Walda en Steijn nek aan nek in race om clubtitel van Kijk Uit 2. Albert Heijn Vooruitzichten voor Engelse wal zijn erg verontrustend Tampax bevrijdt u 40 Tulpestengelaaltje bedreigt de teelt van tulpen In 1959 overschreed inleggerskapitaal Nutsspaarbank Velsen de tien miljoen BRAADKUIKENS en POULARDES Bontebal bijna kampioen in derde afdeling Nieuwe jaarklas is klein Ruim duizend nieuwe spaarrekeningen Wasmachines - Centrifuges 7 Heerlijk malse Zoontjes nog verder achter op constant spelende Suiker Voor bestrijding zijn energieke maatregelen noodzakelijk LOENDERSLOOT Kiekens wint voorwed- strijden hoofdklasse libre OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Aantal leden Rode Kruis in Beverwijk is stijgende van vele maandelijkse ongemakken Velsens zakennieuws Betaling abonnementsgeld per giro WOENSDAG 30 MAART 1960 Dc wedloop om het clubkampioenschap van de schaakclub Kijk Uit tussen titelhouder F. J. Walda en K. Steijn duurt onverminderd voort. Walda slaagde er namelijk in zijn afgebroken partij uit de voorronde tegen Th. Hölscher tot een goed einde te brengen en zodoende zijn puntentotaal weer met één te vermeerderen. De resterende partij uit de voorronde tussen oud-kampioen J. Blok en W. Huiser werd weer niet gespeeld nu de eerste andermaal om onbekende reden op zich liet wachten. In de kampioensafdeling kwamen C. J. Gordijn en Tj. de Jong tegen elkaar in het strijdperk. De met zwart spelende Gor dijn liet met zijn eerste zet weten de Franse verdediging te willen toepassen. Zijn rivaal trok echter de partij meteen naar volslagen onbekende terreinen. Er volgde dan ook prompt een groot aantal verwikkelingen waarvan de afloop niet was te overzien. Via enkele afwikkelingen hield De Jong een pion meer over. De overgang naar het eindspel leverde nog een tweede pion op. De partij werd in een moeilijk toreneindspel afgebroken maar biedt Gordijn met twee pionnen minder uiteraard slechts een kleine remisekans. De grote verrassing in de tweede af deling was de overwinning van hekke- sluiter A. J. van Niekerken op koploper Advertentie Uit de diepvries! panklaar! Zo'n heerlijke, malse poularde, waar u van zult smullen. Spe ciaal voor u gefokte braadkuikens met veel prachtig blank vlees en maar weinig been. Verbaast u niet over de lage prijs, want xx weet het: Albert Heijn maakt u het leven goedkoper! Gewicht per stuk varieert vari PER 500 GRAM 750 tot 1000 gram Voor soep en ragout KIPPE-POULET 100 gram 46 Lange Nieuwjtraat 41S. Velsen. Schaakclub Pat Mat Het ziet er naar uit dat clubkampioen J. Zoontjes an de Beverwijker schaakclub Pat Mat zijn titel dit seizoen gaat ver spelen. In de kampioensafdeling verloor hij namelijk van „outsider" K. Comis waardoor zijn theoretische achterstand op de constant spelende M. P. Suiker reeds tot 1>2 punt is opgelopen. De uit zes spe lers bestaande kampioensafdeling biedt weinig respijt meer om een gevoelig ver lies goed te maken. In deze zelfde afdeling kwam een andere gegadigde voor de titel, ir. D. G. Huygenn tegen A. Slings niet verder dan een afgebroken partij hetgeen ook al blijk geeft van de weerstand die de uitgeschakelde spelers blijven bieden. De stand in de kampioensgrocp luidt nu:- 1. ir. D. G. Huygen (1) 6 3 2 1 4 2. J. Zoontjes 6 2 3 1 3V: 3. M. P. Suiker (1) 4 2 2 0 3 4. P. Zwart (1) 5 1 3 1 2!4 5. K. Comis 6 12 3 2 6. A. Slings (1) 5 0 2 3 1 (1) is een nog uit te spelen afgebroken partij. De uitslagen zijn: Kampioensafdeling: Huygen—Slings af gebroken; ZoontjesComis 01. Afdeling 1 en 2: Steeman sr.—Hart remise. Afdeling 2: De Heer—Falter 1—0. Afdeling 2 en 3: v. d. Berg—Van Vuuren 1o; SteemanSchepel 01. Afdeling 3 en 4: Molenaar—Alting 0—1, Steeman jr.