacific naar Basse Indre, met coils van IJmui den: Kaasnaj, Reyeka;Yalta, Marcaibo; Amigo, Colchester, kunstmest IJmuiden; Catharina W, Uttersen; Orion, Stockholm: Fivelborg, New Haven, kunstmest IJmuiden; Wieka, Visby, kunstmest IJmuiden; Nieder Sachsen, Lübeck: Margriet L, Rotterdam; Manto, Rotterdam; Hoe Vinces, Liverpool; Porjus, Cuxhaven; Dido, Odense. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kawi naar Londen; Beyerland, Rotterdam: Frans Böhmèr, Rotterdam; Spaarnestroom, Lon don; Anna Elisabeth, London; Andalien, Ant werpen; Capella, Gothenburg. (Indien achter de scheepsnamen en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie BEVALLEN: L. Glazener-Walkate, d„ Da "ostalaan 62, Driehuis; H. Darlang-Caste- 'eijn, d., Brederoodseweg 15, Santpoort; T. H. Reijnders-Baas, z., Wenckebach- straat 112, Velsen-N.; J. de Pauw-van Lit, Willemsbeekweg 62. IJmuiden-O.; E. A. lijster-Korzelius, d., Gen. Bothastraat 73, Haarlem; S. van Schagen-Berthelot, z„ Ce- lerstraat 14, IJmuiden-O.; J. C. Nelis- Harsveld. z., Kromhoutstraat 54, IJmuiden; M. Ouwehand-van der Bent, z., Kennemer- 'aan 134, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. Dijkstra, Boude- wijnstraat 71 B, Rotterdam en K. Dijkstra. Gladiolenstraat 22, Santpoort; J. E. Woud, Bestevaerstraat 11, IJmuiden-O. en L. E. Beuger, Daltonstraat 18, IJmuiden; J. C. van der Lem, Zweedselaan 2, Beverwijk en M. Welp, Grote Hout- of Koningsweg 2 g, Velsen-N.; A. van Heerden, Radarstraat 56, IJmuiden en M. L. Mastemaker, Hunze- straat 40, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Hunze- straat 40; A. Munnik, Cederstr. 13, IJmui- den-O. en H. A. van Beusekom. Ceder- straat 13, IJmuiden-O.; P. J. van Croonen- borg, Wijk aan Zeeërweg 86, I.Jmuiden-O. en A. E. W. C. van Gent, Wijk aan Zeeer- weg 86, IJmuiden-O. GETROUWD: H. Klijn en M. Motshagen, Santpoort, Middenduinerweg 63; D. J. van den Boogaard en J. Vlieland, IJmuiden Pres. Steijnstraat 35; C. Visser en M. Ni]- man, Haarlem, Pijnboomstraat 97; J. W. Kouwenoord en H. Andrea, Velsen-Noord, Ldaderbeekstraat 129; B. Bakker en S. - Spierenburg, Velsen-Zuid, Amsterdamse- weg 81; H. J. van der Vis en K. M. H. van Kooten, IJmuiden, Alex. Bellstraat 24: F. P Pieters en N. Kapteijn, Santpoort, Dink- grevelaan 11; H. Petersen en A. Helmers, IJmuiden, De la Reijstraat 1 rd.; C. ver hoef en J. C. Brinkman, Driehuis, Van den Vondellaan 29. OVERLEDEN: A. Griekspoor, 78 jr., we- -luwe van J. van der Linden, Aalsmeerder- veg 23 Aalsmeer; J. Broek, 79 jr., echtge noot van H. Wijker, Vechtstraat 32 IJmui- -n; C. Nieste, 80 jr., weduwnaar van E. m Wijngaarden, Heirweg 15, Velsen-Tv. Duineveld. 67 jr., echtgenoot van E ion, Zeeuwstraat 13, Velsen-N.. M. Ko- jn 77 jr., Schapekamp 1, Ooststelhn0- ?rf; D. D. Spruit, 87 jr., weduwe van L. n der Plas, Planetenweg 32, IJmuiden; de Wilde, 76 jr., weduwe van B. Hagen, 'ofgeesterweg 2, Santpoort; J. A. Pla'i- 69 jr., weduwnaar van O. Salberg, Burg Fnschedelaan 59, Santpoort. se „examen", de geduchte grote schoon maak staat, is dit wellicht een gerede aan leiding om een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, waarop te zien is hoe „collega's" hier een stukje vorming en in spiratie opdeden. Kon men dan zelf geen volledige cursus van bij voorbeeld acht lessen volgen, dan ziet men hier in het kort wat toch altijd nog bijgeleerd kan worden. Al neemt men er alleen maar een vouwblad vol handige tips van mee we geloven stellig dat het de moeite zal lonen hetzij 's middags tussen 3 en 5 uur, hetzij 's avonds tussen half 8 en half 10, even aan te lopen in de Huishoudschool. Burgemeester en Wethouders hebben be sloten tot een tijdelijke herverdeling van de werkzaamheden van hun college, in dier voege, dat meer in het bijzonder belast zijn: 1. de loco-Burgemeester, Wethouder H. de Boer, met algemene zaken, de keurings dienst voor vee en vlees, onderwijs en het bedrijf bad-, was- en zweminrichtingen; 2. de wethouder C. P. J. Maas, met so ciale zaken, personeelsaangelegenheden, schoolvoeding en -kleding, woonruimte verdeling, culturele zaken (ook gem. lees zaal en bibliotheek) en jeugdzaken; 3. de wethouder R. Verbeek, met open bare werken, de volkshuisvesting, de be hartiging van de zaken betreffende het grondbedrijf, en volksgezondheid (met uit zondering van het bedrijf bad-, was- en zweminrichtingen) 4. de wethouder A. de Jong, met finan ciën, de reinigings- en ontsmettingsdienst, de parken en plantsoenen, de aangelegen heden betreffende het vreemdelingenver keer, het gas- en waterleidingbedrijf en de sportzaken. LONDEN (UPI) Een helikopter van de R.A.F. heeft de 46-jarige schipper van een Deense vissersboot, die ernstige arm- wonden had opgelopen door een ongeluk in de machinekamer, van zijn scheepje gehaald en naar de wal gebracht. Toen de helikopter landde was er nog voor een half uur benzine in de tanks de red dingsoperatie had zich ver buiten het nor male vliegbereik van Engelse helikopters voltrokken. De schipper van de vissersboot „Fre- derickborg", Albert Sivewright uit Huil, was op 120 mijl uit de Engelse kust in de machinekamer bezig. De drijfriem van de scheepsdynamo greep zijn arm en knelde die af. Omdat de dynamo door het ongeluk defect was geraakt moest een op 50 mijl afstand liggend vissers vaartuig een noodsein uitzenden, want de zender van de „Fredericksborg" reikte niet ver genoeg. Via deze helper kreeg de bemanning van de Deense vissersboot opdracht de schipper warm te houden en zijn arm met een knelverband af te binden om bloedverlies tegen te gaan. De R.A.F. be reidde toen de redding voor. Van de basis Leconfield vloog een heli kopter naar Bempton, hemelsbreed de dichtste walplaats bij de positie van de „Fredericksborg". Daar werd de brand stofvoorraad aangevuld, terwijl een ander R.A.F.-vliegtuig de vissersboot opzocht en vervolgens de helikopter erheen leidde. Een R.A.F.-arts en een helper werden langs een staalkabel van de helikopter, die boven de vissersboot hing, afgevierd. De arts gaf de schipper een pijnstillende injectie, waarna hij op een brancard ge bonden en opgehesen werd. Daarna volg den de twee R.A.F.