AANGIFTE VAN LEERLINGEN BEWAAR DEZE PAGINA CURSUS 1960-1961 CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS Kleuterscholen Umuiden-W. IJmuiden-W. IJmuiden-C. en Driehuis School voor U.L.O. Chr. Nationaal Schoolonderwijs Ver. voer Dhr. Kleuteronderwijs IJmuiden-Q. Ver. voor Lager- en U.L. Onderwijs op Gerei grondslag, IJmuiden Santpoort Velsen-Noord 16 Leerlingen voor het eerste leerjaar der lagere scholen moeten vóór 1 oktober 1960 zes jaar zijn Leerlingen kleuterscholen moeten tenminste vier jaar zijn. Van Tuyl Kleuterschool Bethlehem Kleuterschool Comité-school Insinger-school Bethlehem-school Julianaschool Emmaschool Dependance Emmaschool Creutzberg-school Pieter Vermeulenschool Prinses Marijke Kleuterschool I. Groen van Prinsfererschool voor U.L.O. II. Marrcix van St. Aldegondeschool voor L.O. 131. Calvajnschool voor L.O. IV. Marnix-Kleuterschool V. Ichihus-Kleuterschool Marie Boreel-Kleuterschool Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoudeschool Hendrik Piersonschool School mei de Bijbel Da Costa-school WOENSDAG 3 0 MAART 1960 Convent van Protestant-Christelijke scholen in de gemeente Velsen Afd. IJMUIDEN-WEST, IJMUIDEN-OOST en DRIEHUIS C. J. Versluysstraat 2 Hoofdleidster: Mej. G. de Wilde, Kanaalstraat 198 Telefoon 7368 Gijzenveltplantsoen 4 Hoofdleidster: Mevrouw A. Visservan Dam Rijnstraat 122 Aangifte en inlichtingen dagélijks aan de scholen Keizer Wilhelmstraat 3 Hoofd: B. Meesters, Havenkade 15, Telefoon 7432 Voor leerlingen woonachtig ten noorden van de spoorlijn. Moerbergplantsoen 20 Hoofd: P. J. de Korte, Kennemerlaan 130, Tel. 6186 Voor leerlingen woonachtig ten noorden van de Lange Nieuwstraat en Linnaeusstraat. Radarstraat 7 Hoofd: H. Remiëns, Merellaan 8, Telefoon 4185 Spreekuur: donderdag 34 uur. Voor leerlingen woonachtig ten zuiden van de Lange Nieuwstraat en Linnaeusstraat. Aangifte dagelijks aan de school of aan het huis adres der hoofden. Gerard Doustraat 59 Hoofd: A. Kool, Kieyitlaan 16, Telefoon 5805 Beukenstraat 16, Telefoon 5928 Jacob Catslaan 1, Telefoon 5912 Hoofd: J. Bergsma, Telefoon 6419 De scholen leiden op voor huishoud-, nijverheids-, u.l.o. en middelbaar onderwijs. Franse en Engelse cursussen na schooltijd. Aangifte dagelijks aan de school of aan het huis adres der hoofden. Alexander Bellstraat 30 Hoofd: A. Vennik, De Genestetlaan 39, Tel. 6102 Opleiding diploma's A en B. Cursus machine- schrijven. - Cursus huishoudkunde. Gerard Doustraat 57 - IJmuiden-Oost uitgaande van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs, geeft aansluiting bij het voort gezet onderwijs. Desgewenst wordt in klas 5 en 6 na schooltijd Franse en Engelse les gegeven. De nieuwe cursus vangt aan op dinsdag 16 aug. a.s. Aanmelding dagelijks aan de school, tel. no. 7481, of bij het hoofd der school: M. de Kool, Da Costa- laan 44, Driehuis, Telefoon 6270. Frans Halsstraat - Hoofdleidster: H. Oldersom. Aangifte en inlichtingen dagelijks aan de school. Koningsplein 3, IJmuiden. Hoofd der school: H. A. de Meijer, Kennemer laan 111, Telefoon 5985. Volledige opleiding voor het Mulo-dipl. A en B en voor het getuigschrift in machineschrijven. Voor de meisjes lessen in koken. Toegelaten worden leerlingen uit de zesde klasse van scholen voor lager onderwijs. Nobelstraat 2, IJmuiden. Hoofd der school: D. Visser, Kennemerlaan 128, Telefoon 5285. Aansluiting bij scholen voor U.L.O. en M.O. Cursusen in Frans en Engels. Eeenhoornstraat 6, IJmuiden Hoofd der school: P. L. Wapenaar, Boerhaavestr. 