—Duin afgebroken, Dingerdis— Kruijer afgebroken. De SwartWortel- boer 0—1. Portegies—v. d. Lely 1—0, Bij waard—Van Leeuwen 10. Afdelint.g 4: Winkelaar—De Reus 1—0. Algemene competitie: SchepelH. ""tee- man 10. In de algemene competitie heeft K. Schepel nu de leiding met 6 punten uit 8 gespeelde partijen. De competitie wordt vanavond in het Statenhuis in Beverwijk voortgezet. H. van Nieuwenhuizen. De partij die zich lange tijd in evenwicht hield kreeg een abrupt einde toen leider Van Nieuwen huizen op de onzalige gedachte kwam de koningin weg te geven. Zijn rivaal aar zelde niet lang en gaf zijn overigens nog steeds wankele positie een wat redelijker aanzien. De speler die ongetwijfeld veel baat had bij het onverwachte falen van Van Nieuwenhuizen was W. Doornenbal. Deze speler is momenteel in uitstekende vorm. Deze keer werd de nu ook terug vallende W. Deelder het slachtoffer. Doornenbal maakte door dit resultaat weer een flinke sprong omhoog en vormt nu een ernstige bedreiging voor de kon lopers. De ranglijst ziet er namelijk als volgt uit: 1. H. v. Nieuwenhuizei 2. H. v. d. Plas (I) 3. W. Deelder 4. A. v. d. Plas 5. H. Aarts 6. W. Doornenbal (I) 7. P. Heidenreich 8. J. Plugboer 9. J. A. Verlaak 10. A. Zeijlmans 11. A. J. van Niekerken (I)is een nog uit te spelen afgebroken partij. Het ziet er naar uit dat J. Bontebal in de derde afdeling met het kampioenschap scheep zal gaan. Opnieuw voegde hij een punt aan ziin totaal toe. ditmaal door een zege op C. Gravemaker. Overigens zat het de lijstaanvoerder deze keer wel mee nu zijn tegenstander in fraaie stelling een stuk en daarmee de partij cadeau gaf. D. Oldenmark kwam in de vierde af deling weer prima voor de dag. De bepaald niet te onderschatten C. Abspoel werd er voor de tweede maal deze competitie de duDe van. De competitie wordt donderdagavond in het Cultureel Centrum voortgezet met on der andere de partijen G. MaasC. J. Gor dijn, P. LanserF. J. Walda, W. Huiser - M. J. Warnez, H. AartsH. van Nieuwen huizen, P. Kramer jr.A. A. Verkooijen en V. MeijnH. van Bockhooven. 15 8 3 4 9'/2 16 6 6 4 9 17 5 8 4 9 17 5 8 4 9 17 3 11 3 8'/i 13 6 4 3 8 14 6 4 4 8 17 4 7 6 P'i 15 3 6 6 6 14 3 5 6 5'/; 13 2 4 7 4 Advertentie Als de voortekenen niet bedreigen zal de Engelse Walvisserij dit jaar minstens even slecht zijn als het vorige jaar. De maatjesvisserij zal waarschijnlijk be hoorlijke resultaten geven. Dit zijn de indrukken, die de bioloog J. J. Zijlstra van het visserijlaboratorium te IJmuiden zich heeft gevormd tijdens zijn reis met de Willem Beukelsz. Dit onderzoekingsschip heeft samen met onder zoekingsschepen uit Engeland, Schotland en Duitsland een speurtocht naar haring ondernomen. Men heeft overal haring gevonden, maar daarbij heeft men kunnen constate ren dat de nieuwe jaarklasse klein van stuk is en beslist minder sterk dan die (Van onze redacteur voor bloembollencultuur) Er is weer eens een nieuw gevaar dat de tulpencultuur bedreigt: een minuscuul klein aaltje is in de Nederlandse bodem gekomen en heeft wetenschappelijke en organisatorische kringen in het geweer ge roepen. Het is de Dytilenchus dipsaci en zal onder de kwekers bekend worden als tulpestengelaaltje. Het huist al sinds 1957 in de bodem en is ontdekt door een oplettende kweker in Noordholland, die een afwijking in zijn tul pen zag, die hij niet vertrouwde. De Plan- tenziektekundige Dienst kreeg een waar schuwing en sloeg alarm. Na onderzoek bleek men te doen te hebben met een aal tje. dat in Engeland al grote ravages heeft aangericht. De partij bollen is onmiddel lijk vernietigd. Over het algemeen beper ken de aaltjes zich tot één soort planten en dan soms nog slechts bepaalde rassen daarvan. Het