Mattheus Passie in fraaie uitvoering te IJmuiden IJmond-heren wacht lastige taak: zondag uit tegen U.D. Havenberichten Avondschool leverde gediplomeerden af Agenda voor IJmond en Haarlem VRIJDAG 1 APRIL 1960 In het handbal-competitieprogramma voor zondag komt het eerste herenelftal van de handbalvereniging „IJmond" uit Velsen-Noord voor een zeer lastige taak in de uitwedstrijd te Utrecht tegen UDI. Met de bedoeling voor de districtsklasse West een mogelijke beslissing te forceren heeft de competitieleiding het resterende programma gewijzigd. Na de tegen UD te spelen wed'strijd zullen de IJmond 1-hex'en op 10 april de Utrechtse elf van Spox't Ver eent ontvangen. Dit wordt de beslissende slag, aangezien IJmond en Sport Vereent nu elkaar nog het kampioenschap kunnen betwisten. Op 24 april eindigt deze com petitie met IJmond 1Aalsmeer 2. De stand in de districtsklasse is thans: Sport Vereent 1222; IJmond 1119, Ra- piditas 13—13; UD 13—11. Het moet voor de Velsenaren dus mogelijk zijn van UD te winnen. Verliezen zij deze wedstrijd, dan zullen de kampioenskansen zo al niet ge heel verloren gaan dan toch aanmerkelijk worden gereduceerd. Mogelijk is, dat Sport Vereent in de voorlaatste wedstrijd zondag tegen de sterke Rapiditasheren uit Haax-- lem zal verliezen. Dit zou de IJmonders uitstekend van pas komen. In Alkmaar gaan de IJmond 2-heren een bezoek aan AVA I brengen, waarvan ver wacht wordt, dat de Velsense ploeg zal winnen. Op „Watex-vliet" ontvangen de da- Advertentie Heemskerk BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Carolina, H. A. M., d. van L. S. van Son en G. A. C. Hienskens te Beverwijk; Anna Th., d. van H. Th. de Ruyter en M. Zonneveld te Beverwijk; Anna M. J. A., d. van H. J. W. Koelman en M. Stam; Ingrid, d. van J. Tromp en H. Smit te Beverwijk; Grietje A. W., d. van M. H. de Regt en W. Witkamp te Be verwijk; Johannes Sj. J. M., z. van Sj. B. G. Hoekstra en H. J. de Jong; Bex-nardus S., z. van S. Walgreen en J. Buitenwerf; Anna H. J., d. van J. R. Karsen en J. Wie- lenga te Castricum; Robert J., z. van J. Punt en T. Timmer te Amsterdam; Ed- monda J. M., d. van A. F. Houben en E. M. de Lijner te Beverwijk. ONDERTROUWD: B. J. van Vliet en G. A. Nunnik te Heemskerk. OVERLEDEN: Theodorus Kuyl. oud 62 jaar, geh. gew. met G. Hoogewerf. 'Advertentie FABLO COMMODORE WHITE shirts in sanfor en no-iron met Truonboord 15.90 H Verkrijgbaar bij: KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Stad Gouda van Bona, erts voor Hoogovens: Johan van Oldenbarnevelt; Hoogezand. Fowey; Bogdan Kmeluitsky, Novorcssisk; Jan Kreumer, Vlaar- dingen. ledig Hoogovens: Henriette B. Londen, ledig Hoogovens; Beliatrix. Colchester, ledig Hoogovens: Sont, Londen, ledig Hoogovens: At lantic Earl, Bremerhaven; Grebbestroom. Huil; Alice, Mantyluoto; Jonet, Londen, ledig Hoog ovens; Zafra Noordzee, proeftocht; Cyclops, Bre men: York, Goole; Simara, Marmagoa: Schelde- stroom, Fowey; Cawi, Par; Warnia, Rauma, cel lulose Papierlabriek Velsen; Jans. Londen: Honds bosch, I.iinden, Wormerveer; Zanzibar, Par; Pe ricles. Rotterdam; Whitfleet, Portland, kalksteeen Hoogovens; Fehmarn Rouen, bijlegger IJmuiden; Braunsfeldt, Rotterdam; Heyo, Stockholm; Mvne- iis, Londen; Ems, Nyköping, Saint Die, Le Havre. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Leith; Herman Buisman. Rotterdam; Belos, Stock holm; Alcetas, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Brinio naar Landskrona, kunstmest IJmuiden: Geeste- miinde Bremcn: Navis, Boston: Armin, Helsing- burg: Chios, Hampton Roads, ledig Hoogovens; iWungo, Le Havre; Simara, Monrovia, ledig Hoog ovens: Oste, Alius, ruw ijzer IJmuiden: Knoll, Kristineham; Artura, Rotterdam; Bomma, Delf zijl; Vitis Isle, Porthsmouth, kunstmest IJmuiden; Oranjefontein. Southampton: Rodenbek, Rotter dam; Aegis, Curasao; Zaanstroom, Londen; Da- naland, Port Said. