Forumleden zijn het oneens over onderwijsvernieuwing Gevaarlijke bunkers opgeruimd IJmuider Courant Havenberichten Agenda voor IJmond en Haarlem DAVO-haarden V.V. „Kinheim" veertig jaar een IJmondaangelegenheid Aanmeldingsformulier BOTSENDE MENINGEN OP OUDERAVOND I Velsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem DKV's tweede bereikt gelijkspel tegen KIOS LOENDERSLOOT Bevrijdingsdagprogramma onder de loep Hond bracht bromfietser ten val Bromfietser uit Haarlem ernstig gewond DINSDAG 22 MAART 1960 De heer D. L. Daalder, pedagoog, die het maandagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden gehouden forum over ,,De oude en de nieuwe school" inleidde, ging uit van de tegenstelling eolleetivisme-individualisme. Opeenvol gende perioden van collectivisme en individualisme komen zowel in een mensen leven als in de historie als actie en reactie voor. Een baby is collectivist, een kleuter individualist, kinderen in de derde en vierde klas weer collectivistisch. Met het elfde jaar, als de puberteit begint, breekt weer een periode van sterk individualisme aan. Op zijn zestiende, zeventiende en achttiende jaar is het kind individualistisch tegenover zijn ouders, collectivistisch in de verhouding tot zijn kameraden. In de maatschappij leidt individualisme tot anarchie, collec tivisme tot dictatuur. De betekenis van het individualisme is de gerichtheid op de menselijke persoon lijkheid, die van het collectivisme de ge richtheid op de gemeenschap. Het is de taak van het nieuwe onderwijs deze twee eenheden samen te doen gaan. Het gaat er om door onderwijs, dat gebaseerd is op persoonlijke vrijheid en een ontwikkeling van de totale mens, maar dat ook gericht is op de gemeenschap, het kind rijp te ma ken voor de maatschappij. In het na de inleiding gehouden forum liepen de meningen van de verschillende forumleden over de opgeworpen vraag stukken vaak sterk uiteen. Rapporten Aan de Prof. J. H. Gunningschool wor den rapporten uitgegeven waarop cijfers worden gegeven voor geheugenvakken, vaardigheidsvakken en intellectuele vak ken, op A-, B- en C-niveau. Men vroeg zie af hoe dit systeem werkt in aansluiting met het voortgezet onderwijs. Het forum lid G. Londonck, hoofd van de V.G.L.O.- school in Velsen, ontkende dat bij het voortgezet onderwijs de vakken in bovengenoemde categorieën zijn onder verdeeld. „Dit zou echter wel zo moeten zijn," meende hij, „men dient steeds meer rekening met de individuele aanleg van het kind te houden." De plaatsvervangend directeur van de Rijks H.B.S., de heer J. .1. Th. van den Hoorn, zei dat men op de h.b.s. geen onderscheid kan maken tussen intellectuele, vaardigheids- en geheugen vakken. In ieder vak komt elk van deze aspecten naar voren. Volgens de heer Daalder heeft de inde ling in A-, B-, of C-niveau alleen dan zin als deze voortvloeit uit de werkwijze en het tempo van het kind. De heer .P L. Hubbeling, directeur van de lagere tech nische school, vroeg zich af of het kind door de A.B.C.-indeling niet voor zijn hele leven een stempel op zich zou krijgen van dom, middelmatig of knap. Ook zou een prikkel ontbreken om zich bij een hogere groep te voegen. Hij meende dan ook dat een dergelijke indeling op de lagere school wel en bij het voortgezet onderwijs geen recht van bestaan heeft. Menslievend Voorzitter J. Algera, gemeentelijk in specteur van onderwijs, gooide daarop de knuppel in het hoenderhok door te bewe ren dat het zittenblijven de enige vorm van differentiatie is die men bij het voort- DINSDAG 22 MAART Thalia, 20 uur: „Het monster uit de rio len". WOENSDAG 23 MAART Rex, 20 uur: „Casino de Paris". Thalia, 20 uur: „Het monster uit de rio len". Huishoudschool, Troelstraweg, 1517 en 19.30—21.30: Tentoonstelling Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. DINSDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Orfeu Negro". Concertgebouw: Woensdag 20 uur: Con cert koninklijk mannenkoor „Caecilia". Tuinzaal Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Concert door de organist Albert de Klerk. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: concert N.Ph.O. met pianiste Varda Nishry. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. Don derdag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels", 14 jaar. Frans Halsthealer: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lilly en de gang sters", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Hamlet", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Charmants garQons", 18 jaar. Roxy Theater:'' Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „The Black Swan", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „From here to eternity", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „De dokter van Stalingrad", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „De man met de wassen beelden", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemcnheuvcl (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1417 uur: expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie „Uittcnhout" (Kleine Houtstraat): Tot 4 april dagelijks van 1117 uur: ex positie van werken van Kini Keiler. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal ..De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood): Tot 24 maart dagelijks van 917 mr: expositie van werken van Haarlemse childers DIVERSEN Vleeshal: Woensdag 12.25 uur: pauze bijeenkomst. Kapelaan E. Duym over „Ken uzelf". Hotel Boekenroode: Vandaag 20 uur: Lzing prof. dr. G. Brillenburg Wurth over „Is geloof suggestie?" gezet onderwijs kent. Een vorm die door de heer Van den Hoorn werd verdedigd. „Het is vaak beter iemand een keer te la ten zitten. De volgende keer haalt hij het en komt hij bij sollicitaties niet achter aan." De heer Algera ging hier tegenin met een vergelijking: men vraagt motoren die niet harder kunnen rijden dan zestig of zeventig km. per uur een snelheid te ha len van tachtig km. „Dat is hard en on rechtvaardig." De heer Bos, hoofd van de tweede open bare ulo in Velsen, wilde de rapporten ge heel afschaffen en inplaats daarvan een gesprek met de ouders stellen. Hij toonde zich voorstander van verschillende ni veaus en noemde het werken naar eigen tempo ideaal. De heer Daalder geloofde evenmin in het onderscheid intellectuele, vaardig heids- en geheugenvakken. „Aan rappor ten heeft men geen houvast. Wat een vier is voor de een is een zeven voor de ander." De indeling in A-, B- en C-groepen kan fnuikend zijn voor het kind." „Het kind is niet geïsoleerd in zijn groep," ging de heer R. I. Lambeck, hoofd van de Prof. Gunningschool hierop in. „Het is dus evenmin waar dat het een levens lang stempel zou krijgen." De leerstof krijgen de kinderen groepsgewijs, de uit werking gaat individueel. „Ik vind het zeer menslievend, dat de differentiatie het kind is aangeboden. Het is net als bij het aanpassen van een paar schoenen. Niet ieder heeft de zelfde maat. Er moet differentiatie zijn, niet alleen bij het lager onderwijs, ook bij het voortge zet," aldus de heer Algera. Technisch onderwijs Op een desbetreffende vraag gaf de heer Hubbeling vervolgens een overzicht van de mogelijkheid die het technisch onder wijs biedt. „Als ouders merken dat hun