narcissenaaltje, dat de Ne derlandse narcissecultuur omstreeks de eerste wereldoorlog aan de rand van de afgrond bracht, vertoonde zich alleen in de narcissen. Hyacinten hadden er hoe genaamd geen last van en tulpen helemaal niet. Men behoefde dus zijn vruchtwisse ling niet stop te zetten, maar kon rustig met andere bollen op hetzelfde veld ko men. Het aaltje kon wel zijn leven rekken in haver, waardoor de teelt van granen in Het jaar 1959 is Voor de Nutsspaarbank Velsen een bijzonder jaar geweest. Na bijschrijving van de rente per 31 december heeft het inleggerskapitaal de tien mil joen overschreden. Het eerste kwartaal gaf een overschot te zien van 196.122,33. het tweede kwartaal 275.414,82. het derde kwartaal 357.723,29, in het laatste kwartaal werd 44.131,86 meer terugbetaald dan ingelegd. Een totaal overschot dus van 785.128,58. Voegt men hierbij de per 31 december bijgeschreven rente een bedrag van 269.679,01, dan vermeerderde het inleggerskapitaal tot 1.054.807.59 en wordt dit thans met een bedrag van 10.156.279,49 op de balans vermeld. Dit betekent ten opzichte van het in leggersobligo van het vorig jaar een ver meerdering van 11,5 percent. Totaal werd dus in 1959 ingelegd 6.273.059,26 en terugbetaald 5.487.930,68. Een omzet van 11.760.989,94. Er werden 1.068 nieuwe spaarrekeningen geopend. Afgeschreven of geheel afbetaald werden 376 boekjes. Het aantal reke ningen vermeerderde met 692, waardoor het aantal in omloop zijnde boekjes kwam op 8.641 (inclusief 310 jeugdspaarrekc- ningen). Door uitloting verminderde het effectenbezit met nominaal 149.000. Door aankoop en omwisseling tegen hoger rentetype werd een nominaal bedrag van 854.000 aan de effectenportefeuille toe gevoegd, zodat in het totaal 5.607.445 in effecten is belegd. Er werd een bedrag van 451.500 aan hypotheken geplaatst. 149.170 aan hypotheken afgelost. Per 1 december 1959 stonden uit: 292 hy potheken met een totaalbedrag van 2.322.310. Drie onderhandse leningen wer den in 1959 afgesloten met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten en wel 50.000 tegen een rente van 4Vi percent en 60.000 en 100.000 tegen een rente van 4'/2 percent. Aan aflossingen werd ont vangen 104.232 zodat thans aan onder- Advertentie Micle - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden In het clubhuis van de biljartvereniging „Excelsior" te Beverwijk zijn de voor wedstrijden hoofdklasse libre voor het dis trict Haarlem gespeeld. Het eindresultaat werd: 1. N. Kiekens 1441 172 134 8.37 10 2. Th. van Noort 1381 181 64 7.62 8 3 R. de Haas 1250 159 53 7.86 6 4. F. Fransen 1302 195 65 6.67 6 5. E. Koopman 1094 213 57 5.13 0 NEVER-DOWN" NA ACIIT RONDEN Nadat acht ronden in de onderlinge com petitie van de Beverwijkse bridgeclub „Ne- ver-Down" zijn gespeeld is de stand als volgt geworden: Groep A: 1. Hamersv. Zutphen 434,11, 2. v. BalenTervoort 427,76, 3. Mevr. GroenJ. Schaaper 407.17. 4. Gebr. Groen 402,39, 5. Dr. Vis—Dr. Versélewcl 398,02. Groep B: Mevr. SchaapMevr. Schaaper 426,25, 2. Schuijt sr.G. Schaaper 425.91, 3 HogerheideWitlox 424,23, 4. Dijkhof Griensven 419,08, 5. Echtpaar Oudendijk 408,52. handse leningen een bedrag van 2.363.976 uitstaat. Aan inleggers werd een rente vergoed van 3 percent, echter met de beperkende bepaling dat boven 15.000 de rentever goeding 2 percent bedraagt. Op effecten werd een rendement bereikt van 3,59 per cent, op hypotheken 4,681 percent en op onderhandse leningen 3,612 percent. De gemiddelde rente op de totale belegging bedraagt 3.845 percent. Van het exploitatie-overschot ad 28.590.30 werd 9.339,80 afgeschreven. Het voordelig saldo van 19.250,50 werd aan de reserve toegevoegd, waardoor deze steeg tot 453.846,38. Het