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Fehmarn naar Rotterdam, hijlegger IJmuiden; Herald Scliroe- der. Pernis: Vliestroom, Liverpool. 'Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan- r 'iaing volgt, betekent dit dat liet schip van of naar Amsterdam is gegaan mes van IJmond 2 en 3 respectievelijk de Heemsteedse ploegen De Blinkert 2 en 3 met de beste kansen voor de thuisclubs. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjesaspiranten: IJmond 3—Concordia (Hillegom); IEV 2IJmond 6. Jongensaspiranten: IJmond 1De Blin kert 2; De Blinkert 4IJmond 3; IJmond 5 TYBB. Meisjesjunioren: IJmond 1Concordia 2; De Blinkert 3IJmond 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond 2: R. Wagenaar; G. Berg huis en L. Blom; R. v. Buuren, H. Schaar en B. Comis; J. v. d. Velde, G. Roos, G. Poelman, M. Sauer en R. Nijman. Heren IJmond I: J. Böhm; B. Beentjes en J. Wolters; C. de Vries, H. Boom en C. Bobeldijk; L. Wassenaar, E. Jonker, G. Kramer, K. Klesser en G. Noomen. Sportuitwisseling Tijdens de Paasdagen zal „IJmond" op nieuw bezoek ontvangen van handballers uit Bad Homburg (Duitsland) die zullen deelnemen aan het grote internationale handbaltoernooi voor dames op „Water vliet", dat op tweede paasdag wordt ge houden. De Duitse gasten komen op 16 april 's middags te ongeveer vijf uur aan. 's Avonds is er een begroetingsavond om de kennismaking te hernieuwen. Paaszon dag worden met de bijna veertig gasten be zoeken gebracht aan de bollenvelden, Ma- durodam en Scheveningen. Na het toernooi op maandag volgt een afscheidsavond, waarna de gasten dinsdagmorgen weer vertrekken. Positie sleepboten Bureau Wijsmuller De zeesleper „Noordholland" van Bureau Wijsmuller was op 31 maart 300 mijl ten westen van Gibraltar, onderweg met het vliegdekschip „Nehenty Bay" via de Mid dellandse Zee naar Hongkong. De „Zee land" was 500 mijl ten westen van Brest, onderweg met het vliegdekschip „Saginaw Bay" van Boston naar Rotterdam. De „Utrecht" was op 31 maart 300 mijl oost zuidoost van Hampton Road. De „Utrecht" is onderweg met het vliegdekschip „Ka- dashan Bay" via het Panamakanaal naar Hongkong. De „Cycloop" was op 30 maart 100 mijl ten zuiden van Las Palmas, onder weg met een zuiger van Vigo naar Ni geria. De „Friesland" is op 30 maart aan gekomen te Port Harcourt met twee bak ken van Lagos. Op dezelfde dag is het schip weer naar zee vertrokken. De overige schepen waren in IJmuiden gestationeerd. Advertentie Dank zij de volhardende activiteit van de Christelijke Oratoriumvereniging „Looft den Heer" zal de zich zo snel ont wikkelende stad aan de IJmond met ere genoemd kunnen worden bij de Neder landse grote en kleine gemeenten, waar zich een niet meer te missen traditie van een jaarlijkse uitvoering van Bachs „Mat- thaus Passion", gevormd heeft. „Looft den Heer" en zijn dirigent Willem Wiese- hahn vervullen met de vertolking van het meesterwerk van de Leipziger cantor zo wel een artistieke als een religieuze zen ding en zij streven daarbij naar een ideaal, waarvan men kan verwachten, dat het be rust op een diepgevoelde overtuiging. Bij voorgaande uitvoeringen hebben de zan geressen en de zangers van het koor reeds de indruk gegeven dat hun zang door deze voor Bachs Passie noodzakelijke gericht heid zijn expressieve inhoud vex-kreeg. Bij Advertentie Beverwijk Bromfietser aangereden In Beverwijk, op de Warande, is donder dagavond een bromfietser aangereden door een hem passerende personenauto omdat hij onverwachts naar links uitweek. De man kwam te vallen en liep een hoofd wond en een snee in zijn rechterhand op. Per taxi werd hij naar het Rode-Kruis- ziekenhuis overgebracht. Voormalig BET-veiling- gebouw nu fruitpakhuis Na precies een maand leeg te hebben gestaan is het veilinggebouw aan de Meer van de voormalige BET-veiling weer gebruik genomen als fruitpakhuis van A. en P. Voorn. De veilingbanken zijn er uit gebroken zodat deze ruimte nu plaats geeft aan liefst 3000 kisten met „handel". Naast een ruime sortering van zuidvruch ten, bananen en kokosnoten staan er hoge •ijen van kisten met Hollandse appelen. Verder ziet men er kersverse Westlandse spinazie en andijvie. Ook komkommers ontbreken niet. Donderdagmiddag was er al een grote drukte