jongen niet geschikt is voor h.b.s. of gym nasium, dan zeggen zij: we stoppen hem maar op de lagere technische school," merkte hij enigszins bitter op. Voor een jongen met een normaal stel hersens is het mogelijk, na een opleiding aan de la gere technische school, waarbij het accent naast vakbekwaamheid valt op plichtsbe sef en verantwoordelijkheidsgevoel, zich een leidende positie te verwerven door het volgen van een verdere opleiding. Hetzij schriftelijk of aan een avondschool. Iedere jongen komt meestal vanzelf terecht in het vak waarvoor hij de juiste mentaliteit be zit. Een automonteur is rumoerig, elektri ciens zijn kalme knapen, de timmerlui zit ten er tussenin. De cursus voor machine bankwerker trekt in Velsen de meeste be langstelling. Dank zij de hoogovens en an dere industrieën in de IJmond. „De arbeidsvreugde daalt dikwijls bij het stijgen van de jaren," meende de heer Londonck. De juiste man is dan toch niet op de juiste plaats, de gelukkigste plaats gekomen. Door een steeds betere beroeps voorlichting zou volgens de heer Londonck het aantal mensen met plezier in hun werk toenemen. Geen oude schoenen. „Men verwerpt een oud systeem zonder een nieuw beproefd te hebben. Het is na tuurlijk mogelijk een vernieuwing bij het middelbaar onderwijs in te voeren, maar de eisen van bij voorbeeld de universitei ten blijven. Hoe verder men in het onder wijs doordringt hoe trager de vernieuwing ingang doet. Het hangt af van de man voor de klas," verklaarde de heer Van den Hoorn, „hij moet zorgen dat iedere minuut van een les nieuw is. Het is de leraar niet het systeem." „De aard van de huishoudschool brengt een voortdurende vernieuwing met zich mee. Men moet bijblijven op het gebied van de mode en in de evolutie van het huishouden," meende mejuffrouw H. M. van Rossum, directrice van de huishoud school. Zij sloot zich bij de mening van de heer Van den Hoorn aan, dat het voor al van de leerkrachten afhangt. De heer Bos moest tot zijn spijt erken nen dat bij de ulo-scholen nog geen ver nieuwing is ingevoerd. Dit is te wijten aan tegenstand van het onderwijzend perso neel dat liever de oude, platgetrapte paad jes blijft volgen. Hij wilde zich echter niet aan experimenten wagen, maar wel een systeem dat voldoet, zo het ooit komt, in voeren. Bij de v.g.l.o.-scholen heeft volgens de heer Londonck de onderwijsvernieuwing wel haar intrede gedaan. Het onderwijs wordt niet geheel individueel gegeven. Er blijft nog een belangrijk klassikaal ge deelte. De ontwikkeling van de totale per soonlijkheid blijft de eerste vereiste. Ook de heer Daalder verwierp „spiele rei" op het gebied van de vernieuwing. „De aanleiding van vernieuwing blijft toch de man voor de klas." Hij sloot zich aan bi- de uitspraak van Jan Ligthart dat de beste school die is waar de directeur niets doet, de leraren weinig en de leerlingen alles doen. Gildensysteem De heer Algera wilde het tenslotte scherp stellen: „Het lager onderwijs is in Nederland nog niet uitgegroeid boven het middeleeuwse gildensysteem. Het is ver fijnd van techniek maar veel te eenvoudig van opzet. Ik vraag mij af waarom som mige ouders een vernieuwing nog tegen willen houden. Nederland moet het in de concurrentiestrijd op ieder gebied hebben van kwaliteit. Die moet bij het onderwijs beginnen." Het publiek applaudisseerde. „Leerlingen van scholen, waar men ver nieuwt om de vernieuwing, zijn voor de h.b.s. onbruikbaar," stelde de heer Van den Hoorn. „Heeft men echter aan een normale opleiding voldoende zorg besteed dan zijn die kinderen op onze school na tuurlijk welkom. Wij gaan af op de mening