totaal der re serves bedraagt 527.528.88. zijnde 5,194 percent van het inleggerskapitaal. De spaarbankauto is het gehele jaar in gebruik geweest en voldeed uitstekend. In de bestuursvacature Poldervaart werd voorzien door de benoeming van de heer G. Bakker. Ouderavond Brederodeschool Maandag 4 april wordt 'iri hotel „Velse- rend" in Santpoort een ouderavond van de Brederodeschool gehouden. Na afhan deling van een korte huishoudelijke agen da zal een forum onder voorzitterschap van de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, de heer J. Algera, vragen van ouders beantwoorden. EHBO-districtswedstrijden De afdeling Beverwijk-Hoogovens van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. zal zaterdagmiddag 2 april in het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk de dis trictswedstrijden voor de in mei in Haar lem te houden nationale E.H.B.O.-wed strijden houden. Behalve twee ploegen van de organise rende afdeling zullen aan de districts wedstrijden deelnemen de afdelingen An na Paulowna, Jisp, Heemskerk, Alkmaar, Oude Sluis en Westwoud. Belangstellenden zijn bij deze wedstrij den welkom. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 WACHTHUISJE VERPLAATST. Sinds enige maanden geleden de bus dienst van de N.Z.H.V.M. op de lijn IJmui denBeverwijk haar route in Velsen- Noord heeft gewijzigd, deed het wacht huisje, dat destijds aan het Stratingplant- soen nabij de Wijkcrstraatweg was ge plaatst geen dienst meer. Dinsdag is dit wachthuisje verplaatst naar de oostkant van de Wijkerstraatweg bij de tegenwoordige bushalte tegenover het Stratingplantsoen. de paden om het stuiven van zand tegen te gaan, werd verboden. Het geelziek van hyacinten wordt ook veroorzaakt door een aaltje, dat eveneens trouw blijft aan dit bolgewas. Op grond van deze eigenschap kan men bij voorbeeld het aaltje, dat de aardappel moeheid veroorzaakt, binnen de grenzen houden, door maar om de paar jaar (door gaans drie) op eenzelfde hoek met aard appelen terug te komen. Andere gewas sen kan men op die zelfde terreinen, dan zonder gevaar kweken. Bij narcissen en irissen bij voorbeeld kan men de bollen door een warmwater behandeling te geven vrij maken van aal tjes. De aaltjes sterven bij 43Vï graad C. maar de bollen blijven in leven. Zelfs blijkt de groei te worden geactiveerd. An dere aaltjes kan men weer bestrijden door een giftige stof in de grond te persen, wat op zandgrond heel goed gaat, maar waar voor de klei zich niet best leent. Het tulpestengelaaltje is op de klei ge vonden en dus zou men daar het beestje kunnen bestrijden door middel van ko ken. De tulpen kunnen hier echter niet te gen. De grond is niet of zeer moeilijk te ontsmetten. Er blijft dan maar één reme die over. vernietiging van de partijen, waarin deze aaltjes gevonden zijn. Gevaar Dat brengt problemen met zich mee. Zelfs de kweker, die beseft dat hij een onnoemelijk gevaar in zijn partijen heeft, zal slapeloze nachten hebben als hij ver neemt, dat hij een gedeelte van zijn ka pitaal op de vuilnishoop zal moeten gooien. Het gevaar is dus niet denkbeel dig, dat hij óf zijn ontdekking van de aan tasting niet meldt, hetgeen kortzichtig is, óf de partij verkoopt als gezond, wat be slist onelegant is tegenover zijn collega. Daarom heeft men die kwekers, die het stengelaaltje ontdekten en dit bekend maakten in de afgelopen jaren schadeloos gesteld met bollen uit het surplusfonds. Men dacht gauw van het aaltje af te zijn. In 1958 en 1959 bleek echter, dat er meer aantastingen werden ontdekt dan men hoopte. Wat de omvang betreft is het niet ernstig, maar men wil het kwaad in de kiem smoren. De bestuursleden en lei ders van het zeer ingewikkelde