-mannen. De helikop ter heeft 20 minuten boven de vissers boot gehangen. Drie uur en een kwartier was het toe stel in de lucht geweest toen dit terug kwam in Bempton. Vandaar werd de gewonde schipper in een gereedgehouden amburlance naar een ziekenhuis in Brid lington overgebracht. Advertentie Advertentie De onderhoudstoestand van de 87 wo ningen, voor het herstel waarvan de raad van Velsen in januari 83.900 heeft be schikbaar gesteld, is zodanig dat niet van krotten kan worden gesproken. De huur prijzen kunnen dus ook niet tot het peil van 1950 worden teruggebracht. Dit is de kern van het antwoord van Burgemeester en Wethouders op de schriftelijke vraag van een raadslid. Dit lid had in de vergadering van 27 januari gevraagd of de huurverhoging, die op de 87 woningen van toepassing was, het gevolg is van de verbeteringen of van de verhoging per 1 april. „Als dit laatste het geval is (de meeste woningen zijn van vóór 1918), vragen B. en W. dan aan de huuradviescommissie om huurverhoging toe te passen?" Voorts heeft het raadslid gevraagd of de gemeente bij de aankoop van de woningen de huurprijzen heeft ver laagd tot het peil 1950. Het antwoord van B. en W. op de vra gen luidt als volgt: Op de staat van de te herstellen wonin gen, welke was gevoegd bij het voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstellen van woningen, was vermeld dat de aan het herstel verbonden extra-lasten gedeeltelijk kun nen worden gecompenseerd door een na het herstel toe te passen huurverhoging. Deze huurverhoging kan dan worden be- COCOOCOOO/XXX^ wYYVOrv. vvvvxyyx)OOOOOCOOO-< -"O i U kimt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJ muider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht, te verzenden vóór het. eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt, u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- j schikking In dat geval dient men J wel voor voldoende saldo op de j giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE xo. oxxxraxcoooccooocxx OCCOÏÏCCOCXXXXXOCCCOCOCOCOCCCOOCX reikt omdat een aantal van de te herstel len woningen niet zijn betrokken in de per 1 augustus 1957 mogelijk geworden huur verhoging van 25 percent. Of en in hoeverre de per 1 april 1960 van kracht wordende huurverhoging zal worden toegepast zal eerst kunnen wor den beoordeeld na de totstandkoming van de betrokken wet. Bij de aankoop van de woningen zijn de op dat ogenblik geldende huurprijzen ge handhaafd. Er bestond geen reden om de huurprijs terug te brengen tot het peil van 1950, omdat de staat, waarin de woningen verkeerden, deze niet tot krotten be stempelde. Ook thans is de onderhoudstoestand van de woningen zodanig, dat niet van krotten kan worden gesproken. En alleen indien de woning een krot is en dus feitelijk on bewoonbaar verklaard zou moeten worden kan de huurprijs tot het peil van 1950 worden teruggebracht. Om een juiste vergelijking te kunnen trekken is in het financieel overzicht in zake het krediet voor herstel van de wo ningen ondermeer de mogelijkheid ver ondersteld, dat de woningen in verband met het achterwege laten van de nood zakelijke herstellingen zouden vervallen tot krotten. Als theoretische huurop brengst werd derhalve rekening gehouden met het huurpeil 1950. Nu de woningen echter wel zullen wor den hersteld en er thans niet van krotten kan worden gesproken dient derhalve het huidige huurbedrag te worden gehand haafd en behoeft geen restitutie plaats te hebben. Het betreft hier de volgende woningen: Bloemendaalsestraatweg 7173. Hagelin- gerweg 144. Voorplaats 88A, Bik en Ar- noldkade 39, 39b en 39zw., Conradstraat 18rd.. Frogerstraat 26—26rd.. 32. 