van de lagere schoolhoofden over een be paald kind. Kan een kind niet meekomen dan is persoonlijk contact tussen ouders en leerkrachten noodzakelijk om sfeer en werkmilieu te verbeteren. Tekorten kun nen pijnloos worden weggewerkt. Elk sys- De voor kinderen uiterst gevaarlijke bunkers achter het kampeerterrein aan het einde van de Strandweg te IJmui den zijn nu eindelijk ten prooi ge vallen ao.n dynamietpatronen en boor- hamers. Van uiteenvallende, land- schapontsierende oorlogsmisbaksels zijn het grauwe, vormeloze puinhopen geworden. Ouders kunnen hun kinde ren weer met een veilig gevoel de duinen in laten gaan. Van de bunkers is niets meer te vrezen. Het tweede twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV uit IJmuiden is er niet in geslaagd de beslissende strijd tegen KIOS II in winst orn te zetten. Na een spannende wedstrijd, waarin beide teams goed korfbal lieten zien, werden de punten gedeeld. In de eerste helft stonden de IJmuider verdedigers met Cor Smit en Thea Pul als uitblinkers de KlOS-aanval geen enkele kans toe. Aan de andere kant was de KlOS-verdediging te sterk voor de éénmansaanval van DKV, zodat met blan ke stand werd gedraaid. Na de pauze begon KIOS II, aangemoe digd door talrijk publiek, een seiïe aan vallen op te bouwen, waarvan er één doel trof (1—0). DKV II bleef het antwoord ech ter niet schuldig en wist de score weer in evenwicht te brengen (11). Na het vak wisselen was het weer KIOS, die de leiding nam (2—1). De strijd bereikte zijn hoogte punt toen Kees van Veelen vijf minuten voor het einde het tweede DKV-doelpunt voor zijn rekening nam (22). De laatste minuten verstreken onder grote spanning maar gedoelpunt werd er niet meer. Door dit resultaat zagen de IJmuidenaren hun kans op de titel wel kleiner worden, maar zij hebben wel bewezen over een goed team tc beschikken, dat tot de sterkste van de derde klasse gerekend mag worden. Het derde twaalftal kreeg een herboren SDO II tegenover zich. Het won tenslotte toch met 43. Het junioren A team kwam een snel op gelopen 40 achterstand niet meer te bo ven en streed ontmoedigd verder tegen SDO junioren A. Het werd tenslotte 10—0. Het B-team verloor in een heel aardige wedstrijd tegen Rapid B met 1—0. teem is goed als de leraar het maar aan kan." De rijksinspecteur van het lager onder wijs in de gemeente Velsen, de heer Hol, ging hier regelrecht tegenin. „Het gaat niet om de man voor de klas, maar wel degelijk om het systeem," meende hij. „Het 'middelbare schoolsysteem is ver ouderd. Kinderen zijn geen automaten, waarin men kennis giet. Zolang die men taliteit er nog is, kan er geen onderwijs vernieuwing zijn. Een andere sfeer moet er komen. Een sfeer waarin de leerling werkt omdat het leuk is." De heer Hol was beangstigd dat het forum zich over wegend lauw toonde tegenover vernieu wing van het onderwijs. Hij meende daar in het bewijs te moeten zien dat men toch nog teveel de leerstof centraal stelt en niet het kind. Ook deze „cri de coeur" bracht de handen van de aanwezigen op elkaar. De heer Van den Hoorn zei te zoeken naar een eigen sfeer voor ieder kind in samnwerking met de ouders. „Bij de ver nieuwing is alleen zoveel kaf onder het ko ren." De heer Lambeck stelde ten slotte alle twijfelende ouders gerust door te zeggen dat hun kinderen wel degelijk worden op geleid voor het middelbaar onderwijs, al is dat een onaangename taak. Want lang niet ieder kind is daarvoor geschikt. Tussen de discussies door gaf mejuf frouw Van Rossum een overzicht van de mogelijkheden voor een opleiding aan de huishoudschool. Na een primaire opleiding van twee jaar, waarin een algemeen huis houdelijke vorming wordt gegeven, is een verdere opleiding tot naaister of kinder verzorgster mogelijk. Zelfs kunnen meis jes met niet meer dan een lagere school opleiding na het volgen van de huishoud school en een aanvullende cursus het bren gen tot onderwijzeres aan een huishoud school. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 In de fröbelschool aan de Van Diepen straat te Velsen-Noord is maandagavond druk gesproken over de naderende festi viteiten, in verband met de herdenking van de bevrijdingsdag. Onder voorzitter schap van Dr. A. Voorzanger werd het voorlopige programma, dat door de inge stelde commissie was samengesteld, door de secretaris, de heer W. P. J. Mudde, voorgelezen, waarna een gedachtenwisse- ling ontstond. Reeds om acht uur op de bevrijdingsdag zal door het geluid van klokken en hoorngeschal het teken wor den gegeven dat het feest een aanvang gaat nemen. De muziekkorpsen St.Cecilia en De Eendracht zullen een muzikale rondgang maken door Velsen-Noord, de schoolkinderen zullen zich opmaken voor een aubade. Na deze aubade volgt een Bevrijdingsdagdienst. Twee koren zullen medewerken, er zal worden gedeclameerd waarna dit gedeelte zal worden besloten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. In de middaguren zullen er op verschil lende plaatsen kinderfeesten zijn, waarbij de muziekkorpsen ook weer hun medewer king verlenen. Behalve de kinderfeesten komen er voor de groteren sportfestivitei- ten. Om vijf uur zullen allen moeten luis teren en kijken naar het radio-en televisie programma, zo stelde men. Een laat hoog tepunt zal zeker het vuurwerk zijn, dat wordt afgestoken op de zuideroever van het Noordzeekanaal. Aan de noordkant zal voor allen gelegenheid zijn om dit fes tijn goed gade te slaan. Tot slot is er tap toe met openluchtbal. Na het bekendma ken hiervan volgde nog een geanimeerde discussie. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OP 4 APRIL 1960 bestaat de bekende Velsen-Noordse voetbalvereniging „Kinheim" veertig jaar, veertig jaren van veel voetbal-lief en -leed. In al die jaren heeft deze vereniging in haar geelzwarte vaan de woorden vriendschap, Kameraadschap en vooral sportiviteit gevoerd. Hoewel, na vlotte promoties in de eerste jaren tot bijna de eerste klasse KNVB, in 1936 de terugslag kwam en de Kinheimers nu drie jaar geleden tot de vierde klasse KNVB afdaalden, heeft deze teruggang geen afbreuk gedaan aan de belangstelling van velen, die de thans (bijna) veertigjarige trouw zijn gebleven. Toch was de naam „Kinheim" in 1920 al niet nieuw meer, want tijdens de eerste wereldoorlog werd in de gemeente al met zeker ontzag gesproken over de stevige derde klasser Kinheim, met spelers uit IJmuiden, Velsen en Beverwijk, die toen reeds de IJmond-gedachte onbewust pro pageerden. Kinheim had haar speelveld in die tijd en ook na de officiële oprichting in 1920 op het weiland aan de Velsense Stationsweg tegenover park Velserbeek. De oorlogsjaren brachten echter grote moeilijkheden wegens de mobilisatie van de beste spelers, waardoor deze eerste club uiteenviel. De IJmuider spelers von den een toevlucht bij VSV, de Beverwij- kers stichtten een nieuwe vereniging, die nog altijd bekendheid geniet onder de naam De Kennemers", en de overgebleven „Wijkeroogers" doolden in de buurt van het befaamde spoorhok van „Wijkeroog" rond. 4 april 1920 Totdat dit klaarblijkelijk ging vervelen en in 1920 de gebroeders Arie Redeker en Frans Redeker samen met Dirk Verhoef en Jan Waagmeester het initiatief namen tot de oprichting van de nieuwe voetbal