apparaat dat de Nederlandse tuinbouw leidt en be schermt. en dat gevormd wordt door het ministerie van Landbouw, de Plantenziek- tenkundige Dienst, de Bloembollenkeu ringsdiensten, het Produktschap voor Sier gewassen, de Koninklijke Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, het La boratorium voor Bloembollenonderzoek. de Bond van Bloembollenhandelaren en na tuurlijk de vereniging „De Tulp" hebben deze zaak gezamenlijk aangepakt. Met elkaar, alsmede met het Bloembol- lensurplusfonds hebben zij aan de confe rentietafel een plan de campagne opge steld. De kwekers moeten de afwijkingen herkennen. Daarvoor worden voorlich tingsavonden georganiseerd. Zij moeten met een gerust hart de bevoegde instan ties waarschuwen, als ze iets opmerke lijks ontdekken. Na nauwgezet onderzoek zal dan de partij zo nodig worden ver nietigd. De kweker moet echter wel schadeloos worden gesteld en dat zal. om dat het Bloembollcnsumlusfonds dat niet kan doen zonder in strijd met de statuten te handelen, door alle kwekers moeten worden betaald. Vanmiddag heeft het be stuur van het Produktschap hierover be raadslaagd. Nederland wil nu eenmaal niet het risico lopen, dat de importerende lan den de invoer zullen verbieden. De slag tegen dit tulpestengelaaltje moet in de kortst mogelijke tijd worden gewonnen. Dinsdagavond is in het Rode Kruisge- bouw te Beverwijk een algemene leden vergadering gehouden van de afdeling Be verwijk van het Rode Kruis. Na de ope ning bracht de secretaris zijn verslag uit over 1959, waaruit bleek dat het aantal leden steeds toeneemt. Het steeg in 1959 van 1558 tot 1705 en het resultaat van de jaarlijkse Rode-Kruiscampagne liet ook een verhoging zien. namelijk van 5869.00 tot. 6155,34. In het verslag werd nog eens dank gebracht aan twintig automobilisten, helpsters en helpers, die hebben gezorgd dat een veertigtal invaliden vorige zomer een mooie tocht konden maken naar Noordwijk en omgeving. Drie patiënten konden worden meegezonden met de Rode- Kruis-boottocht van de kring Noordhol land. Honderdveertig donors hebben een halve liter bloed afgestaan. Ook bij de af deling Welfare liep alles naar wens. Leer lingen van de r.-k. L.T.S. St.. Eloy werden zeer geprezen. Zij hebben 65 damborden gemaakt voor blinden. In het Rode-Kruisziekenhuis werden in het afgelopen jaar 4176 personen ver pleegd, met 58275 verpleegdagen of 13.95 dagen per patiënt. In verband met de uit breiding van het ziekenhuis werden de percelen Vondellaan 3 en 7 aangekocht. Tot slot werden de gewijzigde statuten en huis houdelijk reglement goedgekeurd. STOFFENSHOW. Donderdag 31 maart en vrijdag 1 april 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van half acht tot tien uur wordt in zaal Nijman te Heemskerk een stoffenshow ge houden. Voor de bezoekers aan deze show staan diverse attracties op het programma. van vorige jaar, die op een na de sterkste of misschien wel de sterkste van na de oorlog is geweest. Ook de vangsten van de Denen in de Duitse Bocht wijzen die kant op. Daar men echter wel flinke aantallen vierdejaarsharingen van de sterke klasse van vorig jaar terug zal zien, is er goede kans dat de maatjesvisserij niet slecht zal zijn. Men kan echter niet aannemen, dat die vierdejaarsharing de Engelse Wal zal opzoeken. De enige mogelijkheid voor de Engelse Wal-visserij is dan ook, dat vorig jaar grote aantallen derdejaarsharingen nog niet hebben gepaaid, en nu als vierde jaars aan de Engelse wal zullen gaan paaien. Die kans kan vooralsnog niet groot worden genoemd. Het kleine formaat van de nieuwe jaar klasse wordt grotendeels veroorzaakt door de weer kleiner geworden groeisnelheid. Men houdt er echter rekening mede, dat de