34. 36. 38. 40, Kanaalstraat 2121rd., Neptunusstraat 3232rd.. Prins Hendrikstraat 75rd., 79rd., 81 rd.. Velserduinweg 232. Gildenlaan 7, 9. 11. Schulpweg 574. 576. 582. 588. 592 en 604 tón 634 (even nummers). Wüstelaan 32. Passtoorsstraat 3, 5. Hagclingerweg 19. Carolinastraat 15. Conradstraat 1616rd., 18. Kanaalstraat 56. 56rd., 58. 58rd.. Nep tunusstraat 3636rd.. Prins Hendrikstraat 75, 79zw.. en 81 zw., Ruysdaelstraat 43. 45, 47. 49. 51. Wiikerstraatweg 315. 317. 319 T.Tmuiderstraatweg 103, 104. 105. 106. 107. 108, 109 en 110. Grote Hout- of Konings weg 4. 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20. Papierfabriek-jubilaris door directie gehuldigd Nadat de loco-burgemeester van Bever wijk, de heer W. J. Vessies vrijdag zoals wij reeds gisteren meldden de heer A.A. van der Meij, werknemer bij Van Gelder Zonen, de bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Naussau had uit gereikt wegens het feit dat Van der Meij veertig jaar in dienst is van de papier fabriek, werd de jubilaris door de directie ontvangen. Hier werd hij op de gebruike lijke wijze toegesproken. Hij ontving uit handen van de directeur van de fabriek' te Velsen-Noord, de heer J. H. Smidt van Gelder een bedrag onder couvert, als mede het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. A. dPÊTÉsutis op pa$. 20 *B*B*B*B*B*B*B*a*B*B-*B*B*B*B*B^B*B*B*B*B*B*B*B*M*B*B*H*B?tB*fl*B*B*B*fl*B*B* (Van onze Amsterdamse redacteur) Eind april zal de n.v. Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. be ginnen met de tuigage van het grootste zeiljacht dat ooit in Nederland is ge bouwd, het grootste jacht tevens, dat de laatste 25 jaar waar ook ter wereld is gebouwd. De „Carita", zoals deze 52 meter lange schoener is gedoopt, is verleden jaar april te water gelaten, en ligt sindsdien aan de afbouwsteiger van de werf, waar het interieur is afgewerkt en ingericht. Volgende maand zullen de vier masten worden geplaatst, die in totaal 750 vier kante meter zeil zullen dragen. Menigeen heeft betwijfeld of het ooit zo ver zou ko men. De opdrachtgever van de „Carita". de Griekse reder J. C. Carras, is name lijk dezelfde over wie in het afgelopen jaar geruchten omtrent de financiële moei lijkheden de ronde deden. De heer Car ras had toen voor 200 miljoen gulden schepen in aanbouw bij „De Schelde" te Vlissingen en bij de N.D.S.M. te Amster dam. Bij de Amsterdamsche scheepswerf is, zo verzekerde men ons, nimmer iets van financiële moeilijkheden van de heer Carras gemerkt. Nog deze zomer zal de reder met zijn vrienden kunnen uitzeilen over de Middellandse Zee. waar het jacht wel voornamelijk zal gaan varen. Het is niet de gewoonte van scheeps bouwers zich uit te laten over de prijzen van dergelijke luxe jachten. Insiders schatten de bouwsom van de Carita op een bedrag dat ligt tussen de twee en drie miljoen gulden. Het interieur van dit jacht