18 Aansluiting bij scholen voor U.L.O. en M.O. Cursussen in Frans en Engels. Beide lagere scholen hebben een speciale oplei ding voor het toelatingsexamen voor middelbare scholen. Stephensonstraat, IJmuiden Hoofdleidster: Mej. C. Jansen, Linnaeusstraat 169 Fahrenheitstraat 37, IJmuiden Hoofdleidster: Mej. A. C. Lagendijk, Thorbecke- laan 31, Telefoon 6213 v. d. Vondellaan 3, Driehuis, Telefoon 7509. Hoofdleidster: Mej. E. Barendsen; huisadres: Zee weg 366. Aangifte en inlichtingen op het spreekuur: dinsdag 1415 uur en dagelijks na schooltijd 15.30 uur aan de school. CHR. SCHOOL VOOR V.G.L.O. Radarstraat 108a, IJmuiden (2-jarige cursus) Aanmeldingsformulieren voor de nieuwe cursus verkrijgbaar bij de hoofden van alle Protestants- Cristelijke Lagere Scholen. Overige leerlingen bij het hoofd der school, liefst op het spreekuur dins dagmiddag van 3 tot 3.30 uur Radarstraat. De eerste klas is een brugklas voor L.T.S. en U.L.O. Vakken waarin onderwijs wordt gegeven JONGENS: Uitbreiding L.O., Handenarbeid, Alge mene Geschiedenis, eenvoudig Engels, Algebra, Meetkunde, Handelsrekenen, Boekhouden. MEISJES: Uitbreiding L.O., Handenarbeid, Alge mene Geschiedenis, Huishoudkunde (koken), Fraai Handwerken, Machinenaaien, Patroonteke nen, Babyverzorging. Aan het eind van de cursus kan een diploma be haald worden, uitgaande van het Paedagogisch Studiecentrum in Den Haag. I.v.m. beperkte plaats ruimte aanmelding spoedig gewenst. Namens het bestuur: A. Voerman, hoofd der school. Lange Nieuwstraat 501, Telefoon 6470 School v. Christ. Buitengewoon Lager Onderwijs Cepheusstraat 4, Telefoon 7745 Hoofd der school: de heer B. Wieringa Alex Bellstraat 57, Telefoon 7465 Frans Netscherlaan 4, Santpoort, Telefoon 8155 Aangifte van leerlingen voor de 1e klasse kan plaats vinden op 7 en 8 april in de school van 8 tot 10 uur 's avonds. De leerlingen moeten vóór 1 oktober 6 jaar zijn. De school leidt op voor U.L.O., Lyceum, H.B.S. en Gymnasium. Differentitatie vanaf het 5e leerjaar. Voor de leerlingen van de 5e en 6e klasse is er een cursus Frans vóór en na schooltijd. Twee keer per week en per klasse wordt les gegeven in dit vak. Ook in de andere klassen is nog plaats. Het hoofd der school: C. J. Griffioen Wijnoldy Daniëlslaan 1, telefoon 7395 Noorderlaan 1, Velsen-Noörd. Hoofd der school: J. Suurmond, Duinvlietstraat 15, Tel. 02510-4426 Aansluiting voor V.H.M.O. en U.L.O. Cursussen: Frans en Engels. De school heeft een speciale opleidingsklas vöor het toelatingsexamen voor de Middelb. scholen. Geef uw kinderen christelijk onderwijs I

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 16