groeisnelheidscurve spoedig om zal buigen, omdat men na dc piek van en kele jaren nu weer practisch op het oude peil is. Dit houdt in, dat er in de toekomst nog veel van de haringvisserij kan worden verwacht. De moeilijkheid bij de Engelse wal is, dat de opbouw van de haringstand er ge heel anders is dan vroeger. Toen was de hoeveelheid vierjarigen het grootst, zodat men aan de hand van de driejarigen een voorspelling kon maken van de te ver wachten vangsten. Nu hangt alles af van de driejarigen, waarvan men het aantal niet goed kan voorspellen. Men hangt na melijk niet alleen af van het aantal jonge haringen in de Noordzee. Dit is nog wel te bepalen. Maar men weet niet, waar de jonge haring straks heen zal gaan. Wel gaat in de praktijk de grootste haring naar het Noorden. De haring aan de En gelse Wal blijft daardoor klein, want na half juli groeit een haring practisch niet meer. Zij gaat koud water opzoeken en conserveert zich daar alsof het een win terslaap betreft, zeer ten gerieve van de trawlers, die dus naar de koude plaatsen moeten zoeken. Verleden jaar is echter ook de kleine haring voor het grootste deel naar het noorden getrokken, waardoor de Engelse Wal-visserij mislukte. Het hoofddoel van de internationale on derzoekingsactie is nu eigenlijk te bepa len hoe de trek van de haring in zijn werk gaat. Waarom gaat een bepaald deel naar het hoge noorden, een deel naar de Mid- den-Noordzee en een deel naar de San- detti? Men wil veel gegevens over jonge haring te weten komen om zo betere voor spellingen te kunnen doen. Pas over en kele jaren, als een goede basis is opge bouwd, kan men hier echter ten volle pro fijt van trekken. Men heeft nog steeds geen oplossing ge vonden voor het feit, dat de groeisnelheid soms oploopt en dan weer zakt. Men heeft enkele jaren verband gelegd met grote toevoer van Atlantisch water, waarin een kreeftje huist, dat voor de allesetende ha ring toch wel de grootste lekkernij vormt. Maar nu heeft men ontdekt, dat eenzelfde verschijnsel bij de bliek in de Waddenge bieden opviel, die toch niets met Atlan tisch Water te maken heeft. Zodat men weer naar een andere oplossing moet zoe ken. Juist zoals men nog zoekt naar mo gelijkheden de visstand te verbeteren. Vergroting van de maaswijdte is een mid del, maar juist bij pelagische vis als ha ring en makreel kan men niet redeneren „laat de vis nog maar een jaartje ouder worden", wat bij bodemvis veel gemakke lijker kan, omdat daar het maximum veel later wordt bereikt. Men zoekt echter naar methoden om de omstandigheden beter te maken. Bemesting is geprobeerd, ge slaagd, maar oneconomisch bevonden. Met het uitzetten van jonge vis worden ook proeven genomen, vooral op het ge bied van schol (Engeland), maar ook hier is de tere haring veel moeilijker dan de sterke schol en tong. En een ander middel: het vernietigen van natuurlijke vijanden mag dan in een Amerikaans meer lukken, in zee is het moeilijk uitvoerbaar. De expeditie heeft nog iets geleerd: er is nu haring genoeg, maar ze is te ver spreid om er lonend op te vissen. Boven dien is ze erg mager. HANDBALLERS ROND KLAVERJASTAFEL Met het oog op de voorgenomen viering van het vierde lustrum van de handbal vereniging „IJmond" heeft de betreffen de jubileumcommissie zaterdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" opnieuw een zeer geslaagde klaverjasdrive ge houden. En het belangrijkste voor deze drive was wederom de zeer grote belangstel ling van klaverjasliefhebbersCsters), die zich in een prettige, geanimeerde wed strijd om vele mooie prijzen wikkelden. De uitslag werd: 1. Mevr. Bremmers 4952 pnt.; 2. mevr. Rietman, 4877 pnt.; 3. K. Morren. 4873 pnt.; 4. R. Visser. 