van kopers in het nieuwe gebouw, waar de kleinhandel zich kwam bevoorra den. Voor deze gelegenheid sierde een aantal bloemstukken de fruithal. Het kan toortje van de zaak is op dezelfde plaats waar voorheen het kantoortje in de BET- veiling was, zodat men ook van af deze plaats een ruim ovex-zicht over de grote fruithal heeft. Een groot voordeel is wel dat men met een auto binnen kan rijden en dan alles kan opladen of lossen. Mr. J. W. van Gelder over: Bestuurlijke problemen in de IJmond In de woensdagavond in „De Opgang" te Beverwijk gehouden vex-gadering van de statenkring Velsen van de C.H.U. heeft mr. J. W. van Gelder, secretaris van het hoofdbestuur van de C.H.U. ge sproken over „Bestuurlijke problemen in de IJmond". Mr. van Gelder zei huivex'ig te zijn voor het schermen met prognoses toen hij zich afvx-oeg of het aantal ar beiders van de basisindustrie wel werke- lijk zo groot zal worden als men zegt. Hij meende dat men bij de ruimtelijke ordening aan de ene kant teveel in streek plannen denkt terwijl anderzijds de betrok- cen gemeenten teveel het eigenbelang la ten gelden. Het ontbreekt- aan een visie op het geheel. De mogelijkheden voor een goede samenwerking zijn volgens mr. Van Gelder: vrije samenwerking; gemeen schappelijke regelingen; een streekplan; nieuwe bestuurlijke vormen; samenvoe ging van de gemeenten. Samenvoeging moet echter het uiterste middel blijven. Ds. A. J. Roskam uit Velsen sprak ver volgens over „Pastorale zorg in de IJmond". de uitvoering, die „Looft den Heer" don derdagavond in de Nederlands Hervorm de kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden van de Mattheus-passie bracht, werd deze indruk nog overtuigender gevestigd. Dit werd ongetwijfeld mogelijk gemaakt door de toeneming van de beheersing der tal loze moeilijkheden, door de grotere ver trouwdheid met de muziek en de belich ting van details, die tot nu toe verborgen moesten blijven. Uiteraard bleven er nog wensen onvervuld. Zij betroffen in hoofd zaak de „turbae", de koren, die het op gezweepte volk met al zijn woede en spot aan het woord laten komen. Daarvan kun nen vooral de inzetten positiever worden met een onmiddellijk aanduiden van de karakteristieke sfeer, die nu te lang uit gesteld werd. Als voorbeeld noem ik het koor „Lass ihn kreuzigen," waarvan de woedestemming overrompelend moet los barsten. Als een ander voorbeeld het koor „Wahrlich dieser ist Gottes Sohn gewe- sen," dat in de uitvoering meer als een geloofsgetuigenis van christenen dan als de ontsteld-vex-baasde uitx'oep van een me nigte, die nog „in duisternis wandelde", klonk. Ook het koor: „Er ist des Todes schuldig" kan meer felheid verdragen. De Mattheus Ph'ssie is niet alleen meditatie, zij bevat ook een element van dramatiek, zelfs van hevige dramatiek en dat verlangt alle aandacht. Maar ontegenzeggelijk is „Looft den Heer" buitengewoon vooruitgegaan in de beheei-sing van het werk. Al direct bij de aanhef van het inleidingskoor, na het wij dende klokgelui, openbaarde zich een in drukwekkende schoonheid van vocale en instrumentale klank, gedragen door een uitnemende ritmiek en treffend door dy namische werking. En bij de overvloed van stralende koorklanken voegde zich het pure, strakke timbre van de jongensstem men van het r.k. jongenskoor „De zingen de klokken" (dirigent H. W. Odijk) als een verrassend en verrukkelijk klankregister een aangrijpende ervaring, die opnieuw ondergaan werd bij de vertolking van het slotkoor van het eerste deel. Ontroerend werd ook het slotkoor „Wir setzen uns mit Tranen nieder" en verder werden de ko ralen, die met begrip en beheerst-expres- sief werden gezongen, bijzondere inter mezzi in de ontwikkeling van het muzika le Lijdensdrama. Willem Wiesehahn had de medewerking verkregen van voortreffelijke ervaren so listen. De tenor Arjan Blanken was door stem en voordracht een ideale Evange list, de bas Herman Schey de waardige en toch bewogen vertolker van de Chris tuspartij. Prachtige stralende zang hoor de men van de sopraan Annette de la Bije, de alt Annie