keelpijn? FA BLO COMMODORE WHITE shirts W BOUWNIJVERHEID IS DE SPIL VAN TECHNISCHE VOORJAARSBEURS Uitgaan in Haarlem -sitie Vernuftige machines en apparaten 1830 Exposanten uit 25 landen GARAGES Nederland at meer vlees in 1959 HOEDER W0RDEH... Blijf meester L iJ DAG 1 APRIL 1960 De technische voorjaarsbeurs tweelingbroer van de ge- bruiksgoederenbeurs, begin maart gehouden zal dinsdag, 5 april, haar poorten op Vredenburg en Croeselaanterrein <e Utrecht openen. Een manifestatie, die negen dagen lang (tot en met 14 april) ongetwijfeld weer vele geïnteresseerden, belang hebbenden en belangstellenden zal doen komen. Voor 'n belang rijk deel zal de beurs gewijd zijn aan de bouwnijverheid en die zal de belangstelling wel krijgen ook. Zij, die nog op een woning wachten, letten immers niet op lager wordende statistische woningtekorten, fraaie torenflats, of luxe bungalows. Zij kijken uit naar een goede, betaalbare woning. En deze woningen kun nen zo mag men aannemen degelijk en met tempo ge bouwd worden met. de hulpmiddelen, die op de beurs in ryke keur te vinden zijn. Hulpmiddelen, die steeds geraffineerder worden, en steeds sneller en preciezer werken. Het is aan de bouwers deze machines te gaan gebruiken om de woningvoor raad aanmerkelijk te vergrotenDe bouwmachines ge durig indrukwekkender van omvang en uitvoering wordend staan te pronken op het Croeselaanterrein, naast en tussen de machines voor de wegenbouw, de waterbouw, de mijnbouw en het grondwerk. In totaal 297 inzendingen: 107 uit eigen land, 86 uit West-Duitsland, 37 uit Amerika, 35 uit Engeland en de overige uit België, Denemarken, Frankrijk, Italië, Liech tenstein, Noorwegen. Tsjechoslowakije, Zweden en Zwitserland. De bouwmaterialen treft men in de Bernhardhal op het Croese laanterrein aan: 280 exposerende firma's, waarvan 183 uit ons land, 32 uit West-Duitsland, 16 uit Engeland, 11 uit België en de overige uit een dozijn landen: Denemarken, Oost-Duitsland, Finland, Frankrijk, Ierland. Italië, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland. Daarnemens. biedt de technische beurs een afdeling intern transport 140 firma's), een afdeling industriële verwarming en luchtbehandeling (157 firma's), een afdeling machines voor metaal- en houtbewerking (329 firma's), een afdeling grondstoffen en halffabrikaten (149 firma's), een afdeling pompen, compressoren en verbrandings motoren (116 firma's), een afdeling kan toorinrichting (29 firma's), een afdeling choolinrichting (20 firma's), een afdeling grootkeukeninstallates (22 firma's) en een tfdeling straat- en terreinverlichting. In totaal 1830 firma's, 25 landen vertegen woordigend en 45.000 m2 in beslag nemend, met daarnaast nog inzendingen van voor- 'ichtingsdiensten en handelsinformatie bureaus. Sleuvenfraismachines en automatische betonmolens Een technische beurs zou haar naam geen eer aandoen, als er geen wonderen van vernuft geëxposeerd zouden worden. En dat dit het geval is bewijzen de vele glanzende machines, van mastodontische bouwliften en lader-tractor-graafmachine combi's tot aan hoogtoerige sleuvenfrais machines en trilbalken toe. Een uitge breide collectie machines en materieel, die het hart van iedere bouwer, wegen aanlegger, mijnbouwer, grondwerker en kanalengraver sneller zal doen kloppen, evenals natuurlijk het hart van iedere jongen-met-technische-knobbel. Deze laat- sten zullen zich thans echter nog tevreden moeten stellen met modellen in afwach ting van de tijd, dat ze zelf al die tech nische vernuftigheden