vereniging „Kinheim"; deze werd op 4 april een feit. Reeds in dit eerste seizoen promoveerde Kinheim, na het winnen van alle compe titiewedstrijden, naar de 2de klasse en een jaar later naar de eerste klasse HVB. In middels was het speelterrein in oktober 1921 overgegaan naar de in de volksmond genoemde „bietenkrocht" naast het vooi- malige hotel „De Prins" in Wijkeroog, dat toen dus de eigen voetbalclub in directe eigen omgeving kreeg en zondag aan zon dag in het seizoen veel toeschouwers trok. In 1923 had „Kinheim" al drie elftallen en het was 1926. toen de Wijkeroogers het in de eerste NVB-bekerwedstrijden brachten tot de tegenstander 't Gooi, de NVB-eerste klasser. Kinheim was wel uitgebekerd (2_9), doch werd kamoioen en ging over naar de vierde klasse NVB. Precies een jaar later, reeds na een sei zoen dus. kwam „Kinheim" in de derde klasse NVB. om meteen in de kopgroep te belanden. Het duurde echter tot 1931. na de tweede lustrumviering, dat de toen Velsen-Noorders geworden geel-zwarten, op 19 april, Den Helder versloegen, kam- Dioen werden en in de promotiewedstrijden De Kennemers en Hollandia (Hoorn) het tegen de enthousiaste Kinheimers moesten afleggen, die dus tweede klasser werden. De Kinheim I-soelers kregen toen van de (huidige ere-voorzit.ter. toenmaals voor zitter) heer W. Berghuis een zilveren hor loge overhandigd en van de supporters vereniging een bijpassende zilveren ket ting. Bijna eersteklasser Het tweede seizoen (19321933) in de tweede klasse van de KNVB werd een hoogtepunt. De voormalige rivaal Haar- Hier het eerste elftal van de Velsen- Noordse voetbalvereniging Kinheim, in 1925, toen spelend in de eerste klasse van de Haarlemse Voetbal Bond. Staande v.l.n.r. H. Geerlofs (leider), C. Uittik, C. Boot, J. Otten, C. Blom, R. Vel en A. Redeker (grensrechter). Knielend: F. Redeker. F. van Well, C. Nijssen, R. Grapendaal, J. Dekker en P. Burger. lem was gepromoveerd en DWS was naar een andere afdeling overgegaan, maar voor deze clubs had „Kinheim" nu EDO (Haarlem) en Zeeburgia (Amsterdam) als tegenstanders. De Kinheimers eindigden zowaar samen met Zeeburgia (beide met 28 punten) op de bovenste plaats. Heel de IJmond leefde mee met de verrichtingen op het Haarlem-veld in de beslissende strijd, die Kinheim nog juist, met een 21 nederlaag, in de tweede klasse hield. Jam merde eerste klasse KNVB was zo dichtbij Deze teleurstelling heeft blijkbaar vele jaren doorgewerkt, want in 1936 volgde degradatie naar de derde klasse. Ook de oprichting van de eigen r.-k. voetbalver eniging IEV van de St. Jozefparochie in Velsen-Noord, die vele prominente spelers uit de Kinheim-gelederen naar zich toe trok, had Kinheim verzwakt. In 1947 kwam er opnieuw een kans voor de geelzwarten, na het behaalde kam pioenschap, voor promotie. Maar de Vel sen-Noorders eindigden gelijk met Alk- maarse Boys, die later, op een gloeiend hete augustusdag, met 2—0 wonnen en „Kinheim" dus de aansluiting lieten mis sen. Tien jaar lang bleef de situatie voor de met afwisselend betere en slechtere resultaten onveranderd, totdat in 1957 op nieuw een grote terugslag kwam, die „Kinheim" in de vierde klasse terug bracht, zodat de Velsen-Noordse club eigenlijk weer even ver is als vierendertig jaar geleden Ondanks tegenslagen is het echte ver enigingsleven van de Kinheimers onaan getast gebleven; het in de laatste jaren zelfs belangrijk uitgegroeid. In 1946 kwam er de bloeiende zaterdagafdeling bij, waarvan het eerste elftal nu in de vierde klasse KNVB met uitstekende resultaten speelt. Reeds in 1932—1933 werd een begin ge maakt met jeugdvoetbal bij