Hermes bereikte met haar bezielde voordracht van de aria „Erbar- me Dich" een hoogtepunt in haar optre- den. David Holïestelle was als de vertol ker van de kleinere partijen en enkele aria indrukwekkend en de tenor Reinier Schweppe gaf uitnemende voordrachten, uitmuntend door zegging en stemklank, van enkele aria's. Van de instnimentale solisten noem ik de violist Jac Stoffer, die de door een in dispositie verhinderde Jan Hesmex-g voor treffelijk verving, de violoncellist Henri Rubens als de uitstekende remplaqant van de violoncellist Eduard Biele, de flui tisten Pieter Odé en Jan Tames en de hoboïsten Jacq. Moolenijzer en Arnold Vente. Het oi'gel werd vaai'dig bespeeld door Albert de Groot en het Noordhollands Philharmonisch Orkest zox-gde enkele on effenheden daargelaten (bij de aria „Mache dich, mein Herze i-ein), voor een passende begeleiding. F. Zwaanswijk IJmuiden Advertentie Sport in het kort SCHAKEN. De data voor het tweede zone FIDE-ternooi, dat oorspronkelijk in de maand september in Nijmegen zou wor den gehouden, zijn veranderd. Defihitief is nu dat het toernooi op 19 november be gint en uiterlijk 16 december zal eindigen. Brand in auto Op de Amsterdamseweg ter hoogte van de boerderij van de heer Schaap te Velsen is tegen middernacht door kortsluiting brand ontstaan in een personenauto. De bestuurder, zijn passagier en een pas serende motorrijder wisten het vuur te blussen. De wagen werd daai-na naar het hoofdbureau van politie in IJmuiden ge sleept. De bestuurder was niet in het bezit van een rijbewijs, een belastingkaart en een kentekenbewijs. De auto was niet ver zekerd. In de filmzaal van de technische school te IJmuiden-Oost heeft de directeur, de heer P. L. Ilubbeling, donderdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de avondschool, cursus 1959-1960. Tevoren heeft de heer J. II. Smidt van Gelder de jongelui toegesproken en zijn respect tot uitdrukking gebracht ten opzichte van de werklust van de jongeren, die de avond cursus aan de Technische School hebben gevolgd. Hij waardeerde de ijver des te meer, daar men tegenwoordig met zijn vrije tijd nauwelijks raad schtint te weten en althans deze tijd niet nuttig besteedt. De heer Hubbeling stipuleerde het be lang om door te studeren en zich te be kwamen in het gekozen vak, omdat het bedrijfsleven in het algemeen grote be hoefte heeft aan vaklieden. Dat blijkt her haaldelijk uit de advertenties. Dank zij het verworven diploma hebben de geslaag den grotere plaatsingsmogelijkheden bij de verschillende bedrijven. De vakbekwaam heid is een garantie voor de werknemer dat hij in tijden van economische terug gang niet de eerste is die op straat wordt gezet. „Daarom", zo zei de heer Hubbeling een marineterm gebruikend, „zorg dat je erbij komt", waarmee hij bedoelde dat de geslaagden zich verder moeten bekwamer. De namen van de geslaagden zijn: Afd. A. machinebankwerken (driejarige cursus): D. Pi-ins; J. Kuijer; R. v. d. Wel; D. W. v. Raan; H. Scheelings. Afd. A. elektrotechniek (driejarige cur sus): J. W. Blok; Th. .J. Metzelaar. Afd. A. timmeren (driejarige cursus): H. v. d. Nieuwendijk. Afd. A. schilderen (driejarige cursus): A. J. J. Duin; J. Bergen; H. Stam; K. Kis tenmaker; P. Sehellevis. Afd. A. gawalo (driejarige cursus): F. V. d. Wel: C. G. G. Godde; C. A. J. Hooge- land; G. J. Löcher. Afd. B. machinebankwerker, (tweejarige cursus voor leerlingen die een diDloma van de dagschool hebben behaald): W. Pronk; P. Storm. Afdeling B. elektrotechniek: W. J. Lau rent; J. H. M. v. Lieshout; A. de Vries; F. P. J. Halewas; J. v. d. Zwaag: Afd. B. timmex-en: H. Snijder; B. C. L. v. Hensbergen; J. Handgraaf; N. Boot; M. A. R. L. E. Schilpzand. Afd. B. schildei'en: H. J. Calf; G. J. Duin- meyer; B. J. v. d. Mey; J. Spronk. Afd. B. gawalo: H. Schipper; A. J. Her mans; J. Morren; J. Baars; H. Schol; E. P. G. v. d. Rest. Advertentie G. van Amersfoort verliet P.E.N. Na ruim veertig dienstjaren heeft de heer G. van Amersfoort donderdag het Provinciaal Electrisch Net (PEN) met pensioen verlaten. Ter gelegenheid van dit afscheid werd de scheidende chef-monteur te Bloemen- daal gehuldigd in het hoofdkantoor, waar hij wer dtoegesproken door ir. De Boes- terd. Hij ontving een oorkonde voor ruim 40-jarige trouwe dienst. Mevrouw van Amersfoort werd in de bloemen gezet. Ook in het districhtskantoor te Alkmaar nam men afscheid van de heer van Amersfoort. IJMUIDEN De A.S.C.