mogen kopen dan wel gebruiken. Kris kras nu enkele beelden van al dat indrukwekkende, bijeengebracht te Utrecht. Naast kranen en bouwliftën' 'torent te midden van het rood, geel, groen en zwart van allerlei machines de „safe- power" hoogwerker van Unicum uit Weert: een wagen, welke het onder meer mogelijk maakt boven een straat aan verlichting of elektrische leidingen te wer ken, terwijl zij keurig langs de stoep ge parkeerd staat. Nadert bij voorbeeld een tram, dan kan de monteur zich snel even wegdraaien. Een uitkomst voor in het bij zonder stadskernen met een druk verkeer. De n.v. Sonco, te Rotterdam, introdu ceert een automatische betonmachine met startdrukknopbediening op afstand, een produkt van Nederlands fabrikaat. De n.v. Algemene Bouwstoffen Centrale, te De Bilt. introduceert een materiaal- en personenlift, die vrij kan worden opge bouwd tot een hoogte van circa 30 meter. Gaat men hoger, dan zijn stellages nodig. Nog een snufje voor de 'moderne kleine-woning en daarvoor niet alleen. Een ladder die opvouwbaar is, gemak kelijk gedragen en opgeborgen kan worden. Ook de auto krijgt aandacht op de technische beurs. Men kan daar name lijk vinden: kantelende garagedeuren met. fiberglass panelen, gevat in alu minium omrandingen (kleurrijk!), een Amerikaans produkt geïmporteerd door Stroband, te Amsterdam. Gegalvaniseerde stalen garages voor zien van kanteldeuren, Duits van fabri kaat en geïmporteerd door Franssen, te Blitterswijck. Deze garages kunnen op eenvoudige wijze gecombineerd wor den tot een serie boxen. In 90 seconden kan 1.500 kg tot 45 meter hoogte worden gebracht. International Harvester exposeert een nieuw type sleuvengraafmachine, waar mede sleuven voor kabels gegraven kun nen worden tot een diepte van 4,5 voet en een breedte van 23 4 duim tot en met 8 duim. Een bijzonder handzaam en han dig apparaat is de uit Italië door Gesto. te Amsterdam, geïmporteerde tegelsnij der, het passen, meten en aftekenen dat steeds veel tijd vergt, wordt door deze machine geëlimineerd. Bckledingsstoffen Voor de badkamer wordt er zo bij voor beeld niet alleen sanitair getoond, maar ook een plastic badkuip (produkt van Plastco-Eplex, te Hilversum) slechts 20 kilo wegens; moeten alle moderne bad kuipen „ingemetseld" worden, dit plastic exemplaar is kant en klaar om zo gemon teerd te worden. Alleen een loodgieter moet de behulpzame hand bieden. Voor de moderne (lees; kleine) woning brengt Marleytile Nederland n.v. te Den Haag vinyl-vouwdeuren van Engels fabri kaat, die „geen" ruimte innemen, zodat bij de inrichting der vertrekken geen re kening behoeft te worden gehouden met de draaicirkels van deuren van normale uitvoering. Het monteren van deze ruimte- bespaarders kost weinig' moeite; terwijl het onderhoud simpel is. Eland-Brandt, te Amsterdam, brengt op haar beurt een vouwdeur van aluminium-lamellen. Bijzondere snufjes Op enkele inzendingen nog even het zoeklicht, omdat betrokken produkten mooi van lijn, handig, vernuftig, simpel of ingewikkeld zijn. Hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat hier niet opgesomde goederen niet deze eigenschappen zouden bezitteneen keuze maken uit een kleine tweeduizend inzendingen blijft im mers altijd moeilijk Oprolbare houten ladders, die met een te verankeren span-mechanisme gestrekt kunnen worden en speciaal ontworpen zijn voor gebruik als zolder en vlieringladder. Een handig produkt, geïntroduceerd door Bijslede, te Den Haag. Een pneumatisch spijker apparaat van Duitse