is met de meeste zorg ingericht. De heer en me vrouw Carras zullen tijdens hun zeil tochtjes kunnen verpozen in zeer smaak vol en luxueus ingerichte hutten, een stu deerkamer en een prachtige badkamer. De hutten van de gasten en die van de bemanningsleden zijn voorzien van in blauw mozaïek uitgevoerde douchecellen, de salon is met perehout afgetimmerd en het meubilair is vervaardigd uit Hondu- ras-mahonie. De vloeren zijn bedekt met witte tapijten. Menige huisvrouw zou jaloers zijn op de keuken, die is voorzien van een elektrisch fornuis, koelkasten, mixers en een elek trische bordenwasmachine. De dranken en levensmiddelen kunnen worden opge slagen in wijnkelders en koelruimten on der in het schip. Het schip, dat is ontworpen door de be kende Britse jachtenontwerper Robert Clark, krijgt een bemanning van bijna 20 koppen. De „hulpmotoren" hebben een vermogen van 600 p.k. „MAKEN KLEREN DE VROUW?" De afdeling Heemskerk van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op maandag 21 maart een bijeenkomst in het Herv. jeugdgebouw. Mevrouw G. Bakker- De Gooyer uit Beverwijk zal een lezing houden over het onderwerp „Maken kle ren de vrouw?" Advertentie SANTPOORT Telefoon 02560-8930 KERKWEG 67 Gediplomeerd door ANWB - KNAC-FNOP - KNMV J Zaterdag 5 maart: mt. Albertha Hendrika KW. 81. Maandag 7 maart: m.t. Amsterdam IJM. 28, Liesje en Rutger VL. 153, m.l. Volharding KW. 23 (18 mrt. binnen), De Verwachting KW. 28 118 mrt binnen), Doggersbank KW. 75, Toenade ring KW. 95, Bali KW. 129, Willy KW. 154 (18 mrt. binnen). De Vier Gezusters KW. 162 (18 mrt. binnen), Koningin Wilhelmina VL. 190, Noordster VL. 197, m.k. Frank IJM. 65, Wiron VI IJM. 207, Limanda KW. 33, Tiny KW. 34, Alnilam KW. 90, Willy Alida KW. 155, Peter Leonard KW. 156, Petra WR. 32. Dinsdag 8 Maart: mt. Maria van Hattem IJM. 10, Wiron IV IJM. 209. Brittenburg KW. 121 (18 mrt. binnen), m.l. Willem Cornells KW. 16. Grietje KW. 20, Cornelis Marinus KW. 48, Maria Jacoba KW. 73. Hetle Margaretha KW. 74, Hui- berdina Gijsbertha KW. 85, Eendracht KW. 168, Voorlichter VL. 114, Martha Maria VL. 199, mk. Jeannete KW. 93. Woensdag 9 maart: m.t. Claesje RO. 46, Antje KW. 49. Donderdag 10 maart: m.t. Emma IJm. 15, Ariadne IJM. 18, Toronto IJM. 97, Sakina Mar line KW. 32, Stadt Enckhuysen KW. 82. Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171. Onderneming I SCH. 201, Ada VI. 7, Michiel Jan VL. 110, Petronella VL. 131, m.l. Verwachting IJM. 204. Hubertha Ge- rarda KW. 9. Adriana KW. 19, Orion KW. 22, Concordia KW. 26, Bertha KW. 38, Neptunus KW. 45, Saturnus KW. 69, De Vrouw Dirkje KW. 104, Bornelo KW. 127, m.k. Arend Willem IJM. 40 (18 mrt. binnen). Swift IJM. 54, K.P. JJM. 61, De Hoop III IJM. 73, Wiron V IJM. 208. Deo Volente II KW. 11 (18 mrt. binnen), Leendert Jacoba KW. 12, Petronella KW. 31, Stern KW. 36. Koningin Juliana KW. 133. Inter nos WR. 49, Flevo WR. 50, Spes Nostra WR. 56, Albert MO. 1 (18 mrt. binnen). Vrijdag 1 maart: m.t. Medan IJM. 57, Jan Ma ria KW. 171, m.l. Cornelis KW. 24, Excelsior III KW. 76, m.k. Pietertje HD. 87. Zaterdag 12 maart: s.t. Herman IJM. 2 naar Savona, m.t. Jacoba Gesina IJM. 36, Willem VL. 121, Emma