Kinheim. Thans zijn er 3 junioren-, 4 aspiranten- en 5 welpen-elftallen. In de loop van deze, voor de sportbe oefening in Velsen-Noord zo belangrijke, veertig jaren „Kinheim" zijn er vanzelf sprekend ettelijke mutaties geweest in de onderscheidene voetbalelftallen en even zeer in de bestuursformatie, zodat het bij zonder moeilijk is alle namen te vermel den. Een uitzondering mag wel worden gemaakt voor de gebroeders Redeker, van wie de heer A. Redeker bijna al deze jaren zitting in het bestuur heeft gehad, voor de heren C. Boot en C. Luttik, van H. Kroeze, van W. Berghuis, E. Sanders en de huidige voorzitter, de heer W. Louwman, de spelers W. Groeneveld, C. Druyven, R. Grapendaal, B. Daniels, de gebroeders Dekker en aanvoerder A. Paap. En niet te vergeten de eerste elftal spelers Feike Cnossen, die door de bezet ters lafhartig werd vermoord, Jacoues Hout, die het leven liet met de KLM- machine „Roerdomo", en de jeugdige Jan de Graaf, naar welke onvergetelijke Kin heimers toernooien zijn genoemd, die tel- kenjare belangstelling vinden. 7 mei groot feest Zaterdag 7 mei zal „Kinheim" haar achtste lustrum luisterrijk vieren met een grote jubileum-feestavond in het Kenne mer theater te Beverwijk. Misschien is „Kinheim" dan tevens kampioen van de vierde klasse KNVB. Een plotseling overstekende hond heeft maandagmiddag omstreeks vijf uur een 23-jarige IJmuidenaar, die met zijn brom fiets over de Kanaalstraat in IJmuiden reed, ten val gebracht. De man liep een hersenschudding op en werd in het Anto- niusziekenhuis opgenomen. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op f 7.65 per kwartaal of 1 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: ZU die zioh met ingang van 1 april 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Alexander van Stockholm; Spaarnestroom, Londen: Nautic, Swansea; Chrichtoun, Grangemouth, slabs voor Hoogovens; Eemstroom, Leith; Pandora, Par; Hennie. Avonmouth, le- Doerenkamp, Port Said; Kontestroom, Liverpool; Hennie, Avonmouth, le- .lhelm Doerenkamp, Marcella, Londen; Barken, Lysekill; Dotterel, Li- dig Hoogovens; Wil verpool; Sparta, Bayonne, provianderen IJmui- den;Tanais, Marmagoa; Expo, Shoreham; Ava- fcs. Narvik, erts Hoogovens; Marjan, Rotterdam; Pelikaan, Tvedestrand; Boreas, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Start van Rotterdam; Germa. Halmstad; Maron, Antwerpen; Kaap Falga. Landskrona; Arzamas, Klaipeda. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Heomda) naar Emden; H.K.S. De Hoop, Noordzee; Tilo- retsk, Antwerpen; Whitfleet, Portland, ledig Hoogovens; Pergo, Poole, kunstmest IJmuiden; Chrichtoun, Antwerpen, ledig Hoogovens; Donau, Antwerpen: Wexford, Boston, stijfsel en stroop; Talavera, Rotterdam; Sparta, Aberdeen, gepro viandeerd te IJmuiden; Nieuwe Waterweg. Rot terdam; Kapitan Costis, Londen: IJssel, Rotter dam; Netherlands Coast, Rotterdam: Louise Emile, Lulea. zout van IJmuiden; Vera, Helsing- borg, kunstmest IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Spaarne stroom naar Londen: Alexander Therechin, Li verpool: Finlandia, Antwerpen; Nautic, Capelle aan de IJsel; Pesht, Antwerpen; Bellatrix, Man chester. kunstmest IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan Op de hoek van de Trompstraat en d< Kortenaerstraat in IJmuiden is maandag morgen een Haarlemse bromfietser, ee: 23-jarige kok, tegen een personenauto opgereden, die hij geen voorrang had ver leend. Met een ernstige hoofdwond er diverse andere verwondingen is hpf slachtoffer naar een ziekenhuis in H;m lem overgebracht.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7