vinding, geïmporteerd door Van der Spek, te Rotterdam, met automati sche aanvoer van de nagels. De snelheid kan worden opgevoerd tot 60 a 100 slagen per minuut. Aluminium markiezen en luifels, ver vaardigd door Hunter Douglas Holland. Het materiaal is volkomen weerbesten- dig, vergt geen onderhoud, noch winler- berging. Dit is de ruimfè besparende vinyl vouwdeur die ook op de technische voorjaarsbeurs te zien is en voor klein- behuisden zeker uitkomst biedt. Een schüurmachine van Thomas White, Engeland, ingevoerd door Lindeteves-Ja- coberg, te Amsterdam. Werksnelheden van 30 meter per minuut kunnen worden bereikt. Muur en betonpluggen van Huygmetaal, te Hilversum, uit zeskant stofkoper ge draaid, voorzien van sleuven en een an ker hoofd. Daar de schroef kan doorlopen, speelt de gatdiepte geen rol. Deense stalen opbergkastjes met plastic laatjes, geïmporteerd door Pimentel-gra- naat, te Amsterdam, in het bijzonder ge schikt voor „zelfdoeners", magazijnen voor voorwerpen enz. -Adner neem dan vlug... helpt snel en afdoende PHILIPS-DUPHAR NEDERLAND n.v. WïW De gemiddelde Nederlander at in 1959 ongeveer 40,8 kilo vlees, 0,6 kilo meer dan in 1958, toen de consumptie ten opzichte van 1957 met één kilo daalde. De vermeer dering van het verbruik betrof hoofdzake lijk paardevlees, waarvan per persoon namelijk 0,5 kilo meer werd gegeten. Het gemiddelde verbruik van rundvlees be droeg verleden jaar 16,1 kilogram, dat van kalfsvlees 1,7 kilogram, varkensvlees en spek 0,8 kilogram en van schapen- en paardenvlees respectievelijk 0.4 en 1,8 kilo gram. Deze cijfers zijn vermeld in het jaar verslag over 1959 van het produktschup voor vee en vlees, dat gisteren tijdens de openbare vergadering van het produkt- schap in Utrecht werd behandeld. De vleesproduktie in Nederland was in 1959 voor alle diersoorten hoger dan in het jaar daarvoor. Het aantal volwassen slachtrunderen lag ongeveer 25.000 stuks hoger dan in 1958 en passeerde ruim schoots de 600.000 stuks. De varkensslach tingen, die in 1958 al ruim 100.000 minder in aantal waren dan in 1957, daalden ver leden jaar nog eens met 60.000 stuks. Dat de produktie niettemin hoger was, moet, volgens het produktschap, worden toege schreven aan het feit, dat de varkens over het algemeen langer werden gemest, met het gevolg dat deze een iets hoger af leveringsgewicht hadden. De import werd in 1959 eveneens aan zienlijk verruimd. De totale hoeveelheid vlees die uit binnen- en buitenland be schikbaar kwam bedroeg ruim 634.000 ton, 22.000 ton meer dan in 1958. De afzet voor de consumptie in eigen land nam met ruim 13.000 ton toe. Deze stijging was deels een gevolg van de bevolkingsaanwas, waardoor de binnenlandse verkoop van vlees jaar lijks met ongeveer 7.000 ton stijgt en deels van het iets hoger verbruik per hoofd. Bad liften Speciaal voor ziekenhuizen en sana toria heeft Jeltes n.v. te Groningen, een „badlift" geconstrueerd, werkend met waterdruk. De patiënt neem.t plaats op een zitje met een eenvoudige rugsteun, wordt „opgevijzeld", tot boven hel bad gedraaid en i?i het water „neergelaten". Voor de verpleegsters een aanmerke lijke verlichting van hun zware werk. KNAC-wegeninformatie- dienst gaf 29.000 informaties Op 1 april beëindigt de KNAC-wegen- informatiedienst het winterseizoen. Dit betekent, dat de regelmatige uitzendingen via de radio over de toestand op het West- europese wegennet zullen worden gestaakt. Ook zullen geen inlichtingen meer wor den verstrekt via het telefoonnummer van de dienst. Wèl zullen bij speciale gelegen heden zoals op bollenzondagen, bloemen corso's en bij onvoorziene omstandigheden mededelingen voor het wegverkeer via de radio verstrekt, worden. Het aantal informaties steeg in verge lijking met het vorige jaar van 14.000 tot 29.000. Ook het aantal radio-uitzendingen is toegenomen. Met medewerking van de omroepverenigingen konden ruim 300 be richten worden uitgezonden. 