Wilhelmina KW. 135. Maandag 14 maart: m.t. Allan Water IJM. 34, Deining KW. 8, Michiel HD. 108, m.l. Adeoada- tus IJM. 30 (17 mrt binnen), Kees IJM. 43. Fier- man Eduard KW. 5, Adrianus KW. 10, Arie Nico KW. 17, De Vrouw Anna KW. 52, Elizabeth KW. 64, Henk KW. 66, Molva KW. 91, Nestor KW. 10) Avontuur. KW. 114, Astra KW. 115, Sursum Corda KW. 124, Willem Groen KW. 158. Verl trouwen KW. 166, Aleida KW. 169, Onderneming KW. 175, Gezina Geertrui KW. 176, Bertina VL 85 Prinses Juliana VL. 97, Dolfijn RO. 2, Wil- lemRobert RO. 27, m.k. Dageraad IJM. 4, Zui derkruis IJM. 7, Maartje IJM. 8 (16 mrt binnen), Poolster IJM. 11, Bettie IJM. 29, Emisel IJM. 31, Jannie IJM. 38. Margrita IJM. 42. De Hoop I IJM. 45, Frederika Maria IJM. 52, De Hoop II IJM. 59. Klaas Junior IJM. 60, Jaap IJM. 62. Michiel IJM. 63, Ronny IJM. 64. Neeltje IJM. 240, Magda IJM. 272 (17 mrt. binnen). Arendje Jacoba KW. 21. Anne Marie KW. 27. Rein KW. 30. Prinses Margriet KW. 51, De Vijf Gezusters KW. 53 (18 mrt binnen), Cornelia Adriana KW. 53. Gijsbertha KW. 61 (15 mrt. binnen). Alice KW. 62, Margriet Jozien KW. 63, Arend Cornells KW. 68. Nico KW. 72, Twee Gezusters KW. 77. Zeearend KW. 79, Neeltje Johanna KW. 84, Adri ana Catharina KW. 92, Willem KW. 94, Nico KW. 96, Arendje KW. 98, Wim KW. 103, Jacoba KW. 105, Gijsbcrt Dirk KW. 109, Mare Liberum KW. 117, Cornelis KW. 118, Flaminga KW. 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW. 131, Elly Gerda KW. 142, Dirk van Beelen KW. 148, De Vrouw Alida KW. 160, Vier Gebroeders TX. 14, Maryanne WR. 7. Tiny Dieuw WR. 33, Jan Wil lem WR. 34, Stella Mari WR. 51. Sijtje WR. 58. Dinsdag 15 maart: m.t. Elie Cheneviere IJM 32. Dirkje RO 53, Francina KW. 153, m.l. Annie IJM. 14. De Arend KW. 7, Nederland VI KW. 37, Everard Christina- -KW. 40, Aafke Jacoba KW. 41, Nelly Maria KW. 70, Voorwaarts KW.140. WillyKW. 141. Onderneming III SCH. 117. Woensdag 16 maaff: m.t. Arie Ouwehand KW. 122. m.l. Jacoba KW! 107, m.k. Dirk Taat KW. 134, Samenwerking H. 125. Donderdag 17 maart: m.t. Thorina IJM. 33, Job Gouda IJM. 79, Nicolaas Senior KW. 42, Albatros KW. 87. Jan Senior VL. 84. m.l. Adeo- datus IJM. 30, Onderneming II SCH. 27, m.k. Maartje IJM. 8. Corrie IJM. 78, Dinemarie KW. 57. Karla Elen KW. 106. Vrijdag 18 maart: m.t. Johannes Polderman IJM. 20, Deining KW. 4. De aanvoer op de groenteveiling te Be verwijk was niet veel groter dan een week geleden. Met uitzondering van woensdag waren de groenten de gehele week duur De spinazie deed vrijdag were van 69 tot 87 cent per kilo; er was een aardig aanbod. Witlof bracht, bij een klein aanbod, van 46 tot 70 cent per kilo op. Waspeen ging grif van de hand, er werd tot 58 cent per kilo betaald. Radijs draaide rond de 25 cent per bosje; hiervan komen al aardige partijtjes aan de markt. Rabarber is een goed te verkopen produkt, waarvoor men tot 110 cent per bos betaalde. De aanvoer van winterprodukten begint af te zakken, er is evenwel nog veel vraag naar. De boerenkool ging rond de 50 cent per kilo, voor de groene kool ging de prijs ook tot de 50 cent per kilo. Winterpeen van goede kwaliteit ging grif weg. Dit kon men he laas niet van de uien zeggen, deze kwamen niet veel hoger dan 17 cent per kilo. Spruiten minderen snel in aanvoer, er werd tot bijna een gulden per kilo betaald. De noteringen waren vrijdag: spinazie 67—87, waspeen 24—58, rabarber 46—110. witlof 34—70, prei 48102, boerenkool 34— 54, radijs 2228, spruiten 41100, rode kool 2957, groene kool 23—48, uien 817. De hel van Birma (T h a 1 i a). Het is op zijn minst al in teressant na te gaan in hoeverre de film versie van een ons uit een t.v.