4811 pnt.; 5. mevr. v. d. Voort. 4811 pnt.: 6. J. Korthoven, 4773 pnt.; 7. A. Vos. 4761 pnt.; 8. H. Uitendaal, 4751 pnt.; 9. E. Versluis. 4692 pnt.; 10. mevr. Knorren, 4671 pnt. Bij de dames ging de marsenprijs naar mevr. Pirovano met 6 marsen en de he ren F. v. d. Hoff en H. Uitendaal deelden met ieder 4 marsen de prijs. Nieuwe O.L. school in Heemskerk Hot bouwen van een tweede openbare lagere school in Heemskerk zal op maan dag 11 april ten gemeentehuize worden aanbesteed. Het betreft hier een school met zes klassen, die aan de Maerelaan hoek Beethovenstraat zal worden gebouwd. E.H.B.O.-EXAMEN In het Wit-Gele Kruisgebouw te Heems kerk werden de examens jeugd E.H.B.O.-B gehouden, welke afgenomen werden door dr. J. H. Schutte. De namen der geslaag den zijn: Rini Korsman, Gerda de Boer, Marga Dijkmans, Anneke Smit, Willy Welp en Marja Verouden. De enige jongen, Joop v. Keulen slaagde met lof. Alle kandida ten werden opgeleid door de instructeur, de heer Th. v. d. Reep. Advertentie Het eerste dat u van Tampax opvalt is het kleine formaat, want het is vele malen kleiner dan het uitwendige verband voor sanitaire bescherming. Vervolgens beseft u dat u bij Tampax geen spelden 'ÜJ of gordel nodig hebt - dus geen beklemmend harnas... Tampax wordt inwendig gedragen, volgens de methode van de dokter die het uitvond. Als u Tampax op deze manier draagt (inwendig) behoeft u niet bang te zijn voor enig ongemak en er is natuurlijk ook geen irritatie door schaven. Boven dien hebt u geen zorgen over plooien of oneffenheden, zelfs niet bij een glad- afkledende japon of rok. Tampax is zeer eenvoudig te ge bruiken... het is gemaakt van zuivere hygiënische watten met groot absorptie vermogen, vervat in een smalle huls, welke hét inbrengen vergemakkelijkt... en het wegdoen is al even gemakkelijk. Ontspan u fysiek en geestelijk - met Tampax. U kunt Tampax zelfs niet voelen als u het draagt. Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaal zaken in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Uitgevonden door een dokter nu gebruikt door miljoenen vrouwen! TAMPAX (NEDERLAND) N.Y. AMSTERDAM De heer H. Eberhard heeft dinsdagmid dag een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van de opening van zijn textielzaak in het nieuwe winkelblok in de Cepheusstraat in IJmuiden. De winkel, die de naam „Eberhard's Textielmode" draagt, is klein, maar maakt een bijzon der gezellige indruk. Duinwijk heeft nu dus ook zijn eigen textielzaak. De winkel is gedeeltelijk, voor het zogenaamde „kleinvak" (knopen, spelden, ritssluitin gen en dergelijke) voor zelfbediening in gericht. Aan het Oosterduinplein te IJmuiden is dinsdagmiddag het volkomen gemoderni seerde gedeelte van de heer P. G. van Lieshout's zaak in behang, glas en verf geopend. Een ruimte, die voorheen als pakhuis en werkplaats diende, is her vormd in een ruim ingerichte en in func tionele kleuren geschilderde toonkamer. Er is zelfs een nieuwe verdieping ge bouwd, waar het behang een plaats heeft gevonden. Het plafond van deze ruimte is in verschillende kleuren gehouden. Een decoratieve trap verbindt begane grond met eerste verdieping. Het geheel is een voorbeeld voor wat met „doe het zelf" te bereiken is. Men heeft namelijk de inrich ting van het nieuwe gedeelte zelf ontwor pen en uitgevoerd. De voornaamste be doeling van de heer Van Lieshout was zijn zaak aan te passen bij de moderne winkels aan het Marktplein. Daarin is hij zeker geslaagd. »cc«xx»!ooocoooooot>!»cocoay>ccocococccccccccosccco«»2 U kunt het uzelj gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgiro-ekening no. 129288 ten name van De IJ muider Courant U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7