1 November 1960 zal deze service weer hervat worden. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE sanfor en. no-iron! 15.90 f met TRUQiïffl boord-uit-één-stuk MEMBER OF THE INTERNATIONAL FASHION COUNCIL TONEEL Vrijdag 1 april, Stadsschouwburg, 20 uur. De Haagse Comedie geeft een voorstel ling van „De Herberg", geschreven door Fritz Hochwalder, onder regie van Joris Diels. Medewerkenden zijn onder anderen Annet Nieuwenhuyzen, Jan van der Linden, Albert van Dalsum, Bob de Lange, Gijsbert Tersteeg en Coen Flink. Zaterdag 2 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Theater" geeft „Mama San", een blijspel van Leonard Spigel- gass, onder regie van Cruys Voorbergh. Medewerkenden zijn onder anderen Rita Veth, Enny Mols—de Leeuwe, Winni- fred Bosboom, Cruys Voorbergh, Bern- hard Droog en Ingeborg Elzevier. Zondag 3 april, Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Theater" geeft nogmaals een voorstelling van „Mama San", onder regie van Cruys Voorbergh. Maandag 4 april. Stadsschouwburg, 10 en 14 uur. Toneelgroep „Arena" brengt in twee voorstellingen voor de lagere school „Twee emmertjes water halen". Dinsdag 5 april, Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Ensemble" geeft een voor stelling van „Het Tuinfeest", geschre ven door Lo van Hensbergen, onder re gie van de schrijver. Medewerkenden zijn Manfred de Graaf, Marianne Rector, Andrea Domburg, Loudf Nijhoff én Lo van Hensbergen. Woensdag 6 april, Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Ensemble" geeft nog maals een voorstelling van „Het Tuin feest" onder regie van Lo var\ Hensber gen. Woensdag 6 april, Stadsschouwburg, 10 uur. Toneelgroep „Arena" brengt in een voorstelling voor de lagere school „Twee emmertjes water halen". Donderdag 7 april. Stadsschouwburg. To neelgroep „Puck" geeft „Pelikaaneiland", geschreven door J. B. Priestley, onder regie van Walter Kous. Medewerkenden zijn onder anderen Nell Koppen, Ellen de Thouars, Eric van Ingen, Jan Grefe en Wim van den Brink. MUZIEK Zondag 3 april, Teylers museum, 15 uur. Bespeling van het éénenöertigtoons or gel door Hans Kox. De violist Wim Stenz verleent zijn medewerking aan het pro gramma, waarop werken voorkomen van. Badings, Ridout en van de organist en de violist zelf. Maandag 4 april, Minerva theater, 20.15 uur. De violiste André van Aalst en de pianiste Ina Overkamp geven onder auspiciën van de Heemsteedse Kunst kring een concert. Op het programma staan werken van Tartini, Mozart, De bussy en César Franck. Dinsdag 5 april. Concertgebouw, 20 uur. Recital door de Hongaarse violiste Jo hanna Martzy, met medewerking van de pianiste Jean Antonietti. Op het pro gramma komen werken voor van Beet hoven, Bach, Strawinsky en Franck. Woensdag 6 april, Concertgebouw, 20 uur. Concert door het klein vrouwenkoor „Cantemus" onder leiding van Frits Mondriaan met begeleiding van Berthe Davelaar. Ans Bputer en Miep van Luin verlenen als piano-duo hun medewerking. Op het programma staan werken van onder anderen Chopin, Brahms, Milhaud en Bartok. Donderdag 7 april, Concertgebouw, 12.40 tot 13.20 uur. Pauzeconcert