-afdeling IJmond van de Ne derlandse Volleybal Bond (NeVoBo) houdt op woensdag 13 april in het Cultureel Centrum in IJmuiden een filmavond. Tijdens deze avond zal er een filmver toning zijn van de wereldkampioenschap pen volleyballen in Parijs en van inter nationale dames- en heren wedstrijden. Het ligt in het voornemen deze avond tevens de kampioenen eerste- en tweede klasse dames en heren van de competitie 1959/1960 te huldigen. V elsen-IJ muiden VRIJDAG 1 APRIL Rex: 13.30 uur: Voorstelling „Carx-ousel' Rex, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare. Thalia, 20 uur: „Ik was een animeer- meisje". ZATERDAG 2 APRIL Rex, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ik was een animeex-meisje". Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering „De Jonge Stem". Beverwijk Castricum Plannen voor overkoepe lend orgaan jeugdwerk in Castricum Woensdag heeft in de aula van de open bare uloschool te Castricum een bijeen komst plaats gehad van vertegenwoordi gers van alle bekende organisaties, die zich op het terrein van het jeugdwerk be wegen. Zulks op uitnodiging van de bur gemeester. De bedoeling van deze bijeen komst was de mogelijkheden na te gaan om te komen tot de oprichting van een overkoepelend orgaan ten dienste van het jeugdwerk in Castricum. De heer H. van den Bergh, adjunct secretaris van de Nederlandse Jeugdge meenschap, gaf een uiteenzetting van de werkwijze van de N.J.G., een werkwijze, die ook geadviseerd wordt voor een plaat selijk overkoepelend orgaan. De N.J.G. propageert zelf niet tot oprichting van overkoepelende organen, deze oprichting moet uit de plaats zelf voortkomen. Even min vormen deze organen afdelingen van de N.J.G. Integendeel, zij zijn volledig zelfstandig, maar kunnen adviezen ont vangen van de N.J.G., die ervaringen op dit gebied heeft. Het overkoepelend or gaan beweegt zich alleen op het gebied van de raakvlakken der verschillende ver enigingen, waarbij een gezamenlijk optre den gewenst is. Alle besluiten van de raad van afgevaardigden twee vertegenwoor digers van elke vereniging moeten ge nomen worden met eenparigheid van stemmen. Op de vraag of men in principe bereid is medewerking aan de totstandkoming van een jeugdraad te geven, gaf niemand een negatief antwoord. Hierna werd een voorlopig comité aangewezen, dat zich zal belasten met de uitwerking van de plan nen om te zijner tijd met definitieve plan nen te komen, die aan de jeugdorganisa ties ter vaststelling zullen worden aange boden. VRIJDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das drei Madelhaus". W.B. Theater, 20 uur: „De beul van Springdale". ZATERDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das drei Madelhaus". W.B. Theater, 20 uur: „De beul van Springdale". Heemskerk Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „Heimwee". Zondagmiddag 14.30 uur: „714 antwoordt niet". H aarlem Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Cómèdië'met „De Herberg". Za terdag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „Mama San". BIOSCOPEN Cinema Palace. Vandaag tot en met don- derdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zon dag 16.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.30 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Spion met twee gezichten", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uux-, zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De witte duivel' 14 jaax\ Minerva Theater: Vandaag tot en m.et maandag 20.15 uur: „Anatomy of a mux-- der", 18 jaar. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Rusty's verjaardag", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zondag 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Bagdad", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Huis vol herrie'" 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur en tevens zondag 14.30 uur: „De grote bluf", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal). Tot - april dagelijks van 10—17 uur. zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dii-c Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36). Tot 17 april 'op werkdagen van 11—17 uur: expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumaxkin. Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat); Tot 10 april dagelijks van 11—17 uur: expositie van werken van Kini Kei ler. Kunstzal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 x-d): Tot 10 april dagelijks van 917 uur: expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 9 apx-il dagelijks van 1022 uur: ex positie van grafieken van Henk Huig. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 25 april dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uux-, zondags 1417 uur: Gx-oepsexpositie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Zaterdag 12.25 pauze-bijeen komst; kapelaan P. G. van Zijp over: „De waarheid zal u bevrijden". vanille of chocolade vla, een heerlijk nagerecht zo uit de fles op tafel Kerkelijk Nieuws Geref. Kerken Ds. A. Broek te Groningen-Noord heeft, nu hij de këx-keraad van Dordrecht bij hex-haling verzocht had op hem geen be roep uit te brengen aangezien hij dit toch niet zou kunnen aanvaarden, bezwaar ge maakt, nu men hem aldaar toch beriep, de beroepingsbrief te accepteren. De kerke- raad van Dordrecht zal nu, gehoord het rapport van de commissie die ds. Broek be zocht, zich vrijdagavond nader beraden en een beslissing nemen. Bedankt voor Doorn mr. dr. J. Ozinga te Lunteren. Examens. Aan de Theologische Hoge school te Kampen is geslaagd voor het propedeutisch examen de heer D. N. Ver schoor te 's-Gravenhage. Aan de V.U. slaagde voor het propedeutisch examen theologie de heer B. Goossens te Duiven- drecht. Beroepen te Almelo (vac. O. Jager) dr. A. Wind, zendingspredikant te Hilversum. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Doornspijk E. Venema te Z wij ndr echt. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Goes A. N. Hendriks, kand. te Rotterdam, die bedankte voor Middelstum. Medische verzorging tijdens het weekeinde (Alle verzoeken zo mogelijk voor tien uur zondagmorgen) Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, telefoon 4954; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, telefoon 4084. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053; Mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstr. 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbex-gplantsoen 143, telefoon 7949. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat no. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bex-genlaan 42, Santpoort-Noord, telefoon no. 8284. Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378; Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 2510-3936 ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid, Velsen-Noox-d; zus ter K. Langejan, Brederoodseweg 106, Santpoort, tel. K 25607477: Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Vissex-, Zeestraat 96, telefoon 3450. Apotheken: Apotheek Duinwijk, Popu- liex-enlaan 44, telefoon 3388. CASTRICUM Artsen: De Jongh, Kon. Julianastx-aat 1 telefoon 2534. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, telefoon 2530. Verloskundige: mevr. Scholten—Kloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk, Bur gemeester Lommenstr. 6, telefoon 2500. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: J. H. Schutte, Kerklaan no. 9, Heemskerk, telefoon 02512 266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek. Maerelaan 48, telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverple ging: zuster Verstegen, Laan v. Kanaan 107, telefoon 4409. '<raamv("-7fi--«in«; rüSfer D° R"vfer. Luan v. Kano-ip. 107, tel-xfoon 4409.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7