-bewerking bekend gegeven, verschilt naar de vorm, opdat men er de eigen mogelijkheden van de film in ontdekke. Een Britse pa trouille stuit in de jungle op een Japan se post. De Britten winnen het gevecht en proberen uit een Birmaans overloper te achterhalen wat de Jappen van plan zijn. Als de Birmaan niets wil zeggen worden twee dorpelingen gefusilleerd. De Birmaan maakt de plannen der Jappen bekend, wordt daarna toch neergeschoten, maar de Britten komen niet verder, want nu worden zij door een sterke Japanse strijdmacht gevangen genomen en onder gaan zij het lot dat ze hun vijanden aan deden. Maandag volgt „Het monster uit de rio len" gebaseerd op de H.-bomexplosies en met griezelige fantasie uitgewerkt. Zon dagmiddag kunnen wij ons verdiepen in de avonturen van „De zwarte bandiet". Don derdag volgt een groots opgezet schouw spel, gewijd aan de legendarische ver overaar Alexander de Grote. Rif if i onder de vrouwen Luxor) Een niet in alle opzichten ge slaagd uitgewerkt gegeven, dat ons op nieuw op het pad der misdaad brengt. Het camerawerk vergoedt echter veel van wat men aan spanning door de onwaarschijn lijkheid van de inhoud moet missen. Van maandag tot donderdag het fascinerende filmwerk „Orfeu negro", een vuurwerk van ritme, een orgie van levensvreugde, prachtig van opnamen en bijzonder goed van spel. Zondagmiddag „Tarzan en de weerloze Seffare". Song of the Sheherezade (W. B.) Nog vanavond is alles oosters, romantisch en geweldrijk. Dan gaan wij over naar de film „Complot met de dui vel." De middagvoorstelling brengt ons „A. en C. in stofzuigers". Some like it hot (Kennemer theater) Een nieu we vertoningsweek wordt aan de blijkbaar goed in de smaak gevallen eerste toege voegd. De kluchtige geschiedenis onder de titel „Some like it hot" blijft dus nog wat. Het teken aan de wand Cr ex) Opnieuw zien wij de legen darische vrijbuiter Zorro als wrekende gerechtigheid in een nieuw verhaal van zijn avonturen. Zondagmiddag Revolverdamp in Tuscon Woensdag en donderdag „Casino de Paris" met in de hoofdrol de als altijd zingende en dansende Caterina Valente Advertentie vindt u in onze en u koopt rechtstreeks MARKTPLEIN De heer F. J. van Wijngaarden heeft vrijdagavond een uiteenzetting gegeven van het ruilverkavelingsplan voor de ge meenten Beverwijk en Heemskerk. De heer van Wijngaarden is lid van de com missie. De uiteenzetting gaf hij voor leden van de christelijke boeren- en tuinders- bond te Beverwijk. Men wil proberen om in de groenstrook achter de gemeenten Beverwijk en Heemskerk een betere waterhuishouding te krijgen door ruilverkaveling. Ook is men van plan het gebied ten noord-oosten van de Rijksweg Heemskerk-Castricum te verkavelen. De groenstrook