door de or ganist Piel Kee. Het programma wordt woensdag bekendgemaakt. Dagelijks in 't Goede Uur tot 4 april, van 21 tot 22 uur: Klassiek grammofoon- plalenconcert van werk van Joh. S. Bach. Van 4 tot 11 april werk van Beethoven en Hindemith. VOLKSUNIVERSITEIT Maandag 4 april, Frans Halsmuseum, 20 uur (ingang Groot Heiligland) Amos Vogel vertoont enige Amerikaanse do cumentaire en experimentele films. DIVERSEN Vrijdag 1 april. Café-restaurant Brink- mann. 20 uur. Voor de leden van de Ken- nemer Kring van de school voor Wijs begeerte spreekt dr. R. C. Kwant over „De ontmoeting als realiteit." Vrijdag 1 april, gebouw Schroder, Raam- singer, 20.30 uur. Jazz-forumavond van de Haarlemse Jazz Club. Vrijdag 1 april, Concertgebouw. 20 uur. Feestavond van het Jac. P. Thijsse Ly ceum. Vrijdag 1 april, Gebouw 't Nut, 20 uur. Contactbijeenkomst van de leden van het Humanistisch Verbond. Dr. H. Jansen houdt een inleiding over het onderwerp: „Aandacht voor elkander". Vrijdag 1 april, Café-restaurant Brink- mann, 20.15 uur. Voor de leden van de Stichting Geloof en Wetenschap houdt de heer K. Elno een lezing, getiteld „Abstracte kunst". Zaterdag 2 april, Turnzaal Concertgebouw, 20 uur. Feestavond van de sportvereni ging „Openbare Werken". Zaterdag 2 april, Kloppersingclkerk, 20 uur. Youth for Christ-rallye. Ds. H. S. J. Kalf houdt een toespraak, getiteld: „Ik heb de hele pool gewonnen". Zaterdag 2 april, Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. Dansavond van de Neder landse Vrijgezellenbond. Maandag 4 april, Cal'é-restaurant Brink- mann, 20 uur. Voor de leden van de werkgroep Kennemerland van de Ar cheologische Werkgemeenschap houdt de heer J. G. N. Renaud een lezing over kastelen in westelijk Nederland. Maandag 4 april, Gebouw Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg, 20 uur. Voorlich- tingssavond van de Koninklijke Neder landse maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Maandag 4 april, Tuinzaal Concertgebouw, 20 uur. Toneelvoorstelling van de rooms- katholieke commissie „De vrije tijd". Maandag 4 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Bedrijfscabaret voorstelling. Dinsdag 5 april, Gebouw Raamsingel 30, 20 uur. Voor de leden van het Genoot schap NederlandEngeland spreekt de heer John Snagge over het onderwerp: „Thirty years of Broadcasting". Dinsdag 5 april, Leskeuken P.E.N., Ign. Bispincklaan 19. Bloemendaal, 14 uur. Voorlichtingsmiddag voor de leden van de Nederlandse vrouwen elektriciteits vereniging. Dinsdag 5 april, Aula Laurens Costerly- ceum, 19.45 uur. Bijeenkomst van de le den van de Haarlemse Disco-club. Woensdag 6 april, Korpscentrum Leger des Hcils, Schagehelstraat, 20 uur. Vertoning van de film „Jody en het Hertenjong". Woensdag 6 april. Concertgebouw, 20 uur. Filmavond van de Nederlandse Reisver- eniging. Donderdag 7 april, Concertgebouw, 20 uur. Journalistencabaret „Pers-Vers" geeft een voorstelling voor de leden van de Woman International Zionist Organisa tion. Permanente Formule expositie ex po De complete collectie Formule Meubelen kunt u bezichtigen in de Formule Toon zalen - Oude Schans 73-75-77, te Amsterdam. Telef. 020-22 2166 of te Waddinxveen. Levering uitsluitend via de erkende meubelhandel. 'n Kempkes produkt LEZEN EN LATEN LEZEN Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Brinkley. Zuster Cecilia ontspringt de rode dans: Camus, De val: Gheorghiu, De ver denking: Mons. Het kleine vrouwtje in liet grijs: Mons. De vreemde gebeurtenissen op Huguemont; Guggenheim, Riedland: Kunze, Die letzte Brücke: Lancgreb, Ein Maler namens Vincent; Peternell, Gefahrtin der Unsterblichkeit, Mozart-roman: Sc-hnurre. Als Vaters Bart noch rot war; Bellow. Henderson the Rain king: Garnett, A shot in the dark: Hobson, Brought up in Bloomsbury: Kee. Broadstrop in season: Niland, The big smoke: MoHtfort. Les mains pleines de doigts; Pingaud, Le prisonnier. Ontwikkelingsboeken: Ter keuze, overzicht van belangrijke in Nederland verschenen boeken over wetenschap, kunst, godsdienst enz. (inl. Bi: Toornvliet. De duivel onder ons; Eerelman. Kleu- terhygiëne: van Liefland. Inleiding tot de ortho pedagogiek van het zwakzinnige kind: de Roos, Kernreactoren: Günther en Deckert. Het leven der diepzee: Post en Timmer ten Wolde. Het overwikkelen van kleine elektromotoren; Ver hoog. De ontwikkeling van onze scheepvaart en havens; Hauck, De hond van kop tot staart: Zeeman. Het pedagogisch gedeelte bij de exa- mens voor de schoolakte Frans. Duits, Engels M.O.A. lakte Qi; Bakker, Jeugd in de Pijp; Claus," Mania, kijk zónder' handen: Vriend. Re flexen. Nederlands bouwen na 1945; Schneider, Die namen der Orgelregister; Schiffers, Afrika als avontuur: Gonggrijp. Schets ener economische geschiedenis van Indonesië. 4e dr.; De archieven van de Nederlandse Hervormde Kerk, dl. 1: Richt lijnen voor het samenstellen van een programma van vormingsinstituten voor werkende meisjes. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabietten Zij schenken de rust tot herstel BgEIana3333I22asl3EliS Donderdag 7 april. Remonstrantse kerk, 19.30 uur. De heer Ralph Castle houdt een lezing over het onderwerp „Chris-,' tian Science a demonstrable everyday religion". Iedere zaterdag van 20 tot 23.50 uur is de Jongerensociëteit „Haerlem" geopend in het gebouw op het sportveld aan de Kleverlaan. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse schooi van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—15 uur behalve maan dag en eerste zondag van de maand van 1317 uur: Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 10—17 uur; zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1016 uur, des zondags van 1316 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur, op zondagen van 1417 uur. Kunstzaal „It 't Goede Uur": Tot 9 april tentoonstelling van grafiek van Henk Huig. Dagelijks geopend van 1022 uur. Gebouw Bloemenheuvel, Bloemendaalse weg 158. Tot 4 april tentoonstelling van tekeningen van Dirc Lindeboom. Geopend dagelijks van 1017 uur. Zondags van 1417 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat: Tot 10 april werken van de schilderes Kini Keiler. Dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1 rood: Tot 10 april werken van J. v. d. Gaag. Dagelijks geopend van 9—17 uur. Galerie Espace, Klein Heiligland 36: Tot 17 april tentoonstelling van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Op werkdagen geopend van 1117 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg: Van 2 tot 25 april groepsten toonstelling van „Kunst zij ons doel". Er worden werken geëxposeerd van J. J. Doeser, Julia Giesberts, Jos. Hoog- wout, C. W. Mandersloot, B. J. Nel, A. Potgieter, Jozef Santen. Freek Sou- wer en Margreet Verheus. Dagelijks ge opend van 10—12.30 uur en van 13.30— 17 uur. Des zondags van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofd dorp. Vanaf 1 april dagelijks geopend van 912.30 uur. Des zondags van 10 12.30 uur en van 1417 uur. i

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15