is circa 450 hectare groot. Bij droog weer heeft men hier regelmatig een tekort aan water en in een vochtig seizoen heeft men te kam pen met wateroverlast. Het ligt in de be doeling water te halen uit het Uitgeester meer. Dit water vloeit al sedert enige tijd in de Neksloot te Heemskerk. Het plan is het ook naar hoger gelegen tuinbouwge bieden te leiden, waaraan vele problemen kleven. Ook moeten er meer aan- en af- voerwegen worden aangelegd, opdat ta melijk ingesloten tuinen dichter bij de grote verkeerswegen komen te liggen, In het verkavelingsplan zijn ook de 110 hec tare vervangende grond opgenomen. Het gehele plan wil men in het volgende jaar bij de tuinders in stemming brengen. Advertentie U zult er vóór zijn om er échter te kunnen komen waarom zoveel recep ten van de oogarts in onze handen komen. De ervaring heeft geleerd, dat de tevredenheid van onze cliëntele ge baseerd is op de wetenschap, dat wij zo uiterst secuur zijn bij de afwerking van het recept. MR.OPTICIEN - GOUDA IJMUIDEN ZWIJNDRECHT In IJ m u i d e n gevestigd: KEXNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 Vrijdagmorgen omstreeks elf uur heeft een korte maar hevige brand gewoed in de garage van de firma v. d. Boogaard aan de Meerstraat te Beverwijk. Er is een schade van circa tienduizend gulden. De brand ontstond tijdens laswerkzaam- heden in de garage. Een vonk vloog in een plas benzine, die uit de tank van een on derhanden zijnde personenauto op de grond was gevloeid. De benzinetank van de auto was op dat moment niet afgeslo ten. Groot gevaar dreigde toen de vlam men hoog oplaaiden en twee cilinders ge vuld met zuurstof en acyteleengas omsin gelden. Het personeel rukte schuimblus- apparaten van de muren en spoot de in houd daarvan in de vlammen, doch dit baatte niet. De brandweer werd gealar meerd, die zeer snel ter plaatse was. Met behulp van de door de heer Schinning ont wikkelde babyschuimkanonnen kon het vuur binnen vier minuten worden bedwon gen. Men spoot circa vijfhonderd liter schuim op het vuur. De vlammen hebben grote schade aangericht. Er ontstond een gat in het plafond en een dure bankmachi- ne en materialen werden ernstig bescha digd. Er zou een schade zijn van ongeveer tienduizend gulden. Onder buitengewoon grote belangstel ling werden vrijdagavond op de clubavon den van de Beverwijkse amateur foto grafen de uitslagen bekend gemaakt van de gehouden kleurendiawedstrijd tussen de verenigingen uit Beverwijk, Castri- cum, Heemskerk en Uitgeest. Er waren voor deze wedstrijd 24 in zendingen binnengekomen. Ieder deelne mer verplichtte zich om 3 foto's in te sturen zodat er 72 foto's waren. De jury, die bestond uit de heren Kelder uit Zaandijk, Piet en Bosman uit Alkmaar hebben geen gemakkelijke taak gehad. Men kwam tot de volgende uitslag: 1. D. P. M. Janssen uit Heemskerk; 2. W. Natte Beverwijk; 3. H. de Kruyff, Castricum. De winnaars kregen een pla quette met diploma. In aansluiting hierop werden de kleu rendia's op het projectiescherm vertoond en gaf de jury commentaar. Tot slot werd nog medegedeeld dat op 15 mei de foto autotocht wordt gehouden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7